zanik wzrostu piersi po odchudzaniu? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-29, 16:33   #1
miszel66
Raczkowanie
 
Avatar miszel66
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 70

zanik wzrostu piersi po odchudzaniu?


Witam. Mam 17 lat, Ostatnio schudłam na diecie 1000 kcal 10 kg. Zmalały mi tez piersi, nie mam okresu. chce powoli wychodzic z diety, jesc wiecej i przestac chudnac (chudłam 1kg na tydzien). Mam 2 pytania 1 dotyczy piersi: czy one juz nie urosną? Nie chodzi o to do ktorego roku zycia rosna , zalozmy ze normalnie by mi jeszcze urosły. chodzi o to czy nie zaburzylam sobie harmonow i czy tez wzrost zanikł juz na stale? ;/ 2 pytania dotyczy okresu troche sie boje, wiem ze to norma przy spadku wagi ale czy gdy zaczne jec wiecej okres wroci, czy jedynym warunkiem jest przytyc? Nie po to sie odchudzalam zeby tyc, nie ukrywam ze do ginekologa tez mi sie nie usmiecha isc ale w krytycznej sytuacji pojde.
miszel66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-29, 21:49   #2
handmadez
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 26
Dot.: zanik wzrostu piersi po odchudzaniu?

Kobieta rozwija się do 21 roku życia. Jestem rok starsza od Ciebie i już można powiedzieć minęły czasy kiedy miałam biust C. Po odchudzaniu (niby 3 kg) zmalał mi głównie biust, do tego trochę urosłam. Myślę że może minimalnie się powiększyc ,ale nie liczyłabym na cuda niestety. Zależy jeszcze w jakim czasie tyle schudłaś.

A apropo okresu, Ja po Dukanie nie miałam prawie 3 miesiące, a teraz już całkowicie mi sie rozregulował i mam raz co 1,5 miesiąca, raz co 3 tygodnie. Różnie. Jednak dużo zależy od odżywiania.
handmadez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-30, 14:36   #3
miszel66
Raczkowanie
 
Avatar miszel66
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 70
Dot.: zanik wzrostu piersi po odchudzaniu?

schudlam w 9 tyg. 9 kg
miszel66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 00:49   #4
handmadez
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 26
Dot.: zanik wzrostu piersi po odchudzaniu?

I na tej diecie 1000? A stopniowo wchodziłaś do diety czy z dnia na dzień? On pani dietetyk słyszałam, że nei tylko trzeba powoli wychodzić z diety, ale także powoli ją zaczynać, Czyli na początku 1700 kcal, 1500 kcal , 1200 kcal, Ja np na diecie 1500 kcal chudłam więcej niż na 1000 kcal i wtedy nie miałam skutków ubocznych więc może jednak powoli przejdź na bardziej kaloryczną dietę ale te niecałe 500 kcal niech będzie w owocach i warzywach A rano oczywisćie błonnik ( muesli, ciemne pieczywo) żeby rozruszać pracę jelit i powinno wrócić do normy
handmadez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 12:06   #5
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: zanik wzrostu piersi po odchudzaniu?

co do okresu- to loteria, bo może wrócić, a może go nie być wciąż... jeśli w ciągu 2 miesięcy po takiej diecie okres nie wraca to należy się udać do lekarza.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 17:15   #6
miszel66
Raczkowanie
 
Avatar miszel66
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 70
Dot.: zanik wzrostu piersi po odchudzaniu?

nie wyszłam z tej diety, bo dopiero kilka dni temu postanowilam ja zakonczyc.
Bo tak naprawde jadłam 900-950 kcal, teraz jem 1000
za tydzien 1100 itd...
jesli za 2 mies (gdy bede jesc cos ok 1800) nie wroci okres, musze niestety udac sie do giinekologa.
miszel66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 11:48   #7
Nuova
( ͡° ͜ʖ ͡°)
 
Avatar Nuova
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 437
Dot.: zanik wzrostu piersi po odchudzaniu?

Mi biust urósł tak naprawdę dopiero w wieku 17 lat, więc może Tobie też się tak przydarzy
Nuova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-02, 16:30   #8
miszel66
Raczkowanie
 
Avatar miszel66
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 70
Dot.: zanik wzrostu piersi po odchudzaniu?

hmm w zasadzie dopiero wskoczyłam w te 17 i mysle ze (gdyby nie dieta) jescze by mi rósł bo nie byl na pewno jeszcze odpowiednio ukształtowany ze tak powiem. Ale ponoc diety hamuja wzrost piersi. Nie wiem co bedzie za 3-4 lata ale.. jak narazie musialam wyrzycic wszystkie staniki z miseczka C ;/ i cofnac sie do b masakra
miszel66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-08, 11:15   #9
201701261449
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 402
Dot.: zanik wzrostu piersi po odchudzaniu?

Mając 15/16 lat schudłam niecałe 20 kg. Obwód piersi wynosił jakoś 74 cm. W ciągu roku przytyłam 15 kilogramów. Obwód - 88 cm . Mówi samo przez się
Ach, no tak, okres też mi zanikł. Wrócił dopiero po kuracji - lecytyna + tabletki antykoncepcyjne.
Wszystko się okaże, jesteś młoda (zresztą, ja też ) może Ci jeszcze urosną. Oby tylko moje nie rosły
( niby moje wymiary złe nie są 88-68-89 cm , ale wystarczy) .
Miej nadzieje . Ważne teraz, żebyś odzyskała miesiączkę, uregulowała organizm po diecie.
201701261449 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-08, 12:39   #10
byOla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: niedaleko Krakowa
Wiadomości: 43
Dot.: zanik wzrostu piersi po odchudzaniu?

jeszcze ja również coś dodam.
Leczę się na anoreksję.Znaczy ja już nawet uważam ,że jej nie mam bo jest b.dobrze
Przez chorobę ,która zaczęła się w wieku 14 lat ( 2 gimnazjum) schudłam 13 kg w 3 msc. Oczywiście biust straciłam niemal całkowicie ;/ Niemal całkowicie dlatego, bo dopiero w 1 gm zaczęłam się rozwijać,dojrzewać.Zaczęł y rosnąć mi piersi,dostałam okres.Ale nie urosły na tyle,żeby po odchudzaniu coś zostało. Teraz kończę 1 liceum więc od początków choroby i odchudzania minęło 2,5 roku. Od najniższej wagi obecnie ważę 6 kg więcej. Te 6 kg nic nie dało , aby urosły mi piersi.Okresu też nie odzyskałam.Straciłam go przy wadze 45 kg , a obecnie tyle ważę-już tak od 1,5-2 msc. Z okresem jest tak,że powinien wrócić przy wadze , przy której go straciłaś.Ale można nawet mieć pół roku tą wagę i dopiero wtedy odzyskać okres.Ale nie zawsze tak jest.Nieraz trzeba ważyć więcej.Ja osobiście mam zamiar jeszcze przytyć.Potrzebuję tylko czasu.I strasznie chcę ,żeby urósł mi biust! Wiem,że tak będzie jak przytyję jeszcze z 5kg.Aczkolwiek nie będzie on duży,bo jak już wspomniałam wcześniej, odchudzaniem przerwałam mój proces dojrzewania .Ale jak przytyję do odpowiedniej wagi,to przecież zacznę dojrzewać.Chcę w końcu wyglądać jak kobieta,a nie jak dziecko w tym wieku.
Więc miszel66 , jeśli przytyjesz na pewno ci urosną Widzę to też po moich koleżankach ,które były ze mną w szpitalu,a praktycznie się wyleczyły i przytyły-biusty im urosły I moja pani doktor też mi to mówi Ciało potrzebuje odpowiedniej ilości tkanki tłuszczowej d tego,aby biust urósł i mieć okres.
byOla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-08, 14:57   #11
miszel66
Raczkowanie
 
Avatar miszel66
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 70
Dot.: zanik wzrostu piersi po odchudzaniu?

tyle ze mi okres zanikł nie dlatego ze jestem za chuda - bo zanikł mi juz na poczatku odchudania - a mialam wtedy prawie nadwage!
tak wiec ważac 59 kg wazylam za malo?
otóz nie. Oni zanikł mi dlategoze z ponad 2000 tcal przeskocylam z dnia na dzine do 800 - wlasnie dlatego organizm sie zbuntował.
Bo nie wierze ze zebym odzyskała go muse przytyc do tej wagi kiedy go stracilam - to by było jojo narmalnie. Ja po prostu za mało jem i tyle xD
to raczej wycieńczenie i nagly spadek kcal spowodowal brak okrresu
Teraz jestem na stabilizacji i jem 1100 kcal - jesli okres nie pojawi sie przy 1700 kcal, ide do ginekologa. A przytyc moge z 2 góra 3 kg, bo w sumie tyle nawet chce ale niedowagi nie mam (waze 50 przy 160cm)
ani anoreksji wiec nie przez brak tkanki tłuszczowej nie mam miesiaczki
co do biustu nie zmalał mi calkowiecie ale dla mnie jest bardzo maly - miseczka b
jak zaleze stare c do jest za duze ;/
nie moge tego zniesc ( w takim stanie nigdy bym nie wyszla na plaze badz rozebrala sie wiecie- przy mezczyzni xp )
tak wiec chce przytyc kilka kg (zreszta teraz czuje sie za chuda, nie podoba mi sie jak ktos jest taki szczuply ; / ale nie moja wina ze na stabilizacji jeszcze sie chudnie za niedlugo na pewno przytyje
pozdr.
sory za ewentualne bledy - spiesze sie i szybko pisałam
miszel66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:51.