Moja zmora. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-13, 15:38   #1
Pysia93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 79

Moja zmora.


Mam prawie 18 lat. Jakieś 2 miesiące temu zaczął się mój problem. Pojawił mi się wąsik. Usunęłam go parę razy pęsetą, ale sprawa się przez to jeszcze bardziej pogorszyła. Po pewnym czasie zauważyłam też włoski na piersiach, wokół sutków, koło pępka, a co najgorsze na brodzie - czyli w miejscach, gdzie wcześniej ich nie miałam. Mam wrażenie, że na rękach też jest ich więcej i są ciemniejsze. Bardzo mnie to krępuje, cały czas o tym myślę. W końcu wybrałam się z tym do ginekologa. No i pan doktor po tym, jak dowiedział się ile mam lat i że mam w miarę regularne miesiączki powiedział, że takie rzeczy mają prawo się dziać i żebym zaczęła łykać tran. Nie wiedziałam czy śmiać się czy płakać. A może on ma rację, a to ja panikuję? Czy powinnam iść do innego lekarza? Zdaje mi się, że to może być sprawka testosteronu, a tamten lekarz nie zlecił mi żadnych badań, miałam wrażenie, że mój problem go rozśmieszył.
Czy ktoś z was miał/ma taki problem? Bardzo proszę o radę...
Pysia93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 15:41   #2
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 304
Dot.: Moja zmora.

proponuję endokrynologa-lekarza od hormonów
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 16:04   #3
arbuziak
Zadomowienie
 
Avatar arbuziak
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 017
Dot.: Moja zmora.

Nie jest to na pewno normalne. Trafiłaś na złego lekarza. Powinien Ci zalecić badanie krwi z oznaczeniem poziomu hormonów. Może być to oczywiście nadmiar testosteronu, ale też progesteronu i pewnie kilku innych hormonów również. Masz problemy z trądzikiem albo łojotokiem? Dobry ginekolog sobie z tym poradzi, a chyba łatwiej jednak iść do innego gina, niż dostać się do endokrynologa :p Życzę powodzenia, będzie dobrze (a do tego czasu proponuję plastry z woskiem, na poprawę samopoczucia
arbuziak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 16:14   #4
Pysia93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 79
Dot.: Moja zmora.

Nie mam problemów ani z trądzikiem, ani z łojotokiem, ale z wypadającymi włosami. Z głowy oczywiście Paradoks: tam gdzie nie chcę mieć włosów mam, a stamtąd gdzie chcę mieć wypadają. A co do wosku, to boję się, że sytuacja się pogorszy, tak jak po pęsecie. Rozjaśniam na razie, chociaż tak naprawdę to i tak wąsik się bardzo rzuca w oczy. W mojej miejscowości jest jeden endokrynolog i chciałam się zapisać, ale najbliższy wolny termin był 18 sierpnia :O nie mogę tyle czekać, także jestem skazana na ginekologa.

Edytowane przez Pysia93
Czas edycji: 2011-04-13 o 16:16
Pysia93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 16:18   #5
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 304
Dot.: Moja zmora.

Cytat:
Napisane przez Pysia93 Pokaż wiadomość
Nie mam problemów ani z trądzikiem, ani z łojotokiem, ale z wypadającymi włosami. Z głowy oczywiście Paradoks: tam gdzie nie chcę mieć włosów mam, a stamtąd gdzie chcę mieć wypadają. A co do wosku, to boję się, że sytuacja się pogorszy, tak jak po pęsecie. Rozjaśniam na razie, chociaż tak naprawdę to i tak wąsik się bardzo rzuca w oczy. W mojej miejscowości jest jeden endokrynolog i chciałam się zapisać, ale najbliższy wolny termin był 18 sierpnia :O nie mogę tyle czekać, także jestem skazana na ginekologa.
Wiesz, co ja bym poszła prywatnie.. chyba, że nie masz środków, no to bym poczekała do tego sierpnia, a narazie posiłkowała się ginem.. ale już innym
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 19:12   #6
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Moja zmora.

Poczekaj na endokrynologa, na prawdę warto jeśli byś miała hirsutyzm. Mogę Ci opisać jak u mnie wygląda cała diagnostyka, bo też jestem w podobnej sytuacji do Ciebie, tyle, że u mnie lekarz od razu rozpoznał hirsutyzm. Jeśli chodzi o wizytę u endokrynologa, to na pewno przeprowadzi z Tobą wywiad, a później będzie chciał zobaczyć miejsca, w których występują włoski. Dla mojej lekarki potwierdzeniem hirsutyzmu było owłosienie na udach (wokół majtek). Następnie lekarka napisała mi, jakie hormony mam zbadać (sporo ich było, koszt ok. 300 zł). Wyniki wyszły złe i trafiłam na oddział do szpitala w celu wykonania dalszych badań (ginekologiczne, pobieranie krwi w celu badania hormonów, poziom insuliny itp.). Tu znowu klaps... wyniki znowu są złe i za miesiąc kolejne badania w szpitalu.;/
Powiem szczerze, że jeśli na prawdę masz hirsutyzm, to nastaw się na długie diagnozowanie. Ja na diagnozę czekam 4 miesiąc i raczej szybko jej nie poznam. Hirsutyzm jest objawem (nie chorobą!) jakiejś choroby, dlatego by poznać jego źródło, trzeba wykonać sporo badań.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 22:32   #7
Pysia93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 79
Dot.: Moja zmora.

Odwiedziłam innego ginekologa, prywatnie. Ten od razu po usłyszeniu mojej historii i zadaniu kilku pytań stwierdził, że może to być zespół policystycznych jajników i kazał zrobić usg. No i powiedział że od wyniku usg będzie zależało czy przepisze mi Diane 35 czy Cilest...
Pysia93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:48.