Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II - Strona 85 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-08-14, 10:16   #2521
Aniela88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 715
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dobry film
Aniela88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-14, 14:28   #2522
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Widział już ktoś filmik Jak wyglądasz w świetle ultrafioletowym? Najciekawszy efekt to nałożenie filtra na twarz. Mażą się tam całkiem obficie
A co dziwne, brali osoby z jasną karnacją. Ciekawe jak by to wyglądało w naszym kraju, gdyby poszli z tym badaniem pod solaria albo nad jakieś typowe miejsca do opalania w lecie .
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-14, 17:06   #2523
a*a*a*
Ania
 
Avatar a*a*a*
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 036
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Świetny jest ten film! Filtr wygląda jakby się smołą smarowali. Sama z chęcią zobaczyłabym jak ja w takim świetle wyglądam.

Dziewczyny spotkałyście się z tego typu filtrem? http://blog.grzelak-makeup.com/2013/...-uv-spf-50-pa/ ? Jeżeli on rzeczywiście by działał, to byłaby to chyba najwygodniejsza forma aplikacji jakiegokolwiek filtru. Z tym, że mam wątpliwości co do jego działania, a skład jedynie po koreańsku. :/
__________________
Wymianka
Durny nick ciągnie się przez całe życie...
a*a*a* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-15, 12:25   #2524
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez a*a*a* Pokaż wiadomość
Świetny jest ten film! Filtr wygląda jakby się smołą smarowali. Sama z chęcią zobaczyłabym jak ja w takim świetle wyglądam.

Dziewczyny spotkałyście się z tego typu filtrem? http://blog.grzelak-makeup.com/2013/...-uv-spf-50-pa/ ? Jeżeli on rzeczywiście by działał, to byłaby to chyba najwygodniejsza forma aplikacji jakiegokolwiek filtru. Z tym, że mam wątpliwości co do jego działania, a skład jedynie po koreańsku. :/
Wiele razy był podobny temat poruszany i dziewczyny zgodnie twierdza, by puder dał deklarowaną ochronę, trzeba by go było naciapać na twarzy tyle, że to wręcz niemożliwe + nie muszę wspominać o efekcie końcowym cieniutka wykończeniowa warstewka ochrony nie zapewni. Dlatego krem z filtrem to jednak krem i pewna forma ochrony. Natomiast kusi mnie czasem wypróbowanie filtrów w sprayu ale i do nich mam sceptyczne podejście, bo jednak potrzebna jest ta przepisowa ilość więc jak zaaplikować dobrze i wygodnie taką płynną formę?
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-16, 11:51   #2525
sforcia
Raczkowanie
 
Avatar sforcia
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 280
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Wiele razy był podobny temat poruszany i dziewczyny zgodnie twierdza, by puder dał deklarowaną ochronę, trzeba by go było naciapać na twarzy tyle, że to wręcz niemożliwe + nie muszę wspominać o efekcie końcowym cieniutka wykończeniowa warstewka ochrony nie zapewni. Dlatego krem z filtrem to jednak krem i pewna forma ochrony. Natomiast kusi mnie czasem wypróbowanie filtrów w sprayu ale i do nich mam sceptyczne podejście, bo jednak potrzebna jest ta przepisowa ilość więc jak zaaplikować dobrze i wygodnie taką płynną formę?
Dokładnie plus puder ma raczej słabą przyczepność i się łatwo i szybko z twarzy ściera. Poza tym tego typu produkty oparte są zazwyczaj na tlenkach, np cynku, więc jest to tylko filtr mineralny, ppd raczej ma bardzo niskie, a co za tym idzie ochronę przed UVA
__________________
ODDAM
sforcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-16, 15:45   #2526
a*a*a*
Ania
 
Avatar a*a*a*
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 036
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Wiele razy był podobny temat poruszany i dziewczyny zgodnie twierdza, by puder dał deklarowaną ochronę, trzeba by go było naciapać na twarzy tyle, że to wręcz niemożliwe + nie muszę wspominać o efekcie końcowym cieniutka wykończeniowa warstewka ochrony nie zapewni. Dlatego krem z filtrem to jednak krem i pewna forma ochrony. Natomiast kusi mnie czasem wypróbowanie filtrów w sprayu ale i do nich mam sceptyczne podejście, bo jednak potrzebna jest ta przepisowa ilość więc jak zaaplikować dobrze i wygodnie taką płynną formę?
O, a starałam się być z wątkiem na bieżąco, ale musiało mi umknąć.
Kremu z filtrem też czasem trzeba naciapać tyle, że to wręcz niemożliwe.

Cytat:
Napisane przez sforcia Pokaż wiadomość
Dokładnie plus puder ma raczej słabą przyczepność i się łatwo i szybko z twarzy ściera. Poza tym tego typu produkty oparte są zazwyczaj na tlenkach, np cynku, więc jest to tylko filtr mineralny, ppd raczej ma bardzo niskie, a co za tym idzie ochronę przed UVA
No więc właśnie dlatego miałabym wątpliwości co do jego działania. W takim pudrze to tylko filtry mineralne, tlenki cynku itp. Co w nim musiałoby być, żeby miał spf 50+ ?
__________________
Wymianka
Durny nick ciągnie się przez całe życie...
a*a*a* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-16, 16:06   #2527
patricitka
Raczkowanie
 
Avatar patricitka
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 118
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez a*a*a* Pokaż wiadomość
O, a starałam się być z wątkiem na bieżąco, ale musiało mi umknąć.
Kremu z filtrem też czasem trzeba naciapać tyle, że to wręcz niemożliwe.


No więc właśnie dlatego miałabym wątpliwości co do jego działania. W takim pudrze to tylko filtry mineralne, tlenki cynku itp. Co w nim musiałoby być, żeby miał spf 50+ ?
Istnieją kremy z filtrami tylko mineralnymi z SPF50 i PPD ok 17-20. Wbrew większości opinii które tutaj czytam tlenek cynku jest dobrym filtrem, a przede wszystkim jest fotostabilny. Inna sprawa, że akurat puder to nie najlepsze rozwiązanie ze względu na ilość, którą trzeba by nałożyć. Ale zawsze można go użyć do wzmocnienia ochrony z kremu.
patricitka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-16, 17:01   #2528
loua
Raczkowanie
 
Avatar loua
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Knurów/Guangzhou
Wiadomości: 127
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez a*a*a* Pokaż wiadomość
No więc właśnie dlatego miałabym wątpliwości co do jego działania. W takim pudrze to tylko filtry mineralne, tlenki cynku itp. Co w nim musiałoby być, żeby miał spf 50+ ?
W takich pudrach często znajdują się także filtry chemiczne, przynajmniej w tych koreańskich. W przypadku tego pudru It's Skin, to nie wiadomo co było w składzie, bo producent składu niestety nie podał.
loua jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-17, 07:00   #2529
Post_Blue
Rozeznanie
 
Avatar Post_Blue
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 581
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Mam ten puder i nie jestem nim zachwycona. Jest dość ciemny, nakładałam go np w samochodzie, jak miałam nieumyte ręce i nie chciałam reaplikować nimi filtru. Robił mi na twarzy ciasto i to w żółtym kolorze. Choć nie wiem, czy nie czytałam gdzieś, że już go nie produkują?
Post_Blue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-17, 23:46   #2530
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez patricitka Pokaż wiadomość
Istnieją kremy z filtrami tylko mineralnymi z SPF50 i PPD ok 17-20. Wbrew większości opinii które tutaj czytam tlenek cynku jest dobrym filtrem, a przede wszystkim jest fotostabilny. Inna sprawa, że akurat puder to nie najlepsze rozwiązanie ze względu na ilość, którą trzeba by nałożyć. Ale zawsze można go użyć do wzmocnienia ochrony z kremu.
Podaj proszę przykład takiego kremu, bo aż sama jestem ciekawa.
Ja osobiście miałam biodermę 50+, gdzie jej ppd wynosiło tylko 10. Już nie mówiąc, że nawet 1/3 przepisowej ilości nie dało się nałożyć.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Edytowane przez Fuzukatsu
Czas edycji: 2014-08-17 o 23:50
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-18, 05:54   #2531
patricitka
Raczkowanie
 
Avatar patricitka
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 118
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Fuzukatsu Pokaż wiadomość
Podaj proszę przykład takiego kremu, bo aż sama jestem ciekawa.
Ja osobiście miałam biodermę 50+, gdzie jej ppd wynosiło tylko 10. Już nie mówiąc, że nawet 1/3 przepisowej ilości nie dało się nałożyć.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Svr mineralny barwiony. Bioderma mineralna, z tego co widzę na stronie, ma PPD 22.
patricitka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-18, 11:25   #2532
201604131205
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 135
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Fuzukatsu Pokaż wiadomość
Podaj proszę przykład takiego kremu, bo aż sama jestem ciekawa.
Ja osobiście miałam biodermę 50+, gdzie jej ppd wynosiło tylko 10. Już nie mówiąc, że nawet 1/3 przepisowej ilości nie dało się nałożyć.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Wydaje mi się, że w przypadku filtrów mineralnych, im drobniej zmielone są te minerały, tym wyższe PPD. Teraz jest moda na różne "nano" w składzie.

A te pudry to trochę pic na wodę - pomijając kwestią nakładanej ilości, przecież to ma PA+ czyli ppd poniżej 4. Zresztą wszystkie modne hity z azji chronią głownie przed opalenizną bo mają wysokie spf, ale niziutką ochronę przed UVA. Większość osób ma to gdzieś bo działania UVA nie widać od razu, jeśli kosmetyk chroni przed poparzeniem to jest "dobry-sprawdziłam, działa!!!"

Co do wideo, to sądząc po komentarzach, ludzie totalnie nie kumają przesłania. Myślę, że dopiero gdy obecne "pokolenie solarium" skończy 40-50lat to kobiety zaczną wierzyć że UV odpowiada w 70-80% za starzenie skóry bo będą miały naoczny dowód. Na razie króluje pogląd, że opalanie z umiarem nie szkodzi, a jeszcze opalanie z filtrem to w ogóle samo zdrowie. Wszelkie akcje promujące ochronę skóry spływają po ludziach jak woda po kaczce.


W temacie wątku to chciałam pochwalić 2 filtry, które absolutnie nie bielą i są mile w stosowaniu- niestety błyszczą się, ale łatwo je zmatowić. Oba fotostabilne
1) dermika lily skin spf 20, ppd 9
2) lancaster sun age control spf 30 (ppd nie podane, ale conajmniej 10)
Można bez problemu wyjść w nich do ludzi
201604131205 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-19, 18:06   #2533
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez astray Pokaż wiadomość

W temacie wątku to chciałam pochwalić 2 filtry, które absolutnie nie bielą i są mile w stosowaniu- niestety błyszczą się, ale łatwo je zmatowić. Oba fotostabilne
1) dermika lily skin spf 20, ppd 9
2) lancaster sun age control spf 30 (ppd nie podane, ale conajmniej 10)
Można bez problemu wyjść w nich do ludzi
szkoda ze to nie 50 ;(
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-20, 05:01   #2534
Post_Blue
Rozeznanie
 
Avatar Post_Blue
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 581
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

W temacie wątku to chciałam pochwalić 2 filtry, które absolutnie nie bielą i są mile w stosowaniu- niestety błyszczą się, ale łatwo je zmatowić. Oba fotostabilne
1) dermika lily skin spf 20, ppd 9
2) lancaster sun age control spf 30 (ppd nie podane, ale conajmniej 10)
Można bez problemu wyjść w nich do ludzi[/QUOTE]

Zaciekawiłaś mnie tym kremem Dermiki Masz może skład?
Post_Blue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-20, 13:45   #2535
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Chimay, trochę już stosujesz pięćdziesiątkę Lirene, jak byś ją porównała do Pharmacerisa? Warto kupować ten drugi? Czy jednak są do siebie wystarczająco zbliżone, by zastąpić go Lirenką?
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-20, 14:51   #2536
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Chimay, trochę już stosujesz pięćdziesiątkę Lirene, jak byś ją porównała do Pharmacerisa? Warto kupować ten drugi? Czy jednak są do siebie wystarczająco zbliżone, by zastąpić go Lirenką?
No właśnie dalej nie wiem Hydrolipidowy jest taki bardziej ...śmietankowy, przez co mam wrażenie, jakby łatwiej i szybciej się rozsmarowywał. Lirene trochę mocniej smuży podczas aplikacji i czasem mi się wydaje, że przez to jej biel znika ciut gorzej niż biel Pharmacerisa.
A czemu nie jestem pewna? Bo przez to kwaszenie mam ciągle suche skórki i one chyba też utrudniają ładne i równomierne wsmarowanie i wsiąknięcie filtra, przez co ostatecznie wyglądam ostatnio trochę bardziej biało. Postaram się na dniach wykończyć tę resztę Pharmacerisa i zobaczę, czy efekt większego bielenia też będzie się utrzymywał.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-21, 02:09   #2537
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Post_Blue Pokaż wiadomość
W temacie wątku to chciałam pochwalić 2 filtry, które absolutnie nie bielą i są mile w stosowaniu- niestety błyszczą się, ale łatwo je zmatowić. Oba fotostabilne
1) dermika lily skin spf 20, ppd 9
2) lancaster sun age control spf 30 (ppd nie podane, ale conajmniej 10)
Można bez problemu wyjść w nich do ludzi
Zaciekawiłaś mnie tym kremem Dermiki Masz może skład?[/QUOTE]

Tu widać większość:
http://4.bp.blogspot.com/-TXDz6TPLOv...0/DSC_0544.JPG


końcówkę urwało
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-21, 05:51   #2538
Post_Blue
Rozeznanie
 
Avatar Post_Blue
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 581
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

[1=1049fcf7f74b9bbd9e896b0 64bc98e90e22ff320_640d160 2d9fab;47790799]Zaciekawiłaś mnie tym kremem Dermiki Masz może skład?[/QUOTE]

Tu widać większość:
http://4.bp.blogspot.com/-TXDz6TPLOv...0/DSC_0544.JPG


końcówkę urwało[/QUOTE]
Dziękuję! Opinie ma rewelacyjne
Post_Blue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-24, 14:48   #2539
olinkusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 50
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczynki

Czy dłonie chronicie tym samym filtrem co twarz ?
olinkusia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-24, 16:39   #2540
miska189
Zadomowienie
 
Avatar miska189
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 384
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Miał ktoś może do czynienia z kremem Payot sun sensi spf 50+?
miska189 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-24, 20:16   #2541
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez olinkusia Pokaż wiadomość
Dziewczynki

Czy dłonie chronicie tym samym filtrem co twarz ?
Nie, używałam Neutrogeny SPF25. Tylko jeśli świeciło słońce, bo filtrowanie tej części ciała uważam za sto razy bardziej upierdliwe niż filtrowanie twarzy, a niestety muszę, bo mam jakiś rodzaj fotodermatozy.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-25, 09:05   #2542
Aniela88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 715
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez olinkusia Pokaż wiadomość
Dziewczynki

Czy dłonie chronicie tym samym filtrem co twarz ?
Tak. Mam jeden filtr i smaruję nim twarz, szyję, dekolt, dłonie.
Aniela88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-25, 20:04   #2543
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Słuchajcie, od ponad tygodnia stosuję codziennie raną filtr 50+ Ducray Melascreen i niestety bardzo wysusza. Stosowałam na mój krem nawilżający, ale niewiele to pomaga. Wszędzie suche skórki, podkład na nich osiada, zmarszczki od przesusz, nieprzyjemne uczucie ściągnięcia. Co robić? Mam trądzik i naczynka i muszę się chronić, ale jak skoro to wysusza?
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-25, 20:34   #2544
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Słuchajcie, od ponad tygodnia stosuję codziennie raną filtr 50+ Ducray Melascreen i niestety bardzo wysusza. Stosowałam na mój krem nawilżający, ale niewiele to pomaga. Wszędzie suche skórki, podkład na nich osiada, zmarszczki od przesusz, nieprzyjemne uczucie ściągnięcia. Co robić? Mam trądzik i naczynka i muszę się chronić, ale jak skoro to wysusza?
o rany, ja go stosuje i mam po nim no tłusta cerę, a ty jaki typ cery masz?

I którą wersję uzywasz? lekką czy bogatą?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-26, 17:42   #2545
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
o rany, ja go stosuje i mam po nim no tłusta cerę, a ty jaki typ cery masz?

I którą wersję uzywasz? lekką czy bogatą?
Kurcze, nie wiem jaka to wersja, myślałam, ze jest jedna. Szkoda by było bo wydawał się fajny, a muszę chronić moją trądzikową i naczynkową cerę.
Mam dodatkowo ją przesuszoną od nadmiernego rogowacenia i w ogóle jest wrażliwa, łatwo ją wysuszyć. Nie wiem co robić, nie mam też pieniędzy, żeby co chwila testować nowy filtr.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-26, 19:46   #2546
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Kurcze, nie wiem jaka to wersja, myślałam, ze jest jedna. Szkoda by było bo wydawał się fajny, a muszę chronić moją trądzikową i naczynkową cerę.
Mam dodatkowo ją przesuszoną od nadmiernego rogowacenia i w ogóle jest wrażliwa, łatwo ją wysuszyć. Nie wiem co robić, nie mam też pieniędzy, żeby co chwila testować nowy filtr.

Wcześniej była jedna, a chyba w zeszłym roku weszły dwie. Cera mieszana (legere) i sucha (riche).
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-27, 16:58   #2547
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

[1=1049fcf7f74b9bbd9e896b0 64bc98e90e22ff320_640d160 2d9fab;47874471]Wcześniej była jedna, a chyba w zeszłym roku weszły dwie. Cera mieszana (legere) i sucha (riche).[/QUOTE]

Mam napisane legere i na odwrocie light cream. Ale rich by mnie pewnie zapchał. W każdym razie muszę wykorzystać ten krem do końca bo szkoda go tak po prostu odstawić. Tylko nie wiem, czy to może ogólnie z przesuszenia cery występuje.
Czy filtry tak w ogóle mają tendencję do wysuszania?
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-27, 17:18   #2548
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Mam napisane legere i na odwrocie light cream. Ale rich by mnie pewnie zapchał. W każdym razie muszę wykorzystać ten krem do końca bo szkoda go tak po prostu odstawić. Tylko nie wiem, czy to może ogólnie z przesuszenia cery występuje.
Czy filtry tak w ogóle mają tendencję do wysuszania?
Też go mam, ale nie otwarłam w tym roku. Poczeka do przyszłego lata.

A kiedy było ciepło miałaś tak samo? Jeśli nie, to może przez zmianę pogody po prostu. U mnie też zaczęło się tak dziać, bo cera (i ogólnie ja, ciągle mi zimno) się jeszcze nie przestawiła na zimniejsze powietrze. Spróbuj dawać jeszcze trochę normalnego kremu + ten filtr, powinno pomóc.

Mnie nie wysuszały, bo zwykle były tłuste. Nie używam żadnych z alkoholem. Jedynie przy filtrze Oriflame poczułam trochę suchość, ale to było chyba po 12 godzinach, kiedy na dworze zrobiło się już chłodno.
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-27, 17:27   #2549
miska189
Zadomowienie
 
Avatar miska189
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 384
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Mam napisane legere i na odwrocie light cream. Ale rich by mnie pewnie zapchał. W każdym razie muszę wykorzystać ten krem do końca bo szkoda go tak po prostu odstawić. Tylko nie wiem, czy to może ogólnie z przesuszenia cery występuje.
Czy filtry tak w ogóle mają tendencję do wysuszania?
a używasz go samodzielnie czy pod serum? filtry jak najbardziej mogą wysuszać mimo swojej tłustości między innymi dlatego dodaje się do nich silikony które oprócz zminimalizowania lepkości i tłuszczu mają zapobiegać odparowywaniu wody z naskórka i składniki nawilżające
miska189 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-27, 18:13   #2550
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez miska189 Pokaż wiadomość
a używasz go samodzielnie czy pod serum? filtry jak najbardziej mogą wysuszać mimo swojej tłustości między innymi dlatego dodaje się do nich silikony które oprócz zminimalizowania lepkości i tłuszczu mają zapobiegać odparowywaniu wody z naskórka i składniki nawilżające
Najpierw używałam samodzielnie, potem kilka razy na mój krem nawilżający.
Za kilka dni mam zamiar zamówić sobie serum Flavo C z Biochemii uUrody, ale nie wiem, czy to się nada pod filtr, nigdy nie używałam czegoś takiego. Jakie serum jeszcze mogłoby się nadać? Moja cera nawet bez filtra potrzebowałaby nawilżenia.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-11 13:50:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:12.