Wakacje "last second" - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-11, 08:31   #1
Afiore
Rozeznanie
 
Avatar Afiore
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 502

Wakacje "last second"


Witam wszystkich
W tym roku pierwszy raz wybieram się sama na wakacje - właściwie to nie sama, bo z chłopakiem, jednak bez rodziców i za własne pieniądze.

Słyszałam ostatnio o takiej formie spędzania wakacji: jedzie się na lotnisko ze spakowaną walizką i czeka na ewentualnie oferty tzw. "last second", czyli wycieczki zagraniczne przecenione nawet o 50%. Czy któraś z wizażanek korzystała z takiej oferty? Na co trzeba uważać przy kupowaniu takiego wyjazdu?
Za wszystkie cenne rady z góry dziękuję, chętnie byśmy z chłopakiem z czegoś takiego skorzystali, jednak boję się, że zostaniemy łatwo oszukani
__________________
Zapuszczam włosięta

Długość od karczku do końcówek
32-34-✄-31-...-37-✄-30-32-34-36-38-40-42-44-46-48-50
Afiore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 10:18   #2
pszczola2000
Rozeznanie
 
Avatar pszczola2000
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 833
Dot.: Wakacje "last second"

raaaaczej, was nie oszukają. Odrazu mówie że nie brałam w tym udziału, ale wiem że są to wycieczki by zapchać miejsca w samolocie, bo biura podróży dużo wcześniej wykupują daną ilość miejsc i jak czegos nie sprzedadzą, to chcą chociaz jak kolwiek poryć koszta, które poniesli. Gorzej ze nie bedziesz wiedziec do jakiego hotelu jedziesz o jakim standardzie etc.
Ale też jestem ciekawa czy ktoś tak już robił. czy tylko słyszał tak jak my
__________________
Zapuszczamy i dbamy o włoski

Go włoski Go!

(70cm)

Po ENCANTO można myć włosy już po 3h!!

pszczola2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 10:25   #3
Kadin_
Zadomowienie
 
Avatar Kadin_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 510
Dot.: Wakacje "last second"

Moi znajomi tak lecieli
Tak im się trafiło, że na lotnisku czekali tylko 1,5 godz i już dorwali fajną ofertę.
__________________
Kadin_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 10:49   #4
Afiore
Rozeznanie
 
Avatar Afiore
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 502
Dot.: Wakacje "last second"

Cytat:
Napisane przez Kadin_ Pokaż wiadomość
Moi znajomi tak lecieli
Tak im się trafiło, że na lotnisku czekali tylko 1,5 godz i już dorwali fajną ofertę.
Nie wiesz moze, ile placili i jak im sie podobalo? Jak to zrobili? Podrszli do jednego z biur ppdrozy i powiedzieli, ze szukaja takiej oferty czy jak?
__________________
Zapuszczam włosięta

Długość od karczku do końcówek
32-34-✄-31-...-37-✄-30-32-34-36-38-40-42-44-46-48-50
Afiore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 11:17   #5
Kadin_
Zadomowienie
 
Avatar Kadin_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 510
Dot.: Wakacje "last second"

Cytat:
Napisane przez Afiore Pokaż wiadomość
Nie wiesz moze, ile placili i jak im sie podobalo? Jak to zrobili? Podrszli do jednego z biur ppdrozy i powiedzieli, ze szukaja takiej oferty czy jak?
Płacili ok.40% ceny podstawowej. Jak na lotnisku to załatwili to nie wiem,bo nie pytałam o to, ale sądze że tak jak piszesz poszli do konkretnych biur podróży po oferty.
Nie wiem czy to ma znaczenie, ale dodam że lecieli z Berlina
__________________
Kadin_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 13:10   #6
Afiore
Rozeznanie
 
Avatar Afiore
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 502
Dot.: Wakacje "last second"

Cytat:
Napisane przez Kadin_ Pokaż wiadomość
Płacili ok.40% ceny podstawowej. Jak na lotnisku to załatwili to nie wiem,bo nie pytałam o to, ale sądze że tak jak piszesz poszli do konkretnych biur podróży po oferty.
Nie wiem czy to ma znaczenie, ale dodam że lecieli z Berlina
A no ma, i to spore, w Berlinie jest to znacznie bardziej popularne, niż w Warszawie :P.
__________________
Zapuszczam włosięta

Długość od karczku do końcówek
32-34-✄-31-...-37-✄-30-32-34-36-38-40-42-44-46-48-50
Afiore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 16:55   #7
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Wakacje "last second"

Jak leciałam na Karaiby to na lotnisku moją wycieczkę można było kupić jeszcze o chyba 300zł taniej niż ja kupiłam. Normalna cena 6700zł, ja zapłaciłam 3000zł, a na lotnichu (WAW) 2700zł kosztowała.
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-12, 09:20   #8
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Wakacje "last second"

Moi znajomi lecieli z Berlina i ja nie wiem jak oni to zrobili, ale chyba nie było nic nadzwyczajnego bo musieli poczekać dwa dni (więc za hotel musieli zaplacić)... polecieli do egiptu na dwa tygodnie za jakies 800 euro od osoby z tym że to był listopad! więc żadna rewelacja - jednak oni się śmieją że taniej wycieczki nie potrafią kupić...
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 16:20   #9
fashionismypassion
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 452
Dot.: Wakacje "last second"

To nic innego jak oferta last minute, z tą różnicą, że zakupiona w biurze na lotnisku. Wiele zależy od szczęścia, bo może się okazać, że w danym dniu nie ma już wolnych miejsc, albo wylotów.

Można pokusić się o podróż do Berlina, tylko transport, plus ewentualne koszty pobytu na miejscu nocleg w hotelu, jedzenie na wypadek braku oferty w mojej ocenie mogą się najzwyczajniej nie kalkulować.

Jeżeli interesuje Cię oferta last minute warto się rozejrzeć odpowiednio wcześniej określając oczekiwania względem kierunku, standardu hotelu, wyżywienia i budżetu.
fashionismypassion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 22:37   #10
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Wakacje "last second"

Cytat:
Napisane przez fashionismypassion Pokaż wiadomość
To nic innego jak oferta last minute, z tą różnicą, że zakupiona w biurze na lotnisku. Wiele zależy od szczęścia, bo może się okazać, że w danym dniu nie ma już wolnych miejsc, albo wylotów.

Można pokusić się o podróż do Berlina, tylko transport, plus ewentualne koszty pobytu na miejscu nocleg w hotelu, jedzenie na wypadek braku oferty w mojej ocenie mogą się najzwyczajniej nie kalkulować.

Jeżeli interesuje Cię oferta last minute warto się rozejrzeć odpowiednio wcześniej określając oczekiwania względem kierunku, standardu hotelu, wyżywienia i budżetu.
W takim przypadku można się ostatecznie kimnąć na lotnisku, tym bardziej, że to nie Modlin Jak byłabym zdesperowana, odważna i chciałabym sobie odpocząć za mniejszą kwotę, niż wycieczki z biur podróży w normalnych cenach, to zapewne zaryzykowałabym. Choćby z Warszawy.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 16:11   #11
fashionismypassion
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 452
Dot.: Wakacje "last second"

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
W takim przypadku można się ostatecznie kimnąć na lotnisku, tym bardziej, że to nie Modlin Jak byłabym zdesperowana, odważna i chciałabym sobie odpocząć za mniejszą kwotę, niż wycieczki z biur podróży w normalnych cenach, to zapewne zaryzykowałabym. Choćby z Warszawy.
Kilka godzin jeszcze tak, ale znam osoby, którym wydawało się, że wyjazd po wycieczkę do Berlina będzie dawał oszczędności i w efekcie okazywało się, że generował dodatkowe koszty.

Oczywiście może się okazać, że na lotnisku w Berlinie trafi się super okazja, ale równie dobrze taką okazję można złapać z wylotem z Polski. U nas tym lepiej, że nie trzeba jechać na lotnisko, bo wszystkie biura agencyjne mają to samo.

Jak kto woli
fashionismypassion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-20, 22:02   #12
trzyfuntylnu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 59
Dot.: Wakacje "last second"

Cytat:
Napisane przez fashionismypassion Pokaż wiadomość
U nas tym lepiej, że nie trzeba jechać na lotnisko, bo wszystkie biura agencyjne mają to samo.
No to akurat fajne nie jest że ceny zgodnie z naszymi przepisami muszą być wszędzie takie same. Dlatego opowieści że ktoś pojechał na lotnisko i tam nie wiadomo co kupił to typowe "urban legends". Jeśli chodzi o lotnisko w Warszawie (tam chociaż są stoiska BP bo gdzie indziej chyba nie?) to cena za wycieczkę nie będzie tam nawet o grosz tańsza niż gdzie indziej.

Inaczej sprawa wygląda z niemieckimi lotniskami tam jest masa BP/pośredników ect. Choć w dobie internetu i tak przez net najszybciej się wszystko sprzeda. Po za tym Niemcy mają dobre połączenia kolejowe i można się wszędzie szybko przemieścić więc nie ma potrzeby uprawiać koczowania na lotnisku.

Podsumowując z Polski nie ma najmniejszych szans na taką wycieczkę.
Jeśli chodzi o "last second" z Niemiec to z moich obserwacji wynika że każdy tylko słyszał o kimś kogo znajoma ma sąsiada którego wujek...
trzyfuntylnu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-21, 19:11   #13
painka
Zadomowienie
 
Avatar painka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 202
Dot.: Wakacje "last second"

Ostatnio leciałam z Hamburga i na lotnisku były 2 biura podróży, z ciekawości przejrzałam oferty i wylot na Jamajkę tego samego dnia kosztował 800 euro, czyli niecałe 3400zł podobnie na Dominikanę ehh akurat spotkałam tam jakieś małżeństwo z Niemiec, przyjechali z walizkami na lotnisko i przeglądali oferty. U nas w PL niestety nie ma co liczyc na takie lasty, szczerze mówiąc nie widziałam biur podróży na lotniskach i wywieszonej "ściany" z ofertami....
__________________
TP 18.09.2015
painka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-21, 19:38   #14
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Wakacje "last second"

Ale w Niemczech są takie oferty... poznałam małżeństwo w Tunezji, z pochodzenia Polacy, ale od 20 lat mieszkają w Niemczech i w Tunezji byli już 7 czy 8my raz. Za 3 tygodnie zapłacili 1000 euro z pełnym wyżywieniem - dla porównania ich koleżanka pojechała do Kołobrzegu na tydzień, nie dość że padało prawie cały czas to jeszcze zapłaciła 800 euro!
A zerknęłaś lepiej na ta ofertę, czy np to nie była cena przy obłożeniu 4 osób w pokoju, jaka opcja jesli chodzi o jedzenie, itd .... bo trzeba na też czasem zwrócić uwagę.
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-23, 13:10   #15
fashionismypassion
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 452
Dot.: Wakacje "last second"

Cytat:
Napisane przez painka Pokaż wiadomość
Ostatnio leciałam z Hamburga i na lotnisku były 2 biura podróży, z ciekawości przejrzałam oferty i wylot na Jamajkę tego samego dnia kosztował 800 euro, czyli niecałe 3400zł podobnie na Dominikanę ehh akurat spotkałam tam jakieś małżeństwo z Niemiec, przyjechali z walizkami na lotnisko i przeglądali oferty. U nas w PL niestety nie ma co liczyc na takie lasty, szczerze mówiąc nie widziałam biur podróży na lotniskach i wywieszonej "ściany" z ofertami....
W PL w wybranych portach są, ale dla mnie jazda specjalnie po ofertę na lotnisko mija się z celem, zwłaszcza, że agenci mają dostęp do tych samych systemów i co ważniejsze cen.

Opowieści o super ofertach w DE przeszły już do historii. Oczywiście okazje mogą się trafić wszędzie, ale w przypadku obcojęzycznych ofert trzeba mieć świetne rozeznanie w kwestiach językowych również. Wiele osób ma problem ze zrozumieniem zawiłości prawnych w języku polskim, a co dopiero w obcym języku. Zwłaszcza kiedy okazuje się, że oferta nie spełniła naszych oczekiwań.

Wahania kursów walut, koszt dojazdu na lotnisko etc. wszystko to sprawia, że dla mnie takie rozwiązanie nie jest opłacalne.

Edytowane przez fashionismypassion
Czas edycji: 2012-07-23 o 13:12
fashionismypassion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:39.