Warszawa - niania - ile płacicie i jakie ma obowiązki? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-29, 14:26   #1
eha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 26

Warszawa - niania - ile płacicie i jakie ma obowiązki?


Ptyanie do mam z Warszawy (prośba o podanie dzielnicy, w której mieszkacie, bo to ma znaczenie). Aktualnie mam nianię dla 3-latka, którą wzywamy kiedy Młody zostaje w domu z powodu choroby. Niania jest znajomą rodziny, bardzo młodą osobą, bez doświadczenia. W zasadzie nie potrafiła okreslić nam nawet swoich wymagań, poza tym jest to osoba, której wiele pomagaliśmy (i jej rodzinie) w różnych sprawach, więc myślę, że jeśli będę szukać kogoś na komercyjnym rynku to sprawy będą wygladały inaczej tzn. wynagrodzenie będzie większe. Poza tym zapewniamy jej zamieszkanie (w domu, na oddzielnej kondygnacji z własną kuchnią i łazienką).
Kiedyś zaangażowałam z doskoku osobę mi polecaną, zawodowo opiekującą się dziećmi, chociaż bez działalności czy faktury i jej stawka dzienna (zaproponowała system dzienny) bez względu na ilość godzin wyniosła 150 zł.
Rozglądałam się na portalu kojarzącym nianie i rodziców i widziałam, że stawka wynosi ok. 15-20 zł za godz. Biorąc pod uwagę, że mój czas dojazdu do pracy wynosi ok. godziny, po powrocie np robię zakupy w sklepie osiedlowym to niania spędziłaby u nas jakieś 10-11 h dziennie. Czyli np 15*1o=150 * 22 dni robocze w miesiącu to daje ok 3 300 zł pensji. To trochę sporo.
Co do zakresu obowiązków to mamy jedno dziecko, do zadań opiekunki nie dochodzą żadne prace domowe, nawet posiłki dla dziecka przygotowuję ja, są jedynie do odgrzania lub obrane rano zmieniaczki do ugotowania. Dziecko śpi ok. 2,5 dziennie, niania np nie sprząta zabawek po Młodym. Nie ukrywam, że przydałaby się osoba, która np mogłaby przygotować mi posiłki dla dziecka czy pomóc w pracach domowych w czasie kiedy ja już wrócę do domu.
Czy możecie mi napisać na jakich warunkach zaangażowaliście swoje nianie?
eha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-29, 15:01   #2
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Warszawa - niania - ile płacicie i jakie ma obowiązki?

Ile? to ja zostaję nianią
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-29, 16:06   #3
eha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 26
Dot.: Warszawa - niania - ile płacicie i jakie ma obowiązki?

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;44869066]Ile? to ja zostaję nianią [/QUOTE]
Też uważam, że to dużo w stosunku do średniej krajowej. Co prawda w Warszawie średnie wynagrodzenie brutto to chyba nieco więcej, ale mimo wszystko...
Takie są niestety stawki, wystarczy wejść na portal, gdzie ogłaszają się nianie czy opiekunki. Podobnie jest z osobami do sprzątania, szukałam długo takiej osoby i porównywałam te stawki z tym co płacą moi znajomi, niestety standardowo to jest ok. 15-20 zł za godzinę.
Paradoksalnie w miejscowościach podwarszawskich bezpośrednio przyległych do Warszawy stawki godzinowe, a tym samym miesięczne pensje mogą być o połowę mniejsze - widziałam w ogłoszeniach od 8-10 zł/godz.
Oczywiście mam nadzieję, że osoba, która będzie zatrudniona na stałe na 10h dziennie może zażyczy sobie pensję, która w przeliczeniu na godziny będzie stanowiła mniejszą kwotę? Wiele też zależy od dzielnicy. W dzielnicach dużych miast, które uchodzą za mniej prestiżowe i tym samym mieszkania są tam tańsze również stawki dla niań są niższe. Może wynika to z założenia, że skoro stać Cię na mieszkanie w lepszej dzielnicy to znaczy, że jesteś zamożniejszą osobą i możesz za tę samą pracę zapłacić więcej?
eha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 00:32   #4
matallewar
Zakorzenienie
 
Avatar matallewar
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 20 478
Dot.: Warszawa - niania - ile płacicie i jakie ma obowiązki?

Ja mieszkam na Białołęce i co prawda szukałam niani w 2011 roku, ale miałam chętne za 1300-1500 zł miesięcznie za max. 9 godzin dziennie (wymienialibyśmy się z mężem, on by chodził wcześniej do pracy, ja później) za jedno dziecko.

Przede wszystkim przy umowie o pracę nie liczy się za godzinę, a ustala się jakiś ryczałt. Ponad 3 tysiące za jedno dziecko? To i ja się chcę jako niania zatrudnić Jeszcze bez sprzątania i gotowania? No żyć, nie umierać

Trochę to byłoby dziwne, jakby niania tyle brała, bo za 1000 zł można mieć już super opiekę w Klubie Malucha, gdzie dziecko się super rozwija. My się w końcu na KM zdecydowaliśmy i nie żałuję Jedynym problemem były choroby synka.

Będę czytać, cokolwiek się tu pojawi, bo sama będę za jakiś czas szukać. Posłałabym córkę do KM, ale boję się, że syn w przedszkolu i ona w KM, to ja non stop na l4 będę, a chyba żaden pracodawca tego nie zniesie
__________________
5.5.2011 Edzik
20.9.2013 Encia

Rok z Jillian i Mel B✓
Extreme shed&shred lvl 2 (9/15)
Killer abs lvl 3 (9/10)
Biegam (419,5 km)
Rower (43 km)
Zumba (13)
Joga (2)

Gluten, Sugar & Meat Free
More water&vegetables
13/100 sugarfree days
matallewar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 21:44   #5
anaraczkowska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 3
Dot.: Warszawa - niania - ile płacicie i jakie ma obowiązki?

Tez mi sie wydaje ze stawki o ktorych piszesz sa troche za duze. Ja place swojej niani 1500zl miesiecznie. Jest z dzieckiem 9-10 h dziennie. Znalazlam ja z polecenia i naprawde swietnie trafilam. Natomiast moja kolezanka rozwiesila pare ogloszen u siebie na osiedlu i po 2 dniach miala juz 5 chetnych Pan do pracy z sasiedztwa. Niania jest zawsze w poblizu i to jest duza zaleta. Kolezanka jest mega zadowolona.
anaraczkowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-01, 09:53   #6
eha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 26
Dot.: Warszawa - niania - ile płacicie i jakie ma obowiązki?

Te 3 000 to wyliczyłam z dniówki Pani, która u mnie pracuje dorywczo. Nie rozmawialiśmy jeszcze o pracy całomiesięcznej. Jak patrzę na portal gdzie ogłaszają się nianie, to zwłaszcza te z doświadczeniem i referencjami cenią się. Osobiście bałabym się pierwszej lepszej osoby z ogłoszenia. Z drugiej strony to np. referencji może udzielać znajomy? Klub odpada, mam 3-letniego syna w przedszkolu od września 2013, co chwila i tak mamy nianię z doskoku, bo ma gil do pasa. Klub jest ok, z punktu widzenia rozwoju dziecka i można np skoczyć z nim na zajęcia na parę h dziennie, ale w naszym przypadku odpada ta opcja jako stała opieka. Taki wynalazek jak L-4 u naszych pracodawców nie istnieje - nawet jak ja zachoruję to wykorzystuję na ten cel własny urlop, chyba, że jest to coś poważniejszego to wtedy rzeczywiście np na tydzień lub dłużej jestem na zwolnieniu, ale jest to max raz w roku.
Co do stawek zależnych od dzielnicy to rozmawiałam ze znajomymi z pracy i już wyraźnie widzę, że w innych dzielnicach stawki są większe. Moja znajoma za 10 h pracy z 1 lub 2 dzieci (o ile starsza córka zachoruje i nie pójdzie do przedszkola) płaci 2 3 00 zł. Sprzątanie nie wchodzi w zakres pracy, a posiłki obiadowe zostawia zawsze mama
I jeszcze chciałam dopisać, że interesują mnie stawki za 2 dzieci, bo na razie mamy jedno, ale 2gie w planie w niedalekiej przyszłości. Stąd chcę wiedzieć jak to może wyglądać.
Nie wiem czy to słuszne porównanie, ale np osoba do opieki nad babcią mojego przyjaciela nigdy nie schodziła poniżej 2 000 zł włączając w to zamieszkanie.

Edytowane przez eha
Czas edycji: 2014-02-01 o 09:57
eha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-01, 13:53   #7
gda
Zakorzenienie
 
Avatar gda
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 498
Dot.: Warszawa - niania - ile płacicie i jakie ma obowiązki?

My za 8 godzin dziennie płacimy 1500 zł. Za jedno dziecko bez żadnych dodatkowych obowiązków (chociaż pani zawsze sprząta zabawki po zabawach ).

Za to mam znajomych, którzy za 2 dzieci z gotowaniem, sprzątaniem i prasowaniem (bogaci ludzie) płacili tyle samo, czyli 1500 zł. Dla mnie to już wyzysk i nic więcej.
gda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-03, 00:39   #8
eha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 26
Dot.: Warszawa - niania - ile płacicie i jakie ma obowiązki?

A co dla Ciebie oznacza, że dane osoby są bogate?
Moja znajoma płaci 2 300 zł za 10 h dziennie, myślisz, że powinna płacić więcej dlatego, że obydowje wraz z mężem są dyrektorami w międzynarodowych firmach, mają spory dom na Wilanowie i kupili niedawno w salonie dwa nowe Volvo XC 70?
Wynagrodzenie jest kwestią zgody obu stron. Praca jest warta tyle, na ile obie strony się umówią.

Edytowane przez eha
Czas edycji: 2014-02-03 o 00:44
eha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 16:16   #9
gda
Zakorzenienie
 
Avatar gda
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 498
Dot.: Warszawa - niania - ile płacicie i jakie ma obowiązki?

Cytat:
Napisane przez eha Pokaż wiadomość
A co dla Ciebie oznacza, że dane osoby są bogate?
Moja znajoma płaci 2 300 zł za 10 h dziennie, myślisz, że powinna płacić więcej dlatego, że obydowje wraz z mężem są dyrektorami w międzynarodowych firmach, mają spory dom na Wilanowie i kupili niedawno w salonie dwa nowe Volvo XC 70?
Wynagrodzenie jest kwestią zgody obu stron. Praca jest warta tyle, na ile obie strony się umówią.
Oznacza to dla mnie dochód powyżej 50 tys. zł miesięcznie.

Uważam, że Twoja znajoma płaci lepiej niż przykład podany przeze mnie.
Od niani moich znajomych wiem, że nie jest ona zadowolona z warunków finansowych, które nie zmieniły się nawet po ich przeprowadzce (co było związane z dużo dłuższym i bardziej skomplikowanym dojazdem).
Taka stawka, to wyzysk i tyle. Tak jak umowy śmieciowe.
gda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-12, 21:52   #10
mawik0
Raczkowanie
 
Avatar mawik0
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 186
Dot.: Warszawa - niania - ile płacicie i jakie ma obowiązki?

Podbijam wątek.
Chciałabym się dowiedzieć jakie są mniej więcej stawki i obowiązki niań w Warszawie. Mieszkamy na Ursynowie. Niania jest nam potrzebna na 9h dziennie.
Mieliśmy sytuację, że niania nam "uciekła", bo dostała 3000zł/ miesiąc, na co nas niestety nie stać. I tak się teraz zastanawiam czy jest szansa na znalezienie niani za rozsądne pieniądze. Dodam, że do obowiązków wg mnie należy: sprzątanie po dziecku, gotowanie (często ja gotuję dla dziecka) i prasowanie ubranek.
Poradźcie jak znaleźć dobrą i nieroszczeniową nianię.
mawik0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-13, 10:21   #11
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Warszawa - niania - ile płacicie i jakie ma obowiązki?

Cytat:
Napisane przez mawik0 Pokaż wiadomość
Podbijam wątek.
Chciałabym się dowiedzieć jakie są mniej więcej stawki i obowiązki niań w Warszawie. Mieszkamy na Ursynowie. Niania jest nam potrzebna na 9h dziennie.
Mieliśmy sytuację, że niania nam "uciekła", bo dostała 3000zł/ miesiąc, na co nas niestety nie stać. I tak się teraz zastanawiam czy jest szansa na znalezienie niani za rozsądne pieniądze. Dodam, że do obowiązków wg mnie należy: sprzątanie po dziecku, gotowanie (często ja gotuję dla dziecka) i prasowanie ubranek.
Poradźcie jak znaleźć dobrą i nieroszczeniową nianię.
Bardzo podobna sytuacja spotkała mojego znajomego, który mieszka na Białołęcę (okolice Skarbka z Gór, osiedla Derby).
Jedno dziecko w wieku przedszkolnym. Niania pracowała ok. 10h dziennie. Do jej obowiązków należało tylko zajmowanie się dzieckiem (była druga pani która gotowała i sprzątała). Dostawała ponad 3000zł miesięcznie, płatny urlop. Zrezygnowała z dnia na dzień bo znalazła ofertę korzystniejszą finansowo.

Znajoma szukała na popularnym portalu. Nianie są teraz bardzo świadome wartości swojej pracy i się cenią, a często mało mają do zaoferowania. Znajoma zaprosiła ponad 100 potencjalnych niań. Nie miałą wygórowanych oczekiwań typu kursy pierwszej pomocy czy wykształcenie pedagogiczne czy wieloletnie doswiadczenie. Szukała ciepłej osoby, która z zaangażowaniem spędzi dzień z dzieckiem.
I nie znalazła.

Nianie z powołaniem znam dwie. Obie skreśliłabym na pierwszy rzut oka gdybym ich nie znała. Niestety obie nie szukają pracy. Jedna zajmuje się już trzecim dzieckiem w tej rodzinie, a druga ma kolejkę chętnych.

Nianie za rozsądne pieniądze znajdziesz bez problemu, ale liczyłabym się z tym, że dziecko spędzi pół dnia przed bajkami w tv czy na laptopie.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-13, 16:12   #12
Mravka
Zadomowienie
 
Avatar Mravka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 738
Dot.: Warszawa - niania - ile płacicie i jakie ma obowiązki?

Witam
Jestem z Dolnego Mokotowa. Zatrudnialiśmy Nianie zanim Syn poszedł do przedszkola. Była u nas w godzinach 8-16:30, także wychodzi 8,5h . Sporadycznie zostawała 30min dłużej. Byliśmy dogadani na kwote 2tyś zł,].(w tym to sporadyczne dłuższe zostawanie). Oferowała też możliwość zostania z dzieckiem na kilka h w jakiś weekend,jeśli będzie taka potrzeba- nie było
Co do obowiązków:
- nie gotowała stricte całych obiadów, jedynie np.ziemniaki do drugiego dania/warzywa itp.
- sprzątanie tylko po dziecku( zabawki, po jedzeniu)

Tak naprawdę mi zależało,aby tylko i wyłącznie zajmowała się Synem. Zresztą Ona miała podobne podejście.
Z moich poszukiwań w tamtym czasie ta oferta była dla nas w porządku. Zresztą nie bylibyśmy finansowo w stanie dać innej Niani więcej. Udało się jednak i trafiliśmy na taką z której byliśmy zadowoleni
__________________
"Życie składa się z rzadkich, oddzielonych momentów najwyższego znaczenia i nieskończonej liczby przerw pomiędzy tymi momentami. A ponieważ cienie tych momentów unoszą się w trakcie tych przerw nieustannie wokół nas, więc warto dla nich żyć." J.Wiśniewski
Mravka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-13 16:12:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:39.