Bardzo ważne, potrzebuję pomocy :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-16, 16:21   #1
bamboocha19923
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5

Bardzo ważne, potrzebuję pomocy :(


Witam was moje kochane. nie wiem co robić postaram się za bardzo nie rozpisać. Właśnie kończę drugie opakowanie tabletek Harmonet. Dwa miesiące temu rozpoczełam pierwszy raz wogóle w życiu przyjmować doustną antykoncepcję więc są to moje pierwsze tabletki. więc tak ... byłam o ginekologa, przepisał mi te piguły, zgodnie z jego zaleceniami (zreszta jak zawsze) miałam przyjąc tabletke pierwsza w pierwszy dzień okresu. Bylam w połowie cyklu (ok 15 dzień) kiedy zaczełam plamić raz krwią, raz czymś "brązowym". To były bardzo duże upławy, bardzo bolał mnie brzuch. Odrazu chcę zaznaczyć że mam bardzo nie regularny okres.(coś takiego stało sie u mnie po raz pierwszy w życiu). Mam 18 lat. Kiedy wystąpiło to plamienie to w jego drugim dniu pomyślałam że to okres i wziełam pierwszą pigułke... na następny dzien krwawienie ustało;/ i zastanawiałam sie czy to wogole był okres Ale ok. Jakies dwa tygodnie po zażyciu pierwszej pigułki współżyłam z chłopakiem bez dodatkowych zabezpieczeń. wszystko na luzie (skończył we mnie). Póżniej zrobiłam przerwe tą 7-mio dniową, krwawienie wystąpiło, (trwało 5 dni) i w ósmym dniu zaczełam drugie opakowanie które teraz kończę. Zacznę od tego że ... przez ostatni czas przytyłam 6 kg w jakieś dwa miesiące, może dwa i pół a taka waga jest u mnie nie normalna bo zawsze było mi ciężko przytyć chociażby 1 kg ! Mam straszny apetyt, cały czas chodzę głodna, w dodatku zaczął mnie bardzo boleć brzuch :/ czasami ciężki do wytrzymania Moje pytanie:

. Czy mogę być w ciąży?? Może to śmieszne pytanie, robiłam test ciążowy zanim zaczelam brac drugie opakowanie pigułek, wyszło negatywnie. to plamienie nie wydaje mi się, że był to okres... czyli źle przyjęta pierwsza tabletka, w dodatku w tak niedługim czasie po tym współzyłam z chłopakiem. Ten apetyt jest koszmarny, i niepokoi mnie ból brzucha i ten wzrost mojej wagi :/


byla bym naprawde wdzięczna za odpowiedzi . Pozdrawiam.
bamboocha19923 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-16, 16:35   #2
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Bardzo ważne, potrzebuję pomocy :(

Z Twojej wypowiedzi wywnioskowałam, że za wcześnie zrobiłaś test. Powinno się robić dwa tygodnie po stosunku, a jeśli stosunek był w okolicach 3-go tygodnia, a test zrobiłaś zanim zaczęłaś opakowanie następne, to raczej 14 dni nie minęło. Zrób BetaHCG. ALe bardzo możliwe, że wzięłaś dobrze, a apetyt wzrósł od tabletek no i pewnie woda się zaczęła zatrzymywać, dlatego przytyłaś.
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-16, 19:57   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Bardzo ważne, potrzebuję pomocy :(

Bierzesz pigulki wiec skad ciąża?

tyjesz przez wzmozony apetyt ktory powoduja pigulki,puchniesz ,organizm zatrzymuje wode-waga rosnie.

skoro wzielas pigulke to normalne ze okres ustał.

jesli bierzesz pigulki to masz okres regularny.

ciaze wykluczam raczej skutki brania pigulek.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-16, 20:04   #4
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Bardzo ważne, potrzebuję pomocy :(

Pyta się o ciążę, bo nie wie, czy to plamienie to był okres. A jak wiadomo, jeśli tabletkę się weźmie w środku cyklu, to z zabezpieczenia w pierwszym opakowaniu nici.
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-16, 21:54   #5
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Bardzo ważne, potrzebuję pomocy :(

Cytat:
Napisane przez Neciak89 Pokaż wiadomość
Pyta się o ciążę, bo nie wie, czy to plamienie to był okres. A jak wiadomo, jeśli tabletkę się weźmie w środku cyklu, to z zabezpieczenia w pierwszym opakowaniu nici.
pisze ze ma nieregularny okres wiec skąd wiedziala ze to plamienie to był srodek cyklu ?

pozostaje czekac na okres,zrobic test /zrobic badanie z krwi / isc do gina.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-16, 22:21   #6
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Bardzo ważne, potrzebuję pomocy :(

Wiesz, nie może stwierdzić zarówno czy to był środek cyklu czy już początek nowego. Ja się nie dziwię, że ma wątpliwości.
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:49.