BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi - ZBIORCZY - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-01-25, 21:12   #91
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Blizny Potrądzikowe- Redukcja Przez Kosmetyki

odpowiedzi na Twoje pytania padały już wiele razy, zachęcam Cię do czytania całego forum, a nie tylko tego wątku promienie UVA przenikają przez szyby. podkłady w większości zawierają filtry niestabilne lub nie zawierają filtrów chroniących w pełni przed UVA. aby osiągnąć wielkość ochrony podaną na opakowaniu, trzeba nałożyć ok. 2,5 ml na twarz i szyję lub 1,8 ml na samą twarz - w przypadku kremu jest to możliwe, a spróbuj nałożyć tyle podkładu... po kwasach i retinoidach minimum miesiąc odstępu przed opalaniem, a najlepiej nawet 2.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-25, 21:57   #92
Kaisandra
Wtajemniczenie
 
Avatar Kaisandra
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 221
Dot.: Blizny Potrądzikowe- Redukcja Przez Kosmetyki

Cytat:
Napisane przez milcia23 Pokaż wiadomość
Trójko miło mi słyszeć że wiesz co czóje jeżeli mam coś polecić to napewno nie będzie to Ziaja kupiłam ją na allegro za 60 zł + 6 zł przesyłka ma on 25% kwasu AHA więc myślałam że jest on dość derastyczny a przez to skóteczny ale niestety choć jest to pierwszy kwas który nałożyłam na cere nie zrobił nic ani nie złuszczył ani nie wygładził może minimalnie rozjaśnił cere ale na pewno nie jest wart swojej ceny. Teraz używam go tak: pierw robie peeling potem nakładam kwasik Ziaji po zmyciu go czasem nakładam maseczkę wygładzającą Liren Eris ( po nim przez kilka minut jestem blada jak trup) a potem kremuje się Dax Cosmetics a na noc SVR Lysanel Active 12% AHA i jakiegoś szałowego efektu nie widze
Ale wiesz co przejże internet itd i po południu jeszcze napisze.
A teraz ide obiadek pitrasić
nie chcę Cie dołować , ale ja ten preparat Ziaji kupiłam za 30 zł w sklepie firmowym Ziaja
Nie używałam go jescze , bo narazie stosuję Artrederm, a nie mozna ich łączyć
Ale jak użyję, dam znać czy coś działą
__________________
Kaisandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-25, 23:19   #93
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Blizny Potrądzikowe- Redukcja Przez Kosmetyki

Cytat:
Napisane przez milcia23 Pokaż wiadomość
Droga carolinascotties widzę że bardzo się przejełaś ochroną skóry tylko że ja mam zamiar stosować atrederm tylko zimą i wczesną wiosną ponieważ latem chce się intensywnie opalać więc chce odstawić atrederm i Ziaje oraz Lysanel Active Czy uważasz że powinnam teraz używać kremów z filtrem mimo że moja skóra nie jest narażona na promienie słoneczne, do tej pory stosowałąm ww kwasy i mimo zaleceń nie stouje filtrów a mimo to nie mam podrażnień przesuszonej skóry czy atrederm jest od nich mocniejszy?
Co radzisz?
Milciu - przejmuję się - ponieważ zanim zaczęłam się tu wypowiadać-mam na myśli biochemię - kilka miesięcy podczytywałam rady Znawczyń, artykuły, fora biochemiczne itp. - Jestem zdania, że jeśli chcę robić ze swoją skórą cokolwiek, co może skończyć się źle - tylko dlatego, że nie osiadam określonej wiedzy - powinnam tę wiedzę zdobyć i nie lekceważyć zaleceń osób, które w tym temacie sa o niebo ode mnie mądrzejsze.

Nie będę tu wnikać we wszystkie aspekty ochrony przed promieniowaniem słonecznym - jest masa źródeł w internecie- chcę tylko napisać, że jeśli nie będziesz stosować ochrony przed promieniowaniem- bez względu na to, czy słońce jest za chmurami, czy jest zima, czy jesień - możesz dorobić się jedynie przebarwień i zaszkodzić skórze...

polecam lekturę: http://www.wizaz.pl/basia_opalanie_uva_uvb.php
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-26, 01:43   #94
nAtaL!a
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 972
Dot.: Blizny Potrądzikowe- Redukcja Przez Kosmetyki

Wizazanki, a czy na przebarwienia moga pomoc jakies kremy wybielajace/rozjasniajace (jesli tak to czy mozecie jakies polecic) czy tylko kwasy?

pozdrawiam
nAtaL!a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-26, 09:14   #95
milcia23
Raczkowanie
 
Avatar milcia23
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 327
Re: Blizny Potrądzikowe- Redukcja Przez Kosmetyki

Witam przepraszam wszystkich że tak bronie się przed tymi filtrami ale mam cere przetłuszczającą się i nawet jak mam krem matujacy to jestem cała tłusta na twarzy tylko po lystanel mat jest jako tako i po dobrych pudrach .

Ale jak mi tak radzicie żebym stosowała kremy z filtrem to poszukam takiego co nie będzie taki tłusty.

carolinascotties

To jeszcze raz ja, czytam twoją wypowiedź z wtorku godz 10:25, czytam podane linki o filtrach i im dużej to czytam tym bardziej mi się wszystko miesza wywaliłam do przeszukania wszystkie moje stare kremy te pod oczy to twarzy i podkłady no i okazało się że nie mam nic z filtrami. Jedyne co mam to ten krem Dax Cosmetisc pisze że chroni przed promieniami UVA/UVB , no i ten podkłąd Astor Anti Stress & Lift który ma filt SPF 20 i związku z tym chciałam się ciebie zapytać czy stosowanie tego kremu a na to podkładu jest względnie dobrym wyjściem. Czy muszę kupić inny krem.
Napisz mi tak w uproszczeniu, jak mam kupić co innego to co ma tam na opakowaniu pisać albo zaproponuj jakiś nietłusty krem z filtrem.

Edytowane przez justa79
Czas edycji: 2007-01-29 o 19:08 Powód: post pod postem
milcia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-26, 10:37   #96
>>Girl<<
Raczkowanie
 
Avatar >>Girl<<
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 264
GG do >>Girl<<
Re: Blizny Potrądzikowe- Redukcja Przez Kosmetyki

Milcia23 przeciez Justa79 napisała Ci że filtry zawarte w podkładzie nie wystarczą,gdyż są niestabilne.Jest pełno wątków o filtrach,przejrzyj też KWC.

To link do KWC: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/kategoria.php?kat=155
__________________

Ze szczęściem
bywa czasami tak jak z okularami,
szuka się ich,a one "siedzą" na nosie.
Tak blisko!

Phil Bosmans

Edytowane przez justa79
Czas edycji: 2007-01-29 o 19:11 Powód: post pod postem
>>Girl<< jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-26, 10:48   #97
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Blizny Potrądzikowe- Redukcja Przez Kosmetyki

Cytat:
Napisane przez nAtaL!a Pokaż wiadomość
Wizazanki, a czy na przebarwienia moga pomoc jakies kremy wybielajace/rozjasniajace (jesli tak to czy mozecie jakies polecic) czy tylko kwasy?
są różne substancje rozjaśniające przebarwienia.
http://www.wizaz.pl/images/sikora/przebarwienia/
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-26, 10:51   #98
milcia23
Raczkowanie
 
Avatar milcia23
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 327
Re: Blizny Potrądzikowe- Redukcja Przez Kosmetyki

>>Girl<< rozumiem że filtr w podkładzie nie wystarczy ale jeśli nakremuje się kremem z filtrem odczekam te 10 min i wtedy jak będe chciała się upiększyć np przed wyjściem to wklepie delikatnie podkład to chyba nie zaszkodzi co?
Jak uważasz że tak można to dróga rzecz podejrzewam że twoim zdaniem mój krem do twarzy Dax Cosmetics który nie wiadomo co tam ma bo napisali tylko że chroni przed promieniami jest do niczego, więc polecasz mi jeden z tych z KWC tak ?
Czyli podsumowując jeśli nakremuje się dobrym kremem z flitrem będe mogła nałożyć podkłąd z czystym sumieniem?
Tylko się nie denerwuj że nic nie czytam

Kaisandra
Nie będe płakać nad rozlanym mlekem w tym wypadku 30 zł bo co zrobie.

Ale mam do ciebie parę pytań ( mam nadzieje że zajżysz na wątek )

- używasz atredermu a na co dokłądnie na blizny czy pryszcze - jak ci działa? i od kiedy go stosujesz?

- druga rzecz piszesz że nie wolno jednocześnie używać ziaji i atredermu czyli w czasie stosowania atredermu nie można stosować żadnych kwasów a ja od ok 3 miesięcy stosuje Ziaje co 2 dni a od niecałego miesiąca stosuje do tego Lysanel Active na noc wczoraj użyłam pierwszy raz atredermu zrobiłąm tak: umyłam normalnie wieczorem twarz na policzki tam gdzie mam wgłębienia po trądziku nałożyłam atrederm a na czoło brodę i nos lysanel active dziś rano umyłam się i nałożyłąm maleńką ilość lysanel active na policzki, no a na noc mam zamiar znowu użyc atredermu tak jak zeszłego wieczora Co do ziaji miałąm zamiar stosować ją nadal w dzień ( co 2-3 dni)nakąłdać na 10 min po peelingu. Czy uważasz że za dłużo na raz wszystkiego czy może puki nie mam podrażnień mogę?

Edytowane przez justa79
Czas edycji: 2007-01-29 o 19:16 Powód: post pod postem
milcia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-26, 11:26   #99
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Blizny Potrądzikowe- Redukcja Przez Kosmetyki

Cytat:
Napisane przez milcia23 Pokaż wiadomość
jeśli nakremuje się dobrym kremem z flitrem będe mogła nałożyć podkłąd z czystym sumieniem?
tak, pod warunkiem, że podkład nie będzie destabilizował filtrów zawartych w kremie tylko na filtry Avene można nakładać dowolny podkład, zaś na pozostałe kremy z filtrami - tylko podkłady z listy w podczepionym wątku redakcyjnym.

co do przetłuszczania skóry, to dziwię się, że kwasy Ci tego nie niwelują, bo powinny pomóc. w kwestii matowienia filtrów polecam skrobię Dry Flo, nic tak dobrze nie matuje:
http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-26, 12:07   #100
milcia23
Raczkowanie
 
Avatar milcia23
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 327
Dot.: Blizny Potrądzikowe- Redukcja Przez Kosmetyki

Justa 79 dziękuje za porade widać że filtry masz w małym palcu ja nigdy nie byłam do nich przekonana wiem że trzeba je stosować do opalania ale tego nigdy nie robiłam choć wiedziałam pewnie dlatego że jest to tak jak z paleniem papierosów mówią że dostaniesz raka ale i tak palisz ( np ja żuciłąm palenie tylko dlatego bo byłam w ciąży i było mi tak niedobrze przez 3 miesiące że nie mogłam znieść nawet dymu a następne miesiące miałam zgage to też nie ciągneło mnie do palenia gdyby nie to dalej bym paliła - podobnie jest u mnie z filtrami wiem że można mieć czyraka , itd ale jakoś ta myśl jest dla mnie dość daleka)
milcia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-26, 14:23   #101
__Madzia__
Raczkowanie
 
Avatar __Madzia__
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 497
Dot.: Blizny Potrądzikowe- Redukcja Przez Kosmetyki

Witam serdecznie

Ja obecnie stosuje serie SVR - juz mija trzeci miesiac, musze przyznac ze sa to wydajne kosmetyki, ale efekty male, mozna powiedziec, ze tylko oczyscil mi skore, ale blizenki po tradziku zostaly, tuszuje je dermakolem-wtedy sa malo widoczne. Obecnie chcialabym sie przezucic na Glico-A i kupic ampilki z kwasem migdalowym, mialam robione zabiego kwasami AHA u dermatologa nawet do 75%, raczej nie pomoglo, nie wiem czy kiedykolwiek sie pozbede tych sladow po tradziku .
__________________
Szczesliwa żonka
http://suwaczki.slub-wesele.pl/20090530040117.html
__Madzia__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-26, 15:51   #102
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Talking Dot.: Blizny Potrądzikowe- Redukcja Przez Kosmetyki

Kupiłam kwas migdałowy, na pierwszy ogień zrobię z niego tonik, a potem peelingiem będę zardęczać skórę - dużo się po nim spodziewam
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-26, 15:51   #103
milcia23
Raczkowanie
 
Avatar milcia23
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 327
Re: Blizny Potrądzikowe- Redukcja Przez Kosmetyki

Wiaj Madziu

Dziękuje ci za podsunięcie nowego pomysłu a mianowicie DERMACOLU tyko nie wiem czy ten puder kryjący jest dobry na dziury i wgłębienia bo jak go tam za dużo nałoże będzie pewnie dość mocno widoczny pewnie jest lepszy na przebarwienia, a jak ci słuzy pisałaś że masz blizny potrądzikowe więc mam pytanie czy wyglądają płytsze po dermacolu czy tylko cera ma jednolity odcień?

Co do Lysanela jak pewnie czytałaś już też używam mam też próbki żelu Lysanel i kremu mat i nie powiem fajne są matują i oczyszczają skóra jest po nim gładsza zadbana. W przeciwieństwie do Ziaji która nic nie robi.
Ale Glico-A co prawda nie używałąm ale raczej działa na zasadzie tej co tysanel bo ma taką samą ilość kwasu czyli 12% więc sądze że nie warto wywalać następych 40 zł.
A kwas migdałowy sprzedają na allegro nie jest tani zato mam mało procent 20% ponadto w opisie sprzedawcy jest informacja że jest on delikatny bezpieczny a złuszczanie nie jest widoczne dla oka więc na moje oko nie jest on zbyt skóteczny raczej działa on jak ta Ziaja 25%.
Prędzej na allegro pochciwiłabym się na kwas AHA 50% tyle że 1 ampółka kosztuje tam ok 13 zł a w jednym sklepie internetowym ( zapomiałam adres) cała paczka tych samych ampułek (czyli 10) kosztuje 80 zł.

A ja narazie mam świeżo kupiony atrederm który mi na forum wcześniej polecono i pokładam w nim moją całą nadzieje prócz niego mam jeszcze Lysanela i Ziaje a to i tak duzo jak na jedną biedną buzie.

A co do efektu atredermu to jak już coś zauważe to napewno napisze.

No i jak zwykle się niepotrzebnie rozwinełam

No patrzcie ja swoje a Trójka też swoje i to w jednym czasie .

Droga Trójko ty moja bratnia duszo ( albo siostrzana) mam nadzieje że pochwalisz mi się jak działa na ciebie ten kwasik a i napisz jeszcze ile ma on procent. Trzymam kciuki

ja swoje a Trójka też swoje i to w tym samym czasi

Trójko jak zrobisz sobie tym kwasem to napisz

Edytowane przez justa79
Czas edycji: 2007-01-29 o 19:20 Powód: post pod postem
milcia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-26, 18:38   #104
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Talking Dot.: Blizny Potrądzikowe- Redukcja Przez Kosmetyki

Właśnie dostałam przed chwilką paczkę z Mazideł, oczywiście w proszku jest ten kwasior.
Milcia a czytałaś cały wielki wątek o peelingu z kwasu migdałowego? ja sobie po nim wiele obiecuję, bo jeśli zacznę zrzucać skórę to będzie się działo, hoho
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-26, 19:09   #105
milcia23
Raczkowanie
 
Avatar milcia23
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 327
Dot.: Blizny Potrądzikowe- Redukcja Przez Kosmetyki

Cześć Trójka tak właśnie lukam jednym okiem że znów jesteśmy razem na wątku. O 16 dziś jak pisałam to komputer tak mi się strasznie mulił na wizażu że jak już wyszłam z wątku to nie ruszyła a na innych stronach wporządku.

Ja ostatnio nie wieże artykułom bo kwasy aha też miały działać cuda więc zdaje się na twoje wrażenia . Napisz jeszcze ile procent ma ten kwasik.
milcia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-26, 21:50   #106
>>Girl<<
Raczkowanie
 
Avatar >>Girl<<
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 264
GG do >>Girl<<
Dot.: Blizny Potrądzikowe- Redukcja Przez Kosmetyki

Milcia23 ten kwas migdałowy jest 100%,rozcieńcza się go z odpowiednią ilością wody destylowanej i otrzymuje się pożądane stężenie,ja np.zaczynałam od 20% a teraz robie sobie już 40%.Kosztuje on 6,50zł i starcza na jakieś 10 peelingów.
__________________

Ze szczęściem
bywa czasami tak jak z okularami,
szuka się ich,a one "siedzą" na nosie.
Tak blisko!

Phil Bosmans
>>Girl<< jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-27, 00:38   #107
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Talking Dot.: Blizny Potrądzikowe- Redukcja Przez Kosmetyki

Cytat:
Napisane przez >>Girl<< Pokaż wiadomość
Milcia23 ten kwas migdałowy jest 100%,rozcieńcza się go z odpowiednią ilością wody destylowanej i otrzymuje się pożądane stężenie,ja np.zaczynałam od 20% a teraz robie sobie już 40%.Kosztuje on 6,50zł i starcza na jakieś 10 peelingów.

O widzisz Milcia Girl Ci ślicznie odpowiedziała
To czemu ja ciućma kupiłam tylko jedno opakowanie tego cuda, no czemu czemu !!!?!
Powiedz jeszcze Girl czy jesteś zadowolona z jego działania?
bo ja pierwszy raz robiłam zakupy w Mazidłach i różności nakupowałam, ale następnym razem więcej kwachu kupię jak jego działanie będzie satysfakcjonujące
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-27, 00:43   #108
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Blizny Potrądzikowe- Redukcja Przez Kosmetyki

Witam - masz rację Milciu, że co za dużo to niezdrowo

Myślę, że aby zobaczyć efekty należy stosować dany specyfik - zgodnie z zaleceniami producentów, lekarzy itd. - i tak - Atrederm - jak jest napisane w ulotce - powinien być stosowany co najmniej 6-14 tygodni.

ze strony:http://luskiewnik.strefa.pl/acne/acne_chem.html :
"Tretinoina - (kwas retinojowy, retinoic acid, witamin A acid) należy do pochodnych witaminy A (retinolu). Substancja ta pobudza wzrost nabłonków, równocześnie wpływając na upakowanie komórek w tkance. Tkanka nabłonkowa staje się luźniejsza, bowiem tretinoina hamuje wytwarzanie substancji zapewniających ścisłe przyleganie komórek nabłonkowych do siebie. Dzięki temu więcej tlenu dociera do tkanki nabłonkowej przez przestwory międzykomórkowe, co hamuje rozwój bakterii beztlenowych. Ponadto udrażnia to ujścia gruczołów łojowych i apokrynowych. Zapobiega powstawaniu nowych zaskórników. Aktywuje także komórki warstwy kolczystej, dzięki czemu zapobiega powstawaniu blizn i zapewniając pokrycie prawidłowym naskórkiem. Początkowo tretinoina powoduje złuszczanie i podrażnienie skóry, nasilenie zmian trądzikowych, co często zniechęca pacjentów do dalszego jej stosowania. "

inny artykuł: http://www.resmedica.pl/ffxart2009.html

Mnie również korci aby przyspieszyć czas wygładzania skóry twarzy - wiem jednak, że przesada grozi pogorszeniem, a nawet wyrządzeniem sobie krzywdy. Pamiętajmy - że nie są to zwykłe kremy, maści, czy toniki i przy stosowaniu ich trzeba być ostrożnym i cierpliwym...
Ja stosuję Atrederm od wczoraj - postawiłam na minimalizm kosmetyczny -
-obowiązkowo krem z filtrem - Bioderma Photoderm Max SPF 50+/UVA 35 - (krem dla skóry normalnej i suchej),
-buzię myję Lactacydem, smaruję kremem specjalnym Emolium albo nawilżającymi Avene,
- do makijażu stosuję tylko puder w kamieniu SPF 20.

Milciu - co do stosowania kremów z filtrami i pudrów- zajrzyj na KWC - i poszukaj przez wyszukiwarkę - było dużo artykułów i wątków na temat kremów ochronnych i pudrów, które się z nimi nie gryzą
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-27, 09:38   #109
milcia23
Raczkowanie
 
Avatar milcia23
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 327
Dot.: Blizny Potrądzikowe- Redukcja Przez Kosmetyki

Co do kwasu to jest on tani w tych mazidłach w porównaniu z ampółkami na allegro. Napisz trójko i >>Girl<< jak wam one służą i czy widać jakieś efekty..

carolinascotties piszesz że atrederm dopiero zaczełaś stosować jak już wiesz ja też zastosowałam go 2 raz ale już dziś mam suche skórki tam gdzie nim posmatowałam ( nie na bliznach ale na pryszczach)
milcia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-27, 12:04   #110
>>Girl<<
Raczkowanie
 
Avatar >>Girl<<
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 264
GG do >>Girl<<
Dot.: Blizny Potrądzikowe- Redukcja Przez Kosmetyki

No więc ja jestem bardzo zadowolona z efektów tego peelingu,jest poprostu rewelacyjny.Tak jak wcześniej wspominałam miałam już 5 takich peelingów,poprawe zauważyłam już po pierwszym.Cera jest jaśniejsza,oczyszczona,ni e wyskakują mi żadne niespodzianki no i co najważniejsze przebarwienia powoli bledną Na początku robiłam sobie też tonik 10% i czasem przecierałam nim twarz np.rano przed nałożeniem kremu.Na stronie mazideł pisze właśnie że zwiększa on skuteczność działania innych preperatów kosmetycznych- skóra przygotowana kwasem lepiej absorbuje składniki aktywne zawarte w kolejnych nakładanych preparatach pielęgnacyjnych (np. retinoidy).
O toniku jeszcze są takie informacje:Działa delikatnie złuszczająco oraz antybakteryjnie.Odpowiedn i szczególnie dla cer trądzikowych i tłustych (zmniejsza i oczyszcza ujścia gruczołów łojowych, likwiduje wypryski) oraz dla cer suchych, zwiotczałych i zniszczonych nadmierną ekspozycją na słońce. Wspomaga likwidację przebarwień i śladów po trądziku, rozjaśnia i rozświetla cerę.

I ogólnie o kwasie migdałowym:
Występuje w naturze w gorzkich migdałach. Spośród kwasów AHA jest tym o największych właściwościach przeciwbakteryjnych oraz dzięki budowie cząsteczki posiada specyficzne możliwości terapeutyczne.
Charakterystyczną właściwością kwasu migdałowego jest powolność działania, dzięki czemu stanowi on substancję pewna i łatwą w aplikacji.
Peelingi kwasem migdałowym w wysokich stężeniach - od 20% do50% - pozwalają uzyskać poprawę stanu skóry z trądzikiem, zmarszczkami, piegami, ostudą. Nie wywołują przy tym uczucia dyskomfortu i dają natychmiastowe efekty. Kwas migdałowy nie uwrażliwia skóry na słońce i dlatego może być stosowany przez cały rok, a także - ze względu na brak ryzyka wystąpienia przebarwień - u osób z wysokim fototypem. Z tego powodu bywa nazywany "peelingiem letnim" lub "peelingiem dla wszystkich o każdej porze roku".
Peeling kwasem migdałowym nie wywołuje uczucia pieczenia ani zaczerwienienia (w 80% przypadków), zachowując jednocześnie swoją skuteczność.
W niskich stężeniach (5%-10%) stosowany jest w produktach przeznaczonych do łagodnej pielęgnacji skóry tłustej ze skłonnościami do trądziku, a dzięki właściwościom złuszczającym wykorzystuje się go również w produktach o działaniu przeciwstarzeniowym.
Kurację kwasem migdałowym należy rozpocząć od niskich stężeń, np. 5% toniku.

Efekty stosowania kwasu migdałowego:
*zmniejszenie grubości warstwy rogowej i normalizacja keratynizacji - skóra uzyskuje gładkość i ładny, świetlisty koloryt;
*wzrost spoistości i zwartości głębszych warstw naskórka;
*zwiększenie grubości warstwy twórczej naskórka, wzmocnienie skóry;
*odbudowa i reaktywacja postarzałej skóry;
*wzrost nawilżenia naskórka, a w efekcie uelastycznienie go i ujędrnienie;
*regeneracja skóry z fotouszkodzeniami i przebarwieniami posłonecznymi - depigmentacja;
*regulacja poziomu łoju;
*własności antybiotykowe - likwidacja bakterii Staphylococcus aureus, Bacillus proteus, Escherichia coli i Aerobacter aerogenes oraz przeciwdziałanie niecystowemu trądzikowi zapalnemu.


Milcia ja też się dziwię dlaczego te ampułki są takie drogie,jak wszystko robione jest tanim kosztem,tak samo np.u kosmetyczki taki peeling jest przecież drogi ok.200zł,ciekawe za co
__________________

Ze szczęściem
bywa czasami tak jak z okularami,
szuka się ich,a one "siedzą" na nosie.
Tak blisko!

Phil Bosmans
>>Girl<< jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-27, 12:06   #111
FRANCOWA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: tychy
Wiadomości: 1
GG do FRANCOWA
blizny (dziurki) ptrądzikowe

witam,

poradźcie mi jak pozbyć się blizn potrądzikowych?
__________________
Monika
FRANCOWA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-27, 13:18   #112
enigma1985
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Polska centralna
Wiadomości: 1 531
Dot.: blizny (dziurki) ptrądzikowe

ja nie mam tego problemu ale radzę Ci zajżeć na forum Biochemia. Tam wiele dziewczyn ma/miało problemy z trądzikiem, przebarwieniami i bliznami.Poczytaj, może znajdziesz coś dla siebie. I wydaje mi się, że na Twój problem pomogą jakieś silne preparaty z kwasami lub złuszczanie skóry u dermatologa.
enigma1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-27, 13:26   #113
marika22
Rozeznanie
 
Avatar marika22
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 531
Dot.: blizny (dziurki) ptrądzikowe

Jest dużo możliwości - wydaje się pocieszające, ale do końca takie nie jest. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i znaleźć odpowiedni sposób dla siebie, swojej skóry, a niekiedy poświęcić na to sporo pieniędzy. Ja walczyłam z trądzikiem 7 lat. Obecnie pozbywam się pozostałości po nim. Nie znalazłam jeszcze odpowiedniej metody dla siebie - choć wielu rzeczy próbowałam, od kremów, maści, po zabiegi złuszczające. Obecnie używam Retin A - pierwszej aplikacji dokonałam we wtorek - do dzisiaj łuszczy mi się skóra więc jest to znak, że jakichś efektów można się spodziewać skoro tak oczyszcza twarz )
Pozdrawiam i życzę udanej walki.
marika22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-27, 16:57   #114
milcia23
Raczkowanie
 
Avatar milcia23
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 327
Re: Blizny Potrądzikowe- Redukcja Przez Kosmetyki

>>Girl<< dziękuje za dokładny i bardzo czytelny opis.

Piszesz że mozna ten kwas stosować latem - rozumiem ze podczas jego stosowania nie trzeba unikać słońca ale jestem ciekawa czy można się opalać ?

Co do allegro to szkoda gadać, jednym słowem kase sobie na kobietach trzepią dobrze że jest takie forum gdzie kobiety które wiedzą więcej dzielą sie z takimi jak ja które kupują bezmyślnie z allegro.

A co do mojej twarzy to rano miałam parę suchych skórek na twarzy teraz się bardziej łuszcze ale jest dobrze chociaż mąż nie rozumie po co to robie , powiedział że nakupowałam drogich żeczy i wyglądam po nich okropnie ale ja mu powiedziałam że tak musi być.


A jeszcze małe pytanko do carolinascotties ilo procentowy masz atrederm?

A mam jeszcze jedno małe pytanie

Jakich peelingów używacie chodzi mi o te w kremie myjące i nie wiem jakieś szczotechki czy gąbeczki peelingujące, jak macie coś takiego to napiszcie gdzie kupiliście.

Edytowane przez justa79
Czas edycji: 2007-01-29 o 19:22 Powód: post pod postem
milcia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-27, 17:45   #115
>>Girl<<
Raczkowanie
 
Avatar >>Girl<<
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 264
GG do >>Girl<<
Dot.: Blizny Potrądzikowe- Redukcja Przez Kosmetyki

Fakt,że tak tam pisze,ale jednak to jest kwas i przy jego używaniu skóra jest delikatna i cienka,bardziej wrażliwa na promienie słoneczne,bez filtrów się nie obejdzie i ja raczej wolę nie ryzykować i w lato nie będę go używała.

Co do peelingu,to ja używam enzymatycznego z Soraya Care&Control,jest nawet fajny i bardzo pomocny w przypadku suchych skórek
__________________

Ze szczęściem
bywa czasami tak jak z okularami,
szuka się ich,a one "siedzą" na nosie.
Tak blisko!

Phil Bosmans
>>Girl<< jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-27, 18:15   #116
milcia23
Raczkowanie
 
Avatar milcia23
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 327
Dot.: Blizny Potrądzikowe- Redukcja Przez Kosmetyki

Dzięki za odpowiedź >> Girl<< .


Napiszcie wszyscy jakie peelingi używacie i jakie mydła, żele do mycia twarzy.

A ja właśnie zmyłam puder zrobiłąm bardzo delikatny peeling żeby pozbyć się skórek i posmarowałam same blizny na policzkach atredermem ( na policzkach skóra mi nie schodzi) ale czóje jak twarz mnie piecze choć nic prócz blizn niczym nie smarowałam
milcia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-27, 20:01   #117
GONIA1225
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 91
Dot.: Blizny Potrądzikowe- Redukcja Przez Kosmetyki

A ja zaglądam tutaj czasami

i się uczę

fajny wątek milcia
GONIA1225 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-28, 00:42   #118
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Blizny Potrądzikowe- Redukcja Przez Kosmetyki

Milcia - jeśli Atredrm jest zbyt silny - możesz mieszac go na dłoni - z kwasem hialuronowym, z kremem o prostym składzie - możesz też nakładać go na 5-30 minut i zmywać - skóra musi się przyzwyczaić.

Nie robię chwilowo peelingów - nakładam na suche partie emolienty.
Twarz myję Lactacydem. Atrederm nakładam na całą twarz i do tej pory zauważyłam tylko delikatne łuszczenie małej partii skóry na jednym policzku...hmm- dziwne ... będę łaciata
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-28, 10:20   #119
milcia23
Raczkowanie
 
Avatar milcia23
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 327
Dot.: Blizny Potrądzikowe- Redukcja Przez Kosmetyki

GONIA1225 dziękuje za uznanie. Sama uważam że takie forum jest fajne ponieważ o np atredermie z informacji na ulotce czy informacji w opisach leków nic nie jest podane, nawet lekarz od którego mam recepte nie wiedział co to jest nawet nie wiedział czy to krem czy płyn.

carolinascotties dzięki za rade.
Ja wczoraj wiecorem nałożyłam atrederm na policzki gdzie mam wgłębienia i troszeczkę na rozszeżone pory przy nosie po ok 2 godzinach zupełnie przed snem posmarowałąm się lysanelem.
W nocy jak wstałam i spojżałam do lustra to się trochę wystrachałam ponieważ prócz lekkego łuszczenia się poliki miałam czerwone i miałm 3 ciemiejsze suche plamy na twarzy. Jak to zaobaczyłąm wklepałam w twarz krem regenerujący na noc no i rano plam już nie było tyklo te puryny czerwone zostały i suche skórki, Z rana po umyciu twarzy użyłąm tonik ogórkowy i wsmarowałam liftingujący krem - po którym blizny chyba wyglądają troche płytrze.

Ale do rzeczy trochę sie wystraszyłam mojej reakcji skóry i doszłam do wniosku że albo nie mogę się kremować lysanelem jak używam atrederm albo muszę (jak już pisała carolinascotties) go rozcieńczyć albo szybciej zmywać żeby skóra się przyzwyczaiła. Jak myślicie czy to kwestia przyzwyczajenia skóry czy reakcji na lysanel? Nie chce sobie napaprać na buzi że w efekcie będzie gorzej, czy te czerwone policzki to norma ?

Piszcie bo aż się boje wieczoru.
milcia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-28, 12:21   #120
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Blizny Potrądzikowe- Redukcja Przez Kosmetyki

Milcia - musiałabyś popytać Dziewczyn w wątku o retinoidach - wiem, że w czasie stosowania Atredermu nie wolno używać kosmetyków z pewnymi składnikami - ale nie mam w tej chwili dostępu do forum, na którym o tym przeczytałam...
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-08 03:20:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:09.