Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II - Strona 41 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-10, 12:36   #1201
chmurka80
Zadomowienie
 
Avatar chmurka80
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 1 048
GG do chmurka80
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

dziewczyny a co myślicie o kwasie migdałowym 40% ph 1,6 z bielendy ?
http://www.sklep.cosmetic.pl/szczego...tobionowy_150g

nada sie do domowej kuracji czy nie?
__________________



non permettere al passato di "rubarti il futuro "

chmurka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 18:01   #1202
ddiamentowaaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 212
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Dziekuję dziewczyny, po trzymaniu około 15 minut, 3 dniach mam złuszczanie .Zawsze jak nakładam kwas robię lekki masaż nim w najgorszych strefach. Na stronie internetowej nie widnieje, ponieważ on jest dostępny tylko dla gabinetów kosmetycznych. Spróbuję trzymać jeszcze dłużej lub właśnie zakupię tonik z alkoholem i w taki sposób sprawdzę. Dziekuję jeszcze raz
__________________
zapuszczam włoskii
41>42>43>44>45>46>47>48>49>..> 60

staram się jeść tak by nie utyć
ddiamentowaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 11:19   #1203
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chmurka80 Pokaż wiadomość
dziewczyny a co myślicie o kwasie migdałowym 40% ph 1,6 z bielendy ?
http://www.sklep.cosmetic.pl/szczego...tobionowy_150g

nada sie do domowej kuracji czy nie?
Ja myślę, że musiałabym mocno gdzieś przywalić głową, żeby na mieszankę tych kwasów wydać aż taką kasę.
__________________
"Czuj się dzielny, działaj tak, jakbyś był dzielny...
Jest bardzo prawdopodobne, że atak odwagi zastąpi atak lęku."
William James
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 14:03   #1204
lipss
Zadomowienie
 
Avatar lipss
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 726
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Czy można trzeciego dnia od nałożenia kwasu zastosować peeling enzymatyczny? Czy jednak będzie za wcześnie? Zrobiłam peeling salicylowy i jakoś nie pomyślałam że przecież chodzę do pracy i wyglądam teraz no dość dziwnie.
__________________
wymiana
lipss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 20:16   #1205
chmurka80
Zadomowienie
 
Avatar chmurka80
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 1 048
GG do chmurka80
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Marzena17 Pokaż wiadomość
Ja myślę, że musiałabym mocno gdzieś przywalić głową, żeby na mieszankę tych kwasów wydać aż taką kasę.
dlaczego? złe są czy co nie znam się zbytnio dlatego pytam , wiem że na mazidlach czy innych tego typu stronach można sobie kupić kwas i zrobić samemu ale to nie dla mnie a u kosmetyczki 1 zabieg kosztuje ok 140 zł
ehhhh.... sama już nie wiem
__________________



non permettere al passato di "rubarti il futuro "

chmurka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 21:06   #1206
ddiamentowaaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 212
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Marzena17 Pokaż wiadomość
To nie pomogę, bo nigdy nie miałam do czynienia z takimi produktami, nie wiem, co w tym peelingu jest poza kwasem, więc bałabym się czegokolwiek dodawać. Neutralizator to też nie moja bajka, poza tym zawiera glikol propylenowy, po którym wyglądam jak poparzona i wysypuje mnie pierwszorzędnie.
A ten peeling bandi to sam kwas migdałowy? Bo nie mogę znaleźć na ich stronie. Jedyne co znalazłam to opcja własnie zabiegu, ale nie samym migdałem, bo w skład tego wchodzi jeszcze glukonolakton, kwas laktobionowy, witaminy, skwalan, masło shea, gliceryna, alantoina, d-pantenol, wyciągi roślinne - jeśli masz właśnie coś takiego to raczej nic dziwnego, że się słabo łuszczysz. Reszta składników działa po prostu kojąco, natłuszczająco, nawilżająco - osłabia to działanie kwasu. Jakoś nie wyobrażam sobie, żeby kwas dobrze zadziałał w towarzystwie np. skwalanu i masła shea.
Ja czysty kwas mieszam z wodą i alkoholem, jak mam pod ręką, bez tych wszystkich dobroci, potem zmywam mydłem i nakładam penaten.
Jedyne co znalazlam na opakowaniu kwasu to taki sklad : propylene glycol, mandelic acid, aqua, gluconolactone, lactobionic acid, hydroxyethylcellulose, polyacrylamide, C 13-14 isoparaffin, laureth-7
__________________
zapuszczam włoskii
41>42>43>44>45>46>47>48>49>..> 60

staram się jeść tak by nie utyć
ddiamentowaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 11:28   #1207
anies1981
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 56
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Witam!
Kwasuję się od jakis dwóch lat różnymi kremami aptecznymi np. Pharmaceris 10%, Avene, LRPi in. ale jakoś nie dawało mi to do końca satysfakcji więc postanowiłam zaopatrzyc się w kwas silniejszy i kupiłam Eksfoliator AHA i BHA 25 %z Jadwigi oraz Neutralizator.http://www.sklep.jadwiga.eu/pl/p/AHA...A-25-120-ml/15 Wczoraj zrobiłam sobie pierwszy zabieg i szczerze mówiąc tylko mnie poszczypało, nie miałam efektu zbielenia ani zaczerwienienia mocnego. Trzymałam jak na pierwszy raz 10 minut, następnym razem potrzymam dłużej ale coś czuję, że jest dla mnie za słaby. Czy ktoś miał do czynienia z tym produktem? Jak odczucia?
anies1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-14, 13:55   #1208
zapalniczka89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 377
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Hej dziewczyny. Zrobiłam sobie peeling migdałowy 30% na ramiona i dekolt i w mnie nic nie szczypało. Zawsze szczypie? Wydaje mi się, ze wszystko zrobiłam dobrze...
zapalniczka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 17:00   #1209
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapalniczka89 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. Zrobiłam sobie peeling migdałowy 30% na ramiona i dekolt i w mnie nic nie szczypało. Zawsze szczypie? Wydaje mi się, ze wszystko zrobiłam dobrze...
Nie zawsze, ramiona i dekolt są mniej wrażliwe niż twarz, więc możliwe że takie stężenie było za małe.
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 17:03   #1210
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chmurka80 Pokaż wiadomość
dlaczego? złe są czy co nie znam się zbytnio dlatego pytam , wiem że na mazidlach czy innych tego typu stronach można sobie kupić kwas i zrobić samemu ale to nie dla mnie a u kosmetyczki 1 zabieg kosztuje ok 140 zł
ehhhh.... sama już nie wiem
Dla mnie zupełnie niezrozumiałe jest jak można wydać tyle pieniędzy skoro właśnie na mazidłach można sobie kupić kwas, zmieszać z wodą i alkoholem (opcjonalnie) i już. Nie wiem, co w tym trudnego. Ale skoro chcesz, proszę bardzo. Niestety, nie miałam do czynienia z takimi produktami, więc nie powinnam się wypowiadać o ich skuteczności.
Cytat:
Napisane przez ddiamentowaaaa Pokaż wiadomość
Jedyne co znalazlam na opakowaniu kwasu to taki sklad : propylene glycol, mandelic acid, aqua, gluconolactone, lactobionic acid, hydroxyethylcellulose, polyacrylamide, C 13-14 isoparaffin, laureth-7
hmm, masz kwas rozpuszczony w glikolu propylenowym, czyli dla mnie to byłby killer, który w dodatku spowodowałby niesamowity wysyp. Nie wiem dlaczego u Ciebie nie działa. Może dlatego, że nie da się sprawdzić, ile tak naprawdę jest tam kwasu i jakiej jest jakości.
Cytat:
Napisane przez zapalniczka89 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. Zrobiłam sobie peeling migdałowy 30% na ramiona i dekolt i w mnie nic nie szczypało. Zawsze szczypie? Wydaje mi się, ze wszystko zrobiłam dobrze...
Nie zawsze, ale przy takim stężeniu już powinien. Dużo zależy od tego, jaki kwas stosujesz. No i przede wszystkim od tego, jaką masz skórę. Niektórzy mają taką, że na nich nie podziała nawet 50% migdała. Taki urok.
__________________
"Czuj się dzielny, działaj tak, jakbyś był dzielny...
Jest bardzo prawdopodobne, że atak odwagi zastąpi atak lęku."
William James
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-15, 12:21   #1211
Karolinka:):)
Raczkowanie
 
Avatar Karolinka:):)
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 439
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

czy mogę juz teraz zaczać robic serię peelingu migdałowego? mysle o 20% I chcialbym sobie do tego zrobic peeling kawitacyjny to lepiej przed czy po? (mam w domu)
Karolinka:):) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-16, 09:33   #1212
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

ja bylam ostatnio na peelingu migdałowy u kosmetydzki, jk mi go nałozyła to ani troche nie piekło nie czułam dosłownie nic, a poem 50% glikol miejscowo, i ledwo coś czułam, a skóra nie schodziła wogole, to dobrze czy źle?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-18, 13:11   #1213
zapalniczka89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 377
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Ja robiłam 4 dni temu peeling 30%, nic nie szczypało, skóra dalej nie schodzi, nie jest podrażniona. Nie wiem dlaczego... Normalnie mam wrażliwą i przez byle co się "buntuje"... Macie jakieś rady?
zapalniczka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-18, 16:42   #1214
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Mam pytanie do osob ktore sie na tym beda znac. Kiedys tam robilem peeling migdałowy 20% schodziła skora z 3-5 dni i tyle, efekt fajny, stosowalem tez toniki migd. 10% coby ten efekt podtrzymac i ogolnie fajna miałem cere na twarzy [jak na mnie]
Postanowiłem zrobic ostatnio 25% migdala i gdzies na ktorejs stronie wyczytałem zeby dodac wode + spirytus rektyfikowany z kwasem co tez zrobilem iii coo...? Procz poparzonej czy brzydkiej skory miedzy warga a nosem, ogolnego wysypu nic ani nie pieklo, piecze ani zadnego zluszczani. Kompletne zero oO
Obstawiam ze to przez ten spirytus mnie wysypalo, "poparzylo". Wiec moze ktos podac z jakich proporcji wy robicie peelingi 20-30%?
Raz czytam ze 3ml wody i 2ml kwasu raz ze 5ml wody i 3 ml kwasu. I teraz nie wiem, a chcialbym za jakis czas zrobic kolejny raz te 25% ;D
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-18, 18:43   #1215
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
Mam pytanie do osob ktore sie na tym beda znac. Kiedys tam robilem peeling migdałowy 20% schodziła skora z 3-5 dni i tyle, efekt fajny, stosowalem tez toniki migd. 10% coby ten efekt podtrzymac i ogolnie fajna miałem cere na twarzy [jak na mnie]
Postanowiłem zrobic ostatnio 25% migdala i gdzies na ktorejs stronie wyczytałem zeby dodac wode + spirytus rektyfikowany z kwasem co tez zrobilem iii coo...? Procz poparzonej czy brzydkiej skory miedzy warga a nosem, ogolnego wysypu nic ani nie pieklo, piecze ani zadnego zluszczani. Kompletne zero oO
Obstawiam ze to przez ten spirytus mnie wysypalo, "poparzylo". Wiec moze ktos podac z jakich proporcji wy robicie peelingi 20-30%?
Raz czytam ze 3ml wody i 2ml kwasu raz ze 5ml wody i 3 ml kwasu. I teraz nie wiem, a chcialbym za jakis czas zrobic kolejny raz te 25% ;D
odsyłam do posta Lorri : https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p=29942049&postcount=631
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 18:36   #1216
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
odsyłam do posta Lorri : https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p=29942049&postcount=631
Ok to juz mam proporcje ale mam jeszcze jendo pytanie, jakos ze po ostatnim razie wymieszanie wody z spirytusem i kwasem mialem wysyp i zero zluszczania [za pierwszym robilem bez spirytusu] mozna pominąc owy dodatek i jakos dodac wiecej wody [i ewentualnie kwasu] ? ;D
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 19:02   #1217
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
Ok to juz mam proporcje ale mam jeszcze jendo pytanie, jakos ze po ostatnim razie wymieszanie wody z spirytusem i kwasem mialem wysyp i zero zluszczania [za pierwszym robilem bez spirytusu] mozna pominąc owy dodatek i jakos dodac wiecej wody [i ewentualnie kwasu] ? ;D
Radzę przeczytać pierwszą stronę wątku - gwarantuję, że uważna lektura rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości.
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 11:32   #1218
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
Ok to juz mam proporcje ale mam jeszcze jendo pytanie, jakos ze po ostatnim razie wymieszanie wody z spirytusem i kwasem mialem wysyp i zero zluszczania [za pierwszym robilem bez spirytusu] mozna pominąc owy dodatek i jakos dodac wiecej wody [i ewentualnie kwasu] ? ;D
Rozpuszczalność kwasu migdałowego w wodzie jest ograniczona, rozpuszcza się w gorącej wodzie, ale rekrystalizuje, gdy temperatura spada. Alkohol pełni funkcję rozpuszczalnika kwasu, nie jest wskazane zastępowanie go wodą.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-21, 07:56   #1219
walk_on_air
Raczkowanie
 
Avatar walk_on_air
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 426
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Hej,
Mogę sobie to stosować na początek?
http://www.biochemiaurody.com/sklep/serum-mandelic.html

Dodam, że codziennie stosuje olejek z drzewa herbacianego (albo co 2, 3 dni) i skóra to wytrzymuje, wcześniej żele przeciwtrądzikowe przepisywane przez dermatologa..
walk_on_air jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-21, 12:01   #1220
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez walk_on_air Pokaż wiadomość
Hej,
Mogę sobie to stosować na początek?
http://www.biochemiaurody.com/sklep/serum-mandelic.html

Dodam, że codziennie stosuje olejek z drzewa herbacianego (albo co 2, 3 dni) i skóra to wytrzymuje, wcześniej żele przeciwtrądzikowe przepisywane przez dermatologa..
A co ma wspólnego olejek z drzewka herbacianego z peelingiem (w Twoim przypadku serum) z kwasem migdałowym?
Poza tym chyba nie stosujesz olejku eterycznego solo na całą twarz?
__________________
"Czuj się dzielny, działaj tak, jakbyś był dzielny...
Jest bardzo prawdopodobne, że atak odwagi zastąpi atak lęku."
William James
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-21, 13:44   #1221
walk_on_air
Raczkowanie
 
Avatar walk_on_air
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 426
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Marzena17 Pokaż wiadomość
A co ma wspólnego olejek z drzewka herbacianego z peelingiem (w Twoim przypadku serum) z kwasem migdałowym?
Poza tym chyba nie stosujesz olejku eterycznego solo na całą twarz?
Stosuję. A to źle?

Nie wiem co ma wspólnego - myslalam, ze skoro moja twarz wytrzymuje olejek to ma to jakies znaczenie?

A mozna zacząć od tego kwasu z BU?
walk_on_air jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-21, 14:05   #1222
Katrina93
Rozeznanie
 
Avatar Katrina93
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 542
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez walk_on_air Pokaż wiadomość
Stosuję. A to źle?

Nie wiem co ma wspólnego - myslalam, ze skoro moja twarz wytrzymuje olejek to ma to jakies znaczenie?

A mozna zacząć od tego kwasu z BU?
Sam olejek z drzewa herbacianego na całą twarz?
Matko, nie jestem jakoś specjalnie wrażliwa, ale jakbym kładła na całą twarz bez niczego to bym chyba już nie miała twarzy xD
Olejek stosuje się punktowo na jakieś wypryski a nie na całą twarz

Pewnie że możesz
Katrina93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-21, 15:22   #1223
walk_on_air
Raczkowanie
 
Avatar walk_on_air
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 426
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Katrina93 Pokaż wiadomość
Sam olejek z drzewa herbacianego na całą twarz?
Matko, nie jestem jakoś specjalnie wrażliwa, ale jakbym kładła na całą twarz bez niczego to bym chyba już nie miała twarzy xD
Olejek stosuje się punktowo na jakieś wypryski a nie na całą twarz

Pewnie że możesz
Tak, sam. O taki: d o z . pl/apteka/p3197-Olejek_z_drzewa_herbacian ego_Kej_10_ml

Nawet nie czuję, że go mam na twarzy... ale to jakies 2-3 kropelki na całą twarz mi wystarczą:P

To zamówię to serum z BU .. ;> Chociaż kwasów się bardziej boję niż olejków eterycznych
walk_on_air jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-21, 16:04   #1224
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez walk_on_air Pokaż wiadomość
Tak, sam. O taki: d o z . pl/apteka/p3197-Olejek_z_drzewa_herbacian ego_Kej_10_ml

Nawet nie czuję, że go mam na twarzy... ale to jakies 2-3 kropelki na całą twarz mi wystarczą:P

To zamówię to serum z BU .. ;> Chociaż kwasów się bardziej boję niż olejków eterycznych
Olejków eterycznych nie powinno się stosować bezpośrednio na skórę, z drzewka herbacianego można punktowo na wypryski, bo ma działanie wysuszające, ściągające i antybakteryjne.
Kwasy też mają takie działanie, ale poza tym jeszcze nawilżają, odnawiają skórę, złuszczają (wszystko zależy od tego, jaki kwas, w jakim stężeniu i z jakimi dodatkami).
Aha, kwasów też nie stosuje się w 100 % stężeniu, żeby Ci przypadkiem to do głowy nie przyszło, bo wtedy poparzenie na mur beton.

Generalnie olejek eteryczny i kwas to dwie zupełnie różne rzeczy.
__________________
"Czuj się dzielny, działaj tak, jakbyś był dzielny...
Jest bardzo prawdopodobne, że atak odwagi zastąpi atak lęku."
William James
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-21, 16:18   #1225
walk_on_air
Raczkowanie
 
Avatar walk_on_air
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 426
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Marzena17 Pokaż wiadomość
Olejków eterycznych nie powinno się stosować bezpośrednio na skórę, z drzewka herbacianego można punktowo na wypryski, bo ma działanie wysuszające, ściągające i antybakteryjne.
Kwasy też mają takie działanie, ale poza tym jeszcze nawilżają, odnawiają skórę, złuszczają (wszystko zależy od tego, jaki kwas, w jakim stężeniu i z jakimi dodatkami).
Aha, kwasów też nie stosuje się w 100 % stężeniu, żeby Ci przypadkiem to do głowy nie przyszło, bo wtedy poparzenie na mur beton.

Generalnie olejek eteryczny i kwas to dwie zupełnie różne rzeczy.
Ok, dzięki.

Ale rozumiem, że to serum, które chce kupić jest bezpieczne i mogę go stosować po przygotowaniu zgodnie z instrukcją bezpośrednio na skórę i się nie poparzę?
walk_on_air jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-21, 16:21   #1226
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez walk_on_air Pokaż wiadomość
Ok, dzięki.

Ale rozumiem, że to serum, które chce kupić jest bezpieczne i mogę go stosować po przygotowaniu zgodnie z instrukcją bezpośrednio na skórę i się nie poparzę?
Możesz Tylko się nie opalaj przy tym.
__________________
"Czuj się dzielny, działaj tak, jakbyś był dzielny...
Jest bardzo prawdopodobne, że atak odwagi zastąpi atak lęku."
William James
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-23, 06:50   #1227
walk_on_air
Raczkowanie
 
Avatar walk_on_air
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 426
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Marzena17 Pokaż wiadomość
Możesz Tylko się nie opalaj przy tym.
Ok
dzięki
walk_on_air jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 09:28   #1228
chmurka80
Zadomowienie
 
Avatar chmurka80
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 1 048
GG do chmurka80
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

dziewczyny ,gdzieś w tym wątku i jak przeglądałam gotowe kwasy w internecie wyczytałam że nie powinno sie stosować retinolu przy kwasach a ja właśnie zamierzałam sobie kupić serum renew z retinolem 1% z Biochemii urody które mam zamiar kłaść co drugi dzień ,z tego wynika że nie ma sensu kupować kwasów na czas używania serum, no chyba że smarowałabym tydzień serum a póżniej 5 dni przerwy przed kwasami i też 5 dni przerwy po kwasach bo ponoć tyle trzeba odczekać i chyba nie ma to sensu
,dobrze myśle czy coś i sie pomyliło ?
__________________



non permettere al passato di "rubarti il futuro "

chmurka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-26, 13:36   #1229
lipss
Zadomowienie
 
Avatar lipss
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 726
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Co zrobić żeby kwas salicylowy zadziałał na policzkach tak silnie jak na środkowej partii twarzy? Na policzkach właśnie mam czerwone ślady pozapalne a kwas wogóle mi ich nie rusza...
czoło nos i broda się pięknie łuszczą a na policzkach nic... Wiem że ten obszar nie jest tak bardzo "dynamiczny" jak na przykład okolice ust ale czy da się jakoś ta skórę pobudzić do złuszczania?
__________________
wymiana
lipss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-26, 17:19   #1230
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez lipss Pokaż wiadomość
Co zrobić żeby kwas salicylowy zadziałał na policzkach tak silnie jak na środkowej partii twarzy? Na policzkach właśnie mam czerwone ślady pozapalne a kwas wogóle mi ich nie rusza...
czoło nos i broda się pięknie łuszczą a na policzkach nic... Wiem że ten obszar nie jest tak bardzo "dynamiczny" jak na przykład okolice ust ale czy da się jakoś ta skórę pobudzić do złuszczania?
Możesz nałożyć dodatkowe warstwy peelingu w tych miejscach, które chcesz bardziej złuszczyć.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-17 21:36:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:10.