Wiedeń - nocleg i dojazd - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-19, 22:26   #1
Wiika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 88

Wiedeń - nocleg i dojazd


Hej dziewczyny i chłopaki

Planuje się wybrać do Wiednia w te wakacje, myślę że na 3 noclegi max (w sumie to zależy od ich ceny) Oczywiście szukałam na rożnych portalach noclegowych, wiem że Wiedeń jest drogi, ale ponad 400 zł za dwie doby za dwie osoby w pokoju 2 osobowym - to dla mnie lekka przesada. Chciałabym zapytać czy może ktoś zna jakiś fajny hostel/schronisko/akademiki w Wiedniu - ogólnie zależy mi na cenie oczywiście (150 zł za pokój/doba byłoby świetnie) i na pokoju dwuosobowym

Drugie pytanie - jak dojechać? PKP no to cena jest zabójcza - jechać kombinowanie w każdym państwie ichniejszymi pociągami? Dziękuje za wszystkie sugestie
Wiika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-20, 09:04   #2
asi1989
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 507
Dot.: Wiedeń - nocleg i dojazd

słyszałam że czasem można się załapać tanio nawet za 1 zł! z polskibus.com, ale nigdy z nimi nie jechałam więc nie mam pojęcia na jakiej zasadzie to działa, a autobusem linii Eurolines z Poznania do Wiednia w dwie strony można dojechać już za 307 zł, kiedyś w jakimś przewodniku z serii bodajże Widza i Życie czytałam o tanich noclegach w Wiedniu, ale teraz już ich nie pamiętam, dlatego polecałabym zaopatrzyć się najpierw w przewodnik.

A tak ogólnie to skąd planujesz jechać? Wyszukałam teraz połączenie polskimbusem.com z Katowic do Wiednia za 60 zł w jedną stronę ale to na wyjazd przykładowo 6 sierpnia, im później wyjazd tym taniej, bo pierwsze bilety sprzedają taniej, a kolejne już drożeją

Natomiast co do noclegów może tu uda Ci się coś znaleźć
http://www.wien.info/pl/travel-info/...ostels-camping

Edytowane przez asi1989
Czas edycji: 2012-05-20 o 09:35
asi1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 23:13   #3
natalia_krakow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1
Dot.: Wiedeń - nocleg i dojazd

Wszystko zależy od tego skąd jedziesz. Mnie zawsze najwygodniej było autobusem (z Krakowa), ale może warto też sprawdzić samoloty?

Jeśli chodzi o nocleg to ja zawsze zatrzymuję się tam:http://www.alibihostel.com/ - dwójka z łazienką za 50 eur obawiam się, że ciężko może być znaleźć coś taniej...
natalia_krakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-28, 14:02   #4
Wiika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 88
Dot.: Wiedeń - nocleg i dojazd

dzięki za info
planowałam jechać właśnie z Krakowa. Myśląc o cenie pokoju za 250 zł za noc, zrezygnowałam
autobus wychodził chyba ok. 90 zł w jedną stronę/osoba.
ostatecznie zrezygnowałam z pomysłu na rzecz innej wycieczki
Wiika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 10:51   #5
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: Wiedeń - nocleg i dojazd

Moi znajomi byli niedawno w Wiedniu na zorganizowanej wycieczke bez noclegu (wyjazd w nocy z Krakowa, zwiedzanie, powrót na noc) w cenie 185 zł/os., więc bez tragedii.

Niestety ceny noclegów w Wiedniu powalają, nie dziwię się że zrezygnowałaś. My nocujemy teraz za 60 euro w pokoju 2 os. + 5 euro za samochód (1 doba), w cenie nie mamy nawet śniadania. Nawet w Rzymie który w obiegowych opiniach jest mega drogi spaliśmy dużo taniej.
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-01, 23:02   #6
Wiika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 88
Dot.: Wiedeń - nocleg i dojazd

Ja chciałam jechać na 4 noce i mieć 6 dni na zwiedzanie bo wiem, że takie wycieczki jedno dniowe są dość kiepskie - wszystko w biegu

Udanego pobytu życzę ;D Ja przymierzam się w zamian do jakiegoś przyjemnego Lasta w Tunezji
Wiika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-02, 08:56   #7
asi1989
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 507
Dot.: Wiedeń - nocleg i dojazd

Jak dla mnie jeden dzień na Wiedeń to zdecydowanie za mało, byłam już na takiej wycieczce i zobaczyłam zaledwie 1/4 z tego co chciałam zobaczyć
asi1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-02, 09:36   #8
Wiika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 88
Dot.: Wiedeń - nocleg i dojazd

asi1989 masz całkowitą rację zwiedzanie takich miejsc w jeden dzień to szkoda pieniędzy moim zdaniem. Ja 'zwiedziłam' tak Paryż - pod koniec tempo było takie, że dzieci 8-10 letnie musiały praktycznie biec żeby dotrzymać kroku przewodniczce. Na zwiedzanie Wiednia te 3 dni to minimum.
Wiika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-09, 12:32   #9
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Wiedeń - nocleg i dojazd

Polecam stronę hostelbookers.com (zawsze rezerwuję tutaj noclegi międzynarodowe). Choć w tym roku niestety jeszcze nigdzie nie byłam, to w ubiegłym roku udało mi się mieć świetne ceny na Pragę i Berlin. Wiedeń- np. sierpień 2012 już od 70 zł pokój prywatny za osobę. Strona jest prosta, można wybrać język polski.
Co do podróży - jeśli możesz jechać obojętnie czym, polecam polski bus. Często i gęsto można kupić bilet na allegro w cenie zdecydowanie niższej niż na stronie (niektórzy z tego zrobili sobie chyba biznes ), dopiero szukać biletu.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-15, 11:55   #10
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: Wiedeń - nocleg i dojazd

Ja zwiedzałam kiedyś w 1 dzień Pragę i czuje zdecydowany niedosyt, musze tam wrócić. Natomiast jeden dzień w Wiedniu to dla mnie dość, nie spodobało mi się to miasto (my byliśmy w drodze do Chorwacji, dlatego tak krótko, ale wystarczy).
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 21:31   #11
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Wiedeń - nocleg i dojazd

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Często i gęsto można kupić bilet na allegro w cenie zdecydowanie niższej niż na stronie (niektórzy z tego zrobili sobie chyba biznes ), dopiero szukać biletu.
Wykrakałam
Będzie Wiedeń, 3 dni i to już niedługo!
Podepnę się pod temat.. czy ktoś, kto był w Wiedniu wie, jaki jest asortyment drogerii DM? Biorę duży bagaż, by kupić sobie i rodzinie kilka rzeczy przy okazji, bo w Berlinie szybko mnie nie zobaczą raczej Polecacie jeszcze jakieś sklepy?
Trasę wycieczkową mam już zaplanowaną, hostel się zaklepuje, bilety w kieszeni. Wycieczka bardzo spontaniczna, dostosowana do biletów, które znalazłam na alledrogo (40 zł/osoba w obie strony ).
Zastanawiam się tylko jeszcze nad jakąś ciekawą knajpą w Wiedniu, znacie taką, by zjeść coś lokalnego i nie splajtować? Znając życie 90% restauracji w ścisłym centrum nie będzie wiedzieć, co to lokalne jedzenie, a nam się nie chce oglądać wszędzie tych samych, europejskich menu.
Jeśli macie dla mnie jakieś rady to dajcie znać. Z góry dziękuję

--

Cytat:
Napisane przez iceflower Pokaż wiadomość
Ja zwiedzałam kiedyś w 1 dzień Pragę i czuje zdecydowany niedosyt, musze tam wrócić. Natomiast jeden dzień w Wiedniu to dla mnie dość, nie spodobało mi się to miasto (my byliśmy w drodze do Chorwacji, dlatego tak krótko, ale wystarczy).
Ja byłam w Pradze tydzień i co mogę powiedzieć... chcę tam jak najszybciej wrócić, to jest najpiękniejsze miasto z wyjątkowym klimatem, którego próżno szukać w Krakowie czy Gdańsku (Warszawa odpada w przedbiegach). Widzę już po zdjęciach i 'atrakcjach', że Wiedeń na pewno mnie tak nie złapie za serce jak Praga właśnie, ale cieszę się na tą krótką wycieczkę bardzo..

---

I jeszcze jedno pytanie, czy opłaca się zakup Karty Wiedeńskiej? Mamy zniżki studenckie, planujemy odwiedzić Hofburg, Schonbrunn, Prater, oczywiście transport głównie metrem + tramwajami, zazwyczaj w ciągu dnia. Do tego jeszcze coś się pewnie wyklaruje, jak dojedziemy na miejsce. Będziemy równe trzy dobry.

Edytowane przez 201705250955
Czas edycji: 2012-07-17 o 21:37
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-22, 22:31   #12
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: Wiedeń - nocleg i dojazd

Niedawno wróciłam z Wiednia, tez bylam polskimbusem z jedzeniem nie pomogę, bo jadłam w macu ale Vienna Card na pewno się opłaca, bo bilet dobowy na komunikację to 6,7 euro, czyli za 19,9 macie pokryty transport i dodatkowe bonusy. Teraz Sudtiroler platz, gdzie zatrzymuja sie autokary polskiegobusa, jest mocno rozkopany, najlatwiej sie z niego wydostać S-bahnem na Wien Mitte.
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-22, 22:53   #13
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Wiedeń - nocleg i dojazd

Bilet na bezpośredni pociąg z Warszawy do Wiednia (codziennie, 3x dziennie) można dostać w promocji już za 29 euro, Polskim Busem, jak się dobrze trafi, da się dojechać nawet za 30 zł (mój osobisty rekord taniości to akurat 60 zł, moja siostra jechała za 40).

O noclegach nie mam pojęcia.
Co chcecie wiedzieć o dm?

Na lokalne żarcie w klimatycznych gospodach i winiarniach warto podjechać do Grinzing (tramwajem 38 na przykład). Ale sznycla można zjeść i w centrum


Ach, i nie ma co przeliczać cen np. noclegów na złotówki, bo to się ma nijak do czegokolwiek... Tam 50 euro to jak 50 zł w Polsce, taka jest relacja mniej więcej.


Wiedeń jest przecudowny, bawcie się dobrze Jeden dzień absolutnie nie wystarczy, żeby czegokolwiek zasmakować

Edytowane przez melkmeisje
Czas edycji: 2012-07-22 o 23:01
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-22, 23:47   #14
aniat92
Przyczajenie
 
Avatar aniat92
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 27
Dot.: Wiedeń - nocleg i dojazd

Hej! Ja równiez baaardzo polecam Wiedeń jak i całą Austrie (w szczególności Salzburg i Hallstatt). Ja korzystałam z PKP Intercity jakos 29euro podróż dosc dluga ale warto http://intercity.pl/pl/site/niezbedn...iedzynarodowe/ Jesli chodzi o spanie to we Wiedniu jest drogo i nie tylko spanie ale tez jedzenie (przynajmniej jak bylam rok temu). Miałam takie porownanie bo pare tygodni wczesniej bylam we Wenecji i musze stwierdzic ze w samej Wenecji bylo taniej niz w Wiedniu.

Ale mimo wszystko zycze udanej podrozy i niezapomnianych wrazen bo Austria jest piękna!

Edytowane przez aniat92
Czas edycji: 2012-07-22 o 23:48
aniat92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-23, 09:57   #15
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Wiedeń - nocleg i dojazd

Cytat:
Napisane przez aniat92 Pokaż wiadomość
Hej! Ja równiez baaardzo polecam Wiedeń jak i całą Austrie (w szczególności Salzburg i Hallstatt). Ja korzystałam z PKP Intercity jakos 29euro podróż dosc dluga ale warto http://intercity.pl/pl/site/niezbedn...iedzynarodowe/ Jesli chodzi o spanie to we Wiedniu jest drogo i nie tylko spanie ale tez jedzenie (przynajmniej jak bylam rok temu). Miałam takie porownanie bo pare tygodni wczesniej bylam we Wenecji i musze stwierdzic ze w samej Wenecji bylo taniej niz w Wiedniu.

Ale mimo wszystko zycze udanej podrozy i niezapomnianych wrazen bo Austria jest piękna!
Austria noclegowo może i nie jest tania, ale przynajmniej trzyma pewien standard, czego nie mogę już napisać o włoskiej ofercie. Z moich doświadczeń wynika, że ceny w obu krajach są porównywalne. Dwuosobowy pokój w trzygwiazdkowym hotelu kosztuje zwykle w przedziale 75-100 euro za noc. Na zwiedzanie Wiednia, o ile dobrze pamiętam, przeznaczyłam 4 dni, zobaczyłam wszystko co zaplanowałam. Jak wiesz gdzie iść zjeść nie wydasz tam dużo i można popróbować nowych kuchni np. dobry pakistański lokal gdzie płacisz ile uważasz za słuszne albo inaczej na ile cię stać.

Jeżdżenie po Austrii bardzo lubię i staram się zobaczyć jak najwięcej, zachwyt Włochami mi przeszedł, przede wszystkim ze względu na zachowanie mieszkańców, jednak kiedy mam wybierać gdzie spędzić weekend równie często stawiam na sąsiednią Słowenię. Chociaż jak mam być szczera, nic nie przebiło jeszcze obszaru Salzkammergut.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-23, 12:22   #16
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Wiedeń - nocleg i dojazd

Dziewczyny, ja już jestem po Płakać mi się chce, ale ja się prawie zakochałam w tym miejscu... Przecudowne miasto takie na całe życie... Już planuję kolejny wyjazd, najlepiej na cały tydzień, by móc wszystko zobaczyć, dotknąć, obejść, chcę też wybrać się trochę poza Wiedeń, może pociągiem do Villach... A na pewno zrobię wycieczkę Bratysława (1 dzień) - Wiedeń (X dni, zależnie od $$$ i czasu wolnego) i Budapeszt (choć 2-3 dni) ! Bilety na OBB są śmiesznie tanie, po 19 czy 29 e w obie strony- zależnie od destynacji. W Bratysławie na pewno w cenie biletu jest komunikacja miejska, także dodatkowy plus.
Muszę napisać, że Wiedeń nie jest tani - napiszę więcej - jest chyba nawet droższy od Berlina. Ale ile bardziej cudowny od stolicy Niemiec.. choć do złudzenia niektóre rzeczy są podobne
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-23, 13:37   #17
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Wiedeń - nocleg i dojazd

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ja już jestem po Płakać mi się chce, ale ja się prawie zakochałam w tym miejscu... Przecudowne miasto takie na całe życie... Już planuję kolejny wyjazd, najlepiej na cały tydzień, by móc wszystko zobaczyć, dotknąć, obejść, chcę też wybrać się trochę poza Wiedeń, może pociągiem do Villach... A na pewno zrobię wycieczkę Bratysława (1 dzień) - Wiedeń (X dni, zależnie od $$$ i czasu wolnego) i Budapeszt (choć 2-3 dni) ! Bilety na OBB są śmiesznie tanie, po 19 czy 29 e w obie strony- zależnie od destynacji. W Bratysławie na pewno w cenie biletu jest komunikacja miejska, także dodatkowy plus.
Muszę napisać, że Wiedeń nie jest tani - napiszę więcej - jest chyba nawet droższy od Berlina. Ale ile bardziej cudowny od stolicy Niemiec.. choć do złudzenia niektóre rzeczy są podobne
Fajnie, że udała ci się wyjazd. Nie wiem co już w Austrii widziałaś, myślisz o Villach, moim zdaniem Karyntia jest ładna, ale land Salzburga ładniejszy. Polecam też Tyrol, a z miast do tych wymienionych już przez aniat92 jako obowiązkowy punkt programu dopisałabym jeszcze Innsbruck. Warto pojechać trasami alpejskimi - najpopularniejsza Grossglockner sprawdza się idealnie jako pomysł na jednodniową wycieczkę.
Piszesz, że OBB to tani transport, ale pewnie kupowałaś w Polsce specjalne bilety w ofercie SparDay SparNight. Gdybyś korzystała z połączeń wewnątrz kraju bez karty zniżkowej chyba zmieniłabyś zdanie np. trasa Villach-Wiedeń w jedną stronę to wydatek 50 euro. Można wyrobić Vorteilscard (ważna rok, daje prawo do 50% zniżki). Będzie to opłacalne jeśli nie masz jeszcze 26 lat, wówczas zapłacisz tylko 19,90 euro w przeciwnym razie 100. Tańszym środkiem transportu są autobusy oraz auto, bo winieta na 10 dni to tylko 7,9 euro.

Mnie bardziej podoba się Berlin przede wszystkim ze względu na luz i przyjazność berlińczyków, która stwarza niepowtarzalny klimat tego miasta.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-23, 13:46   #18
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Wiedeń - nocleg i dojazd

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ja już jestem po Płakać mi się chce, ale ja się prawie zakochałam w tym miejscu...
Pomyśl sobie, jak mi się chce płakać, odkąd wróciłam do Polski po roku w W...
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-23, 14:12   #19
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Wiedeń - nocleg i dojazd

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
Pomyśl sobie, jak mi się chce płakać, odkąd wróciłam do Polski po roku w W...
Oj to współczuję... Chodziłam po Wiedniu i kilku innych miastach i wiesz co sobie pomyślałam? Śmieją się z nas, że nie mamy metra w stolicy, patrząc obiektywnie - nasza stolica nie ma tak wiele do zaoferowania pod względem turystycznym, jak inne europejskie miasta - ale to taka nasza 'spuścizna' historyczna. Jesteśmy młodym krajem pod względem życia jako oddzielny organizm. Szkoda, bo gdyby nie XX wiek może i nasze miasta miałyby więcej duszy, niż dzielnice pokroju Ursynowa (tak, widziałam, w Wiedniu też są typowe dzielnice mieszkalne). A kogo obchodzi historia? Takie rzeczy można przeczytać w domu.
Pracowałaś tam czy jakiś Erasmus? Czy może coś innego? Mi Erasmus zaczął poważnie chodzić po głowie, ale nie wczytywałam się - nie znam zbyt dobrze niemieckiego.. Ponadto moja szkoła nie ma kontraktu z Austrią w ogóle, jedynie Rumunia i Litwa.. No ale lepszy rydz niż nic, kto wie

Cytat:
Napisane przez amber2046 Pokaż wiadomość
Piszesz, że OBB to tani transport, ale pewnie kupowałaś w Polsce specjalne bilety w ofercie SparDay SparNight. Gdybyś korzystała z połączeń wewnątrz kraju bez karty zniżkowej chyba zmieniłabyś zdanie np. trasa Villach-Wiedeń w jedną stronę to wydatek 50 euro. Można wyrobić Vorteilscard (ważna rok, daje prawo do 50% zniżki). Będzie to opłacalne jeśli nie masz jeszcze 26 lat, wówczas zapłacisz tylko 19,90 euro w przeciwnym razie 100. Tańszym środkiem transportu są autobusy oraz auto, bo winieta na 10 dni to tylko 7,9 euro.
Powiem Ci, że nie weryfikowałam tych informacji. Chodziło mi o połączenia do Bratysławy i Budapesztu. Sprawdzałam tylko Budapeszt we wrześniu i ceny były właśnie 19 e, tylko, że nie przełączyłam języka i już nie chciało mi się szukać od nowa. Te informacje podała mi dziewczyna w pociągu. Być może te dane, które znalazłam, dotyczyły tylko podróży w jedną stronę, choć sądzę, że ze względu na jakąś promocję pewnie istnieje takie połączenie.
Pomysł z Villach wpadł spontanicznie, na pewno dobrze to przemyślę pod względem logistycznym i cenowym. Swoją drogą zarówno Villach, jak i Salzburg ma w miarę ok ceny na hostelbookers.com (pokoje prywatne, są też dzielone).

Edytowane przez 201705250955
Czas edycji: 2012-07-23 o 14:14
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-23, 15:30   #20
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Wiedeń - nocleg i dojazd

Z Warszawy do Villach kursuje codziennie pociąg Polonia od 39 euro - za tą cenę otrzymasz specjalny bezzwrotny bilet, przy którym nie ma też opcji zmiany terminu wyjazdu. Bilet można kupić okrągły rok na dwa miesiące przed podróżą (chyba że zmienia się rozkład na zimowy wtedy nie sprzedają z takim wyprzedzeniem). Radzę nie zostawiać tego na ostatnią chwilę, bo promocyjna pula może zostać wyczerpana. Znajomi w maju musieli przez to zapłacić 69 euro za sztukę. Kup też od razu powrotny, bo na stacji OBB chcą zawsze przynajmniej 59 euro tych za 39 nigdy nie mają. Istniej też wariant autobusowy z Wiednia za 19,90 euro czas przejazdu zbliżony, ponieważ jedzie głównie autostradami.

Mieszkam 48km od Villach, w stolicy Karyntii Klagenfurcie także jestem w miarę pewnym źródłem informacji.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-23, 22:32   #21
h2o0
Zakorzenienie
 
Avatar h2o0
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 3 910
Dot.: Wiedeń - nocleg i dojazd

Na początku lipca byłam w Wiedniu, trzy dni i to wystarczy, aby zakochać się w tym mieście udało mi się zobaczyć wszystko, co chciałam. Jechałam autobusem. Od siebie mogę polecić hostel ALIBI- czysto, ceny przystępne (za dwa noclegi zapłaciłam 30 euro z groszami), na recepcji pracuje dziewczyna z Polski, pracują też tam Słowaczki. Nie jest w centrum miasta, ale blisko na tramwaj, poza tym komunikacja w Wiedniu jest świetna. Z lokalnych rzeczy do jedzenia to tam mają sznycel, tort sachera- polecam knajpkę Aida ogólnie rzecz biorąc nie nastawiałam się na jedzenie tylko zwiedzanie ogólnie rzecz biorąc polecam, Wiedeń jest cudowny!!
h2o0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 14:07   #22
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Wiedeń - nocleg i dojazd

Cytat:
Napisane przez amber2046 Pokaż wiadomość
Z Warszawy do Villach kursuje codziennie pociąg Polonia od 39 euro - za tą cenę otrzymasz specjalny bezzwrotny bilet, przy którym nie ma też opcji zmiany terminu wyjazdu.
Wiem, że bilety na nasze pociągi są drogie w Wiedniu - właśnie dziewczyna, która ze mną wracała, mówiła o tym, że zapłaciła za pociąg 89 e do Warszawy, a u nas był w tym okresie za ok 40 e. Nie wiedziała chyba o przesyłkach konduktorskich, no chyba, że takich nie ma na trasach międzynarodowych..

amber - od dawna mieszkasz w Austrii?

h200- ja też widziałam ten hostel i prawie się zdecydowałam, ale po wczytaniu się w szczegóły widziałam, że oni nie mają wifi.. dla mnie to podstawa podróży, poza tym rozmawiam przez skype, więc rozumiesz..

Ja, że udało się jechać zupełnie low-costowo, postanowiłam się wynagrodzić i nocowaliśmy w hotelu Ibis przy stacji Gasometer (U-bahn 3).
Z typowo jedzeniowych rzecz to chciałam bardzo zjeść kiełbaskę w Wurstelstand, ale przeraziły nas wielkości i przestraszyłam się, że może być niejadliwa. Poszliśmy przy Stephansplatz w takiej knajpce, podają jedzenie na porcje i pizzę. Niestety dla mnie było trochę za ostro i zdecydowanie za dużo, ale naprawdę można się najeść. Za zupę i drugie danie daliśmy po 10 e (ale porcje naprawdę ogromne, na drugi raz wzięlibyśmy 2 zupy i jedno drugie danie). Byliśmy też w kawiarnii Sacher na torcie, ja wzięłam taką mini kostkę i nie żałuję - ledwo dało się zjeść, taki słodki ten tort. Ceny koło 2,5 e za kostkę, 3,5 e za kawałek tortu. Z kolei najmilej wspominam ... lodziarnię przy Schwedenplatz - Wiedeńczykom pewnie dobrze znana. Pyszne lody - nigdy w życiu takich nie jadłam. Porcję za 2 e jadłam 20 minut, sic! Ponadto mają specjalne lody dla diabetyków, osób chorych, więc bardzo polecam
A dla kosmetycznych frików - byłam w szoku, ale w Austrii mają Lush'a.. Zawsze chciałam sobie kupić szampon w kostce no i mam. Ponadto jest dm.

Ps. za 2 osoby na piątek-niedzielę przy okazyjnych biletach udało nam się zmieścić w 6 stówkach za nocleg w dobrym hotelu, jeden przejazd PB i powrót koleją. Super cena

Edytowane przez 201705250955
Czas edycji: 2012-07-25 o 14:22
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 18:03   #23
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Wiedeń - nocleg i dojazd

Przeprowadziłam się do TŻ na stałe w marcu 2011.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 23:17   #24
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Wiedeń - nocleg i dojazd

Cytat:
Napisane przez amber2046 Pokaż wiadomość
Przeprowadziłam się do TŻ na stałe w marcu 2011.
No to ładnie, już bity rok Mam nadzieję, że nie żałujecie decyzji.

Ps. jak kogoś interesuje tańszy wyjazd do Wiednia to ktoś oferuje obecnie na gumtree i/lub allegro bilet do Wiednia z Warszawy, tylko w jedną stronę, ale za to za jakieś śmieszne pieniądze. Jeśli gumtree to sprawdzajcie Warszawę, tam najwięcej jest takich ofert.

A ja teraz szukam jakiejś hotelowej okazji właśnie (np. voucher dla stałych klientów kupiony taniej ) do sieci accor, chciałabym zabrać siostrę na taką ekstra wyprawę, tylko żeby udało się trochę zejść z astronomicznych kwot 300 zł/doba ze śniadaniem
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:47.