Soczewki kontaktowe z Rossmana - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-16, 20:31   #31
Samotna1990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 3
Dot.: Soczewki kontaktowe z Rossmana

Hej skusiłam się na soczewki z Rossmanna, tylko dlatego, że były mi potrzebne na min. tydz. i były tanie. Bardzo żałuję... już na początku przy otwieraniu opakowania okazało się, że jedna soczewka jest tak jakby nadcięta nożyczkami :/ jakaś masakra. Nie bałam się, jeżeli chodzi o promień krzywizny i średnicę, bo te parametry akurat znałam ale jeśli chodzi o jakość... nie polecam. Jeszcze do tego wszystkiego soczewki nie mogły się "wpasować" w oko. Np. gdy założyłam z Bausch'a lub J&J po 5 sekundach mogłam zapomnieć, że mam coś w oku, a tu Także dziewczyny do profesjonalnych punktów z tego typu rzeczami pozdrawiam.
Samotna1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 23:40   #32
Cold Princess
Raczkowanie
 
Avatar Cold Princess
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 56
Dot.: Soczewki kontaktowe z Rossmana

Ja również się skusiłam na soczewki z Rossmanna. To moje pierwsze soczewki kupione na próbę - mam ogromny lęk przed dotknięciem palcem oka, dlatego chciałam przyzwyczaić się do nowej sytuacji kupując tanie soczewki, aby potrenować.
Teraz już wiem że soczewki są dla mnie jedyną słuszną opcją. Początki były bardzo trudne - soczewki Rossmann są bardzo miękkie i podatne na uszkodzenia, co miałam okazję stwierdzić przy n-tej nieudanej próbie włożenia soczewki do oka przebijając ją paznokciem, co tylko spotęgowało moją frustrację. Po kilkunastu dniach znów podeszłam do próby ogarnięcia swojego lęku przebrnąwszy przez niezliczoną ilość filmików na YT jak poprawnie zakładać soczewki. Wypróbowawszy kilka technik trafiłam na jedną jedyną, dzięki której procedura zakładania soczewek to ogranicza się do jednej próby i góra 40 sekund.
Wiem, że wybór soczewek niefirmowych na początek to błąd, może oszczędziłabym sobie serii porażek, ale przynajmniej teraz bez wstydu pokaże się optykowi w celu doboru soczewek.
Co do produktu Rossmanna - za taką cenę, jeśli komuś odpowiada - czemu nie??? Nauczenie się zakładnania ich to kwestia wprawy. Soczewski są bardzo miękkie, "meduzowate", trudno je odkleić trochę od palca (najlepiej trochę osuszyć palec przed chwyceniem soczewki). Trzeba uważać przy zakładaniu i przechowywaniu, bo mają tendencję do zginania się i rolowania. Ale po założeniu nic takiego nie ma miejsca, są bardzo wygodne, więc nic nie szkodzi spróbować, nie pokaleczycie się.
A koleżanki, która "nawet kremu firmy Rossmann nie nałożyłaby na twarz" można tylko pożałować. Chyba, że to taka metafora była.
Cold Princess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-16, 17:11   #33
motyl_na_kwiatku
Przyczajenie
 
Avatar motyl_na_kwiatku
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 1
Dot.: Soczewki kontaktowe z Rossmana

A ja używam soczewek z Rossmanna od dawna. Na zmianę z tymi "optykowymi". I mój lekarz powiedział, że nie ma problemu. Nie chodzi o to, że je poleca, broń Boże. Powiedział po prostu, że są dobre jako "przejściowe", np. nie mamy chwilowo kaski na lepsze. W każdym razie - skonsultowałam to.
motyl_na_kwiatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-16, 17:23   #34
Anaitis
Rozeznanie
 
Avatar Anaitis
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Z fantasmagorycznych stanów mojej świadości.
Wiadomości: 561
Dot.: Soczewki kontaktowe z Rossmana

Cześć dziewczyny! W życiu nie pomyślałabym, że Rossman ma w swojej ofercie soczewki, albo to moje niedopatrzenie, albo u mnie w mieście ich nie ma. Mam w związku z tym pytanie.. jestem osobą, która nie nosi okularów, nie ma żadnej wady wzroku, ale od czasu do czasu lubi "zaszaleć" z kolorem tęczówki. Czy w ofercie rossmana można znaleźć tylko soczewki korekcyjne bezkolorowe, czy może są dostępne zerówki kolorowe? Wiem, że pytanie dość głupie, ale tak jak wspomniałam.. w życiu bym się nie spodziewała, że można w Rossmanie znaleźć soczewki! Pozdrawiam
Anaitis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-25, 11:59   #35
huslistka
Raczkowanie
 
Avatar huslistka
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 135
Dot.: Soczewki kontaktowe z Rossmana

Ja właśnie zakupiłam te soczewki. Przyznam że noszę soczewki od niedawna i to tylko sporadycznie, więc nie mam porównania wielkiego. Jako pierwsze i ostatnie miałam J&J jednodniowe, ponoć jedne z lepszych. I powiem tal: również po całym dniu, lub w trakcie czułam suchość oczu, dyskomforcik niewielki. Więc teraz zakupiłam te rossmanowe, bo akurat były krzywizna różni się o 0,1, ale nie odczuwam tego. Są bardzo fajne czuję jakbym nadal nosiła te johnsony. Tylko zobaczę jak będzie po paru dniach.
huslistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-29, 09:27   #36
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Soczewki kontaktowe z Rossmana

Nie powinnaś sama zmieniać soczewek, a zwłaszcza na takie, które mają inne parametry...
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-02, 19:19   #37
Selvan
Raczkowanie
 
Avatar Selvan
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 355
Dot.: Soczewki kontaktowe z Rossmana

Cytat:
Napisane przez Karla1983 Pokaż wiadomość
A propos krzywizny- te najnowsze soczewki juz tego nie maja. Wybiera sie je tylko na podstawie dioptrii.
Jesteś okulistą? Skąd masz takie informacje?
,,Uniwersalne" soczewki to soczewki o promieniu odpowiadającym wielkości oka większości populacji.(8.6 -8.7) Nie znaczy to, że pasują każdemu. Są osoby o większych lub mniejszych oczach.
Selvan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-02, 16:14   #38
Dra_go
Raczkowanie
 
Avatar Dra_go
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 179
Dot.: Soczewki kontaktowe z Rossmana

Cytat:
Napisane przez Selvan Pokaż wiadomość
Jesteś okulistą? Skąd masz takie informacje?
,,Uniwersalne" soczewki to soczewki o promieniu odpowiadającym wielkości oka większości populacji.(8.6 -8.7) Nie znaczy to, że pasują każdemu. Są osoby o większych lub mniejszych oczach.
Nie trzeba być okulistą, wystarczy popatrzeć na soczewki, które są w ofercie, teraz mało które mają krzywiznę inną niż 8.6. I wiadomo, że są oczy różnej wielkości, ale skoro zrobiono coś takiego to oznacza, że nie jest to szczególny problem.
__________________
Lunatic Slave of Luna Sea.
Forever & Ever.
Dra_go jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-04, 11:09   #39
Ilonekk
Raczkowanie
 
Avatar Ilonekk
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 53
Dot.: Soczewki kontaktowe z Rossmana

Dziewczynom, które tak negują rossmannowe soczewki, chciałabym tylko przypomnieć o aferze soczewkowej J&J sprzed ok. 3-4 lat, kiedy to wycofano pokaźną partię z rynku, bo doprowadzały osoby noszące do grzybicy oka... osobiście noszę szkła od 6 lat, zdarza mi się kupić te z Rossmanna (oczywiście dobieram odpowiednie parametry, po konsultacji z okulistą), jestem bardzo zadowolona. Nie raz nacięłam się na iWearach i innych, kiedy okazywało się, zaraz po wyciągnięciu nowej soczewki z opakowania, że np. jest już dziurawa, czy naddarta... Wiele polecanych na forum szkieł produkowanych jest w Chinach, te z drogerii pochodzą z Holandii...
Ilonekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-04, 17:27   #40
netkia
Raczkowanie
 
Avatar netkia
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 105
Dot.: Soczewki kontaktowe z Rossmana

Noszę soczewki już 4 lata, pierwsze jakie miałam to J&Jpomimo dobrych opinii nie podpasowały mi, podrażniały oczy( pomimo przepisowej 2 tygodniowej wymiany) po kilku godzinach były zaczerwienione i zaczynały piec.Często też po kilku dniach noszenia uszkadzały się. Nosiłam 3 rodzaje J&J, najlepiej wypadały Acuvue 2. Przetestowałam też kilka innych polecanych marek( Optixy, B&L. Ploclear)W ostateczności stanęło na Precision UV(jak dla mnie najlepsze, odpowiadają moim oczom ze względu na nawilżenie i brak podrażnień.)Do moich faworytów należą także EYEYE Bioxy(też holenderskie) i właśnie Soczewki z Rossamanna.Jak dla mnie dobre soczewki, oczy nie pieką nie są zaczerwienione, nawilżenie ok, wytrzymałe. Mam pod ręką w razie "W".
netkia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 23:44   #41
justynka13111989
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 4
Dot.: Soczewki kontaktowe z Rossmana

hej ja noszę soczewki z rossmana pół roku i jestem zadowolona
Wiadomo na początku było ciężko z zakładaniem bo są bardzo miękkie i mają tendencję "sklejania" się(przy sciąganiu sklejają się ale zawsze daje rade je rozkleić ) .
są naprawdę ok polecam.
a co do płynu do soczewek to też używam z rossmana i nie jest zły
justynka13111989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-03, 17:23   #42
zielonooka85
Raczkowanie
 
Avatar zielonooka85
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 459
Dot.: Soczewki kontaktowe z Rossmana

Konsultacja z okulistą oczywiście jest potrzebna na początku, aby dobrać moc soczewek. Ale później? Tylko po to by zapytać, czy można nosić soczewki innej firmy? Bzdura! Z resztą okuliści nie są nieomylni.
Kiedyś również miałam obiekcje co do zakupu tanich soczewek, ale raz będą za granicą kupiłam takie w Kruidvat. Zachęciła mnie cena - ok. 20 euro za 3 pary! To była chyba najlepsza decyzja jaką podjęłam w życiu Nie rozstaję się z tymi soczewkami już chyba od ok. 3 - 4 lat. Łatwo się je nakłada, nie niszczą się (nie pękają, nic się w nie nie wbija). Oczywiście gdybym nosiła je cały dzień czułabym dyskomfort i suchość, ale tak miałam przy każdych soczewkach. Więc wydaje mi się, że to mit iż tylko drogie soczewki są dobre a innych należy unikać jak ognia. (właściwie tyczy się to również kosmetyków z ros., a pani która napisała, że nigdy w życiu by ich nie stosowała, powinna czasami czytać ze zrozumieniem ich skład, może doszłaby do wniosku, ze nie są takie złe, zwłaszcza w porównaniu do tych o wiele droższych)
Co do okulistów i doboru przez nich soczewek i okularów.. każdy ma jakąś inną teorię, mi przez taką jedną panią doktor tylko wzrok się pogorszył.. gr
Jeśli chodzi o soczewki J&J.. w życiu ich więcej nie kupię. Nałożenie ich było strasznie uciążliwe. Trudno było określić, która str jest prawidłowa, dziwnie układały się. Wypadały same z oczu po kilkunastu min, nawet godzinie..(masakra). Łatwo je było uszkodzić, pękały, wbijały się w nie jakieś drobinki.. Jeszcze pamiętam, jak sprzedająca mi je pani powiedziała, że takie rzeczy zdarzają się właśnie z innymi firmami..
Nosiłam też Bausch & Lomb i Pure Vision, zastrzeżeń nie mam żadnych, oprócz ceny.
Do taniego płynu do soczewek namówiła mnie kiedyś koleżanka. A też bałam się takiego zakupu. Teraz od jakiegoś czasu używam tego z Rossmanna - polecam
zielonooka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-06, 12:12   #43
urt
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 39
Dot.: Soczewki kontaktowe z Rossmana

Między tanim a droższym płynem nie ma różnicy. Chyba, że masz soczewki z innego materiału (inny skład) to wybierasz dostosowany do nich. Ja kiedyś eksperymentowałam z tańszymi ale na zdrowie mi to nie wyszło, nie mogę też nosić Baushów ani J&J. Soczewki to sprawa indywidualna, trochę szkoda że nie pasują mi takie tanie.
urt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-11, 22:57   #44
TeleDul
Przyczajenie
 
Avatar TeleDul
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 1
Dot.: Soczewki kontaktowe z Rossmana

Ja noszę soczewki od 4lat i w sezonie od maja do końca lipca noszę soczewki z Rossmanna ponieważ jestem uczulona na pyłki i wtedy nie mogę nosić innych soczewek bo za bardzo prepuszczają i nie mam oczu tylko cienkie szparki
W resztę roku używam miesięcznych soczewek dzień i noc z B+L i je kocham za to że przez miesiąc zapominam o wadzie wzroku, ale mogę powiedzieć że te z rossamnna są na równi, ja siedzę dużo przy komputerze, ponieważ studiuję na kierunku bardziej komputerowym i mogę powiedzieć że po siedzeniu kilku godzin przed laptopem cały czas czuję że tych soczewek nie mam, a co do płynu to używam tylko BioTrue z B+L, ponieważ po nim każde soczewki stają się świetne dla oka, naprawdę polecam
TeleDul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-15, 14:30   #45
an9010
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 3
Dot.: Soczewki kontaktowe z Rossmana

Ja jestem za tym żeby soczewki kupować w profesjonalnych salonach optycznych.
W sklepach stacjonarnych niestety soczewki są droższe ja swoje kupuje w sklepie Internetowym OPTIVA, Serdecznie polecam szybka dostawa i dobry kontakt z klientem ;D
an9010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-12, 10:47   #46
helvetet
Zakorzenienie
 
Avatar helvetet
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: łóżko
Wiadomości: 4 716
Dot.: Soczewki kontaktowe z Rossmana

a soczewki z rossmana sa tylko dostepne miesięczne, czy rownież jednodniowe? bo patrzyłam wczoraj u mnie w rossmanie i tylko te miesięczne były.
__________________
21.11.2014

25.04.2015
24.08.2018
21.08.2021

Bloggerka
helvetet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-12, 18:01   #47
agnieszka1970
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka1970
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 977
Dot.: Soczewki kontaktowe z Rossmana

Cytat:
Napisane przez helvetet Pokaż wiadomość
a soczewki z rossmana sa tylko dostepne miesięczne, czy rownież jednodniowe? bo patrzyłam wczoraj u mnie w rossmanie i tylko te miesięczne były.
Dołączam się do pytania ... interesują mnie jednodniowe...
agnieszka1970 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-25, 19:10   #48
niemadlamnienicku
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 124
Dot.: Soczewki kontaktowe z Rossmana

Dziewczyny czy wśród rossmanowskich soczewek znajdę krzywiznę 8,4?
niemadlamnienicku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-26, 08:30   #49
Madeleine05
Zadomowienie
 
Avatar Madeleine05
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 243
Dot.: Soczewki kontaktowe z Rossmana

Używałam kilka razy soczewek z Rossmanna i muszę przyznać, że były gorsze niż Johnson&Johnson Acuvue Advance, których normalnie używam. Jeśli miałabym je porównywać, to może podobne wrażenia miałam po soczewkach Bausch&Lomb, które są znacznie twardsze niż J&J. Po kilku dniach od noszenia zaczynałam czuć dyskomfort, oczy mnie piekły i zachodziły mgłą. Pomógł powrót do soczewek J&J. Tak więc nie polecam ich osobom mającym wrażliwe oczy. Za to płynu używam rossmanowskiego i nie mam mu nic do zarzucenia, zarówno temu normalnemu, jak i w czarnym opakowaniu, do oczu wrażliwych.
Madeleine05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-18, 17:22   #50
hula
Raczkowanie
 
Avatar hula
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 361
Dot.: Soczewki kontaktowe z Rossmana

Soflens 59- horror. Tez są w rossmannie. Twarde ,gdube. Cięzkie! Kiedys byly 3miesiecznymi, teraz zmienili zalecenie terminu. Wypieprzylam po 3 dniach noszenia. Za to polecam z allegro dreamcon. W rossmannie , ale tylko w niektorych sklepach, sa dostepne tez soczewki best view, w opakowaniach po 1 sztuce. Kupilam juz opakowania ale jeszcze nie probowałam. Ktos testował?

Edytowane przez hula
Czas edycji: 2015-09-18 o 22:36
hula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-28, 01:11   #51
hula
Raczkowanie
 
Avatar hula
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 361
Dot.: Soczewki kontaktowe z Rossmana

testuje best view z rosmanna. Slabo.Nie są tak beznadziejne jak B&l soflensy59 ale tez dosc grube. Trace ostrosc, bolą oczy. Poki co dreamcony są na pierwszym miejscu
hula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-09, 23:07   #52
JanJana_2
Przyczajenie
 
Avatar JanJana_2
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6
Dot.: Soczewki kontaktowe z Rossmana

Wątek co prawda stary ale może ktoś jeszcze będzie czytać. Kiedyś nosiłam soczewki tylko z Rossmana. Nie chce mi się słuchać tych bredni że one są złe itp. Oczywiście byłam wcześniej na wizycie u okulisty i OPTOMETRYSTY, bo to on ustala parametry soczewek. Moc różniła się od tej okularów, warto to zaznaczyć. Rozróżnienia na drugi parametr nie ma w rossmanie, teraz nie pamiętam, krzywizna albo średnica, w każdym razie trzymałam się mocy jaka została mi dobrana na soczewki ten drugi parametr musiałam mieć inny. I wszystko było ok, a nawet lepiej niż w przypadku jakichś super drogich, przepuszczajacych powietrze soczewek. Te z rossmana były sztywniejsze i chyba łatwiej mi się je obsługiwało, poza tym nie zachodziły tak mgłą pod koniec dnia. Myślę, że to kwestia osobista co komu pasuje. Pomyślcie, jesteśmy w Europie, nie można sprzedawać legalnie czegoś co nie nadaje się do przeznaczonego użytku. Poruszę jeszcze jedną kwestię, w rossmanie są soczewki bez korekcji astygmatyzmu, więc jeśli macie okulary z korekcją astygmatyzmu będziecie czuć/widzieć różnicę. Mi optometrystka dobrała 2 opcje soczewek, z korekcją astygmatyzmu i bez, zaznaczając, że soczewki korygujące astygmatyzm są droższe. Wtedy jednak nie nosiłam jeszcze okularów z tą korekcją więc moje oczy nie były przyzwyczajone i było w miarę ok. Więc ogólnie polecam soczewki z Rossmana.
__________________
Służąc sobie nawzajem stajemy się wolni.
JanJana_2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-16, 15:54   #53
aaiss
Przyczajenie
 
Avatar aaiss
 
Zarejestrowany: 2019-05
Lokalizacja: Puszczykowo
Wiadomości: 19
Dot.: Soczewki kontaktowe z Rossmana

kurteczka.. ja nawet nie wiedziałam, ze coś takiego znajdzie się a rossmannie.. wiadomo czy one sa nadal dostępne? ktoś coś?
aaiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-16 15:54:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:59.