Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II - Strona 59 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-01-17, 21:45   #1741
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
To teraz ja wam opisze mój problem. U mnie z tego co wiem jest trądzik, ale typowy dla osoby dorosłej. Wypryski pojawiają się właśnie najczęściej na policzkach i żuchwie, zahaczają też o szyję, są to konkretnie ropne, czerwone wypryski które często paprają się kilka tygodni.
Mam dokładnie to samo + przebarwienia pozapalne po tych właśnie paprających się wypryskach Jak u Ciebie z hormonami, bo wypryski w tych miejscach (szczególnie na brodzie) nie rzadko są sygnałem zaburzeń hormonalnych? Donoszę, że złuszczanie kwasem salicylowym nie działa na tą przypadłość, ale jestem dopiero po 5 peelingu i głęboko wierzę, że po 8-10 sytuacja ulegnie zmianie


Jeżeli chodzi polysorbate to nie służy ono stricte do rozpuszczania kwasu salicylowego, a do połączenia rozpuszczonego w spirytusie kwasu z wodą
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-17, 22:51   #1742
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
To teraz ja wam opisze mój problem. U mnie z tego co wiem jest trądzik, ale typowy dla osoby dorosłej. Wypryski pojawiają się właśnie najczęściej na policzkach i żuchwie, zahaczają też o szyję, są to konkretnie ropne, czerwone wypryski które często paprają się kilka tygodni. Od kosmetologa wiem że powinnam złuszczać po prostu skórę. Obmyśliłam na razie plan aby nieco uspokoić cerę (w tym wypadku dobrze u mnie działa migdał) a potem kupić np. serum ostatnio tak osławione z Bielendy aby nieco wygładzić twarz, pozbyć się przebarwień.
Na te paprające się i czerwone polecam pudroderm, albo talk w płynie, albo puder płynny, tanie, a skuteczne. leczy się tym m.in. wykwity przy ospie, kładzie punktowo. Też mam dojrzałą cerę, tyle, że dopiero od niedawna wypryski występują u mnie na szyji i podbrudku, wcześniej nigdy, kończyło się na brodzie. Ale większy problem mam z wągrami, bo takie zapalne rzeczy to już coraz mniej mi wychodzą, przy okresie ze 2-3, a kiedyś to potrafiło mnie wywalić niemiłosiernie na całej twarzy.
Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Bliskość gór wynagradza mi ten brak chodnika i spirytusu

Polysorbate 80, wstręciuch łudząco podobny konsystencją i smrodem do oleju rycynowego, czułam go w samorobnym toniku pomimo chluśnięcia olejkiem eterycznym. Płyn Glymedu ma alkohol i Polysorbate, nie wygląda mi na pieszczoszka, ale też codziennie bym go nie używała.

W sumie to trądzik młodzieńczy to wcale nie jest najczęściej występująca postać trądziku. Sporo osób ma w miarę wyjściową cerę jako nastolatki, a problemy pojawiają się później.
U mnie na gule na żuchwie i okolicach pomogły najpierw antykoncepty, a jak problem po odstawieniu ich zaczął wracać, to pozbyłam się go dzięki Glyco-A. Od tej pory (czyli jakieś 2 lata) mam spokój z tym rodzajem pryszczy. Na inne przypadłości Glyco niestety nie pomogło, ale i tak zrobiło dużo, bo takie ropne gule są paskudne, potrafią się paprać długo.
Szkoda ze ten Glymed aż tyle kosztuje

Mnie tak pomogło odstawienie kremów, ale ostatni guzik dopiął migdał Jednak zabiegi kwasowe bardzo pomagają, może nie wyleczą na 100%, ale cera zdecydowanie jest w lepszym stanie i w miarę pod kontrolą.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-17, 23:04   #1743
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Szkoda ze ten Glymed aż tyle kosztuje
To jest ich najtańszy kosmetyk Na przykład za to serum wołają 400 złotych. Ale jak porównałam ten płyn z innymi podobnymi specyfikami z 5-10% BHA (nie jest ich wiele), to biorąc pod uwagę stosunek cena-pojemność Glymed i tak wychodzi najtaniej.

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Mnie tak pomogło odstawienie kremów, ale ostatni guzik dopiął migdał Jednak zabiegi kwasowe bardzo pomagają, może nie wyleczą na 100%, ale cera zdecydowanie jest w lepszym stanie i w miarę pod kontrolą.
Jeśli się założy, że przyczyna takiego a nie innego stanu cery leży i tak pewnie gdzieś wewnątrz organizmu, to opanowanie go dzięki kwasom i tak jest dużo
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-19, 13:05   #1744
niewyspanaliliana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: warszawa/lublim
Wiadomości: 100
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Strasznie kusi ten glymed. Jeśli nic tańszego nie pomoże to pewnie się skuszę.

Ogólnie jeśli chodzi o paprajace się dniami i nocami krostki to polecam LIERAC koncentrat dwufazowy, przynajmniej u mnie świetnie się sprawdza bo męcze się max 3 dni a nie jak kiedyś kilkanaście. Plamki tez się szybciej rozjaśniają ale efekt daleki od tego po kwasie.
niewyspanaliliana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-19, 16:23   #1745
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez niewyspanaliliana Pokaż wiadomość
Strasznie kusi ten glymed. Jeśli nic tańszego nie pomoże to pewnie się skuszę.

Ogólnie jeśli chodzi o paprajace się dniami i nocami krostki to polecam LIERAC koncentrat dwufazowy, przynajmniej u mnie świetnie się sprawdza bo męcze się max 3 dni a nie jak kiedyś kilkanaście. Plamki tez się szybciej rozjaśniają ale efekt daleki od tego po kwasie.
Z samym salicylem raczej nie znajdziesz Chyba że gdzieś na koreańskim ebayu, tam się jeszcze nie zapuszczałam, a poświęciłam raz całe niedzielne popołudnie na grzebanie w necie za gotowcami z salicylem i nic tańszego nie znalazłam. U mnie kupno Glymedu będzie zależeć tylko od tego, kiedy przyjadę do Polski i będę go mogła zamówić, bo 70 zł za wysyłkę za granicę na pewno nie zapłacę Jeśli urlop będę mieć tak jak planuję na przełomie marca/kwietnia to nie będzie mi się opłacało go wtedy zamawiać, bo użyję kilka razy i będę musiała odstawić, jak się tylko słońce pokaże i potem czekać do jesieni, a jeśli ten preparat ma standardowo czas zużycia rok po otwarciu, to nie zużyję całego. Ale jakby mi jakieś wolne wcześniej wypadło, to nie będę się zastanawiać.

Mowa o tym Lieracu? Mam go w torebce i pewnie kupię.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-19, 21:15   #1746
niewyspanaliliana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: warszawa/lublim
Wiadomości: 100
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Już zdarzają się słoneczne dni wiec daje sobie czas do namysłu do końca tygodnia. Czuje że wiosna przyjdzie wcześniej i już sensu nie będzie...
Tak, to ten lierac. Jak nie lubię ich kosmetyków to ten jest bardzo udany, już wielokrotnie ratował mi tyłek
niewyspanaliliana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-19, 22:24   #1747
malgo_
Rozeznanie
 
Avatar malgo_
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 815
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Ja też uważam, że może problem nie leży w pielęgnacji, a w porze roku Zimą skóra strasznie wariuje, także może warto to po prostu przeczekac?
Czekać nie mogę bo mnie aż boli skóra na twarzy od podrażnienia. Zresztą wcześniej mi się tak nie robiło więc to raczej nie kwesta pogody.

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Jak pewnie zauważyłaś dziewczyny tu na wątku też się skarżą na gorszy niż zwykle stan cery o tej porze roku. Na pewno należy przyjmować dużo płynów, skóra odwadnia się przez np c.o. Zakupić coś kojącego, ale też nie za ciężkiego. Dokładnie obadać, czy któryś z tych kosmetyków nie robi tego spustoszenia ze skórą ( ja używam mleczka oczyszczającego Avalon też z tej serii C, a o żelu słyszałam od jednej wizażanki, że ją podrażnia, serum Alterry uwielbiam, ale niektóre cery mogą reagować histerycznie na alkohol w składach. Yves Rocher ma z kolei mocno perfumowane kosmetyki, nie każdemu służą.
Właśnie nie wiem co kojącego/nawilżającego mogłabym kupić. Żeby jednocześnie się nie pozapychać

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Może cera nie potrzebuje odtłuszczania przez żel i mydło. Dodatkowo Effaclar to chyba jest raczej mocno naalkoholizowany (nie jestem pewna, bo tych Effaclarów to trochę jest), serum Alterry też ma alkohol i jeszcze krem matujący na dodatek. Więc albo używasz zbyt wysuszającej pielęgnacji, albo tak jak dziewczyny piszą czynniki atmosferyczne robią swoje, ale w tym przypadku też można sobie z tym radzić pielęgnacją.
Może być spróbowała zachwalanego lekkiego Alantanu Dermoline? Jest tani, więc nie szkoda wsmarować w łydki, jak się na twarzy nie sprawdzi, a na przesuszoną skórę się nadaje nieźle i nie tłuści tak jak typowe kremy do suchej i odwodnionej cery.
Bardzo możliwe że przesadzam z odtłuszczaniem (chociaż pod tym względem mi się skóra poprawiła). Ale łatwiej mi znaleźć takie kosmetyki. Problem mam z tymi nawilżającymi i odżywczymi. Poszukam tego kremu, dzieki.
malgo_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-19, 22:30   #1748
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Ja też polecam Alantan Owszem są cery, które zapycha przy wielokrotnym stosowaniu, ale warto spróbować. Ja nie znalazłam nic lepszego w kwestii łagodzenia podrażnień.
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-19, 22:40   #1749
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez malgo_ Pokaż wiadomość
Bardzo możliwe że przesadzam z odtłuszczaniem (chociaż pod tym względem mi się skóra poprawiła). Ale łatwiej mi znaleźć takie kosmetyki. Problem mam z tymi nawilżającymi i odżywczymi. Poszukam tego kremu, dzieki.
Z moich doświadczeń wynika, że jak się robi błąd na etapie oczyszczania twarzy, to żadne kremy tego nie naprawią, człowiek tylko kręci się zdesperowany w kółko.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-20, 00:01   #1750
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

U mnie cud i jie mam zaskórników. Zostały dwa jeden z boku twarzy jeden w środkowej części a latem było jeszcze około 50... Myję gębę tylko wieczorem czymś inwazyjnym , po każdym makijażu peeling rano woda. Wysłałam do czterech liter helenkowy olejek do zmywania makijażu i wróciłam do peelingu mechanicznego , raz na 1,5 tygodnia. ( mam gąbkę z TBS , wymieniam raz w miesiącu)odpukać mimo źe prawie codziennie mam filtr na twarzy to jest dobrze
Kupiłam serum z witaminą c z Biochemii urody... Ktoś ,coś wie , sprawdzał , testował?
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.

Edytowane przez Loyd
Czas edycji: 2015-01-20 o 00:04
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-20, 08:27   #1751
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Z moich doświadczeń wynika, że jak się robi błąd na etapie oczyszczania twarzy, to żadne kremy tego nie naprawią, człowiek tylko kręci się zdesperowany w kółko.


Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Kupiłam serum z witaminą c z Biochemii urody... Ktoś ,coś wie , sprawdzał , testował?
Którą wersję, lekką Jak tak to jestem ciekawa opinii


A ja kupiłam na wyprzedaży 75% w minejo kosmetyki z manuką Living Nature, m.in. żelową maseczkę nawilżającą, jak ona j...e!!! W życiu nie miałam takiego smroda, ponoć to przez ten miód w składzie.
Przy okazji w ciemno wzięłam hydro gel Regina Apis, składowo jednak okazuje się tani i brzydki, no ale wypróbuje, jak już mam Dorzucili mi w gratisie tej samej marki facepack, bo sklep się zamykał, ale i tu skład okropny. W każdym razie moją gębę czeka teraz apiterapia na całego
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-20, 12:35   #1752
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Korah tak tak tą do cery mieszanej i tłustej chociaż tak sobie myślę teraz źe na zimę to trzeba było brać to zwykle. No ale zobaczymy) mam nadżieje że będzie dobrze
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-20, 17:30   #1753
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Kupiłam serum z witaminą c z Biochemii urody... Ktoś ,coś wie , sprawdzał , testował?

Ja miałam to serum Nawet jeszcze troszkę stoi w buteleczce w lodówce. Miałam wersję lekką, bo oryginalna podobno lubi zapychać. Co mogę powiedzieć... Pierwszy kosmetyk, który rozświetlił mi buzię dosłownie po 3 dniach, byłam zachwycona Twarz wyglądała naprawdę na zdrową. A odstawiłam jedynie z tego względu, że stosując teraz peelingi kwasowe bardzo mnie podrażniało. Ale ogólnie polecam
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-20, 17:46   #1754
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Ja miałam to serum Nawet jeszcze troszkę stoi w buteleczce w lodówce. Miałam wersję lekką, bo oryginalna podobno lubi zapychać. Co mogę powiedzieć... Pierwszy kosmetyk, który rozświetlił mi buzię dosłownie po 3 dniach, byłam zachwycona Twarz wyglądała naprawdę na zdrową. A odstawiłam jedynie z tego względu, że stosując teraz peelingi kwasowe bardzo mnie podrażniało. Ale ogólnie polecam
Bardzo cieszy mnie pozytywna opinia bo kupiłam je w ciemno zupełnie
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-20, 19:27   #1755
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Bardzo cieszy mnie pozytywna opinia bo kupiłam je w ciemno zupełnie

Powinno Ci pasować Tylko jeśli się złuszczasz czymkolwiek to uważaj, bo może mocno podrażniać.
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-20, 19:33   #1756
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Powinno Ci pasować Tylko jeśli się złuszczasz czymkolwiek to uważaj, bo może mocno podrażniać.
Nie , miesiąc temu byłam na kwasach u kosmetyczki ale teraz nic poza zwykłym peelingiem nie robie
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-20, 19:37   #1757
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Nie , miesiąc temu byłam na kwasach u kosmetyczki ale teraz nic poza zwykłym peelingiem nie robie

A to powinno być w porządku A jaki zabieg kwasami miałaś i który to już?
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-20, 19:46   #1758
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

AHA , robiłam tylko dwa zabiegi dla odświeżenia cery. Robie tak od czasu do czasu. Później przeczytałam że sera z witamina c fajnie odświeżają cere
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-20, 19:49   #1759
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
AHA , robiłam tylko dwa zabiegi dla odświeżenia cery. Robie tak od czasu do czasu. Później przeczytałam że sera z witamina c fajnie odświeżają cere

Aaa, myślałam że może był jakiś problem i dlatego były zabiegi Ja jeszcze słyszałam, że warto stosować sera z zieloną herbatą, nawet myślałam żeby sobie takie ukręcić.
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-20, 22:00   #1760
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Ja miałam to serum Nawet jeszcze troszkę stoi w buteleczce w lodówce. Miałam wersję lekką, bo oryginalna podobno lubi zapychać. Co mogę powiedzieć... Pierwszy kosmetyk, który rozświetlił mi buzię dosłownie po 3 dniach, byłam zachwycona Twarz wyglądała naprawdę na zdrową. A odstawiłam jedynie z tego względu, że stosując teraz peelingi kwasowe bardzo mnie podrażniało. Ale ogólnie polecam
Ja co prawda od początku roku przyjmuję wit C cały czas doustnie i widzę zdecydowaną poprawę cery, ale jeśli tylko mój żołądek zacznie się buntować, to na pewno się skuszę na BU

Dziewczyny, w witaminie C jest siła
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-21, 22:58   #1761
cuxia
Raczkowanie
 
Avatar cuxia
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Murowana Goślina / Poznań
Wiadomości: 182
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

[QUOTE=Korah;49852906

Dziewczyny, w witaminie C jest siła[/QUOTE]

Taaa... tylko ja już nie przyjmuje doustnie wielkich ilości, bo ostatnio mi takiego stracha narobiła... @mi się przez tą piękną witaminkę 16dni spóźniła Ponoć taki może być efekt uboczny przedawkowania.. A zawsze myślałam, że nadmiar się "wysikuje"

Dlatego teraz tylko serum z BU z zielona herbata i wit C Doustnie tylko w okresie przeziebienia i nie hektolitrami hehe
__________________
OSTATNIE CIĘCIE - 29,09,2014
olejowanie od 20.12.2012
ostatnie farbowanie - wrzesien 2012
intensywna pielegnacja wloskow od listopada 2012

Z kwasami zaprzyjaźniam się od 11.2014
cuxia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-21, 23:07   #1762
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez cuxia Pokaż wiadomość
Taaa... tylko ja już nie przyjmuje doustnie wielkich ilości, bo ostatnio mi takiego stracha narobiła... @mi się przez tą piękną witaminkę 16dni spóźniła Ponoć taki może być efekt uboczny przedawkowania.. A zawsze myślałam, że nadmiar się "wysikuje"

Dlatego teraz tylko serum z BU z zielona herbata i wit C Doustnie tylko w okresie przeziebienia i nie hektolitrami hehe
A mi się pośpieszyła właśnie Teraz biorę 3 gramy na dobę i jest ok, ale byłam też przeziębiona no i mam poza tym niedobory wieczne ze względu na przebytą anemię z nawrotem. Póki co jest dobrze, nie mam częstomoczu, ani biegunek, bo to też ponoć objaw przedawkowania. Przyjmuję po posiłkach, bo na pusty żołądek mi podrażniała go bardzo.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-22, 10:23   #1763
cuxia
Raczkowanie
 
Avatar cuxia
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Murowana Goślina / Poznań
Wiadomości: 182
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
A mi się pośpieszyła właśnie Teraz biorę 3 gramy na dobę i jest ok, ale byłam też przeziębiona no i mam poza tym niedobory wieczne ze względu na przebytą anemię z nawrotem. Póki co jest dobrze, nie mam częstomoczu, ani biegunek, bo to też ponoć objaw przedawkowania. Przyjmuję po posiłkach, bo na pusty żołądek mi podrażniała go bardzo.
No ja piłam C 1000 dwa razy dziennie...przez około tydzień jak byłam chora totalnie.. później opóźnienie @.. masakra.. teraz wiem, że jestem wrażliwa na wielkie końskie dawki wit C
__________________
OSTATNIE CIĘCIE - 29,09,2014
olejowanie od 20.12.2012
ostatnie farbowanie - wrzesien 2012
intensywna pielegnacja wloskow od listopada 2012

Z kwasami zaprzyjaźniam się od 11.2014
cuxia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-23, 12:01   #1764
Sylwia1900r
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia1900r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 464
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

A do mnie leci właśnie Macerat Nagietkowy w oleju sojowym, ciekawa jestem jak się sprawdzi na mojej twarzy, bo w tym celu go zamówiłam by wypięknieć na wiosnę, mam zaskórniki, pory większe i mniejsze, ze dwie blizny potrądzikowe, i mieszaną raczej skórę, no zobaczymy co ten wychwalany olejek potrafi.
Sylwia1900r jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-23, 18:34   #1765
niewyspanaliliana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: warszawa/lublim
Wiadomości: 100
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Jeśli chodzi o Wit.C to czy warto zainwestować np w to serum: http://plantsforbeauty.pl/serum-z-wi...ure-p-67.html? Firma dobra i skład też dobry tylko nie wiem czy rzeczywiście mogę liczyć na rozjaśnienie też plam po trądziku... hmm.
niewyspanaliliana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-23, 19:09   #1766
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Stwierdzam że moja skóra kocha żele . Tak ta pod oczami jak i ta na twarzy. Wszelkie żelowe konsystencje jej służą
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-23, 19:13   #1767
EmilaDz78
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Łódz
Wiadomości: 1 375
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez niewyspanaliliana Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o Wit.C to czy warto zainwestować np w to serum: http://plantsforbeauty.pl/serum-z-wi...ure-p-67.html? Firma dobra i skład też dobry tylko nie wiem czy rzeczywiście mogę liczyć na rozjaśnienie też plam po trądziku... hmm.
Serum jest świetne ale spektakularnych efektów nie daje .
Z plamami lepiej poradzi sobie seria Brigtening z tej samej firmy zwłaszcza Brightening Tonique i Brightening Night Balm czyli seria rozjaśniająca. Toniku z tej serii używam od września do kwietnia bo dodatkowo zapobiega zapychaniu porów Przynajmniej na mnie tak działa i jest delikatny nie ma efektu suchych łuszczących się skórek .
EmilaDz78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-23, 19:43   #1768
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
U mnie cud i jie mam zaskórników. Zostały dwa jeden z boku twarzy jeden w środkowej części a latem było jeszcze około 50... Myję gębę tylko wieczorem czymś inwazyjnym , po każdym makijażu peeling rano woda. Wysłałam do czterech liter helenkowy olejek do zmywania makijażu i wróciłam do peelingu mechanicznego , raz na 1,5 tygodnia. ( mam gąbkę z TBS , wymieniam raz w miesiącu)odpukać mimo źe prawie codziennie mam filtr na twarzy to jest dobrze
Jaki precyzyjny obrachunek Nie jestem w stanie określić, ile mam zaskórników, ale pewnie tyle, co porów, najwięcej w strefie T.

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Stwierdzam że moja skóra kocha żele . Tak ta pod oczami jak i ta na twarzy. Wszelkie żelowe konsystencje jej służą
Moja też, gdyby nie kwasy, to mogłabym jechać na samych żelach i serach żelowo-wodnych. Ale pod oczami to u mnie nie przejdzie, tu muszę mieć coś treściwego.

Co do suplementów, to ja się od dawna nie suplementuję, bo zwyczajnie nie jestem w stanie zaobserwować, co jak działa. Ja się nawet ziółek boję pić po niemiłych sensacjach z wierzbownicą, jedynie co miętę lubię i się jej nie obawiam. Ale wychodzę z założenia, że jeśli już chcę sobie czegoś dostarczyć, to w postaci jedzenia a nie piguł.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-23, 19:56   #1769
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

U mnie pod oczami daje radę żel narazie. Mam wrażenie że mniej obciąza mi okolice oczu i lepiej się wchłania.

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...intensive.html

Czy któraś z Was stosowała ten krem? Mojej koleżance nie pasuje i mi go wysyła, ona była bardzo niezadowolona .
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-23, 22:41   #1770
niewyspanaliliana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: warszawa/lublim
Wiadomości: 100
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez EmilaDz78 Pokaż wiadomość
Serum jest świetne ale spektakularnych efektów nie daje .
Z plamami lepiej poradzi sobie seria Brigtening z tej samej firmy zwłaszcza Brightening Tonique i Brightening Night Balm czyli seria rozjaśniająca. Toniku z tej serii używam od września do kwietnia bo dodatkowo zapobiega zapychaniu porów Przynajmniej na mnie tak działa i jest delikatny nie ma efektu suchych łuszczących się skórek .
dzięki! Myślałam nad tą serią ale potrzebowałam jakiegoś potwierdzenia że warto.

ps: ten krem na noc Cię nie zapycha? Masło shea trochę mnie odpycha bo trądzik itd...

Edytowane przez niewyspanaliliana
Czas edycji: 2015-01-23 o 23:26
niewyspanaliliana jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-28 21:39:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:16.