Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 81 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-18, 16:46   #2401
shmoopy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 155
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

dzien dobry
diacneal dopiero przy 4,5 nalozeniu zaczal piec - czy to dlatego ze skora jest wrazliwsza (juz po 2 uzyciu mnie zluszczyl)? uzywam go co 4,5 dni, w pozostale nawilzam (olejek granatowy z BU) i raz w tygodniu wrzucam atrederm i maseczke aspirynowa a dzisiaj w ciagu dnia maseczka asp. a po paru godzinach i demakijazu - diacneal (przeginam?) - czy moge jeszcze przed snem nawilzyc i nalozyc masc ichtiolowa na wypryski?
poza tym wlasnie zauwazylam jedno naczynko na nosie - nic tylko diacneal - nicto, bede je pomijac, moze serum z wit C z BU (bedzie wprowadzone na dniach) cos zaradzi...
ale najwazniejsze pytanie: za porada dermatologa do demakijazu (na razie ) stosuje sol fizjologczna (natrii chloridum) 0,9%, ktora zwilzam wacik + kropla zelu cethaphil (wiem, ze ma sls ale chce ja wykonczyc) - czy nie robie sobie krzywdy? - nigdzie dotad nie czytalam o takiej metodzie...
dziekuje za dotychczasowe porady
shmoopy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 19:44   #2402
szeherezada
Raczkowanie
 
Avatar szeherezada
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 59
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Annaluka,
Dzieki za rady
Na pewno polece w poniedzialek po filtr Lirene tym bardziej, ze Iwosti i Avene juz sie koncza...
Serum z wit C pewnie tez zrobie, chyba zakupie sobie zestaw to zrobienia, tak mi bedzie szybciej i prosciej, choc na pewno drozej niz gdybym zakupila skladniki sama
Makijazu praktycznie nie robie - uzywam tylko pudru sypkiego, b. rzadko tuszu do rzes, choc z zadnego tuszu jaki dotad mialam nie bylam zadowolona - kazdy sie osypywal (niezaleznie od ceny), dlatego tez robie raz w miesiacu henne... Przyznam, ze nie umiem robic makijazu - oczy mam tak zbudowane, ze gorna powieka jest calkowicie schowana, wiec nie widac czy jest pomalowana czy nie ...
Co do innej kolorowki nie wiem... niie wiem czy potafie wybrac przez internet.
No i wreszcie mocniejsze retinoidy - co masz na mysli? Mozesz podac jakis przyklad?
pozdrawiam





No więc tak...

Zmień filtr. Te odstaw - wymień na tagowisku lub sprzedaj. Kup osławiony już Lirene Family 50 +. Ja mam tłustą buzię i po nim świecę się tylko minimalnie w strefie T. Jest bardzo lekki i naprawdę ma się wrażenie, że to zwykły krem. A i NIE BIELI, więc nie będzie podbijał Twojej bladości

Nie musisz się filtrować ortodoksyjnie. Wmasuj w facjatę tylko tyle ile potrzebujesz Edit: Doczytałam już, że tak robisz

Poza tym Redermic i Active są dość nawilżające i moim zdaniem przez to jest Ci też tak ciężko na tej buzi.

Zrób sobie lekkie serum na bazie wody wg. przepisu Basi
Serum 10 % z wit. C
- 10 ml wody destylowanej
- 1 ml kwasu askorbinowego
- kilka kropel alkholu

To najprostsze serum, a będzie działać na buźkę. Zapobiega wolnym rodnikom.
Tutaj wątek o tym jak poprawić wchłanialność filtra:
http://www.laboratoriumurody.pl/foru...tody,t615.html

Co do makijażu. Zmień to na minerały. Jest osobne podforum na ten temat. Na zagranicznych stronach jest ogromny wybór kolorów dla bladolic.

Z tego oczyszczania u kosmetyczki bym zrezygnowała
Może jakieś mocniejsze retinoidy? Albo złuszczanie peelingami...

[/quote]
szeherezada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 20:03   #2403
elaj
Raczkowanie
 
Avatar elaj
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 285
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Jedyny podklad, ktory wspolgra z filtrami, to city mat erisa. Naprawde polecam.
A czy ten filtr lirene jest fotostabilny? Ja uzywam klorane dla dzieci 75ml za okolo 30zl. Baaardzo dobry.
Kupilam tez spray avene, ale czasami mi sluzy, czasami nie. No i teraz nie, to uzywam go na dlonie. Extra.
elaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-20, 12:59   #2404
szeherezada
Raczkowanie
 
Avatar szeherezada
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 59
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez elaj Pokaż wiadomość
Jedyny podklad, ktory wspolgra z filtrami, to city mat erisa. Naprawde polecam.
A czy ten filtr lirene jest fotostabilny? Ja uzywam klorane dla dzieci 75ml za okolo 30zl. Baaardzo dobry.
Kupilam tez spray avene, ale czasami mi sluzy, czasami nie. No i teraz nie, to uzywam go na dlonie. Extra.
Witaj Elaj,
wlasnie dzisiaj po raz pierwszy uzylam Lirene 50+ i jestem zachwycona!!! Nigdy nie mialam filtra, ktory wchlania sie do matu i nie pobiela! Nie musialam w ogole sie pudrowac - ani Hauschka ani zwykly puder! Nic i czuje sie swietnie - skora jest miekka, matowa, zadnego dyskomfortu! Nie uzywalam co prawda Klorane i pewnie poki co pozostane przy Lirene
Z tego, co sie doczytalam jest to filtr fotostabilny.
Zajrze dzis do sklepu po podklad, ktory polecasz.
Czy mozesz polecic rowniez jakis dobry"nie gryzący sie" z filtrem oraz nie najdrozszy puder sypki?
Pozdrowienia

Edytowane przez szeherezada
Czas edycji: 2009-04-20 o 13:00
szeherezada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-20, 16:03   #2405
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

może któraś dać linka do tego filtra Klorane który jest fotostabilny i na który można każdy puder używać? byłabym wdzięczna
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-20, 20:01   #2406
zetafon
Zakorzenienie
 
Avatar zetafon
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 773
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
może któraś dać linka do tego filtra Klorane który jest fotostabilny i na który można każdy puder używać? byłabym wdzięczna
chyba to ten https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...la-dzieci.html
ale w krk ciezko go dostac.lirene jest super i sama uzywam.polecam
__________________
11.09.2010

od 01.11.2010 oszczędzam
zetafon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-20, 20:32   #2407
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

dzięki wydaje mi się, że widziałam dużo produktów Klorane u siebie w Gliwicach więc zobaczę następnym razem
też używam Lirene teraz i jestem baaaardzo zadowolona, ale chciałabym też mieć Klorane i móc na to stosować pudry a nie tylko skrobię
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-24, 13:47   #2408
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

A jak myslicie ten krem no scar na blizny mogłabym kłaść rano pod podkład.Chce to zastosowac na przebarwienia po tradziku.Tylko nie wiem czy lato wiosna słońce to dobry moment na ten krem.Czy go można bez problemu na śłonce stosowac czy trzeba tak jak z kwasami stosowac filtry??
majaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 17:04   #2409
problemowiec89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 23
cera bardzo problemowa, prosze o pomoc w dobraniu odpowiedniej pielęgnacji....

Wiem, że takich wątków powstaje codziennie tysiące ale juz naprawdę jestem zmeczona. Mam 20 lat, naczynkową cere popekane naczynka na policzkach, skrzydełkach nosa, brodzie, na szczęście sa mało widoczne, ogolnie mam płytkounaczyniowiona skorę. Poza tym trądzik. Od 5 miesiecy biore tetralysal ( 150 mg na dobe ) poczatkowo differin teraz epiduo oraz differin syfow juz nie mam pozostaly tylko czerwone plamki na policzkach. ostatnio na badaniu avene stwierdzono u mnie znaczne odwodnienie skory. Do mycia twarzy uzywam miceli Biodermy lub Avene. Na noc krem ziaja med uszczelniajacy naczynka krwionosne ( nie zatyka jest troche za lekki jak na krem na noc ale uspokaja skore) a na dzien, no własnie, olay complete skora wrazliwa spf 15 to chyba jest porazka nie dosc ze jakos pobudza skore drazni skore to jeszcze ma skladniki zapychajace. uzywam podkladu affinitone astor mattitude lub maybellin liquid mineral. Dziewczyny prosze o rade bo nie wiem juz jak pielegnowac te moja skore, nie wiem jaki krem kupic (lay wyrzuce chyba z usmiechem do kosza) zastanawiam sie czy kupic filtr czy jakis krem mocnonawilzajacy, poza tym musze chyba jakos odzywic skore. Myslalam o svr 5o tym barwionym na jasny bez ale boje sie ze strasznie mnie zapcha. Ogolnie moja twarz to porazka juz nie wiem jak ja ukoic, zaczynam sie obawiac ze sama robie sobie krzywde. Jesli mozecie napiszcie cos. Dodam ze zle reaguje na wode i mam dodatkowo problem z cieniami pod oczami. Z gory dziekuje za pomoc

---------- Dopisano o 18:04 ---------- Poprzedni post napisano o 17:16 ----------

teraz przeszlo mi przez mysl aby wyrzucic epiduo acnederm i tetralysal dokosza
problemowiec89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 17:13   #2410
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: cera bardzo problemowa, prosze o pomoc w dobraniu odpowiedniej pielęgnacji....

krem z porządnym! filtrem. masz naczynka, do tego antybiotyk nielubiący sie ze słońcem i stosowałaś retinoidy- porządny filtr jest obowiazkowy. po takiej juracji nic dziwnego, że potrzebujesz nawilżenie/odżywienia.
svr trudno dobrać kolor, może wysuszać i przeciętnie chroni przed UVA. już prędzej avene, iwostin- poczyaj recenzje i forum.
do nawilżania np. physiogel creme, effaclar H, clean AC.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 17:29   #2411
problemowiec89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 23
Dot.: cera bardzo problemowa, prosze o pomoc w dobraniu odpowiedniej pielęgnacji....

ale svr ma chyba tylko jeden kolor z tego co wiem http://www.svr.pl/index.php?id=25. Poza tym ma filtry minerlane, nie wiem a seria nawilzajaca z aa therapy??

---------- Dopisano o 18:29 ---------- Poprzedni post napisano o 18:23 ----------

iwostin zawiera tez isopropyl palmitate skladnik zapychajacy
problemowiec89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-26, 17:33   #2412
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: cera bardzo problemowa, prosze o pomoc w dobraniu odpowiedniej pielęgnacji....

właśnie o tym jednym kolorze piszę, że nie każdemu będzie pasował. a jest tylko jeden, więc wybór zaden.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 18:50   #2413
problemowiec89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 23
Dot.: cera bardzo problemowa, prosze o pomoc w dobraniu odpowiedniej pielęgnacji....

mam bardzo jasna karnacje wiec powinien. a czemu pow ze kiepsko chroni przed uv?

---------- Dopisano o 19:50 ---------- Poprzedni post napisano o 19:18 ----------

a czy antirougeurs avene antirougeirs riche nie poradzi sobie z nawilzaniem?
problemowiec89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 22:17   #2414
zetafon
Zakorzenienie
 
Avatar zetafon
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 773
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

na naczynka polecam ruboril isis pharmy. mialam spory rumien i bylam czerwona,ale po tym mi przeszlo.jak dla mnie lepsze od avene,svr ,biodermy i iwostinu.nic nie zapchalo i nie uczuliło.
__________________
11.09.2010

od 01.11.2010 oszczędzam
zetafon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 23:04   #2415
Nicole
Zakorzenienie
 
Avatar Nicole
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 3 009
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez zetafon Pokaż wiadomość
na naczynka polecam ruboril isis pharmy. mialam spory rumien i bylam czerwona,ale po tym mi przeszlo.jak dla mnie lepsze od avene,svr ,biodermy i iwostinu.nic nie zapchalo i nie uczuliło.
A mogę zapytać, po jakim czasie przeszedł Ci ten rumień? Ja stosuję Ruboril już miesiąc, widzę poprawę, ale mam nadzieję że za ok. miesiąc będzie jeszcze lepiej..
Nicole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 23:08   #2416
zetafon
Zakorzenienie
 
Avatar zetafon
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 773
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Nicole Pokaż wiadomość
A mogę zapytać, po jakim czasie przeszedł Ci ten rumień? Ja stosuję Ruboril już miesiąc, widzę poprawę, ale mam nadzieję że za ok. miesiąc będzie jeszcze lepiej..
ja stosuje ruboril tak, ze stosuje go trzy miesiace i potem robie miesiac przerwy i znowu wracam do niego na trzy miesiace.trzeba robic przerwy bo inaczej skora sie przyzwyczai i juz nie bedzie dzialal tak dobrze.ja poprawe znacząca zobaczylam po 1,5 opakowania,ale juz na samym poczatku bylam zdziwiona ze tyle robi.pierwsze opakowanie mialam metaruborilu,a teraz zwykly.jak wykoncze ten zwykly to bede mogla powiedziec czy ten meta jest rzeczywiscie silniejszy
__________________
11.09.2010

od 01.11.2010 oszczędzam
zetafon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 09:47   #2417
problemowiec89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 23
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

a w jakiej cenie jest ten isis pharma ruboril?
problemowiec89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 09:58   #2418
Nicole
Zakorzenienie
 
Avatar Nicole
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 3 009
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Ja kupowałam za 42 zł za 30 ml. Ale jest wg mnie bardzo wydajny.
Nicole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 10:23   #2419
problemowiec89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 23
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

mam jeszcze takie pytanie czy na filtr mineralny moge polozyc puder? kupilam dzsi svr 50 spf barwiony, kolor idealny nie bede juz klasc podkladu ale sypkim albo w kompakcie bym sie machnela? slyszalam ze mineralne filtry sie nie destabiluzja to prawda?
problemowiec89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-27, 13:46   #2420
Lacturia
Wtajemniczenie
 
Avatar Lacturia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 961
GG do Lacturia Send a message via Skype™ to Lacturia
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Ja również prosze o ocenkę, gdyż zainspirowana biochemią postanowiłam zmienić swoją pielęgnacje:

Mam cerę mieszaną, z pozrzeszonymi porami i wągrami na nosie i brodzie. W dodatku wrażliwąi naczynkową. I mam 19 lat.
Nie mam trądziku, ale czasami zadażają mi sie bolące wypryski. Mam rowniez przebarwienia.


Rano:
Oczyszczanie- płyn micelarny ziaja
Na to krem humektan
Na to LRP Active C (na przebarwienia i popękane naczynka przy nosie)
Na to Lirene50 Family

Do makijazu używam Panstik- Max Factor, Pudru sypkiego mineralnego- rimell, tuszu do rzęs fax factor - fals lash effect, korektoru - essence (potrójny)
i od czasu do czasu jakiś cieni (np. essence lub h&m) i brązeru Loreal czy jakiś kulek/ różu
Wieczorem:
Ozyszczanie- micel ziaji
Do tej pory uzywalam Acne dermu, ale teraz kupilam Effklar K LRP, policzki samruje humektanem lub jakims innym nawilzajacym, gdyz maja sklonnosci do przesuszania sie.
Pod oczy (mam straszne cienie) Ziaja- HerbikaPlant szałwiowy i odżywka do rzęs - Las Booster Oriflame.

Czy dobrze dobralam pielęgnację? Proszę o ocenę Bo ja niestety w biochemi jestem mocno poczatkująca, a z chemii - całkowita noga.
__________________
http://lacturia.blogspot.com Mój blog

Wymiana kosmetyczna&biżuteria&tor ebki -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778720

Wish -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=47297911
Lacturia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 17:27   #2421
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez zetafon Pokaż wiadomość
ja stosuje ruboril tak, ze stosuje go trzy miesiace i potem robie miesiac przerwy i znowu wracam do niego na trzy miesiace.trzeba robic przerwy bo inaczej skora sie przyzwyczai i juz nie bedzie dzialal tak dobrze.ja poprawe znacząca zobaczylam po 1,5 opakowania,ale juz na samym poczatku bylam zdziwiona ze tyle robi.pierwsze opakowanie mialam metaruborilu,a teraz zwykly.jak wykoncze ten zwykly to bede mogla powiedziec czy ten meta jest rzeczywiscie silniejszy

A mogę używać ruborilu pod podkład mam z vichy teint?? BO przypomnialam sobie ze mam ten ruboril i może teraz zamiast filtru pod podkłąd bo jak sie okazło filtru nei mge stosowac bo juz ten z vichy zawiera filtr 20 i nie mozna pod niego nic kłasc bo nie mozna kłasc 2 filtrow z innych firm razem;/.TO moze jednak bede chronic naczynka pod podkładem.
majaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 17:49   #2422
Nicole
Zakorzenienie
 
Avatar Nicole
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 3 009
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez majaki Pokaż wiadomość
A mogę używać ruborilu pod podkład mam z vichy teint?? BO przypomnialam sobie ze mam ten ruboril i może teraz zamiast filtru pod podkłąd bo jak sie okazło filtru nei mge stosowac bo juz ten z vichy zawiera filtr 20 i nie mozna pod niego nic kłasc bo nie mozna kłasc 2 filtrow z innych firm razem;/.TO moze jednak bede chronic naczynka pod podkładem.
Ja Ruborilu używam pod podkład (jeśli w ten dzień nie używam filtra), albo pod puder kolorowy / bambusowy / dry flo Nie jest tłusty i makijaż na nim super wygląda
Nicole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 18:05   #2423
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Nicole Pokaż wiadomość
Ja Ruborilu używam pod podkład (jeśli w ten dzień nie używam filtra), albo pod puder kolorowy / bambusowy / dry flo Nie jest tłusty i makijaż na nim super wygląda
Ok. To tez zacznę używać ruborilu teraz. A możesz powiedzieć jakiego podkładu używasz kiedy uzywasz filtru??Bo ja mam taki problem że uzywałam wcześniej z miss sporty podkładu i zauważyłam póżniej że wywołuje u mnie wysyp więc postanowiłam kupić jakiś apteczny i szukałam na kwc jakiegoś dobrego ale bez filtru w sobie bo chciałam nakładac osobno pod ten podkład filtr 50 + a wiadomo ze te filtry w podkładzie nie dają nam dużej ochrony przed słońcem.Ale niestety nei znalałam i kupiłam Vichy Normateint i on niestety jest z spf 20 co w moim przypadku jest niekorzystne bo potrzebuję filtru wysokeigo 50+. I teraz nie mogę używać filtru (mam iwostin spf 50+) pod ten podkład bo on tez ma w sobie filtru i podobno nie mozna stworzyć takeigo połączenia. Wiec teraz nei wiem co mam robić muszę stosować filtr ale również podkład bo w samym filtrze nie wyjdę. Może Ty masz jakiś podkład pod który mogę położyc filtr który nei zawiera w sobie spf??
majaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 18:09   #2424
problemowiec89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 23
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

affinitone;p
problemowiec89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 18:27   #2425
princeska69
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Zabki
Wiadomości: 3 550
GG do princeska69 Send a message via Skype™ to princeska69
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Byc moze przegapilam takie pytanie, ale moze mi ktoras z Was napisac, czy zel hialuronowy z pantenolem plus filtr da wystarczajace nawilzenie w ciagu dnia? Na noc chcialabym stosowac kwasy, pewnie Effaclar K bo mam dosc sporo takich jakby poskornych zaskornikow i chyba jak na poczatek to moze byc dobry pomysl aby sie tego pozbyc
princeska69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 18:31   #2426
Nicole
Zakorzenienie
 
Avatar Nicole
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 3 009
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez majaki Pokaż wiadomość
Ok. To tez zacznę używać ruborilu teraz. A możesz powiedzieć jakiego podkładu używasz kiedy uzywasz filtru??Bo ja mam taki problem że uzywałam wcześniej z miss sporty podkładu i zauważyłam póżniej że wywołuje u mnie wysyp więc postanowiłam kupić jakiś apteczny i szukałam na kwc jakiegoś dobrego ale bez filtru w sobie bo chciałam nakładac osobno pod ten podkład filtr 50 + a wiadomo ze te filtry w podkładzie nie dają nam dużej ochrony przed słońcem.Ale niestety nei znalałam i kupiłam Vichy Normateint i on niestety jest z spf 20 co w moim przypadku jest niekorzystne bo potrzebuję filtru wysokeigo 50+. I teraz nie mogę używać filtru (mam iwostin spf 50+) pod ten podkład bo on tez ma w sobie filtru i podobno nie mozna stworzyć takeigo połączenia. Wiec teraz nei wiem co mam robić muszę stosować filtr ale również podkład bo w samym filtrze nie wyjdę. Może Ty masz jakiś podkład pod który mogę położyc filtr który nei zawiera w sobie spf??
Ja nie używam podkładu razem z filtrem, jak do tej pory z żadnym podkładem nie uzyskałam dobrego efektu. Na filtr nakładam puder bambusowy z BU albo dry flo z mazideł (jako warstwa chroniąca przed destabilizacją), na to testuję różne kolorowe pudry (kolorowe, kryjące, brązujące), efekt jest dobry
Nicole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 13:07   #2427
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez princeska69 Pokaż wiadomość
Byc moze przegapilam takie pytanie, ale moze mi ktoras z Was napisac, czy zel hialuronowy z pantenolem plus filtr da wystarczajace nawilzenie w ciagu dnia? Na noc chcialabym stosowac kwasy, pewnie Effaclar K bo mam dosc sporo takich jakby poskornych zaskornikow i chyba jak na poczatek to moze byc dobry pomysl aby sie tego pozbyc
Najlepiej by było gdybyś kwasy stosowała na noc co kilka dni, nie codziennie. W noce kiedy nie stosujesz kwasów dodatkowo nawilżaj twarz, może być żelem hialuronowym.
Od siebie dodam że Effaclar nie na każdego działa, mojej buzi nie oczyścił.

---------- Dopisano o 12:07 ---------- Poprzedni post napisano o 12:02 ----------

Cytat:
Napisane przez Lacturia Pokaż wiadomość
Ja również prosze o ocenkę, gdyż zainspirowana biochemią postanowiłam zmienić swoją pielęgnacje:

Mam cerę mieszaną, z pozrzeszonymi porami i wągrami na nosie i brodzie. W dodatku wrażliwąi naczynkową. I mam 19 lat.
Nie mam trądziku, ale czasami zadażają mi sie bolące wypryski. Mam rowniez przebarwienia.


Rano:
Oczyszczanie- płyn micelarny ziaja
Na to krem humektan
Na to LRP Active C (na przebarwienia i popękane naczynka przy nosie)
Na to Lirene50 Family

Do makijazu używam Panstik- Max Factor, Pudru sypkiego mineralnego- rimell, tuszu do rzęs fax factor - fals lash effect, korektoru - essence (potrójny)
i od czasu do czasu jakiś cieni (np. essence lub h&m) i brązeru Loreal czy jakiś kulek/ różu
Wieczorem:
Ozyszczanie- micel ziaji
Do tej pory uzywalam Acne dermu, ale teraz kupilam Effklar K LRP, policzki samruje humektanem lub jakims innym nawilzajacym, gdyz maja sklonnosci do przesuszania sie.
Pod oczy (mam straszne cienie) Ziaja- HerbikaPlant szałwiowy i odżywka do rzęs - Las Booster Oriflame.

Czy dobrze dobralam pielęgnację? Proszę o ocenę Bo ja niestety w biochemi jestem mocno poczatkująca, a z chemii - całkowita noga.
Ale na chemii się o pielęgnacji twarzy nie nauczysz, nie ma szans

Ja bym na dzień zrezygnowała z Humektanu, a stosowała go na noc naprzemiennie z kwasami.
Na dzień wystarczy Aktiv C+filtr, zamiast Aktivu polecam na przyszłość serum antyoksydacyjne Amla C albo Flavo C z BU, dużo zaoszczędzisz a działanie to samo.

Pomaga Ci ta HerbikaPlant, bo ja od lat szukam czegoś na cienie i jak n arazie pozostaje mi tylko korektor, żaden krem nie działa ?
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 15:49   #2428
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez majaki Pokaż wiadomość
kupiłam Vichy Normateint i on niestety jest z spf 20 co w moim przypadku jest niekorzystne bo potrzebuję filtru wysokeigo 50+. I teraz nie mogę używać filtru (mam iwostin spf 50+) pod ten podkład bo on tez ma w sobie filtru i podobno nie mozna stworzyć takeigo połączenia. Wiec teraz nei wiem co mam robić muszę stosować filtr ale również podkład bo w samym filtrze nie wyjdę.
chwileczkę, coś sie pomieszało. nie miesza sie kremów z filtrem różnych firm.
nie chodzi o to, że na krem z filtrem nie możesz nalożyć podkładu z filtrem.

z makijażem klopot jest inny- niektóre skladniki podkładów, pudrów mogą destabilizować filtr UVA o nazwie Parsol1789, co powoduje spadek ochrony przed słońcem.

wyjściem jest np. stosowanie kremów z filtrem nie zawierajacym Parsolu1789 (gł. avene; jest o tym osobny wątek). lub kosmetyków do makijażu nie destabilizująych Parsolu1789. część osób ma jeszcze inną metodę- na krem z filtrem zawierającym Parsol1789 nakaldają "izolator"- np. pudrują się skrobią zmiemniaczaną itp, a na wierzch nakładają puder (ale z fluidem to juz nie wyjdzie). ja z kolei staram się stosować kosmetyki zawierające kilka porządnych fotostabilnych filtrów UVA, które ze sobą współpracują (stabilizują sie i wzmacniaja swoją ocronę) i nie nie zwracam juz uwagi na skład podkładu.
dodatkowo trzeba uważać, żeby nakładając podkład nie zetrzeć położonego uprzednio kremu z filtrem.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 16:06   #2429
Lacturia
Wtajemniczenie
 
Avatar Lacturia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 961
GG do Lacturia Send a message via Skype™ to Lacturia
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Najlepiej by było gdybyś kwasy stosowała na noc co kilka dni, nie codziennie. W noce kiedy nie stosujesz kwasów dodatkowo nawilżaj twarz, może być żelem hialuronowym.
Od siebie dodam że Effaclar nie na każdego działa, mojej buzi nie oczyścił.

---------- Dopisano o 12:07 ---------- Poprzedni post napisano o 12:02 ----------



Ale na chemii się o pielęgnacji twarzy nie nauczysz, nie ma szans

Ja bym na dzień zrezygnowała z Humektanu, a stosowała go na noc naprzemiennie z kwasami.
Na dzień wystarczy Aktiv C+filtr, zamiast Aktivu polecam na przyszłość serum antyoksydacyjne Amla C albo Flavo C z BU, dużo zaoszczędzisz a działanie to samo.

Pomaga Ci ta HerbikaPlant, bo ja od lat szukam czegoś na cienie i jak n arazie pozostaje mi tylko korektor, żaden krem nie działa ?
Szczerze mówiąc jestem zdziwiona, bo jest dość dobra. Jak za taką cenę to Moze nie likwiduje calkowicie tych cieni, ale napewno jest rozjasnia. I to sporo.
A te serum o któreym mi pisalas wyzej, ciezko jest zrobić? Bo ja naprawde sie bojew ze taką samoróbką (zrobiona oczywiscie przeze mnie i tylko w moim przypadku <- wyjatkowy antytalent chemiczny) zniszczę sobie buźkę. A 70 zł za krem to dla mnie bardzo duzo...
__________________
http://lacturia.blogspot.com Mój blog

Wymiana kosmetyczna&biżuteria&tor ebki -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778720

Wish -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=47297911
Lacturia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 18:14   #2430
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Justy Pokaż wiadomość
chwileczkę, coś sie pomieszało. nie miesza sie kremów z filtrem różnych firm.
nie chodzi o to, że na krem z filtrem nie możesz nalożyć podkładu z filtrem.

z makijażem klopot jest inny- niektóre skladniki podkładów, pudrów mogą destabilizować filtr UVA o nazwie Parsol1789, co powoduje spadek ochrony przed słońcem.

wyjściem jest np. stosowanie kremów z filtrem nie zawierajacym Parsolu1789 (gł. avene; jest o tym osobny wątek). lub kosmetyków do makijażu nie destabilizująych Parsolu1789. część osób ma jeszcze inną metodę- na krem z filtrem zawierającym Parsol1789 nakaldają "izolator"- np. pudrują się skrobią zmiemniaczaną itp, a na wierzch nakładają puder (ale z fluidem to juz nie wyjdzie). ja z kolei staram się stosować kosmetyki zawierające kilka porządnych fotostabilnych filtrów UVA, które ze sobą współpracują (stabilizują sie i wzmacniaja swoją ocronę) i nie nie zwracam juz uwagi na skład podkładu.
dodatkowo trzeba uważać, żeby nakładając podkład nie zetrzeć położonego uprzednio kremu z filtrem.

Jejku ale mnie ucieszyłaś tą wiadomoścą.Bo juz do jakiegoś czasu nie stosowałam filtru w obawie o to że nie mogę go nakładać na podkład Vichy , który posiada SPF 20. Ja mam filtr z iwostinu i Biodermy i wiem z wątku że iwostin nie destabilizuje .Więc chyba od nowa zaczne stosować rano:filtr z Iwostinu 50+ plus po ok 10 minutach podkład z Vichy normateint z spf 20.
I naprade taka kombinacja jest w porządku , ponieważ z wypowiedzi Hexxany zrozumiałam to że nei można tak robić że trzeba jak już coś poruszac się jedynie w obebie jedenj filrmy więc Iwostin +vichy odpada??Powiedzcie mi proszę czy moę stosować ten filtr 50 + na to podkład vich z spf 20 i bede miała ochrone 50 albo mneijsza ale w kazdym razie bedzie ???Dzieki Justy za wypowiedz
majaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-25 19:31:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:28.