Berlin w 5 dni - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-31, 14:42   #1
buny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 45

Berlin w 5 dni


Hej Jadę w przyszłym tygodniu do Berlina na 4-5 dni, chciała was prosić o rady dotyczące pobytu Możecie polecić mi jakieś ciekawe i nietypowe miejsca, których nie znajdę zwykłych przewodnikach a które są warte zobaczenia? Chciałam też zapytać jakie sa koszty komunikacji miejskiej w Berlinie i co warto stamtąd przywieźć do Polski? Będę wdzięczna za pomoc
buny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 14:51   #2
tambourinist
Rozeznanie
 
Avatar tambourinist
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 628
Dot.: Berlin w 5 dni

[wizaż usuwa bez żadnego wytłumaczenia negatywne (ale sprawiedliwe) recenzje, więc ja usuwam swoje wpisy na wizażu]

Edytowane przez tambourinist
Czas edycji: 2013-11-22 o 09:12
tambourinist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 15:04   #3
ruda_not_grazyna
Rozeznanie
 
Avatar ruda_not_grazyna
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 681
GG do ruda_not_grazyna
Dot.: Berlin w 5 dni

Ale z tych ciekawych miejsc to interesuje Cię bardziej architektura czy co? Może jak coś sprecyzujesz to będzie łatwiej
Co do komunikacji - my kupiliśmy bilet grupowy całodniowy chyba, do 5 osób, koszt około 15 euro, zależy w ile osób jedziecie.
__________________
72 - - 65 - - 63- -62 - - 59
konsultantka Mariza 014125
ruda_not_grazyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 15:14   #4
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Berlin w 5 dni

Oranjenberg, to taka hipisowska dzielnica. A Amrit na Oranjenstrasse to najlepsza hinduska knajpa w Europie.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 16:50   #5
buny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 45
Dot.: Berlin w 5 dni

Cytat:
Napisane przez tambourinist Pokaż wiadomość
Każdy chce odkryć "jakieś ciekawe i nietypowe miejsca, których nie znajdę zwykłych przewodnikach a które są warte zobaczenia". Ale to zbyt ogólne, żeby dało Ci się cokolwiek polecić. Dobry przewodnik:

http://wikitravel.org/en/Berlin
ale mi nie chodzi o nic konkretnego może tak dla przykładu, mieszkam w Warszawie a kiedy przyjechała do mnie przyjaciółka to oczywiście zabrałam ją i na starówkę i do łazienek itp. ale oprócz tego pokazałam jej taką górkę w parku na której można zjeżdżać jak ze stoku na sankach i nartach, która nie jest bardzo popularnym miejscem i zwykły turysta raczej tam nie trafi albo inny przykład, kiedy byłam w UK poszłam na targi rzeczy używanych, można tam było znaleźć wiele fajnych rzeczach w bardzo niskich cenach ale właśnie trzeba było sie o istnieniu takich targów dowiedzieć o mieszkających tam osób chodzi mi o miejsca troche mniej znane turystom. Na wycieczkę mam aż 5 dni, myślę, że te najważniejsze zabytki zajmą 2 dni, 3 dnia wybieram się do zoo i szukam pomysłów na pozostałe 2
buny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 17:15   #6
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Berlin w 5 dni

Hohenschönhausen - byłe więzienie Stasi. Co prawda na totalnym zadupiu, ale warto Tylko jeżeli nie zna sie niemieckiego, to trzeba dokładnie sprawdzić, o której są wycieczki po angielsku (zwiedzanie wyłącznie z przewodnikiem), bo z tego co pamiętam to raczej dwa razy na dzień niż dwa razy na godzinę.
Z drugiej strony - jeżeli zna sie niemiecki, to podobno część niemieckich przewodników to byli więźniowie, więc może może być bardziej interesująco. Ale to takie gdybanie, bo mój niemiecki niestety utrzymuje się na stabilnie niskim poziomie
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-02, 12:41   #7
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Berlin w 5 dni

bylam 7 dni w Berlinie z tym ze zawodowo wiec calych dni na zwiedzanie nie mialam jednak miasto zrobilo wrazenie. Ja ogladalam szczatki slynnego muru berlinskiego, brame brandenburska, kawalek parlamentu (w koncu stolica) oraz troche zoo. A slynny dworzec ZOO (ten z ksiazki "Dzieci z dworca ZOO") wyglada zupelnie przecietnie. Gdybym miala wiecej czasu chcialabym zobaczyc berlinska opere.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-02, 18:16   #8
tambourinist
Rozeznanie
 
Avatar tambourinist
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 628
Dot.: Berlin w 5 dni

[wizaż usuwa bez żadnego wytłumaczenia negatywne (ale sprawiedliwe) recenzje, więc ja usuwam swoje wpisy na wizażu]

Edytowane przez tambourinist
Czas edycji: 2013-11-21 o 19:35
tambourinist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 11:45   #9
adka0401
Zadomowienie
 
Avatar adka0401
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: London
Wiadomości: 1 278
Send a message via Skype™ to adka0401
Dot.: Berlin w 5 dni

Berlin ma w sobie tyle znanych atrakcji, ze ja na twoim miejscu na tym bym sie skupila. Jesli chcesz odkryc cos nowego to poprostu wsiadz w przypadkowy S bahn i daj sie zgubic
__________________
travel blog

stylishtravlr
adka0401 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:24.