kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-23, 22:19   #31
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Cytat:
Napisane przez Dominkab Pokaż wiadomość
A jak Ty jesteś stara, to my z Pastereczką już się kompletnie sypiemy ... zamieniamy się w proszek
Do chwili obecnej wcale tak nie uważałam, ale wywnioskowałam to z waszej rozmowy.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 01:13   #32
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Cytat:
Napisane przez frantic Pokaż wiadomość
Ja tylko nie rozumiem (i to mnie zawsze też dziwiło w wypowiedziach tzw. biochemiczek), skąd wiadomo że np. w kremie mającym 20 czy 30 składników zapycha mnie ten i ten składnik.
Nawet składniki potencjalnie zapychające działają różnie na różne cery. Gdyby zapychały wszystkich, to pewnie nie były by stosowane w kosmetykach tak masowo.

To tylko taka moja dygresja. Nigdy nie pytam czy krem może zapchać czy nie, tylko staram się o tym sama przekonać, bo naprawdę nikt nie odpowie mi na takie pytanie na 100% zgodnie z prawdą, bo nikt nie może wiedzieć jak akurat moja cera zareaguje. I potem ciągle się czyta wypowiedzi "a to tego kremu nie kupię, skoro piszecie że ma w składzie zapychacze".

To mnie szczerze mówiąc najbardziej wkurza na forum biochemii.
Cytat:
Napisane przez Dominkab Pokaż wiadomość
Ja mam podobne wrażenia, poza tym nie wiem czy to też nie jest tak, że składniki zmieniają się jednak trochę po połączeniu ich z innymi składnikami. Przecież jest prawdopodobne i to nawet bardzo, że tworzą się wtedy zupełnie nowe produkty końcowe. Każda zmiana składników to zmiana formuły, odczynu i jej oddziaływania na skórę.

Z reguly to jak rosyjska ruletka ale do czasu poniewaz sa skladniki,ktore dzialaja komodogennie na bardzo wiele cer choc nie jest to regula.
Warto przejrzec sklad kosmetyku,sprawdzic pozycje oraz pozycje "obok" i przeprowadzic analize jak moga dzialac na siebie wzajemnie bo np.kiedy doamy substacje penetrujace,rozpuszczalni ki do tego baze nosna to mamy wieksze prawdopodobienstwo zapychania.
Cale mnostwo osob narzeka na maslo shea,trojglicerydy,kombin acje zlozone z silikonow i polimerow,isopropyle itd.
Nie jest to takie proste i zanim sama nauczysz sie rozpoznawac co Ci szkodzi moze duzo czasu minac bo trzeba po prostu sledzic sklady.
Wazne aby podchodzic do tego zdrowo rozsadkowo tzn.jezeli dobrze znasz kondycje i wymagania swojej cery to wiesz czego unikac itd.a jezeli nie to warto przejrzec dotychczas uzywane kosmetyki.
Nie mozna uogolniac

Nalezy tez zwrocic uwage,ze efekt zapychania to nie tylko jeden uzywany kosmetyk ale czesto zestaw.Potrzeba pewnej swiadomosci aby wybierac kosmetyki opierajac sie na skladach.

Majac przed soba sklad INCI nawet jak ma 20 czy 30 skladnikow oceniamy jego proporcje-oceniamy poniewaz malo ktory producent podaje wartosci procentowe;pozniej nalezy sprawdzic jaka jest baza kremu i z czego sie sklada,na koncu skladniki aktywne.
To tak w skrocie.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 05:45   #33
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Nie znam sie zbyt na filtrach.Szczerze mowiac nie nakladam przepisowej ilosci(wiem,wiem,ale ostatnio staram sie nakladac wiecej)

Jezeli chodzi o makijaz mineralny u mnie najlepiej sprawdza sie ten:
http://www.drugstore.com/products/pr...31&catid=21503

Ideal w 100%.Nie zapycha-idealnie nawilza.Szybko sie wchlania i mozna od razu nakladac mineraly.

Uzywalam tez tego:
http://www.drugstore.com/products/pr...79&catid=10394

Swietnie wyglada na mnim makijaz-tylko troche draznil mnie zapach tej Avenki.Nawilza troche silniej niz Eucerin.


Jak slonce sie pojawi to zamierzam sie przerzucic na ten(uzywalam juz go ,tluscioch straszny,ale nie zapycha mnie i nie ma zapachu).Makijaz na nim wyglada jednak troche gorzej .

http://www.drugstore.com/products/pr...06&catid=12101
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 10:33   #34
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Z reguly to jak rosyjska ruletka ale do czasu poniewaz sa skladniki,ktore dzialaja komodogennie na bardzo wiele cer choc nie jest to regula.
Warto przejrzec sklad kosmetyku,sprawdzic pozycje oraz pozycje "obok" i przeprowadzic analize jak moga dzialac na siebie wzajemnie bo np.kiedy doamy substacje penetrujace,rozpuszczalni ki do tego baze nosna to mamy wieksze prawdopodobienstwo zapychania.
Cale mnostwo osob narzeka na maslo shea,trojglicerydy,kombin acje zlozone z silikonow i polimerow,isopropyle itd.
Nie jest to takie proste i zanim sama nauczysz sie rozpoznawac co Ci szkodzi moze duzo czasu minac bo trzeba po prostu sledzic sklady.
Wazne aby podchodzic do tego zdrowo rozsadkowo tzn.jezeli dobrze znasz kondycje i wymagania swojej cery to wiesz czego unikac itd.a jezeli nie to warto przejrzec dotychczas uzywane kosmetyki.
Nie mozna uogolniac

Nalezy tez zwrocic uwage,ze efekt zapychania to nie tylko jeden uzywany kosmetyk ale czesto zestaw.Potrzeba pewnej swiadomosci aby wybierac kosmetyki opierajac sie na skladach.

Majac przed soba sklad INCI nawet jak ma 20 czy 30 skladnikow oceniamy jego proporcje-oceniamy poniewaz malo ktory producent podaje wartosci procentowe;pozniej nalezy sprawdzic jaka jest baza kremu i z czego sie sklada,na koncu skladniki aktywne.
To tak w skrocie.
Hexxano dobrze mówisz. Nie można uogólniać i często właśnie zapychać nas może zupełnie co innego niż myślimy. Dlatego osobiście bardzo staram się pilnować, żeby wprowadzając jakaś nowość do pielęgnacji czy makijażu robić to po kolei, a nie np. od razu nowy krem, podkład i jeszcze maseczka. A potem np. bym podejrzewała o zapychanie krem, bo np. jest tłusty, a winowajcą może być z pozoru lekka i nieszkodliwa maseczka. To taki przykład.

Tylko że jak podczytuję biochemię (i nie tylko zresztą, ale tam to można spotkać najczęściej na Wizażu) i widzę, że często dziewczyny rezygnują ze spróbowania jakiego polecanego kosmetyku tylko dlatego że ma potencjalne zapychacze (a nie wiedzą wcale czy je on zapcha), to to jest dla mnie taka krecia robota. Nie chodzi mi tu o osoby analizujące skład kosmetyku, raczej o ten brak indywidualnego podejścia do uzyskanej od kogoś wiedzy i zbyt duże uogólnianie. Wiele kosmetyków, które mogą dla kogoś być objawieniem i prywatnym KWC są od razu przez nie skreślane. Tego nie mogę zrozumieć.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 11:37   #35
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Frantic, po prostu polega to chyba na tym, ze jesli masz cere bardzo sklonna do zapychania, to zaczynasz - przy minimum swiadomosci, o ktorej pisze Hexxana - jak ognia unikac wszystkiego, co wlasnie "potencjalnie" moze zapchac. Nikt nie chce na wlasnej skorze ryzykowac wysypu. Wiem, o co Ci chodzi - ganiony za zmiane skladu krem HOL Avene, z trojglicerydami na poczatku skladu, mimo wszystko wyprobowalam i u mnie sie sprawdzil. Ale potrzebowalam na to kilku lat uwaznego sledzenia skladu kosmetykow, ktorych uzywam (wiem, ze zapycha mnie gliceryna, a nie trojglicerydy). Byl moment kiedy balam sie doslownie wszystkich zapychaczy. I rozumiem dziewczyny ktore rezygnuja z polecanych kremow, jesli uwazaja, ze potencjalnie moga je zapchac. Lek przed wysypem jest nie do opanowania jesli zaliczylas powazne klopoty z cera!

Bardziej w temacie: dzisiaj pierwszy raz posmarowalam sie Lirenka pod mineraly. Jest cudnie. Dzieki, Frantic, za rekomendacje
pranie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 13:24   #36
Gajowniczka
Zadomowienie
 
Avatar Gajowniczka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 114
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

A ja wypróbowałam wczoraj polecaną Lirenkę (kupiłam normalnie w aptece) i dzisiaj mam 2 pryszcze.A już był długi czas spokój .Szkoda,że ten filtr zawiera shea.Jest faktycznie lekki ale bieli (mnie).Za jakiś czas znowu go użyję żeby sprawdzić czy to on zapycha.Narazie zostanę przy Avene 40 cleanance.
Gajowniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 14:11   #37
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Cytat:
Napisane przez pranie Pokaż wiadomość
Frantic, po prostu polega to chyba na tym, ze jesli masz cere bardzo sklonna do zapychania, to zaczynasz - przy minimum swiadomosci, o ktorej pisze Hexxana - jak ognia unikac wszystkiego, co wlasnie "potencjalnie" moze zapchac. Nikt nie chce na wlasnej skorze ryzykowac wysypu. Wiem, o co Ci chodzi - ganiony za zmiane skladu krem HOL Avene, z trojglicerydami na poczatku skladu, mimo wszystko wyprobowalam i u mnie sie sprawdzil. Ale potrzebowalam na to kilku lat uwaznego sledzenia skladu kosmetykow, ktorych uzywam (wiem, ze zapycha mnie gliceryna, a nie trojglicerydy). Byl moment kiedy balam sie doslownie wszystkich zapychaczy. I rozumiem dziewczyny ktore rezygnuja z polecanych kremow, jesli uwazaja, ze potencjalnie moga je zapchac. Lek przed wysypem jest nie do opanowania jesli zaliczylas powazne klopoty z cera!

Bardziej w temacie: dzisiaj pierwszy raz posmarowalam sie Lirenka pod mineraly. Jest cudnie. Dzieki, Frantic, za rekomendacje
Pranie wiesz, to nie jest tak, że "ładuję" na buzię wszystko co mi w rękę wpadnie, bo też nie mam ochoty walczyć z bolącymi gulkami. Staram się generalnie używać produktów z jak najmniejszą ilością chemii, lubię proste, krótkie składy.
I ja bardzo dobrze rozumiem, że ktoś się boi zapychania, ale potem eliminując non stop jakieś kremy, a bo to mają glicerynę, a bo masło shea, a bo coś tam jeszcze, zostaje praktycznie garść kremów do użycia. I ktoś kupuje coś z tej krótkiej listy i też go zapcha. A może wyszedł by poza tą listę, wziął coś z potencjalnym zapychaczem i znalazł swoje KWC? Jak wiem na 100%, że mnie np. zapycha gliceryna, to jasne że jej unikam. Ale wiele dziewcząt na biochemii unika potencjalnych zapychaczy nie mając pojęcia jak one by na nie podziałały.

Daj znać jak się sprawdzi Lirenka po całym dniu no i w dłuższej perspektywie czasu.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-24, 14:14   #38
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Bardzo licze na to, ze bedzie ok. Teraz troszke mi sie warzy, ale skonczyl mi sie primer wiec moja wina. W razie czego w odwodzie bede miala jeszcze Bootsa ale wolalabym nasza poczciwa Lirene, latwiej dostepna i tania.
pranie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 15:12   #39
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Smile Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Niestety malo osob chce czerpac wiedze z informacji,ktore sie podaje na dodatek jest problem czytania ze zrozumieniem

Zapychanie to nie taka prosta sprawa i nie mozna tego okreslic na podstawie jednorazowego uzycia a tymbardziej filtra,ktore sa zlozone i ciezko jest podac gotowe rozwiazanie,ze to bedzie dobre a to nie.
Trzeba wziac pod uwage,ze skora tez inaczej zareaguje jezeli do tej pory uzywano zwyklych kremow,ktore bazowo roznia sie od filtrow i najczesciej stwierdzane,ze pojawilo sie kilka niespodzianek dyskwalifikuje dany preparat.

Zmiany jakie pojawiaja sie w trakcie okreslonej pielegnacji to nie tylko kosmetyk ale takze gospodarka hormonalna naszego orgaznizmu,zmiany cyklu.nawyki zywieniowe,uzywki itd.ale niewiele osob chce spojrzec na to globalnie i najczesciej konczy sie na stwierdzeniu,ze to wina tego kremu.....

Trudno jest na sile edukowac kogos,kto jest gluchy na wszelkie argumenty bo trzeba umiec rozronic podraznienie od zapychania czy pojedynczych niespodzianek od stanu zapalnego itd.

Od siebie dodam,ze wspaniale z mineralmi wspolpracuja filtry Roc'a seria Minesol-niestey nie dostepne w PL

Polecam

ROC Minesol SPF 50+ Creme Fluide
ROC
Minesol 50+, Anti-Brown Spot Care / Soin Anti-Taches Brunes

oraz

Mleczko Klorane SPF 50+


__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 15:16   #40
Gajowniczka
Zadomowienie
 
Avatar Gajowniczka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 114
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Masz rację .Dlatego Lirenki nie skreślam .Będę ją testować dalej po wygojeniu cery.
Gajowniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 15:43   #41
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Hexxana no i to już jest super rozsądek
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-24, 16:40   #42
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Cytat:
Napisane przez frantic Pokaż wiadomość
A skąd wiesz, że nie zapchały Cię inne składniki w tym SVR?

Tak mi dermatolog powiedzial, bo bylam u innego, poszlam pozniej prywatnie po tym wysypie zwizazanym z svr i powiedzial cos w stylu "jaki idiota zarekomendowal mi SVR50 przy tlustej cerze ze sklonnoscia do zapychania?" Heh

Nie wiem jakie sa jeszcze zapychacze potencjalne, ale akurat te 3 to jestem po prostu tak pewna ze mnie zapychaja ze nie wiem jak mam to juz napisac

Jutro pojde do apteki po probki filtrow.. jak mają Musze cos poszukac :/ a w ogole w kremach wystrzeham sie parabenow. Mam schize na ich punkcie. Ponad 10 lat smarowalam sie fluidami a teraz staram sie unikac kremow jak ognia, ale dzis kupilam Rossmanowski krem z nagietkiem za 5,5

Co wiec sadzicie o tym Bioderma Photoderm AKN?
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 16:58   #43
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Hex, mnie na szczeście problem zapychania nie dotyczy w az takim stopniu- ale na pewno Twoja wiedza i rozsądek tutaj pomoże dziewczynom.
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 17:22   #44
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Anecko, mi on nie sluzyl i wlasnie, ze mnie zapchal! o Serio.
Hexx, porownalabys jeszcze te oba Minesole? konsystencja, rodzaj cer do ktorych sie nadaja? mam okazje wlasnie zamowic cos z uk i chetnie sprobowalabym Roca.
pranie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 17:58   #45
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Cytat:
Napisane przez pranie Pokaż wiadomość
Anecko, mi on nie sluzyl i wlasnie, ze mnie zapchal! o Serio.
Hexx, porownalabys jeszcze te oba Minesole? konsystencja, rodzaj cer do ktorych sie nadaja? mam okazje wlasnie zamowic cos z uk i chetnie sprobowalabym Roca.

Pranie szkoda,ze nie wiedzialam bo poslalabym Ci probasy razem z mineralami.



Przez chwile toczyla sie dyskusja na BK,wrzucam link
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...&highlight=Roc

sa tam nie tylko moje uwagi

Wiecej dopisze pozniej
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 21:11   #46
foxxxy
Organizatorka
 
Avatar foxxxy
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 816
GG do foxxxy
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Tak czytam czytam ten wątek i wydaje mi się, że moja Neutrogena ULtra Sheer chyba się nie nadaje pod minerały . Oto skład :

Skład :
Active ingredients : avobenzone 3%, homosalate 10%. octisalate 5% octocrylene 2,8 % oxybenzone 6 %

Inactive ingredients : Water, Butyloctyl , salicylate, Styrene/ - Acrylates copolymer, silica , diethylexyl 2,6 - naphthalate, VP/hexadecene copolymer, dimethicone, ethylhexylglycerin, caprylyl methicone, phenoxyethanol, ethylhexyl stearate, bht , glyceryl stearate, peg-100 stearate, trideceth-6, behenyl alcohol, trimethylsiloxysilicate, sodium polyacrylate, xanthan gum, disodium edta, methylparaben, iodopropynyl butylcarbamate , propylparaben, ethylparaben, fragrance

Widzi ktoś jakąś nadzieje ?
foxxxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-26, 18:14   #47
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Tak wiec co sadzicie o tym skladzie? Jak by sie wg Was zachowal z mineralami? Tzn tak czy siak go jutro przetestuje, ale moze ktoras z Was go uzywala/uzywa?

Bioderma Photoderm Spot 50+

Skład: Aqua, dicaprylyl carbonate, octocrylene, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, butyl methoxydibenzoylmethane, cyclomethicone, alcohol denat., c20-22 alkyl phosphate, bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine, c20-22 alcohols, ptfe, glycrrhetinic acid, glycrrhiza glabra (licocorice) root extract, tocopheryl acetate, ectoin, mannitol, xylitol, rhamnose, fructooligosaccharides, laminaria ochroleuca extract, decyl glucoside, ammonium acryloyldimethyltaurate/vp copolymer, xanthan gum, disodium edta, sodium hydroxide, propylene glycol, citric acid, caprylic/capric triglyceride, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, ethylparaben.
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-26, 18:57   #48
foxxxy
Organizatorka
 
Avatar foxxxy
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 816
GG do foxxxy
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Tak wiec co sadzicie o tym skladzie? Jak by sie wg Was zachowal z mineralami? Tzn tak czy siak go jutro przetestuje, ale moze ktoras z Was go uzywala/uzywa?

Bioderma Photoderm Spot 50+

Skład: Aqua, dicaprylyl carbonate, octocrylene, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, butyl methoxydibenzoylmethane, cyclomethicone, alcohol denat., c20-22 alkyl phosphate, bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine, c20-22 alcohols, ptfe, glycrrhetinic acid, glycrrhiza glabra (licocorice) root extract, tocopheryl acetate, ectoin, mannitol, xylitol, rhamnose, fructooligosaccharides, laminaria ochroleuca extract, decyl glucoside, ammonium acryloyldimethyltaurate/vp copolymer, xanthan gum, disodium edta, sodium hydroxide, propylene glycol, citric acid, caprylic/capric triglyceride, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, ethylparaben.

Z tego co się tu od kobietek nauczyłam to składnik na czerwono gwarantuje stabilność w razie łączenia filtru z minerałami (mika, talk ) . Jeśli się mylę to niech mnie drzwi od Hurtowni EDM-u ścisną.
foxxxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-26, 19:23   #49
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Cytat:
Napisane przez foxxxy Pokaż wiadomość
Z tego co się tu od kobietek nauczyłam to składnik na czerwono gwarantuje stabilność w razie łączenia filtru z minerałami (mika, talk ) . Jeśli się mylę to niech mnie drzwi od Hurtowni EDM-u ścisną.
No wlasnie tez do tego doszlam po przeczytaniu niektorych wypowiedzi i po tym co znalazlam w necie, ale pewna nie jestem

Hehe <- do wytluszczonego
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-26, 22:54   #50
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Tak wiec co sadzicie o tym skladzie? Jak by sie wg Was zachowal z mineralami? Tzn tak czy siak go jutro przetestuje, ale moze ktoras z Was go uzywala/uzywa?

Bioderma Photoderm Spot 50+

Skład: Aqua, dicaprylyl carbonate, octocrylene, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, butyl methoxydibenzoylmethane, cyclomethicone, alcohol denat., c20-22 alkyl phosphate, bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine, c20-22 alcohols, ptfe, glycrrhetinic acid, glycrrhiza glabra (licocorice) root extract, tocopheryl acetate, ectoin, mannitol, xylitol, rhamnose, fructooligosaccharides, laminaria ochroleuca extract, decyl glucoside, ammonium acryloyldimethyltaurate/vp copolymer, xanthan gum, disodium edta, sodium hydroxide, propylene glycol, citric acid, caprylic/capric triglyceride, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, ethylparaben.
Anecka, a czemu sobie kupilas filtr z denatem (alkoholowym )?
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-26, 23:08   #51
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Nie kupila, probki dostala. Anecka, bierz Lirenke i nie marudz
pranie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-26, 23:14   #52
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Cytat:
Napisane przez pranie Pokaż wiadomość
Nie kupila, probki dostala.
Tak, juz przeczytalam Co nie zmienia faktu, ze przy tak kwasowej pielegnacji, a w planach Izoteku, ja bym sobie go na twarz nie kladla
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-26, 23:19   #53
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Dlatego sie tak dziwowalam, ze Anecka na plecy leje alko saute. Anecko, nie czuj sie zmiazdzona nami czy cos, ale w nas sie burzy biochemiczna dusza alkohol generalnie nie robi dobrze, chyba ze wystepuje w kosmetyku jako konserwant albo jego dzialanie neutralizowane jest przez inny skladnik. Krotkotrwale wysuszy krostki, ale dlugofalowo zbyt przesusza skore.
pranie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-27, 08:38   #54
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Cytat:
Napisane przez pranie Pokaż wiadomość
Dlatego sie tak dziwowalam, ze Anecka na plecy leje alko saute. Anecko, nie czuj sie zmiazdzona nami czy cos, ale w nas sie burzy biochemiczna dusza alkohol generalnie nie robi dobrze, chyba ze wystepuje w kosmetyku jako konserwant albo jego dzialanie neutralizowane jest przez inny skladnik. Krotkotrwale wysuszy krostki, ale dlugofalowo zbyt przesusza skore.
Dostalam probki
Kwasow juz nie uzywam.. od 2 dni bo sie skonczylo, z reszta i tak bym musiala odstawic. Juz nic nie uzywam ani Differinu ani nic..

Wiem ze alkohol nie robi dobrze ale na moje placy podzialal super! i nie mam przebarwien czy cos. Na twarz nie uzywam zadnych alkoholowych tonikow ani nic, bo kiedys mialam przepisana masc przez lekarza, ktora tak mnie podraznila ze sie zawiodlam strasznie.

Ps. siedze z tym filtrem na twarzy od godziny 5.30 no i z EDM w form. Intensive.
No i to co moge teraz napisac:
- Filtr sie wchlonal blyskawicznie ale troszke lepu zostalo, nie mniej nie bylo to tak masakryczne jak SVR 50.
- NIe podraznil mnie.. a czy nie zapchal to sie dowiem jutro
- Nalozenie podkladu - cudo
- efekt do teraz [3 godziny po nalozeniu] = Bardzo fajny!!! nie swiece sie i podklad sie nie zwarzyl jeszcze!
- ogolnie jak narazie jestem zadowolona
edit:
- efekt: 4,5h jestem po nalozeniu i swiece sie [strefa T], podklad sie troche zwarzyl na brodzie i kolo nosa. [na nosie nie]

Ps. Czytalam ze trzeba nalozyc na twarz 1,5ml podkladu.. ale ile to tak jest na palcu mniej wiecej? Nie wiem zupelnie jak to odmierzac. Chyba ze poszukam takich lyzeczek kuchennych i sprawdze na ktorej pisze okolo 2ml.. 1 ml..

Ps2. Ten filtr nie ma alcoholu i jest do cery tlustej, tradzikowej [choc wiem ze sie mam wystrzegac wszystkiego co dla tradzikowcow].
Co sadzicie o skladzie? Ja zaraz ide szukac co to jest prfe, ectoin bo takich nazw nie widzialam jeszcze.

Skład: Aqua, dicaprylyl carbonate, octocrylene, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, butyl methoxydibenzoylmethane, ptfe, methyl methacrylate crosspolymer, c20-22 alkyl phosphate, glyceryl stearate, peg-100 stearate, silica, tridecyl salicylate, tocopheryl acetate, ectoin, mannitol, xylitol, rhamnose, fructooligosaccharides, laminaria ochroleuca extract, glycolic acid, ginkgo biloba leaf extract, citric acid, dodecyl gallate, c20-22 alcohols, decyl glucoside, propylene glycol, hydroxyethyl acrylate/sodium acryloyldimethyltaurate copolymer, xanthan gum, caprylic/capric triglyceride, disodium edta, chlorphenesin, phenoxyethanol, parfum.

Ps3
Kurna, nie wiem gdzie mam fotki umieszczac :P

Dodaje fotke jak na filtrze wyglada podklad [w ogole zauwazylam ze nie mialam pudrowego wykonczenia, a nawet dzis finishing dust nalozylam ].
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg filtr.jpg (116,1 KB, 421 załadowań)
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012

Edytowane przez Anecka
Czas edycji: 2009-02-27 o 10:11
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-27, 11:33   #55
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Anecka, mi się bardzo podoba ten efekt na filtrze- wyglądasz jakby nie było podkładu a wszytsko jest ślicznie zamaskowane!
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-27, 12:07   #56
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Anecka super wygląda Twój makijaż dzisiejszy Rewelacyjnie wyszło
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-27, 14:50   #57
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Dziekuje
Niestety zachwyt trwal krotko.
Po 6 godzinach nawet na policzkach sie zwarzylo, róz sie zbil w placki i wygladalam jak matrioszka. Podklad zaczal doslownie splywac. [dziwne bo filtr ciezki nie jest].
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-27, 17:09   #58
martwa papuga
Zakorzenienie
 
Avatar martwa papuga
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Granatowe Góry
Wiadomości: 3 219
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Anecko, moja prawdopodobnie imienniczko piękny efekt na zdjęciu.

Ja dziś siedzę w domu, zrezygnowałam z filtra i moja podrażniona od paru dni skóra wygląda jakby lepiej. Chyba się nie polubimy z firmą SVR... filtr tonujący - tragedia, mleczko 50+ wysusza i podrażnia (chyba), a - offtopicznie - Lysanel Active też zrobił mi kuku.

Na szczęście dziś odebrałam paczkę z filtrem Lirene. Od jutra go sprawdzam.

Edytowane przez martwa papuga
Czas edycji: 2009-02-27 o 17:10
martwa papuga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-27, 17:34   #59
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Cytat:
Napisane przez martwa papuga Pokaż wiadomość
Anecko, moja prawdopodobnie imienniczko piękny efekt na zdjęciu.

Ja dziś siedzę w domu, zrezygnowałam z filtra i moja podrażniona od paru dni skóra wygląda jakby lepiej. Chyba się nie polubimy z firmą SVR... filtr tonujący - tragedia, mleczko 50+ wysusza i podrażnia (chyba), a - offtopicznie - Lysanel Active też zrobił mi kuku.

Na szczęście dziś odebrałam paczkę z filtrem Lirene. Od jutra go sprawdzam.
Chyba nie jestem Twoja imienniczka, wbrew nick'owi mam inne imię No chyba ze jakims cudem sie dowiedzialas jak mam na pierwsze imie

Daj znac jak tam Lirene.. a mowilam ze SVR jest do bani
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-27, 17:49   #60
martwa papuga
Zakorzenienie
 
Avatar martwa papuga
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Granatowe Góry
Wiadomości: 3 219
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Chyba nie jestem Twoja imienniczka, wbrew nick'owi mam inne imię No chyba ze jakims cudem sie dowiedzialas jak mam na pierwsze imie

Daj znac jak tam Lirene.. a mowilam ze SVR jest do bani
Nie, nie dowiedziałam się - sugerowałam się nickiem.

O Lirene niechybnie złożę raport za dzień-dwa, a mleczku SVR dam jeszcze jedną szansę, jak pozbędę się wysypki. Z czystej ciekawości, co ją spowodowało.
martwa papuga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-20 07:32:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:13.