Co zrobić z tym kolorem, zdjęcia HELP - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-14, 14:09   #1
wloskie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 11

Co zrobić z tym kolorem, zdjęcia HELP


Witam.
Sprawa wygląda następująco. Miałam czarne włosy, poszłam ściągnąć kolor, chciałam złoty, ciemny blond. Wyszły mi inne, okropne, czerwone u nasady, ciemniejsze na końcach. Kupiłam Loreal CASTING bursztynowy blond (czy coś takiego) i zafarbowały się prawie w ogóle. Na obrazku w Castingu Pani miała ciemny blond, mi wyszły rude.
Teraz pomóżcie mi dziewczyny, poradźcie proszę co mam robić. Do fryzjera iść nie mogę, ponieważ jestem w Niemczech. Rudych nie nawidzę, jednak nie wiem co mogę teraz z tym zrobić, czy czekać na odrost i potem znowu problem będzie przy farbowaniu (bo odrost będzie miał inne kolor, a pozostałe włosy inny- tak jak teraz), na ciemny brąz nie chcę, bo potem znowu nie będę mogła pozbyć się tego koloru i przejść na jaśniejszy. Chciałabym zafarbować na kolor: coś w złotych blondach, złotych brązach (ale brązy/blondy, a nie rude!)... Może wy zaproponujecie mi jakiś fajny kolor, ale z gwarancją że np. w Weletonie ten i ten nr, wyjdzie na pewno taki i taki na moich włsach.
Trochę boję się znowu je zniszczyć farbowaniem, podczas gdy zmiany w kolorze nie będzie, albo będzie inna niż oczekiwana. Jaką wobec tego polecacie mi farbę, firmę, kolor? Może w Niemczech są jakieś specjalne, fajne, których nie ma w Polsce?
Na dołączonych obrazkach przedstawiam mój kolor włosów.

Bardzo proszę o radę, jak pozbyć się tego rudego koloru, czy lepiej czekać na odrost kilka miesięcy czy zafarbować już teraz, która farba najmniej je zniszczy i najlepiej złapie?

Pozdrawiam serdecznie i szczerze liczę na waszą pomoc
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (121,7 KB, 132 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (109,4 KB, 112 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (119,4 KB, 126 załadowań)
wloskie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-14, 14:44   #2
Ombligo
Zadomowienie
 
Avatar Ombligo
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 1 869
Dot.: Co zrobić z tym kolorem, zdjęcia HELP

Spróbuj pofarbować włosy popielatym odcieniem, np. średni/ciemny popielaty blond. Powinien nieco ochłodzić kolor i dać efekt złotawych włosów. Farby niestety nie mogę Ci tak na sto procent polecić - kilka dni temu farbowałam L'orealem Excellence - bardzo jasny popielaty blond i z wyniku jestem bardzo zadowolona, natomiast jeszcze ich nie myłam, więc nie wiem jak z trwałością, zmywaniem się farby itp. .
__________________

Ombligo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-14, 14:53   #3
tootsie
Zakorzenienie
 
Avatar tootsie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4 604
Dot.: Co zrobić z tym kolorem, zdjęcia HELP

Cytat:
Napisane przez wloskie Pokaż wiadomość
Witam.
Sprawa wygląda następująco. Miałam czarne włosy, poszłam ściągnąć kolor, chciałam złoty, ciemny blond. Wyszły mi inne, okropne, czerwone u nasady, ciemniejsze na końcach.
Dekoloryzację robiłaś w domu czy u fryzjera? Takie są czasami efekty nieodpowiednio przeprowadzonej dekoloryzacji

Cytat:
Napisane przez wloskie Pokaż wiadomość
Teraz pomóżcie mi dziewczyny, poradźcie proszę co mam robić. Do fryzjera iść nie mogę, ponieważ jestem w Niemczech.
Obawiam się, że bez fryzjera nie dasz rady uzyskać ciemnego złotego blondu. Przy jasnym brązie też bym się zastanowiła. Rudości cięzko jest przykryć, a twój kolor jest bardzo intensywny.

Cytat:
Napisane przez wloskie Pokaż wiadomość
Może wy zaproponujecie mi jakiś fajny kolor, ale z gwarancją że np. w Weletonie ten i ten nr, wyjdzie na pewno taki i taki na moich włsach.
Nie za wiele oczekujesz? Nikt, nawet producent nie da ci gwarancji, że kolor wyjdzie taki jak na opakowaniu Wizażanki to nie wróżki

---------- Dopisano o 15:53 ---------- Poprzedni post napisano o 15:50 ----------

Cytat:
Napisane przez Ombligo Pokaż wiadomość
Spróbuj pofarbować włosy popielatym odcieniem, np. średni/ciemny popielaty blond. Powinien nieco ochłodzić kolor i dać efekt złotawych włosów. Farby niestety nie mogę Ci tak na sto procent polecić - kilka dni temu farbowałam L'orealem Excellence - bardzo jasny popielaty blond i z wyniku jestem bardzo zadowolona, natomiast jeszcze ich nie myłam, więc nie wiem jak z trwałością, zmywaniem się farby itp. .
Popiel na rude włosy ? Na 100 % będzie zielonkawa poświata.

A po za tym, nie ma tak dobrze aby farba jednocześnie ochłodziła kolor i dodała złotych refleksów
__________________


tootsie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-14, 15:41   #4
wloskie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 11
Dot.: Co zrobić z tym kolorem, zdjęcia HELP

tootsie co więc w/g Ciebie mogę zrobić?
Co będzie lepsze dla moich włosów?
Czy bardzo zniszczę je, jeśli zafarbuję je sama na jakiś jasny brąz?
Czy poczekać 3 miesiące aż wrócę do Polski i tam iść do jakiegoś dobrego fryzjera? Ach ten rudy:/ nie cierpię rudych włosów!

---------- Dopisano o 16:41 ---------- Poprzedni post napisano o 16:40 ----------

Ombligo bardzo dziękuję Ci za pomoc Jestem wdzięczna, dziękuję.
wloskie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-14, 15:41   #5
Ombligo
Zadomowienie
 
Avatar Ombligo
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 1 869
Dot.: Co zrobić z tym kolorem, zdjęcia HELP

Ja nałożyłam popielaty blond i żadnej zielonkawej poświaty nie zauważyłam, ale fakt, że nie miałam włosów tak rudych jak koleżanka, a jedynie rudawe .
__________________

Ombligo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-14, 16:16   #6
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Co zrobić z tym kolorem, zdjęcia HELP

Cytat:
Napisane przez Ombligo Pokaż wiadomość
Ja nałożyłam popielaty blond i żadnej zielonkawej poświaty nie zauważyłam, ale fakt, że nie miałam włosów tak rudych jak koleżanka, a jedynie rudawe .
ja miałam tak samo... ale miałam włosy jasny brąz z rudawą poświatą i po nałożeniu popielatej farby rudości zniknęły :P
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-14, 17:38   #7
wloskie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 11
Dot.: Co zrobić z tym kolorem, zdjęcia HELP

Cytat:
Napisane przez Ombligo Pokaż wiadomość
Ja nałożyłam popielaty blond i żadnej zielonkawej poświaty nie zauważyłam, ale fakt, że nie miałam włosów tak rudych jak koleżanka, a jedynie rudawe .
Ogromna prośba! Mogłabyś pokazać zdjęcie koloru Twych włosków?
Sądzisz, że ja uzyskałabym podobny kolor do Twojego?

---------- Dopisano o 18:38 ---------- Poprzedni post napisano o 17:38 ----------

Oczywiście inne osoby, które farbowały z rudych lub rudawych na popielaty bardzo proszę o końcowy efekt. Nie mam pojęcia jaki kolor z tego wyjdzie.
wloskie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-14, 17:42   #8
tootsie
Zakorzenienie
 
Avatar tootsie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4 604
Dot.: Co zrobić z tym kolorem, zdjęcia HELP

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
ja miałam tak samo... ale miałam włosy jasny brąz z rudawą poświatą i po nałożeniu popielatej farby rudości zniknęły :P
Rudawa poświata to nie to samo, co rude włosy

Wloskie, jeżeli chcesz mieć ciemny blond to wizyta u fryzjera będzie niezbędna, bo samodzielnym rozjaśnianiem zniszczysz włosy, a po drugie zapewne uzyskasz kolor marchewkowy.

Jeżeli bardziej zalezy ci na jasnym brązie to myślę, że możesz spróbować. Choć na chłodne kolory nie licz. Poczytaj na KWC opinie o farbach, bo nikt na forum nie doradzi ci nic konkretnego. Co włosy to inna opinia Włosy od jednorazowego farbowania nie zniszczą się bardzo, ale pomyśl o farbach profesjonalnych, bo i efekty lepsze i mniej szkodliwe dla włosów.
__________________


tootsie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-14, 20:04   #9
wloskie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 11
Dot.: Co zrobić z tym kolorem, zdjęcia HELP

A czy w Rossmanie kupię taką farbę? Mam możliwość kupna farby jedynie w Rossmanie i w Schleckerze (Niemcy). Co sądzicie o Weletonie?
wloskie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-14, 21:44   #10
tootsie
Zakorzenienie
 
Avatar tootsie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4 604
Dot.: Co zrobić z tym kolorem, zdjęcia HELP

W rossmanie nie kupisz profesjonalnych farb. O Welatonie poczytaj na KWC.
__________________


tootsie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-14, 22:42   #11
wloskie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 11
Dot.: Co zrobić z tym kolorem, zdjęcia HELP

A jak z mojego koloru uzyskać taki kolor jak na dołączonym obrazku??
Oczywiście mniej więcej, ja nie mam pojęcia o farbach ani kolorach, dlatego proszę o pomoc, w jaki kolor powinnam celować?
Beże, popiele?

1. Mój kolor
2. Oczekiwany kolor
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (121,7 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpeg 7436d5f28f.jpeg (33,5 KB, 67 załadowań)
wloskie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-15, 00:00   #12
Freya663
Zadomowienie
 
Avatar Freya663
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 058
GG do Freya663
Dot.: Co zrobić z tym kolorem, zdjęcia HELP

Ech, ty narzekasz, a ja dałabym się zabić za taki kolor :P. Z dekoloryzacją tak już jest, kiedyś też miałam szalony pomysł z rozjaśnieniem moich włosków, ale mój fryzjer na ktorym się jeszcze nigdy nie zawiodłam odradził mi to (mam wlosy naturalnie mocno kręcone, dekoloryzacja by je mogła całkowicie zniszczyć). Po zdjęciach wydaje mi się że zabieg przeprowadzałaś sama. Moim zdaniem masz 2 wyjścia jeśli nie chcesz rudego, albo idziesz do fryzjera i on ratuje twoje włosy (moim zdaniem najlepsze co możesz zrobić), albo farbujesz sama, jak na mój gust popielaty blond ci z tego nie wyjdzie, proponowałabym jasne brązy, miodowy albo słoneczny, moja mama używa koloru słodkie cappucino (po wielu latach farbowania na pochodne czerwonego) i nawet dość jej to pokryło rudy (używamy farb Joanna ale nie wiem czy ją w niemczech da się kupić, polecam też Palette). Powiem ci szczerze, wiele lat robiłam sobie kolor sama, ale to nie to samo co profesjonalnie u fryzjera, on ma i farby lepsze i zna się lepiej, teraz jak nie mam czasu iść do niego, a odrosty duże stosuje szampony zmywalne, nie niszczą tak włosów, a w moim odczuciu spłukują sie podobnie szybko jak matowieje sklepowa farba. A tak poza tym nie przejmój się, kolor ci wyszedł przyjemny, więc głowa do góry. Trzymam kciuki za twoje dogadanie się z własnymi włosami.
Freya663 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 12:23   #13
wloskie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 11
Dot.: Co zrobić z tym kolorem, zdjęcia HELP

Wyczytałam na KWC "rude/czerwone odcienie zmywaja się najczybciej"

Czyli jest szansa, że jeśli nic nie zrobię z tymi włosami, to zmyją się same i nie będzie rudego a złoty np.?
Czy jeśli przed farbowaniem midiowym Castingiem miałam bardziej czerwone niż teraz, to zmyją się i będą intensywniejsze?

Nie wiem już sama co mam zrobić, podejrzewam, że kupię jasny brąz i tak się to skończy.

Zastanawiam się też, czy nie zrobić próby np. popielem na pasemku i brązem na pasemku (gdzieś pod spodem włosów, aby było to minimalnie widoczne) a później całość pokryć kolorem, który bardziej będzie mi się podobał. Co o tym sądzicie?
wloskie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 17:15   #14
Freya663
Zadomowienie
 
Avatar Freya663
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 058
GG do Freya663
Dot.: Co zrobić z tym kolorem, zdjęcia HELP

Tak ale tu chodzi o rude i czerwone kolory farb. Z rozjaśnianiem jest tak że uzyskany samym rozjaśniaczem kolor jest zawsze zależny od twojego naturalnego koloru. Niektóre dziewczyny rozjaśniają się na popielato, niektóre na żółto albo miedziano. Wszystko zależy od twojego naturalnego barwnika włosa. A jeszcze nie napisałaś czy rozjaśniałaś z naturalnego koloru czy z farby, to sporo zmienia.
Freya663 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 18:21   #15
tootsie
Zakorzenienie
 
Avatar tootsie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4 604
Dot.: Co zrobić z tym kolorem, zdjęcia HELP

Cytat:
Napisane przez wloskie Pokaż wiadomość
A jak z mojego koloru uzyskać taki kolor jak na dołączonym obrazku??
Oczywiście mniej więcej, ja nie mam pojęcia o farbach ani kolorach, dlatego proszę o pomoc, w jaki kolor powinnam celować?
Beże, popiele?

1. Mój kolor
2. Oczekiwany kolor
Długa droga przed tobą aby uzyskać takie kolor Cięzko jest uzyskać średni popielaty blond na włosach z rudawym refleksem, o rudych włosach nie wspominając Z twoim obecnym kolorem w warunkach domowych jest to nieosiagalne. Mam kolor naturalnego średniego blondu i mam problemy, żeby uzyskać taki kolor
__________________


tootsie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 21:09   #16
wloskie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 11
Dot.: Co zrobić z tym kolorem, zdjęcia HELP

A gdybym zafarbowała na popielaty blond jaki kolor wyszedłby mi? Pomarańcz, albo marchewka?

Dziś byłam po farbę wellatonu orzech laskowy, ale okazało się, że Wellatonu tutaj gdzie jestem też nie sprzedają.

Mam do wyboru jeśli chodzi o farby następujące firmy:

LOREAL:
-Preference
-Excellence
-Excell10'
-Casting <- ale to szampon koloryzujący więc odpada Casting

GARNIER:
-HerbaShine
-Nutrisse
-Movida

schwarzkopf:
-Brilance
-Diadem
-Essential
-live

oraz ACCENT ale nie wiem jakiej firmy jest ACCENT.

Głęboko zastanawiam się nad Lorealem Excellence 7 Mittel blond albo 7,3 Husselnuss blond (orzech laskowy blond).
Ciekawa jestem jakie wyszłyby, naturalne mam włosy koloru brązowego, raczej ciemnego, aczkolwiek nie czarnego.
wloskie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 21:23   #17
tootsie
Zakorzenienie
 
Avatar tootsie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4 604
Dot.: Co zrobić z tym kolorem, zdjęcia HELP

Nie wiem co ci wyjdzie na włosach Ale popielate blondy nie będą dobrym pomysłem.
__________________


tootsie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:47.