Co robić z dzieckiem (6-letnim) w mieście? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-06, 20:47   #1
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Question

Co robić z dzieckiem (6-letnim) w mieście?


Witam,
mam nadzieję, że nie było takiego tematu (używałam wyszukiwarki i przejrzałam kilkanaście stron forum, ale nie znalazłam) - a jeśli jest, to będę wdzięczna za link



Otóż spotykam się z samotnym ojcem 6-latka. Marzymy żeby mały się do mnie przyzwyczaił i mnie zaakceptował, dlatego chcemy spędzać sporo czasu we trójkę. W domu zawsze jest co robić: gramy w gry planszowe, czytamy razem, opowiadamy bajki, oglądamy filmy, wymyślamy jakieś zabawy, itp. Jednak oboje z partnerem widzimy, że póki co mały pewniej czuje się przy mnie, jak gdzieś wychodzimy (co jest w pełni zrozumiałe, bo w końcu dom powinien być dla niego azylem).


Chciałabym czasem wyjść z jakąś inicjatywą, ale opieka nad 6-letnim dzieckiem to dla mnie coś zupełnie nowego i brakuje mi pomysłów.

Mieszkamy w Warszawie, więc chodzimy razem na spacery np. do Łazienek, Wilanowa albo do lasu - z tymże dopóki jest zimno, to takie wyjścia nie mogą być za długie, bo mały często choruje. Poza tym dziecko szybko się nudzi, więc chciałabym żeby miało różnorodne atrakcje.

Często bywamy też w mediatece wypożyczać książki i filmy - przy okazji czasem pogramy tam z małym na konsoli (nie ma w domu komputera, więc raz na jakiś czas jest to dla niego atrakcja).

Wiadomo, można iść też do kina czy do sali zabaw z piłeczkami i zjeżdżalniami - ale co jeszcze?

Myślę też o jakichś muzeach, ale póki co sztuka nie przykuwa jego uwagi na długo i mimo, że generalnie mu się podoba (i uważam, że trzeba dziecku pokazywać takie rzeczy), to jednak wychodzi z galerii bez większego zachwytu - może polecicie mi jakieś muzea w Warszawie, które mogłyby naprawdę zainteresować 6-latka?

Mam nadzieję, ze mi coś doradzicie
Pozdrawiam!
__________________

Edytowane przez Lea_ny
Czas edycji: 2011-03-06 o 20:48
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-06, 21:58   #2
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Co robić z dzieckiem (6-letnim) w mieście?

Nie jestem ze stolicy, ale byłam kiedyś w muzeum Afryki (afrykańskim?), bardzo ciekawe i myślę, że wiele rzeczy zrozumiałych dla dziecka

No i może jakiś basen z atrakcjami? bawilandia jakaś? zoo?

Ja to pamiętam, jak za moich późnoszczenięcych lat atrakcją na całą Polskę był cricoland :d
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-07, 08:30   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Co robić z dzieckiem (6-letnim) w mieście?

No sorry ale żeby mieszkać w wawie i narzekać na brak atrakcji dla dzieci ? grzeszysz kobieto.

Centrum kopernika ,powsin,muzea ,teatry,opery,zoo nawet jeśli 6 latek nie wychodzi zachwycony kolorami i faktura obrazów to próbowac , pałac kultury tez ma pewnie jakies atrakcje ,baseny.

Warto tez zapytac dzieciaka na co ma ochotę bo może czasami mieć ochote poprostu zostać w domu i nic nie robić ,nadgorliwośc tez dobra nie jest
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-07, 18:36   #4
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: Co robić z dzieckiem (6-letnim) w mieście?

Możesz zabrać takie dziecko do kina, niektóre kina puszczają takie seanse dla maluszków, do teatru lalkowego. Możecie się wybrać do czegoś w stylu fikolandów gdzie są drabinki i baseny z kulkami. Dla dziecka nawet wyjście do sklepu zoologicznego może być zuper przygodą jeśli np po drodze dodatkowo nakarmicie gołębie lub kaczki. Można zabrać dziecko do kawiarni na ciastko i pozwolić mu samemu wybrać co się chce jeść. Czasami są organizowane festyny dla dzieci. Kurcze jest wiele rzeczy, które można robić z dziećmi. Może macie jakiś dom kultury w pobliżu? Często są tam zajęcia dla dzieci np malowanie, lepienie z gliny, i można pewnie brać w nich udział razem z dzieckiem Warszawa to wielkie możliwości, trzeba tylko poszukać Jeśli jest odważny to można iść na basen, gokarty
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031



Edytowane przez bianeczkaa
Czas edycji: 2011-03-07 o 18:37
bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-07, 19:00   #5
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Co robić z dzieckiem (6-letnim) w mieście?

Cytat:
Napisane przez bianeczkaa Pokaż wiadomość
Możesz zabrać takie dziecko do kina, niektóre kina puszczają takie seanse dla maluszków
chlopiec ma lat 6 a nie 2 miesiące

Cytat:
Napisane przez bianeczkaa Pokaż wiadomość

, Jeśli jest odważny to można iść na basen, gokarty

Odwazny i basen ? a do czego ta odwaga ?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 16:48   #6
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Co robić z dzieckiem (6-letnim) w mieście?

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
No sorry ale żeby mieszkać w wawie i narzekać na brak atrakcji dla dzieci ? grzeszysz kobieto.

Centrum kopernika ,powsin,muzea ,teatry,opery,zoo nawet jeśli 6 latek nie wychodzi zachwycony kolorami i faktura obrazów to próbowac , pałac kultury tez ma pewnie jakies atrakcje ,baseny.

Warto tez zapytac dzieciaka na co ma ochotę bo może czasami mieć ochote poprostu zostać w domu i nic nie robić ,nadgorliwośc tez dobra nie jest
Centrum Kopernik to "oczywista oczywistość".
Powsin i ZOO bardziej na wiosnę-lato (a ja szukam czegoś na teraz).
Do muzeów tak jak mówię: chodzimy i próbujemy przekonywać do sztuki, ale szukamy też czegoś, co by go bardziej zaciekawiło na chwilę obecną.
Z teatrem jest problem, bo spektakle dla dzieciaków są tylko dość wcześnie jak pracujemy (a w weekendy mały ma zacząć jeździć do mamy, która po kilku latach obudziła się, że dobrze byłoby się od czasu do czasu zająć własnym dzieckiem). Ale jeśli będziemy mieć wolne wczesne popołudnie, to na pewno do teatru tez pójdziemy
Basen na razie też raczej odpada, bo wraca kwestia częstych chorób (niedawno miał wycinane migdałki i teraz ciągle infekcje łapie).


Nie narzekam na brak atrakcji w Warszawie, tylko najzwyczajniej w świecie szukam czegoś nowego. Tak jak napisałam: zapewnianie czasu 6-latkowi to dla mnie nowość i dopiero próbuję odnaleźć się w tej sytuacji (dlatego szukam pomysłów, żeby również móc wykazać się inicjatywą).

Co do nadgorliwości z wychodzeniem: wspomniałam już, że mały pewniej czuje się ze mną poza domem. Poza tym chce wychodzić (i powinien), bo przez swoje choroby spędził w domu ostatnio prawie 2 miesiące.


szajajaba, z tego co się orientuję w Warszawie nie ma muzeum Afryki. Pewnie chodziło Ci o Muzeum Etnograficzne, gdzie jest sporo egzotycznych wystaw Już myślałam o tym, żeby go tam zabrać, bo to faktycznie fajne miejsce
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 17:22   #7
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Co robić z dzieckiem (6-letnim) w mieście?

Skoro łapie infekcje to ja tym bardziej polecam basen ,nic tak nie uodparnia jak regularny basen.
Sprawdzone na własnym dziecku ,owszem na początku łapała choroby ale po pol roku jak ręką odjął.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-13, 15:14   #8
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Co robić z dzieckiem (6-letnim) w mieście?

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Skoro łapie infekcje to ja tym bardziej polecam basen ,nic tak nie uodparnia jak regularny basen.
Sprawdzone na własnym dziecku ,owszem na początku łapała choroby ale po pol roku jak ręką odjął.
Lekarze zabronili mu na razie chodzić na basen - zwłaszcza, że mały ma komplikacje po tej operacji migdałków.


A przychodzą Wam do głowy jakieś miejsca w okolicy Warszawy (do parudziesięciu kilometrów)?
Na pewno wybierzemy się do Muzeum Motoryzacji w Otrębusach i do zamku w Czersku.
__________________

Edytowane przez Lea_ny
Czas edycji: 2011-03-13 o 15:15
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 14:17   #9
ZuziaFruzia
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 445
Dot.: Co robić z dzieckiem (6-letnim) w mieście?

Cytat:
Napisane przez Lea_ny Pokaż wiadomość
Chciałabym czasem wyjść z jakąś inicjatywą, ale opieka nad 6-letnim dzieckiem to dla mnie coś zupełnie nowego i brakuje mi pomysłów.

Mieszkamy w Warszawie, więc chodzimy razem na spacery np. do Łazienek, Wilanowa albo do lasu - z tymże dopóki jest zimno, to takie wyjścia nie mogą być za długie, bo mały często choruje. Poza tym dziecko szybko się nudzi, więc chciałabym żeby miało różnorodne atrakcje.

Często bywamy też w mediatece wypożyczać książki i filmy - przy okazji czasem pogramy tam z małym na konsoli (nie ma w domu komputera, więc raz na jakiś czas jest to dla niego atrakcja).


Mam nadzieję, ze mi coś doradzicie
Pozdrawiam!
Jak mieszkacie w Warszawie to polecam Wam Port Wisła blisko cypla czerniakowskiego. Powstał tam park rozrywki taka plaża z leżakami, hamakami i palmami, jest basen, są boiska do piłki plażowej, stoły do tenisa, wypożyczalnia skuterów wodnych i segwayów, ściana wspinaczkowa, plac zabaw. Organizowane są zajęcia dydaktyczne... Sporo tych atrakcji jest trzeba zobaczyć lub poczytać na ten temat np tu
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/p..._w_193616.html
ZuziaFruzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 14:37   #10
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Co robić z dzieckiem (6-letnim) w mieście?

O, fajna sprawa Dzięki za informację!
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 11:58   #11
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Co robić z dzieckiem (6-letnim) w mieście?

Wycieczki rowerowe, rolki, park linowy - sport to zdrowie.

Operę i teatr zostawiłabym na później. Nie uciekną.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-11, 12:20   #12
znasz_mnie
Matka na full etat
 
Avatar znasz_mnie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 315
Dot.: Co robić z dzieckiem (6-letnim) w mieście?

może idź z nim do miejsc typu Fantasy Park, a może basen ? jeśli nie umie pływać, możesz mu pomóc się nauczyć a w Fantasy Parku mógłby poszaleć na różnego rodzaju grach, symulatorach. może kręgle to też dobry pomysł ? poza tym zoo i wesołe miasteczko obowiązkowo
znasz_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 16:59   #13
marys1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1
Dot.: Co robić z dzieckiem (6-letnim) w mieście?

tak się składa że ja mam również 6- letniego syna i wspólnie z partnerem poszukujemy dla niego atrakcji : mogą być kręgle , kulki , a może udałoby się nam poznać - nie ma to jak wspólna zabawa dzieciaków
marys1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 21:38   #14
Kinga899
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 2
Dot.: Co robić z dzieckiem (6-letnim) w mieście?

Uwazam, ze fajna atrakcja dla dziecka w takim wieku a i wiekszego czy mniejszego, jest np. pojscie na "kulki"-sale zabaw. W brzydka pogode jest to swietna alternatywa dla placu zabaw. Dziecko sie moze wyszalec, wybawic z innymi dziecmi. Mi bardzo podoba sie Hula Kula czy Bajkolandia na ursynowie. Ja kozystam z takich atrakcji juz jakis czas, wykupilam sobie karnet w Ok System i szalejemy z corka. Konstrukcje sa bardzo dobrze zabezpieczone wiec dzieciaczki sa bezpieczne. Jezeli natomiast jest fajna pogoda to mozna sie wybrac na plaze w wilanowie sa lezaki, palmy, mini silownia, plac zabaw i karuzele.
Kinga899 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-26, 22:19   #15
33owieczka
Zadomowienie
 
Avatar 33owieczka
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 958
Dot.: Co robić z dzieckiem (6-letnim) w mieście?

Na Warszawskim Bemowie są Forty Bema. Fajne miejsce- jest ooooogromny ponad 2 hektarowy plac zabaw z ciekawymi atrakcjami, oraz park linowy.
To wszystko oprócz kaczek, górek, armat i starych fortów, do których mozna wejśc, a niektóre z nich kryją swoje tajemnice
__________________

Wiem, że pisze długie posty, jednak skracając je w cytatach postaraj się nie zgubić sensu.
Przykład:
"Monika nie jest zwolennikiem kary śmierci"
Cytat
Cytat:
Monika jest zwolenikiem kary śmierci"


Edytowane przez 33owieczka
Czas edycji: 2012-05-26 o 22:25
33owieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-21, 19:08   #16
33owieczka
Zadomowienie
 
Avatar 33owieczka
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 958
Dot.: Co robić z dzieckiem (6-letnim) w mieście?


__________________

Wiem, że pisze długie posty, jednak skracając je w cytatach postaraj się nie zgubić sensu.
Przykład:
"Monika nie jest zwolennikiem kary śmierci"
Cytat
Cytat:
Monika jest zwolenikiem kary śmierci"


Edytowane przez 33owieczka
Czas edycji: 2012-06-30 o 18:14
33owieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-23, 16:29   #17
Rut01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2
Dot.: Co robić z dzieckiem (6-letnim) w mieście?

Dziewczyny, jest fajny portal: www.dzieckowwarszawie.pl - tam cały czas informacje, o tym co robić z dziećmi w Warszawie! super
Rut01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-23, 20:27   #18
lubie liczyc
Raczkowanie
 
Avatar lubie liczyc
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 180
Dot.: Co robić z dzieckiem (6-letnim) w mieście?

przy takiej pogodzie, jak obecnie, to ja sama ciągnę maluchy do palmiarni, można w ludzkiej temperaturze spędzić trochę czasu, dzieci zawsze zwrócą uwagę na coś nowego, robią dziesiątki zdjęć, to miejsce nigdy im się nie znudzi.
lubie liczyc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-11, 21:13   #19
Giaconda
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 27
Dot.: Co robić z dzieckiem (6-letnim) w mieście?

Zależy, w jakim mieście. Np. w Wawie poza różnymi znanymi opcjami, jak Centrum Nauki Kopernika (z tych bardziej ambitnych), można sobie pójść do Centrum Stworzonego Dla Zdrowia. Poza standardową możliwością badania, mają tam też sporo atrakcji. Dziecko nie powinno narzekać
Giaconda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-12, 08:38   #20
Rut01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2
Dot.: Co robić z dzieckiem (6-letnim) w mieście?

Słuchajcie, my korzystamy z: http://dzieckowwarszawie.pl/dzial-te...ezy-wydarzenia
Rut01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 15:25   #21
Wiola251
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 7
Dot.: Co robić z dzieckiem (6-letnim) w mieście?

My chodzimy do Teatru Małego Widza w Warszawie i do CNK. czasem ZOO, a w zimę najczęściej łyżwy i ten teatr
Wiola251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-14 15:25:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:41.