Jak Często Myjecie Włosy? - Strona 43 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-11-08, 09:40   #1261
201710160952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 577
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Myję co drugi dzień rano
201710160952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-08, 11:28   #1262
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Odkąd pamiętam, myję włosy co 3 dni (mam ciemny kolor), ale jak miałam rozjaśnione (błąd młodości :P ), to wystarczało raz na tydzień, bo były strasznie suche. W sumie, to cieszę się, że nie muszę myć ich codziennie, czy co drugi dzień, bo choć kocham moje gęste włosiska, to dostałabym na głowę, gdybym musiała codziennie walczyć z nimi pod prysznicem
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-08, 15:16   #1263
szampejn
Raczkowanie
 
Avatar szampejn
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 246
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Ostatnio prawie codziennie.
szampejn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-08, 19:37   #1264
201610111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37 011
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Odkąd zaczęłam od września pracować myję włosy każdego dnia i codzienne wstawanie o 6 rano nie przeszkadza mi. Niestety w ruch poszła suszarka nad czym trochę ubolewam. Na szczęście mam włosy króciutkie więc wszystko jakoś długo nie trwa.
201610111032 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-09, 09:47   #1265
Krolowalasu
Raczkowanie
 
Avatar Krolowalasu
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 100
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Ja myje co 2 dzień. I wydaje mi się optymalnie
Krolowalasu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-09, 10:07   #1266
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Codziennie, wieczorem, kładę szampon dwa razy, za drugim razem na samą skórę głowy, a na włosy odżywkę i trzymam to na czas prysznica. Przy tłustej skórze głowy nie da się inaczej.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-09, 17:27   #1267
Edycia37
Przyczajenie
 
Avatar Edycia37
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: Lubliniec
Wiadomości: 16
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Przy aktywnych dniach codziennie a tak co 2 dzień zawsze wieczorem i nie koniecznie przed snem
__________________
Odbierz swój zestaw kosmetyków w zamian za ankiete na stronie www DarmoweKosmetyki pl
Edycia37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-09, 20:41   #1268
stotler
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 2
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

zawsze krótsze trzeba myć częściej
stotler jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-10, 16:58   #1269
victorion
Rozeznanie
 
Avatar victorion
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 975
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Codziennie, wieczorem, kładę szampon dwa razy, za drugim razem na samą skórę głowy, a na włosy odżywkę i trzymam to na czas prysznica. Przy tłustej skórze głowy nie da się inaczej.
Intensywne mycie włosów przetłuszczających się wzmaga ich przetłuszczanie.

https://wizaz.pl/Fryzury/5-wlosowych...bala-trycholog
3. Stosowanie szamponów przeznaczonych do włosów przetłuszczających się z SLS, SLES, ALS pomaga w walce z łojotokiem
Jest to kolejny mit. Za homeostazę naskórka odpowiada przede wszystkim płaszcz hydrolipidowy. W momencie jego usunięcia dochodzi do naturalnej reakcji gruczołów łojowych, które wydzielają więcej substancji łojowej na zewnątrz, aby ochraniać naszą skórę i włosy. Skóra pozbawiona naturalnej ochrony jest narażona na czynniki szkodliwe i często manifestacją tego jest świąd, łuszczenie, plamy, krosty oraz wypadanie włosów. Zatem stosując szampony z silnymi syntetycznymi detergentami zaburzamy prawidłowe funkcjonowanie gruczołów łojowych oraz potowych. Usuwamy dokładnie zanieczyszczenia, ale również elementy, które są niezbędne by skóra głowy prawidłowo funkcjonowała.
victorion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-11, 13:30   #1270
Black_Isabell
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 203
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Jeśli wychodzę z domu: co dwa dni (rano).
Jeśli nie wychodzę z domu: co trzy dni.
Black_Isabell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-11, 13:37   #1271
Katarzynka_El
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 5
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Ja myję co 2 dni. Najlepszym okresem dla moich włosów była ciąża. Wtedy dużo wolniej się przetłuszczały i wystarczyło jak umyłam je co 4-5 dni
Katarzynka_El jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-11, 17:43   #1272
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Cytat:
Napisane przez victorion Pokaż wiadomość
Intensywne mycie włosów przetłuszczających się wzmaga ich przetłuszczanie.

https://wizaz.pl/Fryzury/5-wlosowych...bala-trycholog
3. Stosowanie szamponów przeznaczonych do włosów przetłuszczających się z SLS, SLES, ALS pomaga w walce z łojotokiem
Jest to kolejny mit. Za homeostazę naskórka odpowiada przede wszystkim płaszcz hydrolipidowy. W momencie jego usunięcia dochodzi do naturalnej reakcji gruczołów łojowych, które wydzielają więcej substancji łojowej na zewnątrz, aby ochraniać naszą skórę i włosy. Skóra pozbawiona naturalnej ochrony jest narażona na czynniki szkodliwe i często manifestacją tego jest świąd, łuszczenie, plamy, krosty oraz wypadanie włosów. Zatem stosując szampony z silnymi syntetycznymi detergentami zaburzamy prawidłowe funkcjonowanie gruczołów łojowych oraz potowych. Usuwamy dokładnie zanieczyszczenia, ale również elementy, które są niezbędne by skóra głowy prawidłowo funkcjonowała.
Nie musi. Dzieje się tak, jeśli przetłuszczanie jest reakcją na zbyt silne mycie i odtłuszczanie. Moje nie jest, ma przyczyny wewnątrz organizmu i przestawienie się na inne, rzadsze metody mycia będzie skutkowało jeszcze większym odkładaniem się sebum na skórze głowy. Już to testowałam.

Widzę teraz, że komentarz, na który odpowiedziałam to cytat z kolejnego rewelacyjnego "artykułu" redakcyjnego z Głównej, więc zapytam tylko skąd takie twierdzenia, skoro większość trychologicznych szamponów do włosów tłustych to są mocno oczyszczające zdzieraki bazujące na SLES?

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2015-11-11 o 19:31
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-13, 10:32   #1273
ally5
Zakorzenienie
 
Avatar ally5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 029
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Od 2 miesięcy piję drożdże i zauważyłam ogromną różnicę jeśli chodzi o przetłuszczanie skóry, nie tylko na głowie, ale na całym ciele. Nie przypuszczałam, że to kiedyś napisze, ale chyba będę musiała się przestawić na mycie co drugi dzień (codzienne mycie zaczyna mi się wydawać zbyt częste), chociaż wcześniej nie było tym nawet mowy, bo nie wytrzymywały nawet 24 godzin. Pogodziłam się z tym, bo wiedziałam że przyczyna jest wewnętrzna (myślałam, że hormony, albo skłonności genetyczne), a tu takie zaskoczenie (drożdże zaczęłam pić z innego powodu). Na razie jestem zachwycona, ale wiem że nie można drożdży pić wiecznie i pewnie problem wróci jak odstawię

Chimay próbowałaś kiedyś drożdży? Może Tobie też by pomogły
ally5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-15, 08:43   #1274
vivinn
Zakorzenienie
 
Avatar vivinn
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 281
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Cytat:
Napisane przez ally5 Pokaż wiadomość
Chimay próbowałaś kiedyś drożdży? Może Tobie też by pomogły
Pytanie jakie ciśnie mi się na usta: pomogły na co właściwie?
Codzienne mycie włosów to nie choroba, tylko higiena dostosowana do potrzeb.
__________________
vivinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-15, 16:13   #1275
dianna01
Przyczajenie
 
Avatar dianna01
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 27
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Codziennie , moje włosy szybko się przetłuszczają . Na drugi dzień są oklapnięte i wyglądają na mokre zwłaszcza u nasady.
dianna01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-15, 20:50   #1276
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Cytat:
Napisane przez ally5 Pokaż wiadomość
Chimay próbowałaś kiedyś drożdży? Może Tobie też by pomogły
Nie, nie chcę próbować, za duże ryzyko wypryszczenia, a to częsty skutek uboczny po drożdżach. Nie sadzę, że cokolwiek poza kuracją zleconą przez endokrynologa może tu pomóc, a i to nawet niekoniecznie. Moje wcześniejsze większe problemy ze skóra skończyły się dzięki antykoncepcji hormonalnej, ale nawet ona nie zmniejszyła w jakimś znacznym stopniu przetłuszczania.
Jedyne co mogę teraz robić, to niedopuszczenie do odkładania się tego nadmiaru sebum na głowie, a potrafi się ono odkładać w dużej ilości, co zobaczyłam dopiero w dużym zbliżeniu pod kamerką. I to pomimo stosowania mocnych, ziołowych szamponów. Gdybym myła rzadziej, jak to co jakiś czas mi ktoś radzi, to dopiero miałabym sajgon z tluszczu
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-16, 05:14   #1277
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Nie, nie chcę próbować, za duże ryzyko wypryszczenia, a to częsty skutek uboczny po drożdżach. Nie sadzę, że cokolwiek poza kuracją zleconą przez endokrynologa może tu pomóc, a i to nawet niekoniecznie. Moje wcześniejsze większe problemy ze skóra skończyły się dzięki antykoncepcji hormonalnej, ale nawet ona nie zmniejszyła w jakimś znacznym stopniu przetłuszczania.
Jedyne co mogę teraz robić, to niedopuszczenie do odkładania się tego nadmiaru sebum na głowie, a potrafi się ono odkładać w dużej ilości, co zobaczyłam dopiero w dużym zbliżeniu pod kamerką. I to pomimo stosowania mocnych, ziołowych szamponów. Gdybym myła rzadziej, jak to co jakiś czas mi ktoś radzi, to dopiero miałabym sajgon z tluszczu
A próbowałaś kuracji szamponem przeciwłupieżowym? Nawilżasz skalp po myciu, robisz peelingi?
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-16, 09:34   #1278
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
A próbowałaś kuracji szamponem przeciwłupieżowym? Nawilżasz skalp po myciu, robisz peelingi?
Niejednym, jak również kosmetyków trychologicznych, u trychologa robię też peelingi. Żaden trycholog nie zlikwiduje problemu, jeśli przyczyna leży wewnątrz organizmu, to mi od razu powiedziano i jest to chyba dość oczywiste.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-16, 16:40   #1279
ally5
Zakorzenienie
 
Avatar ally5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 029
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Cytat:
Napisane przez vivinn Pokaż wiadomość
Pytanie jakie ciśnie mi się na usta: pomogły na co właściwie?
Codzienne mycie włosów to nie choroba, tylko higiena dostosowana do potrzeb.
Wydawało mi się, że z mojego poprzedniego postu jasno to wynika, ale powtórzę - otóż mnie pomogło na uregulowanie pracy gruczołów łojowych. Nie rozumiem też nazwania mycia chorobą .

Aco do "higieny dostosowanej do potrzeb", to est różnica między codziennym myciem "bo czuję się dobrze jak mam idealnie czyste włosy", a koniecznością mycia włosów, które wręcz o to proszą, bo są przetłuszczone po kilku godzinach od poprzedniego mycia, co jest spowodowane jakimiś zaburzeniami wewnątrz organizmu (w moim przypadku najprawdopodobniej chodziło o braki witamin z grupy B, o czym nawet nie wiedziałam). Gdybym chciała sobie higienę dopasować do potrzeb, to w pewnych okresach życia musiałabym myć włosy po 2x dziennie każdego dnia...
ally5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-20, 11:41   #1280
klaudiuszz
Raczkowanie
 
Avatar klaudiuszz
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 84
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Ja jeszcze 2 miesiące temu musiałam myć włosy niemal codziennie, a co drugi dzień to było max ich możliwości...:m ad: A teraz potrafią się trzymać nawet 3-4 dni bez mycia i naprawdę wyglądają dobrze! Nie wiem co dokładnie na to wpłynęło - chyba zmiana szamponu. Mam nadzieję, że już tak zostanie.

W awaryjnych sytuacjach super sprawdzają się też suche szampony. Najlepsze dla moich włosów jest ten Batiste - może i są tańsze, ale ja przetestowałam z 5 różnych firm (tańszych i droższych) i tylko ten jest dobry i przede wszystkim wydajny.
klaudiuszz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-20, 13:19   #1281
iamdanifromcalifornia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 310
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Ja co drugi dzień, w sumie mogłabym sokojnie co trzeci ale lubie jak włosy mi pachną odżywką
__________________
Tumblr
Instagram
iamdanifromcalifornia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-20, 15:14   #1282
Wieszczka
Zadomowienie
 
Avatar Wieszczka
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Sroga północ
Wiadomości: 1 060
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Latem albo na wakacjach myję najczęściej codziennie. Jesień, zima i wiosna - średnio co drugi dzień, a jak siedzę w domu to co dwa dni. Używam też suchego szamponu w międzyczasie.
Wieszczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-21, 15:26   #1283
Blawatek133
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Ostatnio włosy myję co 3 dzień. Moje są raczej suche. Bardzo rzadko zdarzają się produkty, które są w stanie je obciążyć. Często 3 dnia używam suchego szamponu żeby przedłużyć ich świeżość.
Blawatek133 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-02, 22:42   #1284
Ankara28
Zadomowienie
 
Avatar Ankara28
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 1 125
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Codziennie albo co dwa dni jeśli nigdzie nie wychodzę albo robie sobie koczka.
Ankara28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-04, 21:10   #1285
Jagoda5991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Lokalizacja: woj. Lubelskie
Wiadomości: 6
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Codziennie, ale czasami gdy nigdzie nie wychodze to ''przetrzymam,, je jeden dzień dłużej żeby odpoczęły
Jagoda5991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-05, 21:48   #1286
leleczka
Wtajemniczenie
 
Avatar leleczka
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 709
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Co dwa dni raczej mi się nie przetłuszczają i czasami nawet co 3 dzień mogę umyć
__________________
06.07.2019
leleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-06, 09:54   #1287
134ee42273c188326c7d135a8ec6bae158ae6ed6_65555cb7a917c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 488
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Co dwa dni, zwykle rano i suszę suszarką Na drugi dzień włosy niestety nie wyglądają już idealnie, ale zdecydowanie za dużo czasu zajmuje mi mycie, żeby się bawić w to codziennie
134ee42273c188326c7d135a8ec6bae158ae6ed6_65555cb7a917c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-20, 21:07   #1288
Happy_Wonderland
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 31
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

JA myję włosy codziennie. niestety po nocy nie mam uczucia, że moje włosy są świeże... Używam szamponu silk& shine lbiotica i moje włosy są gładkie, lśniące i super pachną
Happy_Wonderland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-22, 09:17   #1289
my29butterfly
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 11
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Ja myje co drugi dzień. Codzienne mycie włosów tez nie jest dobre, bo wypłukuje wiele odżywczych składników z włosów. Gdy włosy wyglądają źle, spróbuj uzyć suchego szamponu. Może to zadziała, u mnie się sprawdza
my29butterfly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-22, 11:52   #1290
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Cytat:
Napisane przez my29butterfly Pokaż wiadomość
Ja myje co drugi dzień. Codzienne mycie włosów tez nie jest dobre, bo wypłukuje wiele odżywczych składników z włosów. Gdy włosy wyglądają źle, spróbuj uzyć suchego szamponu. Może to zadziała, u mnie się sprawdza
Myślę, że mniej zdrowe jest używanie regularnie suchego szamponu, bo zatyka pory na skórze głowy.
Mnie przy zbyt częstym używaniu swędzi skóra, robią się na niej krosty i w dodatku jest przesuszona.
Zresztą dla mnie suchy szampon zamiast mycia włosów to trochę jak popsikać się dezodorantem zamiast wziąć prysznic.
Awaryjnie przy kompletnym braku czasu ujdzie, ale czułabym się mało komfortowo, gdybym miała to robić częściej.
Właściwie to i tak suchego szamponu używam wyłącznie na grzywkę. Na całe włosy praktycznie nigdy, bo i tak czuję wtedy, że moje włosy są dalej nieświeże.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-01 16:56:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:18.