maseczki do skóry trądzikowej,tłustej - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-11, 20:46   #31
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: maseczki do skóry trądzikowej,tłustej

No wałsnie gdzies słyszałam a mozze przeczytałąm nie pamietam juz ze własnie nie i w tym problem ze juz bym to zastosowałą ale mam jeszcze duzo zaskornkow i nie wiem czy nie spowoduje to wyspu
majaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-12, 16:23   #32
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: maseczki do skóry trądzikowej,tłustej

Kupiłam sobie dzisiaj maseczke z zielonej glinki. ALe teraz sie zastanawiam i szukam wszedzie i nie moge znalezc odpowiedzi czy moge zastosowac zielona glinke na rozszerzone naczynka??CZy nie spowoduje to wiekszego ich rozszerzenia cz czego złego dla mojej skory?? A i z jaka woda najlepiej ja polaczyc pisze ze najlepiej z ujec głebinowych czyli jaka to jest, gdzie ja zdobyc.??
majaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-15, 00:56   #33
JaAgathaKa
Rozeznanie
 
Avatar JaAgathaKa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 656
GG do JaAgathaKa
Dot.: maseczki do skóry trądzikowej,tłustej

polecona na początku watku była maseczka aspirynowa , ale nie radze jej stosować latem. Wspaniale oczyszcza wągry, owszem ale to pochodna kwasu salicylowy-mocno złuszcza naskórek, przez co można nabawić sie przebarwień. Moja skóra cos o tym wie
JaAgathaKa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-15, 21:19   #34
alka1989
Raczkowanie
 
Avatar alka1989
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 186
Dot.: maseczki do skóry trądzikowej,tłustej

Cytat:
Napisane przez majaki Pokaż wiadomość
Kupiłam sobie dzisiaj maseczke z zielonej glinki. ALe teraz sie zastanawiam i szukam wszedzie i nie moge znalezc odpowiedzi czy moge zastosowac zielona glinke na rozszerzone naczynka??CZy nie spowoduje to wiekszego ich rozszerzenia cz czego złego dla mojej skory?? A i z jaka woda najlepiej ja polaczyc pisze ze najlepiej z ujec głebinowych czyli jaka to jest, gdzie ja zdobyc.??

nie chce tutaj w blad wprowadzac z ta woda...ale moze wysoko zmineralizowana z apteki byla by dobra??

a tak to moze sprobuj z przygotowana...w sumie ta jest najlepsza na wszystko

napisz jak ci podpasi ta maseczka z tej glinki, bo jestem bardzo ciekawa.
alka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-17, 14:03   #35
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: maseczki do skóry trądzikowej,tłustej

No to zastosowałam ta maseczke z zielonej glinki i uzyłam wody mineralnej bo ta woda z ujec głebinowych to chyba własnie woda mineralna bo na etykietce wody mineralnej własnie pisze ze jest z ujec glebinowych no wiec chyba dobrze zrobiłam nie wiem.Ale tak co do działania tej maseczki ja mam juz ok. 2 lat czerwone plamy bo pokach policzkow nie wiem zemu mi takei cos zostaje zawsze po pryszczu, ktorego nawet nie wyciskam.No ale na polczikach nie miałam jakis ropnych pryszczy juz od bardzo dawna ,Takie to na czole mam.No ale tego co ja mam nie da sie juz od tylu lat wyleczyc .To jakies czerowne plamki i zaskorniki.I teraz tak po zastosowaniu tej maseczki wszystko było raczej tak samo nic nie lepiej nic nie gorzej ale po 2 dniach miałm znacznie pogorszona skore i dalej mam niz kiedykkolwiek od bardzo dawnaNa policzkach kolo tych czerwonych plam pojawiły sie duze pryszcze, ktorych nie miałam i nie wiem czy jest to spowodowane ta maseczke czy ona spod spodu wyciagneła te peyszcze czy to wogole jakas inna przyczyna ale nie weim ni stad ni zowon pogorszyła mi sie strasznei twarz.
Moze tez dlatego ze zastosowałam od razu po zmyciu maseczki krem Iwostin intensywnie nawilzajacy dlo skory alergicznej i wrazliwej, i chyba suchej .No nie wiem skad to sie wszieło. Nie wiem czy stosowac znowu ta maseczke za jakis tydzien bo boje sie ze znowu jeszcze bardzije mi sie twarz pogorszy a tego juz bym ie zniosła.Powiedzcie czy mieliscie cos takeigo bo maseczke ze jakis wysyp cy co??
majaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-17, 18:38   #36
giovanna92
Wtajemniczenie
 
Avatar giovanna92
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: tu diabeł mówi dobranoc
Wiadomości: 2 003
GG do giovanna92
Dot.: maseczki do skóry trądzikowej,tłustej

Ja kupiłam do mojej cery tradzikowej maskę z zieloną glinką i dla lepszego efektu peeling enzymatyczny z Ziaja NUNO . Peeling powoduje złuszczenie martwego naskórka , dzieki czemy maska lepiej działa.
Oba te produkty razem stosowane dają dobry efekt . Stosowałam je dopiero pierwszy raz , ale wydać efekty.
Producent pisze ,że maska wykazuje skuteczne działanie ściągające, zmniejsza rozszerzone pory, łagodzi zmiany trądzikowe i normalizuje prace gruczołów łojowych, nawilża skóre oraz łagodzi podrażnienia, nie zatyka porów. WSZYSKO SIĘ ZGADZA!
Myślę, że samo stosowanie maski też pomoże.
giovanna92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-18, 14:15   #37
SuavementeBesame
Raczkowanie
 
Avatar SuavementeBesame
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 124
Glinki w kosmetyce.

Witam was dziewczyny.

Wypowiedz koleżanki z forum < spełniona > bardzo mnie zaintrygowała oraz zainteresowała.
Doświadczyła na własnej skórze, że glinki pomagają w leczeniu trądzika. W jej wypadku glina zawarta w antyperspirancie. Fakt, dziwnie to brzmi by wcierać antyperspirant w sztyfcie na plecy ... no ale czego się nie robi by w końcu ładnie wyglądać . Jestem ciekawa w jakiś jeszcze preparatach może znajdować się glinka oraz jak różne rodzaje działają na skóre.
O to link który podała mi spełniona http://sunsuccess.pl/index.php?optio...d=76&Itemid=36
"Skóra tłusta, trądzikowa: glinka bentonitowa, glinka zielona, glinka czerwona, glinka żółta, glinka Fuller’s Earth,
glinka Rhassoul "
w jakich kosmetykach ( w miare możliwości tanich) moge znaleźć te rodzaje glinki ...
i czy taka kuracja na pewno będzie bezpieczna.

pozdrawiam.
SuavementeBesame jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-18, 15:56   #38
me myself & I
Raczkowanie
 
Avatar me myself & I
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 195
Dot.: Glinki w kosmetyce.

mmmmmmmmmMMMm glinka!

świetnie działa na mojej cerze wystarczy że wieczorem wezmę...i rano efekt murowany!

A tak co do samego produktu, to polecam maseczkę z zielonej glinki, którą można znaleźć w każdym Rossmanie(cena wynosi około 3.50zł).

GORĄCO POLECAM!
me myself & I jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 21:03   #39
alka1989
Raczkowanie
 
Avatar alka1989
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 186
Dot.: maseczki do skóry trądzikowej,tłustej

Cytat:
Napisane przez majaki Pokaż wiadomość
No to zastosowałam ta maseczke z zielonej glinki i uzyłam wody mineralnej bo ta woda z ujec głebinowych to chyba własnie woda mineralna bo na etykietce wody mineralnej własnie pisze ze jest z ujec glebinowych no wiec chyba dobrze zrobiłam nie wiem.Ale tak co do działania tej maseczki ja mam juz ok. 2 lat czerwone plamy bo pokach policzkow nie wiem zemu mi takei cos zostaje zawsze po pryszczu, ktorego nawet nie wyciskam.No ale na polczikach nie miałam jakis ropnych pryszczy juz od bardzo dawna ,Takie to na czole mam.No ale tego co ja mam nie da sie juz od tylu lat wyleczyc .To jakies czerowne plamki i zaskorniki.I teraz tak po zastosowaniu tej maseczki wszystko było raczej tak samo nic nie lepiej nic nie gorzej ale po 2 dniach miałm znacznie pogorszona skore i dalej mam niz kiedykkolwiek od bardzo dawnaNa policzkach kolo tych czerwonych plam pojawiły sie duze pryszcze, ktorych nie miałam i nie wiem czy jest to spowodowane ta maseczke czy ona spod spodu wyciagneła te peyszcze czy to wogole jakas inna przyczyna ale nie weim ni stad ni zowon pogorszyła mi sie strasznei twarz.
Moze tez dlatego ze zastosowałam od razu po zmyciu maseczki krem Iwostin intensywnie nawilzajacy dlo skory alergicznej i wrazliwej, i chyba suchej .No nie wiem skad to sie wszieło. Nie wiem czy stosowac znowu ta maseczke za jakis tydzien bo boje sie ze znowu jeszcze bardzije mi sie twarz pogorszy a tego juz bym ie zniosła.Powiedzcie czy mieliscie cos takeigo bo maseczke ze jakis wysyp cy co??
Ojej Kochana a może to tak dziala, ze wyrzuca najpierw te wszystkie brudy??
A jak pisze na opakowaniu...moze lepiej odstaw ja co ? sama nie wiem...z tego co piszesz, to tobie nie sluzy
ja tez mam czerowne plamki wokol krost i pryszczy , ktorych nawet nie wyciskalam..nie wiem czemu tak sie dzieje
borasolem sobie przemywaj..to jest kwas borowy on oczyszcza( jesi nie jestes w ciazy to mozez go stosowac)
alka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 21:06   #40
alka1989
Raczkowanie
 
Avatar alka1989
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 186
Dot.: maseczki do skóry trądzikowej,tłustej

Majaki jeszcze pisze co do tej glinki...bo kiedys ja zastosowalam maseczke z glinki, teraz mnie oswiecilo i byl taki sam efekt:/ tylko mi wyskoczylo wiele syfu niz to warte...ale moj narzeczony mowi, ze to tak ma...ze na pocztaku wystrzela a potem znika i niby cera sie polepsza ale ja juz nie chcialam dalej probowac bo sie przestraszylam takze ...gdybys miala nerwy i czas to sprobuj
alka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 13:37   #41
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: maseczki do skóry trądzikowej,tłustej

Nie wiem czy to było przez tą maseczkę czy nie ale zastoswałam ja po raz drugi i nic sie nie działo ani lepiej ani gorzej tak mi sie wydaje wiec to chyba nie było jednak od maseczki tylko ze tym razem nie nałożyłam po niej żadnego kremu.Wogole nei moge uzywac kremow nawilzających bo po kazdym z nich wyskakuja mi czerwone placki .Chociaz ja uzywam Izotrexinow czyli retinoidu i kwasow AHA w kremei Sebium AKN z Biodermy i kwasu azelinowego cyz jakos tak nei pamietam nazwy w kremie Skinoren i dermatolog powiedziała ze powinna uzywac kremow nawilzajacych tylko wtedy koiedy skora mi sie bedzie bardzo łuszczyła a skora mi sie łuszczy rano bo po przemyciu twarzy (uzywam z Biodermy żelu dla skory tłustej i trądzikowej ) mam bardzo skore sucha i zaczerwieniona juz od dawna zauwazłyam zejestem tak jakby uczulona na wode bo po kazdym przemyciu twarzy jestem czerowna a tak własnciwie to zaogniuja sie plamki wiec tutaj moje pytanie do Ciebei Alu poleciłas mi zebym uzywałam kwasu bornego a ja jak chodze po forum to własnie sie spotykam ze wiele osob go uzywa i juz mnie wczesniej zciekawiło zeby go uzyc a przeczytałam ze uzywaja go tez osoby z tradzikiem rozowatym a ja jakis czas temu sama przerzywałam ze mam tradzik rozowaty bo objawy wszystkie sie zgadzały tylko jedno mnie pocieszało ze jstem na to za młoda ale mogłabys powiedizec cos wiecj o tym kwasie borowym czy nie zawiera alkoholu jak sie go uzywa z woda czy bez i wwogloe czy nie podraznia.Dziekuje Ci bardzo za odpowiedzi
majaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-22, 15:55   #42
Zasmutana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Ze swojego pokoju:P
Wiadomości: 299
Dot.: maseczki do skóry trądzikowej,tłustej

A slyszalyscie o maseczce z drozdzy?? No wiec troche mleka i drozdzy gotowac az sie rozpusci.Potem nalozyc i czekac az zaschnie.Po ok 15 min zmycŚwietnie wysusza
Zasmutana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 20:12   #43
Ishikawa
Crazy turtle lady
 
Avatar Ishikawa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Wiadomości: 8 911
GG do Ishikawa
Dot.: maseczki do skóry trądzikowej,tłustej

Cytat:
Napisane przez Zasmutana Pokaż wiadomość
A slyszalyscie o maseczce z drozdzy?? No wiec troche mleka i drozdzy gotowac az sie rozpusci.Potem nalozyc i czekac az zaschnie.Po ok 15 min zmycŚwietnie wysusza
Jedna z niewielu, która mnie nie podrażnia.....w sumie chyba jedyna, tak na dobra sprawe
Próbowałam niedawno maseczki Larosett i przestrzegam każdą , która ma skórę choc troszke wraźliwą. Szczypało, skóra sie robiła czerwona, a później starsznie swędziało A smarowałam twarz, szyje, dekold i ramiona.....no masakra. Ale później skóra była jakby jasniejsza i gładsza. Mimo tego po 3 saszetkach skapitulowałam. Za mały efekt, na takie cierpienia no i cena 60 zł za 100 ml Dobrze ża za "piekne oczy" dostałam próbki w aptece
__________________
Instagram
Ishikawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 18:56   #44
Emilkaa
Zadomowienie
 
Avatar Emilkaa
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 775
Dot.: maseczki do skóry trądzikowej,tłustej

Ja polecam gorąco z Oriflame maseczkę pomidorową.Jest naprawdę świetna.I co ciekawsze jestem z konkurencji (z avonu),więc jak ja coś polecam z oriflame'u to znaczy,że jest naprawdę świetne.
Przynajmniej wszystkim z taką cerą polecałam i każdy jest zadowolony.
Emilkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-23, 10:17   #45
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: maseczki do skóry trądzikowej,tłustej

A kiedy najlepiej robić maseczkę?? Jeżeli rano stosuję maść na trądzik (acne derm) to maseczkę zastosować przed tą maścią czy wogóle w ten dzień odpuścić sobie maści na trązik.??
majaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 19:25   #46
Buła
Raczkowanie
 
Avatar Buła
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 212
Dot.: maseczki do skóry trądzikowej,tłustej

Wydaje mi się, że żeby plamki poznikały potrzeba zdecydowanie cięższego kalibru. Słyszałam, że blizny po trądziku nigdy nie znikają, a jedynie bledną i spłycają się. Nie wiem jak u Ciebie z peelingami skoro masz taką wrażliwą skórę, ale mam dwie koleżanki, którym taki profesjonalny peeling bodaj kwasami owocowymi (czy może nazwały to złuszczaniem???) - naturalnie u dermatologa - bardzo pomógł. Pierwsza z nich płaciła 300 zł za jeden zabieg, ale efekt był niesamowity. Nie dość, że sesja zlikwidowała blizny, wyrównała (wygładziła) skórę, to jeszcze jakimś magicznym sposobem wypryski/trądzik nie wróciły. Teraz ma zupełnie normalną skórę. Tak się zastanawiam - może po prostu skóra ma szansę się równomierniej, regularniej odbudowywać?
Druga płaciła 150 zł u zupełnie innego dermatologa, w zupełnie innej części Polski. Trzeba było więcej zabiegów, ale skóra na twarzy też zdecydowanie się poprawiła.
Piszę o tym, bo mimo że jestem po 20 (jak i koleżanki) trądzik w lekkiej postaci wrócił. Naturalnie szybciutko poleciałam do dermatologa i z jednej strony (odpukać) już widać wyraźną poprawę, ale z drugiej - tak jak u Ciebie - od antybiotyku i tych dziwnych tworzonych w aptece mikstur porobiły mi się bladoróżowe lub czerwone plamki.
Jak skończę leczenie, to zapytam o to mojego dermatologa i dam znać (choc nie wiem, kiedy to nastąpi) Nie wiem, czy moja skóra nadaje sie do takiego złuszczania, bo jest bardzo wrażliwa (np peelingów mechanicznych nie toleruje w ogóle) Sugeruję, abyś Ty juz teraz o to zapytała.
Druga rzecz - nawilżanie i zwalczanie podrażnień. Gdy nie wychodzę z domu, lub tylko do sklepu smaruję całą twarz kremem Cicalfate Avene. Likwiduje podrażnienia, łuszczenie i nie zapycha. Jest antybakteryjny, więc gruba warstwą smaruję nim dodatkowo krostki lub ewentualne ranki. Mnie służy, więc polecam.
Co do maseczki - o ile kiedyś stosowałam przynajmniej raz w tygodniu o tyle teraz nie moge sobie na to pozwolić, bo w moim przypadku tylko podrażnia, a efekty nie są na tyle spektakularne, żeby się męczyć. Z glinką miałam podobne doświadczenia jak te opisane przez Ciebie, ale chyba w trochę mniejszym zakresie, bo zrobiło się tylko kilka maleńkich krostek. Za glinką w każdym razem nie tęsknię Myślę (ale to tylko moje skromne zdanie) że jeśli już rzeczywiście czujesz, że musisz użyć maseczki, to lepiej takiej naturalnej, drożdżowej na przykład, bo nie powinna podrażniać ani "kłócic się" z dermatologicznymi specyfikami, tak jak to mogą robić sklepowe. Niemniej jednak nie sądzę, by maseczka cokolwiek mogła wskórac na Twój plamkowy problem
Buła jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 21:22   #47
Candy86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 44
Maseczki do cery trądziowej

Hej,
mam pytanko. Jakich uzywacie maseczek do cery tradzikowej i jakie mozecie polecic. ja uzywam maseczki drożdżowej firmy SORAYA Care&Control i szczerze ja polecam.
Candy86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 21:49   #48
Nindża
Rozeznanie
 
Avatar Nindża
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 517
Dot.: Maseczki do cery trądziowej

tylko fango-ziemia wulkaniczna marki borghese
Nindża jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 21:51   #49
nati133
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 183
Dot.: Maseczki do cery trądziowej

ja z perfekty,antybakteryjna maseczke na twarz z gruszka, krzemem i glinka ;d polecam!
nati133 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-02, 16:10   #50
alanek3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 70
Dot.: Maseczki do cery trądziowej

A ja polecam maseczke,ktora mozna samemu szybko przygotowac w domu.W zasadzie jstem zwolenniczka domowych maseczek.Maseczka ta swietnie oczyszcza i wygladza skore Kawałek drożdży piekarskich, wielkości orzecha włoskiego mieszam z łyżeczką ciepłego mleka. Smaruje powstałą pastą chorą skórę twarzy ale nie tylko(moga byc plecy,dekolt itp) Gdy maska zastygnie, zmywam ją letnią wodą.I tak codziennie przez kilka tygodni.Efekt naparwade jest zadziwiajacy Problemy znikaja a skora jest naprawde gladziutka
alanek3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-03, 16:38   #51
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: maseczki do skóry trądzikowej,tłustej

Dzięki Buła za podzielenie się informacjami. Też się zastanawiam nad kwasami jakimiś od dermatologa bo te leki nie za bardzo działają na mnie. Uzywam kremu z kwasami owocowymi ale jest to na pewno o wiele mniejsze stęzenie niż te u dermatologa więc chyba mogę liczyć że mi pomoże.oby. jeszcze miałam zapisany taki krem z Biodermy na przebarwienia Whithe Objecting ale odstawiłam na całe wakacje i teraz jeszcze dopoki jest ciepło bo on zawiera tez kwas glikolowy jak się nie mylę więc z tą maścią jeszcze poczekam i zacznę ją stosować powtórnie gdzieś za tydzień. A teraz używam Acne Dermu -rano a na zmianę wieczorem- Isotrexin i Sebium AKN.A przebarwienia dalej są. Widzę Buła że jesteś z Wrocławia a ja jestem z okolic więc jakbyś mogła polecić dermatologa gdzie robiła sobie te zabiegi twoja kolezanka to było by fajnie. Jak znasz jakiś dermatologow z Wrocławia albo okolic takich, którzy wykonują takie zabiegi albo takich który poleciłby mi co mam dalej z tym robić to jak możęsz to daj mi jakieś namiary. bO ja już nei wiem do kogo mam się zwrocic o pomoc zebym mogła normalnie żyć.
majaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-03, 18:49   #52
Maliiina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 24
Dot.: Maseczki do cery trądziowej

zgadzam sie w 100% maseczka z drożdży jest świetna wysusza wypryski i wygładza skóre
Maliiina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-03, 19:26   #53
Emilkaa
Zadomowienie
 
Avatar Emilkaa
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 775
Dot.: maseczki do skóry trądzikowej,tłustej

Cytat:
Napisane przez majaki Pokaż wiadomość
A kiedy najlepiej robić maseczkę?? Jeżeli rano stosuję maść na trądzik (acne derm) to maseczkę zastosować przed tą maścią czy wogóle w ten dzień odpuścić sobie maści na trązik.??

ja na twoim miejscu bym sobie wtedy odpuściła.
A maseczkę najlepiej robić w godzinach od 17-19.
Emilkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-03, 23:46   #54
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Glinki w kosmetyce.

Glinkę Ghassoul znajdziesz w błotku do włosów Bielendy, ok.10zł za 200ml:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=12544.

Cytat z www.we-dwoje.pl:
"Glinka ta ma szerokie zastosowanie (może być używana jako mydło, szampon, maseczka na twarz i ciało a także w zabiegach w salonach SPA & Wellness). Działanie glinki Ghassoul polega na absorpcji zanieczyszczeń - nie jest ona w żaden sposób agresywna dla skóry, włosów, czy śluzówki. Glinka może być wykorzystywana do pielęgnacji całego ciała – „ od stóp do głów”. Jest naturalna w 100 % -nie zawiera substancji chemicznych, drażniących ani zapachowych. Dzięki temu glinka może być stosowana w pielęgnacji skóry wrażliwej, płytko unaczynionej oraz skłonnej do alergii. Jest ona powszechnie stosowana w dermatologii (cenny składnik terapii przeciwtrądzikowej) i kosmetologii - w produkcji szamponów, żelów pod prysznic, kremów i masek do twarzy. Hipoalergiczna i niezwykle delikatna nawet dla szczególnie wrażliwej skóry. Nie dopuszcza do zanikania cennej, cienkiej powłoki lipidowej stanowiącej tarczę ochronną skóry. W farmacji glinka znana jest jako podstawowy składnik leków przeciw nadkwasocie."

Bardzo dobre glinki "kolorowe" od białej po zieloną w bardzo przystępnej cenie, w formie pasty lub sypkiej produkuje Argiletz, niestety ciężko je dostać w aptekach lub sklepach zielarskich.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 08:10   #55
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: maseczki do skóry trądzikowej,tłustej

Łącze wątki.

Prosze o korzystanie z wyszukiwarki!!!!!!!!!!!!
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 12:45   #56
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: maseczki do skóry trądzikowej,tłustej

Hmm, to chyba nie do mnie... skorzystałam, dopisałam się do istniejącego od dłuższego czasu wątku. Glinka to nie tylko maseczki do cery trądzikowej, ale także preparaty ujędrniające skórę, antycellulitowe i przeciwłupieżowe. Wątek z ogólnym przeglądem kosmetyków z tym składnikiem, bez szufladkowania jako "do cery tłustej", wydaje się całkiem na miejscu jako osobny...
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.

Edytowane przez Malla
Czas edycji: 2008-09-04 o 13:09
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 22:00   #57
Buła
Raczkowanie
 
Avatar Buła
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 212
Dot.: maseczki do skóry trądzikowej,tłustej

majaki,
jak koleżanka wróci z wakacji to zapytam i prędziutko napiszę. Ja niestety nie znam żadnego dermatologa we Wrocławiu, bo sama się tu nie leczę, tylko w mojej starej mieścinie hen daleko
Wydaje mi się, że czytałam tu kiedys wątek o dermatologach z różnych miast, więc może znajdziesz tam kogoś godnego polecenia.
Głowa do góry, w końcu musi nam to przejść.
Buła jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 16:09   #58
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: maseczki do skóry trądzikowej,tłustej

Dzięki . ja juz ten watek przejrzałam i niestety nikogo nie znalazłam. Bede wdzieczna za te namiary od kolezanki. to czekam i sie nie poddaje;d
majaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-09, 16:28   #59
alka1989
Raczkowanie
 
Avatar alka1989
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 186
Dot.: maseczki do skóry trądzikowej,tłustej

Majaki,
z tym kwasem spotkalam sie jak mialam 18 lat..po oczyszczenku u kosmetyczki kobietka zalecila mi zebym przemywala nim tewarz...ze fajnie oczyszcza i wogole...wiem, ze nie mozna go stosowac jak sie jest w ciazy..ale ze jak sie jest mlodszym to nic mi o tym nie wiadomo...ale warto zaoytac kogos bardziej doswiadczonego
alka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-09, 16:31   #60
alka1989
Raczkowanie
 
Avatar alka1989
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 186
Dot.: Maseczki do cery trądziowej

Cytat:
Napisane przez alanek3 Pokaż wiadomość
A ja polecam maseczke,ktora mozna samemu szybko przygotowac w domu.W zasadzie jstem zwolenniczka domowych maseczek.Maseczka ta swietnie oczyszcza i wygladza skore Kawałek drożdży piekarskich, wielkości orzecha włoskiego mieszam z łyżeczką ciepłego mleka. Smaruje powstałą pastą chorą skórę twarzy ale nie tylko(moga byc plecy,dekolt itp) Gdy maska zastygnie, zmywam ją letnią wodą.I tak codziennie przez kilka tygodni.Efekt naparwade jest zadziwiajacy Problemy znikaja a skora jest naprawde gladziutka

ale tajk w dzien dzien to nie zaszkodzi??? bo mnie kots mowil, ze ta maseczke stosuje sie raz na miesiac i jak sobie ja zrobilam to mnie szlag trafil bo efektow zadnych nie bylo..a raz na miesiac to tak jakby nic sie nie robilo gdy skora przetluszcza sie z predkoscia swiatla :/
alka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:14.