Dania z wołowiny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-15, 17:46   #1
agnes635
Przyczajenie
 
Avatar agnes635
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Dolny Sląsk
Wiadomości: 10

Dania z wołowiny


Potrzebuję przepisy na dania z wołowiny mój mąż ją uwielbia a ja nie potrafię jej przyrządzić pliss
agnes635 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-17, 09:35   #2
gosiula
Rozeznanie
 
Avatar gosiula
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 926
GG do gosiula
Dot.: Dania z wołowiny

Witam. ja od czasu do czasu robię zrazy wołowe.
Kupuję udziec wołowy ,kroję z niego plastry takie jak na kotlety schabowe.
roztłukuje delikatnie ,a potem kazdy smaruje z o jednej strony musztardą. W srodek daje paseczek ogórka kiszonego ,słoninki i marchewki .Zwijam w rulon ,solę, pieprzę po wierzchu ,odtaczam w mące ,obsmazam na patelni ,a potem do gara i duszę.
PYCHA.
gosiula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-17, 11:19   #3
agnes635
Przyczajenie
 
Avatar agnes635
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Dolny Sląsk
Wiadomości: 10
Dot.: Dania z wołowiny

Bardzo dziękuję za przepis.Wykorzystam go napewno jak tylko zdobędę wołowinę i dam znać czy mi się udało zrobić PYCHA Pozdrawiam
agnes635 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-17, 13:29   #4
^olka^
Rozeznanie
 
Avatar ^olka^
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 528
Dot.: Dania z wołowiny

Cytat:
Napisane przez agnes635
Potrzebuję przepisy na dania z wołowiny mój mąż ją uwielbia a ja nie potrafię jej przyrządzić pliss
polecam gulasz wołowy po prowansalsku...

1kg mięsa wołowego
1/2 szklanki octu z białego wina
4 łyżki oliwy z oliwek
1 łyżeczka soli
1/2 łyżeczki pieprzu
1 liść laurowy
2 ząbki czosnku, zgniecione płaską stronka noża
1 łyżeczka posiekanego, świeżego tymianku lub 1/2 suszongo
2 wąskie paski skórki pomarańczowej
2 szklanki wytrawnego, czerwonego wina

1) Mięso oczyścić i pokroić w kostkę. W dużym rondlu zmieszać ocet, 2 łyżki oliwy, sól, pieprz, liść laurow, czosnek, tymianek i skórkę pomarańczową. Dodać mięso, przykryć folią spożywczą i wstawić do lodówki na 12-18 godzin. Następnie osuszyć mięso papierowymi ręcznikami, zachowując marynatę.
2) W dużym garnku z przykrywką podgrzać na średnim ogniu pozostałą oliwę. Dokładnie zrumienić mięso z każdej strony. Dodać marynatę. Gotować bez przykrycia 3 min, a następnie zmniejszyć ogień do minimum, przykryć i gotować mięso aż będzie miękkie. Podawać gulasz na ciepło np. z polanym masłem makaronem, udekorować natką pietruszki.
^olka^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-17, 15:27   #5
malgosia80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 58
Dot.: Dania z wołowiny

albo mozesz usmazyc stek wolowy. najlepiej na grillu ale jak nie masz to na patelnie troszke oliwy i smazyc z jednej strony minute i przewrocic na droga strone i dosmazyc w zaleznosci jak mocno usmazonego chcesz. na gore poloz plasterek sera plesniowego niebieskiego i wsadz stek na chwile do piekarnika, niech sie ten ser roztopi. podawac z pieczonymi ziemniakami, grillowanym pomidorkiem, groszkiem, pieczarkami.
malgosia80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-17, 16:15   #6
Dorixx
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 1 423
Dot.: Dania z wołowiny

Ja z wołowinki (najlepiej polędwiczek)robię strogonowa,mniam
__________________
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne tam gdzie chcą....
Dorixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 20:31   #7
pawcio247
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1
Dot.: Dania z wołowiny

Mam nawet niezły przepis na wołowinę w sosie serowym. Oto przepis na sos serowy"
Rzeczy, których potrzebujesz
stopień trudności: umiarkowane
  • 4 łyżeczki masła
  • 1/4 szklanki mąki
  • 2 szklanki zimnego mleka
  • szczypta gałki muszkatołowej
  • pieprz cayenne
  • 20 dkg sera żółtego (ser cheddar)


krok 1

W rondelku rozpuść masło.




krok 2

Dodaj mąkę i energicznie mieszaj na małym ogniu przez około 5min aż do czasu
gdy zasmażka zacznie się przyrumieniać.




krok 3

Jak tylko zauważysz że zasmażka zmienia kolor dolej pół szklanki mleka - dolewaj stopniowo stale i energicznie mieszając.




krok 4

Dolej resztę mleka (1,5 szklanki) - dolewając ciągle i energicznie mieszaj.



krok 5

Dodaj odrobinę startej gałki muszkatołowej.



krok 6

Dodaj odrobinę pieprzu cayenne i wymieszaj.
Gotuj na wolnym ogniu przez około 10 min aż zgęstnieje.




krok 7

Dodaj część startego sera i mieszaj aż się rozpuści.
Po dokładnym rozpuszczeniu dodaj kolejną porcję sera.
Dodawaj go małymi partiami cały czas energicznie mieszając.




krok 8

Posól do smaku
i wymieszaj




A teraz na wołowinę.
Przyznam że to nie sprawdzony przepis, ale mam 14 lat i staram się dostać do technikum gastronomicznego.
Więc tak. Wołowinę podsmażaj aż się nie zarumieni, najlepiej na oleju.
Wołowina najlepiej aby była chuda.
Więc życzę smacznego.

Potem przełóż mięso do półmiska i polej to wszystko sosem. Podawać najlepiej do ziemniaków. Je też można podać z sosem serowym.

Edytowane przez pawcio247
Czas edycji: 2010-08-24 o 20:35
pawcio247 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-25, 08:54   #8
Jul_a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 7
Dot.: Dania z wołowiny

Przepis na roladki wołowe - zawsze się udają - mięso jest kruchutkie, mniam!

http://agaalagordon.blogspot.com/201...-czyli-po.html
Jul_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-26, 07:30   #9
Kucharka2013
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 900
Dot.: Dania z wołowiny

Ja polecam strogonow pycha jest i bardzo pożywne, na pewno zasmakuje wam.
Kucharka2013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-26, 18:36   #10
roquefort
Przyczajenie
 
Avatar roquefort
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 18
Dot.: Dania z wołowiny

Polecam bœuf bourguignon z przepisu Julii Child oraz http://cafebabilon.blogspot.co.uk/20...kim-winie.html

My zawsze solimy wołowinę pod koniec nie ważne czy w przepisie pisało inaczej czy nie, wtedy zawsze wychodzi tak miękka, że rozpływa się w ustach.
__________________
roquefort jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-27, 11:47   #11
Black_Rose
Zadomowienie
 
Avatar Black_Rose
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 003
GG do Black_Rose
Dot.: Dania z wołowiny

Wolowinka super, choc mielona (juz gotowa) zazwyczaj smierdzi po przygotowaniu i szukac w niej mozna nawet kopyt chyba...

A poza tym uwielbiam tatar, Stragonova, krwiste steki... Poza tym polecam danie, ktore sprzedala mi Rumunka, ktora zawsze mowila, ze kuchnia wloska jest najlepsza na swiecie (nie zgadzam sie, ale to danie daje rade).

Jest to wariacja na temat Vitello Tonnato, ktore w oryginale winno byc z cieleciny, ale dobrej jakosci wolowina jest bardzo odpowiednia i juz sama ona kosztuje tyle, ze glowa boli i nie tylko w Polsce.

Potrzebujemy:
-ok. 700g dobrej wolowiny bez kosci (najlepiej poledwicy, ale moze byc inna chudsza czesc)
- puszka tunczyka w oleju
- 3-4 fileciki anchois
-60g kaparow
- 3-4 lyzki dobrego mojenezu
- sok z jednej cytryny
- pol szkl oliwy (najlepiej z oliwek, ma byc po wlosku)
- 1 cebula
- marchewka
- lodyga selera naciowego lub kawalek korzeniowego
- zabek czosnku
- 2 szkl wytrawnego bialego wina
- kilka gozdzikow
- listki laurowe
- kilka korniszonow

Wolowine zwiaz jak szynke, pod sznurek wepchnij kawalki warzyw. Wloz do garnka, dodaj wino, listki i czosnek, gozdziki i pieprz. Dopelnij woda, tak aby bylo nie calkiem przykryte. Wstaw i w momencie wrzenia dodaj soli. Gotuj do miekkosci, ale mieso nie moze sie rozpadac. W miedzyczasie zrob sos: zmiksuj majonez z tunczykiem, polowa kaparow, anchois i dodawana bardzo powoli rozmieszana z sokiem oliwę. Jesli sos zrobi sie sztywny, mozesz dodac troche przestudzonego wywaru z miesa.
Wola odloz do przestygniecia, sos niech przegryzie sie w lodowce. Gdy miesko jest zimne pokroj w cieniuskie plasterki, i warstwami nakladaj na nie sos, az do wykonczenia skladnikow, udekoruj kaparami i korniszonami. Wstaw do lodowki, najlepsze na drugi dzien
Black_Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-01, 08:03   #12
Lazurowewybrzeze
Zadomowienie
 
Avatar Lazurowewybrzeze
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Marsylia
Wiadomości: 1 719
Dot.: Dania z wołowiny

Podam cos z klasyki francuskiej kuchni na dania z wolowina. Takimi klasykami sa boeuf a la bourguignon, czyli wolowina po burgundzku, a drugi to pot au feu, czyli wolowina gotowana z duza iloscia warzyw.

Wlowina po burgundzku
Skladniki
1,5 kg wolowiny
1/2 butelki czerwonego wina najlepiej z Burgundii
200 g wedzonego boczku
6 duzych marchwi
3 cebule
2 zabki czosnku
1 listek laurowy
4 lyzki oleju, najlepiej arachidowego
1 szklanka wody
1 kostka rosolowa
1/2 peczka zielonej pietruszki
maka
sol, pieprz

Pokroic w duza kostke mieso. Pokroic czosnek i cebule na drobne kawalki. Pokroic marchew na gubsze 4 mm talarki. Boczek jak nie krojony w kawalku, to tez pokroic na drobne kawalki.

Wlac do garnka olej. Podsmazyc na nim razem czosnek, cebule, boczek, marchew i obtoczone w mace kawalki wolowiny.

Nastepnie dodac do tego wino, wode, listek laurowy, doprawic sola i pieprzem. Jak zacznie wrzec to dodac do tego kostke rosolowa.

Gotowac pod przykryciem przez 2 i 1/2 godziny. Jak trzeba to w trakcie gotowania podlac troche woda.

Na koniec dodac drobno posiekane listki zielonej pietruszki.

Podawac z gotowanymi ziemniakami lub makaronem.

Pot au feu
Skladniki
1,5 kg wolowiny
1 cebula
5 marchwi
2 biale czesci pora
2 rzepy
1 galazka selera naciowego
1 mala kapusta, lub pol kapusty sredniej wielkosci
2 zabki czosnku
2 gozdziki
1 peczek zielonej pietruszki
1 peczek tymianku
sol kamienna, pieprz

Umyc mieso w zimnej wodzie. W sporym garnku, zalac mieso woda i gotowac , jak sie woda zagotuje to pojawia sie takie nieczystosci z miesa, wyjac ich jak najwieksza ilosc. Dodac garsc soli kamiennej i gotowac mieso przez 90 mnut.

W tym czasie jak sie mieso gotuje, umyc i pokroic warzywa.
Marchew obrac i przekroic w szerz na pol.
Ziemniaki obrac i pozostawic w calosci.
Pory przekroic w szerz na 3 lub 4 kawalki.
Rzepy obrac (mozna nie obierac) i przekroic na 4 czesci.
Galazke selera pokroic na kawalki.
Kapuste poroic jak do bigosu.
Peczek petruszki obrac z listkow i drobno listki posiekac.
Obrac peczek tymianku.

Po 90 minutach gotowania sie miesa, dodac warzywa (oprocz ziemniakow) i przyprawy. Jak trzeba to dolac wode, tak zeby pokryla warzywa. Doprawic pieprzem. Gotowac przez 2 godziny, pilnowac, czy nie trzeba dodac troche wody. Po 1 godzinie gotowania dodac ziemniaki.

Edytowane przez Lazurowewybrzeze
Czas edycji: 2013-05-01 o 08:12
Lazurowewybrzeze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 14:13   #13
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: Dania z wołowiny

Polecam ten przepis:

http://www.kwestiasmaku.com/kuchnia_...z/przepis.html

Sama go nieco modyfikuję - zamiast porto dałam malagę (nie znalazłam porto w sklepie), i jako że nie mam piekarnika - po prostu duszę całość przez ok trzy godziny (lubię, jak wołowina się niemal rozpada) - pomijam też cebulki, bo jakoś nam nie przypadły do gustu...ale to drobiazgi - warto spróbować, bo wykonanie prościutkie, a smak - super
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-04, 08:09   #14
Lazurowewybrzeze
Zadomowienie
 
Avatar Lazurowewybrzeze
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Marsylia
Wiadomości: 1 719
Dot.: Dania z wołowiny

Takie proste i szybkie. Smietana doda suchej wolowinie troche soczystosci.

Usmazone doprawione sola i pieprzem steki wolowe (te prawdzie nie mielone lub te mielone), polac zagrzana na pateni na masle lub oleju doprawiona sola i pieprzem smietana. Smietane smazyc tyle, zeby troche zgestniala. Podawac z ugotowanym makaronem, lub ziemniakami, czy frytkmi.

Inna wesja troche bardziej pracochlonna, usmazyc na masle lub oleju doprawione sola i pieprzem pokrojone na kawalki pieczarki z drobno posiekana cebulka, mozna dac dodakowo 2 drobno posiekane zabki czosnku. Jak sie usmaza to wlac do tego smietane smazyc tyle zeby smietana troche zgestniala. Polac tym doprawione sola i pieprzem usmazone steki. Podawac z ugotowanym makaronem, ziemniakami, lub frytkami.

Lub na masle lub oleju podsmazyc drobno posiekana cebule, mozna dac do tego dodatkowo 2 drobno posiekane zabki czosnku, jak sie usmazy to wlac do tego smietane, doprawic sola i pieprzem, smazyc tyle az smietana troche zgestnieje, polac tym doprawione sola i pieprzem usmazone steki. Podawac z ugotowanym makaronem, ziemniakami lub frytkami.

Sposob, zeby steki byly bardziej soczyste, solic je na sam koniec smazenia, juz usmazone.

Edytowane przez Lazurowewybrzeze
Czas edycji: 2013-05-04 o 08:14
Lazurowewybrzeze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-28, 10:21   #15
Lazurowewybrzeze
Zadomowienie
 
Avatar Lazurowewybrzeze
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Marsylia
Wiadomości: 1 719
Dot.: Dania z wołowiny

Proste danie z wolowiny.

Pokrojona w gruba kostke wolowine zalac woda, doprawic sola i pieprzem. Mozna dodatkowo doprawic slodka lub ostra papryka, czy chilli. Jak ktos chce to moze dodac dodatkowo kostke rosolowa (ja nie daje), wedy uwazac na sol, zeby nie wyszlo za slone. Gotowac przez chwile, az wyplyna "szumowiny", zebrac je dokladnie lyzka.

Nastepnie dodac do gotujacej sie wolowiny troche drobno posiekanej cebuli i 2 drobno posiekane duze zabki czosnku oraz wkroic 1 lub 2 pomidory (w zaleznosci od ilosci wolowiny i wielkosci pomidorow).

Gotowac, az wolowina bedzie miekka, jezeli trzeba to w trakcie gotowania dolac troche wody. Wolowina do konca gotowania powinna byc dobrze pokryta woda. Pod koniec gotowania doprawic 1 czubata lyzka koncentratu pomidorowego.

Natepnie doprawic 1-2 czubatymi lyzkami gestej, kwasnej smietany wymieszanymi 1 lyzka maki ziemniaczanej. Podgotowac chwile, zeby sos zgestnial i maka sie ugotowala.

Na koniec dodac do tego drobno posiekane listki swiezej pietruszki, wymieszac. Podawac z makaronem lub ryzem.

Edytowane przez Lazurowewybrzeze
Czas edycji: 2013-05-28 o 10:26
Lazurowewybrzeze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 08:41   #16
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Dania z wołowiny

Cytat:
Napisane przez agnes635 Pokaż wiadomość
Potrzebuję przepisy na dania z wołowiny mój mąż ją uwielbia a ja nie potrafię jej przyrządzić pliss
Pamietaj tylko ze zeby wolowina byla delikatna i miękka trzeba ja dusić sporo czasu około 3 godzin.
Można tez zrobić zwykły stek ale do tego potrzebny jest ładny kawałek -filet chyba i na patelni podsmazyc jedynie po 5 minut z każdej strony zalezy jak bardzo wysmazony chcesz... Wtedy mięso jest kruche. Podaje sie z jakimś sosem na bazie majonezu i frytkami najlepiej takimi własnymi z piekarnika ( ja robię ziemniaki z marchewka i czosnkiem-na prawdę dobre!) i sałatkę...
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 16:35   #17
Lazurowewybrzeze
Zadomowienie
 
Avatar Lazurowewybrzeze
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Marsylia
Wiadomości: 1 719
Dot.: Dania z wołowiny

Jak dobra mloda wolowina i ktos lubi twardsza, a nie tak miekka zeby rozplywala sie w ustach, to i godzina gotowania wystarczy. Jak ktos chce naprawde bardzo miekka w stylu rozplywajaca sie w ustach to 2 do 3 godzin w zaleznosci od wolowiny. Polska wolowina, jest bardzo twarda, nie wiem jak teraz, ale dostac dobra wolowine kiedys w Polsce to bylo niemozliwe, bo i po dlugim gotowaniu byla twarda. Nie wiem jak teraz, byc moze jakosc jej sie poprawila. W Polsce wieprzowina to pierwsza klasa, a wolowina przynajmniej kiedys to byla taka, ze sie tylko do mielenia nadawala, jako dodatek do wieprzowego miesa mielongo.
Lazurowewybrzeze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 17:04   #18
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Dania z wołowiny

Cytat:
Napisane przez Lazurowewybrzeze Pokaż wiadomość
Jak dobra mloda wolowina i ktos lubi twardsza, a nie tak miekka zeby rozplywala sie w ustach, to i godzina gotowania wystarczy. Jak ktos chce naprawde bardzo miekka w stylu rozplywajaca sie w ustach to 2 do 3 godzin w zaleznosci od wolowiny. Polska wolowina, jest bardzo twarda, nie wiem jak teraz, ale dostac dobra wolowine kiedys w Polsce to bylo niemozliwe, bo i po dlugim gotowaniu byla twarda. Nie wiem jak teraz, byc moze jakosc jej sie poprawila. W Polsce wieprzowina to pierwsza klasa, a wolowina przynajmniej kiedys to byla taka, ze sie tylko do mielenia nadawala, jako dodatek do wieprzowego miesa mielongo.
Po godzinie duszenia wolowina jest twarda jak podeszła a błony pozostają pomiędzy zębami i niezależnie od tego czy polska czy francuska... I mówię tutaj o "lepszym kawałku".
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 17:21   #19
Lazurowewybrzeze
Zadomowienie
 
Avatar Lazurowewybrzeze
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Marsylia
Wiadomości: 1 719
Dot.: Dania z wołowiny

Wlasnie w Polsce spotkalam sie tylko z ta zylasta, tu i po godzinie gotowania wierz mi, ze nie ma blon miedzy zebami (i nie jest twarda jak podszwa, bo roczne dzieci taka godzine gotowana u mnie normalnie jadly.., oczywisie pokrojona na drobne kawalki, a dzieci mam 4), a jak zylasta wolowina to i trzy godziny mozesz gotowac i beda blony, bo blony ci sie nie wygotuja. Uwierz, ze jest roznica pomiedzy polska i francuska wolowina, tak jak jest roznica pomiedzy polska i francuska wieprzowina, w Polsce macie lepsza wieprzowine, niz ja mam we Francji. A raczej maja, bo teraz zauwazylam, ze nie klikasz z Polski... Kawalki, tez sa w wolowinie lepsze i gorsze, tak jak i w wieprzowinie sa lesze i gorsze kawalki.

Edytowane przez Lazurowewybrzeze
Czas edycji: 2013-05-30 o 17:28
Lazurowewybrzeze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-30, 17:44   #20
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Dania z wołowiny

Cytat:
Napisane przez Lazurowewybrzeze Pokaż wiadomość
Wlasnie w Polsce spotkalam sie tylko z ta zylasta, tu i po godzinie gotowania wierz mi, ze nie ma blon miedzy zebami (i nie jest twarda jak podszwa, bo roczne dzieci taka godzine gotowana u mnie normalnie jadly.., oczywisie pokrojona na drobne kawalki, a dzieci mam 4), a jak zylasta wolowina to i trzy godziny mozesz gotowac i beda blony, bo blony ci sie nie wygotuja. Uwierz, ze jest roznica pomiedzy polska i francuska wolowina, tak jak jest roznica pomiedzy polska i francuska wieprzowina, w Polsce macie lepsza wieprzowine, niz ja mam we Francji. A raczej maja, bo teraz zauwazylam, ze nie klikasz z Polski... Kawalki, tez sa w wolowinie lepsze i gorsze, tak jak i w wieprzowinie sa lesze i gorsze kawalki.
Nie wiem własnych dzieci ńie mam i nie będę mieć. Ale dla mnie wolowina po godzinie jest tak twarda ze nie mam ochoty jej jeść. Zreszta moj Tz prawdziwy miesozerca rownież by jej nie ruszył... Niezależnie od tego jakiego pochodzenia jest wolowina... Jeśli Twoje roczne dzieci jedzą taka po godzinie to zdaje sie ze polykaja ja w całości a pózniej żołądek robi swoje (albo zapomńialas wspomnieć o malakserze) bo zdaje sie ze zębów jeszcze nie maja... Bo innej możliwości nie widzę
Przykro mi ale francuska wolowina jest tak samo twarda jak Polska po godzinie gotowania... I mówię to z własnego doświadczenia
Wieprzowina - nie widzę żadnej różnicy. Taka sama w Polsce jak i we Francji...

Edytowane przez KarolinaK
Czas edycji: 2013-05-30 o 17:59
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 19:05   #21
Lazurowewybrzeze
Zadomowienie
 
Avatar Lazurowewybrzeze
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Marsylia
Wiadomości: 1 719
Dot.: Dania z wołowiny

Tak napewno, masz lepsza wiedze o wolowinie i wieprzowinie we Francji niz ja i pewnie jeszcze ja we Francji sama gotowalas... Moze u was jest tak twarda po godzinie gotowania jak podeszwa, albo kupujesz wolowine tansza, gorszej jakosci. A nawet napewno skoro piszsz o blonach miedzy zebami... W dobrej jakosci wolowine nie ma blon... Nie wypowiadam sie o wolowinie u was, tyko u nas. Niech ci bedzie, ze jest taka sama, podobno bylas i widzialas... Juz ci wierze na slowo, bo chyba wlasnego doswiadczenia nie mam. Moze rowno rok to przesada, ale majac kilka miesiecy wiecej niz rok, to juz moje dzieci normalnie jadly male kawalki, i taka wolowine, bez mielenia w malakserze...

Poza tym z reguly lepsza jakosc miesa w danym kraju jest tego, ktorego sie w danym kraju wiecej spozywa w Polsce wiecej wieprzowny, wieprzowina lepsza, we Francji wiecej wolowiny, wolowina lepsza. Moze u was spozwa sie wiecej wieprzowiny stad wolowina jak podeszwa i blony zgrzytaja miedzy zebami. Wierz, ze czegos takiego u mnie w domu nikt by nie jadl, sa bardzo wybredni...

Edytowane przez Lazurowewybrzeze
Czas edycji: 2013-05-30 o 19:16
Lazurowewybrzeze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 20:14   #22
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Dania z wołowiny

Cytat:
Napisane przez Lazurowewybrzeze Pokaż wiadomość
Tak napewno, masz lepsza wiedze o wolowinie i wieprzowinie we Francji niz ja i pewnie jeszcze ja we Francji sama gotowalas... ..
No właśnie wyobraz sobie ze ja właśnie skończyłam tutaj jeść a gotuje ja zwykle tutaj raz w tygodniu. Nie wypowiadam sie w pozostalych watakach na temat Francji tylko dlatego ze Ty zawsze wiesz swoje lepiej. A Twoje wypowiedzi udowadniają jedynie ze jesteś "etroite d'esprit"
Wiecej z Toba tematu nie podejmuje.

Niezależnie od tego czy wolowina jest Polska francuska czy wegierska należy ja gotować tak samo długo aby była soczysta i miękka. Dla mnie po godzinie gotowania wolowina jest twarda a włókna wchodzą miedzy zeby. I mówię tutaj o filecie a nie kawałku z tlustymi blonami.
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-31, 08:30   #23
Lazurowewybrzeze
Zadomowienie
 
Avatar Lazurowewybrzeze
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Marsylia
Wiadomości: 1 719
Dot.: Dania z wołowiny

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
No właśnie wyobraz sobie ze ja właśnie skończyłam tutaj jeść a gotuje ja zwykle tutaj raz w tygodniu. Nie wypowiadam sie w pozostalych watakach na temat Francji tylko dlatego ze Ty zawsze wiesz swoje lepiej. A Twoje wypowiedzi udowadniają jedynie ze jesteś "etroite d'esprit"
Wiecej z Toba tematu nie podejmuje.

Niezależnie od tego czy wolowina jest Polska francuska czy wegierska należy ja gotować tak samo długo aby była soczysta i miękka. Dla mnie po godzinie gotowania wolowina jest twarda a włókna wchodzą miedzy zeby. I mówię tutaj o filecie a nie kawałku z tlustymi blonami.
No wlasnie skonczylas ja tutaj jesc, czyli nie we Francji, bo z tego co widze, to z Francji nie klikasz... "Etroite d'esprit" co za patos i zawzietosc z twojej strony w tak banalnej sprawie. Fajnie tez, ze umiesz skorzystac z google translate.

Po drugie nie jest to watek o Francji. Poza tym wypowiadasz sie na temat wolowiny we Francji, gdzie nie mieszkasz i nie mieszkalas i pewnie nawet nigdy nie bylas... Ty wiesz lepiej jaka tu jest wolowina, ja sie nie wypowiadam na temat wolowiny u ciebie, bo wlasnie nie wiem wszystkiego najlepiej tak jak ty. Nie rozsmieszaj mnie tym ty wiesz wszystko najlepiej, bo to ty wiesz wszystko najlepiej nawet tam, gdzie nigdy twoja noga nie stanela... A wiec przygadal kociol garnkowi.

Z tego co wiem Arabi uwazaja, ze jagniecina i baranina jest u nich lepsza niz tu, ja mam takie samo zdanie o wieprzowinie. A wolowine we Francji je sie 5 razy w tygodniu, to kto by gotowal po 3 godziny prawie codziennie... Poza tym jestes pewnie z Polakiem, wiec na codzien jecie wiecej wieprzowiny, a wolowine tak jak piszesz zwykle tylko raz w tygodniu...

Wieprzowina mi tu nie smakuje, a wolowina smakuje mi tu bardzo i wcale nie musze gotowac jej tak dlugo, zeby byla miekka. A w Polsce wieprzowina mi smakuje, a wolowina mi nie smakowala, czesto mozna bylo dostac zylasta i twarda jak podeszwa, ktora dlugo trzeba bylo gotowac. Ale ty wiesz pewnie lepiej co mi smakuje, a co nie. I wedlug ciebie nie mam prawa wyrazic swojego zdania, na temat tego co jem i co mi smakuje i ile to gotuje, co swiadczy o tym, ze jestes osoba "etroite d'esprit".

Co do wolowiny w Polsce to kiedys najczesciej taka mozna bylo dostac. Teraz byc moze ludzie w Polsce zaczeli jesc wiecej wolowiny to jakosc sie zmienila, bo kiedys to glownie dawali wolowine jako mielona do mielonego miesa wieprzowego, to i jakosc jej byla taka jak do zmielenia... Ewentualnie od swieta gotowali jeszcze Strogonova.

Kupilam tu kilka miesiecy temu steki wolowe pochodzace z Polski, nie mielone hamburgery tylko prawdziwe steki mieso w kawalku i byly bardzo dobre, mieciutkie, wiec na eksport maja bardzo dobra wolowine w Polsce. Byc moze i na rynku krajowym teraz taka mieciutka, dobrej jakosci wolowina jest. Nie wypowiadam, sie o tym o czym nie wiem, niech sie dziewczyny mieszkjace w Polsce na ten temat wypowiedza. Ja pisze tylko jaka byla kieds, bo jaka jest teraz nie wiem...

KarolinaK, ty tez nie wypowiadaj sie, w sprawach, o ktorych ne wiesz... Poza tym, ja tez rozmowe z toba uwazam za zakonczona. Nie bede dluzej rozmawiac z kims nie z Francji o wolowinie we Francji, bo to jest jakis bezsens... Byc moze bylas we Francji, moze nawet w Marsylii bylas widzalas, gotowalas, ja mam takie zdanie ty masz inne, czy to tak trudno zrozumiec?... I musisz od razu skakac, ze ja zawsze wiem najlepiej, tylko temu ze masz inne niz ja zdanie?... Czemu? Musze sie z twoim zdaniem zgodzic? To wtedy bede o.k. Nie mam prawa miec wlasnego zdania? Nie musze, tak jak i ty nie musisz sie z moim zgadzac... Czemu przestalas pisac w innych watkach francuskich? Pewnie temu, ze nie masz w nich nic do powiedzenia, twoja lokalizacja CarinLand, nie sadze, zeby to bylo we Francji...

Edytowane przez Lazurowewybrzeze
Czas edycji: 2013-05-31 o 09:11
Lazurowewybrzeze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:43.