OCM - Metoda czyszczenia olejem - Strona 95 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-10, 09:49   #2821
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
No nic, to ja chyba zmieszam ten olejek pachnotka-migdał (20%-30%) z sezamowym (40/60%) i rycynowym (20-30%). Co wy na to - ok czy za dużo różnych olejów?
Może być ok, jeśli Twoja skóra toleruje mieszanki. Niektóre dziewczyny chwalą sobie jak najprostsze mieszanki. Inne lubią gotowce, np. Babydream, lub Alterra. Ciężko wyczuć. Musisz sama spróbować
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 12:11   #2822
Kruche Ciastko
Zakorzenienie
 
Avatar Kruche Ciastko
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 673
GG do Kruche Ciastko
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
A robicie sobie miksturę na jakiś czas - tydzień itp. czy codziennie wymierzacie?
Jakbym miala codziennie mieszac to bym chyba nerwy stracila, bo wazne jest w miare dokladne dokladne odmierzenie, zeby nie przesadzic z rycyna

Ja robie tak jedna na 3-4 tygodnie. Mieszam w buteleczce z ciemnego szkla, a jak sie konczy to dorabiam...
__________________

Edytowane przez Kruche Ciastko
Czas edycji: 2012-07-10 o 13:05
Kruche Ciastko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 12:26   #2823
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Trzymacie w lodówce czy po prostu w ciemnym miejscu? Problem mam teraz z naturalnym kosmetykami przy upałach W moim mieszkaniu "temperatura pokojowa" nie istnieje, jest jakieś 30'C w każdym zakątku.
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 12:40   #2824
TwojaKokaina
Zakorzenienie
 
Avatar TwojaKokaina
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 651
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

moja mieszanka stoi w łazience po prostu w nieprzezroczystej butelce
TwojaKokaina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 12:44   #2825
Savanoja
Rozeznanie
 
Avatar Savanoja
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 714
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Trzymacie w lodówce czy po prostu w ciemnym miejscu? Problem mam teraz z naturalnym kosmetykami przy upałach W moim mieszkaniu "temperatura pokojowa" nie istnieje, jest jakieś 30'C w każdym zakątku.
Ja trzymam w łazience w ciemnej butelce.
Rozrabiam na 2-3 tygodnie.

Jeśli danego oleju nie zaleca się trzymać w lodówce to po co to robić?
Savanoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 13:40   #2826
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Savanoja Pokaż wiadomość
Ja trzymam w łazience w ciemnej butelce.
Rozrabiam na 2-3 tygodnie.

Jeśli danego oleju nie zaleca się trzymać w lodówce to po co to robić?

No właśnie sama nie wiem co o tym myśleć. Piszą o temperaturze pokojowej przy niektórych kosmetykach, ale jak latem jest w mieszkaniu minimum 30'C to nie bezpieczniej jednak włożyć do lodówki?
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 14:42   #2827
TwojaKokaina
Zakorzenienie
 
Avatar TwojaKokaina
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 651
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
No właśnie sama nie wiem co o tym myśleć. Piszą o temperaturze pokojowej przy niektórych kosmetykach, ale jak latem jest w mieszkaniu minimum 30'C to nie bezpieczniej jednak włożyć do lodówki?
bez przesady... schowaj w skrytce jak masz, tam zawsze chłodniej
TwojaKokaina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-11, 16:52   #2828
Monika8508
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 92
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Mam 26 lat i cerę suchą,wrażliwą ze skłonnością do zapychania. Od kilkunastu tygodni stosuję metodę ocm. Używam oleju rycynowego 10 %, a reszta to olej. Jak dotąd używałam oliwy z oliwek, oleju lnianego, ze słodkich migdałów, morelowego, a od wczoraj słonecznikowego. Za każdym razem jest to samo, mianowicie non stop okropnie się błyszczę!!! Nie wiem co robię źle, czy może ocm nie jest dla mnie, czy nakładam mieszanki zbyt dużo przy wieczornym demakijażu, czy może jest to normalne zjawisko? Nie mogę wychodzić na słońce, bo od razu wychodzi mi na twarzy milion pryszczyków ropnych. Wczoraj kupiłam olej słonecznikowy, ale jest to samo. Proszę podzielcie się doświadczeniami czy miałyście podobnie? Dziękuję
Monika8508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 18:52   #2829
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Monika8508 Pokaż wiadomość
Mam 26 lat i cerę suchą,wrażliwą ze skłonnością do zapychania. Od kilkunastu tygodni stosuję metodę ocm. Używam oleju rycynowego 10 %, a reszta to olej. Jak dotąd używałam oliwy z oliwek, oleju lnianego, ze słodkich migdałów, morelowego, a od wczoraj słonecznikowego. Za każdym razem jest to samo, mianowicie non stop okropnie się błyszczę!!! Nie wiem co robię źle, czy może ocm nie jest dla mnie, czy nakładam mieszanki zbyt dużo przy wieczornym demakijażu, czy może jest to normalne zjawisko? Nie mogę wychodzić na słońce, bo od razu wychodzi mi na twarzy milion pryszczyków ropnych. Wczoraj kupiłam olej słonecznikowy, ale jest to samo. Proszę podzielcie się doświadczeniami czy miałyście podobnie? Dziękuję
Na początku,przed pierwszym razem z OCM, zrobiłam peeling enzymatyczny - żeby martwy naskórek nie blokował porów. Skóra była wyrównana. Tak na zaś, bo moja skóra nigdy nie tolerowała do końca mechanicznych peelingów.
Może za dużo nakładasz, a nie zmywasz dokładnie? Mam cere mieszaną, tłusta strefa T, suche policzki. Nigdy mi się nie zdarzyło coś takiego. Może więcej razy przykładaj ciepły ręcznik? Olej zejdzie ładnie. Albo inna mikrofibra, albo szmatka muślinowa?
Pryszczyki ropne - za mocno pocierasz? Dziewczyny już o tym wspominały.
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 20:25   #2830
Monika8508
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 92
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość
Na początku,przed pierwszym razem z OCM, zrobiłam peeling enzymatyczny - żeby martwy naskórek nie blokował porów. Skóra była wyrównana. Tak na zaś, bo moja skóra nigdy nie tolerowała do końca mechanicznych peelingów.
Może za dużo nakładasz, a nie zmywasz dokładnie? Mam cere mieszaną, tłusta strefa T, suche policzki. Nigdy mi się nie zdarzyło coś takiego. Może więcej razy przykładaj ciepły ręcznik? Olej zejdzie ładnie. Albo inna mikrofibra, albo szmatka muślinowa?
Pryszczyki ropne - za mocno pocierasz? Dziewczyny już o tym wspominały.
Może rzeczywiście za dużo nakładam na twarz, a za mało ścieram. Dzisiaj zastosowałam 20 % oleju rycynowego i 80 % oleju morelowego. Na koniec zrobiłam domowy tonik cytrynowy, przetarłam twarz i zobaczymy jutro.
Monika8508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 20:36   #2831
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Monika8508 Pokaż wiadomość
Może rzeczywiście za dużo nakładam na twarz, a za mało ścieram. Dzisiaj zastosowałam 20 % oleju rycynowego i 80 % oleju morelowego. Na koniec zrobiłam domowy tonik cytrynowy, przetarłam twarz i zobaczymy jutro.
Delikatne ścieranie, ciepły wilgotny ręcznik, lekko masować, jak krostki wychodzą. Dobra mikrofibra zbiera. Ja ze właściwie nie muszę trzeć i mam suchą twarz, olej jakby "sam schodzi". Mam te kremowa z jysku w pięciopaku.
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-11, 21:13   #2832
TwojaKokaina
Zakorzenienie
 
Avatar TwojaKokaina
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 651
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

moją mikrofibrę kupiłam w netto i wystarczy, że przetrę i już mam w porządku cerę
TwojaKokaina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 22:13   #2833
Monika8508
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 92
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ja używam tych z biedronki niebieskich, ale może faktycznie zmienię...
Monika8508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 22:31   #2834
antoninamotyl
Rozeznanie
 
Avatar antoninamotyl
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 646
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Monika8508 Pokaż wiadomość
Ja używam tych z biedronki niebieskich, ale może faktycznie zmienię...
A czemu chcesz zmieniać?
Jak dla mnie to one są REWELACYJNE!
__________________
Od 10.12.11 nakładam olej na włosy!
Od 07.07.12 Jantar
antoninamotyl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 07:14   #2835
Monika8508
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 92
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez antoninamotyl Pokaż wiadomość
A czemu chcesz zmieniać?
Jak dla mnie to one są REWELACYJNE!
Bo chyba nie ściągają dokładnie oleju i cały czas potwornie się świecę ;-(
Monika8508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 09:00   #2836
antoninamotyl
Rozeznanie
 
Avatar antoninamotyl
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 646
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Monika8508 Pokaż wiadomość
Bo chyba nie ściągają dokładnie oleju i cały czas potwornie się świecę ;-(
A ile razy przykladasz ją do twarzy?
__________________
Od 10.12.11 nakładam olej na włosy!
Od 07.07.12 Jantar
antoninamotyl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 11:20   #2837
kuroneko
Raczkowanie
 
Avatar kuroneko
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 32
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Monika8508 Pokaż wiadomość
Mam 26 lat i cerę suchą,wrażliwą ze skłonnością do zapychania. Od kilkunastu tygodni stosuję metodę ocm. Używam oleju rycynowego 10 %, a reszta to olej. Jak dotąd używałam oliwy z oliwek, oleju lnianego, ze słodkich migdałów, morelowego, a od wczoraj słonecznikowego. Za każdym razem jest to samo, mianowicie non stop okropnie się błyszczę!!! Nie wiem co robię źle, czy może ocm nie jest dla mnie, czy nakładam mieszanki zbyt dużo przy wieczornym demakijażu, czy może jest to normalne zjawisko? Nie mogę wychodzić na słońce, bo od razu wychodzi mi na twarzy milion pryszczyków ropnych. Wczoraj kupiłam olej słonecznikowy, ale jest to samo. Proszę podzielcie się doświadczeniami czy miałyście podobnie? Dziękuję
Trochę o OCM możesz przeczytać tu: http://azjatyckicukier.blogspot.com/...nie-skory.html
kuroneko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 11:28   #2838
TwojaKokaina
Zakorzenienie
 
Avatar TwojaKokaina
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 651
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

dziewczyny, a ja mam do Was pytanie, czy któraś z Was stosowała jako bazę olej kokosowy vatika?
bo on jest w stanie stałym i tak się zastanawiam, czy jak zmieszam z rycyną to też taki będzie? albo kokosowy taki typowy to macie tez w stanie stałym tę mieszankę?
TwojaKokaina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 11:39   #2839
Kruche Ciastko
Zakorzenienie
 
Avatar Kruche Ciastko
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 673
GG do Kruche Ciastko
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez TwojaKokaina Pokaż wiadomość
dziewczyny, a ja mam do Was pytanie, czy któraś z Was stosowała jako bazę olej kokosowy vatika?
bo on jest w stanie stałym i tak się zastanawiam, czy jak zmieszam z rycyną to też taki będzie? albo kokosowy taki typowy to macie tez w stanie stałym tę mieszankę?
Olej kokosowy pod wplywem nawet lekko nizszej temp. lub wrecz pokojowej gestnieje i staje sie cialem stalym, ale tez bardzo szybko sie topi, wystarczy ogrzac buteleczke w dloniach i troszke nia potrzepac

Tak mi sie dzieje z czystym olejem kosowym, po zmieszaniu go z rycyna juz mniej, ale tez trzeba troszke ogrzac w dloniach
__________________
Kruche Ciastko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-12, 11:50   #2840
TwojaKokaina
Zakorzenienie
 
Avatar TwojaKokaina
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 651
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

dziękuję za odpowiedź
póki co stosowałam oliwę z oliwek, ale mieszanka kończy się i właśnie zastanawiam się nad kokosowym i babydream
TwojaKokaina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 11:54   #2841
Kruche Ciastko
Zakorzenienie
 
Avatar Kruche Ciastko
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 673
GG do Kruche Ciastko
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez TwojaKokaina Pokaż wiadomość
dziękuję za odpowiedź
póki co stosowałam oliwę z oliwek, ale mieszanka kończy się i właśnie zastanawiam się nad kokosowym i babydream
A uzyalas juz wczesniej babydreama? Chodzi mi o fakt, ze jak taka mieszanka bedzie Ci zle robic, to nie bedziesz pewna czy to kokos czy babydream, wiec moze warto na poczatek sam kokos z rycyna?
__________________
Kruche Ciastko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 11:57   #2842
TwojaKokaina
Zakorzenienie
 
Avatar TwojaKokaina
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 651
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

no własnie o to chodzi, że osobno tylko nie wiem co jako pierwsze zastosować czy rycyna+kokos, czy rycyna+BD ale chyba spróbuję na razie z BD małą ilość i zobaczymy jak się spisze
TwojaKokaina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 12:05   #2843
Kruche Ciastko
Zakorzenienie
 
Avatar Kruche Ciastko
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 673
GG do Kruche Ciastko
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez TwojaKokaina Pokaż wiadomość
no własnie o to chodzi, że osobno tylko nie wiem co jako pierwsze zastosować czy rycyna+kokos, czy rycyna+BD ale chyba spróbuję na razie z BD małą ilość i zobaczymy jak się spisze

Aaaa a jaki masz typ cery? (przepraszam, jesli pisalo, a nie doczytalam )
__________________
Kruche Ciastko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 12:10   #2844
TwojaKokaina
Zakorzenienie
 
Avatar TwojaKokaina
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 651
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

sucha a zaskórniki mi powstają głównie w strefie T i czasem na policzkach
TwojaKokaina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 12:21   #2845
Kruche Ciastko
Zakorzenienie
 
Avatar Kruche Ciastko
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 673
GG do Kruche Ciastko
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez TwojaKokaina Pokaż wiadomość
sucha a zaskórniki mi powstają głównie w strefie T i czasem na policzkach
A to podobna jak ja mam Bardzo sucha i zaskorniki na nosie.
Mi bardzo podpasowala alterra na sucha buzie, ale nie do konca jestem zadowola z efektu na nosie, wiec tam stosuje kokos+rycyna (30%)
__________________
Kruche Ciastko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 12:22   #2846
TwojaKokaina
Zakorzenienie
 
Avatar TwojaKokaina
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 651
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

no właśnie mój nos był w czarne kropki teraz już jest o wiele lepiej, chociaż stosuję OCM 2 tygodnie. zrobiłam zdjęcia porównawcze i za jakiś czas wrzucę na bloga
TwojaKokaina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 14:25   #2847
Monika8508
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 92
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez antoninamotyl Pokaż wiadomość
A ile razy przykladasz ją do twarzy?
A ile razy się powinno przykładać i ścierać? Ja nakładam olej, masuję 1 minut ę i przykładam gorącą mikrofibrę i trzymam tak aż będzie zimna. Następnie ścieram 1 raz delikatnie i znowu to samo tzn nakładam olej, masuję, trzymam i ścieram 1 raz- może to zbyt mało? Wodę mam bardzo ciepłą, a czasem gorącą

---------- Dopisano o 14:25 ---------- Poprzedni post napisano o 14:22 ----------

Cytat:
Napisane przez kuroneko Pokaż wiadomość
Trochę o OCM możesz przeczytać tu: http://azjatyckicukier.blogspot.com/...nie-skory.html
" Olej + Olej – nakładamy niewielką ilość olejku oczyszczającego na twarz, masujemy, spłukujemy letnią wodą i powtarzamy. Polecana metoda dla osób, które nakładają pełny makijaż. Dobrze działa dla skóry suchej i wrażliwej, choć nie każdemu może odpowiadać uczycie „filmu” na skórze, który pozostaje po tej metodzie."

Może to moje okropne błyszczenie to ten "film" który jest zjawiskiem normalnym? Napiszcie dziewczyny jak to u Was jest?
Monika8508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 14:36   #2848
Kruche Ciastko
Zakorzenienie
 
Avatar Kruche Ciastko
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 673
GG do Kruche Ciastko
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Monika8508 Pokaż wiadomość
A ile razy się powinno przykładać i ścierać? Ja nakładam olej, masuję 1 minut ę i przykładam gorącą mikrofibrę i trzymam tak aż będzie zimna. Następnie ścieram 1 raz delikatnie i znowu to samo tzn nakładam olej, masuję, trzymam i ścieram 1 raz- może to zbyt mało? Wodę mam bardzo ciepłą, a czasem gorącą

---------- Dopisano o 14:25 ---------- Poprzedni post napisano o 14:22 ----------



" Olej + Olej – nakładamy niewielką ilość olejku oczyszczającego na twarz, masujemy, spłukujemy letnią wodą i powtarzamy. Polecana metoda dla osób, które nakładają pełny makijaż. Dobrze działa dla skóry suchej i wrażliwej, choć nie każdemu może odpowiadać uczycie „filmu” na skórze, który pozostaje po tej metodzie."

Może to moje okropne błyszczenie to ten "film" który jest zjawiskiem normalnym? Napiszcie dziewczyny jak to u Was jest?
Ja ma skore sucha i nic mi sie nie blyszczy film zostaje, ale taki przyjemny w dotyku, aksamitny, mieciutki, na pewno nie blyszczacy, oleisty.

Nie wiem czy to z tego wynika, ale ja nie trzymam mikrofibry tak jak Ty.
RObie tak: buzie z pelnym makijazem lekko zwilzam woda, wylewam troche oleju na dlonie, rozsmarwuje na nich, nakladam na buzie, robie masaz okolo pol minuty, przykladam goraca sciereczke doslownie na chwile, myje ja, ogrzewam pod woda, wykrecam, znow przykladam na buzie, na chwile, lekko masujac, myje scierke, ogrzewam woda, wyrzynam i zaczynam scierac caly makijaz, bardzo dokladnie, miejsce w miejsce, przy nosie, na nim samym, na brodzie i na linii wlosow mocno pocierajac, reszta (policzko, czolo, dekolt) delikatnie. Znow myje sciereczke, jeszcze raz pocieram buzie, wkladam sciereczke pod lodowata wode, przykladam do buzi. Koniec.

I nie swieci sie, a jest miekka i nawilzona.

Mysle, ze bledem jest nakladac olej, pocierac, przykladac goraca szmatke i czekac, az bedzie zimna, bo zimno ma za zadaie zamknac pory i Ty to robisz nie po oczyszczeniu, tylko w trakcie, gdy caly ten olej i brud z makijazu, calego dnia masz jeszcze na buzi, stad moze te ropne wypryski? Ale moze wypowie sie ktos dluzej ocmujacy
__________________

Edytowane przez Kruche Ciastko
Czas edycji: 2012-07-12 o 14:38
Kruche Ciastko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 14:41   #2849
Monika8508
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 92
Lightbulb Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Kruche Ciastko Pokaż wiadomość
Ja ma skore sucha i nic mi sie nie blyszczy film zostaje, ale taki przyjemny w dotyku, aksamitny, mieciutki, na pewno nie blyszczacy, oleisty.

Nie wiem czy to z tego wynika, ale ja nie trzymam mikrofibry tak jak Ty.
RObie tak: buzie z pelnym makijazem lekko zwilzam woda, wylewam troche oleju na dlonie, rozsmarwuje na nich, nakladam na buzie, robie masaz okolo pol minuty, przykladam goraca sciereczke doslownie na chwile, myje ja, ogrzewam pod woda, wykrecam, znow przykladam na buzie, na chwile, lekko masujac, myje scierke, ogrzewam woda, wyrzynam i zaczynam scierac caly makijaz, bardzo dokladnie, miejsce w miejsce, przy nosie, na nim samym, na brodzie i na linii wlosow mocno pocierajac, reszta (policzko, czolo, dekolt) delikatnie. Znow myje sciereczke, jeszcze raz pocieram buzie, wkladam sciereczke pod lodowata wode, przykladam do buzi. Koniec.

I nie swieci sie, a jest miekka i nawilzona.

Mysle, ze bledem jest nakladac olej, pocierac, przykladac goraca szmatke i czekac, az bedzie zimna, bo zimno ma za zadaie zamknac pory i Ty to robisz nie po oczyszczeniu, tylko w trakcie, gdy caly ten olej i brud z makijazu, calego dnia masz jeszcze na buzi, stad moze te ropne wypryski? Ale moze wypowie sie ktos dluzej ocmujacy
Wypróbuje tak dzisiaj dZiękuję


Napisz jeszcze z czego się składa Twoja mieszanka olei

Edytowane przez Monika8508
Czas edycji: 2012-07-12 o 15:18
Monika8508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 16:44   #2850
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Tak się zastanawiam... jeśli w podkładach istnieją silikony i tylko SLS-y są w stanie je zmyć. To czy w przypadku olejowania mogę być pewna, że wszystko pięknie zejdzie?
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-03 12:09:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:51.