Makijaż dla nastolatki - zbiorczy. - Strona 24 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Pokaż wyniki sondy: Jakiego kosmetyku powinnam używac na codzień
tusz do rzęs 182 71,65%
cienie + tusz do rzęs 14 5,51%
kredka 13 5,12%
tylko podkład 45 17,72%
Głosujący: 254. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-20, 14:24   #691
il_Madrina
Raczkowanie
 
Avatar il_Madrina
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 330
Dot.: Jak malować oczy żeby się nie postarzyć?

Cytat:
Napisane przez Nacia1807 Pokaż wiadomość
Witajcie. Ostatnio chciałam zacząć używać cieni do powiek ( dotychczas używałam czarnej kredki lub eyelinera i robiłam kreski) jednak nie chce aby cienie były nie dopasowane. Jestem nastolatką i na co dzień nie chce malować się bardzo widocznymi kolorami jednak chcę ,żeby makijaż dodał mi trochę uroku a nie wiem jak to zrobić.
Jaki masz kolor oczu? Jeśli chcesz się pomalować do szkoły, to postaw na beże i jasne brązy, jeśli na randkę lub imprezę, to coś bardziej szałowego. Dużo zależy właśnie od tego jaki masz kolor tęczówki.
__________________
Młoda mama.


wymiana - kosmetyki & akcesoria
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=683128



65 - 64 -63 -62 - 61 - 60 - 59
il_Madrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-21, 03:24   #692
Konsystencja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 93
Dot.: Jak malować oczy żeby się nie postarzyć?

Cytat:
Napisane przez Nacia1807 Pokaż wiadomość
Witajcie. Ostatnio chciałam zacząć używać cieni do powiek ( dotychczas używałam czarnej kredki lub eyelinera i robiłam kreski) jednak nie chce aby cienie były nie dopasowane. Jestem nastolatką i na co dzień nie chce malować się bardzo widocznymi kolorami jednak chcę ,żeby makijaż dodał mi trochę uroku a nie wiem jak to zrobić.
Wydaje mi się, że doradzanie komuś, jak ma się malować, nie widząc przy tym tej osoby, jest totalnie bez sensu... Nawet widząc zdjęcie trudno czasami dobrze doradzić, bo kolory na fotografii mogą być przekłamane. Jeśli chcesz jakichś wskazówek, to powinnaś dodać zdjęcie albo chociaż opisać swoją urodę- im mniej konkretna jesteś Ty, tym mniej konkretne i trafione będą rady innych dotyczące makijażu dla Ciebie
Żeby się nie postarzyć, to na pewno nie możesz używać zbyt ciemnego podkładu oraz zbyt mocno matujących kosmetyków- taka cera nie wygląda naturalnie ani świeżo. W ciągu dnia najlepiej, jeśli makijaż oczu będzie delikatny, kreskę na powiece możesz robić kredką lub cieniem i ją rozetrzeć (kolor kredki/ cienia dostosuj do koloru oprawy oczu- niech będzie tylko delikatnie ciemniejsza- może ciemny brąz, zamiast czerni?)
Jeśli chcesz podkreślić kolor tęczówki, to możesz używać cieni, które z nią delikatnie kontrastują.
__________________
Mój link do katalogu wizażystek (Poznań): https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=610777
Konsystencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-21, 16:26   #693
Nacia1807
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 24
Dot.: Jak malować oczy żeby się nie postarzyć?

Nie mam swojego żadnego zdjęcia bez makijażu ale wstawię swoje zdjęcie z makijażem. Obecnie robię nieco innym delikatnie mieszam kremowy i jasny bez i uważam ze w połączeniu z tuszem daje mi to dość ładny efekt.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC01455.jpg (52,4 KB, 77 załadowań)
Nacia1807 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-21, 20:42   #694
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Jak malować oczy żeby się nie postarzyć?

Według mnie ta grzywka i kreska Cię przytłaczają, bardzo smutno wyglądasz.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-21, 21:12   #695
Magic chocolate cookie
Recenzentka Miesiąca - Listopad 2017
 
Avatar Magic chocolate cookie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 637
Dot.: Jak malować oczy żeby się nie postarzyć?

Cytat:
Napisane przez Nacia1807 Pokaż wiadomość
Nie mam swojego żadnego zdjęcia bez makijażu ale wstawię swoje zdjęcie z makijażem. Obecnie robię nieco innym delikatnie mieszam kremowy i jasny bez i uważam ze w połączeniu z tuszem daje mi to dość ładny efekt.
Kreskę podnosisz na powiece trochę za wysoko, a nie wyciągasz jej na końcach, gdybyś robiła ją cieńszą i nieco bardziej wyciągniętą na końcach myślę że wyglądałoby to lepiej
Magic chocolate cookie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-21, 21:55   #696
Konsystencja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 93
Dot.: Jak malować oczy żeby się nie postarzyć?

Cytat:
Napisane przez Magic chocolate cookie Pokaż wiadomość
Kreskę podnosisz na powiece trochę za wysoko, a nie wyciągasz jej na końcach, gdybyś robiła ją cieńszą i nieco bardziej wyciągniętą na końcach myślę że wyglądałoby to lepiej
Też tak myślę- przez taki kształt tej kreski dość mocno zaokrąglasz sobie oczy.
Zdjęcie chyba robione jest trochę od góry i przez to kształt twarzy wydaje się trochę inny.
Jeśli chcesz podkreślić kolor tęczówki, to nadadzą się do tego granaty, zielenie, turkusy, fiolety (nie musisz nimi malować całej powieki, może być też kreska w tych kolorach, na koniec delikatnie roztarta, żeby efekt był delikatniejszy). Na dzień możesz malować się beżami lub cieniami w lekko różowym odcieniu. Wszystkie te kolory musisz odpowiednio dobrać, tzn. ich odcienie, tak, aby dobrze wyglądały na Twojej skórze.
Malując oczy jasnymi cieniami możesz przyciemnić zewnętrzny kącik lub linię rzęs przy zewnętrznym kąciku a wewnętrzny kącik rozświetlić.
__________________
Mój link do katalogu wizażystek (Poznań): https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=610777

Edytowane przez Konsystencja
Czas edycji: 2013-03-21 o 21:59
Konsystencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-21, 23:34   #697
wanilioweciastko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 42
Dot.: Jak malować oczy żeby się nie postarzyć?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Według mnie ta grzywka i kreska Cię przytłaczają, bardzo smutno wyglądasz.
tak zgadzam sie z toba, autorka watku powinna wyciągnąc bardziej rzęsy;p

---------- Dopisano o 23:34 ---------- Poprzedni post napisano o 23:30 ----------

Cytat:
Napisane przez Nacia1807 Pokaż wiadomość
Nie mam swojego żadnego zdjęcia bez makijażu ale wstawię swoje zdjęcie z makijażem. Obecnie robię nieco innym delikatnie mieszam kremowy i jasny bez i uważam ze w połączeniu z tuszem daje mi to dość ładny efekt.
hej;P powinnas lekko podciągnąć kreske u gory i wyciągnać rzęsy ale cieńszą kreskę ;P
wanilioweciastko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-10, 16:41   #698
Juliax3
Raczkowanie
 
Avatar Juliax3
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 53
czy taki makijaż dla nastolatki jest przesadą?

Witam
Z góry przepraszam, jeśli taki wątek już był, ale nie do końca ogarniam wizaż (jestem tu nowa) :p
Mam 14 lat, w tym roku 15. Maluję się prawie codziennie (jak nie mam czasu lub jak siedzę w domu cały dzień to się nie maluję :P) tuszem, fluidem z Under Twenty matującym (czasami wystarczy mi krem tonujący z Ziai Nuno), pod który używam kremu nawilżającego i czasem lekko pudruję się pudrem Synergen. Do tego jakaś szminka w naturalnym kolorze lub błyszczyk najczęściej
Mam cerę mieszaną, w strefie T się świecę, a policzki mam normalne lub czasami się zdarza, że lekko suche.
Mam trochę przebarwień, rumienię się (nie jakoś bardzo mocno) i mam umiarkowany trądzik.

Co sądzicie o takim makijażu dla 14-15 latki?
Juliax3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 16:51   #699
aneta1o1o
Rozeznanie
 
Avatar aneta1o1o
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: lubelskie.
Wiadomości: 508
Dot.: czy taki makijaż dla nastolatki jest przesadą?

hm... ja myślałam, że tu jakieś zdjęcia z ciężkim czarnym smoky a tu to co każda panienka prędzej czy później zaczyna robić :P
dziewczyno to nie jest ani tona tapety ani jakiś specjalny makijaż
ja mam dopiero 18 i tak się maluję a widzę 12 letnie gówniarstwo wyszpachlowanie cieniami prawdopodobnie po 2,5zł sądząć po wyglądzie itp
moim zdaniem , robisz to odpowienio
aneta1o1o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 16:54   #700
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: czy taki makijaż dla nastolatki jest przesadą?

ja myślę że jest ok o ile masz dobrze dobrany kolor tego kremu tonującego/pudru. z mojej obserwacji wynika że 90% natolatek robi sobie pomarańczową maskę taką do linii żuchwy a dalej biała szyja albo mają placki źle rozprowadzonego fluidu.
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 17:08   #701
Juliax3
Raczkowanie
 
Avatar Juliax3
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 53
Dot.: czy taki makijaż dla nastolatki jest przesadą?

Cytat:
Napisane przez aneta1o1o Pokaż wiadomość
hm... ja myślałam, że tu jakieś zdjęcia z ciężkim czarnym smoky a tu to co każda panienka prędzej czy później zaczyna robić :P
dziewczyno to nie jest ani tona tapety ani jakiś specjalny makijaż
ja mam dopiero 18 i tak się maluję a widzę 12 letnie gówniarstwo wyszpachlowanie cieniami prawdopodobnie po 2,5zł sądząć po wyglądzie itp
moim zdaniem , robisz to odpowienio
smoky eyes to nawet nie umiem zrobić haha
Juliax3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-10, 17:09   #702
aneta1o1o
Rozeznanie
 
Avatar aneta1o1o
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: lubelskie.
Wiadomości: 508
Dot.: czy taki makijaż dla nastolatki jest przesadą?

mnie to kosztowałoo wiele prób żeby coś takiego zdziałać ale nauczysz się nawet i przez przypadek
aneta1o1o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 17:14   #703
Juliax3
Raczkowanie
 
Avatar Juliax3
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 53
Dot.: czy taki makijaż dla nastolatki jest przesadą?

Cytat:
Napisane przez marchewkowe pole Pokaż wiadomość
ja myślę że jest ok o ile masz dobrze dobrany kolor tego kremu tonującego/pudru. z mojej obserwacji wynika że 90% natolatek robi sobie pomarańczową maskę taką do linii żuchwy a dalej biała szyja albo mają placki źle rozprowadzonego fluidu.
haha i teraz mi się przypomniała moja dawna koleżanka z podstawówki, która w wieku 12 lat przychodziła do szkoły z twarzą tak pomarańczową, że wyglądała, jakby farbką sobie pomalowała i do tego rzęsy grube jakby 123784123 warstw tuszu sobie położyła (do tego grudki) i nierówne kreski eyelinerem... i dodam, że spotkałam ją dość niedawno i nadal tak wyglądała z tą zmianą, że miała jeszcze kilka kosmetyków dodatkowo (róż, cienie itp) i jeszcze więcej tego pomarańczowego świństwa na twarzy

---------- Dopisano o 17:14 ---------- Poprzedni post napisano o 17:12 ----------

Cytat:
Napisane przez aneta1o1o Pokaż wiadomość
mnie to kosztowałoo wiele prób żeby coś takiego zdziałać ale nauczysz się nawet i przez przypadek
nawet próbowałam kiedyś, ale wyglądałam hm.. trudno nawet znaleźć odpowiednie słowo pewnie za parę lat popróbuję znowu
Juliax3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 17:28   #704
201604291140
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 444
Dot.: czy taki makijaż dla nastolatki jest przesadą?

też zaczęłam się malować w wieku 14 lat, składało się na to lekki fluid, tusz i wazelinowa pomadka. teraz mam 21 lat i jedyne co się zmieniło w moim "makijażu", to wymienienie fluidu na krem tonujący i dodanie pudru Synergen oraz rozświetlacza. jeżeli wszystko jest nude, a kosmetyki nie są używane w nadmiarze, to nie widzę niczego złego w malowaniu się gimnazjalistek
201604291140 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 17:34   #705
aneta1o1o
Rozeznanie
 
Avatar aneta1o1o
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: lubelskie.
Wiadomości: 508
Dot.: czy taki makijaż dla nastolatki jest przesadą?

[QUOTEnawet próbowałam kiedyś, ale wyglądałam hm.. trudno nawet znaleźć odpowiednie słowo pewnie za parę lat popróbuję znowu [/QUOTE]

spróbuj póki co jak ja Paluszkiem :P
wieem wiem takie trochę prymitywne ale nauczyłam się na tym co i jak robić z cieniem na moim oku
aneta1o1o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 21:42   #706
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: czy taki makijaż dla nastolatki jest przesadą?

Cytat:
Napisane przez marchewkowe pole Pokaż wiadomość
ja myślę że jest ok o ile masz dobrze dobrany kolor tego kremu tonującego/pudru. z mojej obserwacji wynika że 90% natolatek robi sobie pomarańczową maskę taką do linii żuchwy a dalej biała szyja albo mają placki źle rozprowadzonego fluidu.
Otóż to. Ogólnie ja uważam, że podkład u nastolatek jest ok, ale pod warunkiem, że nie rzuca się w oczy, bo niestety na młodych dziewczynach taka maska wygląda jeszcze gorzej niż na dorosłych.

Tak samo tusz. Najlepsza jest w sumie henna.

Zamiast szminki do szkoły polecam przejrzysty błyszczyk.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 22:06   #707
Denticoo
Raczkowanie
 
Avatar Denticoo
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Pabianice
Wiadomości: 403
Dot.: czy taki makijaż dla nastolatki jest przesadą?

Myślę , że bardzo dobrze dobrałaś kosmetyki. Under twenty wygląda bardzo dobrze na twarzy ( pamiętaj aby dobrać kolor). Jasny błyszczyk i tusz to wystarczy. Ile jeszcze nowinek kosmetycznych przed Tobą ...
__________________
Zapraszam do mnie

http://denticoo.blogspot.com/
Denticoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-11, 12:32   #708
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: czy taki makijaż dla nastolatki jest przesadą?

no ale ilość tego fluidu też jest ważna, żeby nie zrobić sobie nieestetycznej maski nawet dbrze dobrany kolor warto nakładać lekką ręką

Powodzenia
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-11, 20:12   #709
Kocik123
Wtajemniczenie
 
Avatar Kocik123
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 623
Dot.: czy taki makijaż dla nastolatki jest przesadą?

Nie jest przesadą, i pozostań przy takim.
Kocik123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-12, 09:33   #710
Nickitka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: 71
Wiadomości: 30
Dot.: czy taki makijaż dla nastolatki jest przesadą?

Idealny makijaz nastolatki Zgadzam sie z przedmowczynia!
Dodam tylko, ze super, ze uzywasz kosmetykow przeznaczonych do cery w Twoim wieku, tego tez sie trzymaj!
Nickitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-23, 10:09   #711
kesshite
Przyczajenie
 
Avatar kesshite
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 6
Makijaż dla 14 latki. :)

Hej! Mam 14 lat i codziennie do szkoły używam korektora, kremu bb under20, tuszu do rzęs, białej kredki do kącików i czasami pudru, ale to rzadko. Zawsze wieczorem to zmywam, a i nie nakładam dużej ilości kosmetyków. Czy może mi to zaszkodzić? Korektora używam na cienie pod oczami, a kremu bb bo mam niewyrównany kolor skóry i mnie to drażni. I proszę, nie piszcie, że powinnam się wziąć za naukę w tym wieku a nie myśleć o makijażu. Wiem o tym, ale co powiedzieć, chyba dorastam i zwracam dość dużą uwagę na mój wygląd... :/ Pozdrawiam!
kesshite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-23, 10:33   #712
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Makijaż dla 14 latki. :)

Cytat:
Napisane przez kesshite Pokaż wiadomość
Hej! Mam 14 lat i codziennie do szkoły używam korektora, kremu bb under20, tuszu do rzęs, białej kredki do kącików i czasami pudru, ale to rzadko. Zawsze wieczorem to zmywam, a i nie nakładam dużej ilości kosmetyków. Czy może mi to zaszkodzić? Korektora używam na cienie pod oczami, a kremu bb bo mam niewyrównany kolor skóry i mnie to drażni. I proszę, nie piszcie, że powinnam się wziąć za naukę w tym wieku a nie myśleć o makijażu. Wiem o tym, ale co powiedzieć, chyba dorastam i zwracam dość dużą uwagę na mój wygląd... :/ Pozdrawiam!
Taki makijaż może Ci zaszkodzić i zaszkodzi, jeśli zaczną pojawiać się u Cebie wypryski. Korektor pod oczy sobie odpuść, bo mogę się założyć, że używasz kosmetyku nieprzeznaczonego pod oczy i tylko robisz sobie tam tynk. Krem BB jest ok, tusz i biała kredka też. Warto jednak byłoby zająć się pielęgnacją skóry zamiast tuszowaniem, w tym wieku nierówny kloryt może być efektem dojrzewania i kiepskiego make upu właśnie. Najlepiej byłoby, gdybyś poradziła się mamy czy starszej koleżanki i wybrała jakiś lekki krem nawilżający, zwłaszcza, że idzie lato i skóra będzie potrzebowała filtrów i nawilżenia.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-23, 11:26   #713
chocolate_she
Zakorzenienie
 
Avatar chocolate_she
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Świętokrzyskie.
Wiadomości: 3 269
Dot.: Makijaż dla 14 latki. :)

Jeśli krem bb to nie puder. Jak nawalisz tego za dużo naraz to nie pozwolisz skórze oddychać. Korektor też możesz sobie odpuścić, już krem powinien zmniejszyć cienie pod oczami. Nie psuj tak młodziutkiej twarzy
__________________

"Opłacz to, wykrzycz to, a później weź się w garść, stań na nogi i zacznij żyć.
Możesz żyć tak szczęśliwie, że głowa mała!"
chocolate_she jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-23, 11:39   #714
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Makijaż dla 14 latki. :)

Cytat:
Napisane przez chocolate_she Pokaż wiadomość
Jeśli krem bb to nie puder. Jak nawalisz tego za dużo naraz to nie pozwolisz skórze oddychać. Korektor też możesz sobie odpuścić, już krem powinien zmniejszyć cienie pod oczami. Nie psuj tak młodziutkiej twarzy
Dlaczego, skoro sam zwykle się świeci i spływa? I podkład i krem bb - jeśli nie zasycha na mat - można przypudrować. Nie chodzi o to, żeby nałożyć jak najmniej elementów, ale żeby nałożyć je na tyle oszczędnie, żeby skutecznie razem współdziałały. Puder utrwala krem bb, można nałożyć sam puder, ale nałożenie samego kremu bb na tłustą skórę kończy się zwykle zaciekami i plamami.

Poza tym puder ryzowy i bambusowy (np. paese) bardzo dobrze nadaje się dla młodej skóry.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-23, 11:40   #715
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Makijaż dla 14 latki. :)

Dziewczyny mają rację, zbyt ciężką tapetą zniszczysz sobie cerę. Teraz tego nie zobaczysz, ale za te 15/20 lat będziesz się zastanawiać skąd wczesne zmarszczki etc.
Odstaw puder - jak już naprawdę musisz, bo się mega świecisz, kup bibułki matujące, są lepsze od pudru.
Co do cery: krem ochronny na lato. ŻADNEGO korektora pod oczy, to najbardziej wrażliwe miejsce i masakrowanie ich niedopasowanymi korektorami, tylko pogłębi ci wrażenie zmęczonych oczu i wymęczy cerę. Spróbuj rano kłaść na oczy zamrożoną łyżeczkę, albo zmrożony nasiąknięty woreczek herbaty. Mi to bardzo ładnie rozświetla oczy. Dobry krem powinien potem wystarczyć, aby przykryć podbite oczy.
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-23, 12:10   #716
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: Makijaż dla 14 latki. :)

Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
Dlaczego, skoro sam zwykle się świeci i spływa? I podkład i krem bb - jeśli nie zasycha na mat - można przypudrować. Nie chodzi o to, żeby nałożyć jak najmniej elementów, ale żeby nałożyć je na tyle oszczędnie, żeby skutecznie razem współdziałały. Puder utrwala krem bb, można nałożyć sam puder, ale nałożenie samego kremu bb na tłustą skórę kończy się zwykle zaciekami i plamami.

Poza tym puder ryzowy i bambusowy (np. paese) bardzo dobrze nadaje się dla młodej skóry.
Zgadzam się z Tobą. Nie rozumiem tej "nagonki", by nastolatka zupełnie się nie malowała. Z opisu autorki wynika, ze makijaż nie jest ciężki.
Co dzień zmywa makijaż, więc nie widzę problemu.
Najważniejsze, by nie robić tapety.
Moja córka zaczęła się malować w gimnazjum. Pilnowałam tylko by makijaż nie był za mocny.
Teraz ma 17 i maluje się bardzo sporadycznie.

TheUnlike, Jeśli boisz się wyprysków, warto sięgnąć po delikatny piling i maseczkę (niedrogie i bardzo skuteczne sa te z glinki)
__________________
Jeśli znajdziesz link w przypadkowym słowie w moim poście, to jest to ukryta reklama wstawiona przez Wizaż.
Gdy chcę się czymś podzielić link wstawiam pod słowo KLIK.
04.11.2015
Instagram
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-23, 12:17   #717
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Makijaż dla 14 latki. :)

Cytat:
Napisane przez Śniegowa Pokaż wiadomość
[...]Moja córka zaczęła się malować w gimnazjum. Pilnowałam tylko by makijaż nie był za mocny.
Teraz ma 17 i maluje się bardzo sporadycznie.[...]
Najczęściej tak to działa, że po początkowym zachłyśnięciu się kosmetykami, potem człowiek odpuszcza. Mając 19 lat malowałam się jak dzika, a teraz koło trzydziechy nakładam połowę tego, co kiedyś. Młoda skóra duuużo wybacza i raczej w wieku nastu lat nikt nie nabawi się zmarszczek przez nawalony i nie zmyty podkład. Pryszczy za to owszem, prawie natychmiast - i to najlepsza nauczka na resztę życia
Uważam, że najlepsza matka to taka, która weźmie dziewczynę szczerze pod okno z lustrekiem i powie jej, jak powinna wyglądac jej skóra po makijażu. Kupi dobry podkład, puder (ale do tego trzeba sporo cierpliwości - wiedzę nalezy odświeżyć i zaktualizować ), nauczy malować oko itp. No latwe to nie jest, żeby dziewczyny nie przemalowac w cukierka albo kopie siebie, ale kto powiedział, że będzie lekko
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-23, 12:36   #718
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: Makijaż dla 14 latki. :)

Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
Najczęściej tak to działa, że po początkowym zachłyśnięciu się kosmetykami, potem człowiek odpuszcza. Mając 19 lat malowałam się jak dzika, a teraz koło trzydziechy nakładam połowę tego, co kiedyś. Młoda skóra duuużo wybacza i raczej w wieku nastu lat nikt nie nabawi się zmarszczek przez nawalony i nie zmyty podkład. Pryszczy za to owszem, prawie natychmiast - i to najlepsza nauczka na resztę życia
Uważam, że najlepsza matka to taka, która weźmie dziewczynę szczerze pod okno z lustrekiem i powie jej, jak powinna wyglądac jej skóra po makijażu. Kupi dobry podkład, puder (ale do tego trzeba sporo cierpliwości - wiedzę nalezy odświeżyć i zaktualizować ), nauczy malować oko itp. No latwe to nie jest, żeby dziewczyny nie przemalowac w cukierka albo kopie siebie, ale kto powiedział, że będzie lekko

Widzę, ze mamy podobne podejście

Młoda od początku używa lekkiego podkładu, korektora pudru, różu, kolorowych kredek (lubi llki z essence), a na usta opuszkiem nakłada czerwoną (sic!) szminkę.
Na wieczór dodaje jakiegoś sypkiego migoczącego cienia. Nauczyłam ją jednak, jak uzywać tych kometyków by nie była przemalowana lalą
__________________
Jeśli znajdziesz link w przypadkowym słowie w moim poście, to jest to ukryta reklama wstawiona przez Wizaż.
Gdy chcę się czymś podzielić link wstawiam pod słowo KLIK.
04.11.2015
Instagram
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-23, 14:08   #719
Obywatelka29
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 34
Dot.: Makijaż dla 14 latki. :)

Moim zdaniem ie powinnaś teraz stosować takich kosmetyków, mogą ci tylko zaszkodzić a efekt zobaczysz za parę lat. Ciesz się wiekiem i bądź naturalna
_________
Bio-Kosmetyki
Obywatelka29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-23, 14:13   #720
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: Makijaż dla 14 latki. :)

Cytat:
Napisane przez Obywatelka29 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem ie powinnaś teraz stosować takich kosmetyków, mogą ci tylko zaszkodzić a efekt zobaczysz za parę lat. Ciesz się wiekiem i bądź naturalna
_________
Bio-Kosmetyki
No i to jest właśnie zacofane myślenie.
Nowoczesne kosmetyki do makijażu, nie dość że pielęgnuja skórę, to jeszcze chronią przed słońcem.
BTW, na wizażu reklama jest płatna, więc usuń link z podpisu.
__________________
Jeśli znajdziesz link w przypadkowym słowie w moim poście, to jest to ukryta reklama wstawiona przez Wizaż.
Gdy chcę się czymś podzielić link wstawiam pod słowo KLIK.
04.11.2015
Instagram
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-11 17:26:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:23.