Wrastające paznokcie pytanie do Doktora - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-05, 18:02   #31
emyot
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 16
Dot.: Wrastające paznokcie pytanie do Doktora

Heh... znam ten ból, też to przechodziłam i wiele sie nacierpiałam Miałam ściągany cały paznokieć u chirurga (bo jak ktoś tu napisał, na klamrę u kosmetyczki było troche za późno...), ale jak odrósł to znów to samo... Potem miałam ze 2 czy 3 razy (za każdym razem u innego chirurga... ja płaciłam 50 zł wycinany kawałek paznokcia i szwy... ble, też nie pomogło. Zabieg i jeden i drugi nie boli, bo jest pod znieczuleniem (tu boli tylko wstrzyknięcie znieczulenia), ból zaczyna się po paru godzinach, ale tabletki go zmniejszają. Potem nie można chodzić z 2 czy 3 dni. Jednak ja Ci mimo wszystko chirurga odradzam, bo chyba ze 3 lata leczyłam to u chirurgów. Jeden z nich w końcu mi powiedział, że może powinnam spróbować u dermatologa. I to był strzał w dziesiątkę! Pani dermatolog najpierw kazała mi wypalać to miejsce przy paznokciu jakimś kwasem, ale nie pomogło. Powiedzialą, że nie można sie poddawać, bo wrastającego paznokcia nie da sie wyleczyc szybko. Potem przypisała mi antybiotyki (biseptol), które po paru dniach stosowania znacznie zmniejszyły ból i opuchliznę + jakiś płyn do przemywania. Potem już czekał tylko zabieg tzw. łyżeczkowania (wycinanie tego mięska taką jakby łyżeczką:/ pod znieczuleniem) i wszystko sie musiało goić. I na koniec dobra rada mojej cioci zeby pod tę wrastającą część paznokcia włożyć taki cienki wałek z waty (odpycha troche paznokieć do góry i dzięki temu paznokiec sie nie wbija w palec). Rozpisałam się strasznie, ale może choć troche pomogłam
emyot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 12:14   #32
Czarny
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2
Dot.: Wrastające paznokcie pytanie do Doktora

Witaj Lemek.Posluchaj ja doslownie jestem po zabiegu wycieli mi paznokieć w jednym palcu po jednej i po drugiej stronie(tzw.wycinanie klinowe) Palec mialem okropnie napuchniety i czerwony zanim zglosilem sie do chirurga.Wkoncu tak mnie zaczal bolec ze najmiejsze dotknecie sprawialo mi bol.chirurg zalecil moczenie go w goracej wodzie z soda zeby ropa odeszla i opuchlizna sie zmiejszyla lecz i tak nic nie pomoglo.Dzisiaj o godzinie 11 dostalem 2 zastrzyki w palec ktore wogole nic nie bola jest to jedynie dziwne uczucie.Nastepnie palec caly mi zdretwial wzial chirurg nozyczki wycial z prawej i z lewej strony paznokiec.Nic nie czulem zero bulu.Wiesz ile mi paznokcia wyciagneli ktory mi siedzial pod skora??0,5 cm.Naprawde nie boj sie to nic nie boli a tez sie okropnie balem bo tez sie nasluchalem o tych zabiegach.Znieczulenie utrzymuje sie przez godzine.Chirurg powiedzial zebym kupil sobie tabletki przeciw bolowe po dzialaniu znieczulenia.Jak widzisz juz minely 2 i pol godziny a mnie nic nie boli i nie kupowalem zadnych tabletek.jak masz jakies pytania to pisz i sie nie boj chirurga.pozdrawiam
Czarny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 12:29   #33
Czarny
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2
Dot.: Wrastające paznokcie pytanie do Doktora

Jeszcze jedno.Paznokcie nalezy ubcinac poziomo nie schodzac w dol palcy.Ja mam wlasnie nuczke.
Czarny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 16:05   #34
asikkk
Raczkowanie
 
Avatar asikkk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 298
Dot.: Wrastające paznokcie pytanie do Doktora

ja tez mialam wycinany kawalek paznokcie, a teraz mam taki brzydki paluch fee ze az wstyd w lato chodzic w klapeczkach no ale paznokiec juz nie zrasta i wiem ze nigdy nie zacnie wrastac, bo chirurg fachowo to zrobil, nie ma takiej mozliwosci :P pozdrawiam i dbajcie o paznokietki
asikkk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 23:11   #35
xkajaaaax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Solec Kujawski
Wiadomości: 6
...

hejka!mam problem takiego typu ze dawno zauwazylam na paznokciu u nogi czarne plamki jedna jest bledsza a druga jest mała ale czarna z poczatku nic z tego sobie nie robilam ale jakos ostatnio przyszlo mi na mysl ze to moze byc cos powaznego i wymaga wizytu u dermatologa.moze wy mi pomozecie?spotkałyscie sie z czyms takim?moze ktos z was mial to samo? czekam na wasza pomoc obojetnie jaka by ona byla!pozdrawiam buziaki ps z gory dziekuje!!
xkajaaaax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-20, 21:44   #36
pyzatka
Przyczajenie
 
Avatar pyzatka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 8
Dot.: Wrastające paznokcie pytanie do Doktora

Ja mialam już zabieg chyba z dziesieć razy i znów sie szykuję na wizytę u chirurga. Szkoda że nie dowiedzialam się o klamrze 4 miesiące temu, to może coś by z tego wyszło a teraz to raczej nie ma szans. U mnie już tylko najmlodsza siostra nie miala wycinanego paznokcia. Najpierw i pół wycieli potem cały i tak w kólko na obu palcach. Jednym słowem mam przechlapane. Już łza kręci mi się w oku bo znowu czeka mnie cierpienie. Mam pytanie:
Pytałam chirurga czy nie mogłabytm mieć zabiegu pod narkozą. Powiedział że mogę ale odradzał. Tyle razy wytrzymywałam ból i mam dość, chcę mieć zabieg pod narkozą, chcialabym sie dowiedzieć coś o narkozie, bo zastrzyki ze znieczuleniem strasznie bolą. Porsze o szybką odpowiedz.
pyzatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-22, 15:13   #37
Viris
Zakorzenienie
 
Avatar Viris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Tego nawet ja nie wiem...
Wiadomości: 4 224
Exclamation Wrastające paznokcie.

Witam serdecznie.


Jakis czas temu dowiedzialam sie ze istnieja nowe sposoby na uporanie sie z wrastajacymi paznokciami.
Moje paznokcie u paluchow wrastaja sie z kazdej mozliwejs strony. A jedyne propozycje jakie uslyszalam od lekarzy to zerwanie paznokci... i liczenie na to ze juz bedzie ok, jak urosna nowe..

Problem moj jest duzy, kiedys przez takiego paznokcia wyladowalam w szpitalu, poniewaz w skutek wrastania w stopie zrobilo mi sie jakies zakazenie plus inne "dodatki".

Moja mama slyszala tez o mozliwosci wstawienia miedzy cialo a paznokiec (po bokach) plytek ktore zmuszaja paznokiec do wlasciwego kierunku wzrostu.

Dodam ze wszelkie wynalazki do smarowania itp nic nie pomagaja. Pilowanie paznokcia w sposob zalecany przy wrastaniu tez niestety nie...

Czy ktos wie cos na ten temat???
Viris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-25, 08:42   #38
Inkoming
Przyczajenie
 
Avatar Inkoming
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 21
Dot.: Wrastające paznokcie.

Mam podobny problem...milem juz 2 zabiegi chirurgiczne...ale obcina teraz paznokcie na prosto..i jest spoko
__________________
Ziuta zjadła banana..i mrówki:P:P:P
Kocham Ziute i Misianie oraz Karczocha
Inkoming jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-28, 19:07   #39
Viris
Zakorzenienie
 
Avatar Viris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Tego nawet ja nie wiem...
Wiadomości: 4 224
Dot.: Wrastające paznokcie.

Mi niestety to nie pomaga. Paznokcie mimo ze sa zadbane obciete na prosto sa narazone na czestsze lamanie sie. Obecnie jestem w trakcie szukania specjalnych nakladek.
Viris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-15, 19:02   #40
soley1
Raczkowanie
 
Avatar soley1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 293
Dot.: Wrastające paznokcie.

Cytat:
Napisane przez Viris
Witam serdecznie.


Jakis czas temu dowiedzialam sie ze istnieja nowe sposoby na uporanie sie z wrastajacymi paznokciami.
Moje paznokcie u paluchow wrastaja sie z kazdej mozliwejs strony. A jedyne propozycje jakie uslyszalam od lekarzy to zerwanie paznokci... i liczenie na to ze juz bedzie ok, jak urosna nowe..

Problem moj jest duzy, kiedys przez takiego paznokcia wyladowalam w szpitalu, poniewaz w skutek wrastania w stopie zrobilo mi sie jakies zakazenie plus inne "dodatki".

Moja mama slyszala tez o mozliwosci wstawienia miedzy cialo a paznokiec (po bokach) plytek ktore zmuszaja paznokiec do wlasciwego kierunku wzrostu.

Dodam ze wszelkie wynalazki do smarowania itp nic nie pomagaja. Pilowanie paznokcia w sposob zalecany przy wrastaniu tez niestety nie...

Czy ktos wie cos na ten temat???
Tez mam tendencje do wrastania ale pedikirzystka poradzila mi pokrywanie paznokci u stop akrylem . Paznokiec nie jest wtedy cienki i ostry i nie ma mozliwosci wrastania. Jest tylko jeden warunek, musi to zrobic bardzo dokladnie (chodzi o dokladne pokrycie paznokcia)wyspecjalizowan a pedikirzystka.
Na razie mam tak zrobione , zobaczymy czy rzeczywiscie to zadziala. Chociaz juz widze ze dobrze mi je przyciela i rzeczywiscie w tych miejscach sa grubsze i chyba nie ma mozliwosci zeby wrastaly.
soley1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-05, 10:50   #41
Viris
Zakorzenienie
 
Avatar Viris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Tego nawet ja nie wiem...
Wiadomości: 4 224
Dot.: Wrastające paznokcie.

Tyle ze moje paznokcie u nog sa dosyc mocne i grube. A wrastanie i ksztalt pazurkow mam po mamusi, tylko oczywiscie bardziej.

Dalej szukam nawet w Wawie kogos kto zaklada te nakladki, i nic!
__________________




18,8 kg mniej od 26.01.2007 . Zamiast XL - M/S
Viris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-06, 17:36   #42
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Dot.: Wrastające paznokcie - poprawka? do pana dr

Witam!

Mialam zrobiony zabieg wiele lat temu i okazal się skuteczny. Ale jeśli tylko możecie radzę spróbować najpierw deliaktniejszych metod - np klamry. Uważajcie na grzybice, która podobno lubi się wtedy wdawać. I trzeba odstawić wszystki buty ze zwężającymi się noskami. Jeśli będziecie mialy szczęście i traficie na dobrą pedikiurzystkę może się obyć bez zabiegu. Najlepiej w takiej sytucji nie robić samemu nic przy paznokciach i polegać tylko na fachowej sile.

Po zabiegu jeden z moich paznokci (mialam robiony na obu stopach) jest węższy o jakieś pol centymetra od drugiego. Co się stalo z tymi milimetrami? Wyrastają od spodu! Nie wiem, jak to opisać, poprostu mam jeden paznocieć na drugim. Zastanawiam się, czy można to jakoś poprawić (to oczywiście pytanie do pana doktora). Nie jest to oczywiście mój największy problem, ale utrzymanie tego palca w czystości, obcinanie itd jest klopotliwe.

Jeśli was to interesuje to podziele się wrażeniami. Zabieg mialam w znieczuleniu miejscowym, byl bezbolesny. Kiedy zeszlo znieczulenie bolalo dosyć mocno, ale przeszlo na drugi dzień. Nie pamietam, jak dlugo się goilo.
hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-06, 19:01   #43
sylwia.gda
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Scandi
Wiadomości: 2 472
Dot.: Wrastające paznokcie - poprawka? do pana dr

wiem coś o tym miałam w życiu 4 zabiegi zrywania paznokcia u obu duzych palców
Teraz od 5 lat mam spokój, oba paznokcie są teraz ładne i wąskie, gdyż oprócz zerwania paznokcia została zwężona podczas zabiegu ich macierz.
sylwia.gda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-24, 06:22   #44
Viris
Zakorzenienie
 
Avatar Viris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Tego nawet ja nie wiem...
Wiadomości: 4 224
Dot.: Wrastające paznokcie.

Dzieki wielkie za info. Mi dalej nie udalo sie znalesc kogos kto moglby mi zalozyc te klamry
__________________




18,8 kg mniej od 26.01.2007 . Zamiast XL - M/S
Viris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-10, 16:29   #45
K@sieńka
Zadomowienie
 
Avatar K@sieńka
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa tuż tuż
Wiadomości: 1 623
GG do K@sieńka
Dot.: Wrastające paznokcie pytanie do Doktora

Podbijam wątek, bo tez mam problem z paznokciami. Nie wiem, jak to mam wyjaśnić, ale brzegi (zewnętrzne) paznokci "wwijają" sie w skórę, raniąc ją. To bardzo boli Często tak mi sie robi, kiedy biegam na w-fie, albo kopnę w coś przypadkiem. Nie wiem, jak je obciąć... Mój tata ma tak samo, ale nigdy sie nikogo nie pytał, co mozna z tym zrobić, więc pytam się Was. Prosze o pomoc
K@sieńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-22, 20:16   #46
szaster
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1
Dot.: Wrastające paznokcie pytanie do Doktora

Ja mam pytanie nastepujacej maści: czy po zabiegu wyciecia wrosnietej czesci paznokcia taki paznokiec z powrotem odrasta do pierwotnego stanu? Tzn czy nabiera on pozniej normalnego ksztaltu?
szaster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-28, 14:01   #47
=^.^=
Raczkowanie
 
Avatar =^.^=
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 250
GG do =^.^=
Dot.: Wrastające paznokcie pytanie do Doktora

Miałam taki zabieg robiony 3 razy. Raz przez jakiegoś grzebka w mojej dziurze, więc problem po pół roku sie powtórzył. Następne 2 u fachowca, który zrobił mi to najpierw na jednej, potem na 2 nodze tak, że teraz nie mam z tym problemu. W zabiegu najgorsze jest znieczulenie, gdyż jest to seria zastrzyków w samo centrum tego bolącego miejsca - fatalne, ale jak to sie przeżyje to potem nie czuć nic. A po 3 dniach to już na imprezie byłam;] Do tego mój pan doktor wyciął mi malutki kawałeczek z uwagi na to, że krótko po tym jechałam na wakacje nad morze. Problem ten się już u mnie nie pojawia, a jeśli czuje w palcach choćby najmniejszy dyskomfort moczę nóżki i elegancko wszystkim się zajmuję. Jednak należy pamiętać, aby unikać zapuszczania za długich paznokci i noszenia superobcisłych butów

Wiem, że zabieg ten nie należy do najprzyjemnijszych, ale warto się zdecydować, bo potem jeśli się o pazurki odpowiednio dba problem raczej nie wraca.
__________________
musicofthenight
=^.^= jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-09, 21:48   #48
Maciek94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1
Unhappy Dot.: Wrastające paznokcie pytanie do Doktora

Hej mam 13 lat i mam wrośnięty paznokieć 1 rok boje się isć na operacje więc mocze paznokieć w szałwi raz mi to pomogło i miałem spokój na miesiąc ale potem znów wróciło mój paznokieć naprawdę źle wygląda ropieje z obu stron myślę, że w wakacje pójdę do lekarza podpowiedzcie mi mam isć czy nie?
Maciek94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-12, 20:26   #49
Naszata
Rozeznanie
 
Avatar Naszata
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: tam gdzie Mnie nogi poniosą
Wiadomości: 641
GG do Naszata Send a message via Skype™ to Naszata
Dot.: Wrastające paznokcie pytanie do Doktora

Ja tez miałam z tym problemy, miałam tak zaniedbana sytuacje ze szok
Ale uratowała mnie kosmetyczka, musisz iść do lekarza, ale nie musisz robić sobie operacji Ja nie musiałam, trochę się pomęczyłam, kosmetyczka używała Lignokainy i to dawało sporo ulgi. Teraz jest to zabronione (tylko niektóre kosmetyczki, które maja pozwolenie na używanie tego specyfiku w ogóle go maja, jest on dość drogi i na receptę).
Są to oczywiście częste wizyty (zależy od staniu nogi) ja trochę chodziłam. Ale aktualnie od 2 lat nic mi się z paznokciem nie dzieje, a raczej dzieje - rośnie prosto tak wiec jak widzisz są różne sposoby, choć pewnie nie wszyscy lekarze się z tym zgodzą
Ja miałam iść na „zrywanie” na szczęście poszłam do starej znajomej, bolało bo bolało ale paznokieć wygląda normalnie. Kosmetyczki maja różne sposoby na takie przypadki.
__________________
Praca??!!
Naszata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-03, 12:28   #50
vert1one
Przyczajenie
 
Avatar vert1one
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: konin
Wiadomości: 1
GG do vert1one
Dot.: Wrastające paznokcie pytanie do Doktora

witam

podobnie jak inni tez mialem wycinany paznokiec (najwiekszy palec u lewej nogi). Powiem wam szczerze że meczyłem sie z tym ok 3 miesiecy zeby pozniej sie dowiedziec ze to nie jest odcisk tak jak myslalem, tylko wrośniety paznokiec ;/ i to byl mój bład... o 3 miesiace za długo ;/
Zabieg mialem robiony ok 30min. Znieczulene miejscowe na palce u stop trzymalo chyba z 2 godziny... jeszcze po powrocie do domu mialem zdretwiale palce. Paznokiec jest calkowicie wyciety z jednej strony...nie ma w ogole opcji zeby sie ponownie wrósł :) jestem z tego zadowolony..wyglada to łądnie, wszystko sie zarosło i co najwazniejsze... Nie boli :)
Jesli mialbym taka druga sytuacje (czego max bym nie chciaal) to wolałbym szybko zareagowac, nawet sam... Pocierpiec troche ale wyciac go chyba ze bylby juz w stanie max zaawansowanym...wtedy pozostaje jedynie chirurg :)

pozdrawiam

ps. osobiscie nie jestem zwolennikiem jakiegos kosmetykowania takiego typu "wypadkow", no ale jak ktos sie boi chirurgów.... :PPP
vert1one jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-08, 13:26   #51
Centrum Stopy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1
Wrastające paznokcie.

Centrum Stopy (biuro@studiourody69.pl
Szanowni Panstwo,
Prowadzimy profesjonalny gabinet podologiczny, jako jedyny w Polsce centralnej. Zajmujemy sie wszystkimi problemami zwiazanymi ze stopami od modzeli, odcisków, rekonstrukcji plytki paznokciowej a skonczywszy wlasnie na wrastajacych paznokciach.
Najlep
sza i najbardziej malo inwazyjna metoda przy wrastajacych paznokciach jest zalozenie klamry drutowej na wrastajace paznokcie. Jak równiez tamponowanie plytki paznokciowej, czyli podlozenie jalowego gazika zwinietego w cienki rulonik pod plytke paznokciowa.
Przeprowadzamy profesjonalne zabiegi pedicuru na frezarce , jalowo i sterylnie.
Konsultacje przeprowadzane przez specjalistów pielegnacji stóp sa darmowe.
W gabinecie mozna nabyc profesjonalne produkty i kosmetyki do pielegnacji stóp. Równiez w naszym gabinecie przyjmuja lekarze.
Jestesmy zdobywcami glównej nagrody Beauty Fair 2006 na Miedzynarodowych Targach w kategorii - najlep
szy sprzet i wykonywanie zabiegów pedicuru.
Serdecznie Pozdrawiam

Agnieszka Gluszczak
Centrum Stopy
ul. Lutomierska 65 w Lodzi
tel. 42- 631 04
54 lub 605 913 965
Centrum Stopy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-09, 16:54   #52
Rybulka
Zakorzenienie
 
Avatar Rybulka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 5 032
Dot.: Wrastające paznokcie pytanie do Doktora

Też wiem co to znaczy ból przy wrastającym paznokciu. Mój problem zaczął się, gdy paznokieć największego palca lewej stopy najpierw odpadł, a potem zaczął odrastać na nowo. Odrósł tak, że w zasadzie zaczął wrastać. Ból nie do opisania i ropienie. Też zwlekałam długo zanim zdecydowałam się na wizytę u lekarza. Dzięki Bogu, dyżur w przychodni miał chirurg. Kazał mi przyjść na drugi dzień. Dostałam znieczulenie w palec i potem już nic nie czułam. To było dość mocne znieczulenie, bo zabieg był rano, a dopiero wieczorem powracało mi czucie w palcu.
No, ale niestety paznokieć dalej mi wrasta (i tak 3,5 roku), więc co jakis czas, kiedy zaczynam odczuwać ból, sama go wycinam. Nie ukrywam, że bardzo boli...
Rybulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-10, 20:09   #53
Crk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1
Dot.: Wrastające paznokcie pytanie do Doktora

A więc co do tego palca, to mam to samo u obu stóp.Wrośnięty paznokiec, a wszystko to podchodzoce ropą.Ból niesamowity, ale wycinam wrośnięty paznokiec dla złagodzenia.Heh ja mam jakiś wstręt do lekarzy, co oznacza, że nie pójdę.Dzisiaj samemu wycinałem skórę, która na to naszła.Nie polecam tego, gdyż jest to spory ból.Gdy rana się zagoi napiszę co i jak wygląda.Póki co niestety mam zepsute wakacje, i ograniczenia co do sportu typu piłka nożna.3majcie się wszyscy i się nie łamcie, śmieje się z tego ten, który tego nie doświadczy.
Crk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-11, 21:07   #54
Rybulka
Zakorzenienie
 
Avatar Rybulka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 5 032
Dot.: Wrastające paznokcie pytanie do Doktora

Crk, wszyscy znamy ten ból. Rzeczywiście, gry w piłkę nożną z wrastającymi paznokciami sobie nie wyobrażam. Pozdrawiam, trzymaj się
Rybulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-11, 13:16   #55
Aralka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 325
GG do Aralka Send a message via Skype™ to Aralka
Dot.: Wrastające paznokcie pytanie do Doktora

Ja bym prosiła o jakieś foto ze sposobem piłowania, bo już sobie nie radzę =(
Aralka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-27, 22:46   #56
kasia:(:(:(
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 4
Dot.: Wrastające paznokcie pytanie do Doktora

ja tez bede miała zrywane paznokcie boje sie strasznie samego zabiegu bo bolec i tak boli wiec nie bardzo jestem przerazona tym co bedzie po jednak na sama mysl o zabiegu robi mi sie mdło i stadmoje pytanie czy to boli ile kosztuje zrywanie paznokcia w narkozie? czy dadza mi jakiegos głupiego jasia gdy zdecyduję sie na zabieg bez narkozy? czy sam zabieg czuć przy znieczuleniu?
kasia:(:(:( jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 06:59   #57
kasia:(:(:(
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 4
Dot.: Wrastające paznokcie pytanie do Doktora

Bradzo proszę napiszcie ile kosztuje zabieg z narkozą u mnie bez narkozy najtaniej jest za 100 zł palec może ktos jest z katowic i wie czy tam nie ma taniej tak się boję zabiegu że spać w nocy nie mogę jak o tym pomyśle chodzę z tymi paluchami juz 1,5 roku i nic z tym nie robiłam wiec sa okropne i jeszcze bardziej bolą a boję się ze mi sie jakas sepsa wda albo cos jeszcze gorszego wiec jestem pod murem cena interesuje mnie z tego powodu że nie zarabiam za wiele a od rodziców nie chce pieniedzy mogła bym isc do szpitala ale nie chce bo nie mamy dobrych chirurgów zawsze partacza byłam u jednego rok temu z paznokciem i kazał mi przyjsc jak juz bede miała czarnego czy cos takiego takze do szpitala nie pójde bo już sobie wyobrażam co to za lekarz jeszzce teraz w czasiestrajku to by mnie pieknie obsłuzył BŁAGAM napiszcie mi ile sie dopłaca za narkoze
kasia:(:(:( jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-29, 22:23   #58
Rybulka
Zakorzenienie
 
Avatar Rybulka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 5 032
Dot.: Wrastające paznokcie pytanie do Doktora

Kasiu, ja byłam na zabiegu w przychodni. Lekarz mi powiedział, że na znieczulenie miejscowe mam sobie przygotować 20 złotych. W końcu nie wziął wcale
Podziwiam Cię, że wytrzymałaś 1,5 roku
Rybulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-02, 13:11   #59
kittie07
Raczkowanie
 
Avatar kittie07
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: chełm
Wiadomości: 53
GG do kittie07
Dot.: Wrastające paznokcie pytanie do Doktora

Na wrastajacy paznokiec nie pomoze jego chirurgiczne usuniecie gdyz on pozniej urosnie tak samo lub jeszcze bardziej bedzie wrastal.Moj maz ma ten sam klopot podobnie jak jego siostra wiec jestem troszke obyta z tym problemem.w niektorych salonach kosmetycznych zakladaja specjalne klamry na wrastajace paznokcie,polega on na przyklejeniu owej klamry na wierzch paznokcia.klamra ma za zadanie 'ciagnac' paznokcie do gory(po bokach) przy czym gdy rosnie nie wbija sie w skore.jest to bardzo dobre rozwiazanie i jak narazie wiem od osob ktore ja mialy ze najbardziej skuteczne.podaje link do strony na ktorej sa one pokazane,chodzi o klamry BS SPANGE QUICK
http://www.gehwol.pl/gerlach-asortyment-dodatkowy.php

Jesli ktos juz o tym napisal to sorry ale nie czytalam wszystkiego
kittie07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-02, 18:55   #60
Rybulka
Zakorzenienie
 
Avatar Rybulka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 5 032
Dot.: Wrastające paznokcie pytanie do Doktora

Cytat:
Napisane przez kittie07 Pokaż wiadomość
Na wrastajacy paznokiec nie pomoze jego chirurgiczne usuniecie gdyz on pozniej urosnie tak samo lub jeszcze bardziej bedzie wrastal.
Dokładnie, u mnie ten problem się powtarza za każdym razem, jak paznokieć trochę urośnie. Dlatego doszłam do wprawy w podważaniu go, wyciągnięcia wrastającej części i obcięcia jej. Bolesne jak diabli...
Rybulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-12-03 11:30:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:23.