praca magisterska - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-19, 13:33   #1
Malaika85
Zadomowienie
 
Avatar Malaika85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 583
Unhappy

praca magisterska


hej dziewczyny...pisze bo juz nie wiem co mam robic...
jestem totalny len i gluptak i kompletnie nie wiem jak sie zabrac za pisanie pracy magisterskiej...
chce ja bronic w czerwcu - lipcu, a nie mam napisanego nic procz spisu tresci...

nie dam sobie rady, w ogole nie wiem jak sie taka prace pisze, tzn wiem jak ma wygladac, ale nie wiem o czym w zasadzie pisac....
to jest taka praca raczej opisowo teoretyczno odtworcza, bo z zakresu stosunkow miedzynarodowych i prawa miedzynarodowego...

co mam robic dziewczyny? przeciez teoretycznie nie jestem glabem...mialam zawsze prawie same 5, moja srednia ocen ze wszytkich lat to ponad 4,0...i to tylko z lenistwa, bo gdybym sie naprawde do wszystkiego uczyla, byloby blizej 5.00...
jestem zalamana, w ogole nie mam glowy do pisania, pracuje, mam inne rzeczy do roboty...
mslalam zeby zaplacic komus za napisanie w koncu to tlko 2 max 3 tysiace zlotych i stres z glowy, ale postanowilam (i to chyba byl blad), ze napisze ja sama...

help me girls...
Malaika85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-19, 13:43   #2
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: praca magisterska

Jaki błą? Na litośc boska, pisanie magisterki wcale nie jest łatwe, ale trzeba znaleźc temat ktory Cie interesuje. Poza tym masz promotora, który powinien Ci doradzać. Najprościej jest znaleźc temat, pogłówkować jak byś widziała ujęcie pracy, zrobic sobie streszczenie tego o czym chcesz pisac, potem plan pracy, i z tym do promotora.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-19, 13:44   #3
the rock
Zakorzenienie
 
Avatar the rock
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: zagłębie:)
Wiadomości: 16 194
GG do the rock
Dot.: praca magisterska

Zapewne masz swojego promotora więc idz do niego i pogadaj na temat pracy.
On jest od tego żeby Ci pomóc.
Ja też piszę ale licencjacka.
Powodzenia
the rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-19, 14:55   #4
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: praca magisterska

od tego jest promotor hyh, to powodzenia jak chcesz się bronić czerwiec/lipiec a praktycznie nic jeszcze nie masz.
ja w tym roku piszę i bronię lic, w ubiegłym roku pisałam i broniłam mgr. łatwe pisanie pracy nie jest, ale jest czymś z czym człowiek po praru latach studiów jest w stanie się zmierzyć, tylko musi się do tego porządnie przyłożyć.
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-20, 16:06   #5
natalie25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 163
Dot.: praca magisterska

to co ty robilas przez 1,5 roku seminarium? pisalas spis tresci? promotor nie jest od napisania pracy, w zasadzie on pomoze ci dopiero wtedy jak juz bedzie jakis tekst, ktory bedzie baza do pracy, (twoj tekst oczywiscie). wbew pozorom to nie jest wcale tak niesamowicie trudne (jak sama napisalam to jest glownie odtworcze zadanie) , a jednak pracochlonne i niestety ale musi sie chciec przede wszystkim.
jezeli masz zebrane materialy (a zakladam ze juz powinnas miec skoro masz spis tresci) to pisz podrozdzialy, potem sklejaj rozdzialy itp. wstep i zakonczenia na koncu najlepiej pisac. najlepiej od razu pisac w konspekcje (wordowskim). i do dziela, bo przynajmniej u mnie praca powinna byc zlozona w dziekanacie min. na 6 tyg. przez wyznaczonym terminem obrony (antyplagiat, opinie recenzenta troche.... to trwa).
natalie25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-21, 17:48   #6
kirki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 150
Dot.: praca magisterska

Ja tam Cię rozumiem: sama mam wstręt do pisania (a z tego żyję).

Magisterka to bułka z masłem - praca odtwórcza, kwestia tylko motywacji żeby się za to wziąć, bo to dosyć żmudne i męczące.

Ja zawsze piszę wszystko na ostatnią chwilę, bo wtedy mam najlepszą wenę (oczywiście materiały zawsze mam zebrane, leżą sobie i mnie denerwują).

Magisterkę napisałam w ostatniej chwili, tzn. zaczęłam 2 tygodnie przed oddaniem profesorowi. Wyrobiłam się, praca nie była może jakaś gigantyczna, bo tylko 90 parę stron, ale dobrze przemyślana.
kirki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-21, 18:24   #7
MissKiss
Raczkowanie
 
Avatar MissKiss
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 138
Dot.: praca magisterska

Hm jakie 2 tys za napisanie pracy?? Skad takie ceny?? Przeciez to kosztuje duzo mniej..Zobacz sobie na necie, sa takie stronki z pracami za chyba 400zl...Ale to nigdy nie wiesz czy to plagiat czy nie..I do czerwca na PEWNO nie zdazysz chyba ze ktos ci napisze to tak. Ale ja bym sie bała ze bedzie plagiat. Moj kolega tak miał, zapłacił 500zl i sie okazało ze kilka stron było "sciagnietych". A pozniej nie mogl juz kasy odzyskać..Wiec sie zastanow. Ale wyjscia innego nie masz, bo nie zdazysz do czerwca sama napisać..chyba ze codzien po kilka stron..ale to duzo roboty...\
Ja tez mam magisterke za 1,5 roku dopiero, ale juz mamy spotkania z promotorem, i juz mysle o temacie..
MissKiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-22, 10:39   #8
natalie25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 163
Dot.: praca magisterska

w ogole mysl ze mozna w ten sposob uzyskac tytul mgr jest zalosna. i mowie to zarowno do autorki watku jak i do osob ktore sugeruja jej ta droge.

jezeli sie studiowalo 5 lat i nie jest sie w stanie napisac pracy mgr to znaczy ze jest sie idiota i nie zasluguje na ten tylul! kupienie pracy jest przestepstwem, czesto moze okazac sie takze kradziezą praw niematerialnych, gdyz osoby ktore oferuja takie prace, nierzadko weszly w ich posiadanie w 'co najmniej' dziwny sposob (m.in. nie mozna wykluczyc ze sa to prace bronione na ktorym z uniw, przepisane doslownie ksiazki, lub cale pakiety sciagniete z netu). dlatego pomijajac kwestie karne - to PRZESTEPSTWO- , odpowiedzialnosc na uczelni - do wyrzucenia włącznie, to także w gre wchodzi odpowiedzialnosc odszkodowawcza dla wlasciwego tworcy. i nie ma co liczyc na to, że sie to nie wyda. nie wiem czy wiecie jak fiuncjonuje antyplagiat, ale ma on baze ogolnopolska. jezeli bedzie znaczny odsetek w wykazie to nikt nie bedize sie zastanawial nad przykrym zbiegiem okolicznosci.
natalie25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-22, 10:52   #9
MissKiss
Raczkowanie
 
Avatar MissKiss
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 138
Dot.: praca magisterska

dokladnie. zgadzam sie z przedmówczynią.Po co sie idzie na studia..po to zeby sie nauczyc czegos, a tego dowodem jest wlasnie praca magisterska. MI tez by bylo glupio jakbym wiedziała ze moja praca to jest czyjas praca...i ten strach, czy to plagiat czy nie...A jesli juz koniecznie chcesz to zrobic, to popros o pomoc kogos znajomego zeby z Tobą napisał prace. jesli znajomy ma duzo czasu. Przynajmniej tez bedzie jakis Twoj wkład w nią, a nie na zywca od kogos...
MissKiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-22, 11:05   #10
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: praca magisterska

Ale nie rozumiem.

Masz spis treści. Wiesz jak taka praca ma wyglądać. To jak możesz nie wiedziec o czym pisać? Po to jest plan pracy i spis treści, aby student miał jakiś "szkielet" pracy, a nie pisal co mu nagle wpadnie do głowy. A pisanie pracy magisterskiej nie jest łatwe, bo to zupełnie inny typ pracy niż referaty czy rozprawki. Ktos kiedys powiedzial, że praca magisterska jest jakby wstępem do późniejszego (ewentualnego) pisania prac naukowych. Magisterka rządzi się swoimi prawami i logiczne, że student może być trochę zakłopotany. Najlepszą radą jest po prostu pisać, a promotor już Ci powie, co jest dobrze a co źle. Al;e ZACZNIJ!
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-22, 12:39   #11
Elitka4
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 872
Dot.: praca magisterska

Mi też się trudno zabrać do pisania, bo pracuję i jakoś tak wieczorem to już się nie chce za bardzo pisać. A jak już się za to wezmę, odkopię z tym wszystkim to napiszę parę zdań i już jest późno i trzeba iść spać, bo nastęnego dnia trzeba wstać do pracy. No ale cóż... za piękne oczy tego magistra nie dostaniemy. Ja się teraz trochę zmobilizowałam i zamierzam pisać namięnie bo mam dopiero 7 stron, a też w czerwcu chcę się obronić. Nawet TŻ do mnie w ten weekend nie przyjechał, bo się umówiliśmy, że będziemy intensywnie pisać swoje prace, żeby mieć w wakacje już to wszystko za sobą. Weź się w garść i zacznij pisać pierwszy rozdział wg tego planu, który masz. Ja też na początku miałam czarną dziurę w głowie, ale jak napisałam pierwszą stronę to jakoś tak mi przeszło i teraz jestem dobrej myśli.
Elitka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-22, 15:30   #12
MissKiss
Raczkowanie
 
Avatar MissKiss
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 138
Dot.: praca magisterska

A ja dopiero za 1,5 roku bede bronic mojej pracy mgr (mam nadzieje ze uda mi sie dotrwać) i juz zaczynam pisac moja prace
MissKiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-22, 18:40   #13
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: praca magisterska

Cytat:
Napisane przez MissKiss Pokaż wiadomość
A ja dopiero za 1,5 roku bede bronic mojej pracy mgr (mam nadzieje ze uda mi sie dotrwać) i juz zaczynam pisac moja prace
i bardzo dobrze jeśli tylko w międzyczasie nie stracisz motywacji do pisania (bo jeszcze dużo czasu, bo to, bo tamto) to będziesz miała czas na spokojnie to przeczytać, przemyslec, promotor na spokojnie sprawdzi, a nie na ostatnią chwilę, spokojnie poszukasz literatury, doszukasz informacji, itp., itd. Ja magisterke też zaczęłam pisać już na 4 roku, potem z różnych przyczyn na początku 5 roku musiałam zmienić temat, ale przysiadłam do tej pracy i pisałam dość intensywnie, mimo, że miałam też sporo innych rzeczy na glowie i obroniłam się od razu na początku czerwca. Grunt to SIĄŚĆ I ZACZĄĆ PISAĆ.
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-22, 19:00   #14
2016070953
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 8 603
Dot.: praca magisterska

na ten moment mam 57 stron. do napisania 3 rozdziały w II części odtwórczej i cała czterorozdziałowa częśc twórcza, zakończenie oraz modyfikacja wstępu. A planuje bronić się koniec czerwca lub poczatek wrzesnia bo u mnie w katedzre w wakacje obron nie ma
2016070953 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-23, 08:54   #15
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: praca magisterska

piasanie mgr jest całkiem łatwe
dużo bawienia się w badania
teraz pisze badam, zmieniam, poprawiam
całkiem mi się podoba
pisze prace z rehabilitacji i aktywności ludzi straszych
wyniki są niesamowite i mam powera na dalszy ciag badań
może na doktoracie?
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-23, 09:08   #16
inabell
Raczkowanie
 
Avatar inabell
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 48
Dot.: praca magisterska

Kupowanie odradzam. Pomijając wszystkie inne kwestie - większość moich znajomych, która prace nabyła drogą kupna, została oskarżona o plagiat. Sama ślęczę na licencjatem i lekko nie jest, choć wymagania sporo mniejsze. Ale jak już się zacznie, to jakoś tam leci. Najgorzej przebrnąć początek.

Cytat:
Napisane przez moni_ka.g Pokaż wiadomość
i bardzo dobrze jeśli tylko w międzyczasie nie stracisz motywacji do pisania (bo jeszcze dużo czasu, bo to, bo tamto) to będziesz miała czas na spokojnie to przeczytać, przemyslec, promotor na spokojnie sprawdzi, a nie na ostatnią chwilę, spokojnie poszukasz literatury, doszukasz informacji, itp., itd. Ja magisterke też zaczęłam pisać już na 4 roku, potem z różnych przyczyn na początku 5 roku musiałam zmienić temat, ale przysiadłam do tej pracy i pisałam dość intensywnie, mimo, że miałam też sporo innych rzeczy na glowie i obroniłam się od razu na początku czerwca. Grunt to SIĄŚĆ I ZACZĄĆ PISAĆ.
Amen
__________________
Chwilo, trwaj!
inabell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-23, 09:12   #17
angelikaw
Zakorzenienie
 
Avatar angelikaw
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 359
Dot.: praca magisterska

Cytat:
Napisane przez Malaika85 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny...pisze bo juz nie wiem co mam robic...
jestem totalny len i gluptak i kompletnie nie wiem jak sie zabrac za pisanie pracy magisterskiej...
chce ja bronic w czerwcu - lipcu, a nie mam napisanego nic procz spisu tresci...

nie dam sobie rady, w ogole nie wiem jak sie taka prace pisze, tzn wiem jak ma wygladac, ale nie wiem o czym w zasadzie pisac....
to jest taka praca raczej opisowo teoretyczno odtworcza, bo z zakresu stosunkow miedzynarodowych i prawa miedzynarodowego...
Malaika85 - znam ten ból - tez "pisałam" swoją pracę ponad 2 lata (a rzeczywisty czas pisania ok.2 miesięcy). I też nie wiedziałam, o czym pisać.. Ale teraz już wiem, że to było nic innego, tylko LENISTWO!!
Przede wszystkim wyłącz wizaż i inne głupoty, które teraz oglądasz w necie i zacznij pisać... Idź do biblioteki, zamiast siedzieć przed monitorem... Zbieraj materiały, bo im bliżej czerwca, tym będzie gorzej.. A szkoda skończyć studia i nic z tego nie mieć. Jak już zaczniesz pisać, to potem będzie już tylko łatwiej...
Jeśli nie wiesz, jak to ma wyglądać - zapytaj promotora. Ale skoro masz spis treści, to nic prostszego! (ja spis treści układałam zazwyczaj, gdy praca była na ukończeniu).
Po prostu weź się do roboty, zamiast lamentować

tutaj jest kilka poradników na temat pisania pracy mgr:

http://kwiatand.republika.pl/jak%20pisac%20prace.htm
http://magister.com.pl/poradnik.doc


Pozdrawiam i życzę powodzenia
A.

ps. wybacz mój ostrzejszy ton, ale mam nadzieję, ze to Cię troszkę zmobilizuje do pracy
__________________
Relax... it's coffee time
Nie dyskutuj z głupcem...
Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem... pokona doświadczeniem
angelikaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 03:24   #18
koxaine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 89
Dot.: praca magisterska

Cytat:
Napisane przez MissKiss Pokaż wiadomość
I do czerwca na PEWNO nie zdazysz chyba ze ktos ci napisze to tak.

NO CO ZA BZDURY NIBY CZEMU MIAŁABY NIE ZDĄŻYĆ??

Pracę magisterską spokojnie można napisać w takim czasie, baaa nawet dwie!
Ja mojego licencjata z socjologii napisałam w 2 tygodnie.
Lepszym przykładem będzie mój ex, który w ten czwartek będzie bronił na Politechnice Warszawskiej magisterkę z elektroniki.
On do obrony musiał napisać cały dość skomplikowany program związany z jakąś aparaturą medyczną ( z którym trochę walczył, bo coś tam mu nie działało), a potem tak jak każdy musiał napisać jeszcze normalną pracę czyli ok. 100stron. Miał dwa razy więcej roboty, albo i lepiej, a uwinął się ze wszystkim w około 2 miesiące. Dodam, że pracuje w korporacji na cały etat..więc uwierzcie wszystko da radę, ale trzeba przysiąść.

Znam ból pisania pracy, też na licencjacie długo nie mogłam się zdecydować o czym pisać, myślałam czy może nie kupić pracy, przyznaje szczerze...w końcu skończyło się a tym, że olśniło mnie w ostatnim momencie i zmieniałam temat. Teraz jestem na 3 semestze studiów uzupełniających magisterskich i za rok w lutym teoretycznie też będę miała obronę magisterki..
Cóż powiem wam, że wizja pisania kolejnej pracy mnie przeraża, na razie napisałam 1 rozdział teoretyczny, ale coś czuje, że chyba znowu mi przyjdzie do głowy opcja zmiany tematu..najchętniej bym kontynuowała to co pisałam na licencjacie, ale jest pewne ALE...
Wg mnie bardzo ważna kwestia to fajny promotor. Ja pierwotnie miałam koszmarną babę, ale na szczęście udało się przenieść do normalnego człowieka.
Nawiązując jeszcze do kupowania prac itd.itp..nawet sobie nie zdajecie sprawy ile osób tak robi..w ogóle prace licencjackie, inżynierskie czy magisterskie uważam za głupotę, jest to ciągle powielanie tego samego. może na kierunkach technicznych to ma sens, ale na humanistycznych to jest totalna bzdura. Moja uczelnia tj. SGGW po tym jak ja się obroniłam zrezygnowała z licencjatów, teraz jest egzamin, ciekawe kiedy dojdą w PL do wniosku, że i prace magisterskie nie mają sensu, bo nie świadczą wcale o niczyjej wiedzy i umiejętnościach (zwłaszcza, że można je kupić za ok. 3-4 tysiące, bez ryzyka plagiatu)

Autorce wątku życzę mobilizacji i wytrwałości, masz jeszcze sporo czasu, na prawdę jeśli usiądziesz do tego teraz to wg mnie spokojnie się wyrobisz.

POWODZENIA!
__________________
Every passing minute is another chance to turn it all around
koxaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 07:43   #19
can't be perfect
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 771
Dot.: praca magisterska

masz spis treści, po prostu musisz nad tym usiąść, zacznij pisać wg tego spisu.. najgorzej jest zacząć, potem to już z górki.. ja moja pracę inż pisałam przez 1,5 miesiąca z tym że jednego dnia napisałam 2 zdania, drugiego 3 strony. ja pisałam fragmentami, czyli to na co miałam nadchnienie bądź zebrane materiały.. moja pracą była oparta w połowie na anglojęzycznej literaturze, miałam mnóstwo badań, obliczeń co zajęło mi też sporo czasu..

uwarzam że 2 miesiące w zupełności Ci wystarczą tylko się nie załamuj i tu nam nie stękaj, bo nawet nie zaczełaś nic pisać i jujż na wstępie uważasz że sobie nie poradzisz na pczatku zmień nastawieniewiesz jaką bedzieszmiała satysfakcję z włożonej pracy jak już zdobędziesz tytuł?? BEZCENNE
can't be perfect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-26, 10:28   #20
1405
Raczkowanie
 
Avatar 1405
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 205
Exclamation Dot.: praca magisterska

DZIEWCZYNO!!!!!!!!!!!!


ja prace magistersko inżynierską napisałam w 3 TYGODNIE!!!!!!!z badaniami!!! a na studiach miałam średnia 3,8...
to żadna filozofia-wystarczy usiąść...
najpierw do biblioteki...szukac info na ten temat...duzo duzo i jeszcze raz duzo...nastepnie to czytac...gdy juz zapoznasz sie z tematem...to piszesz o tym ksiazke poprostu - przeglad literatury...z reszta pomoze ci promotor..przeglad literatury to jakies 65%
a w necie jest tyle poradnikow jak pisac prace ze mózg sie lasuje...
bedzie dobrze...tylko zapoznaj sie z tematem...bo jak nie wiesz o czym masz pisac to wiadomo ze nie napiszesz, ale jesli bedziesz miala duzo informacji w glowie to samo ci to przyjdzie...poprostu piszesz co wiesz na ten temat w dzialach...


3mam kciuki

i w zadnym wypadku nie kupuj pracy...bo na obronie moze Cie to pograzyc...kazdy mam inny sposob myslenia i moga sie doczepic...a tak to bronisz tylko swoich tez...
__________________
Jeśli "a" oznacza szczęście, to a=x+y+z;
x - to praca,
y - rozrywki,
z - umiejetność trzymania języka za zębami.

Wystarczy, że zaczniesz kreować swoją rzeczywistość tak, jak tego chcesz...

Edytowane przez 1405
Czas edycji: 2009-03-26 o 10:30 Powód: dopisek
1405 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 11:09   #21
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: praca magisterska

jestem załamana
dwa msc przed oddaniem pracy wyszło że wyniki badań są nijak z teorią w książkach
totalna porażka
aż się boje co na ot mój promotor eh
a już nie mówie o statystyce, której kompletnie nie umiem zrobić
masakra jakaś
badania były fajną sprawą i tylko one
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 12:17   #22
1405
Raczkowanie
 
Avatar 1405
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 205
Dot.: praca magisterska

Cytat:
Napisane przez izmonek Pokaż wiadomość
jestem załamana
dwa msc przed oddaniem pracy wyszło że wyniki badań są nijak z teorią w książkach
totalna porażka
aż się boje co na ot mój promotor eh
a już nie mówie o statystyce, której kompletnie nie umiem zrobić
masakra jakaś
badania były fajną sprawą i tylko one
nie załamuj sie...mozesz w pracy przyjac teorie ze wystepuja zupelnie inne wyniki i udowadniac dlaczego tak sie stalo...

gorzej bedzie jednak jezeli badania byly zle przeprowadzone...ale mozna jeszcze niektore rzeczy sprostwowac..

mojemu koledze stalo sie podobnie jak Tobie to z promotorem wymyslili nowe wyniki kwestia podejscia
i tez zalezy jaki rodzaj badan, bo jezeli zalezny od warunkow przyrody to gorzej a jesli nie to zdazysz powtorzyc...

bedzie dobrze-trzeba tylko wymyslic odpowiednie wyjscie z sytuacji.
zawsze mozesz jeszcze obrone przelozyc na pazdziernik....
ja tak zrobilam bo byl mi na wakacje potrzebny status studenta, by miec prace
__________________
Jeśli "a" oznacza szczęście, to a=x+y+z;
x - to praca,
y - rozrywki,
z - umiejetność trzymania języka za zębami.

Wystarczy, że zaczniesz kreować swoją rzeczywistość tak, jak tego chcesz...
1405 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 12:38   #23
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: praca magisterska

Cytat:
Napisane przez izmonek Pokaż wiadomość
jestem załamana
dwa msc przed oddaniem pracy wyszło że wyniki badań są nijak z teorią w książkach
totalna porażka
aż się boje co na ot mój promotor eh
a już nie mówie o statystyce, której kompletnie nie umiem zrobić
masakra jakaś
badania były fajną sprawą i tylko one
No ale jesli badania przeprowadziłaś prawidłowo, to nie Twoja wina, że wyniki badań wskazuja na cos innego niz teoria ksiązkowa.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 12:43   #24
1405
Raczkowanie
 
Avatar 1405
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 205
Dot.: praca magisterska

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
No ale jesli badania przeprowadziłaś prawidłowo, to nie Twoja wina, że wyniki badań wskazuja na cos innego niz teoria ksiązkowa.
wlasnie! pogadaj z promotorem...
__________________
Jeśli "a" oznacza szczęście, to a=x+y+z;
x - to praca,
y - rozrywki,
z - umiejetność trzymania języka za zębami.

Wystarczy, że zaczniesz kreować swoją rzeczywistość tak, jak tego chcesz...
1405 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-27, 15:37   #25
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: praca magisterska

Cytat:
Napisane przez izmonek Pokaż wiadomość
jestem załamana
dwa msc przed oddaniem pracy wyszło że wyniki badań są nijak z teorią w książkach
totalna porażka
aż się boje co na ot mój promotor eh
a już nie mówie o statystyce, której kompletnie nie umiem zrobić
masakra jakaś
badania były fajną sprawą i tylko one
To moze byc podstawa do postawienia wniosku, ze empiryka nie potwierdza teorii w tym wypadku. Pamietaj, ze masz nie udowadniac jakas teorie na sile, tylko ja weryfikowac przez badania. Porozmawiaj z promotore o tym.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-27, 16:30   #26
juhaska
Zadomowienie
 
Avatar juhaska
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: seven heaven
Wiadomości: 1 943
Dot.: praca magisterska

Cytat:
Napisane przez natalie25 Pokaż wiadomość
w ogole mysl ze mozna w ten sposob uzyskac tytul mgr jest zalosna. i mowie to zarowno do autorki watku jak i do osob ktore sugeruja jej ta droge.

jezeli sie studiowalo 5 lat i nie jest sie w stanie napisac pracy mgr to znaczy ze jest sie idiota i nie zasluguje na ten tylul! kupienie pracy jest przestepstwem, czesto moze okazac sie takze kradziezą praw niematerialnych, gdyz osoby ktore oferuja takie prace, nierzadko weszly w ich posiadanie w 'co najmniej' dziwny sposob (m.in. nie mozna wykluczyc ze sa to prace bronione na ktorym z uniw, przepisane doslownie ksiazki, lub cale pakiety sciagniete z netu). dlatego pomijajac kwestie karne - to PRZESTEPSTWO- , odpowiedzialnosc na uczelni - do wyrzucenia włącznie, to także w gre wchodzi odpowiedzialnosc odszkodowawcza dla wlasciwego tworcy. i nie ma co liczyc na to, że sie to nie wyda. nie wiem czy wiecie jak fiuncjonuje antyplagiat, ale ma on baze ogolnopolska. jezeli bedzie znaczny odsetek w wykazie to nikt nie bedize sie zastanawial nad przykrym zbiegiem okolicznosci.
zagdzam się

i jestem wielką zwolenniczką likwidacji pracy magisterskiej...
właśnie przez takie myślenie, które wykazuje wiele z Was tutaj z autorką wątku włącznie
czyli, że jest to praca odtórcza
ogólnie czuję niesmak jak czytam niektóre wypowiedzi

na Boga przecież to jest tytuł naukowy!!!!!!!!
i jak wspomina Aggie125 służy przyotowaniu do pisania późniejszych prac naukowych (ewentualnie)

mam nadziję więc, że kiedyś wreszcie uczelnie zmądrzeją i skończą tą farsę,
nawet jeśli studenci nie kupują prac, to pisze im ją inna osoba, np. z rodziny, która ma to już za sobą , albo właśnie przechodzą na palcówkę ctrl z/v

ja swoją pracę piszę w sumie już 1,5 roku (nie tylko w znaczeniu pisania ale zbierania materiałów i przygotowywania badań)
a ostatnio promotor powiedział, po przeczytaniu teorii, że mam liczbę cytatów zlikwidować o 90%, czyli praca ma zawierać w 1/50 cytaty,
no i właśnie to można nazwać pracą, a nie przepisywaniem książek

a tak kończąc Wszystkim piszącym obecnie magisterkę ( w tym sobie ) życzę wytrwałości i udanej obrony oraz jak najwięcej WŁASNEGO wkładu w pracę
juhaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-28, 17:49   #27
Elitka4
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 872
Dot.: praca magisterska

Cytat:
Napisane przez angelikaw Pokaż wiadomość
tutaj jest kilka poradników na temat pisania pracy mgr:

http://kwiatand.republika.pl/jak%20pisac%20prace.htm
http://magister.com.pl/poradnik.doc

Fajne stronki, też mi sie przydadzą. Dziewczyny, możecie napisać ile stron miały wasze prace mgr? Bo Ja mam temat pracy taki bardziej teoretyczny i nie chcę żeby ta praca była za długa, żeby ktoś nad nią nie usnął zanim przeczyta. A poza tym nie lubię sie rozpisywać o niczym tylko same konkrety i koniec. Myślicie, że 60 stron wystarczy, czy to raczej na licencjat tyle się pisze? (nie wiem bo mam studia jednolite i licencjata nie pisałam).
Elitka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-28, 17:55   #28
kukimonster
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 057
Dot.: praca magisterska

Cytat:
Napisane przez juhaska Pokaż wiadomość
na Boga przecież to jest tytuł naukowy!!!!!!!!
mgr jest stopniem ZAWODOWYM. Naukowym jest dopiero dr.

A prac magisterskich komentować nie będę, bo gdzie niegdzie to jest porażka... Praca zerżnięta, pytania od promotora i recenzenta na obronę zanene wcześniej i magistrzy z piątkami
kukimonster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-28, 20:11   #29
juhaska
Zadomowienie
 
Avatar juhaska
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: seven heaven
Wiadomości: 1 943
Dot.: praca magisterska

Cytat:
Napisane przez kukimonster Pokaż wiadomość
mgr jest stopniem ZAWODOWYM. Naukowym jest dopiero dr.

A prac magisterskich komentować nie będę, bo gdzie niegdzie to jest porażka... Praca zerżnięta, pytania od promotora i recenzenta na obronę zanene wcześniej i magistrzy z piątkami
racja, mój błąd,
a moja praca będzie miała ok 35 stron

Edytowane przez juhaska
Czas edycji: 2009-03-28 o 20:54
juhaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-28, 21:25   #30
nick_OLA
Raczkowanie
 
Avatar nick_OLA
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: HollyŁódź
Wiadomości: 358
Dot.: praca magisterska

Cytat:
Napisane przez juhaska Pokaż wiadomość
zagdzam się

i jestem wielką zwolenniczką likwidacji pracy magisterskiej...
właśnie przez takie myślenie, które wykazuje wiele z Was tutaj z autorką wątku włącznie
czyli, że jest to praca odtórcza
ogólnie czuję niesmak jak czytam niektóre wypowiedzi

na Boga przecież to jest tytuł naukowy!!!!!!!!
i jak wspomina Aggie125 służy przyotowaniu do pisania późniejszych prac naukowych (ewentualnie)

mam nadziję więc, że kiedyś wreszcie uczelnie zmądrzeją i skończą tą farsę,
nawet jeśli studenci nie kupują prac, to pisze im ją inna osoba, np. z rodziny, która ma to już za sobą , albo właśnie przechodzą na palcówkę ctrl z/v

ja swoją pracę piszę w sumie już 1,5 roku (nie tylko w znaczeniu pisania ale zbierania materiałów i przygotowywania badań)
a ostatnio promotor powiedział, po przeczytaniu teorii, że mam liczbę cytatów zlikwidować o 90%, czyli praca ma zawierać w 1/50 cytaty,
no i właśnie to można nazwać pracą, a nie przepisywaniem książek


a tak kończąc Wszystkim piszącym obecnie magisterkę ( w tym sobie ) życzę wytrwałości i udanej obrony oraz jak najwięcej WŁASNEGO wkładu w pracę

hmm...zastanawiam się na jakich kierunkach i uczelniach praca mgr jest jedynie odtwórcza...
u mnie na UŁ by to nie przeszło - każdy ma określone cele (badania terenowe geologiczne czy też ankiety itp w zależności od specjalizacji, kierunku studiów) i o typowym zestawieniu literatury nie ma mowy studenta analizuje wyniki swoich badań, tworzy własne koncepcje na dany temat ...

nie rozumiem też cytowania ... co to za praca skoro jest ona zbiorem zdań żywcem przepisanych z innych prac, artykułów itp przyznam że jestem w szoku! w mojej pracy mgr cytaty będą stanowiły może 0,5 % całości i są to raczej niezbędne zdania ukazujące specyfikę danego zagadnienia lub interpretację danych ...

szok
__________________
Masz ręce, aby dawać
Serce, aby kochać
I ramiona, które są dokładnie tak długie
Byś zdołał nimi drugiego obejmować


Phil Bosmans
nick_OLA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-23 15:25:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:48.