proszę o małą pomoc :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-20, 15:02   #1
niuniusienka21
Raczkowanie
 
Avatar niuniusienka21
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 52

proszę o małą pomoc :)


hej dziewczynki

Mam pewien problem - dopiero od dwóch tygodni jestem na diecie redukcyjnej i tak naprawdę jestem w trakcie uczenia co można jeść, czego nie, co i o której porze najlepiej tylko pojawia się u mnie taki mały problem - od przyszłego poniedziałku będę miała tydzień lub dwa (jeszcze do końca nie wiadomo ile) praktycznie całodniowe poza domem, bez możliwości przygotowania obiadu lub też kupienia czegoś na mieście. I jak teraz to pogodzić z dietą? Na pewno też nie będę miała możliwości odgrzania posiłku wcześniej przygotowanego :/ I i II śniadania zjem w domu w miarę syte, kolację także już zjem w domu ale zostaje mi obiad i podwieczorek :/ nie mam pojęcia jak to rozplanować ? bardzo Was proszę o pomoc
I jeszcze co do podwieczorku - czy może to być np. serek danio albo bułeczka pełnoziarnista? bo serek homo naturalny mi niezbyt podchodzi sam bez niczego a tak jak już pisałam nie będę miała możliwości wożenia ze sobą dodatkowych przypraw i składników :/ straciłam na razie 2 kg i nie chcę, żeby one wróciły przez ten czas
niuniusienka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 15:37   #2
Klaudis1144
Rozeznanie
 
Avatar Klaudis1144
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 536
Dot.: proszę o małą pomoc :)

NA obiad nie wiem, ale na podwieczorek możesz sobie wziąć jakieś orzechy(nnkt) a jeśli chcesz to do tego wieśniaka.
Klaudis1144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 16:08   #3
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: proszę o małą pomoc :)

Jeżeli dostaniesz obiady "z zewnątrz" to też można je dostosować - ja w takich sytuacjach np. nie jadłam ziemniaków - tylko mięsko i surówki, albo na odwrót, jak mięcho było tłuste. Albo jadłam np. tylko zupkę. Nie martw się, jeden zawalony posiłek, jak pozostałe masz ok, diety nie zawali. Ważniejsze jest to, żeby nie podjadać, i jeść regularnie - tak sądzę. Po prostu nie szalej, i nie zmiataj wszystkiego co Ci dają.
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 16:11   #4
niuniusienka21
Raczkowanie
 
Avatar niuniusienka21
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 52
Dot.: proszę o małą pomoc :)

właśnie z kupnem obiadów też będzie ciężko :/ orzechów zbytnio nie lubie :/ dlatego pytałam czy mogę jeść kromkę na podwieczorek albo sam danio
niuniusienka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 16:41   #5
Tuppence_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 397
Dot.: proszę o małą pomoc :)

Jeśli masz mozliwość zabrania posiłku ze sobą (a podejrzewam, że tak ) to możesz przygotować jakąś sałatkę z warzyw i kurczaka a nawet ryż/makaron do tego dodać. To byłaby taka imitacja prawdziwego obiadu: węgle + mięsko + warzywka, tyle że na zimno.
A na podwieczorek...serek homo/wieśniak cmyk w pojemniczek z wkrojonym plastrem polędwicy/orzechami czy czym tam wymyślisz. Przyprawy też możesz dodać wcześniej i po prostu przełożyć to do innego pojemnika.
Tuppence_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 16:55   #6
niuniusienka21
Raczkowanie
 
Avatar niuniusienka21
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 52
Dot.: proszę o małą pomoc :)

a ten danio mógłby być na podwieczorek ? albo np jogurt z truskawkami ? ew kanapka ? wybaczcie że tak powtarzam w kółko to samo pytanie ale jednak to mnie mocno interesuje
niuniusienka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 17:15   #7
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: proszę o małą pomoc :)

Nie wiem jaki skład ma danio, jogurt to węglowodany i kanapka tak samo, a teoretycznie powinno się na podwieczorek już unikać węgli.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:51.