Effaclar K La Roche-Posay - ZBIORCZY - Strona 139 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-16, 18:46   #4141
WinlyEm
po prostu Łinli
 
Avatar WinlyEm
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: nad samym morzem ;)
Wiadomości: 7 726
GG do WinlyEm
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez jannet21 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanko. Używam efeclaru od ponad tygodnia i jak na razie wszystko jest ok. Tylko dziś pojawił się dylemat jak chciałam sobie zbędne włoski nad górną wargą kremem usunąc, czy ja wtedy już po mogę nałożyć efeclar bez narażenia się na podrażnienie? Nie chciałabym następnego dnia obudzić się z króliczą wargą
ja bym nie użyła po depilacji eff, bałabym się podraznienia. Bałąbym się nawet próbować

Cytat:
Napisane przez jannet21 Pokaż wiadomość
Aj i jeszcze jedno pytanko Stosuję filtr Avene 50+ oraz na dzień podkład Vichy Dermablend. Tubka już mi się prawie kończy i zastanawiam się czy kupić kolejną czy może to połączenie nie jest szczególnie celne? Mam nieraz wrażenie, że mnie zapycha plus efekt tłustej maski. (może zbyt hojnie kładę filtr?).
jeśli Cię zapycha to być może warto zmienić, albo filtr albo podkład. Chociaż oba te produkty według mnie są dobre, wiec nie wiem co mogłoby zapychać. Jesli efekt maski to prędzej zbyt hojnie kładziesz podkład niz filtr. A może za szybko nakładasz jedno na drugie

Cytat:
Napisane przez cybercat11 Pokaż wiadomość
czy ten krem matuje?
tego kremu używamy na noc. Jest w tej serii effaklar M - matujacy na dzień, ot tak na przykład
__________________


I love M*A*D minerals
WinlyEm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-18, 14:57   #4142
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cześć dziewczynyPoczytałąm ile mogłam...łatwe to nie było
Mam pytanko.Mam problem z zaskórnikami na nosie i wk.....mnie mooocno.Ale twarz mam raczej gładką tylko z przebarwieniami.Mam Eff stosować na całą twarz czy tylko na nos?
A czy on działa jak Differin?
__________________



Edytowane przez SzatAnka71
Czas edycji: 2009-02-18 o 15:02
SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-18, 19:01   #4143
nynka87
Zakorzenienie
 
Avatar nynka87
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Grodzisk - Podlasie :D
Wiadomości: 4 201
GG do nynka87 Send a message via Skype™ to nynka87
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczynyPoczytałąm ile mogłam...łatwe to nie było
Mam pytanko.Mam problem z zaskórnikami na nosie i wk.....mnie mooocno.Ale twarz mam raczej gładką tylko z przebarwieniami.Mam Eff stosować na całą twarz czy tylko na nos?
A czy on działa jak Differin?
ja stosowałam tylko tam gdzie miałam problemy czyli nos i broda i po ok 3 m-cach widać było różnicę
a jak działa Differin to nie wiem
__________________
nynka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 10:18   #4144
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez nynka87 Pokaż wiadomość
ja stosowałam tylko tam gdzie miałam problemy czyli nos i broda i po ok 3 m-cach widać było różnicę
a jak działa Differin to nie wiem

Nynka dziękiWłaśnie zakupiłam Eff.Tylko nie wiem czy na niego położyć jeszcze coś nawilżającego.Ale chyba nie

Właśnie doczytałam na opakowaniu że to doskonała baza pod makijaż !!!Napewno to są kwasy?
__________________



Edytowane przez SzatAnka71
Czas edycji: 2009-02-19 o 10:24
SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 15:35   #4145
201707171013
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 053
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Nynka dziękiWłaśnie zakupiłam Eff.Tylko nie wiem czy na niego położyć jeszcze coś nawilżającego.Ale chyba nie

Właśnie doczytałam na opakowaniu że to doskonała baza pod makijaż !!!Napewno to są kwasy?
Oczywiście, ze kwasy. Na dzień koniecznie filtry nie żadne kwasy! To, że tak pisze na opakowaniu, to nie znaczy, że trzeba się do tego stosować. Będziesz smarowała pod makijaż bez filtrów, a po 2 miesiącach dostaniesz przebarwień.

No właśnie, kupiłaś filtr?
201707171013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 17:19   #4146
WinlyEm
po prostu Łinli
 
Avatar WinlyEm
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: nad samym morzem ;)
Wiadomości: 7 726
GG do WinlyEm
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

filtr powinnaś kupić przed effaklarem, aby dobrać odpowiedni zanim zaczniesz się kwasować baza pod makijaż, a to dobre- zapomnij
__________________


I love M*A*D minerals
WinlyEm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 18:15   #4147
magdolena
Zakorzenienie
 
Avatar magdolena
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 220
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

jednak eff dziela po ponad miesiacy mam wysyp.(chyba tak mozna to nazwac).
ale filtrow nie stosuje. moze kupie...
__________________
Wymiana kosmetyczna
magdolena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-19, 19:40   #4148
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

ogólnie też jestem raczej za tym, żeby dmuchać na zimne, ale wcześniej stosowałam effaclar k rano i wieczorem, miałam okropne problemy z cerą, po czasie jednak wszystko się oczyściło. i żadnych przebarwień nie dostałam (nie wystawiałam się jakoś specjalnie na słońce i była zima). ach, czegoś takiego jak wysyp też nie przeżyłam, po prostu cera była z czasem coraz jaśniejsza i gładsza. pewnie wszystko zależy od skóry, w większości przypadków nie ma potrzeby się gorączkować. ale tak ogólnie to są lepsze kremy na dzień
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 06:47   #4149
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez Literka96 Pokaż wiadomość
Oczywiście, ze kwasy. Na dzień koniecznie filtry nie żadne kwasy! To, że tak pisze na opakowaniu, to nie znaczy, że trzeba się do tego stosować. Będziesz smarowała pod makijaż bez filtrów, a po 2 miesiącach dostaniesz przebarwień.

No właśnie, kupiłaś filtr?
Jak kwasy to dlaczego pisze na opakowaniu że na dzień też można stosować?Widać nie jest aż taki mocny ten kwas.Z filtrami to jest tak(TYLKO NIE KRZYCZCIE NA MNIE)że czytałam o nich artykuł i to chyba tutaj na Wizażu,ale pewna nie jestem.Otóż podobno filtry mogą prowadzić do poważnych konsekwencji aż do raka skóry.Nie mam czasu poszukać ale jak tylko dam radę to znajdę ten post.Nie jestem przekonana do filtrów poprostu.Wolę zrezygnować z kwasów
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 12:32   #4150
201707171013
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 053
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Jak kwasy to dlaczego pisze na opakowaniu że na dzień też można stosować?Widać nie jest aż taki mocny ten kwas.Z filtrami to jest tak(TYLKO NIE KRZYCZCIE NA MNIE)że czytałam o nich artykuł i to chyba tutaj na Wizażu,ale pewna nie jestem.Otóż podobno filtry mogą prowadzić do poważnych konsekwencji aż do raka skóry.Nie mam czasu poszukać ale jak tylko dam radę to znajdę ten post.Nie jestem przekonana do filtrów poprostu.Wolę zrezygnować z kwasów
Jakby filtry wywoływały raka skóry, to połowy Wizażanek byś już na forum nie widziała

W ogóle ile Ty wiesz o kwasach, bo bez obrazy, ale jak czytam Twoje posty to wydaje mi się, że z dnia na dzień postanowiłaś uratować skórę kwasami, nie wiedząc nawet jakie Eff ma stężenie, jakiego kwasu, jak ważne przy złuszczaniu skóry są filtry. Może przez kilka miesięcy nie będziesz widziała konsekwencji nieużywania filtrów, ale to może wyjść na jaw z czasem. Nie odbieraj mojego postu jako jakiegoś rodzaju ataku na Ciebie. Po prostu jestem ciekawa czy wiesz co chcesz na twarz nałozyć.
201707171013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 19:55   #4151
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez Literka96 Pokaż wiadomość
Jakby filtry wywoływały raka skóry, to połowy Wizażanek byś już na forum nie widziała

W ogóle ile Ty wiesz o kwasach, bo bez obrazy, ale jak czytam Twoje posty to wydaje mi się, że z dnia na dzień postanowiłaś uratować skórę kwasami, nie wiedząc nawet jakie Eff ma stężenie, jakiego kwasu, jak ważne przy złuszczaniu skóry są filtry. Może przez kilka miesięcy nie będziesz widziała konsekwencji nieużywania filtrów, ale to może wyjść na jaw z czasem. Nie odbieraj mojego postu jako jakiegoś rodzaju ataku na Ciebie. Po prostu jestem ciekawa czy wiesz co chcesz na twarz nałozyć.
Szczerze mówiąc im więcej czytam wizaż i inne wypowiedzi w necie tym bardziej się gubię.Mało wiem o kwasach i nie zamierzam się obrażać o taki post.Po to tu jestem żeby uczyć się niestety ale na błędach innych.Ja poważnie czytałam taki artykuł ale nie dlatego nie stosuję filtrów.Moze źlę robię...czas pokaże.
Dla mnie niekonieczne są kwasy,chcę tylko pozbyć się zaskórników.Eff stosuję tylko na nos więc poważnych konsekwencji moze nie będzie

"To, że tak pisze na opakowaniu, to nie znaczy, że trzeba się do tego stosować."
Kupując cokolwiek:krem ,maść, tabletki patrzysz najpierw na sposób użycia.La Roche jest dla mnie bardzo wiarygodną firmą tymbardziej byłam zdziwiona że kwasy proponują na dzień.Ale coś w tym musi być bo nie sądzę żeby tak narażali używających ten krem.
__________________



Edytowane przez SzatAnka71
Czas edycji: 2009-02-21 o 09:08
SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-02, 09:16   #4152
alice'
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 110
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Uzywam od miesiąca. Tradzik mam wyleczony (sporadycznie jakaś drobna krostka...), ale chciałabym używać effeclaru dla rozjaśnienia cery, ujednolicenia. Rozjaśnia, wygładza rzeczywiście, ale zawsze po nocy z Effeclarem pojawiają sie drobne 1-2 krostki. Najczęściej w miejscach, w których jakieś zaskórniki były. Nie wiem, czy Effaclar na nie mi nie służy, czy to wysyp, który przejdzie. Poradźcie co robić, zaprzestać uzywania (używam tak ze 2 razy w tygodniu od miesiąca). Kwasy AHA raczej odpadają z uwagi na skóre naczynkową.
alice' jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-02, 18:39   #4153
201707171013
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 053
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez alice' Pokaż wiadomość
Uzywam od miesiąca. Tradzik mam wyleczony (sporadycznie jakaś drobna krostka...), ale chciałabym używać effeclaru dla rozjaśnienia cery, ujednolicenia. Rozjaśnia, wygładza rzeczywiście, ale zawsze po nocy z Effeclarem pojawiają sie drobne 1-2 krostki. Najczęściej w miejscach, w których jakieś zaskórniki były. Nie wiem, czy Effaclar na nie mi nie służy, czy to wysyp, który przejdzie. Poradźcie co robić, zaprzestać uzywania (używam tak ze 2 razy w tygodniu od miesiąca). Kwasy AHA raczej odpadają z uwagi na skóre naczynkową.
Nie odkładaj, to reakcja zaskórników na Effaclar, powinno niedługo przejść
201707171013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 08:42   #4154
alice'
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 110
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Ok, mam nadzieję. Pojawiają mi sie głównie wokół nosa (tam jest dużo zaskórników) i na srodku brody (tam tez podskórne jakieś były). Poczekam jeszcze.
alice' jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 17:35   #4155
anka011
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Pomóżcie mi dziewczyny.

Prawie 2 lata temu skonczylam kurację Izotekiem. Pozostałością po niej jest cera naczynkowa. O ile tuż po kuracji była piękna, tak teraz coraz bardziej się przetłuszcza i zanieczyszcza (no i te nieszczęsne naczynka). Od momentu zakończenia kuracji używałam na noc Iwostinu Purritin, a na dzień Iwostinu na naczynka z SPF 20. Do tego co drugi dzień na noc krem brązujący L'oreala.
Ostatnio zaniepokojona coraz większątłustością i zanieczyszczeniem cery odwiedziłam moją dermatolog. Poleciła mi myć buzię żelem Effaclar, stosować na noc Effaclar K, a na dzień ten mój krem na naczynka.
Moje pytanie dotyczy kremu brązującego. Chciałabym go nadal używać na noc co drugi dzień. Jednocześnie chciałabym też sosować codziennie Effaclar. Czy po ok. 10 min od nałożenia Effaclaru mogę co drugi dzień nałożyć jeszcze krem brązujący? Od kilku dni się nim nie smaruję i wyglądam okropnie - twarz jest zmęczona, zaczerwieniona, pod oczami sińce.
Czy kombinacja Effaclar K + krem brązujący może mi w jakikolwiek sposób zaszkodzić?

Z góry dziękuję i pozdrawiam
anka011 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 17:41   #4156
201707171013
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 053
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez anka011 Pokaż wiadomość
Pomóżcie mi dziewczyny.

Prawie 2 lata temu skonczylam kurację Izotekiem. Pozostałością po niej jest cera naczynkowa. O ile tuż po kuracji była piękna, tak teraz coraz bardziej się przetłuszcza i zanieczyszcza (no i te nieszczęsne naczynka). Od momentu zakończenia kuracji używałam na noc Iwostinu Purritin, a na dzień Iwostinu na naczynka z SPF 20. Do tego co drugi dzień na noc krem brązujący L'oreala.
Ostatnio zaniepokojona coraz większątłustością i zanieczyszczeniem cery odwiedziłam moją dermatolog. Poleciła mi myć buzię żelem Effaclar, stosować na noc Effaclar K, a na dzień ten mój krem na naczynka.
Moje pytanie dotyczy kremu brązującego. Chciałabym go nadal używać na noc co drugi dzień. Jednocześnie chciałabym też sosować codziennie Effaclar. Czy po ok. 10 min od nałożenia Effaclaru mogę co drugi dzień nałożyć jeszcze krem brązujący? Od kilku dni się nim nie smaruję i wyglądam okropnie - twarz jest zmęczona, zaczerwieniona, pod oczami sińce.
Czy kombinacja Effaclar K + krem brązujący może mi w jakikolwiek sposób zaszkodzić?

Z góry dziękuję i pozdrawiam
Wg. mnie smarowanie kremem brązującym nic Ci nie da, bo Effaclar złuszcza naskórek i to co będzie opalone i tak złuszczysz.
201707171013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 18:47   #4157
anka011
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

kurde:/ dzięki za odpowiedź.

A może którejś z Was udało się w jakiś sposób nadać cerze ładny odcień? Makijaż raczej odpada, mam wrażenie że każdy kosmetyk w odcieniu innym niż moja skóra widać na kilometr.

Pozdrawiam
anka011 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 20:30   #4158
Makrela w kapeluszu
Raczkowanie
 
Avatar Makrela w kapeluszu
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 465
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Jestem po kuracji retinoidami wewnetrznymi. Mam duzo przebarwien i blizn. Co wybrac Effaclar czy AD? Z tego co zrozumialam AD jest troszke mocniejszy (i duzo tanszy..) (jesli pytanie glupie i naiwne to przepraszam. przeczytalam tylko kilkanascie stron watku..)
__________________
Nie ma brzydkich kobiet, sa tylko niezadbane
C. Chanel


Haneczka 22/08
Makrela w kapeluszu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 18:15   #4159
201707171013
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 053
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez anka011 Pokaż wiadomość
kurde:/ dzięki za odpowiedź.

A może którejś z Was udało się w jakiś sposób nadać cerze ładny odcień? Makijaż raczej odpada, mam wrażenie że każdy kosmetyk w odcieniu innym niż moja skóra widać na kilometr.

Pozdrawiam
Proszę bardzo

Myślę, że przesadzasz. Na pewno masz ładniejszą cerę niż myślisz. A dobór odpowiedniego odcienia podkładu, czy pudru wcale nie jest taki łatwy w oświetleniu drogeryjnym.
201707171013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-06, 08:58   #4160
LifeIsSoSad
Zadomowienie
 
Avatar LifeIsSoSad
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: za siedmioma górami :P
Wiadomości: 1 726
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Tak sobie mysle... na opakowaniu producent nigdzie nie ostrzega o koniecznosci stosowania filtrów, czy to aby na pewno nie jest dmuchanie na zimne ?
mam w domu sporo próbek effaclaru K i chetnie bym go sobie pouzywała zeby powalczyc przed latem z wypryskami, ale nie chce mi sie bawic w filtry itp...
jakbym np stosowala effaclar K na noc, a na dzien emulsje nawilżająca i na to matujący krem (mam effaclar m), to czy aby na pewno trzeba sie babrac w tych tłustych filtrach ? ;/
__________________
moje życie to kupa ;p

Edytowane przez LifeIsSoSad
Czas edycji: 2009-03-06 o 09:00
LifeIsSoSad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-06, 09:38   #4161
WinlyEm
po prostu Łinli
 
Avatar WinlyEm
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: nad samym morzem ;)
Wiadomości: 7 726
GG do WinlyEm
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez LifeIsSoSad Pokaż wiadomość
Tak sobie mysle... na opakowaniu producent nigdzie nie ostrzega o koniecznosci stosowania filtrów, czy to aby na pewno nie jest dmuchanie na zimne ?
mam w domu sporo próbek effaclaru K i chetnie bym go sobie pouzywała zeby powalczyc przed latem z wypryskami, ale nie chce mi sie bawic w filtry itp...
jakbym np stosowala effaclar K na noc, a na dzien emulsje nawilżająca i na to matujący krem (mam effaclar m), to czy aby na pewno trzeba sie babrac w tych tłustych filtrach ? ;/
gdybyś chociaż pobieżnie przejrzała ten wątek, Twje pytanie by się nie pojawiło ponieważ ta kwestia była poruszana ze sto razy i to na wielu wątkach.

Producent może sobie wypisywać co tylko chce na opakowaniu, zazwyczaj nie są to kompletne informacje i nie należy się nimi w stu procentach kierować.

Oczywiście, wysokie filtry są KONIECZNE. <kropka>
__________________


I love M*A*D minerals
WinlyEm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-06, 09:58   #4162
LifeIsSoSad
Zadomowienie
 
Avatar LifeIsSoSad
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: za siedmioma górami :P
Wiadomości: 1 726
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez WinlyEm Pokaż wiadomość
gdybyś chociaż pobieżnie przejrzała ten wątek, Twje pytanie by się nie pojawiło ponieważ ta kwestia była poruszana ze sto razy i to na wielu wątkach.

Producent może sobie wypisywać co tylko chce na opakowaniu, zazwyczaj nie są to kompletne informacje i nie należy się nimi w stu procentach kierować.

Oczywiście, wysokie filtry są KONIECZNE. <kropka>
gdybys rozumiała pytanie to nie odpowiadałabys w taki sposób ;]
przeglądałam wątek i wiem że dziewczyny piszą że trzeba stosowac filtry, ale natrafiłam tez na kilka wypowiedzi w ktorych dziewczyny mówiły ze dermatolog powiedział im, że nie trzeba ;] więc?
więc pytam : kto i na jakiej podstawie twierdzi ze koniecznie trzeba filtry stosowac? zreszta mysle ze gdyby stosowanie effaclaru bez używania filtrów było tak straszliwie niebezpieczne to producent miałby obowiązek poinformowania o tym albo dodania filtrów do składu kremu ;]
__________________
moje życie to kupa ;p
LifeIsSoSad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-06, 10:29   #4163
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez LifeIsSoSad Pokaż wiadomość
gdybys rozumiała pytanie to nie odpowiadałabys w taki sposób ;]
przeglądałam wątek i wiem że dziewczyny piszą że trzeba stosowac filtry, ale natrafiłam tez na kilka wypowiedzi w ktorych dziewczyny mówiły ze dermatolog powiedział im, że nie trzeba ;] więc?
więc pytam : kto i na jakiej podstawie twierdzi ze koniecznie trzeba filtry stosowac? zreszta mysle ze gdyby stosowanie effaclaru bez używania filtrów było tak straszliwie niebezpieczne to producent miałby obowiązek poinformowania o tym albo dodania filtrów do składu kremu ;]
Ja już się nie wypowiadam na ten temat bo na mnie też dziewczyny "nakrzyczały"
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-06, 10:42   #4164
WinlyEm
po prostu Łinli
 
Avatar WinlyEm
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: nad samym morzem ;)
Wiadomości: 7 726
GG do WinlyEm
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

przecież tutaj nikt na nikogo nie krzyczy tylko radzimy sobie nawzajem. A w mojej wypowiedzi nie ma ani cienia złośliwości

nie ma na opakowaniu informacji o konieczności stosowania filtrów i zapewne stosując bez filtrów nie zauważysz, że cokolwiek złego się dzieje. Skoro nic sie nie dzieje- to po co ostrzegac przed czyms konsumentow? <tak pewnie mysla producenci: Jesli napiszemy, ze trzeba sotoswac filtry- bedzie to dodatkowy koszt i kłopot dla kupujacego, wiec mniej osob sie zdecyduje na nasz produkt. Lepiej wiec o tym nie wspominac

mozesz wiec jesli tak abrdzo chcesz uzywac kwasow bez filrow i miec sie dobrze w tym czasie.

natomiast za pare lat na twojej twarzy moga pojawic sie plamy, przebarwienia które bedą niemal niemo.żliwe do usunięcia. Zmarszczki pojawia sie duzo szybciej i intensywniej niz u innych w tym samym wieku (nie mówiąc o powazniejszych schorzeniach skóry). Wtedy zaczniesz sie zastanawiac, dlaczego? i tutaj jest odpowiedź
__________________


I love M*A*D minerals

Edytowane przez WinlyEm
Czas edycji: 2009-03-06 o 10:53
WinlyEm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-06, 11:23   #4165
201707171013
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 053
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez WinlyEm Pokaż wiadomość
przecież tutaj nikt na nikogo nie krzyczy tylko radzimy sobie nawzajem. A w mojej wypowiedzi nie ma ani cienia złośliwości

nie ma na opakowaniu informacji o konieczności stosowania filtrów i zapewne stosując bez filtrów nie zauważysz, że cokolwiek złego się dzieje. Skoro nic sie nie dzieje- to po co ostrzegac przed czyms konsumentow? <tak pewnie mysla producenci: Jesli napiszemy, ze trzeba sotoswac filtry- bedzie to dodatkowy koszt i kłopot dla kupujacego, wiec mniej osob sie zdecyduje na nasz produkt. Lepiej wiec o tym nie wspominac

mozesz wiec jesli tak abrdzo chcesz uzywac kwasow bez filrow i miec sie dobrze w tym czasie.

natomiast za pare lat na twojej twarzy moga pojawic sie plamy, przebarwienia które bedą niemal niemo.żliwe do usunięcia. Zmarszczki pojawia sie duzo szybciej i intensywniej niz u innych w tym samym wieku (nie mówiąc o powazniejszych schorzeniach skóry). Wtedy zaczniesz sie zastanawiac, dlaczego? i tutaj jest odpowiedź
Bardzo dobrze to napisałaś. Zgadzam sie w 100%
201707171013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-06, 11:46   #4166
FoundatioN
Raczkowanie
 
Avatar FoundatioN
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 68
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

hej,

Stosowałam Effeclar K przez 1,5 roku i chciałam podzielić się z Wami moimi spostrzeżeniami. Moja przygoda z Eff K zaczęła się 2 lata temu gdy strasznie wysypało mi czoło i brodę. Dzięki Effeclar K udało mi się dość szybko pozbyć tych pryszczy - krostek. Później stosowałam go profilaktycznie zawsze na noc a jeśli coś się pojawiało to miejscowo/punktowo stosowałam Effeclar A.I.

Dzięki Effeclar K:
- pozbyłam się problemu krost/pryszczy na czole
- zaskórniki też się zmniejszyły pomimo że nie używam go od 6 miesięcy wszystko jest narazie ok

poza tym:
- wysuszył mi strasznie skórę na twarzy pomimo tego iż ją nawilżałam podczas jego stosowania. Teraz walczę z przesuszoną cerą + okropnie mi się zaczęła przetłuszczać dlatego też odstawiłam Effeclar K
- a co do przebarwień heheh całe 1,5 roku nie stosowałam żadnego filtru i nie mam ani jednej plamki ani jednego przebarwienia. W wakacje normalnie opalałam buzie i od czasu do czasu korzystam z solarium (lampy na twarz na najniższym poziomie). Myślę że jest to na tyle słaby produkt (czytaj małe stężenie kwasów) że nawet nie ma wzmianki na ulotce o tym że trzeba używać filtry.

Jeśli kiedyś znowu dopadną mnie pryszcze to napewno do niego powróce tylko powiedzcie co robić żeby tak bardzo nie wysuszał skóry ????
__________________
~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~ .~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~
wymiana -->
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=307392

~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~ .~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~

"Idealna żona - to kobieta, która ma idealnego męża."
Booth Tarkington
~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~ .~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~
FoundatioN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-06, 14:24   #4167
201707171013
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 053
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Już nie mogę patrzeć na te wiadomości 'nie używam filtrów i na twarzy nie mam przebarwień'. WinlyEm napisała na poprzedniej stronie, że przebarwienia mogą się pojawić za kilka lat.
201707171013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-06, 15:53   #4168
anka011
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Czesc dziewczyny

Postanowiłam zaryzykować i użyć na Effaclar kremu brązującego (na noc). Efekt - po przebudzeniu znów miałamładną, wypoczętą cerę Mam nadzieję że nie zaszkodzę tym sobie na dłuższą metę, bo mam zamiar robić to dalej

Jeżeli chodzi o filtry to pozwlolę sobie wtrącić 2 słówka nie zajmując stanowiska. Kiedyś, podcza skuracji Izotekiem, stosowałam SPF 40. Był meeeega tłusty (w porównaniu z "normalnymi" kremami), ale wtedy mojej megasuchej skórze to nie przeszkadzało i błysk przy odrobinie wysiłku dawało się zapudrować. Teraz nie ma najmniejszych szans abym mogła znów używać tak wysokiego filtru. Na mojej tłustej twarzy tworzy na twarzy taką... maź, nie sposób zmatować tego żadną ilością sypkiego pudru. Nawet nie wychodząc z domu nie jestem w stanie wytrzymać z tym na twarzy. Dlatego, mimo że pewnie powinnam stosować wyższy filtr niż obecnie stosuję (SPF 20), nie będę tego robić. I wierzę, kiedy ktoś mówi, że również nie będzie go stosował z tego samego powodu. Taki stopień tłustości twarzy jaki mam trudno sobie wyobrazić przeciętnemu śmiertelnikowi

Pozdrawiam

Pozdrawiam
anka011 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-06, 16:08   #4169
WinlyEm
po prostu Łinli
 
Avatar WinlyEm
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: nad samym morzem ;)
Wiadomości: 7 726
GG do WinlyEm
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Cytat:
Napisane przez anka011 Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny

Postanowiłam zaryzykować i użyć na Effaclar kremu brązującego (na noc). Efekt - po przebudzeniu znów miałamładną, wypoczętą cerę Mam nadzieję że nie zaszkodzę tym sobie na dłuższą metę, bo mam zamiar robić to dalej

Jeżeli chodzi o filtry to pozwlolę sobie wtrącić 2 słówka nie zajmując stanowiska. Kiedyś, podcza skuracji Izotekiem, stosowałam SPF 40. Był meeeega tłusty (w porównaniu z "normalnymi" kremami), ale wtedy mojej megasuchej skórze to nie przeszkadzało i błysk przy odrobinie wysiłku dawało się zapudrować. Teraz nie ma najmniejszych szans abym mogła znów używać tak wysokiego filtru. Na mojej tłustej twarzy tworzy na twarzy taką... maź, nie sposób zmatować tego żadną ilością sypkiego pudru. Nawet nie wychodząc z domu nie jestem w stanie wytrzymać z tym na twarzy. Dlatego, mimo że pewnie powinnam stosować wyższy filtr niż obecnie stosuję (SPF 20), nie będę tego robić. I wierzę, kiedy ktoś mówi, że również nie będzie go stosował z tego samego powodu. Taki stopień tłustości twarzy jaki mam trudno sobie wyobrazić przeciętnemu śmiertelnikowi

Pozdrawiam
nie wszystkie filtry są tłuste, na tym właśnie polega sztuka aby znaleźć odpowiedni dla siebie
__________________


I love M*A*D minerals
WinlyEm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-06, 18:34   #4170
blue_apple
Zakorzenienie
 
Avatar blue_apple
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 883
Dot.: ZBIORCZY: Effaclar K La Roche-Posay

Myślę, że każdy kto kiedyś stosował filtry i przestał, zdaje sobie sprawę z ewentualnych konsekwencji i nie stosuje ich na własną odpowiedzialność.
blue_apple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-28 09:37:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:39.