Jak odpowiednio zadbać o moje ciało? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Forum eksperta Therm Line

Notka

Forum eksperta Therm Line Zapraszamy na forum Eksperta Therm Line. Na Wasze pytania czekają specjaliści z zakresu biochemii, technologii żywności i żywienia oraz dietetyki i zdrowego stylu życia.

 
 
Narzędzia
Stary 2012-03-23, 15:22   #1
hoom
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 3

Jak odpowiednio zadbać o moje ciało?


Witam.
Mam 21 lat, waze 55.5 kg, jestem niska. Chcialabym zrzucic pare kilo, zadbac o siebie. Teoretycznie nie mam nadwagi, ale robi mi sie brzuszek, boczki.

Kiedys zrobilam 6 weidera, ale po fakcie uslyszalam od kolegi, ze moglam uzyskac lepsze efekty gdybym zadbala wtedy rowniez o jadlospis. Przeczytalam pokazna ilosc tematow, bylam na paru stronach poszukujac odpowiedzi na moje pytanie: co jeść, zeby to co robie mialo najlepszy skutek W MOIM przypadku? Natrafialam na sprzecznosci na roznych stronach. Np. na jednym forum jest napisane: jeść twarożki. Na drugim, że nie. Zaczelam miec metlik w glowie, wiec postanowilam zalozyc swoj wlasny temat, mam gleboka nadzieje, ze ktos zechce mi udzielic odpowiedzi na moje pytania, bede naprawde bardzo wdzieczna

Chcialabym zrzucic pare kilo, "zmniejszyc" tylek i boczki, zrzucic i umiesnic troche brzuch.
Teraz mam zamiar codziennie biegac/jezdzic na rowerze w porze rannej albo przedpoludniowej, robic 6 weidera popoludniami. Czytalam o 5 posilkach dziennie i zrozumialam, ze ostatni posilek 3 godziny przed snem, przed cwiczeniami pol godziny nie powinno sie nic jesc i po cwiczeniach rowniez pol godziny nie powinno sie nic jesc. Rozumiem, ze dotyczy to zarowno jazdy na rowerze jak i cwiczen na brzuch w moim przypadku (?). No i pic 1,5 litra wody dziennie
Czego powinnam sie wystrzegac w moich posilkach? Na jednym z forum czytalam, ze powinno sie jesc to na co ma sie ochote, o co prosi organizm, na drugim, ze powinno sie spozywac okreslone skladniki.

Pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedz!
hoom jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-26, 13:28   #2
Olimp Labs
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 221
Dot.: Jak odpowiednio zadbać o moje ciało?

Cytat:
Napisane przez hoom Pokaż wiadomość
Witam.
Mam 21 lat, waze 55.5 kg, jestem niska. Chcialabym zrzucic pare kilo, zadbac o siebie. Teoretycznie nie mam nadwagi, ale robi mi sie brzuszek, boczki.

Kiedys zrobilam 6 weidera, ale po fakcie uslyszalam od kolegi, ze moglam uzyskac lepsze efekty gdybym zadbala wtedy rowniez o jadlospis. Przeczytalam pokazna ilosc tematow, bylam na paru stronach poszukujac odpowiedzi na moje pytanie: co jeść, zeby to co robie mialo najlepszy skutek W MOIM przypadku? Natrafialam na sprzecznosci na roznych stronach. Np. na jednym forum jest napisane: jeść twarożki. Na drugim, że nie. Zaczelam miec metlik w glowie, wiec postanowilam zalozyc swoj wlasny temat, mam gleboka nadzieje, ze ktos zechce mi udzielic odpowiedzi na moje pytania, bede naprawde bardzo wdzieczna

Chcialabym zrzucic pare kilo, "zmniejszyc" tylek i boczki, zrzucic i umiesnic troche brzuch.
Teraz mam zamiar codziennie biegac/jezdzic na rowerze w porze rannej albo przedpoludniowej, robic 6 weidera popoludniami. Czytalam o 5 posilkach dziennie i zrozumialam, ze ostatni posilek 3 godziny przed snem, przed cwiczeniami pol godziny nie powinno sie nic jesc i po cwiczeniach rowniez pol godziny nie powinno sie nic jesc. Rozumiem, ze dotyczy to zarowno jazdy na rowerze jak i cwiczen na brzuch w moim przypadku (?). No i pic 1,5 litra wody dziennie
Czego powinnam sie wystrzegac w moich posilkach? Na jednym z forum czytalam, ze powinno sie jesc to na co ma sie ochote, o co prosi organizm, na drugim, ze powinno sie spozywac okreslone skladniki.

Pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedz!
hoom, zacznijmy może od początku. Nie napisałaś dokładnie jaki masz wzrost,a to bardzo istotne.

Generalnie niepotrzebne są jakieś straszne restrykcje i ograniczenia kaloryczne. Zmniejszenie ilości tłuszczu będzie zależało od ilości i jakości pozywienia które będziesz dostarczać organizmowi.
Oczywiście warto dołożyć aktywność fizyczną (rower, bieganie). Jeśli chodzi o 6 weidera raczej skłanialibyśmy się ku treningowi całego ciała, czy to w domu, czy na siłowni. Trening taki lepiej wymodeluje całą sylwetkę.

Posiłków może być zarówno 4, jak i 6 - możemy dopasować je do rozkładu Twojego dnia. Przed ćwiczeniami należy nie jeśc około 1,5godz. Po ćwiczeniach natomiast, najlepiej jak najszybciej dostarczyć porcję pełnowatościowego białka. Lista składników jest szeroka, więc lepiej byłoby gdybyś podała jak wygląda Twój dotychczasowy jadłospis i wtedy będzie można wprowadzić korekty. Jedzenie wszystkiego na co organizm ma ochotę nie jest korzystne. Jak ze wszystkim należy zachować umiar.

Edytowane przez Olimp Labs
Czas edycji: 2012-03-26 o 13:29
Olimp Labs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-02, 16:04   #3
hoom
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 3
Dot.: Jak odpowiednio zadbać o moje ciało?

Dziekuje za odpowiedz!

Mam 152 cm wzrostu. Troche czasu zajelo mi wziecie sie za siebie, tym bardziej, ze ciezko u mnie z organizacja i czasem. Zaczelam z waga 55.4 kg. Robilam 6 weidera przez 20 dni, obecnie jezdze na rowerze stacjonarnym od 2 dni (doszlam do wniosku, ze rzeczywiscie najpierw trzeba odchudzic cale cialo, a nie pracowac z brzuchem). Z tego co piszecie to dobrze zrobilam, musialam troche poczytac. Co do jadłospisu to szczerze powiedziawszy ciezki mi byloby cokolwiek zmieniac, gdyz nie zawsze mam czas i nie zawsze sama przygotowuje dla siebie posilki. Ograniczylam jedzenie, nie obzeram sie i ogolnie jem zdrowiej. Obecnie waga wykazuje 52.2 kg, ale wydaje mi sie, ze "ustabilizuje sie" dopiero po jakims czasie. Waze sie rano.

Rozumiem, ze po 40 minutach na rowerze moge od razu zjesc cos z bialkiem i to bedzie mialo lepszy efekt niz jedzenie po pol godziny.

Pozdrawiam serdecznie!
hoom jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Forum eksperta Therm Line


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:22.