Kolejna zmiana - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-26, 11:27   #1
przemo111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1
Exclamation

Kolejna zmiana


Witam drogie panie , widziałem że piszą tutaj czasami chłopacy więc i ja napiszę bo mam problem :
Polega na tym że skończyłem gimnazjum w wieku 17-stu lat bo rok siedziałem ;/ , w ostatnim roku 2013 wrzesień , dostałem się do szkoły zawodowej , lecz tam nie wiem jakim cudem ale miałem problemy z nauczycielami , zawalali mnie jedynkami więc w styczniu biegłego roku , zmieniłem szkołę również na zawodową aha uczę sie w zawodzie sprzedawca , lecz w tej nowej szkole klasa mnie niezbyt lubi a ja nie jestem mocny psychicznie wręcz ............. Naszła mnie myśl bym wypisał się całkowicie z zawodówki , i poszedł do szkoły wieczorowej tylko czy tak można ? bo wql po co się tam chodzi ?
Znowu zapomniałem jeżeli jest potrzebna informacja to 10-go marca czyli niedługo mam zaczynam wiek 18-stu lat , prawo jazdy bd próbował zdać na początkach kwietnia .
przemo111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 11:35   #2
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kolejna zmiana

Co ma prawko do edukacji? Skoro masz problemy z nauką to może czas pilniej usiąść przy książkach albo poprosić kogoś o pomoc? Przecież to żaden wstyd. Ciężko ci w życiu będzie jeżeli będziesz miał tylko gimnazjalne wykształcenie. Znam kilka takich osób tylko po gimnazjum i pracują za 5h na godzinę, praca bez umowy, bez ubezpieczenia, lata pracy im się nie liczą. Zacznij coś robić, bo naprawdę daleko nie zajedziesz w życiu. A jeżeli jesteś słaby psychicznie to polecam psychologa i/lub psychiatrę. To też żaden wstyd.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 11:37   #3
neia
Zadomowienie
 
Avatar neia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 496
Dot.: Kolejna zmiana

Cytat:
Napisane przez przemo111 Pokaż wiadomość
miałem problemy z nauczycielami , zawalali mnie jedynkami
To się nazywa "problemy z nauką", nie z nauczycielami.

Szkoła wieczorowa, to normalna szkoła, tyle że zajęcia nie odbywają się codziennie rano. Są na przykład 3x w tygodniu od godz. 16. I uczą się tam osoby powyżej 18 roku życia, które chcą uzupełnić braki w edukacji.

Chociaż nie sądzę, żeby taka szkoła Ci odpowiadała. Byłeś w dwoch szkołach i w każdej coś Ci nie pasowało. Zastanowiłabym sie na Twoim miejscu w czym tak właściwie leży problem. W szkołach czy w Tobie...
neia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 15:17   #4
lalibelle
Rozeznanie
 
Avatar lalibelle
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 641
Dot.: Kolejna zmiana

Cytat:
Napisane przez przemo111 Pokaż wiadomość
Witam drogie panie , widziałem że piszą tutaj czasami chłopacy więc i ja napiszę bo mam problem :
Polega na tym że skończyłem gimnazjum w wieku 17-stu lat bo rok siedziałem ;/ , w ostatnim roku 2013 wrzesień , dostałem się do szkoły zawodowej , lecz tam nie wiem jakim cudem ale miałem problemy z nauczycielami , zawalali mnie jedynkami więc w styczniu biegłego roku , zmieniłem szkołę również na zawodową aha uczę sie w zawodzie sprzedawca , lecz w tej nowej szkole klasa mnie niezbyt lubi a ja nie jestem mocny psychicznie wręcz ............. Naszła mnie myśl bym wypisał się całkowicie z zawodówki , i poszedł do szkoły wieczorowej tylko czy tak można ? bo wql po co się tam chodzi ?
Znowu zapomniałem jeżeli jest potrzebna informacja to 10-go marca czyli niedługo mam zaczynam wiek 18-stu lat , prawo jazdy bd próbował zdać na początkach kwietnia .
Przepraszam,ale strasznie mnie to rozbawiło. Idź do takiej szkoły,gdzie będziesz robił to,co lubisz,uczył się tego zawodu,w którym chcesz pracować.A nie wolisz do technikum?
Dlaczego chcesz iść do wieczorowej?Chcesz pracować?Uważasz,że z Twoimi kwalifikacjami dostaniesz pracę,choćby fizyczną(no bo wiesz,na razie masz gimnazjalne)?Czy po prostu nie chce Ci się uczyć?
__________________
Live a life you will remember

Thank God, I'm a woman
lalibelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 19:24   #5
MaLibu 2o
Raczkowanie
 
Avatar MaLibu 2o
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: czajna tałn
Wiadomości: 187
Dot.: Kolejna zmiana

osobiscie radzilabym ci abys zmienil profil w zawodowce, na cos co ma jakis sens (no bo sory ale sprzedawca to raczej kiepski wybor, zeby byc sprzedawca nie trzeba konczyc zadnej specjalnej szkoly), moze mechanik, elektryk?
PS. mnie tez nie lubili w liceum, ale to nigdy by nie uznala ze to moze byc wystarczajacy powod zeby zmieniac szkole (no chyba, ze w gre wchodzi jakies fizyczne/ psychiczne dreczenie), wyksztalcenie jest wazniejsze niz ludzie, ktorzy za 3lata i tak znikna z twojego zycia, poza tym znajomych mozna miec tez poza szkola


Cytat:
Napisane przez lalibelle Pokaż wiadomość
Przepraszam,ale strasznie mnie to rozbawiło. Idź do takiej szkoły,gdzie będziesz robił to,co lubisz,uczył się tego zawodu,w którym chcesz pracować.A nie wolisz do technikum?
Dlaczego chcesz iść do wieczorowej?Chcesz pracować?Uważasz,że z Twoimi kwalifikacjami dostaniesz pracę,choćby fizyczną(no bo wiesz,na razie masz gimnazjalne)?Czy po prostu nie chce Ci się uczyć?
facetom w sumie latwiej cos znalezc (prace fizyczna) o ile nie sa ostatnimi fajtlapami, ale w sumie zgadzam sie z toba, o ile go rodzice nie wyganiaja do roboty jeszcze koniecznie, to powinien sie zmobilizowac i wziac do nauki, zeby potem nie zostac z wyksztalceniem gimnazjalnym..
ogolnie w technikum jest trudniej niz w zawodowce, a chlopak pisze ze ma problemy z nauka
MaLibu 2o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 23:48   #6
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Kolejna zmiana

Cytat:
Napisane przez przemo111 Pokaż wiadomość
Witam drogie panie , widziałem że piszą tutaj czasami chłopacy więc i ja napiszę bo mam problem :
Polega na tym że skończyłem gimnazjum w wieku 17-stu lat bo rok siedziałem ;/ , w ostatnim roku 2013 wrzesień , dostałem się do szkoły zawodowej , lecz tam nie wiem jakim cudem ale miałem problemy z nauczycielami , zawalali mnie jedynkami więc w styczniu biegłego roku , zmieniłem szkołę również na zawodową aha uczę sie w zawodzie sprzedawca , lecz w tej nowej szkole klasa mnie niezbyt lubi a ja nie jestem mocny psychicznie wręcz ............. Naszła mnie myśl bym wypisał się całkowicie z zawodówki , i poszedł do szkoły wieczorowej tylko czy tak można ? bo wql po co się tam chodzi ?
Znowu zapomniałem jeżeli jest potrzebna informacja to 10-go marca czyli niedługo mam zaczynam wiek 18-stu lat , prawo jazdy bd próbował zdać na początkach kwietnia .
Lepiej się zastanów, co chcesz w życiu robic.
Wbrew powszechnej opinii, szkoła wcale nie jest niezbędna do zarabiania pieniędzy, a już na pewno nie liceum-zdane-ledwo-na-dwójach po którym zapewne będzie matura-na-granicy-zdawalności.

Niektórzy po prostu nie nadają się do nauki i już, i nie ma sensu, by się za nią brali, przynajmniej dopóki nie wezmą tego tematu na poważnie. A Ty ewidentnie nie traktujesz nauki poważnie, skoro pytasz "po co w ogóle chodzić do szkoły?" JAK NIE WIDZISZ SENSU W CHODZENIU DO SZKOŁY TO CZEMU DO NIEJ CHODZISZ? BO "RODZICE ZMUSZAJĄ"? Nie bądź żałosny, zacznij brać odpowiedzialność za swoje życie i decydować sam za siebie.

Pisałeś o prawku - myślałeś o zarabianiu na tirach? Niezły pomysł, dla takich jak Ty.
Możesz robić masę rzeczy bez wykształcenia, tylko musisz chcieć pracować i wyprowadzić się na swoje, a nie siedzieć przy kompie i czekać, aż rodzice dadzą - bo dla takich leni to żadnej przyszłości nie ma i nie będzie, no chyba że na państwowym głodowym socjalu 4ever.
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-01 00:48:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:47.