Kolorówka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami - Strona 42 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-19, 16:22   #1231
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Zieleń neutralizować czerwienią?
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-19, 17:34   #1232
Lady eSs
Rozeznanie
 
Avatar Lady eSs
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 821
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez Alexzus Pokaż wiadomość
A nie robi się kuku z tego kakao, typu czy nie warzy się, zmienia właściwości, wchodzi w pory, schodzi, psuje itp?
Myślałam o użyciu kakao do czegoś innego prócz jedzenia, ale nie mogę się przekonać.

Nie zauważyłam żadnych negatywnych skutków dodania kakao do podkładu .
__________________
''Jeśli szczęście do Ciebie jeszcze nie przyszło – to znaczy, że jest duże i idzie małymi krokami.''
Lady eSs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-19, 17:46   #1233
Alexzus
Rozeznanie
 
Avatar Alexzus
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 877
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez Burza_1994 Pokaż wiadomość
Zieleń neutralizować czerwienią?
Tak
__________________
Do pupy z tym wszystkim

skromna wymianka, głównie kosmetyki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=59150636 zakończona - kwiecień
Alexzus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 21:10   #1234
chibi.chibi85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: nibylandia
Wiadomości: 18
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Czesc dziewczyny,

Potrzebuje waszej pomocy bo troche jestem w dolku jesli chodzi o moj makijaz. Lubie podklady mineralne i przemawia do mnie ich koncepcja. Uzywalam juz wielu podkladow mineralnych ale ciezko znalezc mi odpowiedni dla mojej skory Innym problemem jest klimat w kraju w ktorym mieszkam. Bardzo wilgotny do tego upaly przez pol roku. Przez to kazdy podklad wazy sie na mojej twarzy. Do tego mam wrazliwa skore z widocznymi porami i naczynkami. Teraz uzywam podkladu Clinique SuperBalanced, ktory w polowie drugiej buteleczki przestal wspolpracowac z moja skora

Wczesniej uzywalam wielu podkladow mineralnych i tak naprawde tylko jeden tego "typu" produkt sprawdzil sie na mojej skorze lata temu ale byl produktem mineralnym tylko z nazwy. Problem polega na tym ze albo podklady waza sie na twarzy, albo zamalo kryja, albo znikaja z twarzy po godzinie, albo wchodza w zmarszczki i pory

Teraz podlamana stanem rzeczy pomyslalam o kolorowce tylko nie wiem ktory podklad oraz primer powinnam wyprobowac. Zalezy mi na naturalnym wygladzie skory ale tez zakryciu zaczerwienien.

Z gory dzieki za wszelkie rady i uwagi
chibi.chibi85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-25, 16:54   #1235
miska189
Zadomowienie
 
Avatar miska189
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 384
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Czy ktoś z was orientuje się jaką forme dwutlenku tytanu oferuje sklep? Rutyl czy anataz? w sieci można znaleźć artykuły na temat szkodliwości tego drugiego, wiadomość z zapytaniem napisałam do sklepu już kilka miesięcy temu niestety do dziś nie doczekałam się odpowiedzi. Pozdrawiam
miska189 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 19:30   #1236
Lady eSs
Rozeznanie
 
Avatar Lady eSs
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 821
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Dziewczyny, powiedzcie mi coś. Zamawiałam ostatnio następne produkty z kolorówki i w gratisie dostałam małą próbkę tlenku cynamonowego. Czy ten tlenek mogę bezpośrednio dodać do podkładu czy trzeba go utrzeć w moździerzu? Nie znam się za bardzo, coś mi się o uszy obiło, że tlenki ucieramy ale ten mój ma normalną konsystencję podobną do reszty produktów więc nie wiem .
__________________
''Jeśli szczęście do Ciebie jeszcze nie przyszło – to znaczy, że jest duże i idzie małymi krokami.''
Lady eSs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 20:04   #1237
Alexzus
Rozeznanie
 
Avatar Alexzus
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 877
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez Lady eSs Pokaż wiadomość
Dziewczyny, powiedzcie mi coś. Zamawiałam ostatnio następne produkty z kolorówki i w gratisie dostałam małą próbkę tlenku cynamonowego. Czy ten tlenek mogę bezpośrednio dodać do podkładu czy trzeba go utrzeć w moździerzu? Nie znam się za bardzo, coś mi się o uszy obiło, że tlenki ucieramy ale ten mój ma normalną konsystencję podobną do reszty produktów więc nie wiem .
Utrzeć trzeba

miska189 mnie teraz też bardzo ciekawi ta kwestia pewnie anataż, znając nasze szczęście i to że nie odpisali ..
__________________
Do pupy z tym wszystkim

skromna wymianka, głównie kosmetyki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=59150636 zakończona - kwiecień
Alexzus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-26, 20:19   #1238
miska189
Zadomowienie
 
Avatar miska189
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 384
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez Alexzus Pokaż wiadomość
Utrzeć trzeba

miska189 mnie teraz też bardzo ciekawi ta kwestia pewnie anataż, znając nasze szczęście i to że nie odpisali ..
za to dostałam dzisiaj maila zwrotnego ze sklepu Costasy ( Lily Lolo) że ich TiO2 to anaraz... aczkolwiek sama nie wiem czy sami producenci posiadają tą wiedze co znajduje się w ich produktach a anataz po prostu lepiej brzmiał niż rutyl...
miska189 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 20:45   #1239
Alexzus
Rozeznanie
 
Avatar Alexzus
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 877
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez miska189 Pokaż wiadomość
za to dostałam dzisiaj maila zwrotnego ze sklepu Costasy ( Lily Lolo) że ich TiO2 to anaraz... aczkolwiek sama nie wiem czy sami producenci posiadają tą wiedze co znajduje się w ich produktach a anataz po prostu lepiej brzmiał niż rutyl...
Hej wolne rodniki za 70zł/4g
__________________
Do pupy z tym wszystkim

skromna wymianka, głównie kosmetyki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=59150636 zakończona - kwiecień
Alexzus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 20:59   #1240
miska189
Zadomowienie
 
Avatar miska189
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 384
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez Alexzus Pokaż wiadomość
Hej wolne rodniki za 70zł/4g
haha dobre, no ale faktycznie tak to by wyglądało na dzień dzisiejszy
miska189 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 09:11   #1241
BiteAddict
Rozeznanie
 
Avatar BiteAddict
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 924
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Pochwalę się, pierwsza przygoda z prasowaniem mik z Kolorowki i własnoręcznie mieszanych cieni (zielony i błękitny w dolnym rzędzie)
Wszystko super wyszło, tylko Peach Fuzz z pomarańczki się zrobiła prawie w kolorze różowo-złotym...
Za to jakie ułatwienie w użyciu
Kusi mnie, żeby sobie sprasować trochę podkładu mineralnego, na wyjazdy byłoby super. Przy następnym zamówieniu będę próbować
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 10464008_725090950887960_6379181172470145048_n.jpg (86,0 KB, 82 załadowań)
__________________
Kotoperz
BiteAddict jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-30, 11:49   #1242
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez miska189 Pokaż wiadomość
Czy ktoś z was orientuje się jaką forme dwutlenku tytanu oferuje sklep? Rutyl czy anataz? w sieci można znaleźć artykuły na temat szkodliwości tego drugiego, wiadomość z zapytaniem napisałam do sklepu już kilka miesięcy temu niestety do dziś nie doczekałam się odpowiedzi. Pozdrawiam
Niezależnie od formy... https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...2#post28814592
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 16:02   #1243
miska189
Zadomowienie
 
Avatar miska189
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 384
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość

Dzięki Lorri, czytałam już Twoje wypowiedzi na temat szkodliwości dwutlenku tytanu ogólnie i jego formie mikronizowanej, niedawno trafiłam na m.i.n ten artykuł http://www.roik.pl/skladnik-uzywany-...ykach-szkodzi/ nie widziałam nawet takowe formy istnieją z tąd moje pytanie, bo artykuł jest dość świeży a my rozprawiałyśmy o tym już jakiś czas temu.
miska189 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-04, 23:43   #1244
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Zapytajcie na FB, trudniej będzie im nie odpowiedzieć. Wychodzi na to, że nie ma niczego, co byłoby całkowicie neutralne dla naszej skóry. Staramy się używać to, co odżywia i to, co szkodzi najmniej, ale zaraz się okazuje, że i tak wybieramy źle.
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 16:07   #1245
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Dziewczyny mam problem. Obecnie używam Bazy kolorystycznej i dodaję do tego tlenek cynamonowy. Ale to chyba nie jest ten odcień. Próbowałam go modyfikować, ale nic z tego. Jest zbyt brudny i jednocześnie zbyt czerwony. To po prostu nie jest mój kolor wyjściowy.
Potrzebowałabym koloru piaskowego, w tonacji żółtej, ale chłodnej.
W momencie kiedy dodam do podkładu żółcień żelazową, to jest zbyt ciepły odcień.
Czy nie wiecie jaki kolor najbardziej będzie pasował?

Ps. Dołączam zdjęcia, tylko proszę, nie zważajcie na schodzącą skórę, bo jestem w trakcie kuracji dermatologicznej
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg PicMonkey Collage.jpg (55,1 KB, 64 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg WP_20140813_009.jpg (58,1 KB, 59 załadowań)
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."

Edytowane przez Burza_1994
Czas edycji: 2014-08-13 o 16:19
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-14, 08:55   #1246
whiteska
Raczkowanie
 
Avatar whiteska
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 150
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Color Blend nude jest w tonacji chłodno-żółtej, bardzo naturalny, uniwersalny odcień.
whiteska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-14, 09:01   #1247
Alexzus
Rozeznanie
 
Avatar Alexzus
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 877
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez Burza_1994 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam problem. Obecnie używam Bazy kolorystycznej i dodaję do tego tlenek cynamonowy. Ale to chyba nie jest ten odcień. Próbowałam go modyfikować, ale nic z tego. Jest zbyt brudny i jednocześnie zbyt czerwony. To po prostu nie jest mój kolor wyjściowy.
Potrzebowałabym koloru piaskowego, w tonacji żółtej, ale chłodnej.
W momencie kiedy dodam do podkładu żółcień żelazową, to jest zbyt ciepły odcień.
Czy nie wiecie jaki kolor najbardziej będzie pasował?

Ps. Dołączam zdjęcia, tylko proszę, nie zważajcie na schodzącą skórę, bo jestem w trakcie kuracji dermatologicznej
Opis brzmi, jakbyś powinna dodać zieleni chromowej by zwalczyć świnkę czyli 'zbyt czerwony' i zbyt ciepły odcień
I 3 zdjęcie to potwierdza.
__________________
Do pupy z tym wszystkim

skromna wymianka, głównie kosmetyki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=59150636 zakończona - kwiecień
Alexzus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-14, 21:55   #1248
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez whiteska Pokaż wiadomość
Color Blend nude jest w tonacji chłodno-żółtej, bardzo naturalny, uniwersalny odcień.
chyba właśnie go jutro zamówię. Dzięki
Cytat:
Napisane przez Alexzus Pokaż wiadomość
Opis brzmi, jakbyś powinna dodać zieleni chromowej by zwalczyć świnkę czyli 'zbyt czerwony' i zbyt ciepły odcień
I 3 zdjęcie to potwierdza.
Właśnie jak dodam chociażby minimalną ilość zieleni, to podkład jest zbyt ziemisty więc to nie jest kwestia tego
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-15, 10:06   #1249
maat7
Raczkowanie
 
Avatar maat7
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 375
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez BiteAddict Pokaż wiadomość
Pochwalę się, pierwsza przygoda z prasowaniem mik z Kolorowki i własnoręcznie mieszanych cieni (zielony i błękitny w dolnym rzędzie)
Wszystko super wyszło, tylko Peach Fuzz z pomarańczki się zrobiła prawie w kolorze różowo-złotym...
Za to jakie ułatwienie w użyciu
Kusi mnie, żeby sobie sprasować trochę podkładu mineralnego, na wyjazdy byłoby super. Przy następnym zamówieniu będę próbować
Piękna "prasowanka". Ja niestety męczę się z moimi mikami bo prasowanie mi nie chce wyjść Jak już nawet uda mi się wszystko ładnie wymieszać, ugnieść w dekielku (nawet z wzorkiem) i odczekać cierpliwie dobę na wyparowanie alkoholu, to pierwsze dotknięcie pędzla zamienia moją pracę ponownie w pył
Generalnie do miki dodaję alkohol, bywało że i odrobinę gliceryny lub bazy (która wymywa mi kolory) na związanie. Sprawdzałam też ich przyczepność i jest wyśmienita, więc tyle powinno wystarczyć ...
Niemniej mam sporo zmarnowanego proszku, nerwy na granicy podłamki i bliska jestem rzucenia tego w kąt jak najdalszy. A pragnęłam tylko wygody i moich ukochanych odcieni w formie zdatnej do przenoszenia.
Jeśli możecie mi podpowiedzieć "krok po kroku" co robicie, aby prasowanie mik zwieńczone było zadowoleniem i pełnym sukcesem, to będę super wdzięczna i postaram się zmałpować każdy ruch
maat7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-15, 14:12   #1250
Lady eSs
Rozeznanie
 
Avatar Lady eSs
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 821
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez whiteska Pokaż wiadomość
Color Blend nude jest w tonacji chłodno-żółtej, bardzo naturalny, uniwersalny odcień.
U mnie z color blend nude jest inaczej. Zamówiłam go niedawno, zrobiłam podkład i niestety wyszedł lekko pomarańczowy. Musiałam dodać kilka składników, żeby uzyskać odpowiedni kolor.
__________________
''Jeśli szczęście do Ciebie jeszcze nie przyszło – to znaczy, że jest duże i idzie małymi krokami.''
Lady eSs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-17, 20:06   #1251
biala17a
Zadomowienie
 
Avatar biala17a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Bieszczady
Wiadomości: 1 476
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez whiteska Pokaż wiadomość
Color Blend nude jest w tonacji chłodno-żółtej, bardzo naturalny, uniwersalny odcień.
Wybierałam odcień kierując się recenzjami na blogu Arsenic, kolor był opisywany jako średniociepły, nie wpadający w pomarańczkę i po kupnie też tak odbierałam ten odcień
biala17a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-19, 13:09   #1252
MilkyQueen
Raczkowanie
 
Avatar MilkyQueen
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 56
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Dziewczyny mam do Was parę pytań

Od miesiąca stosuję podkład Kaolin Soft Matte (kolor wyszedł prawie idealny ) Niestety mat utrzymywał się może około godziny, więc parę dni po zrobieniu dodałam na oko pudru ryżowego MF i mniejszej ilości krzemionki, teraz mat utrzymuje się dłużej. Podkład nie jest idealny, ale i tak zdecydowanie lepszy od fluidów, Amilie i próbek innych firm (prócz Lumiere)

Myślę, że będę go dalej stosować, bo jakość w stosunku do ceny jest dość dobra, chciałabym go jednak zrobić trochę szybciej.
Czy macie jakieś doświadczenia z bazą Kaolin Foundation Base Mix? Domyślam się, że będzie podobna do mojego podkładu, więc będę musiała dodać coś matującego. Do tej pory podkład nie wysuszył mi cery, staram się nawilżać, stosować oleje, ale mam mieszaną cerę (T błyszcząca z trądzikiem, bez nawilżenia czasem się łuszczy, policzki normalne).
Co mogę dodać, aby podkład był choć trochę bardziej delikatny dla skóry? Olejek jojoba byłby dobrym rozwiązaniem? Czy lepiej byłoby podzielić podkład z już dopasowanym kolorem i do jednej części dodać składniki matujące a do drugiej składniki pielęgnujące/olejek?

Druga kwestia to dobór Color Blend.
Użyłam tlenku pastelowego i musiałam dodać dużo żółcieni i trochę mniej błękitu, żeby wyeliminować pomarańczowe tony (trochę wzorowałam się na podkładzie Cashmere z Amilie, mój jest bardziej żółty i chłodniejszy). Jaką bazę najbezpieczniej zamówić? Color Blend Beige?

Edytowane przez MilkyQueen
Czas edycji: 2014-08-19 o 14:10
MilkyQueen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-20, 23:30   #1253
Alexzus
Rozeznanie
 
Avatar Alexzus
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 877
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez MilkyQueen Pokaż wiadomość
Druga kwestia to dobór Color Blend.
Użyłam tlenku pastelowego i musiałam dodać dużo żółcieni i trochę mniej błękitu, żeby wyeliminować pomarańczowe tony (trochę wzorowałam się na podkładzie Cashmere z Amilie, mój jest bardziej żółty i chłodniejszy). Jaką bazę najbezpieczniej zamówić? Color Blend Beige?
Z pierwszą częścią nie pomogę bo to nie mój typ cery, chociaż słyszałam że jojobe można dodać do podkładu bo się nie psuje tak jak inne oleje. Osobiście podzieliłabym małą część z olejem i zobaczyła, jak się sprawuje.

Co do kolorystyki, oto zdjęcia color blend beige i tlenku pastelowego obok siebie: 1 2 3 4
jak dla mnie odpowiedź widnieje w tych zdjęciach. bier color blend beige!

---------- Dopisano o 23:30 ---------- Poprzedni post napisano o 23:27 ----------

Nie wysłali mi mini próbeczki z napisem 'gratis'. Buu
__________________
Do pupy z tym wszystkim

skromna wymianka, głównie kosmetyki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=59150636 zakończona - kwiecień
Alexzus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 10:22   #1254
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez Alexzus Pokaż wiadomość
Nie wysłali mi mini próbeczki z napisem 'gratis'. Buu
A zrobiłaś zamówienie na 50zł bez przesyłki? Bo wtedy się chyba gratis dostaje, nie?
Zawsze możesz w komentarzu napisać czy mogłabyś prosić o próbkę danej rzeczy, wtedy możliwe, że Ci przyślą

MilkyQueen możesz też spróbować Color Blend Nude, tak jak dziewczyny tutaj mi doradzały
Nie wiem czy Color Blend Beige nie będzie zbyt trupi i bez życia.
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 16:36   #1255
MaciejW
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 72
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Więc chyba opłaca się robić własne kosmetyki?
Podrzucam poradnik może ktoś się chce doszkolić
xxxxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-08-27 o 11:03 Powód: link
MaciejW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-22, 17:47   #1256
Alexzus
Rozeznanie
 
Avatar Alexzus
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 877
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez Burza_1994 Pokaż wiadomość
A zrobiłaś zamówienie na 50zł bez przesyłki? Bo wtedy się chyba gratis dostaje, nie?
Zawsze możesz w komentarzu napisać czy mogłabyś prosić o próbkę danej rzeczy, wtedy możliwe, że Ci przyślą

MilkyQueen możesz też spróbować Color Blend Nude, tak jak dziewczyny tutaj mi doradzały
Nie wiem czy Color Blend Beige nie będzie zbyt trupi i bez życia.
Nie chodzi o duży gratis tylko taki maleńki Ja nie wiem czego chce, lubię niespodzianki
Zgadzam się, że color blend beige może być bez życia. Co ja to się wczoraj umachałam by mu to życie przywrócić.. :P dla mnie nie ma ideału, którego nie muszę modyfikować
i chyba za ciemny zrobiłam.. jak ja nie mogę trafić, albo zbyt trupio blady jak ostatnio, albo mini tapeta..
__________________
Do pupy z tym wszystkim

skromna wymianka, głównie kosmetyki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=59150636 zakończona - kwiecień
Alexzus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-24, 21:09   #1257
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

świetny wątek

1. mam karnację bardzo jasną, lekkooliwkową (typ kolorystyczny:przygaszona jesień). polacana dla mnie baza to Olive. Myślicie, żeby domówić coś jeszcze, żeby ew. mieć czym modyfikować?

2. Kuszą mnie primery, po lekturze bloga Italiany i Aresnic napaliłam się jak szczerbaty na suchary, ale nie wiem jednak, który wybrać

Zawsze po kupnych mienrałach (annabelle, Amilie, Earthnicity) po paru godzinach podkład spływał, warzył się znikał i wyglądał brzydko. Więc primer jest nieodzowny
Tylko który?

Cerę mam mieszaną, dotychczas matowiłam się skrobią, ale jest taka sobie... Moja cera ma też tendencję do odwodnienia.

Więc czy brać Primer Matte z krzemionką, skoro sam podkład (wezmę ten do cery normalnej) ma również w składzie krzemionkę? Może lepiej Glow albo Satine...?

Najlepiej byłoby oczywiście najpierw zamówić podkład, ponosić, zobaczyć jak się zachowuje, a dopiero póxniej domówić Primer...
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-24, 22:51   #1258
BiteAddict
Rozeznanie
 
Avatar BiteAddict
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 924
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Rozmowa o bazach kolorystycznych, to może wrzucę porównanie, może komuś pomoże
Od lewej Color Blend Beige, Olive i Neutral. Mi najbliżej do Olive, ale wymaga ochładzania niebieskim.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0189.jpg (33,5 KB, 59 załadowań)
__________________
Kotoperz
BiteAddict jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-24, 22:57   #1259
biala17a
Zadomowienie
 
Avatar biala17a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Bieszczady
Wiadomości: 1 476
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
1. mam karnację bardzo jasną, lekkooliwkową (typ kolorystyczny:przygaszona jesień). polacana dla mnie baza to Olive. Myślicie, żeby domówić coś jeszcze, żeby ew. mieć czym modyfikować?
Gdyby Olive była zbyt "zielona" przydałby się neutralny pigment jej rozcieńczenia. Ja jestem ciemną jesienią, z neutralną/lekko ciepłą cerą i pasuje mi Color Blend Nude.

Cytat:
2. Kuszą mnie primery, po lekturze bloga Italiany i Aresnic napaliłam się jak szczerbaty na suchary, ale nie wiem jednak, który wybrać

Więc czy brać Primer Matte z krzemionką, skoro sam podkład (wezmę ten do cery normalnej) ma również w składzie krzemionkę? Może lepiej Glow albo Satine...?
Musisz wyczuć jaką ilość krzemionki toleruje twoja skóra nie dając przesuszu. U mnie podkład plus primer to byłoby za wiele, ale każda cera jest inna. Możesz kupić małą próbkę osobno i stopniowo dosypywać


Cytat:
Najlepiej byłoby oczywiście najpierw zamówić podkład, ponosić, zobaczyć jak się zachowuje, a dopiero póxniej domówić Primer..
Niby tak, ale to jest tak, że jak człowiek zaczyna samodzielnie coś kręcić to zwykle przydałby się jakiś dodatkowy składnik, który zwykle kosztuje mniej niż kolejna wysyłka
biala17a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-25, 15:42   #1260
MilkyQueen
Raczkowanie
 
Avatar MilkyQueen
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 56
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Dzięki dziewczyny za odpowiedź, może faktycznie lepiej będzie zamówić Color blend nude.
Czy któraś z Was stosowała czysty puder jedwabny jako primer (w opisie jest taka informacja)? Czy będzie nadawał się do cery mieszanej?
MilkyQueen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-06-15 13:23:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:24.