Brązowy blond? Jak uzyskać? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-06-21, 09:24   #1
miishka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 11

Brązowy blond? Jak uzyskać?


Hej
Chciałabym uzyskać coś w rodzaju brązowego blondu, nude blondu. Tylko niezbyt ciepłego, ale też nie bardzo chłodny kolor. Na poziomie 8.
Testowałam kilka farb w celu uzyskania tego koloru z nowej kolekcji Welli:
Wpierw chciałam uzyskać efekt ombre/sombre:
Wella Koleston 10/97 - wyszedł bardzo ładnie, trochę zbyt chłodno, ale naprawdę bliski próbnikom. Na tę chwilę niestety zbyt jasny, mam już dość aż tak jasnych kolorów.
Wella Koleston 8/97 - położony jako ta ciemniejsza część... I tutaj szok, kolor nie miał nic wspólnego z 8, był ciemny i bardzo czekoladowy. Nie była też to kwestia wymycia się, bardzo ciężko schodził i jak zszedł to po prostu do rudości.
Ostatnio użyta przeze mnie farba, a raczej toner:
Wella Color Touch 9/97 - i tutaj było naprawdę fajnie! Po pierwszym umyciu stał się odrobinę cieplejszy, idealny jak z próbnika. Ale... to toner. Toner, którego już nie ma po 4 myciach. A przecież nie będę farbować co tydzień...

Zależy mi właśnie na odcieniu jak ta 9/97, może odrobinę ciemniejszym. Szukałam podobnych odcieni i w sklepie fryzjerskim widziałam farbę marki Voila 9.82, ale ten wydaje mi się za ciepły. I nie wiem czy jest w ogóle dostępny w Polsce, bo ekspedientka powiedziała, że nie mają go nawet na zamówienie. Igora Royal też ma jakieś czekoladowe blondy, ale one też wydają mi się za ciepłe.
A jeśli chodzi o chłodne beże, to te wychodzą niestety u mnie po prostu brzydko. Z taką nieładną zieloną poświatą, niby chłodne, a jakieś rudości przebijają. I tak jest z praktycznie każdym beżem jakiego próbowałam.
Jeszcze dodam, że popiele u mnie też wychodzą zielono, a pewnie większość beżowych kolorów to jakaś 13 po przecinku i może dlatego tak się dzieje. 1 wychodzi zielono a 3 mi nie służy.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 12054930_1.jpg (33,8 KB, 23 załadowań)
miishka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-20, 09:01   #2
Monika4455
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 17
Dot.: Brązowy blond? Jak uzyskać?

A patrzyłaś na paletę Cameleo Omega? Nie jestem pewna, czy właśnie o coś takiego Ci chodzi, ale wydaje mi się, że zbliżony może być 7.0 lub 8.1. A ochłodzić nieco kolor zawsze możesz płukanką
Monika4455 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-08-20 10:01:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:35.