Przedszkolaki i choroby... - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-24, 19:04   #31
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: Przedszkolaki i choroby...

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Z tego co wiem, on jest na kaszel różnego pochodzenia, nie tylko suchy, głównie rozszerza drogi oddechowe.
My stosujemy tylko na suchy kaszel, poniewaz on hamuje odruch kaszlu. Przy mokrym kaszlu nie jest wskazane jego hamowanie, tylko wydalenie z drog oddechowych, stad w dzien lepszy jest syrop wykrztusny np. Mucosolvan albo przeciwzapalny pulneo. Ale wiadomo, co lekarz, to opinia, nam lekarz doradzal na noc, zreszta pamietam, ze jako dziecko mialam przepisywany thiocodin na noc, zeby kaszel nie meczyl, stad jestem zgodna z jego opinia.
przeczytalam ulotke, jest na suchy, ostry kaszel, hamuje odruch kaszlu, przy czym dodatkowo nieznacznie rozszerza oskrzela.podobnie jak supremin, jest to nieopioidowy lek przeciwkaszlowy, tylko w roznym stezeniu cytrynianu butamiratu.przeczytalam przy okazji, ze trzylatek zmarl po zazyciu syropu przeciwkaszlowego z dodatkiem ww substancji. Nalezy dodac, ze ten cytrynian hamuje odruch kaszlu w mozgu i podobnie jak thiocodin zazyty w dawce przekraczajacej normy, moze powodowac obajwy neurologiczne.
dlatego sinecod stosuje sie tylko u dzieci powyzej 2 lat i tylko w danej dawce, nie mozna podawac dawki wiekszej, niz zalecana. Na pewne syropy trzeba po prostu uwazac.

Edytowane przez Layla79
Czas edycji: 2014-09-24 o 19:14
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-24, 19:43   #32
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Przedszkolaki i choroby...

Cytat:
Napisane przez Layla79 Pokaż wiadomość
My stosujemy tylko na suchy kaszel, poniewaz on hamuje odruch kaszlu. Przy mokrym kaszlu nie jest wskazane jego hamowanie, tylko wydalenie z drog oddechowych, stad w dzien lepszy jest syrop wykrztusny np. Mucosolvan albo przeciwzapalny pulneo. Ale wiadomo, co lekarz, to opinia, nam lekarz doradzal na noc, zreszta pamietam, ze jako dziecko mialam przepisywany thiocodin na noc, zeby kaszel nie meczyl, stad jestem zgodna z jego opinia.
przeczytalam ulotke, jest na suchy, ostry kaszel, hamuje odruch kaszlu, przy czym dodatkowo nieznacznie rozszerza oskrzela.podobnie jak supremin, jest to nieopioidowy lek przeciwkaszlowy, tylko w roznym stezeniu cytrynianu butamiratu.przeczytalam przy okazji, ze trzylatek zmarl po zazyciu syropu przeciwkaszlowego z dodatkiem ww substancji. Nalezy dodac, ze ten cytrynian hamuje odruch kaszlu w mozgu i podobnie jak thiocodin zazyty w dawce przekraczajacej normy, moze powodowac obajwy neurologiczne.
dlatego sinecod stosuje sie tylko u dzieci powyzej 2 lat i tylko w danej dawce, nie mozna podawac dawki wiekszej, niz zalecana. Na pewne syropy trzeba po prostu uwazac.
To ostatnie zdanie jednak bym zmieniła uczulając na to, że na każdy syrop, na każdy lek trzeba po prostu uważać. Mojemu dziecku zaszkodził syropek Pini. Mucosolvanu, ktory tak polecasz syn nie może przyjmować, ponieważ reaguje na niego atakiem astmy i lekarz od początku przed nim przestrzegał W naszym przypadku Sinecod, to jedyny syrop, który u syna działa w dodatku bez recepty, stosujemy jedną dawkę bardzo sporadycznie, gdyż tak jak pisałam, z jego zdrowiem wiele się zmieniło na lepsze, ale owszem, ulotki należy czytać, bo każdy lek może powodować skutki uboczne mniej lub bardziej groźne. Nie wiem skąd masz informacje o suchym kaszlu, ale ja mam przed sobą ulotkę, że nie należy stosować sinecodu jednocześnie przyjmując leki wykrztuśne to raz, a dwa, że jest syropem rozszerzającym drogi oddechowe i hamuje odruch kaszlu, ale wiem też o tym, że rozszerzając drogi oddechowe wydzielina przestaje się wytwarzać w nadmiarze, poza tym u mnie nie pisze nic, że jest tylko na suchy kaszel.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-24, 20:24   #33
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: Przedszkolaki i choroby...

Wiesz, nie ma co sie sprzeczac. Wiadomo, ze nie podaje sie jednoczesnie leku wykrztusnego z hamujacym kaszel, natomiast zasada podawania lekow hamujacych kaszel wieczorem jest powszechnie znana juz od dziesiatkow lat. Przynajmniej ja zyje juz ponad 3 dziesiatki lat i tak mi zawsze lekarze przepisywali. Starszym dzieciom, doroslym thiocodin, mlodszym dzieciom sinecod.
Mamy rozbiezne stanowiska dot. Sinecodu, ja twierdze, ze to jest syrop hamujacy kaszel, na ostry suchy kaszel, tak jest napisane w ulotkach w necie, tak tez pamietalam, natomiast Ty stawiasz na rozszerzanie oskrzeli. Ja mam inne zdanie na ten temat, syrop ewidentnie hamuje osrodek kaszlu w mozgu i tyle. Nie wiem, czy wszystkie ulotki w necie roznia sie od ulotki oryginalnej, albowiem czytalam rowniez o samym skladniku w wikipedii.
Jezeli Twoje dziecko ma natomiast astme, jak moje, to nie wiem, czy jest sens leczyc je sinecodem, poniewaz my stosowalismy sinecod nie wiedzac o astmie. Przy astmie podaje sie raczej berodual lub pulmicort w nebulizacji, a nie sinecod. Sinecod jest dla dzieci ze zwykla infekcja, bez astmy.
Mucosolvan jest natomiast bardzo dobrym syropem, tylko moze akurat nie dla Was. Poza tym.. wiesz, mam lekarza, ktory zawsze mi przepisuje ten sam syrop, na dodatek ktory nie dziala, jakis malinowy. Po co mam brac cos, co nie dziala. Opracowalismy sobie jakis zestaw lekow, ktore dzialaja na zwykle infekcje i tak stosujemy.
popieram natomiast to, o czym piszesz, a mianowicie nebulizacje.
bardzo dobrze rozrzedzaja wydzieline w nosie, jak mialam zapalenie zatok, to tez inaczej nie pozbylabym sie infekcji, niz przez nebulizacje. Dlatego polecam, bo niewielu lekarzy poleca ten wynalazek. Ja mam pediatre neonatologa, ktora wielbie miloscia dozgonna i wszystko, co wiem, wiem dzieki niej. Ona natomiast najbardziej zawsze polecala syrop pulneo, wczesniej byl na recepte.
ogolnie rozne lekarze moga miec pomysly, jeden radzi dicortineff do nosa, drugi mowi, ze absolutnie nie. I taka sama dyskusja jest miedzy nami.
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-24, 21:28   #34
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Przedszkolaki i choroby...

Cytat:
Napisane przez Layla79 Pokaż wiadomość
Wiesz, nie ma co sie sprzeczac. Wiadomo, ze nie podaje sie jednoczesnie leku wykrztusnego z hamujacym kaszel, natomiast zasada podawania lekow hamujacych kaszel wieczorem jest powszechnie znana juz od dziesiatkow lat. Przynajmniej ja zyje juz ponad 3 dziesiatki lat i tak mi zawsze lekarze przepisywali. Starszym dzieciom, doroslym thiocodin, mlodszym dzieciom sinecod.
Mamy rozbiezne stanowiska dot. Sinecodu, ja twierdze, ze to jest syrop hamujacy kaszel, na ostry suchy kaszel, tak jest napisane w ulotkach w necie, tak tez pamietalam, natomiast Ty stawiasz na rozszerzanie oskrzeli. Ja mam inne zdanie na ten temat, syrop ewidentnie hamuje osrodek kaszlu w mozgu i tyle. Nie wiem, czy wszystkie ulotki w necie roznia sie od ulotki oryginalnej, albowiem czytalam rowniez o samym skladniku w wikipedii.
Jezeli Twoje dziecko ma natomiast astme, jak moje, to nie wiem, czy jest sens leczyc je sinecodem, poniewaz my stosowalismy sinecod nie wiedzac o astmie. Przy astmie podaje sie raczej berodual lub pulmicort w nebulizacji, a nie sinecod. Sinecod jest dla dzieci ze zwykla infekcja, bez astmy.
Mucosolvan jest natomiast bardzo dobrym syropem, tylko moze akurat nie dla Was. Poza tym.. wiesz, mam lekarza, ktory zawsze mi przepisuje ten sam syrop, na dodatek ktory nie dziala, jakis malinowy. Po co mam brac cos, co nie dziala. Opracowalismy sobie jakis zestaw lekow, ktore dzialaja na zwykle infekcje i tak stosujemy.
popieram natomiast to, o czym piszesz, a mianowicie nebulizacje.
bardzo dobrze rozrzedzaja wydzieline w nosie, jak mialam zapalenie zatok, to tez inaczej nie pozbylabym sie infekcji, niz przez nebulizacje. Dlatego polecam, bo niewielu lekarzy poleca ten wynalazek. Ja mam pediatre neonatologa, ktora wielbie miloscia dozgonna i wszystko, co wiem, wiem dzieki niej. Ona natomiast najbardziej zawsze polecala syrop pulneo, wczesniej byl na recepte.
ogolnie rozne lekarze moga miec pomysly, jeden radzi dicortineff do nosa, drugi mowi, ze absolutnie nie. I taka sama dyskusja jest miedzy nami.
Ale ja nie stawiam na to, że rozszerza oskrzela, czy, że jest na mokry kaszel, tylko dyktuję to, co jest napisane na ulotce, którą trzymam w ręce, niczego sobie nie wymyślam, możesz być pewna. Sprawdziłam w necie ten syrop i o suchym kaszlu nie ma tam ani słowa i tak jak mówię, ufam mojemu lekarzowi, który wyciągnął moje dziecko z ciężkiej choroby i bada je regularnie i karze mu zakaszlnąć i robi wywiad, jaki to kaszel, mokry, suchy czy odkrztusza czy nie i zawsze przepisuje mu ten syrop, nawet przy mokrym kaszlu, opcjonalnie inny, również rozszerzający oskrzela, którego jednakże nie kupuję, ponieważ nie działa tak dobrze. Tak jak pisałam, kaszel alergiczny rządzi się nieco innymi prawami, wydaje mi się, że rozbieżności wynikają po prostu ze złego zrozumienia sytuacji Przy astmie płynny przepływ tlenu to podstawa, oskrzela nie mogą być obkurczone, ponieważ dochodzi do śmiertelnie niebezpiecznej obturacji właśnie za sprawą wytwarzającej się ogromnej ilości wydzieliny, którą system immunologiczny produkuje w obronie przed skurczonymi drogami oddechowymi.

I nie gniewaj się, ale zauważam mocne demonizowanie Sinecodu, pisze, że poniżej 2 lat nie można podawać dzieciom, ale chyba zdajesz sobie sprawę, ile jest takich syropów, które zalecane są dopiero od 6 czy 12 roku życia? Naprawdę nie musisz mnie straszyć, bo to co brał mój syn, jakie leki miał i co czytałam w necie o nich było dla mnie traumą, można osiwieć, ale teraz wiem, że niepotrzebnie się nakręcam i za dużo czytam wypowiedzi tego typu, gdyż tymczasem dziecku nic się nie dzieje, nie ma zaburzeń, mowy, nadpobudliwości ani depresji, a w razie i tego lekarz kazał mi to niezwłocznie zgłosić. Możesz mi wierzyć, że traktuję sprawę bardzo poważnie, bo siedzimy z synem w tym po uszy od prawie 4 lat i wiem dokładnie, co robię a Sinecod polecam, ale nie lekkomyślnie, to nie jest herbatka malinowa, tylko wróć się może do poprzednich postów i pisałam, że nie namawiam nikogo, bo nie jestem lekarzem, ale polecam to, co się u mojego dziecka sprawdziło.

I źle mówisz, sinecod jest na kaszel różnego pochodzenia, więc nie tylko na infekcje, ale też na astmę i z innych przyczyn. Nie pisalam także, że leczę syna tylko sinecodem. Pulmicort i berodual ma przerobiony, obecnie bierze leki przeciwleukotrienowe na receptę.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2014-09-24 o 21:37
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-24, 21:37   #35
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Przedszkolaki i choroby...

A u nas Sinecod w ogóle nie działa , mieliśmy przepisany na suchy kaszel, który pojawiał się w nocy przy chorobie.
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-24, 21:54   #36
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Przedszkolaki i choroby...

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
A u nas Sinecod w ogóle nie działa , mieliśmy przepisany na suchy kaszel, który pojawiał się w nocy przy chorobie.
Szkoda, zdarza się i tak, że coś działa u jednego, u drugiego nie, albo przy dwóch różnych chorobach skuteczność jest z goła odmienna. Czego w takim razie używaliście i pomogło?
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-24, 22:00   #37
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Przedszkolaki i choroby...

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Szkoda, zdarza się i tak, że coś działa u jednego, u drugiego nie, albo przy dwóch różnych chorobach skuteczność jest z goła odmienna. Czego w takim razie używaliście i pomogło?
Mam teraz w apteczce LevoPront, ale szczerze mówiąc u nas najlepiej działa spanie z dzieckiem na rękach na siedząco
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-24, 22:40   #38
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Przedszkolaki i choroby...

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Mam teraz w apteczce LevoPront, ale szczerze mówiąc u nas najlepiej działa spanie z dzieckiem na rękach na siedząco
Skąd ja to znam... A ile ma lat? W takim razie pozostaje życzyć dużo zdrówka i przespanych nocy.
To nam się jeszcze nie trafiło (LevoPront)
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-25, 09:46   #39
imponderabilia2
Raczkowanie
 
Avatar imponderabilia2
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 60
Dot.: Przedszkolaki i choroby...

U nas już nieco lepiej. Córka od wczoraj chodzi do przedszkola. Zdarza jej sie jeszcze pociągnąć nosem oraz odkaszlnac ale na szczescie co raz rzadziej. Niepokoi mnie za to inny problem ktory zauwazylam wczoraj... coreczka gorzej slyszy na lewe ucho. Sama sie przyznala ze gorzej na nie slyszy musze do niej mówić duzo głośniej. Podobno moze miec przytkane uszko przez ta infekcje ktora przechodzila. Nie skarży się ani na bol ani na inna dolegliwosc zwiazana z uchem poza tym ze gorzej na nie slyszy. Oczywiscie umowilam ja na wizytę do lekarza przy okazji zrobimy bilans czterolatka oraz poprosze o skierowanie do laryngolog. Czy ktoras z mam borykala sie z podobnym problemem jak ja?
imponderabilia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-25, 10:14   #40
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Przedszkolaki i choroby...

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Skąd ja to znam... A ile ma lat? W takim razie pozostaje życzyć dużo zdrówka i przespanych nocy.
To nam się jeszcze nie trafiło (LevoPront)
Teraz ma 5 lat i jest lajcik w porównaniu z pierwszym rokiem w przedszkolu Pisałam o przeszłości
LevoPront działa inaczej niż Sinecod, bo w oskrzelach i tchawicy.

Cytat:
Napisane przez imponderabilia2 Pokaż wiadomość
U nas już nieco lepiej. Córka od wczoraj chodzi do przedszkola. Zdarza jej sie jeszcze pociągnąć nosem oraz odkaszlnac ale na szczescie co raz rzadziej. Niepokoi mnie za to inny problem ktory zauwazylam wczoraj... coreczka gorzej slyszy na lewe ucho. Sama sie przyznala ze gorzej na nie slyszy musze do niej mówić duzo głośniej. Podobno moze miec przytkane uszko przez ta infekcje ktora przechodzila. Nie skarży się ani na bol ani na inna dolegliwosc zwiazana z uchem poza tym ze gorzej na nie slyszy. Oczywiscie umowilam ja na wizytę do lekarza przy okazji zrobimy bilans czterolatka oraz poprosze o skierowanie do laryngolog. Czy ktoras z mam borykala sie z podobnym problemem jak ja?
U nas przedłużające się katary skończyły się płynem w uszach, nie było żadnych zapaleń, bólu Zrobiliśmy tympanometrię i wyszło, że zapis płaski.
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-25, 10:29   #41
imponderabilia2
Raczkowanie
 
Avatar imponderabilia2
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 60
Dot.: Przedszkolaki i choroby...

U nas przedłużające się katary skończyły się płynem w uszach, nie było żadnych zapaleń, bólu Zrobiliśmy tympanometrię i wyszło, że zapis płaski.[/QUOTE]

Możesz mi coś więcej napisać na ten temat. Właśnie wczoraj o tym trochę czytałam..
imponderabilia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-25, 10:32   #42
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Przedszkolaki i choroby...

Cytat:
Napisane przez imponderabilia2 Pokaż wiadomość
Możesz mi coś więcej napisać na ten temat. Właśnie wczoraj o tym trochę czytałam..
O tympanometrii? Krótkie badanie słuchu wykrywające płyn w uszach - wkłada się małe zatyczki do uszu i rejestruje jakieś odbicia fal czy jakoś tak, bezbolesne.
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-25, 10:32   #43
imponderabilia2
Raczkowanie
 
Avatar imponderabilia2
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 60
Dot.: Przedszkolaki i choroby...

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
O tympanometrii? Krótkie badanie słuchu wykrywające płyn w uszach - wkłada się małe zatyczki do uszu i rejestruje jakieś odbicia fal czy jakoś tak, bezbolesne.
Mam czekać do poniedziałku na wizytę u lekarza czy umawiać na jutro?
Gdy wykryją płyn w uszach jak wygląda leczenie?
Pytam bo nie wiem czy to coś naprawdę poważnego i jak postępować.

Edytowane przez imponderabilia2
Czas edycji: 2014-09-25 o 10:36
imponderabilia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-25, 12:57   #44
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Przedszkolaki i choroby...

Cytat:
Napisane przez imponderabilia2 Pokaż wiadomość
U nas już nieco lepiej. Córka od wczoraj chodzi do przedszkola. Zdarza jej sie jeszcze pociągnąć nosem oraz odkaszlnac ale na szczescie co raz rzadziej. Niepokoi mnie za to inny problem ktory zauwazylam wczoraj... coreczka gorzej slyszy na lewe ucho. Sama sie przyznala ze gorzej na nie slyszy musze do niej mówić duzo głośniej. Podobno moze miec przytkane uszko przez ta infekcje ktora przechodzila. Nie skarży się ani na bol ani na inna dolegliwosc zwiazana z uchem poza tym ze gorzej na nie slyszy. Oczywiscie umowilam ja na wizytę do lekarza przy okazji zrobimy bilans czterolatka oraz poprosze o skierowanie do laryngolog. Czy ktoras z mam borykala sie z podobnym problemem jak ja?
Tu zbytnio nie pomogę, ale niedawno sama miałam płyn w uszach, dość to dokuczliwe, chociaż nie boli, ale czuć, jak ucho się raz odtyka, raz przytyka, szumy i szmery. Lekarz przepisał mi krople douszne Dicortineff, a w razie jakby nie pomogło, miałam jeszcze wykupić jakiś antybiotyk, ale na szczęście pomogło Myślę, że do poniedziałku wytrzyma spokojnie, ale żeby sobie tego ucha nie przewiała.

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Teraz ma 5 lat i jest lajcik w porównaniu z pierwszym rokiem w przedszkolu Pisałam o przeszłości
LevoPront działa inaczej niż Sinecod, bo w oskrzelach i tchawicy.
Na pewno będzie jeszcze większy lajcik, takie życie, trzeba przeczekać, trzymam kciuki
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-25, 13:17   #45
201711281320
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 979
Dot.: Przedszkolaki i choroby...

Mój syn też miał to badanie o którym wspomniała Miramej, tak profilaktycznie po zapaleniu ucha i okazało się , że wynik nie najlepszy. Dostał krople i termin na kontrolę. Trochę trwało to leczenie, bo na kontroli okazało się, że dalej jeszcze wyniki poniżej normy. Na drugiej kontroli wszystko było już ok.
Muszę znowu poprosić o skierowanie, bo ostatnio coś mi się zdaje, że syn gorzej słyszy- no chyba że to tzw. słuch wybiórczy
imponderabilia2 myślę, że spokojnie możesz zaczekać do poniedziałku
201711281320 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-25, 15:30   #46
imponderabilia2
Raczkowanie
 
Avatar imponderabilia2
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 60
Dot.: Przedszkolaki i choroby...

Cytat:
Napisane przez sliweczka85 Pokaż wiadomość
Mój syn też miał to badanie o którym wspomniała Miramej, tak profilaktycznie po zapaleniu ucha i okazało się , że wynik nie najlepszy. Dostał krople i termin na kontrolę. Trochę trwało to leczenie, bo na kontroli okazało się, że dalej jeszcze wyniki poniżej normy. Na drugiej kontroli wszystko było już ok.
Muszę znowu poprosić o skierowanie, bo ostatnio coś mi się zdaje, że syn gorzej słyszy- no chyba że to tzw. słuch wybiórczy
imponderabilia2 myślę, że spokojnie możesz zaczekać do poniedziałku
Ja tez mam troche takie wrazenie, ze corka slyszy to co chce. Bo jak pytam o cos co wymaga dluzszej odpowiedzi to milczy a jak zapytam o cos co fajnego aktualnie możemy zrobic to odpowiedz jest natychmiastowa. Byc moze tylko panikuje ale na bilansie na pewno zwroce uwage na sluch mojej corki aby dokladnie go zbadala Dziekuje dziewczyny za rady
imponderabilia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-25, 15:36   #47
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Przedszkolaki i choroby...

Cytat:
Napisane przez imponderabilia2 Pokaż wiadomość
Mam czekać do poniedziałku na wizytę u lekarza czy umawiać na jutro?
Gdy wykryją płyn w uszach jak wygląda leczenie?
Pytam bo nie wiem czy to coś naprawdę poważnego i jak postępować.
Myślę, że spokojnie możesz zaczekać, ale ogólnie trzeba się tego płynu pozbyć w ok. 3 miesiące, bo potem gęstnieje i trzeba będzie drenaż robić.
Mój syn miał lek mukolityczny, drugi obkurczający śluzówkę, steryd i lek antyhistaminowy.

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Na pewno będzie jeszcze większy lajcik, takie życie, trzeba przeczekać, trzymam kciuki
Dzięki

Cytat:
Napisane przez imponderabilia2 Pokaż wiadomość
Ja tez mam troche takie wrazenie, ze corka slyszy to co chce. Bo jak pytam o cos co wymaga dluzszej odpowiedzi to milczy a jak zapytam o cos co fajnego aktualnie możemy zrobic to odpowiedz jest natychmiastowa. Byc moze tylko panikuje ale na bilansie na pewno zwroce uwage na sluch mojej corki aby dokladnie go zbadala Dziekuje dziewczyny za rady
Ja od razu wiedziałam, że to nie chodzi o wybiórczy słuch, synek często powtarzał "mama, co mówiłaś"?
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 12:05   #48
niezapominajka17
Raczkowanie
 
Avatar niezapominajka17
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 106
Dot.: Przedszkolaki i choroby...

u nas też mucosolvan nie działa, najlepiej sprawdzają się leki wziewne przepisane oczywiście na receptę( np nebud ). Dodatkowo sprawdził się przeciwzapalny fosidal, ładnie po nim odkasływała. Jeśli chodzi o kaszel suchy to mam wrażenie że żaden lek nie działa na moje dziecko, nie znalazłam nic godnego uwagi.
niezapominajka17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-19 12:05:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:11.