Odstawienie tabletek a prawdopodobieństwo ciążyWitam, mam pewien problem. Otóż mam 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-19, 15:25   #1
Marta030992
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3

Odstawienie tabletek a prawdopodobieństwo ciążyWitam, mam pewien problem. Otóż mam 20


Witam, mam pewien problem. Otóż mam 20 lat, od ponad 2 lat regularnie brałam tabletki antykoncepcyjne (Rigevidon) z wyjątkiem 4 miesięcznej przerwy, która trwała od maja do września 2011. Dokładnie 9 stycznia w poniedziałek pojawiło się tzw. krwawienie z odstawienia, po czym nie rozpoczęłam kolejnego opakowania tabsów w sobotę 14go jak powinnam. Przedwczoraj jednak, tj. 17 stycznia, razem ze swoim partnerem troszkę się "zapomnieliśmy"... W związku z tym chcę wiedzieć, czy mam się czego obawiać, czy może jednak ten okres kiedy nie biorę tabletek jest za krótki, żeby zajść w ciążę.
Z góry dziękuje za wszystkie poważne odpowiedzi.
Marta030992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-19, 16:36   #2
milka1696
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 210
Dot.: Odstawienie tabletek a prawdopodobieństwo ciążyWitam, mam pewien problem. Otóż

Jak najbardziej jest ryzyko zajścia w ciążę, nie rozpoczęłaś kolejnego opakowania, więc chroniona przed ciążą nie jesteś. Już normalnie od pierwszego cyklu może wystąpić owulacja. Najniebezpieczniejsze w braniu tabletek jest właśnie przedłużenie przerwy, gdzie nawet pomyłka o jeden dzień może skutkować ciążą. A ty nie wzięłaś już tabletek w ogóle. Nie możesz mieć pewności czy owulacja nie miała miejsca w dniu stosunku, albo nie masz jej chociażby dzisiaj. Test 14 dni po stosunku rozwiąże wątpliwości. Tabletki nie chronią "do przodu"...

Lekarze nawet zalecają kobietom, które maja problemy z zajściem w ciąże przez kilka miesięcy kurację tabletkami, żeby potem je odstawić i szybko starać się o dzidziusia, wtedy to prawdopodobieństwo jest wyższe...Także nie było to zbyt odpowiedzialne z Waszej strony i nie wykluczone, że może to zaowocować ciążą. Życzę jednak żeby tak nie było, postaraj się narazie nie denerwować i 14 dni od stosunku zrób test, wtedy będzie wiadomo, czy się udało Powodzenia

Edytowane przez milka1696
Czas edycji: 2012-01-19 o 16:45
milka1696 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-19, 16:37   #3
Paszczurek666
Zakorzenienie
 
Avatar Paszczurek666
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Piernikowo
Wiadomości: 4 262
Dot.: Odstawienie tabletek a prawdopodobieństwo ciążyWitam, mam pewien problem. Otóż

Cóż... ryzyko istnieje. Choć o ciążę naprawdę nie jest tak łatwo. A po odstawieniu tabletek niby organizm 'dochodzi do siebie' jakiś czas.
Przecież można wpaść zapominając nawet jednej tabletki w cyklu.
__________________
Nie wydaję pieniędzy na głupoty (tysięczna para butów NIE JEST głupotą)
Miłośniczka butów wszelakich

Podskakuję z Mel B.
Joga

Jem czekoladę aż uszy mi się trzęsą.
----------------------------
Używasz poprawnie?
'Szlak prowadzi na wschód.'
'Szlag mnie trafia.'
Paszczurek666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-19, 17:05   #4
milka1696
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 210
Dot.: Odstawienie tabletek a prawdopodobieństwo ciążyWitam, mam pewien problem. Otóż

Cytat:
Napisane przez Paszczurek666 Pokaż wiadomość
Cóż... ryzyko istnieje. Choć o ciążę naprawdę nie jest tak łatwo. A po odstawieniu tabletek niby organizm 'dochodzi do siebie' jakiś czas.
Przecież można wpaść zapominając nawet jednej tabletki w cyklu.


To fakt, w ciąże wcale nie jest tak łatwo zajść...moja siostra po odstawieniu tabletek starała się rok, w końcu się udało. Ale inna znajoma dostała właśnie tabsy na ułatwienie zajścia w ciąże, zaszła w pierwszym cyklu po odstawieniu. Inna raz zapomniała tabletki tez bawi już dzidziusia.Także na dwoje babka wróżyła, nic już nie wykombinujesz, i my Ci też nie pomożemy. Możesz być w ciąży, ale nie musisz Staraj się spokojnie doczekać tych dwóch tygodni, żeby wiarygodnie wykonać test

Z tym dochodzeniem do siebie, to chodzi raczej o to, że przez pierwsze 3 cykle (albo dłużej, zależy od lekarza), organizm reguluje się hormonalnie, dlatego nie zaleca się zajścia w ciąże, żeby dać mu czas na "uspokojenie się", ale nie znaczy to, że nie jest gotowy do zajścia w ciążę A wręcz przeciwnie, bywa że jest bardzo płodny
milka1696 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-19, 17:15   #5
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Odstawienie tabletek a prawdopodobieństwo ciążyWitam, mam pewien problem. Otóż

Popieram Milkę. Za głupotę się płaci, niestety. I najwięcej dzieci rodzi się z takich wpadek.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-19, 18:32   #6
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Odstawienie tabletek a prawdopodobieństwo ciążyWitam, mam pewien problem. Otóż

Dokładnie, skoro wpadki zdarzają się nawet jak przez nieuwagę zapomni się jednej tabletki to co mówiąc jak nie zaczęłaś nowego opakowania. Tym bardziej, że największe ryzyko jest jak się pominie tabletkę w pierwszym tygodniu.
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-19, 20:01   #7
Marta030992
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3
Dot.: Odstawienie tabletek a prawdopodobieństwo ciążyWitam, mam pewien problem. Otóż

Cytat:
Napisane przez Paszczurek666 Pokaż wiadomość
Cóż... ryzyko istnieje. Choć o ciążę naprawdę nie jest tak łatwo. A po odstawieniu tabletek niby organizm 'dochodzi do siebie' jakiś czas.
Przecież można wpaść zapominając nawet jednej tabletki w cyklu.
Owszem, można, tyle tylko że generalnie jestem osobą okropnie zapominalską, i przyznaje się bez bicia, że bardzo często zdarzało mi się zapominać o regularnym braniu tabletek, a przy tym regularnie współżyć i nigdy nic się nie wydarzyło, stąd moja może i głupia nadzieja, że będzie ok...

---------- Dopisano o 21:01 ---------- Poprzedni post napisano o 20:56 ----------

Cytat:
Napisane przez Lia89 Pokaż wiadomość
Popieram Milkę. Za głupotę się płaci, niestety. I najwięcej dzieci rodzi się z takich wpadek.
Płaci, oj płaci, chociaż wpadką też bym tak do końca tego nie nazwała. Zdecydowaliśmy się wspólnie z narzeczonym na odstawienie tabletek, żeby za jakiś czas spokojnie i bezpiecznie starać się o dziecko. Naczytałam się różnych niestworzonych historii, że powinno się jakiś tam czas po odstawieniu odczekać i dopiero później starać, no i taki też miałam plan...Tyle tylko, że niestety stało się to dużo za wcześnie.
Marta030992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-19, 20:15   #8
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Odstawienie tabletek a prawdopodobieństwo ciążyWitam, mam pewien problem. Otóż

Ja myślę, że nic złego się nie stanie, bez obaw.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-19, 20:53   #9
Marta030992
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3
Dot.: Odstawienie tabletek a prawdopodobieństwo ciążyWitam, mam pewien problem. Otóż

Cytat:
Napisane przez Lia89 Pokaż wiadomość
Ja myślę, że nic złego się nie stanie, bez obaw.
Dzięki, i obyś miała rację...
Marta030992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:25.