Płukanki ziołowe przyciemniające - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-09-09, 20:31   #1
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Exclamation

Płukanki ziołowe przyciemniające


Czy któraś z Was uzywała ziołowych płukanek do przyciemnienia włosów? Moje są w odcieniu średniego brązu, a marze o uzyskaniu odcienia głebokiego, nasyconego... Myślałam o korze z dębu, ale podobno wysusza włosy... Poza tym kiedy widać efekty? I...jak TO nakładać?
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-09, 21:02   #2
..::LiMoNkA::..
Raczkowanie
 
Avatar ..::LiMoNkA::..
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 408
Dot.: Płukanki ziołowe przyciemniające

Cytat:
Napisane przez Sovilo
Czy któraś z Was uzywała ziołowych płukanek do przyciemnienia włosów? Moje są w odcieniu średniego brązu, a marze o uzyskaniu odcienia głebokiego, nasyconego... Myślałam o korze z dębu, ale podobno wysusza włosy... Poza tym kiedy widać efekty? I...jak TO nakładać?
wiesz nie chce byc nudna ale polecam lekture archiwum ... no wiec napisze to po raz drugi albo trzeci ze robie sobie plukanki z 5 ziol (kora debu,liscie orzecha,szalwia,pokrzywa i skrzyp) poprostu gotuje do w garnku przez kilka minut, potem odcedzam i wlewam do butelki, po kazdym myciu wlosow polewam je plukanka, lekko wyciskam i nakladam recznik. tez zalezalo mi na tym aby uzyskac gleboki kolor brazu ale nie wiem czy taki uzyskala... sama kora debu moze wysuszac wosy ale mozesz dodac do niej pokrzywe a wlosy stana sie puszyste... dodaje ze wszystkie skladnikikupilam w sklepie zielarskim.
..::LiMoNkA::.. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-09, 21:06   #3
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Płukanki ziołowe przyciemniające

Przeglą

dałam archiwum, tylko ze tam sa sprzeczne informacje A ten kolorek z kory... to taki rudawy...?
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-09, 21:15   #4
..::LiMoNkA::..
Raczkowanie
 
Avatar ..::LiMoNkA::..
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 408
Dot.: Płukanki ziołowe przyciemniające

Hmmm ja zawsze bylam szatynka tylko po lecie mi trosze wloski wyblakly i to byl jeden z powodow przez ktory zaczelam robic plukanki...Kolorek przyciemnil sie ale nie jest bron boze rudawy..Moze sama kora daje taki efekt (oczywiscie na kazdych wlosach inny) ale ja przy obecnosci tych 5 ziol nie zauwazylam aby moje wlosy nabraly rudego odcienia...
..::LiMoNkA::.. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-09, 21:17   #5
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Płukanki ziołowe przyciemniające

A ogólnie- dajesz te wszystkie ziółka... Jakie efekty zauważyałaś na włosach? Sa mocniejsze, gładsze...
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-09, 21:36   #6
..::LiMoNkA::..
Raczkowanie
 
Avatar ..::LiMoNkA::..
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 408
Dot.: Płukanki ziołowe przyciemniające

Cytat:
Napisane przez Sovilo
A ogólnie- dajesz te wszystkie ziółka... Jakie efekty zauważyałaś na włosach? Sa mocniejsze, gładsze...
przez cale wakacje walczylam ze slabymi i wypadajacymi wlosami...stosowalam rozne kuracje na nie dlatego nie moge stwierdzic czy to takze ich zasluga ze nie jestem lysa ...wlosy sa napewno zdrowsze i mocniejsze...kolezanki ostatnio sie mnie pytaly o robie ze mi sie koncowki nie rozdwajaja... bo u nich juz po ilku tygodniah sa zniszczone..ja bardzo dbam o wlosy i wieze w dobroczynna moc ziol bo sa naturalnym kosmetykiem
..::LiMoNkA::.. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-09, 22:37   #7
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Dot.: Płukanki ziołowe przyciemniające

no właśnie zioła wzmacniaja a nie farbuja włosów, mogą pogłebic kolor nadac mu połysku
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-09-10, 03:43   #8
leeloo
Rozeznanie
 
Avatar leeloo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 588
GG do leeloo
Dot.: Płukanki ziołowe przyciemniające

jesli juz robisz taka mieszanke
to mozesz tez dodac suszone kwiaty czarnej malwy - wlosy zyskuja polysk i miekkosc
leeloo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 20:04   #9
kate1991
Wtajemniczenie
 
Avatar kate1991
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 342
Dot.: Płukanki ziołowe przyciemniające

Ostatnio zaczęły mi wypadać włosy w dużych ilościach. Mama powiedziała, że powinnam płukać włosy liśćmi gruszki (tzn tym wywarem). Jestem blondynką i w związku z tym mam pytanie: czy nie przyciemni mi to włosów?? Jeśli tak to po jakim czasie?
kate1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-08, 21:46   #10
foxa
Przyczajenie
 
Avatar foxa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Gorlice
Wiadomości: 20
GG do foxa
Dot.: Płukanki ziołowe przyciemniające

Kate1991, takze słyszałam o tej płukance i jutro zamierzam ją wypróbować. Liść orzecha, kora dębu przyciemniają włosy. Niestety płukanka gruszkowa nie nadaje sie do włosów jasnych. Ja mam czarne, więc będe próbować

---------- Dopisano o 22:46 ---------- Poprzedni post napisano o 22:42 ----------

Cytat:
Napisane przez ..::LiMoNkA::.. Pokaż wiadomość
wiesz nie chce byc nudna ale polecam lekture archiwum ... no wiec napisze to po raz drugi albo trzeci ze robie sobie plukanki z 5 ziol (kora debu,liscie orzecha,szalwia,pokrzywa i skrzyp) poprostu gotuje do w garnku przez kilka minut, potem odcedzam i wlewam do butelki, po kazdym myciu wlosow polewam je plukanka, lekko wyciskam i nakladam recznik. tez zalezalo mi na tym aby uzyskac gleboki kolor brazu ale nie wiem czy taki uzyskala... sama kora debu moze wysuszac wosy ale mozesz dodac do niej pokrzywe a wlosy stana sie puszyste... dodaje ze wszystkie skladnikikupilam w sklepie zielarskim.

dziś próbowałam płukanki z kory dębu, juz po pierwszym razie zauważylam, że włosy sie wysuszają. A co do koloru to nie zauwazyłam, bo mam czarne włosy ale wywar mozliwe, ze pomógły choc troche w przyciemnianiu, ale trzeba próbować. Jednak postawie na inne ziółka ;p
foxa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-22, 14:13   #11
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Płukanki ziołowe przyciemniające

Dziś zrobiłam drugie podejście do kory dębu za pierwszm razem dałam złe proporcje i wywar był za słaby. Mam nadzieję, ze trochę przyciemni mi to włosy, lekko mi wyblakły
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-19, 18:45   #12
dzastin92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1
Dot.: Płukanki ziołowe przyciemniające

czy zna ktoś przepis na tą płukankę z kory dębu ?
Kupiłam już zioła. Boję się o wysuszenie, a nie znam sie na ziołach na tyle, by wiedzieć co mogę dodac do tej płukanki, by włosy stały się mieksze. Pomoze ktoś ?
dzastin92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 08:18   #13
nicelady
Raczkowanie
 
Avatar nicelady
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Moje miasto :)
Wiadomości: 165
Dot.: Płukanki ziołowe przyciemniające

I ja się dołączę do pytania poprzedniczki. Z jakiej ilości ziół należy zrobić ten wywar? I co proponujecie, aby zniwelować efekt wysuszenia włosów po płukance z kory dębu? Ja wprawdzie dopiero dziś kupiłam zioła i jeszcze ich nie stosowałam, ale martwię się, że moje włosy będą jeszcze bardziej suche niż teraz. Kupiłam korę dębu, pokrzywę i skrzyp.
nicelady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 03:18   #14
uca
Rozeznanie
 
Avatar uca
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: desde muy lejos!
Wiadomości: 738
Dot.: Płukanki ziołowe przyciemniające

Rozmaryn tez delikatnie przyciemnia i mam wrazenie ze moje wlosy bardzo polubily ta plukanke. Czarna herbata nadaje cieplego brazowego kolorku, ale niestety koszmarnie wysusza.
__________________
9.10.2013 zapuszczam włosy. Aktualna długość do ramion.
9.01.2014 włosy za linię obojczyków.
24.08. 2016 w połowie drogi do talii
uca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-19, 02:45   #15
Reddishh
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 490
Dot.: Płukanki ziołowe przyciemniające

Do najlepszych "ziół" przyciemniających włosy należy kawa i kora dębu(robi sie z nich wywar, a potem przepłukuje włosy np po umyciu). A rumianek do rozjaśniania.
Testowane na moim chłopaku (ma naturalne włosięta)

Ja po korze dębu nigdy nie miałam suchych włosów hmm..ale myśle że możnaby potem przepłukać jeszcze pokrzywą, chyba też nawet przyciemnia włosy ale je regeneruje, albo skrzyp polny (ja kupowałam suszony w paczce, jako herbatka).
Robiłam też "wywar" ze wcześniej sparzonych skórek owoców cytrusowych i włosy stają się po nich bardzo błyszczące, miękkie i nawilżone.

Edytowane przez Reddishh
Czas edycji: 2011-05-19 o 02:49
Reddishh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 13:00   #16
30766aa7dce2531e8b37b15ae86c8847ef0755ae_5f137ef245055
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 878
Dot.: Płukanki ziołowe przyciemniające

Cytat:
Napisane przez nicelady Pokaż wiadomość
I ja się dołączę do pytania poprzedniczki. Z jakiej ilości ziół należy zrobić ten wywar? I co proponujecie, aby zniwelować efekt wysuszenia włosów po płukance z kory dębu? Ja wprawdzie dopiero dziś kupiłam zioła i jeszcze ich nie stosowałam, ale martwię się, że moje włosy będą jeszcze bardziej suche niż teraz. Kupiłam korę dębu, pokrzywę i skrzyp.

podbijam. też interesują mnie wypróbowane przepisy na takie płukanki przyciemniające i nawilżające. w necie znalazłam coś takiego:

"Sposób dla włosów kasztanowych Napar z czarnej herbaty
Należy herbatę czarną zalać litrem wrzącej wody. Gdy napar naciągnie i ostygnie, można stosować go do płukania włosów po myciu.
Wywar z łupin cebuli
Tutaj także zalewamy nasze łupiny wrzątkiem i postępujemy podobnie jak z naparem z czarnej herbaty.
Sposób dla brunetek
Płukanka z kory dębu
Można ją kupić w aptece, zalewamy ją dwoma szklankami gorącej wody, czekamy aż ostygnie i dodajemy łyżkę oliwy. Czekamy aż powstała papka ostygnie i kładziemy ją na włosach. Zmywamy dopiero po 30 minutach" (http://✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂/domowe-sposoby-n...wlosy-plukanki)


kupujecie gotowe czy przygotowujecie same?
30766aa7dce2531e8b37b15ae86c8847ef0755ae_5f137ef245055 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-05, 21:32   #17
Ryza
Raczkowanie
 
Avatar Ryza
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 251
Dot.: Płukanki ziołowe przyciemniające

http://www.ziola-leki.pl/doc/wlosy.html Polecam przeczytać
Ryza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:22.