Wyrolować problem, czyli dermaroller - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-08, 14:16   #571
gaaabsx
Raczkowanie
 
Avatar gaaabsx
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 58
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Hej!
Mam do Was pytanie, mianowicie mam dziurki po trądziku [głównie na policzkach], nie są jakieś straszne i chciałabym się ich pozbyć. Myślałam o laserze CO2, kwasach, na mikrodermabrazji byłam, ale nie widziałam żadnych efektów poza wygładzeniem skóry [w dotyku]. Przed chwilą przeczytałam o derma rollerze i moje pytanie do Was, ile mm igły pomogły by mi na moje problemy? Ile razy w tyg mam wykonywać ten zabieg? Czy są konieczne przerwy? I jedno z głównych pytań, jakich kosmetyków pomocniczych mam przy tym używać? I gdzie je kupić? Nie jestem najlepsza z chemii także wolałabym nie ryzykować z własnymi wyrobami. Szukałam na stronach, ale buteleczka jakiegoś poleconego olejku kosztowała ponad 170zł. Przepraszam za masę pytań, ale na każdym forum czytałam coś innego i po prostu pomieszało mi się wszystko w głowie. Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś łaskawy i udzieli mi jakiejś treściwej odpowiedzi Pozdrawiam
__________________
gaaabsx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 14:51   #572
kami5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 490
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Hej. Mam zakupiony derma roller ale leży bo nie mam pojęcia jak go zdezynfekować po użyciu. Macie jakieś sposoby?

I jeszcze jedno pytanie- dlaczego nie można go stosować przy karmieniu piersią ( chcę rolować brzuch)? szukałam info na ten temat i nic
kami5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 10:54   #573
Villemo.
Raczkowanie
 
Avatar Villemo.
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 390
GG do Villemo.
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez kami5 Pokaż wiadomość
Hej. Mam zakupiony derma roller ale leży bo nie mam pojęcia jak go zdezynfekować po użyciu. Macie jakieś sposoby?
ja swojego po użyciu wsadzam na chwilę do wrzątku a potem spryskuje oceniseptem i czekam na wyschnie i chowam. Ufam ze to wystarcza. zabieg powtarzam także przed użyciem.
Villemo. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 10:58   #574
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez Villemo. Pokaż wiadomość
ja swojego po użyciu wsadzam na chwilę do wrzątku a potem spryskuje oceniseptem i czekam na wyschnie i chowam. Ufam ze to wystarcza. zabieg powtarzam także przed użyciem.
I nic sie z nim nie dzeje?przeciez to tworzywo.
Ja swoj po uzyciu myje tylko woda z mydlem, zeby usunac tluszcz. Dezynfekuje tylko przed uzyciem moczac go w spirytusie. Po nie widze sensu, bo do nastepnego uzycia i tak sie moze "ubrudzic".
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 11:08   #575
Villemo.
Raczkowanie
 
Avatar Villemo.
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 390
GG do Villemo.
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
I nic sie z nim nie dzeje?przeciez to tworzywo.
Ja swoj po uzyciu myje tylko woda z mydlem, zeby usunac tluszcz. Dezynfekuje tylko przed uzyciem moczac go w spirytusie. Po nie widze sensu, bo do nastepnego uzycia i tak sie moze "ubrudzic".
nie, nic sie nie dzieje - woda ma max 90 stopni. Poza tym uważam ze po użyciu łatwiej usunąć wszelkie "zarazko-brudki" niż zostawić i pozwolić aby coś się namnażało na rolce do następnego użycia. A dla pewności i tak powtarzam czynność przed użyciem (mimo ze rolka siedzi w takim plastikowym pudełeczku.
Villemo. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 11:42   #576
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez Villemo. Pokaż wiadomość
nie, nic sie nie dzieje - woda ma max 90 stopni. Poza tym uważam ze po użyciu łatwiej usunąć wszelkie "zarazko-brudki" niż zostawić i pozwolić aby coś się namnażało na rolce do następnego użycia. A dla pewności i tak powtarzam czynność przed użyciem (mimo ze rolka siedzi w takim plastikowym pudełeczku.
Pewnie masz racje
Moja tez siedzi w pudeleczku, od ponad roku robie tak, jak napisalam i poki co, z moja skora wszystko ok
Pozdrawiam
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-23, 19:02   #577
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez geraldine2030 Pokaż wiadomość
Do rolowania stosuję zazwyczaj 0,5-1% genisteiny, rozpuszczam w mieszance pegu i spirytusu - trzeba trochę podgrzać w kąpieli wodnej, wychodzi przezroczysty żółtawy płyn.
Witam w nowym (dla mnie wątku - mam pytanie w spr. rozpuszczania genisteiny - czy nie obeszło by się bez PEG? czy można to czymś zastąpić???
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-17, 16:38   #578
geraldine2030
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 224
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Co tak się zrobiło cicho? Nikt się już nie roluje?


Cytat:
Napisane przez kaka76 Pokaż wiadomość
geraldine2030 bardzo ci dziękuję stronki zapisałam i teraz zbieram kase i robię zamówienie ))))


Kupiłaś ten peeling kawitacyjny?


katja_24 - jak Twoje okolice podoczne? Zmarszczki wygładziły się? Rolujesz się jeszcze?


Ostatnio wymyśliłam, żeby przy pomocy rollera pozbyć się tłuszczyku na górnej powiece, tuż pod brwiami zebrały mi się takie obwisy . Zastanawiam się tylko czy użyć igieł 0,25 mm czy 0,5mm? Ktoś już coś takiego robił? Tak sobie myślę, żeby użyć kofeiny, ekstraktu z lukrecji bo podobno fajnie niszczy tłuszczyk, szukam jeszcze czystej fosfatydycholiny, ale znalazłam tylko w ampułkach. Co jeszcze działa na tkankę tłuszczową, a najlepiej żeby przy okazji ujędrniało, żeby jak zniknie tłuszczyk nie została luźna skóra. Będę wdzięczna za pomysły.
geraldine2030 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-17, 17:42   #579
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez geraldine2030 Pokaż wiadomość
Co tak się zrobiło cicho? Nikt się już nie roluje?






Kupiłaś ten peeling kawitacyjny?


katja_24 - jak Twoje okolice podoczne? Zmarszczki wygładziły się? Rolujesz się jeszcze?


Ostatnio wymyśliłam, żeby przy pomocy rollera pozbyć się tłuszczyku na górnej powiece, tuż pod brwiami zebrały mi się takie obwisy . Zastanawiam się tylko czy użyć igieł 0,25 mm czy 0,5mm? Ktoś już coś takiego robił? Tak sobie myślę, żeby użyć kofeiny, ekstraktu z lukrecji bo podobno fajnie niszczy tłuszczyk, szukam jeszcze czystej fosfatydycholiny, ale znalazłam tylko w ampułkach. Co jeszcze działa na tkankę tłuszczową, a najlepiej żeby przy okazji ujędrniało, żeby jak zniknie tłuszczyk nie została luźna skóra. Będę wdzięczna za pomysły.
czesc Geraldine
Akurat mam miesiac przerwy. Okolice podoczne troche lepiej, ale nadal nie jest super. Chcialabym jakos pogrubic skore pod oczami, ale nie wiem jak? No i chyba kupie rolke pod oczy, bo ta zwykla nie wszedzie dochodzi.
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-19, 16:56   #580
geraldine2030
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 224
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
czesc Geraldine
Akurat mam miesiac przerwy. Okolice podoczne troche lepiej, ale nadal nie jest super. Chcialabym jakos pogrubic skore pod oczami, ale nie wiem jak? No i chyba kupie rolke pod oczy, bo ta zwykla nie wszedzie dochodzi.

A Voluplus nie pomaga?
Zwykłą rolką trudno podjechać w wewnętrzny kącik oka, ale ja pod oczami całkowicie zrezygnowałam z rolowania, dziurkuję metodą stempelka raz przy razie - tak mi podpowiedziała Pani z Naturalisa, i wtedy bez problemu dostaję się w każdy kącik. Chociaż może przy głęboko osadzonych oczach może to być większym problemem .
geraldine2030 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-20, 09:08   #581
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez geraldine2030 Pokaż wiadomość
A Voluplus nie pomaga?
Zwykłą rolką trudno podjechać w wewnętrzny kącik oka, ale ja pod oczami całkowicie zrezygnowałam z rolowania, dziurkuję metodą stempelka raz przy razie - tak mi podpowiedziała Pani z Naturalisa, i wtedy bez problemu dostaję się w każdy kącik. Chociaż może przy głęboko osadzonych oczach może to być większym problemem .
Nie mam voluplusa, tylko vitasource i pomaga tak sobie A voluplus lepszy?
Wlasnie o wenetrzny kacik mi chodzi, tam skora wyglada gorzej. O jakim stempelku mowisz?
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-20, 13:13   #582
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
Nie mam voluplusa, tylko vitasource i pomaga tak sobie A voluplus lepszy?
Wlasnie o wenetrzny kacik mi chodzi, tam skora wyglada gorzej. O jakim stempelku mowisz?
sorki dziewczyny co to jest voluplus i vitasource?
sorki za być może prozaiczne pytanie
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-20, 14:15   #583
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
sorki dziewczyny co to jest voluplus i vitasource?
sorki za być może prozaiczne pytanie
zobacz sobie na "mazidlach"
www.mazidla. com Chyba com. albo pl
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-20, 15:45   #584
glentorian
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 6
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

katja_24 czy taki roller pod oczy?
http://www.youtube.com/watch?v=sOe6lkuLjQc
glentorian jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-20, 16:55   #585
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez glentorian Pokaż wiadomość
katja_24 czy taki roller pod oczy?
http://www.youtube.com/watch?v=sOe6lkuLjQc
No tak, taki waski. Bo ten zwykly nie dociera gdzie trzeba.
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-21, 09:55   #586
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Dziewczyny mam do was parę pytań, proszę napiszcie co i jak, bo może ja sobie krzywdę robię

A więc tak- miałam koszmarne przebarwienia, dosłownie brunatne plamy na buzi- pozbyłam się tego cholerstwa stosując cosmelan. Przebarwienia zniknęły, mam jednolity kolor skóry..ale jest ona taka wiotka, cieniuśka, wylazły mi zmarchy straszne (przed stosowaniem cosmelanu miałam raczej sprężystą, jędrną skórę),
obecnie nadal raz dziennie używam kremu cosmelan- dla podtrzymania efektu, no i też dlatego, ze szkoda mi wywalić pół słoiczka kremu za 500pln
Plam nadal nie mam..
zaczęłam rolować skórę w celu pogrubienia i ujędrnienia.
Kupiłam rolkę 0,5 i stosuję raz w tygodniu, do tego mocno nawilżam, używam praktycznie tylko biochemii i oczywiście obowiązkowo filtr SPF 50+ jesli gdzieś wychodzę.
Skóra zamiast jakiejkolwiek poprawy robi się nadal coraz cieńsza, bardziej obwisła i taka no...zmęczona
Załamuję się juz, bo miało być lepiej, a jest naprawdę kiepsko (tzn. koloryt jest lepszy, no bo nie ma przebarwień, ale ogólny stan skóry oceniam na jakieś nie wiem 35+ a mam 29 lat) mam rozszerzone pory i dziurki po pryszczach, które wyglądają jak kratery
Co byście poleciły, chodzi mi o kosmetyki?
Pod rolkę używam błyskawicznego serum z Naturlisa.
Na codzień- żel HA + olej arganowy lub olej konopny. No i na noc- cosmelan.
Jak mam przesusz, to kładę bephanten albo cicaplast, ale to rzadko,powiedzmy raz w tygodniu.
Zmywam się olejkiem pomarańczowym z Biochemii Urody.
Plizzz pomózcie mi z doborem kosmetyków, bo jeszcze chwia i będę wyglądać jak własna babcia

a...no i czy rolka 0,5 raz w tygodniu to nie za mało?
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-21, 10:24   #587
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam do was parę pytań, proszę napiszcie co i jak, bo może ja sobie krzywdę robię

A więc tak- miałam koszmarne przebarwienia, dosłownie brunatne plamy na buzi- pozbyłam się tego cholerstwa stosując cosmelan. Przebarwienia zniknęły, mam jednolity kolor skóry..ale jest ona taka wiotka, cieniuśka, wylazły mi zmarchy straszne (przed stosowaniem cosmelanu miałam raczej sprężystą, jędrną skórę),
obecnie nadal raz dziennie używam kremu cosmelan- dla podtrzymania efektu, no i też dlatego, ze szkoda mi wywalić pół słoiczka kremu za 500pln
Plam nadal nie mam..
zaczęłam rolować skórę w celu pogrubienia i ujędrnienia.
Kupiłam rolkę 0,5 i stosuję raz w tygodniu, do tego mocno nawilżam, używam praktycznie tylko biochemii i oczywiście obowiązkowo filtr SPF 50+ jesli gdzieś wychodzę.
Skóra zamiast jakiejkolwiek poprawy robi się nadal coraz cieńsza, bardziej obwisła i taka no...zmęczona
Załamuję się juz, bo miało być lepiej, a jest naprawdę kiepsko (tzn. koloryt jest lepszy, no bo nie ma przebarwień, ale ogólny stan skóry oceniam na jakieś nie wiem 35+ a mam 29 lat) mam rozszerzone pory i dziurki po pryszczach, które wyglądają jak kratery
Co byście poleciły, chodzi mi o kosmetyki?
Pod rolkę używam błyskawicznego serum z Naturlisa.
Na codzień- żel HA + olej arganowy lub olej konopny. No i na noc- cosmelan.
Jak mam przesusz, to kładę bephanten albo cicaplast, ale to rzadko,powiedzmy raz w tygodniu.
Zmywam się olejkiem pomarańczowym z Biochemii Urody.
Plizzz pomózcie mi z doborem kosmetyków, bo jeszcze chwia i będę wyglądać jak własna babcia

a...no i czy rolka 0,5 raz w tygodniu to nie za mało?
0,5 mm stosuje sie raz w tygodniu, takie sa zalecenia producenta. Czesciej mozna 0,2mm.
Co do skladnikow, to serum z Naturalisa nie znam ( to to, ktore jest polecane pod rolke? samorobione, z peptydami?) ale wydaje mi sie, ze samo HA z olejkiem to w Twoim wieku za malo. Nie obraz sie, jestem rok starsza, zaczynalam ponad rok temu i mniej wiecej to mi powiedziano
Ja stosuje HA + Olej+ wiatminy A i E + Q10 + kwas alfaliponowy, ale nie wiem, jak to sie ma do innych kosmetykow uzywanych przez Ciebie, poniewaz mam inna skore.
Aha, podobno rolowac trzeba z przerwami, bo skora moze nie nadążać z regeneracja i moze se przesuszac. Ja w tej chwili roluje w cyklach miesiecznych (miesiac dziabania- miesiac przerwy).

Edytowane przez katja_24
Czas edycji: 2012-11-21 o 10:26
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-21, 11:40   #588
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
0,5 mm stosuje sie raz w tygodniu, takie sa zalecenia producenta. Czesciej mozna 0,2mm.
Co do skladnikow, to serum z Naturalisa nie znam ( to to, ktore jest polecane pod rolke? samorobione, z peptydami?) ale wydaje mi sie, ze samo HA z olejkiem to w Twoim wieku za malo. Nie obraz sie, jestem rok starsza, zaczynalam ponad rok temu i mniej wiecej to mi powiedziano
Ja stosuje HA + Olej+ wiatminy A i E + Q10 + kwas alfaliponowy, ale nie wiem, jak to sie ma do innych kosmetykow uzywanych przez Ciebie, poniewaz mam inna skore.
Aha, podobno rolowac trzeba z przerwami, bo skora moze nie nadążać z regeneracja i moze se przesuszac. Ja w tej chwili roluje w cyklach miesiecznych (miesiac dziabania- miesiac przerwy).
dzięki za szybką odpowiedź, oczywiscie, że się nie obrażam. Sama mówię, że na 30-ste urodziny czas na pierwszy lifting
A poważnie- pod rolkę używam tego serum- http://naturaliskosmetyki.pl/ekspres...owy-p-265.html
natomiast mam problem z codziennymi kosmetykami, po prostu nie wiem co stosować, a na pewno nie wrócę do drogeryjnych czy aptecznych zapychadeł, bo kosztują sporo drozej od biochemii, a nie robią według mnie nic pożytecznego.

Generalnie to nie mam jakichś strasznie głębokich zmarszczek, ale skóra jest wiotka i cienka, taka jakby pergaminowa i lekko obwisła.
Na razie rolowałam się dopiero 2 razy w tygodniowych odstępach, wiec może muszę na jakikolwiek efekt poczekać jeszcze.
Boję się, że robię sobie krzywdę używając cosmelanu w tym samym czasie co rolki.
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-21, 11:45   #589
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
dzięki za szybką odpowiedź, oczywiscie, że się nie obrażam. Sama mówię, że na 30-ste urodziny czas na pierwszy lifting
A poważnie- pod rolkę używam tego serum- http://naturaliskosmetyki.pl/ekspres...owy-p-265.html
natomiast mam problem z codziennymi kosmetykami, po prostu nie wiem co stosować, a na pewno nie wrócę do drogeryjnych czy aptecznych zapychadeł, bo kosztują sporo drozej od biochemii, a nie robią według mnie nic pożytecznego.

Generalnie to nie mam jakichś strasznie głębokich zmarszczek, ale skóra jest wiotka i cienka, taka jakby pergaminowa i lekko obwisła.
Na razie rolowałam się dopiero 2 razy w tygodniowych odstępach, wiec może muszę na jakikolwiek efekt poczekać jeszcze.
Boję się, że robię sobie krzywdę używając cosmelanu w tym samym czasie co rolki.
Tak myslalam, ze to to serum. Robilam je przez dwa m- ce, ale szalu nie bylo, a peptydy drogie, wiec zrezygnowalam. Mialam problem ze skora pod oczami, w sumie nie pomoglo mi wcale. Dopiero powrot do olejow z dodatkami zaczal powoli dzialac.
Dwa zabiegi to malo, poczekaj jeszcze troche
Co skora, to inne potrzeby...
Niestety nie wiem, czy cosmelan mona laczyc z zabiegami rolka. Musisz poczekac na kogos z wiekszym doswiadczeniem.
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-22, 17:31   #590
nesca1705
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 46
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Dziewczyny doradźcie!Robię sama serum pod rolkę opierając się głównie na naturalisie,ale wychodzi klejące(chyba nie jestem w stanie być bardzo dołkadna)i nie wiem który składnik za to odpowiada.Może któraś ma sprawdzone serum i może podać dokładny receptariusz?Dokupiłam trochę różności z biochemii i beautyever i chyba przeliczyłam się z możliwościami co do ich mieszania.Proszę o pomoc!
nesca1705 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-22, 17:35   #591
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez nesca1705 Pokaż wiadomość
Dziewczyny doradźcie!Robię sama serum pod rolkę opierając się głównie na naturalisie,ale wychodzi klejące(chyba nie jestem w stanie być bardzo dołkadna)i nie wiem który składnik za to odpowiada.Może któraś ma sprawdzone serum i może podać dokładny receptariusz?Dokupiłam trochę różności z biochemii i beautyever i chyba przeliczyłam się z możliwościami co do ich mieszania.Proszę o pomoc!
Mi tez sie kleilo, to chyba przez peptydy, bo bez nich sie nie klei.
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-22, 17:59   #592
nesca1705
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 46
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Dzięki,ale zależy mi na peptydach i chyba przez rolkę ich działanie jest lepsze-może zostawić jako dodatek do kremów.Może jeszcze jakieś sugestie i propozycje?

Edytowane przez nesca1705
Czas edycji: 2012-11-22 o 19:43
nesca1705 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-24, 14:18   #593
geraldine2030
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 224
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
Nie mam voluplusa, tylko vitasource i pomaga tak sobie A voluplus lepszy?
Wlasnie o wenetrzny kacik mi chodzi, tam skora wyglada gorzej. O jakim stempelku mowisz?
Voluplus działa na innej zasadzie: powoduje namnażanie komórek tłuszczowych, a wiadomo że gdzie jest więcej tłuszczyku tam jest mniej zmarszczek Komórki tłuszczowe wypełniają zmarszczki od środka, szczególnie te w okoliczy oczu. U mnie voluplus sprawował się bardzo dobrze, szczególnie wrzucany pod rolkę.
Na efektu działania vitasource trzeba czekać zdecydowanie dłużej - 10 lat


Nie używam stempelka, tylko swoją rolkę przykładam tak jak stempelek, czyli nie przesuwam jej po skórze pod oczami a przystawiam i dociskam tak jak stempel. Dzięki temu docieram do każdego kącika oka.


Cytat:
Napisane przez la'Mbria
zaczęłam rolować skórę w celu pogrubienia i ujędrnienia.
Kupiłam rolkę 0,5 i stosuję raz w tygodniu, do tego mocno nawilżam, używam praktycznie tylko biochemii i oczywiście obowiązkowo filtr SPF 50+ jesli gdzieś wychodzę.
Skóra zamiast jakiejkolwiek poprawy robi się nadal coraz cieńsza, bardziej obwisła i taka no...zmęczona
Załamuję się juz, bo miało być lepiej, a jest naprawdę kiepsko (tzn. koloryt jest lepszy, no bo nie ma przebarwień, ale ogólny stan skóry oceniam na jakieś nie wiem 35+ a mam 29 lat) mam rozszerzone pory i dziurki po pryszczach, które wyglądają jak kratery
Co byście poleciły, chodzi mi o kosmetyki?
Pod rolkę używam błyskawicznego serum z Naturlisa.
Na codzień- żel HA + olej arganowy lub olej konopny. No i na noc- cosmelan.
Jak mam przesusz, to kładę bephanten albo cicaplast, ale to rzadko,powiedzmy raz w tygodniu.
Zmywam się olejkiem pomarańczowym z Biochemii Urody.
Plizzz pomózcie mi z doborem kosmetyków, bo jeszcze chwia i będę wyglądać jak własna babcia

Jeśli po rolowaniu nie nałożysz olejku z witaminami i jeszcze czegoś bardziej tłustego np. maści VitaPos lub Nanobazy, to właśnie będziesz wyglądała po każdym rolowaniu jak własna babcia Ja też tak miałam, wyglądało to koszmarnie i byłam totalnie załamana, teraz już wiem w czym był problem i jest o niebo lepiej


Przed rolowaniem robię dokładny peeling - to podstawa skutecznego rolowania. Bezpośrednio pod rolkę nakładam serum z peptydami z Naturalisa (trochę modyfikuję ten przepis w zależności od potrzeb skóry, albo mieszam z gotową ampułką), a tuż po rolowaniu nakładam olejek witaminowy czyli mieszankę olejków z witaminą A, C olejową oraz koenzymem Q10 i odrobiną frakcj - kwasu liponowego nie używam pod rolkę bo mnie za bardzo podrażnia.
Po nałożeniu olejku witaminowego, nakładam (na okolice pod oczami, policzki i szyję - czyli tam gdzie mam suchą skórę) grubą warstwę maści VitaPos albo Nanobase - absolutnie nie można tej maści nałożyć na strefę T czyli tam gdzie skóra jest tłusta, z zaskórnikami.


Następnego dnia rano nakładam najpierw serum z peptydami (żeby uzyskać dobre efekty trzeba nakładać je codziennie między rolowaniami) potem dodaję do olejku witaminowego maść VitaPose lub Nanobaze (zależy co akurat mam w domu) i taką mieszankę nakładam na serum pod oczy i wszędzie tam gdzie jest sucha skóra. Wieczorem dokładnie tak samo, a pod oczy nakładam jeszcze dodatkową warstewkę "izolatora" czyli tłustej maści i tak przynajmniej przez 2 dni aż naskórek całkowicie się zagoi. Na strefę T nakładam serum peptydowe, na to mieszankę olejku konopnego, z pachnotki z HA i frakcją. I wreszcie jest super


Pani z Naturalisa wytłumaczyłam mi, że przez dziurki które robimy rollerem najpierw coś wtłaczamy i to jest ok. ale potem przez ten nasz uszkodzony naskórek przynajmniej przez 1-2 dni odparowuje woda bo skóra jest podziurawiona i jej nie zatrzymuje. Stąd u wielu osób jest efekt starej, pomarszczonej skóry po zabiegach z rolką. Dlatego trzeba uszczelniać ten uszkodzony naskórek, żeby zatrzymać utratę wody szczególnie tam gdzie skóra jest wyjątkowo cienka czyli pod oczami, na szyi u mnie też na policzkach. Niestety oleje są zbyt słabymi "izolatorami", dlatego trzeba się posiłkować maściami na bazie wazleliny czy parafiny, które nie mają konserwantów. U mnie najlepiej sprawdza się VitaPos z witaminą A a ostatnio także Nanobase.


la'Mbria spróbuj takiej pielęgnacji przez 3-4 tygodnie i zobacz czy u Ciebie także się sprawdzi. Oczywiście w tak krótkim czasie nie da się Daj znać jakie są efekty.


Cytat:
Napisane przez nesca1705
Dzięki,ale zależy mi na peptydach i chyba przez rolkę ich działanie jest lepsze-może zostawić jako dodatek do kremów.Może jeszcze jakieś sugestie i propozycje?

Dla mnie peptydy to podstawapielęgnacji, używam ich już przynajmniej 2 lata i uważam, że obok witaminy C, retinolu i może 2-3 innych, to najskuteczniejsze składniki, szczególnie wrzucane pod rolkę. Niestety w dużym stężeniu (a takie stosuję ) kleją się koszmarnie, podobnie jak pantenol w dużej dawce, dlatego na serum z peptydami nakładam z frakcją sojową z niewielką ilością oleju i HA - wg mnie taka mieszanka lepiej znosi klejenie niż baza silkonowa Sorai czy Erisowej

Edytowane przez geraldine2030
Czas edycji: 2012-11-24 o 14:19
geraldine2030 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-24, 15:12   #594
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

10 lat??? Ojej
Chyba trzeba bedzie zainwestowac w voluplus. A nie zrobia mi sie jakies tluszczowe poduchy pod oczami?
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-24, 15:20   #595
geraldine2030
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 224
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
10 lat??? Ojej
Chyba trzeba bedzie zainwestowac w voluplus. A nie zrobia mi sie jakies tluszczowe poduchy pod oczami?

U mnie tłuszczyk rozłożył się dość równomiernie, ale nie wiem jakie doświadczenia mają inne osoby. Najbardziej widoczne zmiany widziałam na kurzych łapkach, które bardzo fajnie się wypełniły. Teraz mam swój prywatny tłuszczyk bo przytyłam 1-2 kg i jest super
geraldine2030 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 10:09   #596
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez geraldine2030 Pokaż wiadomość
U mnie tłuszczyk rozłożył się dość równomiernie, ale nie wiem jakie doświadczenia mają inne osoby. Najbardziej widoczne zmiany widziałam na kurzych łapkach, które bardzo fajnie się wypełniły. Teraz mam swój prywatny tłuszczyk bo przytyłam 1-2 kg i jest super
Rozumiem Ja na razie nie planuje zaopatrywac sie w prywatny tluszczyk
Nie mam kurzych lapek, w sumie jedna linie obok prawego oka, bo na tym boku spie i mi sie odgniotlo. Bardziej martwia mnie zmarszczki mimiczne pod oczami.
A na te linie od ust do nosa tez powinno podzialac?
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 10:21   #597
smash
Zakorzenienie
 
Avatar smash
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 4 456
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez geraldine2030 Pokaż wiadomość
Jestem, ale w pracy nie mogę pisać bo grozi mi





Ten sprzęcik z yotuba jest aparatem profesjonalnym, który prawdopodobnie oprócz kawitacji służy do robienia innych zabiegów i pewnie niemało kosztuje
Zwykłe domowe aparaty nie mają dodatkowego uziemienia - bo to chyba jest to "coś" co klientka trzyma w ręku.


Mam najprostszy model: http://www.meaderm.pl/pl/p/PEELING-KAWITACYJNY-2-KWAS-HIALURONOWY-30-ml-GRATIS/143 . Można nim zrobić kawitację i sonoforeze, tylko przekręcamy szpatułkę, ale jest też przycisk do wtłaczania pulsacyjnego dla delikatnej skóry. Przy odpowiednim ustawieniu szpatułki robi się też lifting.
Można kupić bardziej wypasione modele, z dodatkowymi opcjami , ale są dużo droższe http://yasumi.eu/domowe/22-slim-beauty-kawitacja-.html.

Na allegro nigdy nie kupuję kosmetyków ani tym bardziej sprzętu, dziewczyny na Wizażu pisały, że kupione tam urządzenia kopały prądem, wybuchały zasilacze, a w razie awarii trudno nawet wyegzekwować naprawę . Sklepik poleciła mi Pani z Naturalisa, podobno to jest ich drugi sklep, więc w razie problemów z urządzeniem nie będzie schodów z reklamacją, a dodatkowo dogadałam się że zrobią mi wysyłkę z obu sklepów jedną paczką

Zobacz jeszcze zabieg z użyciem toniku z 5% kwasem mlekowym http://www.youtube.com/watch?v=jHRWHLeu-go, tonik niestety jest niedostępny dla zwykłych ludzi tylko dla kosmetyczek, ale można zrobić taki sam w domu albo kupić na BU i rozcieńczyć http://www.biochemiaurody.com/sklep/tonikaha8.html. Efekt jest boski, ale niestety nie nadaje się do cery naczynkowej, chyba że będzie się omijać okolice naczynkowe. Ja robię taki tonik z kwasem fitowym albo migdałowym, efekty też są bardzo fajne.
Geraldine - wielka prośbA

Zakupiłam na meaderm używany przez Ciebie aparat, dołączona jest do niego instrukcja, ale bardzo skromna, że tak powiem.

Czy mogłabyś "łopatologicznie" opisać jak dokładnie krok po kroku i z uzyciem jakich kosmetyków robisz zabieg?
smash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 14:48   #598
geraldine2030
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 224
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
Rozumiem Ja na razie nie planuje zaopatrywac sie w prywatny tluszczyk
Nie mam kurzych lapek, w sumie jedna linie obok prawego oka, bo na tym boku spie i mi sie odgniotlo. Bardziej martwia mnie zmarszczki mimiczne pod oczami.
A na te linie od ust do nosa tez powinno podzialac?
Myślę, że zadziała, ale jeśli nie chcesz mieć tłuszczyku na całej twarzy, to nakładaj Voluplus miejscowo, czyli np. w bruzdy nosowo wargowe. A jeszcze zapomniałam napisać, że Voluplus trzeba stosować regularnie, nie tylko pod rolkę.


Cytat:
Napisane przez smash
Geraldine - wielka prośbA

Zakupiłam na meaderm używany przez Ciebie aparat, dołączona jest do niego instrukcja, ale bardzo skromna, że tak powiem.

Czy mogłabyś "łopatologicznie" opisać jak dokładnie krok po kroku i z uzyciem jakich kosmetyków robisz zabieg?

To dziwne , bo ja dostałam od nich na maila bardzo obszerną instrukcję, do samego urządzenia faktycznie była tylko jakaś karteczka, ale w pliku od nich były wszystkie potrzebne informacje. Może zapomnieli Ci wysłać?
Kupiłaś sam peeling kawitacyjny, czy do tego jakieś ampułki? Chcesz stosować kawitację do zabiegów z rolką?


A tak przy okazji, kusi mnie ampułka z meadermu z retinolem i witaminą C http://www.meaderm.pl/pl/p/INNO-DERM...ulka-3-ml-/149. Ktoś już używał? Z opisu wynika, że można go ją wrzucić pod rolkę, a potem używać między zabiegami.
Czaję się jeszcze na te ampułki pod rolkę z adenozyną i witaminą C http://www.meaderm.pl/pl/p/DS-STERYL...NOZYNA-2ml/157 bo ciągła walka z rozpuszczaniem adenozyny z Naturalisa doprowadza mnie już do czarnej rozpaczy.
geraldine2030 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 15:05   #599
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez geraldine2030 Pokaż wiadomość
Myślę, że zadziała, ale jeśli nie chcesz mieć tłuszczyku na całej twarzy, to nakładaj Voluplus miejscowo, czyli np. w bruzdy nosowo wargowe. A jeszcze zapomniałam napisać, że Voluplus trzeba stosować regularnie, nie tylko pod rolkę.





To dziwne , bo ja dostałam od nich na maila bardzo obszerną instrukcję, do samego urządzenia faktycznie była tylko jakaś karteczka, ale w pliku od nich były wszystkie potrzebne informacje. Może zapomnieli Ci wysłać?
Kupiłaś sam peeling kawitacyjny, czy do tego jakieś ampułki? Chcesz stosować kawitację do zabiegów z rolką?


A tak przy okazji, kusi mnie ampułka z meadermu z retinolem i witaminą C http://www.meaderm.pl/pl/p/INNO-DERM...ulka-3-ml-/149. Ktoś już używał? Z opisu wynika, że można go ją wrzucić pod rolkę, a potem używać między zabiegami.
Czaję się jeszcze na te ampułki pod rolkę z adenozyną i witaminą C http://www.meaderm.pl/pl/p/DS-STERYL...NOZYNA-2ml/157 bo ciągła walka z rozpuszczaniem adenozyny z Naturalisa doprowadza mnie już do czarnej rozpaczy.
dzieki Geraldine, na Ciebie zawsze mozna liczyc
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 17:44   #600
smash
Zakorzenienie
 
Avatar smash
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 4 456
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez geraldine2030 Pokaż wiadomość
Myślę, że zadziała, ale jeśli nie chcesz mieć tłuszczyku na całej twarzy, to nakładaj Voluplus miejscowo, czyli np. w bruzdy nosowo wargowe. A jeszcze zapomniałam napisać, że Voluplus trzeba stosować regularnie, nie tylko pod rolkę.





To dziwne , bo ja dostałam od nich na maila bardzo obszerną instrukcję, do samego urządzenia faktycznie była tylko jakaś karteczka, ale w pliku od nich były wszystkie potrzebne informacje. Może zapomnieli Ci wysłać?
Kupiłaś sam peeling kawitacyjny, czy do tego jakieś ampułki? Chcesz stosować kawitację do zabiegów z rolką?


A tak przy okazji, kusi mnie ampułka z meadermu z retinolem i witaminą C http://www.meaderm.pl/pl/p/INNO-DERM...ulka-3-ml-/149. Ktoś już używał? Z opisu wynika, że można go ją wrzucić pod rolkę, a potem używać między zabiegami.
Czaję się jeszcze na te ampułki pod rolkę z adenozyną i witaminą C http://www.meaderm.pl/pl/p/DS-STERYL...NOZYNA-2ml/157 bo ciągła walka z rozpuszczaniem adenozyny z Naturalisa doprowadza mnie już do czarnej rozpaczy.
Kurcze, nic na maila nie dostalam
Dzięki, zaraz do nich napisze.
smash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-15 14:10:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:42.