aranżacje pokoju/oświetlenie/okna/meble - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-02-22, 19:38   #1
gonieczka_o
Raczkowanie
 
Avatar gonieczka_o
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: moje male krolestwo ;-)
Wiadomości: 323

aranżacje pokoju/oświetlenie/okna/meble


Drogie Wizażanki,
potrzebuję porady nt. urządzenia salonu, chodzi o ozdobę okien, oświetlenie, kolorystykę mebli. Jestem fanką minimalizmu i nowoczesnych, jasnych wnętrz. Ściany pozostaną białe, natomiast nie bardzo wiem jakie oświetlenie (lampy/żyrandole) dać do salonu (zdjęcie w załaczniku) oraz jakie aranżacje na okna (myślę o roletach dzień i noc w jasnym kolorze, biały, ecru, kremowym, ale nie wiem czy nie będzie zbyt surowo przy białych ścianach?) Chciałabym, żeby było nowocześnie, ale też przytulnie. Czy przy jasnej podłodze, ciemnobrązowych oknach meble w kolorze ciemnego brązu nie przytłoczą pomieszczenia? czy wybrać raczej coś jasnego? może szarości? Chciałabym żeby salon sprawiał wrażenie bardziej przestronnego.
Będę wdzięczna za wszelkie pomysły i sugestie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_2864.jpg (74,5 KB, 70 załadowań)
__________________



"Live as if you were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever" (Gandhi)

Love doesn't make the world go round. Love is what makes the ride worthwhile.
~ Franklin P. Jones
gonieczka_o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-26, 12:44   #2
ewaborys
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 67
Dot.: aranżacje pokoju/oświetlenie/okna/meble

Czesc

ja bym z pewnoscia wybrala jakies kolorowe dodatki- fajna lampa, poduszki itp. oczywiscie wnetrze takie stonowane jest nowoczesne itp ale czy nie za bardzo nudne..? jest teraz mnostwo tapet, kamieni dekoracyjnych na sciane- urzadz moze jedna sciane w innym kolorze lub wlasnie zdecyduj sie na jakas tapete.
jesli chodzi o okno mi osobiscie podoba sie bardzo zrobienie takiego siedziska z poduszkami, kaloryfer mozesz ladnie zabudowac i nad nim powiekszyc parapetr i zrobic cos takiego:http://zszywka.pl/p/parapet-lt3-3241386.html

Edytowane przez ewaborys
Czas edycji: 2016-02-26 o 12:47
ewaborys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-02, 14:39   #3
weronikameta
Przyczajenie
 
Avatar weronikameta
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4
Dot.: aranżacje pokoju/oświetlenie/okna/meble

Ciemnych mebli raczej bym nie polecała, ewentualnie jakiś jeden mebel ciemniejszy, jednak nie cały komplet. Teraz zauważyłam jest moda na tonacje, czyli każdy mebel może być np w szarościach, ale każdy w innym odcieniu. Postawiłabym też na jeden kolor w dodatkach, żeby minimalistyczne wnętrze nie zrobiło się nijakie. Poleciłabym niebieski, brązowy, wiśniowy czy ciemnozielony - kolory mocne, a stonowane.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
weronikameta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-02, 21:00   #4
sylwcia83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wołomin
Wiadomości: 108
Dot.: aranżacje pokoju/oświetlenie/okna/meble

Szare sciany lub inne raczej jasne bez/taupe, plus biale meble polaczone z elementami koloru dębowego takiego w kolorach podlogi, wtedy zaluzje dzien noc biale moga pasowac, i delikatne czarne akcenty.

Przepraszam nie doczytalam ze sciany pozostaja biale, a musza??

Edytowane przez sylwcia83
Czas edycji: 2016-03-02 o 21:02
sylwcia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-08, 18:58   #5
gonieczka_o
Raczkowanie
 
Avatar gonieczka_o
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: moje male krolestwo ;-)
Wiadomości: 323
Dot.: aranżacje pokoju/oświetlenie/okna/meble

Dziewczyny,
bardzo dziękuję za Wasze sugestie!!!! Ściany pozostaną białe, natomiast moim zamierzeniem jest ożywienie pokoju dodatkami. Tylko nie bardzo wiem jakimi kolorami, czy pójść w zimne czy ciepłe tonacje? Żeby nie było zbyt surowo przy białych ścianach....Na oknach będą rolety dzień i noc w kolorze białym. Zastanowię się nad zabudową kaloryfera, bardzo ciekawy pomysł Natomiast mam zagwozdkę co do koloru mebli i kanapy oraz rodzaju oświetlenia. Ponieważ nie jest to szczególnie wysoki pokój, więc myślę o plafonach, ewentualnie krótkich lampach. Jeśli macie jeszcze jakieś pomysły lub przykłady będę bardzo wdzięczna
__________________



"Live as if you were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever" (Gandhi)

Love doesn't make the world go round. Love is what makes the ride worthwhile.
~ Franklin P. Jones
gonieczka_o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-08, 22:20   #6
Ennyo
Raczkowanie
 
Avatar Ennyo
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 110
Dot.: aranżacje pokoju/oświetlenie/okna/meble

Hej, znalazłam zdjęcie wnętrza, które od razu skojarzyło mi się z Twoim pokojem.
Uważam, że ciemne ramy okienne tworzą sztuczny podział, wygląda to przyciężko, dlatego wybrałabym białe rolety. (np. tego typu http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/20319115/ tylko białe żaluzje). Szara kanapa ( np. http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/pr...36/#/S39132698 ), do tego kolorowe poduszki, które stanowić będą akcent kolorystyczny, biały stolik, białe (a jakże! ) meble - np. http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/60239720/. Obowiązkowo obraz/obrazy lub/i zdjęcia na ścianie, regał na książki i wygodny fotel z podnóżkiem ( ten jest zabawny http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/pr...388/#/00239695 ), obok ładna lampa podłogowa. Co do lampy sufitowej może coś w ten deseń? - http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/30277469/
Uważam, że ciemne meble to bardzo zły pomysł - moi rodzice do salonu, który kolorystycznie jest identyczny jak Twój pokój, wstawili ciemne meble drewniane i wygląda to po prostu tragicznie. Optycznie zmniejsza pomieszczenie, meble wyglądają w białym pokoju jak trumny. Nie wiem skąd biorą się obawy, że biel nie jest przytulna - jasne wnętrza są bardzo przytulne, pod warunkiem, że użyjemy odpowiednich materiałów i dodatków. Jeżeli chcesz optycznie powiększyć wnętrze to fajnie wyglądają białe meble z frontami błyszczącymi, które będą odbijały światło.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg mieszkaniegoteburg.jpg (135,3 KB, 34 załadowań)
Ennyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-18, 18:55   #7
betilaja24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1
Dot.: aranżacje pokoju/oświetlenie/okna/meble

Myślę, że ta lampa doskonale sprawdzi się w salonie: [xxx]. Moim zdaniem też lepszy jest minimalizm. Sama kupiłam sobie tą lampę, bo gdy ją zobaczyłam, to nie mogłam o niej przestać myśleć, aż ją kupiłam.

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2016-08-18 o 20:38 Powód: Link do sklepu zamiast wklejonego zdjęcia
betilaja24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-09-19, 13:53   #8
sowbar81
Raczkowanie
 
Avatar sowbar81
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 53
Dot.: aranżacje pokoju/oświetlenie/okna/meble

Myślę, że w takich sprawach warto skorzystać z podpowiedzi fachowców. Jest wiele firm zajmujących się aranżacją wnętrz, chociażby ta, gdzie można poszukać inspiracji

Edytowane przez sowbar81
Czas edycji: 2016-09-27 o 07:31
sowbar81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-20, 15:14   #9
jolaak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 177
Dot.: aranżacje pokoju/oświetlenie/okna/meble

myślę że najlepsze będą jasne dodatki
jolaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-22, 14:46   #10
kentas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 389
Dot.: aranżacje pokoju/oświetlenie/okna/meble

Nieco z innej beczki. Jak długo trzymają się Wam takie naklejki na ścianie? To jest rozwiązanie na rok? Na lata?

kentas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-24, 20:55   #11
jolaak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 177
Dot.: aranżacje pokoju/oświetlenie/okna/meble

to chyba zależy od jakości kleju jaki jest na naklejce te w dziecięcym pokoju strasznie trudno było usunąć a w salonie zaczęły same się odklejać po miesiącu.
jolaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-08, 09:00   #12
kosa_iza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 6
Dot.: aranżacje pokoju/oświetlenie/okna/meble

najlepiej chyba wyglądają szare ściany i jasne meble, można ozywić pokoj jakimiś pastelowymi dodatkami
kosa_iza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-09, 12:39   #13
mspaulina
Raczkowanie
 
Avatar mspaulina
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 66
Dot.: aranżacje pokoju/oświetlenie/okna/meble

Tak samo jak ty lubię minimalistyczne wnętrza, nieco surowe, ale mimo to przytulne, a przytulność w dużej mierze tworzy właśnie oświetlenie czy dodatki. Bardzo mi się podobają wnętrza, jakie są w apartamentach na Złotej, oczywiście to są drogie rzeczy, ale jak się człowiek postara, to można odtworzyć niektóre patenty. Np. tu jest zdjęcie sypialni, jak dla mnie mega https://www.instagram.com/p/BEbQediN...ken-by=zlota44
mspaulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-09 13:39:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:23.