DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy - Strona 65 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-30, 08:22   #1921
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Słuchajcie, to naprawdę nie jest wątek na dyskusje na temat bana fryza5, ale rozumiem, że sprawa jest kontrowersyjna. Był bardzo aktywnym uczestnikiem tego wątku, więc należą się jakieś wyjaśnienia dla was: ban nie poszedł za domniemaną reklamę GHD, a pośrednictwo między polskim oddziałem GHD a użytkownikami Wizażu. Niestety jest na to dowód w postaci maili. W to czy Andy poniósł jakiegoś korzyści materialne czy tylko zrobił głupi błąd, nie będę wnikać, bo naprawdę nie wiem, piszę jak to wygląda ze strony administracji Wizaż.pl.

Jak macie z nim kontakt, to przekażcie, że może się odwołać od decyzji, jeżeli mu zależy i czuje się niesłusznie oskarżony.
Odwołanie można napisać na któryś z @:
- agnieszka.zembrzycka@wiza z.pl
- zlosliwiec@wizaz.pl
- jelonek@wizaz.pl

Tyle ode mnie, jeżeli coś jest jeszcze niejasne to proszę przenieść to na PW, żeby nie zaśmiecać wątku

Edytowane przez truskawkowawiosna
Czas edycji: 2013-01-30 o 08:23
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-30, 08:28   #1922
xMartiax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 16
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Uff... ja już po... ale to jeszcze niestety nie koniec 'typowy' rozjaśniacz już odkładam na bok, bo włosy tego nie wytrzymają...
Po kąpieli , którą polecił mi Fryz5 zrobiłam kolejną (tak jak pisałam po pierwszej kąpieli nadal został mi róż na czubku głowy), kolejna sobie z tym problemem nieco poradziła... ale włosy stały się platynowo kurczakowo rudo brązowe (spód włosów ufarbowałam na brąz bo nie chciał puścić a nie mogłam już go gorzej katować, będę systematycznie ścinać), na to tak jak mi poradzono farba palette c10 i to nieco pomogło, włosy jak mi powiedziano "słomiany blond" miejscami oczywiście rude...
W ruch poszedł srebrny szampon a wczoraj płukanka, to nieco przytłumiło żółcie ale tylko trochę... Odczekam kilka dni i chyba nałożę na całość (oprócz brązu) srebrny pył z joanny (palette c10 wydaje mi się bardzo 'sztuczna')

W załączniku to co mam teraz na głowie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wwww.jpg (11,4 KB, 22 załadowań)

Edytowane przez xMartiax
Czas edycji: 2013-01-30 o 08:30
xMartiax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-30, 09:00   #1923
Irisfeal
Wtajemniczenie
 
Avatar Irisfeal
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 611
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
Słuchajcie, to naprawdę nie jest wątek na dyskusje na temat bana fryza5, ale rozumiem, że sprawa jest kontrowersyjna. Był bardzo aktywnym uczestnikiem tego wątku, więc należą się jakieś wyjaśnienia dla was: ban nie poszedł za domniemaną reklamę GHD, a pośrednictwo między polskim oddziałem GHD a użytkownikami Wizażu. Niestety jest na to dowód w postaci maili. W to czy Andy poniósł jakiegoś korzyści materialne czy tylko zrobił głupi błąd, nie będę wnikać, bo naprawdę nie wiem, piszę jak to wygląda ze strony administracji Wizaż.pl.

Jak macie z nim kontakt, to przekażcie, że może się odwołać od decyzji, jeżeli mu zależy i czuje się niesłusznie oskarżony.
Odwołanie można napisać na któryś z @:
- agnieszka.zembrzycka@wiza z.pl
- zlosliwiec@wizaz.pl
- jelonek@wizaz.pl

Tyle ode mnie, jeżeli coś jest jeszcze niejasne to proszę przenieść to na PW, żeby nie zaśmiecać wątku
Tak myślałam że chodziło o coś więcej.
Cytat:
Napisane przez xMartiax Pokaż wiadomość
Uff... ja już po... ale to jeszcze niestety nie koniec 'typowy' rozjaśniacz już odkładam na bok, bo włosy tego nie wytrzymają...
Po kąpieli , którą polecił mi Fryz5 zrobiłam kolejną (tak jak pisałam po pierwszej kąpieli nadal został mi róż na czubku głowy), kolejna sobie z tym problemem nieco poradziła... ale włosy stały się platynowo kurczakowo rudo brązowe (spód włosów ufarbowałam na brąz bo nie chciał puścić a nie mogłam już go gorzej katować, będę systematycznie ścinać), na to tak jak mi poradzono farba palette c10 i to nieco pomogło, włosy jak mi powiedziano "słomiany blond" miejscami oczywiście rude...
W ruch poszedł srebrny szampon a wczoraj płukanka, to nieco przytłumiło żółcie ale tylko trochę... Odczekam kilka dni i chyba nałożę na całość (oprócz brązu) srebrny pył z joanny (palette c10 wydaje mi się bardzo 'sztuczna')

W załączniku to co mam teraz na głowie.
Żółtawy ale blond Jeśli płukanki będziesz używać regularnie to stonuje jeszcze bardziej. A nie myślałaś użyć jakiegoś szamponu koloryzującego? Żeby ich na razie nie dobić i dać im odpocząć od silnych farb? Pamiętam że kiedyś użyłam srebrnego pyłu, strasznie mi zmatowiła i wysuszył włosy..

Ja uznalałam, że mam zbyt ciemno karmelowe włosy i mi w nich nieciekawie(strasznie zlewały mi się ze skórą) i zrobiłam jeszcze raz kąpiel rozjaśniającą tylko delikatniejszą i wyszedł jasny ryży :O
No cóż, poleciałam za rada Fryza i żeby to wyrównać nałożyłam palette -oczywiście nic nie chwyciło za to włosy mi zniszczyło już konkretnie Nigdy nikomu jej nie polecę. Po kąpieli były normalne a po palette znowu powinnam ciachnąć ze 3 cm włosów:/ są szorstkie i bez odzywki ich w życiu nie rozczeszę
No ale chodzić ryżo-blond nie chciałam a bałam się coś na nie nakładać jeszcze.. W końcu kupiłam szampon koloryzujący z Joanny. Trzymałam trochę krócej niż napisano w instrukcji i mam na głowie taki średni złotawo-popielaty blond Zmył się do jaśniejszego koloru po 3 myciach i jestem zadowolona bo nie przebijają żadne rudości a kolor wygląda naturalnie bardzo później zrobię i dodam zdjęcie
__________________
Fenris

Przepraszam za ewentualny brak polskich znaków - kwestia pisania na urządzeniach przenośnych
Irisfeal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-30, 09:13   #1924
xMartiax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 16
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Irisfeal Pokaż wiadomość
Tak myślałam że chodziło o coś więcej.


Żółtawy ale blond Jeśli płukanki będziesz używać regularnie to stonuje jeszcze bardziej. A nie myślałaś użyć jakiegoś szamponu koloryzującego? Żeby ich na razie nie dobić i dać im odpocząć od silnych farb? Pamiętam że kiedyś użyłam srebrnego pyłu, strasznie mi zmatowiła i wysuszył włosy..

Ja uznalałam, że mam zbyt ciemno karmelowe włosy i mi w nich nieciekawie(strasznie zlewały mi się ze skórą) i zrobiłam jeszcze raz kąpiel rozjaśniającą tylko delikatniejszą i wyszedł jasny ryży :O
No cóż, poleciałam za rada Fryza i żeby to wyrównać nałożyłam palette -oczywiście nic nie chwyciło za to włosy mi zniszczyło już konkretnie Nigdy nikomu jej nie polecę. Po kąpieli były normalne a po palette znowu powinnam ciachnąć ze 3 cm włosów:/ są szorstkie i bez odzywki ich w życiu nie rozczeszę
No ale chodzić ryżo-blond nie chciałam a bałam się coś na nie nakładać jeszcze.. W końcu kupiłam szampon koloryzujący z Joanny. Trzymałam trochę krócej niż napisano w instrukcji i mam na głowie taki średni złotawo-popielaty blond Zmył się do jaśniejszego koloru po 3 myciach i jestem zadowolona bo nie przebijają żadne rudości a kolor wygląda naturalnie bardzo później zrobię i dodam zdjęcie
U mnie jest ciężko, bo schodziłam z czarnego... i przechodziłam w między czasie przez czerwień i róż... boję się już cokolwiek nakładać... włosy są masakrycznie przesuszone i kruszą się (ale nie są jak wata jak po moim pierwszym rozjaśnieniu kilka lat wstecz)... boję się nakładać szamponetkę, bo nie wiem co wyjdzie... nie chcę już wyglądać gorzej niż teraz... więc chyba zostanę przy srebrnym szamponie... aż włosy i skóra głowy (podrażnione po palette!) nieco odpoczną...

a jaki odcień tego szamponu?

Edytowane przez xMartiax
Czas edycji: 2013-01-30 o 09:15
xMartiax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-30, 09:15   #1925
MorganLeFay
Wtajemniczenie
 
Avatar MorganLeFay
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 780
GG do MorganLeFay
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Irisfeal Pokaż wiadomość
Tak myślałam że chodziło o coś więcej.


Żółtawy ale blond Jeśli płukanki będziesz używać regularnie to stonuje jeszcze bardziej. A nie myślałaś użyć jakiegoś szamponu koloryzującego? Żeby ich na razie nie dobić i dać im odpocząć od silnych farb? Pamiętam że kiedyś użyłam srebrnego pyłu, strasznie mi zmatowiła i wysuszył włosy..

Ja uznalałam, że mam zbyt ciemno karmelowe włosy i mi w nich nieciekawie(strasznie zlewały mi się ze skórą) i zrobiłam jeszcze raz kąpiel rozjaśniającą tylko delikatniejszą i wyszedł jasny ryży :O
No cóż, poleciałam za rada Fryza i żeby to wyrównać nałożyłam palette -oczywiście nic nie chwyciło za to włosy mi zniszczyło już konkretnie Nigdy nikomu jej nie polecę. Po kąpieli były normalne a po palette znowu powinnam ciachnąć ze 3 cm włosów:/ są szorstkie i bez odzywki ich w życiu nie rozczeszę
No ale chodzić ryżo-blond nie chciałam a bałam się coś na nie nakładać jeszcze.. W końcu kupiłam szampon koloryzujący z Joanny. Trzymałam trochę krócej niż napisano w instrukcji i mam na głowie taki średni złotawo-popielaty blond Zmył się do jaśniejszego koloru po 3 myciach i jestem zadowolona bo nie przebijają żadne rudości a kolor wygląda naturalnie bardzo później zrobię i dodam zdjęcie
A

A mi sie wydaje ze w tej joannie jest za mocna woda, chyba 9%. Na takie wlosy zniszczone rozjasnianiem moim zdaniem najlepiej polozyc farbe profesjonalna, odcień tzw naturalny zeby zrownac wszelkie niechciane refleksy, czasem potrzeba na to kilku farbowac, oczywiscie w odpowiednich odstepach czasu. Dopiero potem kłasc popiele lub inne odcienie (szkoda ze mi ktos tego nie powiedzial jak schodzilam z koloru, uniknelabym zieleni itp niespodzianek). Farbe najlepiej klasc na jak najslabszym oksydancie, do koloryzacji ton w ton wystarczy 3%.
Szampony koloryzujace to w praktyce to samo co farby, zwykle maja inna substancje zamiast amoniaku (ktora tak naprawde jest bj szkodliwa, polecam poczytac czym sie roznia i jak dzialaja). Czasem tzw "szampony" maja tez wlasnie slabszy oksydant ale producent zwykle nie podaje jaki. Farby profesjonalne sa teraz naprawde tak niedrogie np cece , kallos ze ja bym sie nie bawila w eksperymenty ze sklepowymi
MorganLeFay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-30, 09:51   #1926
Irisfeal
Wtajemniczenie
 
Avatar Irisfeal
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 611
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez MorganLeFay Pokaż wiadomość
A

A mi sie wydaje ze w tej joannie jest za mocna woda, chyba 9%. Na takie wlosy zniszczone rozjasnianiem moim zdaniem najlepiej polozyc farbe profesjonalna, odcień tzw naturalny zeby zrownac wszelkie niechciane refleksy, czasem potrzeba na to kilku farbowac, oczywiscie w odpowiednich odstepach czasu. Dopiero potem kłasc popiele lub inne odcienie (szkoda ze mi ktos tego nie powiedzial jak schodzilam z koloru, uniknelabym zieleni itp niespodzianek). Farbe najlepiej klasc na jak najslabszym oksydancie, do koloryzacji ton w ton wystarczy 3%.
Szampony koloryzujace to w praktyce to samo co farby, zwykle maja inna substancje zamiast amoniaku (ktora tak naprawde jest bj szkodliwa, polecam poczytac czym sie roznia i jak dzialaja). Czasem tzw "szampony" maja tez wlasnie slabszy oksydant ale producent zwykle nie podaje jaki. Farby profesjonalne sa teraz naprawde tak niedrogie np cece , kallos ze ja bym sie nie bawila w eksperymenty ze sklepowymi
Tak ona ma chyba 9%? (jasne blondy tak mają ale naturalny szczerze mówiąc nie wiem, nie zwróciłam uwagi..)ja go rozcieńczyłam jeszcze wodą no i trzymałam 20 minut zamiast 30-40. Do tego nakłada się je na mokre włosy więc stęzenie utleniacza też jest mniejsze niż 9%.
Myślałam nad profesjonalnymi ale nigdy nie miałam z nimi do czynienia i wolałam nie bawić sie żeby nie zaszkodzić sobie bardziej za 5 razy większą kwotę. Mnie palette zniszczyła teraz włosy więc nie wiem tak naprawdę jak na nie wpłynęła Joanna. Na pewno nie są gorsze niż przed farbowaniem no i swego czasu używałam Księżycowego blondu na rozjaśniane włosy zamiast farb i stan włosów po był zawsze taki jak przed.
Poniżej efekty. Nie mam koloru włosów przed ale było to groteskowe połączenie bardzo jasnego ryżego z żółtym blondem -ogólnie ohyda.
Tu są efekty po naturalnym blondzie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 5.jpg (95,8 KB, 20 załadowań)
__________________
Fenris

Przepraszam za ewentualny brak polskich znaków - kwestia pisania na urządzeniach przenośnych
Irisfeal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-30, 10:33   #1927
MorganLeFay
Wtajemniczenie
 
Avatar MorganLeFay
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 780
GG do MorganLeFay
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Irisfeal Pokaż wiadomość
Tak ona ma chyba 9%? (jasne blondy tak mają ale naturalny szczerze mówiąc nie wiem, nie zwróciłam uwagi..)ja go rozcieńczyłam jeszcze wodą no i trzymałam 20 minut zamiast 30-40. Do tego nakłada się je na mokre włosy więc stęzenie utleniacza też jest mniejsze niż 9%.
Myślałam nad profesjonalnymi ale nigdy nie miałam z nimi do czynienia i wolałam nie bawić sie żeby nie zaszkodzić sobie bardziej za 5 razy większą kwotę. Mnie palette zniszczyła teraz włosy więc nie wiem tak naprawdę jak na nie wpłynęła Joanna. Na pewno nie są gorsze niż przed farbowaniem no i swego czasu używałam Księżycowego blondu na rozjaśniane włosy zamiast farb i stan włosów po był zawsze taki jak przed.
Poniżej efekty. Nie mam koloru włosów przed ale było to groteskowe połączenie bardzo jasnego ryżego z żółtym blondem -ogólnie ohyda.
Tu są efekty po naturalnym blondzie.
Dobrze zrobilas ze rozcienczylas wode wlasnie to jest jedna z wad sklepowych farb, czyli moc oksydantu, a tak naprawde dla kazdego rodzaju i stanu wlosow potrzebny jest indywidualnie dobrany. W przypadku farbowania odcieniami z serii "natury" raczej ciezko sobie zaszkodzic, ale juz na domieszkach trzeba sie minimalnie znac (ale to samo sie tyczy i sklepowych i profes.). A koszty sa niskie np cece 120ml kosztuje ok 16 zl plus oxydant ja kupuje najtanszy z innej firmy za trzy zlote plus przesylka czyli ok 25 zl na dwa farbowania (120ml tubka farby to jest 2,5 raza tyle co z farbie sklepowej) wiec koszt niski, korzysci duze
MorganLeFay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-30, 11:16   #1928
xMartiax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 16
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

U mnie jest sklep fryzjerski całkiem niedaleko... za wode płaciłam 3,70 dokładnie, cen farb nie znam niestety...
Byłam w hebe i obkupiłam się w maski i szampony, zaraz bedę leczyć włosy, choć niewiele pewnie uda mi się zdziałać, z włosów do połowy pleców przez kilka miesięcy mam włosy do połowy szyi ... no ale zachciało się zejścia z czarnego
xMartiax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-30, 11:42   #1929
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez xMartiax Pokaż wiadomość
U mnie jest sklep fryzjerski całkiem niedaleko... za wode płaciłam 3,70 dokładnie, cen farb nie znam niestety...
Byłam w hebe i obkupiłam się w maski i szampony, zaraz bedę leczyć włosy, choć niewiele pewnie uda mi się zdziałać, z włosów do połowy pleców przez kilka miesięcy mam włosy do połowy szyi ... no ale zachciało się zejścia z czarnego
nie wiem, jak Ty to zrobilas. Ja schodze z czarnego ( 10 lat farbowania na granatowa czern z Palette) od kwietnia ub.r. i wlosy nadal mam tej samej dlugosci. Fakt, troszke sie skruszylo, podcinam co kilka m-cy po 2cm i jest dobrze. Tylko kolor ciagle nie ten...
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-30, 11:51   #1930
xMartiax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 16
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

A to na własne życzenie, końcówki scinam co miesiąc, może częściej nawet...
xMartiax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-30, 12:06   #1931
exclusivee
Zakorzenienie
 
Avatar exclusivee
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 3 195
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez xMartiax Pokaż wiadomość
A to na własne życzenie, końcówki scinam co miesiąc, może częściej nawet...
Nie zapuścisz włosów ścinając je co chwilę Z czerni da się zejść na blond nie skracając drastycznie włosów
__________________
Instagram

Jasny popielaty brąz

Edytowane przez exclusivee
Czas edycji: 2013-01-30 o 12:09
exclusivee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-30, 12:29   #1932
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez xMartiax Pokaż wiadomość
A to na własne życzenie, końcówki scinam co miesiąc, może częściej nawet...
A to chyba ze tak.
W takim razie nie ma sie co dziwic, ze sa coraz krotsze, bo to co odrosnie, to Ty to obcinasz
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-30, 16:23   #1933
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Dokładnie. Zawsze mnie to dziwiło, dlaczego ludzie non stop podcinają włosy, zamiast je porządnie odżywiać.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-30, 17:57   #1934
xMartiax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 16
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

odżywiałam, odżywiam, ale było za dużo prostownicy i odżywianie mijało się z celem, teraz prostownice odstawiłam i oby było lepiej
xMartiax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-30, 18:52   #1935
Zinger
Raczkowanie
 
Avatar Zinger
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 95
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

eh czyli nie ma innego sposobu zeby włosy nie ściemniały po dekolo oprócz rozjaśnienia?
Zinger jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-30, 19:07   #1936
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Zinger Pokaż wiadomość
eh czyli nie ma innego sposobu zeby włosy nie ściemniały po dekolo oprócz rozjaśnienia?
Broń Cię! Żadnego rozjaśniania po deko w celu powstrzymania ściemnienia. Po dekoloryzacji zaraz po dokładnym wypłukaniu włosów kładziesz normalnie jasną farbę typu Palette e10. I nie ściemnieją. Żaden rozjaśniacz.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-30, 19:14   #1937
Zinger
Raczkowanie
 
Avatar Zinger
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 95
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
Broń Cię! Żadnego rozjaśniania po deko w celu powstrzymania ściemnienia. Po dekoloryzacji zaraz po dokładnym wypłukaniu włosów kładziesz normalnie jasną farbę typu Palette e10. I nie ściemnieją. Żaden rozjaśniacz.
no właśnie tak zrobiłam i mi ściemniały
Zinger jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-30, 19:34   #1938
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Zinger Pokaż wiadomość
no właśnie tak zrobiłam i mi ściemniały
dlatego mowilam o plukance octowej lub cytrynowej slyszalam tez o dodaniu soku z cytryny do szamponu.. zreszta poszperaj w necie zobaczysz..

---------- Dopisano o 20:34 ---------- Poprzedni post napisano o 20:31 ----------

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
Dokładnie. Zawsze mnie to dziwiło, dlaczego ludzie non stop podcinają włosy, zamiast je porządnie odżywiać.
to zalezy wszystko od włosów.. ja np podcinam gdzieś co około 2 miesiące końce, a dlatego że raz mi szybko rosną a dwa mi szybko się rozdwajają.. mimo pielęgnacji..
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-30, 19:35   #1939
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Zinger Pokaż wiadomość
no właśnie tak zrobiłam i mi ściemniały
no co Ty... nie strasz mnie nawet... kilka osób tu pisało, że to skutkuje. a pamiętałaś, by przy wypłukiwaniu deko umyć też włosy sokiem z cytryny? może to było przyczyną, jeśli nie.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-30, 19:36   #1940
Zinger
Raczkowanie
 
Avatar Zinger
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 95
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez SugarbabyLove Pokaż wiadomość
dlatego mowilam o plukance octowej lub cytrynowej slyszalam tez o dodaniu soku z cytryny do szamponu.. zreszta poszperaj w necie zobaczysz..
no ale przecież robiłam płukankę octową
zrobiłam wszystko tak jak trzeba, myłam kilka razy szamponem o neutralnym ph, dlugo płukałam i na koniec plukanka octowa
Zinger jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-30, 19:36   #1941
gabi188
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 245
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

hmmm może tutaj będzie dobre miejsce na mój problem.. otóż
Tydzień temu miałam swój naturalny ciemny blond. Coś mi odbiło..już nie będę tłumaczyć ale:
Zafarbowano mi na jaśniejszy - niby łagodnie wodą mieszanką 6% i 4% (o i tu proszę o opinię czy faktycznie taka woda nie zniszczyła mi tak włosów) a na następny dzień na ciemny kawowy brąz , wyszło rudawo przy skórze głowy i fryzjerka nałożyła ponownie, teraz jest jednolicie, ale nie podobam się sobie w tak ciemnym kolorze.
Nie ważne, chcę znowu swój naturalny kolorek. Doradźcie mi czy ta strategia będzie ok:
1. Dam odpocząc włosom ok miesiąc, pijąc pokrzywę, drożdzę, olejkując włoski i wcierając biostymie i dokupię serum na porost bez etanolu.
2. Włosy myję szamponem Kerium La roche pose, żeby zmyć chociaż trochę 2 razy w tygodniu na zmianę z moim nawilżającym szamponem (żeby nie wysuszyć)
3. Za miesiąc chcę zmyć ciemny tym: http://www.uber.com.pl/zmywacz-koloru-do-wlosow.html
4. Pójdę do fryzjera , mam nadzieję że odsłoni mi się ten jaśniejszy nierówny z pierwszego farbowania i będę chciała aby zafarbowali mi Davinesem - bo jest łagodny ponoć, farbowanie na mój kolor.

Znacie kogoś kto używał ten zmywacz? panicznie boję się zniszczenia włosów które tydzień temu naprawde były w dobrej kondycji, i waham sie co do tego zmywacza.

A oto moje zdjęcia , naturalny w dwóch różnych pomieszczeniach jasnym i ciemnym dał inny efekt na zdjęciu był bardziej ten jaśniejszy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg czarne - Kopia.jpg (9,3 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg naturalne oswietlone.jpg (37,4 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg naturalne - Kopia.jpg (13,3 KB, 14 załadowań)
gabi188 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-30, 19:39   #1942
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez SugarbabyLove Pokaż wiadomość
to zalezy wszystko od włosów.. ja np podcinam gdzieś co około 2 miesiące końce, a dlatego że raz mi szybko rosną a dwa mi szybko się rozdwajają.. mimo pielęgnacji..
ano widzisz. ja sobie powiedziałam, że nie zetnę choćby nie wiem co i się trzymam

---------- Dopisano o 20:39 ---------- Poprzedni post napisano o 20:36 ----------

Cytat:
Napisane przez gabi188 Pokaż wiadomość
o i tu proszę o opinię czy faktycznie taka woda nie zniszczyła mi tak włosów
nie. mieszanka wód 4% i 6% to w sumie 5% jakieś, więc niewiele więcej jak najsłabsza woda (3%, które praktycznie nawet niezbyt rozjaśnia), więc taka mieszanka nie miała prawa zniszczyć Ci włosów. natomiast tak częste farbowanie i owszem.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-30, 19:41   #1943
gabi188
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 245
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość

nie. mieszanka wód 4% i 6% to w sumie 5% jakieś, więc niewiele więcej jak najsłabsza woda (3%, które praktycznie nawet niezbyt rozjaśnia), więc taka mieszanka nie miała prawa zniszczyć Ci włosów. natomiast tak częste farbowanie i owszem.
to już mogłam nie iść na to ponowne farbowanie, myślałam że tylko rozjaśnianie niszczy włosy, ale ciemna farba w takim razie też?
gabi188 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-30, 20:11   #1944
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Zinger Pokaż wiadomość
no ale przecież robiłam płukankę octową
zrobiłam wszystko tak jak trzeba, myłam kilka razy szamponem o neutralnym ph, dlugo płukałam i na koniec plukanka octowa
hmm a to ciekawe.. to może faktycznie rozjaśnij kąpielą rozjaśniającą.. ewentualnie jak już ktoś poradził zaraz po dekoloryzacji nałóż farbę albo może szampon ten taki fioletowy, spray rozjaśniający..cokolwiek kombinować.. kurcze jakiś sposób musi być...
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-30, 20:17   #1945
nataszka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 5 866
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
Broń Cię! Żadnego rozjaśniania po deko w celu powstrzymania ściemnienia. Po dekoloryzacji zaraz po dokładnym wypłukaniu włosów kładziesz normalnie jasną farbę typu Palette e10. I nie ściemnieją. Żaden rozjaśniacz.
Witam Was, poczytuje Was od jakiegoś czasu,
tutaj nie ma żadnych przeciwników Paletee?
Ja się tyle nasłuchałam o tej farbie....
mam teraz w planie zakup alfaparf evolution 11.11 ,
odrost mam dość ciemny, co myślicie o tej farbie??
nataszka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-30, 20:47   #1946
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez gabi188 Pokaż wiadomość
to już mogłam nie iść na to ponowne farbowanie, myślałam że tylko rozjaśnianie niszczy włosy, ale ciemna farba w takim razie też?
wiesz Kochana, to nie tak że farbowanie niszczy włosy. ale w jednym tygodniu przeszłaś je dwa razy co miało prawo osłabić Ci włoski. dla przykładu jeśli farbujesz je raz w miesiącu/raz na dwa miesiące najlepiej, przy czym odżywiasz- delikatne szampony, dobra maska, jakiś olejek 2/3 razy w tygodniu- wtedy farbowanie niczego nie zmienia. ale jeśli włoski są nieodpowiednio odżywione a farbowanie następuje często- wtedy włoski mogą się poniszczyć i sprawiać wrażenie lekko przesuszonych. nie ma jednak kłopotu- wszystko da się naprawić. pielęgnuj.
PS rozjaśnianie to zło! tylko i wyłącznie dekoloryzacja.

---------- Dopisano o 21:46 ---------- Poprzedni post napisano o 21:41 ----------

Cytat:
Napisane przez nataszka25 Pokaż wiadomość
Witam Was, poczytuje Was od jakiegoś czasu,
tutaj nie ma żadnych przeciwników Paletee?
Ja się tyle nasłuchałam o tej farbie....
mam teraz w planie zakup alfaparf evolution 11.11 ,
odrost mam dość ciemny, co myślicie o tej farbie??
Już tutaj szła o niej dyskusja. Kilka lat temu rzeczywiście wszyscy je odradzali. Ale od tej pory składy zostały ulepszone i Palette nie jest już szkodliwa. Z tego co tutaj czytałam, bo sama jestem zwolenniczką Syossa.

---------- Dopisano o 21:47 ---------- Poprzedni post napisano o 21:46 ----------

Cytat:
Napisane przez SugarbabyLove Pokaż wiadomość
hmm a to ciekawe.. to może faktycznie rozjaśnij kąpielą rozjaśniającą.. ewentualnie jak już ktoś poradził zaraz po dekoloryzacji nałóż farbę albo może szampon ten taki fioletowy, spray rozjaśniający..cokolwiek kombinować.. kurcze jakiś sposób musi być...
i w takim przypadku brakuje tu Andy'ego
nie słyszałam jeszcze, żeby taka jasna Palette nie powstrzymała ciemnienia.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-30, 21:07   #1947
gabi188
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 245
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
wiesz Kochana, to nie tak że farbowanie niszczy włosy. ale w jednym tygodniu przeszłaś je dwa razy co miało prawo osłabić Ci włoski. dla przykładu jeśli farbujesz je raz w miesiącu/raz na dwa miesiące najlepiej, przy czym odżywiasz- delikatne szampony, dobra maska, jakiś olejek 2/3 razy w tygodniu- wtedy farbowanie niczego nie zmienia. ale jeśli włoski są nieodpowiednio odżywione a farbowanie następuje często- wtedy włoski mogą się poniszczyć i sprawiać wrażenie lekko przesuszonych. nie ma jednak kłopotu- wszystko da się naprawić. pielęgnuj.
PS rozjaśnianie to zło! tylko i wyłącznie dekoloryzacja.[COLOR="Silver"]
Kurcze ale może u mnie nie będzie tak źle, skoro wcześniej miałam w ogóle nie farbowane i w miarę zdrowe włoski....?
Co prawda dzien po dniu, aleta druga to juz przyciemnianie..
Teraz dbam jeszcze bardziej jak napisałam w moim programie, i za miesiąc chciałabym użyć tego zmywacza uber hair colour remover albo myślę też o b4 z UK, one z tego co widze chyba tak samo działają, może z colour b4 ma ktoś doświadczenie?
Waham sie między 1 a drugim
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg iber.jpg (79,4 KB, 1 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg b4.jpg (15,0 KB, 5 załadowań)
gabi188 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-30, 21:38   #1948
Irisfeal
Wtajemniczenie
 
Avatar Irisfeal
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 611
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez nataszka25 Pokaż wiadomość
Witam Was, poczytuje Was od jakiegoś czasu,
tutaj nie ma żadnych przeciwników Paletee?
Ja się tyle nasłuchałam o tej farbie....
mam teraz w planie zakup alfaparf evolution 11.11 ,
odrost mam dość ciemny, co myślicie o tej farbie??
Ja! O ile palette C10 mi wielkiej szkody faktycznie nie zrobiło to zwykła farba nierozjaśniająca nie dość, że mi nie chwyciła praktycznie wcale to zrobiła takie siano z włosów, że zanim nie nałożę odżywki nie odważam się ich po myciu nawet palcami przeczesać! Bo jest to praktycznie niemożliwe A mówili to nie słuchałam Nigdy więcej
__________________
Fenris

Przepraszam za ewentualny brak polskich znaków - kwestia pisania na urządzeniach przenośnych
Irisfeal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-30, 21:42   #1949
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Oj Kochana... ja ani jednego ani drugiego nie używałam. A nie lepiej spróbować kupić saszetkę/dwie niebieskiego/zielonego Vincenta Lediera+ wodę 6/9%? Tutaj dużo osób tak dekoloryzowało. Musiałabyś przeczytać strony wstecz.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-30, 22:18   #1950
exclusivee
Zakorzenienie
 
Avatar exclusivee
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 3 195
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Co do palette, to mi włosów nie zniszczyła, więc proszę, nie wkładajmy wszystkich do jednego worka Utarła się głupia opinia powszechna o palette, a prawda jest taka, że każda farba ma swoje wady i zalety. Dla mnie palette jest trwała i super kryjąca A teraz jeszcze skład wzbogacili o keratynę więc na +.

Cytat:
Napisane przez Zinger Pokaż wiadomość
eh czyli nie ma innego sposobu zeby włosy nie ściemniały po dekolo oprócz rozjaśnienia?
Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
Broń Cię! Żadnego rozjaśniania po deko w celu powstrzymania ściemnienia. Po dekoloryzacji zaraz po dokładnym wypłukaniu włosów kładziesz normalnie jasną farbę typu Palette e10. I nie ściemnieją. Żaden rozjaśniacz.
A może po prostu szampon zakwaszający?? Po co kombinować z płukankami, i innymi cudami, przecież wszystko wykonuje się po to by zakwasić włosy. Widziałam na allegro szampony zakwaszające właśnie z joanny proffesional o ile dobrze pamiętam, za 11zł Więc myślę że nie jest to sporo, a jeśliby pomogło, to chyba warto spróbować?

Cytat:
Napisane przez gabi188 Pokaż wiadomość
Kurcze ale może u mnie nie będzie tak źle, skoro wcześniej miałam w ogóle nie farbowane i w miarę zdrowe włoski....?
Co prawda dzien po dniu, aleta druga to juz przyciemnianie..
Teraz dbam jeszcze bardziej jak napisałam w moim programie, i za miesiąc chciałabym użyć tego zmywacza uber hair colour remover albo myślę też o b4 z UK, one z tego co widze chyba tak samo działają, może z colour b4 ma ktoś doświadczenie?
Waham sie między 1 a drugim
Nie znam ani jednego ani drugiego Może fryz by coś wiedział
__________________
Instagram

Jasny popielaty brąz
exclusivee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-16 14:21:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:28.