Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II - Strona 63 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-02-12, 11:52   #1861
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

A ktoś używał toniku z Zielonej herbaty( ew białej) albo kombinował coś z liśćmi?
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-12, 12:58   #1862
Renatka89
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka89
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 072
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Korah, duzo zdrowia w takim razie

Mi miod zdecydowanie sluzy, teraz,wertuje neta w poszukiwaniu serum jakiegos sensownego, dostepnego stacjonarnie, bo jutro musze kupic.

Sok z granata musze kupic, granaty mam ciagle w domu, ale nie zalapie sie ani na kuleczke nigdy, bo moja cora jest najwiekszym granatozerca swiata ;-)



Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Dalia Milena ur. 6.06.2012r.
Renatka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-12, 16:27   #1863
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
A ktoś używał toniku z Zielonej herbaty( ew białej) albo kombinował coś z liśćmi?
Używałam kiedyś naparu z zielonej herbaty. Skóra po przemyciu wydawała się nieco ściągnięta. Wydaje mi się, że rzadziej pojawiały się zmiany zapalne. W dawnych czasach robiłam też maseczkę z liści, ale trochę barwiła skórę.
Na pewno nie użyłabym takiej herbaty do toniku z innymi składnikami. Chyba lepiej użyć gotowego ekstraktu standaryzowanego (zawartość epikatechin). Lorri wspominała też o potencjalnym problemie metali ciężkich.

Zrezygnowałam już właściwie z takich zabaw. Zwłaszcza po tym, jak przeczytałam narzekania Różańskiego na to, że melisa krojona, która jest dostępna w sklepach zielarskich nie spełnia norm farmakopealnych (w tym przypadku akurat chodzi o zwartość olejku eterycznego). Zaparzałam świeże ziele i jest różnica, rzeczywiście.

Granaty dojrzewają właściwie na sklepowej półce (nie są nawet w pełni wybarwione), i zapewne wpływa to też na ich skład chemiczny.

Dla mnie za dużo kombinowania. Trzymam się gotowców.

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2015-02-12 o 16:33
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-12, 16:43   #1864
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Renatka89 Pokaż wiadomość
Korah, duzo zdrowia w takim razie

Mi miod zdecydowanie sluzy, teraz,wertuje neta w poszukiwaniu serum jakiegos sensownego, dostepnego stacjonarnie, bo jutro musze kupic.

Sok z granata musze kupic, granaty mam ciagle w domu, ale nie zalapie sie ani na kuleczke nigdy, bo moja cora jest najwiekszym granatozerca swiata ;-)


Sama jestem ciekawa czy jest jakieś ciekawe serum. Daj znać jeśli coś wypatrzysz, przyznam szczerze, że kiedyś też szukałam, ale bezowocnie, tzn było coś stacjonarnie ale poniżej stówki nie schodziło, ale chcę jeszcze przeszperać czy np Koreańczycy czegoś ciekawego nie mają, już mnie zaciekawił jeden produkt: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,7...thing-gel.html

Albo coś z retinolem w bardzo dobrej cenie, bo ma aż 140 ml: http://www.azjatyckibazar.com/hada-l...ed-starzeniem/ tyle, ze skład muszę dokładnie przeanalizować i jeszcze się porozglądac za innymi markami, np Mizon.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-12, 18:22   #1865
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Co do miodu, to niestety przerwałam stosowanie ponieważ jestem teraz przeziębiona na maksa i wody używam tylko do higieny intymnej, a tak to przemywam się nawilżanymi chusteczkami, bo jak wejdę pod prysznic, to się na amen doprawię, a niestety nie mogę sobie teraz pozwolić na chorowanie Strasznie jestem podatna na powikłania, zawsze mi idzie na uszy i oskrzela. Tym razem nigdzie nie wychodzę i łykam tę wit. C, nie ukrywam, że liczę na jej cudowne działanie i że łagodniej przez to przejdę.
O, współczuję Kuruj się skutecznie

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
A ktoś używał toniku z Zielonej herbaty( ew białej) albo kombinował coś z liśćmi?
Jak jeszcze pijałam, to czasem wstawiałam trochę do lodówki i rano używałam zamiast toniku. Ale obserwacji nie mam żadnych.

U mnie łuszczenie ma się w najlepsze. Ostatnio mam fazę na pomadki w pisaku. Wczoraj pomalowałam się taką. Za jakieś cztery godziny spojrzałam w lustro i co widzę? No pomadka trzyma się fajnie, ale nad ustami mam biały wąs (filtr nakładany o 5 rano ujawnił się w pełnym świetle), a po bokach wąsa wiszą sobie w najlepsze skórki po peelingu salicylowym, których rano wcale nie było
Idąc za rada Korah pogrzebałam w kosmetykach dla atopowców i na razie typuję kwas linolowy oraz doraźnie hydrokortyzon. Może jutro uda mi się coś z tego kupić.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-12, 20:40   #1866
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 824
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
O, współczuję Kuruj się skutecznie



Jak jeszcze pijałam, to czasem wstawiałam trochę do lodówki i rano używałam zamiast toniku. Ale obserwacji nie mam żadnych.

U mnie łuszczenie ma się w najlepsze. Ostatnio mam fazę na pomadki w pisaku. Wczoraj pomalowałam się taką. Za jakieś cztery godziny spojrzałam w lustro i co widzę? No pomadka trzyma się fajnie, ale nad ustami mam biały wąs (filtr nakładany o 5 rano ujawnił się w pełnym świetle), a po bokach wąsa wiszą sobie w najlepsze skórki po peelingu salicylowym, których rano wcale nie było
Idąc za rada Korah pogrzebałam w kosmetykach dla atopowców i na razie typuję kwas linolowy oraz doraźnie hydrokortyzon. Może jutro uda mi się coś z tego kupić.
Chimay nie sądzę aby hydrokortyzon pomógł Ci na łuszczenie, on działa inaczej, niż byś chciała. Hamuje stany zapalne w egzemie, działa przeciwświądowo i przeciwalergicznie, a nie hamuje nadmiernego łuszczenia skóry, które jakby nie patrzeć, sama u siebie wywołałaś kwasem salicylowym. Nie masz procesu zapalnego, na który działałby steroid. Tak samo łuszczyca jest wywołana procesami immunologicznymi, więc to całkiem co innego. Dodatkowo, stosowanie sterydu na twarz nie jest wskazane, tym bardziej na własną rękę.

---------- Dopisano o 20:40 ---------- Poprzedni post napisano o 20:33 ----------

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość

Albo coś z retinolem w bardzo dobrej cenie, bo ma aż 140 ml: http://www.azjatyckibazar.com/hada-l...ed-starzeniem/ tyle, ze skład muszę dokładnie przeanalizować i jeszcze się porozglądac za innymi markami, np Mizon.
Niestety, retinyl palmitate w składzie
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-12, 21:11   #1867
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Chimay nie sądzę aby hydrokortyzon pomógł Ci na łuszczenie, on działa inaczej, niż byś chciała. Hamuje stany zapalne w egzemie, działa przeciwświądowo i przeciwalergicznie, a nie hamuje nadmiernego łuszczenia skóry, które jakby nie patrzeć, sama u siebie wywołałaś kwasem salicylowym. Nie masz procesu zapalnego, na który działałby steroid. Tak samo łuszczyca jest wywołana procesami immunologicznymi, więc to całkiem co innego. Dodatkowo, stosowanie sterydu na twarz nie jest wskazane, tym bardziej na własną rękę.
Tak się właśnie zastanawiałam, czy to ma sens, skoro u mnie żadnego stanu zapalnego nie ma. Dzięki za rozwianie wątpliwości Więc pozostają tylko maście/kremy lipidowe. Jakąś nadzieję pokładam w tym kwasie linolowym i fitosterolach, bo kosmetykami z zawartością tychże pozbyłam się problemu z łuszczącą się skórą na ciele.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-12, 22:36   #1868
ORIENT Music
Raczkowanie
 
Avatar ORIENT Music
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 177
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny moze polecicie cos peptydami?
__________________
Mam Jasna mleczna karnacje (różano-beżowa chlodna) typ Królowa Sniegu,Snieżka.Szukam podkladu w odcieniu"Ecru ",badz Czysty beż(jasny)+ róż. I pudru kompaktowego ,niepostarzajacego w odcieniu "Ecru".do skory mieszanej dajacy wykonczenie miekkie,nie plaskie,nie twarde.
ORIENT Music jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-12, 22:44   #1869
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
O, współczuję Kuruj się skutecznie



Jak jeszcze pijałam, to czasem wstawiałam trochę do lodówki i rano używałam zamiast toniku. Ale obserwacji nie mam żadnych.

U mnie łuszczenie ma się w najlepsze. Ostatnio mam fazę na pomadki w pisaku. Wczoraj pomalowałam się taką. Za jakieś cztery godziny spojrzałam w lustro i co widzę? No pomadka trzyma się fajnie, ale nad ustami mam biały wąs (filtr nakładany o 5 rano ujawnił się w pełnym świetle), a po bokach wąsa wiszą sobie w najlepsze skórki po peelingu salicylowym, których rano wcale nie było
Idąc za rada Korah pogrzebałam w kosmetykach dla atopowców i na razie typuję kwas linolowy oraz doraźnie hydrokortyzon. Może jutro uda mi się coś z tego kupić.
Ja ostatnio przestałam pić...nie wiem czemu..( tj herbatę) zawsze piłam w domu zieloną lub białą i słodziłam miodem.. Latami tak piłam wydaje mi się że to dobrze wpływało na moją cerę i na sylwetkę ogólnie.

---------- Dopisano o 22:44 ---------- Poprzedni post napisano o 22:39 ----------

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Używałam kiedyś naparu z zielonej herbaty. Skóra po przemyciu wydawała się nieco ściągnięta. Wydaje mi się, że rzadziej pojawiały się zmiany zapalne. W dawnych czasach robiłam też maseczkę z liści, ale trochę barwiła skórę.
Na pewno nie użyłabym takiej herbaty do toniku z innymi składnikami. Chyba lepiej użyć gotowego ekstraktu standaryzowanego (zawartość epikatechin). Lorri wspominała też o potencjalnym problemie metali ciężkich.

Zrezygnowałam już właściwie z takich zabaw. Zwłaszcza po tym, jak przeczytałam narzekania Różańskiego na to, że melisa krojona, która jest dostępna w sklepach zielarskich nie spełnia norm farmakopealnych (w tym przypadku akurat chodzi o zwartość olejku eterycznego). Zaparzałam świeże ziele i jest różnica, rzeczywiście.

Granaty dojrzewają właściwie na sklepowej półce (nie są nawet w pełni wybarwione), i zapewne wpływa to też na ich skład chemiczny.

Dla mnie za dużo kombinowania. Trzymam się gotowców.
Rozumiem, ja poza miodem w sumie też trzymam się gotowych rzeczy.
Jak wpadnę do Polski to kupie coś pod oczy z BU. Mam wielką ochotę .
Od kiedy odkryłam że krem rokitkowy jest tak samo fajny jak mój super aqua -kombinuje.


Korah Wracaj do zdrowia!!! Teraz miód stosuj wewnętrznie
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-12, 22:59   #1870
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Dzięki dziewczyny Tak robię Piję właśnie grzane piwo z przyprawami korzennymi i miodem Podbieram synowi nebulizator, pod plecy kładę termofor, do tego wit. C i trochę wapń i już tak kolejny dzień i chyba jest coraz lepiej, a jeszcze przedwczoraj tak mnie gardło bolało, że nie mogłam przełknąć śliny.
Poza tym są też korzyści z tego mojego chorowania, nagle dziecko mi się takie samodzielne zrobiło, nagle wszystko sam umie, sam herbatę i kanapki sobie robi, nawet mamie przynosi. Żyć, nie umierać

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Chimay nie sądzę aby hydrokortyzon pomógł Ci na łuszczenie, on działa inaczej, niż byś chciała. Hamuje stany zapalne w egzemie, działa przeciwświądowo i przeciwalergicznie, a nie hamuje nadmiernego łuszczenia skóry, które jakby nie patrzeć, sama u siebie wywołałaś kwasem salicylowym. Nie masz procesu zapalnego, na który działałby steroid. Tak samo łuszczyca jest wywołana procesami immunologicznymi, więc to całkiem co innego. Dodatkowo, stosowanie sterydu na twarz nie jest wskazane, tym bardziej na własną rękę.
---------- Dopisano o 20:40 ---------- Poprzedni post napisano o 20:33 ----------
Niestety, retinyl palmitate w składzie
Zgadzam się

A co z nim nie tak

Cytat:
Napisane przez ORIENT Music Pokaż wiadomość
Dziewczyny moze polecicie cos peptydami?
http://www.biochemiaurody.com/sklep/...elpeptide.html
Ponoć dobry, tyle, że to chyba wespół się używa, jak innych żeli Ha- z kremem, olejem czy co tam masz

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Rozumiem, ja poza miodem w sumie też trzymam się gotowych rzeczy.
I wcale Ci się nie dziwię, miodek naprawdę pozytywnie mnie zaskoczył, nie wytrzymałam i dzisiaj już musiałam się wykąpać i poszedł w ruch, cudownie oczyścił ( a miał z czego), ukoił
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-12, 23:35   #1871
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 824
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
A co z nim nie tak
Niestety jest to najsłabsza postać witaminy A, nie wykazuje np. działania przeciwstarzeniowego, a jedyne nawilżające, takie tam pierdu-pierdu przy innych formach tej witaminy. Jest obecna np. w popularnej maści z witaminą A; palmitynian jest najtańszy i często pakowany do kosmetyków reklamowanych jako kosmetyki z "retinolem".
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-12, 23:44   #1872
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Niestety jest to najsłabsza postać witaminy A, nie wykazuje np. działania przeciwstarzeniowego, a jedyne nawilżające, takie tam pierdu-pierdu przy innych formach tej witaminy. Jest obecna np. w popularnej maści z witaminą A; palmitynian jest najtańszy i często pakowany do kosmetyków reklamowanych jako kosmetyki z "retinolem".


To na razie obstaję przy retinolu z BU, ale chyba dopiero jesienią zakupię.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-13, 04:20   #1873
ORIENT Music
Raczkowanie
 
Avatar ORIENT Music
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 177
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

I czy probowalyscie serum wit C . firmy CAUDALINE ?podobno o wile lepszy od serum wit C firmy Auriga.Ja musze sie w cos dobrego zaopatrzyc dla skory( mieszanej-wrazliwej bardzoo) z peptydami i cos z witamina C.
__________________
Mam Jasna mleczna karnacje (różano-beżowa chlodna) typ Królowa Sniegu,Snieżka.Szukam podkladu w odcieniu"Ecru ",badz Czysty beż(jasny)+ róż. I pudru kompaktowego ,niepostarzajacego w odcieniu "Ecru".do skory mieszanej dajacy wykonczenie miekkie,nie plaskie,nie twarde.
ORIENT Music jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-13, 10:59   #1874
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Mam ochotę na ten krem

http://www.biochemiaurody.com/sklep/cream-grape.html
Tylko zastanawiam się czy warto tj czy nie lepiej zainwestować w coś lepszego...mam też ochote na krem wodny ( z azjatyckiego bazaru) i nie wiem. Super aqua mi się kończy . Rokitkowy się kończy( tu nie mam dostępu) .. Nie wiem czy kupować kolejny super aqua czy pokombinować z czymś takim

---------- Dopisano o 10:59 ---------- Poprzedni post napisano o 10:57 ----------

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość


To na razie obstaję przy retinolu z BU, ale chyba dopiero jesienią zakupię.
Ja wytrwałam z retinolem 2 tyg i narazie wystarczy, buzia gładsza ale odwodniona i sucha więc żeby sobie nie zaszkodzić narazie daje spokoj.
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-13, 13:46   #1875
niewyspanaliliana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: warszawa/lublim
Wiadomości: 100
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Udało mi się ograniczyć łojotok i skóra nie jest już odwodniona Wciąż nie mam tylko sposobu na zaskórniki
niewyspanaliliana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-13, 13:48   #1876
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 824
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość


To na razie obstaję przy retinolu z BU, ale chyba dopiero jesienią zakupię.
Nawet go nie brałam pod uwagę, a w sumie ciekawy produkt. Teraz mam zagwozdkę, a już byłam prawie zdecydowana na mazidlany :P
Miałaś go już, czy to dopiero plany?

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Ja wytrwałam z retinolem 2 tyg i narazie wystarczy, buzia gładsza ale odwodniona i sucha więc żeby sobie nie zaszkodzić narazie daje spokoj.
Ale stosowałaś retinol, że retinol? W jakim produkcie? Jak często stosowałaś? Może wystarczy zmniejszyć częstotliwość


Liliano a czymże to osiągnęłaś? Ja już w sumie nie mam takich problemów z łojotokiem, jak kiedyś, nawet nie wiem kiedy to się stało i za czego sprawą.
__________________



Edytowane przez Patryka
Czas edycji: 2015-02-13 o 13:50
Patryka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-13, 14:07   #1877
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Patryka
Używałam tego kremu

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...intensive.html
Wystarczy mi jakoś boje się za mocno złuszczać... Nie czuje żeby to było dla mnie dobre.. Chyba wolę iść na kwasy i się złuszczyć. Na koniec lutego pójdę jeszcze i będzie ok. Mam cere zimą dość suchą sama z siebie i dodatkowe przesuszenie raczej nie jest wskazane. Nie używałam go codziennie.
Po kwasach Pani doktor mi zawsze tak wyreguluje cerę maskami że jestem gładka ale nie sucha... Tu jakoś , nie jestem przekonana.. Nie znam się więc nie będę się bawić w to sama

Ps jestem zachwycona jak moja skóra reaguje na filtry... Bałam się że po zmyci będzie zmęczona albo mnie zapchają. Po dłuższym stosowaniu stwierdzam że nic takiego się nie stało, wręcz przeciwnie.. Niestety Capitan Solei bardzo bieli i muszę zainwestować w coś innego
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.

Edytowane przez Loyd
Czas edycji: 2015-02-13 o 14:13
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-13, 14:09   #1878
niewyspanaliliana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: warszawa/lublim
Wiadomości: 100
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Liliano a czymże to osiągnęłaś? Ja już w sumie nie mam takich problemów z łojotokiem, jak kiedyś, nawet nie wiem kiedy to się stało i za czego sprawą.
stosowałam serum nawadniające pod oczy od Jlcis, na całą twarz. Teraz krem dla uszkodzonej słońcem skóry od 100% pure. Skóra wciąż się przetłuszcza ale teraz to 1/4 tego co kiedyś.
niewyspanaliliana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-13, 20:45   #1879
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez niewyspanaliliana Pokaż wiadomość
Udało mi się ograniczyć łojotok i skóra nie jest już odwodniona Wciąż nie mam tylko sposobu na zaskórniki
Ja póki co preferuję miodek, usunął zaskórniki, mam puste dziurki, ale czy będzie działał na dłuższą metę, to nie ocenię

Cytat:
Napisane przez ORIENT Music Pokaż wiadomość
I czy probowalyscie serum wit C . firmy CAUDALINE ?podobno o wile lepszy od serum wit C firmy Auriga.Ja musze sie w cos dobrego zaopatrzyc dla skory( mieszanej-wrazliwej bardzoo) z peptydami i cos z witamina C.
Trudno powiedzieć czy będzie lepszy dla cery skłonnej do wyprysków, niekoniecznie. Skład ma gorszy i zdecydowanie nie wart tej ceny, w dodatku forma witaminy mniej przyswajalna Przy Auridze jest przynajmniej szansa, że poprawi stan cery na dłużej, niż tylko w momencie stosowania, a w Caudalie podejrzany jest jak dla mnie ten skład, taki, co może upora się z jednym mankamentem w postaci efektu WOW!, ale też wywoła skutki uboczne.

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Nawet go nie brałam pod uwagę, a w sumie ciekawy produkt. Teraz mam zagwozdkę, a już byłam prawie zdecydowana na mazidlany :P
Miałaś go już, czy to dopiero plany?
Nie miałam go Jedna z Was mi tu ostatnio na niego zwróciła uwagę, ale widze, że to to samo, co na mazidłach

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Ps jestem zachwycona jak moja skóra reaguje na filtry... Bałam się że po zmyci będzie zmęczona albo mnie zapchają. Po dłuższym stosowaniu stwierdzam że nic takiego się nie stało, wręcz przeciwnie.. Niestety Capitan Solei bardzo bieli i muszę zainwestować w coś innego
To chyba masz z filtrami to samo, co nasza Ewunia16, która twierdzi, że cera jej się poprawia od filtrów
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2015-02-13 o 21:00
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-13, 23:03   #1880
ORIENT Music
Raczkowanie
 
Avatar ORIENT Music
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 177
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez niewyspanaliliana Pokaż wiadomość
Udało mi się ograniczyć łojotok i skóra nie jest już odwodniona
w jaki sposob,co ci pomoglo?

---------- Dopisano o 23:03 ---------- Poprzedni post napisano o 23:00 ----------

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja póki co preferuję miodek, usunął zaskórniki, mam puste dziurki, ale czy będzie działał na dłuższą metę, to nie ocenię

o SERUM wit C Caudalie ,a serum AURIGA .
Trudno powiedzieć czy będzie lepszy dla cery skłonnej do wyprysków, niekoniecznie. Skład ma gorszy i zdecydowanie nie wart tej ceny, w dodatku forma witaminy mniej przyswajalna Przy Auridze jest przynajmniej szansa, że poprawi stan cery na dłużej, niż tylko w momencie stosowania, a w Caudalie podejrzany jest jak dla mnie ten skład, taki, co może upora się z jednym mankamentem w postaci efektu WOW!, ale też wywoła skutki uboczne.

:
myslalam ze CAUDALIE jest lepszy
__________________
Mam Jasna mleczna karnacje (różano-beżowa chlodna) typ Królowa Sniegu,Snieżka.Szukam podkladu w odcieniu"Ecru ",badz Czysty beż(jasny)+ róż. I pudru kompaktowego ,niepostarzajacego w odcieniu "Ecru".do skory mieszanej dajacy wykonczenie miekkie,nie plaskie,nie twarde.

Edytowane przez ORIENT Music
Czas edycji: 2015-02-14 o 14:58
ORIENT Music jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-13, 23:21   #1881
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Korah jeszcze wcześnie źeby stwierdzić że to na 100% filtry ( bo bardzo zmieniłam dietę i poza weekendowym piwkiem jem bardzo zdrowo) ale faktycznie jak zmywa. Filtr enty raz to skóra pod nim jest wyciszona, bez zaczerwienień( mam skór naczynkową, załatwiałam to laserem ale nie wszystko zniknęło ) ładna taka. Jakbym się wyspała
Myślę że wszystko po trochę się przyczyniło do poprawy, miód , filtry, ograniczenie makijażu do jednego razu lub dwóch w tygodniu, wywalenie napojow kolorowych i zastąpienie ich białą herbatą z miodem, usunięcie śmieciowego jedzenia z diety... Ogólnie poza tym że mam przesuszoną cerę w tej chwili to jestem zadowolona ze stanu swojej cery jak dawno nie byłam. Mam okazjonalne wysypy ale używam mniej kosmetyków więc atwiej mi wytypować ewentualnego sprawcę.
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-15, 04:51   #1882
ORIENT Music
Raczkowanie
 
Avatar ORIENT Music
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 177
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Nawet go nie brałam pod uwagę, a w sumie ciekawy produkt. Teraz mam zagwozdkę, a już byłam prawie zdecydowana na mazidlany :P
Miałaś go już, czy to dopiero plany?



Ale stosowałaś retinol, że retinol? W jakim produkcie? Jak często stosowałaś? Może wystarczy zmniejszyć częstotliwość


Liliano a czymże to osiągnęłaś? Ja już w sumie nie mam takich problemów z łojotokiem, jak kiedyś, nawet nie wiem kiedy to się stało i za czego sprawą.
a co sadzicie o kremie z retinolem REMEDIC R (La Roche Posay)?



i czy moglyscie polecic jakis dobry tonik dla skory:mieszanej wrazliwej,bez alkohol ,ale nie polskiej firmy,bo nie mam dostepu.
__________________
Mam Jasna mleczna karnacje (różano-beżowa chlodna) typ Królowa Sniegu,Snieżka.Szukam podkladu w odcieniu"Ecru ",badz Czysty beż(jasny)+ róż. I pudru kompaktowego ,niepostarzajacego w odcieniu "Ecru".do skory mieszanej dajacy wykonczenie miekkie,nie plaskie,nie twarde.

Edytowane przez ORIENT Music
Czas edycji: 2015-02-15 o 04:52
ORIENT Music jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-15, 08:38   #1883
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez ORIENT Music Pokaż wiadomość
i czy moglyscie polecic jakis dobry tonik dla skory:mieszanej wrazliwej,bez alkohol ,ale nie polskiej firmy,bo nie mam dostepu.
To zależy, gdzie mieszkasz, ja mogę polecić coś z niemieckiego rynku, ale już np o angielskim nie mam pojęcia.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-16, 00:50   #1884
ORIENT Music
Raczkowanie
 
Avatar ORIENT Music
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 177
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
To zależy, gdzie mieszkasz, ja mogę polecić coś z niemieckiego rynku, ale już np o angielskim nie mam pojęcia.
to poprosze
__________________
Mam Jasna mleczna karnacje (różano-beżowa chlodna) typ Królowa Sniegu,Snieżka.Szukam podkladu w odcieniu"Ecru ",badz Czysty beż(jasny)+ róż. I pudru kompaktowego ,niepostarzajacego w odcieniu "Ecru".do skory mieszanej dajacy wykonczenie miekkie,nie plaskie,nie twarde.
ORIENT Music jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-16, 13:44   #1885
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez ORIENT Music Pokaż wiadomość
to poprosze
Proszę bardzo:

Rossmann:
Rival De Loop, Apfel-Kiwi Pflegendes Gesichtswasser Trockene Haut- edycja limitowana
Rival De Loop, Sanftes Gesichtswasser Anspruchsvolle & Sensible Haut - edycja limitowana
Nivea, Gesichtswasser mit Mandelöl
Nivea, Belebendes Gesichtswasser, Reife Haut
CD, Mildes Gesichtswasser

Müller:
Hildegard Brukmann, Vitamin Gesicht Tonic, Trockene, empfindliche Haut
Sans Souci, Gesichtswasser, Normale und trockene Haut
Revlon, Gentle Toner, All Skin Types - duża butla z pompką
AOK, Beruhigendes Gesichtswasser, Empfindliche & Trockene Haut
Marbert, Soft Cleansing Lotion, Dry Skin
Dr Scheller, Granatapfel Gesichtswasser - ma alkohol, ale daleko w składzie, jednak nie polecałabym go przy podrażnionej skórze, u mnie nie zachowywał się całkiem neutralnie w takich sytuacjach.

Sklepiki i drogerie eko:
Martina Gebhardt, Shea Butter Tonic

Coś tam może być jeszcze w DM, ale mam zawsze daleko do tej drogerii. Cześć tych toników (na pewno Nivea) jest dostępna chyba we wszystkich drogeriach.

Nie wiem, czy jedynym Twoim kryterium jest brak alkoholu czy masz jeszcze inne wymagania. Dla mnie część tych produktów i tak odpada, bo mają zwyczajnie nieciekawe składy. Wszystkie mam obfocone, więc jak chcesz, to też mogę wrzucić. Na razie miałam Dr Schellera, Martinę Gebhardt i dziś kupiłam Hildegard Brukman (bo ma alantoinę i pantenol).


Jak widać są to prawie w całości toniki do cery suchej i wrażliwej. Niestety Niemcy jeszcze nie doszli do tego, że można mieć cerę jednocześnie tłustą i wrażliwą, albo np tłustą i naczynkową (nie mają prawie w ogóle kosmetyków dla naczynkowców). Rozróżniają tylko 3 typy: sucha, normalna i tłusta. Wszystkie, dosłownie WSZYSTKIE toniki (oraz duża część kremów i lotionów) do cery tłustej mają alkohol na drugim miejscu, więc pozostaje tylko testowanie tych do cery suchej z nadzieją, że nie będą zbyt ciężkie i oblepiające.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2015-02-16 o 13:46
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-16, 13:51   #1886
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Martina Gebhardt, Shea Butter Tonic

Na razie miałam Dr Schellera, Martinę Gebhardt i dziś kupiłam Hildegard Brukman (bo ma alantoinę i pantenol).

Jak widać są to prawie w całości toniki do cery suchej i wrażliwej. Niestety Niemcy jeszcze nie doszli do tego, że można mieć cerę jednocześnie tłustą i wrażliwą, albo np tłustą i naczynkową (nie mają prawie w ogóle kosmetyków dla naczynkowców). Rozróżniają tylko 3 typy: sucha, normalna i tłusta. Wszystkie, dosłownie WSZYSTKIE toniki (oraz duża część kremów i lotionów) do cery tłustej mają alkohol na drugim miejscu, więc pozostaje tylko testowanie tych do cery suchej z nadzieją, że nie będą zbyt ciężkie i oblepiające.
I jak Ci się spisuje ten Martiny

Dziwne podejście, może po prostu ludzie tam częściej chodzą do dermatologów, jak są problemy typu "cera naczynkowa" i dostają jakieś produkty na receptę
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-16, 14:32   #1887
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
I jak Ci się spisuje ten Martiny
Jest bardzo, bardzo neutralny, to jego wielka zaleta. Nie lepi się, prawie nie ma zapachu, nie zostawia warstwy. Ale czy on coś robi, to trudno powiedzieć, bo moja skóra w zasadzie nie jest podrażniona, ale mimo tego mocno odwodniona. Ciekawie go zakonserwowali, srebrem i złotem.


Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Dziwne podejście, może po prostu ludzie tam częściej chodzą do dermatologów, jak są problemy typu "cera naczynkowa" i dostają jakieś produkty na receptę
To znaczy są serie apteczne LRP Rosaliac i Avene Antirougers, chyba Eucerin też coś ma na zaczerwienienia, ale Eucerin wrzuca do jednego worka cerę naczynkową i z trądzikiem różowatym, a to przecież nie to samo.
Anne Marie Börlind ma serię ZZ, ale alkohol też tam w niej występuje.

Odpowiednikiem naszej cery naczynkowej jest tu chyba "Couperose" czyli cera skłonna do zaczerwienień i pękających naczynek. Ale kremy z Couperose w nazwie to ma chyba tylko La Mer, Lierac, Alcina, reszta to są typu "anti-Redness", "Anti-Rötung", ale nie żebym widziała je powszechnie w drogerii.

Widziałam też dziś to Twoje ulubione serum Alterry, też ma alko x 2 wysoko w składzie.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2015-02-16 o 14:34
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-16, 15:04   #1888
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Jest bardzo, bardzo neutralny, to jego wielka zaleta. Nie lepi się, prawie nie ma zapachu, nie zostawia warstwy. Ale czy on coś robi, to trudno powiedzieć, bo moja skóra w zasadzie nie jest podrażniona, ale mimo tego mocno odwodniona. Ciekawie go zakonserwowali, srebrem i złotem.

Eucerin wrzuca do jednego worka cerę naczynkową i z trądzikiem różowatym, a to przecież nie to samo.

Widziałam też dziś to Twoje ulubione serum Alterry, też ma alko x 2 wysoko w składzie.
Dzięki, fajnie, ze Martina ma do wyboru też mniejsze pojemności na wypróbowanie, może się skuszę kiedyś

Nie to samo, ale to tak samo, jak wrzucanie do jednego wora cery suche i wrażliwe.

Mnie w nim ten alkohol w ogole nie drażni, nawet oczu nie podrażnia, nic, po peelingu kwasowym nakładam od razu i nic mnie nie rusza. Z kolei zdarzało się w innych produktach, że nie mogłam używać, bo za dużo było alko w nich.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-16, 15:24   #1889
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Dzięki, fajnie, ze Martina ma do wyboru też mniejsze pojemności na wypróbowanie, może się skuszę kiedyś
Mam jeszcze próbkę lotionu szałwiowego do tłustej skóry, ale czeka na lepsze czasy, może jak odstawię kwas salicylowy. Na razie mam zbyt odwodnioną skórę, żonglowanie produktami do tłustej w połączeniu z Cicalfate i maściami to niezbyt dobry pomysł.
Wychodzi na to, że ciągle chodzę wysmarowana jakimiś tłuścidłami, na noc Cicalfate, Weleda, Retimax, na dzień także tłusty filtr. Tęsknię za możliwością nakładania tylko serum na dzień i na noc
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-16, 20:39   #1890
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Mam jeszcze próbkę lotionu szałwiowego do tłustej skóry, ale czeka na lepsze czasy, może jak odstawię kwas salicylowy. Na razie mam zbyt odwodnioną skórę, żonglowanie produktami do tłustej w połączeniu z Cicalfate i maściami to niezbyt dobry pomysł.
Wychodzi na to, że ciągle chodzę wysmarowana jakimiś tłuścidłami, na noc Cicalfate, Weleda, Retimax, na dzień także tłusty filtr. Tęsknię za możliwością nakładania tylko serum na dzień i na noc
To jest ta sama seria co ja krem chwaliłam, wal śmiało, nie czuć w ogóle alkoholu Krem był fantastyczny, choć bardzo tłusty, ale jako taki kompres po kwasach idealny i nie właził w pory.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-28 21:39:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:20.