Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... - Strona 154 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-01-09, 22:32   #4591
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Pozwolę sobie wykorzystać to, co wypunktowała Silwena. Dzisiaj mija mi 71. dzień leczenia, łykam Curacne w dawce 40 mg/doba (mam taką od początku kuracji), nie łykam żadnych tabletek antykoncepcyjnych.

W skutkach ubocznych mogę odnotować:
- suchość warg,
- suchość skóry całego ciała,
- suchość spojówek, pieczenie oczek,
- bole głowy (aczkolwiek głowa bolała mnie tylko przez pierwsze 3-4 dni )
- łuszczenie sie skory na twarzy, suchość skóry i skórki odstajace (teraz jakby mniejsze jest to łuszczenie )
-bóle stawów, kręgosłupa (najbardziej odczuwałam to w pierwszym miesiącu, teraz nic mnie nie boli )
-pieczenie, podraznienie, czerwienieine twarzy (generalnie największe podrażnienie czułam przed świętami, jak przyszły mrozy i nie miałam jeszcze żadnego kremu ochronnego, a jedynie nawilżacze)
-lenistwo, zmęczenie (głównie wzmożona senność )
-podwyzszone wyniki badań (lekko skoczył mi cholesterol i trójglicerydy, a ASPAT i ALAT to nawet spadły )
-pierwszy okres spóźnił mi się ponad tydzień, drugi tylko kilka dni (pierwszy i drugi od rozpoczęcie kuracji )
-więcej grzechów nie pamiętam

Teraz buźkę mam ładnie wygładzoną, już mi mało co wyskakuje. Chyba tylko 2-3 syfki od początku miesiąca. No i jak coś chce wyjść, to i tak jest szybciej zabijane przez izo
Cieszę się, że zdecydowałam się na zmianę dermatologa i na kurację izo
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-09, 23:44   #4592
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

aktogimka, masz jakieś zdjęcia?
ciężki ten twój trądzik?
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-10, 09:58   #4593
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez dontknow Pokaż wiadomość
aktogimka, masz jakieś zdjęcia?
ciężki ten twój trądzik?
Teraz ciężki nie jest, ale mam już po nim trochę blizn i przebarwień. Przed kuracją też ciężki raczej nie był (akurat poszłam do dermy, jak miałam na buzi 'wyciszenie' ), ale dermę chyba 'urzekło' to, że już się leczyłam i nie było w tym żadnego efektu i dlatego dała mi izo. Nie pamiętam jak to u mnie z buzią wyglądało w gimnazjum czy na początku liceum, ale trądzik już był (to było taaak dawno )

Zdjęcia wrzucam co jakiś czas na www.izotek.pl, ale jeśli nie masz tam konta to nie wiem czy możesz przeglądać tematy


Jeszcze apropo różnych zaleceń i dylematu 'nawilżać - nie nawilżać?'. Moja derma powtarza, żeby nawilżać i ja tak robię. Wczoraj wieczorem specjalnie nie maziałam się nawilżaczem, żeby zobaczyć jak to będzie i teraz jest jakaś masakra. Nie mogę się uśmiechnąć albo otworzyć buzi, bo mam wrażenie, że popękam
Pozostanę wierna temu, co mówi moja lekarka i będę nawilżać
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-10, 10:21   #4594
Haldinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 73
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

No ja właśnie od początku biorę dawkę 40 mg(przy wadze 53kg), dzisiaj dziesiąty dzień i jest nieciekawie...takiego policzka zmasakrowanego to jeszcze nie miałam nigdy w zyciu...A deprecha się panoszy jak nic. Wczoraj kolejny dzień przepłakany w pokoju z nastawieniem,że moge i sesję zawalić, ale z domu nie wyjdę...Dziś trochę lepiej. W każdym razie może to i prawda z tą większą dawką na wstępie. Moja dermatolog powiedziała - "zagramy krótką piłkę, terapia wstrząsowa" Zobaczymy jak poskutkuje...
Haldinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-10, 10:25   #4595
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Ja mam 40mg przy moich 58 kg. Niby teraz jest gładko, ale w sumie ciągle żyję w jakimś 'stresie', że ten wysyp jednak mnie dopadnie
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-10, 10:46   #4596
evitanna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 878
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Jakiej pomadki używacie? Ja dotychczas byłam uzależniona od Tisane, ale moja lekarka mówi, że ma to być substancja jak najmniej złożona, Tisane ma miód i jakieś inne dodatki. Może w takim razie zwykła wazelina? Aknenormin podobno dodaje jakąś pomadkę (ja mam Tretinex) więc nie wiem. A co do nawilżaczy to używam Cetaphilu - mega wydajny, niedrogi, dermoprotektor - ok. 28 zł za 250 ml!
evitanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-10, 11:07   #4597
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez evitanna Pokaż wiadomość
Jakiej pomadki używacie? Ja dotychczas byłam uzależniona od Tisane, ale moja lekarka mówi, że ma to być substancja jak najmniej złożona, Tisane ma miód i jakieś inne dodatki. Może w takim razie zwykła wazelina? Aknenormin podobno dodaje jakąś pomadkę (ja mam Tretinex) więc nie wiem. A co do nawilżaczy to używam Cetaphilu - mega wydajny, niedrogi, dermoprotektor - ok. 28 zł za 250 ml!
Mi derma powiedziała, że do nawilżania ust mam szeroki wachlarz możliwości - pomadki, balsamy, wazeliny itd, byleby bez witaminy A.
Do tej pory używałam pomadek Nivea, bo miałam ich dużo. Poza tym przewinęła się Bebe, balsam z Yves Rocher, Isana. Mam też wazelinę wiesiołkową, ale tej używam w domu, bo nabiera się ja palcem, a jest to mało higieniczne, jak jestem na uczelni.
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-10, 11:58   #4598
biindier
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 156
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez raspberry1982 Pokaż wiadomość
Ja biorę 20mg od początku kuracji 7 mies i myślę że skutki uboczne są mniej dokuczliwe niż przy większej dawce aczkolwiek zależy to też pewnie od organizmu..

Wysypu nie miałam wcale ale za to tak jak Ci powiedziała dermatoog wszystko rozkłada się w czasie.. przy dawce 40 mg wysyp jest z tego co czytałam a początku a potem buźka już piękna, u mnie nastomiast przez długi czas coś wyskakiwało i już zaczyanałam się martwić czy lek jest naprawdę skuteczny..
no i okres kuracji się wydłuża..
co do kremów to zależy od Twojej skóry, ja musiałam zacząć używać bardziej intensywnie nawilżających i ochronnych kremów niż przed kuracją.
powodzenia
pozdrawiam
Dzięki za odpowiedź. No cóż, zobaczę jak to się wszystko potoczy. Oby było dobrze, bo wiążę z tym lekiem duże nadzieje..
A jakich kremów ochronnych używasz?
I ogólnie dziewczyny jakich kremów ochronnych używacie na dzień, zwłaszcza na zimę? Czy sam krem z filtrem czy coś jeszcze? Zastanawiam się też właśnie jaki krem z filtrem kupić, wcześniej zawsze używałam Dermo-Pediactris LPR, ale on pasował do mojej tłustej cery, teraz jak będzie taka wysuszona to alkohol w nim mnie chyba wyżre ;o
Z kolei bardziej treściwszych się na razie trochę boję, żeby mnie nie zapchały. Chociaż w sumie moja dermatolog powiedziała, że podczas kuracji to nie ma szans, żeby mnie cokolwiek zapchało, więc mogę stosować co chcę - to prawda?

Wczoraj wieczorem wzięłam swoją pierwszą tabletkę. Różnicy w stanie cery na razie nie widzę, chociaż pojawiają się jakieś podskórne bolące pryszcze, ale nie wiem czy to sprawka izoteku, czy tak po prostu miały mi wyjść. Skutków ubocznych chyba też na razie jeszcze nie ma, chociaż głowa mnie boli, ale obstawiam, że to raczej od przeziębienia które mnie niestety dopadło. (btw. izotretyna nie reaguje z jakimiś lekami na przeziębienie/przeciwbólowymi itd? Bo je właśnie biorę)
Walkę ponownie czas zacząć !

Edytowane przez biindier
Czas edycji: 2010-01-10 o 12:00
biindier jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-10, 12:10   #4599
Haldinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 73
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Co do pomadki zasugerowałam się opiniami na forum izoteku i zaopatrzyłam się w sztyft neutrogeny. Jak narazie działa zupełnie bez zarzutu, usta są gładkie, różowe, jedynie rano po dłuzszej przerwie bardzo napięte i suche.
Haldinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-10, 13:17   #4600
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez aktogimka Pokaż wiadomość
Teraz ciężki nie jest, ale mam już po nim trochę blizn i przebarwień. Przed kuracją też ciężki raczej nie był (akurat poszłam do dermy, jak miałam na buzi 'wyciszenie' ), ale dermę chyba 'urzekło' to, że już się leczyłam i nie było w tym żadnego efektu i dlatego dała mi izo. Nie pamiętam jak to u mnie z buzią wyglądało w gimnazjum czy na początku liceum, ale trądzik już był (to było taaak dawno )

Zdjęcia wrzucam co jakiś czas na www.izotek.pl, ale jeśli nie masz tam konta to nie wiem czy możesz przeglądać tematy


Jeszcze apropo różnych zaleceń i dylematu 'nawilżać - nie nawilżać?'. Moja derma powtarza, żeby nawilżać i ja tak robię. Wczoraj wieczorem specjalnie nie maziałam się nawilżaczem, żeby zobaczyć jak to będzie i teraz jest jakaś masakra. Nie mogę się uśmiechnąć albo otworzyć buzi, bo mam wrażenie, że popękam
Pozostanę wierna temu, co mówi moja lekarka i będę nawilżać
mam konto. możesz mi napisać na priv twój nick?
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-10, 19:29   #4601
mariend
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 300
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Haldinka Pokaż wiadomość
nie wiem czy to wina tego cudownego leku, ale serio dziś nic tylko płaczę. I choć racjonalnie potrafię sobie tłumaczyć,że mi to przejdzie i zejdzie w końcu z buzi, to i tak bez powodu płaczę, no masakra. Oby to tak nie działało depresyjnie...
Myśle, ze to chyba wina leku, bo ja też tak często. Nawet jakiś błachy problem potrafi mnie doprowadzic do łez, a nie kiedy nawet nie ma ku temu powodu a ja płaczę.

Cytat:
Napisane przez aktogimka Pokaż wiadomość
Mnie derma poinformowała o teratogennym działaniu leku, spytała o datę ostatniej miesiączki, wpisała to w kartę, a ja podpisałam. Żadnych tabletek anty nie biorę, kuracja idzie bardzo ładnie. Przynajmniej wiem, że to zasługa Izo, a nie się głowię czy pomaga mi Izo czy może jednak tabletki anty.
Moja derma też podobnie postapiła jak zaczynałam kurację tylę że ostrzegała, ze przez ten czas absolutnie nie mogę zajśc w ciąże.

Cytat:
Napisane przez dontknow Pokaż wiadomość
ja mam jeszcze pytanie odnośnie okresu: czy nie wydłużył wam się albo nie mieliście bardziej intensywnych krwawień?

-

Okres mi sie nie wydłużył, ale nie wiem zupełnie z jakiego powodu spóżnił mi sie o 15 dni (przed okresem żyłam kilka dni w dużym stresie i nie wiem czy to mogło byc przyczyną?), krwawień też nie miałam bardziej intensywnych.


Cytat:
Napisane przez evitanna Pokaż wiadomość
Jakiej pomadki używacie? Ja dotychczas byłam uzależniona od Tisane, ale moja lekarka mówi, że ma to być substancja jak najmniej złożona, Tisane ma miód i jakieś inne dodatki. Może w takim razie zwykła wazelina? Aknenormin podobno dodaje jakąś pomadkę (ja mam Tretinex) więc nie wiem. A co do nawilżaczy to używam Cetaphilu - mega wydajny, niedrogi, dermoprotektor - ok. 28 zł za 250 ml!
Moja dermatolog mówiła, że najlepiej to zaopatrzyc sie w wazelinę, i tak tez zrobiłam chociaż przyznam sie że używam zwykłej ochronnej pomadki mariza.

Opowiem Wam o wizycie u mojej dermatolog - tej która chciała mi przerwac leczenie - i wyszłam od niej w ciężkim szoku , nie wiem i nie rozumiem co mogło jej sie stac ale nawet nie wspomniała o przerwaniu kuracji , obejrzała badania, twarz, zapytała o skutki uboczne i wypisała kolejną receptę

A co do skutkółw ubocznych to ja borykam sie z:
- wysychającymi ustami
-zaczerwienionymi oczami
-gorzej widzę po zmroku
-suchościa nosa
-łuszcząca sie skóra na brodzie
-mam dnie kiedy nie mam siły ani chęci wsatc z łóżka
i zmianami nastroju - płacz na końcu nosa
mariend jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-11, 08:02   #4602
raspberry1982
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 63
Smile Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Dla mnie na wysychające usta najlepszy jest Carmex
nie jest on dostępny w polsce ale na allegro można kupic i odkąd rozpoczęłam kuracje acnenorminem to jest jedyne co mi pomaga, po prostu cudo
raspberry1982 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-11, 09:33   #4603
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez raspberry1982 Pokaż wiadomość
Dla mnie na wysychające usta najlepszy jest Carmex
nie jest on dostępny w polsce ale na allegro można kupic i odkąd rozpoczęłam kuracje acnenorminem to jest jedyne co mi pomaga, po prostu cudo
Carmex od daaaaawna dostępny jest w Super Pharmie, a ostatnio pojawił się też w Rossmannie
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-11, 17:44   #4604
okej01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 246
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cześć czołem : ) Niestety na moją buźkę też nic nie pomagało, przeszłam masę terapii diferrinem, brevoxylem, zinerytem, tetralysal'em[? nie wiem czy tak to się pisze] i na pewno sporo innych. Efekty były, ale krótkotrwałe a po odstawieniu antybiotyków wszystko nawracało. I dermatolog poleciła mi zapoznać się z ulotką o aknenorminie i wprowadziła w temat. I mam kilka pytań. Mam 17 lat, jestem przekonana że nie zacznę jeszcze współżycia. Czy jeśli powiem to lekarzowi, ma obowiązek zgodzić się na leczenie mnie aknenorminem bez jednoczesnego wprowadzania antykoncepcji? Szczerze mówiąc nie uśmiecha mi się wizyta u ginekologa już w tym wieku, dodatkowy stres i koszty. Myślicie, że się zgodzi? W środę mam wizytę.
Teraz mam dość czerwoną twarz po którymś z leków. Nie chcę kłamać, ale to chyba zineryt tak mi narobił. Do tego sporo wągrów na brodzie i nosie. Czy po terapii skóra wygląda na całkowicie zdrowiutką? Bez wagrów, zaczerwienienia? Koloryt jest normalny? Wiem, że w trakcie leczenie prawie zawsze występuje rumień. Znając moje predyspozycje pewnie i mnie nie ominie.
Wizyta w środę, ale mogłybyście zdradzić mi jakie badania przeszłyście przed przepisaniem leku? Zaczynam się stresować : )
okej01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-11, 19:01   #4605
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez okej01 Pokaż wiadomość
Mam 17 lat, jestem przekonana że nie zacznę jeszcze współżycia. Czy jeśli powiem to lekarzowi, ma obowiązek zgodzić się na leczenie mnie aknenorminem bez jednoczesnego wprowadzania antykoncepcji? Szczerze mówiąc nie uśmiecha mi się wizyta u ginekologa już w tym wieku, dodatkowy stres i koszty. Myślicie, że się zgodzi? W środę mam wizytę.
Zaledwie 3 posty wyżej masz wypowiedź dwóch osób o tym, że mają kurację i nie biorą żadnych tabletek anty
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-11, 19:02   #4606
MoTyleKsw
Zakorzenienie
 
Avatar MoTyleKsw
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: łódzkie ;)
Wiadomości: 4 729
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Kochane
Nigdy nie miałam problemów z cerą, aż do listopada. Zaczęły mi wyskakiwać co chwile jakieś nowe niespodzianki i po każdym najmniejszym zostaje mi ślad (pewnie ma to też związek z moim skubaniem ich) , po badaniach hormonalnych wyszło mi że mam nie wiele podniesioną prolaktynę i że jak zmienimy tabletki anty, problem powinien ustąpić. Nowe tabsy mam zacząć brać od przyszłego wtorku, ale nie mam już siły do mojej cery, weszłam dziś do dermatologa (o dziwo jak tam zawsze pełno kolejek, tak mnie przyjęła z miejsca, jedna z najlepszych dermatologów u mnie w mieście) gdy przedstawiłam jej swój problem, opowiedziałam o tych hormonach to z miejsca zaproponowała mi IZOTEK i sama nie wiem czy mam się na niego zdecydować, bo mimo wszystko jest to silny lek a ja aż takiego trądziku nie mam (chyba, że się mylę, i dla innych wyglądam gorzej niż dla samej siebie). Mój chłopak mi odradza, on jakieś 5 lat temu też stosował ten lek, efekty są świete, cere ma jak pupcia niemowlęcia, ale mówi że szkoda mojego zdrowia i żeby może zaczęła najpierw od jakiś antybiotyków. No ale wracając do sedna, dziwi mnie najbardziej to, że od razu wkroczyła z TAKIM lekiem, nie próbując nic innego (chyba, że założyła że nic innego nie działa), na pewno poczekam do środy i porozmawiam z moim ginem o tym, ale z drugiej przecież nie poszłam do weterynarza a dermatologa. Jestem w kropce. Jak myślicie spróbować?

P.S. Pani dermatolog przepisała mi 20 mg, uzasadniając to tym, że w mniejszych dawkach są mniejsza skutki uboczne choć kuracja trwa dłużej.
__________________
Nasza Miłość - Matylda
11.05.2013

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpre6ydpfblirzx.png

Jestem W Niebie.

Kocham Was




MoTyleKsw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-11, 19:41   #4607
okej01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 246
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez aktogimka Pokaż wiadomość
Zaledwie 3 posty wyżej masz wypowiedź dwóch osób o tym, że mają kurację i nie biorą żadnych tabletek anty

Przepraszam. Ehh, czytałam ten post To chyba to podekscytowanie i mega stres przed środą. To może ktoś napisze o wągrach i kolorycie skóry, bo mnie to bardzo interesuje. Przepraszam już z góry jesli 4 posty temu ktoś odpowiedział
okej01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-11, 20:13   #4608
biindier
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 156
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

MoTyleKsw - moim zdaniem Izotek to zdecydowanie za ciężki kaliber jak na Twoje problemy. Takie rzeczy można bez problemu wyleczyć maściami różnego rodzaju (kwasy,retinoiku itd), potem w kolejności są antybiotyki a dopiero na końcu Izotek. Nie wiem dlaczego Twoja lekarka od razu chciała Cię nim faszerować, ale moim zdaniem nie masz co się truć. Zwłaszcza jak piszesz, że zmiana tabletek powinna na ten problem pomóc - to po co izotek?
Ja sama mimo, że męczę się z tym problemem już praktycznie od podstawówki, wypróbowałam już chyba wszystkie maści, miałam kuracje antybiotykami itd, to i tak się wahałam czy brać ten izotek czy nie.

A co do mojej kuracji. Przed chwilą wzięłam trzecią tabletkę. Ze skutków ubocznych w sumie nic konkretnego mnie nie dotyka, nie wiem czy ogólną ospałość zwalać na karb Aknenorminu czy choroby. Usta mam trochę wysuszone, ale to nic nowego, jedynie dziwne jest to, że czuję ich mrowienie momentami - jakbym nałożyła błyszczyk z chili

No i zaczął się lekki wysyp - pryszcze z białymi czubkami mnie atakuja, ale narazie są w liczbie do przyjęcia. Jednak kusi mnie żeby je wycisnąć, zwłaszcza, że niektóre są bardzo płytko pod skórą. Wiem, że nie wolno, ale one i tak przy myciu twarzy czy samoistnie wydostaną się na zewnątrz i rozniosą mi bakterie - dlatego nie wiem co robić.. W sumie zawsze wcześniej jak miałam taie białe to wyciskałam delikatnie, więc nie wiem jak wygląda proces ich gojenia się.. Jak Wy sobie z nimi radzicie dziewczyny?
biindier jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-11, 20:15   #4609
Karlitooo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 82
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

witajcie dziewczyny i chlopaki.

krotko i zwiezle o mnie, tradzik jak wiekosc mam od 13-14 roku zycia, teraz mam 22. Przez ten okres juz dokladnie nie pamietam przebiegu, ale bylo czasami dramatycznie, nie raz lepiej, itp, tak na przemian, ale z uplywem lat mozna rzec, ze bylo coraz lepiej. Z 2-3 lata temu bralem aknenormin przez okres chyba 2 miesiecy, nie pamietam czemu przerwalem, ale chyba przez baaardzo pekajace usta, bylo fatalnie, ciezko bylo jesc. Od tamtego czasu tradzik nadal byl regularny, glownie ropne wypryski, ktore regularnie wyciskam ; ] no i czasem podskorniki. Od jakiegos czasu tradzik nie jest tak ciezki, w skali intensywnosci 1-5 oceniam go na 2. Chcac tego ostatecznie sie pozbyc, zdecydowalem sie znow na Aknenormin.

I teraz najwazniejsza rzecz - dermatolog przepisala mi 1 opakowanie 20 mg na dzien ! Potem 2 miesiac 1 tabs co drugi dzien i koniec kuracji powiedziala. Normalnie zaskoczony bylem, co prawda ona i ja uwazamy ze tradzik jest w miare lekki, ale sadzilem ze 40 mg dziennie bede bral, a waze 80 kg, przez powiedzmy 3-4 miesiace. A dr mowi ze wystarczy 20mg, ze bedzie wszystko caly czas ustepowac. Jaj jej wspomnialem o dawce 60 mg, bo chcialem szybko zakonczyc kuracje, to powiedziala ze nie ma mowy, ze przy takiej dawce wszystkie gruczoly lojowe przy takiej dawce zanikna i skóra na twarzy za zawsze bedzie wysuszona i bedzie schodzic płatami.

Pytanie takie, czy w ogole jest sens zaczynac kuracje na 2 miesiace? Czy to cos w ogole da, bo jak czytam ze ludzie biora to xgówno przez 8-12 miesiecy, w dawkach 40-80 mg i maja jakies nasilenia wysypu w np 3 miesiacu kuracji ?! a moja kuracja ma nie dotrwac do tego czasu nawet.

Z drugiej strony, to we wszystkich forach ktore czytalem, wszyscy skarza sie na nawroty, na jakies mega wysypy wlasnie po 2-3 miesiacach od rozpoczecia kuracji, ze nie widza dlugo poprawy itp i czesto mam wrazenie nie wiem czemu, ze pisza to specjalnie osoby, ktore wyleczyly sie z tego shitu, a innym wciskaja kit, ze potem nawroty sa regula.

I ja sam nie rozumiem, dlaczego nastepuje nawrot, nawet po takiej 8 miesiecznej kuracji. Przeciez ten lek powoduje trwałe pomniejszenie gruczołow lojowych i na stałe uregulowywuja wydzielanie łoju, w wyniku tego tradzik mija. Wiec jak to jest mozliwe, ze po kuracji skóra jest gładziutka i idealna, a po 1-2 czy nawet 3 latach nastepuje nawrot, jakim cudem? I to w fazie duzo silniejszej niz sprzed leczenia. Czy gruczoly lojowe odrastaja, czy jaki h**, ze potem tradzik powraca, ja tego nie rozumiem i jakos nie moge uwierzyc w nawrot po 1-2 latach, a tym bardziej po 3 i dalej.

Przykladem moze byc moj brat, wiele lat temu bral roacutane, przez uwaga 2 miesiace i do tej pory calkowicie sie z niego wyleczyl. Nawrotu ZADNEGO, cera idealna.

Edytowane przez Karlitooo
Czas edycji: 2010-01-11 o 20:33
Karlitooo jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-11, 20:28   #4610
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Karlitooo
powiem Ci szczerze, że ja w środę dowiem się jaki plan ma moja derma i jak okaże się, że mam się faszerować tymi 40mg np tylko przez 2 miechy, to też na to przystanę, jak cera sie zacznie oczyszczac i pogarszać, to tym lepiej, rpzeciez wtedy mi leku nie odstawi

ps. zawsze można zacząć kuracje i przejść się d innego lekarza w innym miejscu i ją dokonczyć (mowie o minimalnej dawce tej 120mg)

też tu czytałam, że wszystkie panny groziły, że takie kuracje gdy minimalna dawka zaznaczona w ULOTCE(!) nie zostanie wybrana to strata kasy bo to nic nie da, ale ja myślę, że ta minimalna dawka z ulotki to 'umowna dawka' *, tak jak na innych lekach w ich ulotce, a zawsze i tak o dawkowaniu decyduje lekarz


ja tam nie wiem, nie mam wyjścia, mądrzejsza od lekarza nie jestem, nie mam doktoratow i magistrow ani nic mnie nie łaczy z medycyną poza chorowaniem, dlatego nie podskakuje

a sam widzisz, jesli czytałes cały temat, że sa osoby ze średnim tradzikiem, ktore wybrały ponad górną granice tej dawki, czyli np 180mg, a i tak maja nawrót, mimo lajtowych kłopotow z cerą
oraz takie które nie wybrały nawet 100mg, a nie maja nawrotu i ich kłopoty z cera i łojotok zostały zniwelowane

ja tak to widzę

* umowna dawka - mowiaca o tym, ile minimum a ile maximum trzeba wybrać, by w przypadku problemow (tez zaznaczonych w ulotce) się ich pozbyć ze zmniejszoną mozliwoscia nawrotu, zaznaczone ejst tez ze więcej niz max nie nalezy nawet brac, ponewaz nic to nie daje (no a napewno dalsza (dłuzsza niz zalecana dawka) kumulacja pochodnej wit A w organizmie mogłaby nam bardziej zaszkodzić)

Edytowane przez Silwena
Czas edycji: 2010-01-11 o 20:33
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-11, 21:02   #4611
Karlitooo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 82
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Silwena, no ciekawe co Twoja dermatolog Ci zaproponuje, od razu daj tutaj znac.

Normalnie gdzie bym nie czytal, to KAZDEJ osoby kuracja trwa minimum te 6 miesiecy i to w dawkach 40-60mg obowiazkowo.

Przy moim obecnym stanie cery, w zyciu bym nie zdecydowal sie na kuracje 8-12 miesieczna. Dlatego tak planowalem brac 3, no max 4 miesiace Akne w dawkach 60 mg, zeby chociaz zblizyc sie chociaz do tej umownej minimalnej granicy 120mg/kg. DLATEGO jak dr zaproponowala daweczke 20mg na czas 2 miesiecy, podczas ktorych rzekoma WIEKSZOSC tutaj osob po tym czasie miala dopiero znikome efekty, a jeszcze inni silniejsze wysypy, a co dopiero mowa o gojeniu sie i zanikaniu tradziku.

Nie wiem, moze dermatolog ocenila po stanie i rodzaju wypryskow, ze taka dawka i czas brania bedzie od razu bezposrednio wygladzac skóre i usuwac trądzik, bez zadnych wysypow i pogorszen. To by bylo dla mnie ekstra rozwiazanie w sumie i mam taka nadzieje, ze moj tradzik juz wymiera, a krotka kuracja Akne tylko to przyspieszy i przypieczetuje

Edytowane przez Karlitooo
Czas edycji: 2010-01-11 o 21:05
Karlitooo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-11, 21:09   #4612
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Ja mam kurację od 30 października 2009, więc leci mi już trzeci miesiąc i biorę od początku 40 mg/doba. Nie dopytywałam dermy, kiedy chce skończyć leczenie, ale chyba będziemy dobijały do dawki między minimum a maximum. W tym tygodniu mam wizytę, dostanę kolejną receptę i skierowanie na badania kontrolne. Z ciekawości wypytam na kiedy przewidujemy koniec łykania kapsułeczek
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!


Edytowane przez aktogimka
Czas edycji: 2010-01-11 o 21:10
aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-11, 21:25   #4613
Karlitooo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 82
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

no dobra, rozpoczal sie juz 3 miesiac u Ciebie. Ale w jakim stanie mialas tradzik przed kuracja, a w jakim jest teraz. Czy dalej pojawiaja sie nowe wypryski, bo to w sumie jest najwazniejsze i wg mnie NIE pojawianie sie nowych wypryskow jest znakiem do zakonczenia kuracji, tym bardziej ze po odstawieniu leku przez 4 tyg on dalej dziala.

Jezeli przez pewien czas nie powstaja nowe pryszcze, to znaczy ze lek spelnil swoje zadanie i nalezy go juz odstawic. A wszystkie stare pozostalosci na skórze to juz musi uklad odpornosciowy organizmu wydalic. Takie jest moje zdanie. DLATEGO wg mnie branie na sile z gory narzuconych dawek to glupota. Jezeli efekty juz sa widoczne po 2-3 miesiacach i skóra jest ladna, to jaki sens jest brac to przez nastepne 5 miesiecy
Karlitooo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-11, 21:48   #4614
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Karlitooo Pokaż wiadomość
no dobra, rozpoczal sie juz 3 miesiac u Ciebie. Ale w jakim stanie mialas tradzik przed kuracja, a w jakim jest teraz. Czy dalej pojawiaja sie nowe wypryski, bo to w sumie jest najwazniejsze i wg mnie NIE pojawianie sie nowych wypryskow jest znakiem do zakonczenia kuracji, tym bardziej ze po odstawieniu leku przez 4 tyg on dalej dziala.

Jezeli przez pewien czas nie powstaja nowe pryszcze, to znaczy ze lek spelnil swoje zadanie i nalezy go juz odstawic. A wszystkie stare pozostalosci na skórze to juz musi uklad odpornosciowy organizmu wydalic. Takie jest moje zdanie. DLATEGO wg mnie branie na sile z gory narzuconych dawek to glupota. Jezeli efekty juz sa widoczne po 2-3 miesiacach i skóra jest ladna, to jaki sens jest brac to przez nastepne 5 miesiecy
Mam już gładkie policzki, czoło zawsze miałam czyste, wyskakują mi jeszcze pojedyncze sztuki wokół ust.
Nie rozumiem tylko co do tego wszystkiego ma mieć układ odpornościowy i w jaki sposób on cokolwiek wydala?

Skoro masa ludzi dobija do jakiejś dawki minimalnej i jest o tym w kazdej ulotce, to pewnie jakieś znaczenie to ma.
Zobrazuję Ci to innym przykładem: jesteś chory, dostajesz antybiotyki na 8 dni, a dobrze czujesz się już po 4 dniach. Odstawiasz go? Jeśli tak, to gratuluję, bo w ten sposób hodujesz sobie szczepy oporne
Tutaj może być podobnie
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-11, 22:00   #4615
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Karlitooo Pokaż wiadomość
no dobra, rozpoczal sie juz 3 miesiac u Ciebie. Ale w jakim stanie mialas tradzik przed kuracja, a w jakim jest teraz. Czy dalej pojawiaja sie nowe wypryski, bo to w sumie jest najwazniejsze i wg mnie NIE pojawianie sie nowych wypryskow jest znakiem do zakonczenia kuracji, tym bardziej ze po odstawieniu leku przez 4 tyg on dalej dziala.

Jezeli przez pewien czas nie powstaja nowe pryszcze, to znaczy ze lek spelnil swoje zadanie i nalezy go juz odstawic. A wszystkie stare pozostalosci na skórze to juz musi uklad odpornosciowy organizmu wydalic. Takie jest moje zdanie. DLATEGO wg mnie branie na sile z gory narzuconych dawek to glupota. Jezeli efekty juz sa widoczne po 2-3 miesiacach i skóra jest ladna, to jaki sens jest brac to przez nastepne 5 miesiecy


wiesz ziomek, trądzik trądzikowi nierówny
ja nie zgodze się z tym, że jak ropniaki czy zwykłe krostki przestana wyłazić to koniec imprezy z Izo
motywuję to tym, że twarz pokarbowana od zaskórników zamkniętych bardziej mnie szpeci niż kilka krostek, także zaskórniki otwarte usiane na całej mojej twarzy, z czasem moga przerodzić się w krosty (również ropne), co też musi być zlikwidowane, żeby móc mowic o zdrowej skorze, do tego silny łojotok - plecy, dekold, twarz, włosy - (pożywka bakterii, ulubione podłoże dla rozwoju równych wyprysków, a także ŁZS), plus dodatkowo prosaki (wykluwające się dzięki posiadaniu upośledzonych gruczołow łojowych) - to jest z pewnością przyczyna dla której dostałam recepte na IZO, trzeba to "wyleczyć/naprawić" na ile się da

pewnie zajmie to dłużej niż 3 miesiące, ale jak buźka się oczyści i nie będzie tak ostro zanieczyszczać na powrót to myślę, że dopiero wtedy jest czas na odstawienie leku

jest jedno ale, przypuszczam, że ludzie z przewlekłym trądzikiem, wybierają całą "zalecaną" dawkę, wydaje mi sie tak dlatego, że trądzikowa cera, która np przez 10-15lat była rozbebeszana, podziurawiana, maltretowana przez bakterie i łoj musi troche dłużej się kurować niż 3 miechy i raczej wątpie by pare kapsułek coś na nią pomogło na tak porozciagane i patologiczne gruczoły łojowe - dlatego jest minimalna dawka, ktora w przypadku przewlekłego tradziku jest stosowana

ja np wybiore tyle ile lekarka mi zaplanuje, bo nie mam wyjścia, przez 12 lat poddawałam sie kuracjom i teraz tez trzeba sie bedzie zastosować

a co do słow aktogimki, to w 100% sie zgadzam co do antybiotyków, ale pochodna witaminy A to nie antybiotyk, więc tu "mechanizm działania" jest inny

minimalna dawka, to dawka jaką opracowali produkujac ten lek i dajac go w obieg, więc jak koleżanka zauwazyła, po cos ta dawka jest

ale też ulotka mówi o tym:
1. Co to jest izotek; 10 mg i izotek® 20 mg i w jakim celu się go
stosuje

izotek; 10 mg i izotek; 20 mg jest stosowany w leczeniu ciężkich
postaci trądziku (takich, jak trądzik guzkowy lub skupiony lub trądzik
z ryzykiem powstawania trwałych blizn), które nie uległy poprawie po leczeniu
innymi lekami przeciwtrądzikowymi, w tym antybiotykami doustnymi.



jesli patrzec na ulotkę, to połowa z Was, BA ze 70% z Was Izoteku nie powinna przyjmować

tak więc reasumując - wszystko we władzy lekarza prowadzącego
troche masło maślane, ale może to komuś da inny wgląd na sprawe
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-11, 22:41   #4616
MoTyleKsw
Zakorzenienie
 
Avatar MoTyleKsw
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: łódzkie ;)
Wiadomości: 4 729
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Ale najgorsze w tym wszystkim są pozostające szramy i jak oglądam zdjęcia ludzi po kuracji, to aż oczom nie wierzę, żadnych blizn.

Ten trądzik tak mi pzeszkadza, że nie mogę patrzeć w lusterko, przeszkadza mi jak się ktoś dłużej na mnie patrzy. Niszczy mnie od środka...

Dlatego chce mieć go z głowy Czekam na rozmowę z gin i się okaże wszystko w środę
__________________
Nasza Miłość - Matylda
11.05.2013

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpre6ydpfblirzx.png

Jestem W Niebie.

Kocham Was




MoTyleKsw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-11, 22:53   #4617
Karlitooo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 82
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Ja nie mowilem wcale, ze osoby o ciezkim trądziku maja brac 3 miesiace lek, lecz o tych 70%, ktore wcale nie powinny sie klasyfikowac na ten preparat. 120 mg/ kg to jest dawka tak jak pisza w ulotce dla osob o CIEZKIM trądziku, widzialas jak wyglada taki tradzik? bo ja tak

Oceniajac swoj stan cery Silwena, uwazasz ze twoja kuracja wymaga minimalnej, zalecanej dawki ?

Moj trądzik polega na regularnych, malych wypryskach ropnych, po nocy, w czasie dni, sa one nie duze, szybko je wyciskam i na nastepny dzien nie ma juz sladu. Ponadto zdarzaja sie troche wieksze, czerwone i bolace guzki, ale to tez max 2-3 dni i znikaja, oczywiscie im troche w tym pomagam ; p W 90% na brodzie i wokol ust, czasem tez na czole. Takze wyglada to ogolnie tak, ze pojawia sie i znika. Nie mam juz trwalych i ciezkich do zlikwidowania pryszczy.

Skóra mi sie nie swieci i nie przetłuszcza sie. Wiec takiej tragedii nie ma. Bede bacznie obserwowal co sie bedzie dzialo przez ten 1 miesiac. Jezeli nastapi znaczne pogorszenie na jakims etapie, to przestaje od razu to brac. Bo wtedy nie skonczy sie to na pewno na 2 miesiecznej kuracji, a na 6-8, moze i dluzej, a tyle czasu nie zamierzam sie z tym meczyc, z tymi pękajacymi ustami itp, tym bardziej tez ze wypadloby to w wakacje. Wole obecny stan cery i liczyc na czas, ze z wiekiem calkiem ustapi.

pozdr.

Edytowane przez Karlitooo
Czas edycji: 2010-01-11 o 22:56
Karlitooo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-11, 23:12   #4618
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Karlitooo Pokaż wiadomość
Ja nie mowilem wcale, ze osoby o ciezkim trądziku maja brac 3 miesiace lek, lecz o tych 70%, ktore wcale nie powinny sie klasyfikowac na ten preparat. 120 mg/ kg to jest dawka tak jak pisza w ulotce dla osob o CIEZKIM trądziku, widzialas jak wyglada taki tradzik? bo ja tak

Oceniajac swoj stan cery Silwena, uwazasz ze twoja kuracja wymaga minimalnej, zalecanej dawki ?

Moj trądzik polega na regularnych, malych wypryskach ropnych, po nocy, w czasie dni, sa one nie duze, szybko je wyciskam i na nastepny dzien nie ma juz sladu. Ponadto zdarzaja sie troche wieksze, czerwone i bolace guzki, ale to tez max 2-3 dni i znikaja, oczywiscie im troche w tym pomagam ; p W 90% na brodzie i wokol ust, czasem tez na czole. Takze wyglada to ogolnie tak, ze pojawia sie i znika. Nie mam juz trwalych i ciezkich do zlikwidowania pryszczy.

Skóra mi sie nie swieci i nie przetłuszcza sie. Wiec takiej tragedii nie ma. Bede bacznie obserwowal co sie bedzie dzialo przez ten 1 miesiac. Jezeli nastapi znaczne pogorszenie na jakims etapie, to przestaje od razu to brac. Bo wtedy nie skonczy sie to na pewno na 2 miesiecznej kuracji, a na 6-8, moze i dluzej, a tyle czasu nie zamierzam sie z tym meczyc, z tymi pękajacymi ustami itp, tym bardziej tez ze wypadloby to w wakacje. Wole obecny stan cery i liczyc na czas, ze z wiekiem calkiem ustapi.

pozdr.
W sumie nie sprecyzowałeś o jakim trądziku mówisz. Stwierdziłeś tylko, że znakiem do skończenia kuracji jest brak nowych wykwitów.

Może nie jestem Silwena, ale jeśli chodzi o Twoje pytanie z drugiego akapitu to moja odpowiedź brzmi - wolę dogłębnie nie oceniać stanu mojej cery i dobić do dawki minimalnej, niż za jakiś czas mieć wyrzuty sumienia, że tego nie zrobiłam i że mam nawrót
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-11, 23:18   #4619
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Karlitooo Pokaż wiadomość
Oceniajac swoj stan cery Silwena, uwazasz ze twoja kuracja wymaga minimalnej, zalecanej dawki ?
wymaga, umotywowałam swoją odpowiedź w ostatnim moim poście

chociaż nie mam ciężkiej postaci trądziku

ale widziałam taką i widuje nadal u mojego 29letniego brata, są to przetoki/nacieki (jak kilka gul znajdzie sobie wspolne połączenie i zrosnie sie w jedno), ropne skupiska - jedne sie wykluwaja inne juz maja strupy, sączy sie z nich czasem po kilkanaście minut - surowica, krew, ropa zalezy co w niej siedzi, poguzowany jest itd itp, a jego trądzik zostawia mu blizny w postaci kraterów - wyżobionych dziur i zrostów jak po oparzeniu conajmniej, a nowe wykwity pojawiaja sie codziennie - to jest ciężka postać (plus przewlekła bo tez ma to od lat)

ja mam średnią postać grudkowo-zaskórnikowego z tym, że jest ona przewlekła z silnym łojotokiem -13lat leczenia

'gule bolące i ciężkogojące sie wykluwaja sie u mnie na zuchwie, brodzie, szyji - ale to nie jest tradzik stricte hormonalny, po prostu tam jest taka skóra, przy kości zuchwy, szczęki, brody - tak z reguły pojawiaja sie takie zmiany, takie gule pojawiają mi się także we włosach, za uszami, na pośladkach i plecach. Zaskórniki zamkniete - cała twarz i plecy, zaskórniki otwarte nos, policzki, plecy, dekold, biodra, posladki (z nich szczególnie niemiłe gule sie robią). Prosaki mam na powiekach, koło kącików oka i pod oczami na tej cienkiej skórce. Ropniaki jak sie czasem wyklują to różnie się umiejscowiają, krostek pomniejszych czerwonych mam kilka wokół ust, na czole, na skroniach, na karku, plecach, we włosach.


Często nie mam zadnego ropniaka, ani guli na ciele! często, tylko przed okresem jakby przez hormony przeplywajace we krwi robia mi się gulki, zapalaja sie zakorniki tworzac wieksze krosty
a ogólnie to cera jest NON STOP od 13lat popagórkowana grudkami - zaskornikami zamknietymi, poorana czarnymi dziurami (pory mam orgomne), usiana prosakami i zalana łojem, aż robią mi się tłuste smugi np przy płatkach nosa - czyli w każdej chwili coś może wyskoczyć, albo przerodzić sie w ropny stan albo boląca gule, podobnie jest na plecach. Włosy jesli mam wyjście rano, muszę myć przed wyjściem, jesli wracam do domu popoludniu a wieczorem mam kolejne spotkanie musze je umyc ponownie, gdyż ścieka z nich tłuszcz (czyli w takich wypadkach myje 2xdziennie), we włosach tez robią mi się różne paskudy. A skóra jest różowo-zółtawo-ziemista' *



Cytat:
Napisane przez Karlitooo Pokaż wiadomość
Ja nie mowilem wcale, ze osoby o ciezkim trądziku maja brac 3 miesiace lek, lecz o tych 70%, ktore wcale nie powinny sie klasyfikowac na ten preparat. 120 mg/ kg to jest dawka tak jak pisza w ulotce dla osob o CIEZKIM trądziku, widzialas jak wyglada taki tradzik? bo ja tak
a ja pisałam, że ja się według ulotki nie klasyfikuje na ten preparat, moja skora nie wygląda jak ludzi ktorych tradzik mianuje sie jako ciężki
ja tez jestem w tych 70% ktorych nie obejmuje moja obszerna ulotka Izoteku, ale z przewlekłym tradzikiem moim zdaniem jest tak jak i z ciężkim - jest on trudny do usuniecia, co chyba widać - 13lat antybiotykow, retinoidow zewnetrznych, modyfikacji tych leków, itd i nadal mam problemy skórne


pisałam w ostatnim poście - ULOTKA TO ULOTKA, a i tak LEKARZ PROWADZĄCY MA SWÓJ PLAN
wedlug ulotki wiele osob z tego tematu nie poiwnno brac tego leku, a go bierze
wedlug ulotki powinno sie wybrac 120/150mg/kg - to co postanowi lekarz to jego sprawa jesli chodzi o te 70% osob, ale na ciężki tradzik zawsze minimum albo i wiecej jest wybierane - zauważ





* mój post z innego tematu
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-12, 01:33   #4620
Karlitooo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 82
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

aktogimka - powiem tobie tak, po przeczytaniu wypowiedzi wszystkich osob, ktore braly aknenormin 8 miesiecy i dluzej i po zakonczeniu kuracji mialy nawrot, oczywiscie jezeli to prawda, to ja nie wierze za bardzo w skutecznosc tego leku za 1 podejsciem i podchodze do tego bardzo sceptycznie. Dlatego duzo bardziej sklanialbym sie do przeprowadzenia dwóch kuracji po 3 miesiące np w jakims odstepie czasowym, niz jedna 6 miesieczna kuracje.

Pierwsza kuracja mozliwe ze niepelna. Zrobilbym przerwe np 2 miesieczna i potem kolejna dawka akne przez 3 miechy na dobitke. Po takim czyms mialbym duzo wieksza pewnosc, ze nie bedzie nawrotu.


Silwena, to masz powazny problem z tego co widze : ( Z bólem serca czyta sie takie rzeczy : ( Ja bym sie nie zastanawial i bral jak najszybciej ten aknenormin na Twoim miejscu.

Edytowane przez Karlitooo
Czas edycji: 2010-01-12 o 01:37
Karlitooo jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:12.