Dobre szkoły policealne. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-10-14, 21:13   #1
JeszczeObca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 36

Dobre szkoły policealne.


Cześć. Od przyszłego roku planuję zmienić pracę i wybrać sie do szkoły policealnej. Jestem młoda, mam 22 lata, kilka tygodni temu rozstałam sie z facetem. Chciałabym zdobyć jakieś nowe kwalifikacje. Jestem po szkole handlowej, obecnie pracuję w gastronomi więc ciężko jest z wolnymi weekendami na szkołe. Teraz gdy właściwie nic mnie tutaj nie trzyma planuję zrobić coś nowego. Mieszkam w Bydgoszczy ale w poszukiwaniu pracy biorę pod uwagę takie miasta jak Toruń, Poznań czy Gdańsk i Gdynię. Oczywiście myślę nad przeprowadzeniem się do nich

Może polecacie w tych miastach jakieś dobre szkoły? Zależy mi na szkołach publicznych, które specjalizują się w określonych kierunkach.

Dodam, że po przeczytaniu wielu wątkòw nie mam zaufania do cosinusa czy żaka.

Zastanawiałam się nad kierunkami medycznymi ale może być coś związanego z transportem.
JeszczeObca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-16, 18:47   #2
magda_lk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 13
Dot.: Dobre szkoły policealne.

Czemu nie masz zaufania do tych szkół?
magda_lk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-17, 13:01   #3
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Dobre szkoły policealne.

Najłatwiejszym sposobem jest wyszukanie szkół publicznych w google
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-17, 13:09   #4
lizunia_514
Przyczajenie
 
Avatar lizunia_514
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 7
Dot.: Dobre szkoły policealne.

Cytat:
Napisane przez JeszczeObca Pokaż wiadomość
Cześć. Od przyszłego roku planuję zmienić pracę i wybrać sie do szkoły policealnej. Jestem młoda, mam 22 lata, kilka tygodni temu rozstałam sie z facetem. Chciałabym zdobyć jakieś nowe kwalifikacje. Jestem po szkole handlowej, obecnie pracuję w gastronomi więc ciężko jest z wolnymi weekendami na szkołe. Teraz gdy właściwie nic mnie tutaj nie trzyma planuję zrobić coś nowego. Mieszkam w Bydgoszczy ale w poszukiwaniu pracy biorę pod uwagę takie miasta jak Toruń, Poznań czy Gdańsk i Gdynię. Oczywiście myślę nad przeprowadzeniem się do nich

Może polecacie w tych miastach jakieś dobre szkoły? Zależy mi na szkołach publicznych, które specjalizują się w określonych kierunkach.

Dodam, że po przeczytaniu wielu wątkòw nie mam zaufania do cosinusa czy żaka.

Zastanawiałam się nad kierunkami medycznymi ale może być coś związanego z transportem.
myślałaś może o CKU (centrum kształcenia ustawicznego)? mój znajomy chodził w Gdańsku i bardzo polecał
lizunia_514 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-20, 20:21   #5
JeszczeObca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 36
Dot.: Dobre szkoły policealne.

Znajoma chodziła do żaka. Mòwiła, że co zjazd zajęcia odbywały się w innej szkole, nie mieli jednej konkretnej placówki, plan zajęć był bardzo często zmieniany a połowa ludzi chodziła tam tylko dla zniżek, zaświadczenia do ZUS i ulgowych przejazdów. Nauczyciele też podobno do nauczania się nie wyrywali :/
JeszczeObca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-21, 10:38   #6
magda_lk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 13
Dot.: Dobre szkoły policealne.

Ja na Cosinusa na szczęście nie mogę narzekać.
magda_lk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-19, 16:34   #7
MsN
Femme fatale
 
Avatar MsN
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: the circles of dante's hell
Wiadomości: 1 261
Dot.: Dobre szkoły policealne.

Cytat:
Napisane przez JeszczeObca Pokaż wiadomość
Cześć. Od przyszłego roku planuję zmienić pracę i wybrać sie do szkoły policealnej. Jestem młoda, mam 22 lata, kilka tygodni temu rozstałam sie z facetem. Chciałabym zdobyć jakieś nowe kwalifikacje. Jestem po szkole handlowej, obecnie pracuję w gastronomi więc ciężko jest z wolnymi weekendami na szkołe. Teraz gdy właściwie nic mnie tutaj nie trzyma planuję zrobić coś nowego. Mieszkam w Bydgoszczy ale w poszukiwaniu pracy biorę pod uwagę takie miasta jak Toruń, Poznań czy Gdańsk i Gdynię. Oczywiście myślę nad przeprowadzeniem się do nich

Może polecacie w tych miastach jakieś dobre szkoły? Zależy mi na szkołach publicznych, które specjalizują się w określonych kierunkach.

Dodam, że po przeczytaniu wielu wątkòw nie mam zaufania do cosinusa czy żaka.

Zastanawiałam się nad kierunkami medycznymi ale może być coś związanego z transportem.
Dobrze myślisz wg mnie bo tego typu szkoły - Cosinus czy Żak to lipa, a również znam osoby, które spotkały się na przykład w Urzędzie Pracy czy podczas szukania pracy z informacją, że absolwentom szkół typu Cosinus po prostu dziękują. Słuszna myśl.

Osobiście mogę polecić szkoły policealne/studium dla dorosłych państwowe bo to najlepsze szkoły. Na przykład wszelkiego typu CKU (Centrum Kształcenia Ustawicznego). Są to szkoły państwowe, bezpłatne, również otrzymują dotacje z UM ale nie są takie jak wszelkiej maści prywatne. Jeśli jednak szkoły medyczne to też dobry strzał.

http://szkolymedyczne.eu/
Tutaj masz szkołę medyczną, która ma wiele oddziałów w Polsce (w tym również w Gdańsku). Niestety nie wiem czy to szkoła prywatna czy państwowa. Rok temu też na nią się natknęłam ale pominęłam ten fakt. Obstawiam jednak, że to pierwsze.

http://medyk.gda.pl/
Tutaj na bank masz szkołę państwową za którą bulić nie musisz. Wszelkiego typu szkoły mające w nazwie ''MEDYK'' są szkołami bezpłatnymi.

Co do reszty to skorzystaj z wyszukiwarki
1. http://poznan.dlastudenta.pl/dlaMatu...szukaj_szkoly/ (wyszukuje szkoły wyższe jak i policealne, językowe)
2. http://www.pomaturze.pl/Szkoly+Policealne

Mam nadzieję, że trochę pomogłam
MsN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-06-13, 15:59   #8
Goskaxo1981
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 1
Dot.: Dobre szkoły policealne.

Mogę polecić Plus Edukacje, uczęszczam tam na zajęcia, nauczyciele są super, z tego co koleżanka mi mówiła w tym momencie mają bardzo dużo bezpłatnych kierunków
Goskaxo1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-13, 18:24   #9
Polishwolf97
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 91
Dot.: Dobre szkoły policealne.

Nie idźcie do szkół policealnych jeśli nic o nich nie wiecie. Ostatnia wiadomość o złapaniu właścicielki sieci szkół, która wyłudzała subwencje od MEN (tj. samorządów lokalnych) to dowód na to, że lepiej przestać się oszukiwać. Ja jestem słuchaczem sieci z łodzi i jest coraz gorzej.

1. Zajęcia w najlepszej szkole elektronicznej (mój kierunek to informatyka) a dostęp do sprzętu ograniczony. Nawet serwerów nie możemy przećwiczyć tylko instalację systemu.

2. Nauczyciele-fachowcy w danej dziedzinie odeszli z powodu warunków finansowych oraz ogólnie że nie szanowano ich czasu (oni chcieli nas uczyć, ale co z tego?).

3. Dali nam osobę niekompetentną która mówi głupoty rodem z jakiegoś krzywego zwierciadła. Co najgorsze , miałem z nią zajęcia też w poprzedniej szkole która zdecydowała o zamknięciu mojego semestru zaraz po ukończeniu sesji (nazwa jak znany aktor z ,,Miodowych Lat''

4. Fikcyjne obecności na godzinach w których wychodziliśmy (bo nic tak naprawdę się nie robiło tylko grało się online) a przedmioty z kwalifikacji którą będę ,,miał'' (jak semestr nie zostanie zlikwidowany ) za rok po prostu nic! ZERO!

5. Ilość osób wielka a praktycznie tylko kilka lub parę, tylko dwie osoby zostały praktycznie skreślone



Oczywiście, że w okresie dwuletnim w tego typu placówce nie nauczysz się wiele, ale tutaj po prostu jest ŻENADA. Samorządy każą przekształcać w placówkach swoich szkoły policealne w kwalifikacyjne kursy zawodowe a prywatne coraz mniej pieniędzy mają.

Wybierajcie studia albo kursy!

---------- Dopisano o 18:24 ---------- Poprzedni post napisano o 18:11 ----------

Cytat:
Napisane przez JeszczeObca Pokaż wiadomość
Znajoma chodziła do żaka. Mòwiła, że co zjazd zajęcia odbywały się w innej szkole, nie mieli jednej konkretnej placówki, plan zajęć był bardzo często zmieniany a połowa ludzi chodziła tam tylko dla zniżek, zaświadczenia do ZUS i ulgowych przejazdów. Nauczyciele też podobno do nauczania się nie wyrywali :/
Prawda. Potwierdzam to.

Edytowane przez Polishwolf97
Czas edycji: 2019-06-14 o 21:53 Powód: dodanie treści cenzura
Polishwolf97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-08, 08:35   #10
lusia0521
Przyczajenie
 
Avatar lusia0521
 
Zarejestrowany: 2016-03
Lokalizacja: woj. łódzkie
Wiadomości: 7
Dot.: Dobre szkoły policealne.

Również polecam Pascala!
lusia0521 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-04, 09:48   #11
Kriszna35BB
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 2
Dot.: Dobre szkoły policealne.

Wśród moich znajomych dobrą opinią cieszy się Cosinus. Chodzili do różnych szkół policealnych i w nich rzeczywiście czegoś się nauczyli. Tam nie dzwonili, żeby uzupełnić listę obecności jak to się zdarza. Dodatkowo mają szeroki wybór darmowych szkół policealnych oraz ewentualnie odpłatnych kursów.

Dobrze, że ta sieć szkół się ciągle rozwija i powstaje już nawet w mniejszych miastach jak np. Biała Podlaska.
Kriszna35BB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-08-24, 15:30   #12
sararadwa12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 8
Dot.: Dobre szkoły policealne.

Cytat:
Napisane przez Kriszna35BB Pokaż wiadomość
Wśród moich znajomych dobrą opinią cieszy się Cosinus. Chodzili do różnych szkół policealnych i w nich rzeczywiście czegoś się nauczyli. Tam nie dzwonili, żeby uzupełnić listę obecności jak to się zdarza. Dodatkowo mają szeroki wybór darmowych szkół policealnych oraz ewentualnie odpłatnych kursów.

Dobrze, że ta sieć szkół się ciągle rozwija i powstaje już nawet w mniejszych miastach jak np. Biała Podlaska.

Ja sama polecam mogę śmiało powiedzieć, że wiele się nauczyłam. No i mogłam łączyć z pracą na tygodniu. Dla mnie rozwiązanie idealna, na studia zaoczne pozwolić sobie nie mogłam, a policealna w Cosinusie umożliwiła mi zdobycie dodatkowych kwalifikacji.
sararadwa12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-26, 12:41   #13
renatabednarczyk12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 13
Dot.: Dobre szkoły policealne.

Również polecę Cosinusa. Oferują szkołę policealną i liceum ogólnokształcące. Wszystko jest bezpłatne, nie podpisujecie też żadnej umowy, która później mogłaby skutkować dodatkowymi kosztami.

Materiały zapewnia szkoła i nauczyciele.
renatabednarczyk12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-31, 13:07   #14
Sanahhh12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 6
Dot.: Dobre szkoły policealne.

Również z całego serca polecam Cosinusa- ludzie niech mówią co chcą, ja jestem zadowolona z nauki u Nich i będę ich polecać do końca życia
Sanahhh12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-07, 09:59   #15
anula19_92
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 48
Dot.: Dobre szkoły policealne.

Przychylam się do opinii o cosinusie. Uczę się w Lublinie i jestem bardzo zadowolona. Szkoła jest bezpłatna, zajęcia w weekendy, żadnych ukrytych kosztów, bezpłatna legitymacja. Mają bardzo duży wybór kierunków więc każdy znajdzie coś dla siebie
anula19_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-14, 08:25   #16
OlaN277
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 4
Thumbs up Dot.: Dobre szkoły policealne.

Ja skończyłam szkołę Cosinus a dokładnie kierunekpiekunka dziecięca. Naukę mogłam pogodzić z pracą i mało tego...pracę otrzymałam dzięki temu, że skończyłam ten kierunek W trakcie 2 lat nauki mieliśmy zajęcia z psychologii rozwoju dziecka, z pedagogiki, socjologii do tego uczyliśmy się języka migowego oraz pielęgnacji i wychowania dziecka. wiele nauczyłam się przez te 2 lata i teraz mam fajną i ciekawą pracę. Polecam
OlaN277 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-17, 14:08   #17
Gabi_12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 12
Dot.: Dobre szkoły policealne.

Jeżeli chcecie nauczyć się praktyki, a nie tylko teorii to polecam Cosinusa. Tam jest dużo praktyki. Uczycie się zawodu! To jest ważne. A zjazdy są tak co dwa tygodnie w weekendy, więc jeżeli już pracujecie to nie musicie się obawiać, że nie połączycie tego z pracą.
Gabi_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-05, 14:32   #18
PtakKarola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 3
Thumbs up Dot.: Dobre szkoły policealne.

Wybrałam szkołę Cosinus, ponieważ chciałam zmienić coś w swoim życiu. Postanowiłam że wybiorę się do szkoły policealnej najważniejsze dla mnie było to aby była ona w weekendy . Przejrzałam ofertę szkoły Cosinus Toruń i bardzo spodobało mi się to że mają duży wybór kierunków . Kierunek który wybrałam to Technik Administracji ,nie żałuję tego wyboru. Nauczyciele w tej szkole są bardzo mili i wyrozumiali . W szkole panuje bardzo miła atmosfera. Na pewno po ukończeniu tego kierunku wybiorę następny ! Polecam z całego serduszka tą szkołę osobą które jeszcze zastanawiają się nad wyborem .
PtakKarola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-18, 18:26   #19
omajk2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 14
Dot.: Dobre szkoły policealne.

Cosinus to dobry wybór, w swojej ofercie mają duzo kierunkow ( znajda sie tez kierunki medyczne). Szkoła jest bezpłatna.
omajk2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-12-20, 12:27   #20
Ame1111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-07
Wiadomości: 2
Smile Dot.: Dobre szkoły policealne.

Ja polecam szkołę Pascal. Chodzę do Krakowa na terapeutę zajęciowego i jestem mega zadowolona. Jest mnóstwo zajęć z różnorodnych terapii np. wykonujemy mnóstwo rzeczy bardzo ciekawymi technikami plastycznymi, gotujemy, tańczymy itp, poza tym mamy warsztaty (nie z nauczycielami) np. z terapii śpiewem. Panie nauczycielki są najwspanialsze na świecie. Nie ma nadętej atmosfery, wszyscy są na "ty" i z każdym z nauczycieli ale i z administracji da się dogadać. Poznałam tam mnóstwo fantastycznych osób. Polecam serdecznie!
Ame1111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-01-26, 21:25   #21
PaulinkaKwiat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-06
Wiadomości: 8
Dot.: Dobre szkoły policealne.

Ja również polecam małe szkoły, które nie mają 1000000 kierunków i oddziałów w każdym mieście. Ukończyłam Faber (wydaje mi się, że ta szkoła jest tylko w Krakowie) i jestem zadowolona. Było dużo praktyki. Wszyscy nauczyciele pracowali w branży, więc mieli dużo wiedzy i doświadczenia
PaulinkaKwiat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 08:18   #22
Alicja_alka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2024-04
Wiadomości: 1
Dot.: Dobre szkoły policealne.

Też uczyłam się w Fаbеrzе i uważam, że jest to bardzo dobra szkoła. Nie mają zarówno czesnego, jak i kar finansowych. Wszystkie materiały za darmo. Nauczyciele są naprawdę fantastyczni
Alicja_alka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-04-17 09:18:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:41.