Problem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Decoupage

Notka

Decoupage Pod-forum decoupage to miejsce przygotowane specjalnie dla miłośników tej techniki. Lubisz decoupage? Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-07, 06:56   #1
Sylwunia 1987
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 274

Problem


Dziewczyny mam problem i nie mogę się doszukać odpowiedzi, mianowicie chodzi mi o ozdabianie np serwisu do kawy, jest to przecież nie tylko element dekoracyjny.

Jakich farb i lakierów trzeba użyć?
Można w ogóle coś takiego zrobić?
Sylwunia 1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 08:57   #2
Titania
Zakorzenienie
 
Avatar Titania
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: cymru
Wiadomości: 7 150
GG do Titania
Dot.: Problem

do ozdobienia serwisu farbki do ceramiki i outliner beda najlepsze, powiem krótko bo zaraz lece do pracy
zajrzyj tu:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...=abc+malowanie

__________________
Titania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 11:33   #3
Sylwunia 1987
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 274
Dot.: Problem

Załączam moją 1 pracę, nie jest to może dzieło sztuki jakie Wy tworzycie ale i tak jestem z siebie dumna
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCF2804.jpg (176,6 KB, 63 załadowań)

Edytowane przez Sylwunia 1987
Czas edycji: 2009-05-07 o 12:21
Sylwunia 1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 12:27   #4
Titania
Zakorzenienie
 
Avatar Titania
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: cymru
Wiadomości: 7 150
GG do Titania
Dot.: Problem

Ciekawie to wyglada, jak to namalowalas? na outliner mi to nie wyglada bo za plaski
wyglada to troche jak decoupage, a mozesz wstawic zdjecie calosciowe?
__________________
Titania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 12:49   #5
Sylwunia 1987
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 274
Dot.: Problem

tak to jest decoupage, wyciągnęłam starą lampkę spisaną już na straty (była już zżółnięta) i troszkę ją podrasowałam, walczę teraz z wazonikiem, szkatułką i biórkiem (stolikiem przy którym przyjmuję klientki jak zdobię paznokietki) był w okropnym do niczego nie pazującym zielonym kolorku, teraz jest brązowy, tylko nie bardzo wiem jaki wziąć motyw.
Dziękuję Ci bardzo Titanio za odpowiedź na moje pytanie, znalazłam tam prawie wszystko czego szukałam, tylko brak tam odpowiedzi czy można w te farby wklejać serwetki i potem pieć, aby element był trwały.

Może wiesz coś na ten temat, pozdrawiam
Sylwunia 1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 19:35   #6
Titania
Zakorzenienie
 
Avatar Titania
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: cymru
Wiadomości: 7 150
GG do Titania
Dot.: Problem

Cytat:
Napisane przez Sylwunia 1987 Pokaż wiadomość
Dziękuję Ci bardzo Titanio za odpowiedź na moje pytanie, znalazłam tam prawie wszystko czego szukałam, tylko brak tam odpowiedzi czy można w te farby wklejać serwetki i potem pieć, aby element był trwały.
Może wiesz coś na ten temat, pozdrawiam
oj Sylwia, chyba cos pomieszałaś no dobra, zacznijmy od nowa wydaje mi sie ze mylisz pojecie decoupage z malowaniem na szkle, a to dwie odzielne techniki wymagajace roznych materialow. tak mi sie przynajmniej wydaje, tzn zapytalas czym ozdobic serwis do kawy a poniewaz serwis do kawy do ceramika to ja polecilam ci farbki do malowania na ceramice i konturówke (outliner) oraz podalam ci linka do watku na ktorym zawarte sa kluczowe informacje na temat malowania na szkle i ceramice.
a tu widze nagle wstawiasz prace z decoupagem, odnosnie technik decoupageowych, musisz sie udac na oddzielne forum i tam pytac dziewczyn co i jak bo ja na decu sie nie znam dziewczny zdradza ci sekrety i pokaza jak radzic z serwetkami

jesli chcesz pomalowac serwis farbkami to masz wybor roznych farbek do szkla i ceramiki, rowniez tych zapiekanych (utrwalanych termicznie w piekarniku) i o nich jest watek "ABC malowania...." a do decu potrzebujesz serwetek i cracków, róznych postarzajacych lakierow. decoupagu sie nie utrwala termicznie

nio! mam nadzieje, ze to troche rozwialo twoje watpliwosci
__________________
Titania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 20:23   #7
Arletasa
Wtajemniczenie
 
Avatar Arletasa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Żuławianka
Wiadomości: 2 123
Dot.: Problem

[quote=Sylwunia 1987;12195616]tak to jest decoupage, wyciągnęłam starą lampkę spisaną już na straty (była już zżółnięta) i troszkę ją podrasowałam, walczę teraz z wazonikiem, szkatułką i biórkiem (stolikiem przy którym przyjmuję klientki jak zdobię paznokietki) był w okropnym do niczego nie pazującym zielonym kolorku, teraz jest brązowy, tylko nie bardzo wiem jaki wziąć motyw.
Co do motywu to Ci nie doradzę.Sama musisz coś wybrać.Ja swoja toaletkę po naklejeniu motywu lakierowałam lakierem wodnym,a warstw poszło ho ho.I miedzy kazda warstwą szlifowanko papierem sciernym.Na koniec zabezpieczyłam blacik lakierem poliuretanowym.
__________________
decoupage
różne prace
album-
blog
Arletasa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-08, 11:09   #8
jambolaja
Zakorzenienie
 
Avatar jambolaja
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 895
Dot.: Problem

Oj Titanio rzeczywiście nie znasz sie na decou,bo tą metode też można a nawet trzeba utrwalać termicznie.Do porcelany jest specjalne medium które służy jednocześnie i jako klej i jako lakier.Mozna go tez miesząć z farbami i malować,podmalować,pocien iować pracę,a potem sie wstawia do piekarnika i wypieka.Ale osobiście mam złe doswiadczenia.Praca żółknie i nie jest taka trwała.Z ceramiki robie wiec tylko przejrzyste talerze od spodu tradycyjnym decou.Z tego co wiem to dziewczyny robią też tak po wierzchu i lakierują i mają całkiem fajny efekt.
Arletaso!Jeśli stolik jest brązowy to trudno będzie Ci cos na niego nakleić.Przydałaby sie jasna powierzchia i dopiero potem dodajesz brąz.Chyba że coś czarnego z papierów Print room. Efekt może być ciekawy.
Sylwunio!To chyba jakaś szklana patera robiona od spodu?.Jak na początek ładna praca.Czas na wiecej i własny wątek
__________________
DecouTworki (lepiej oglądać ostatnie stronki niż marne początki)
Papierki małe i większe
jambolaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-08, 12:02   #9
Arletasa
Wtajemniczenie
 
Avatar Arletasa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Żuławianka
Wiadomości: 2 123
Dot.: Problem

Ojej ,to nie o mój stolik chodziło ale koleżanki z tego wątku.Mój juz jest wykończony.Tak chciałam zacytować ,ze cytowany tekst z moim się połączył hi hi.
__________________
decoupage
różne prace
album-
blog
Arletasa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-08, 19:57   #10
Titania
Zakorzenienie
 
Avatar Titania
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: cymru
Wiadomości: 7 150
GG do Titania
Dot.: Problem

Cytat:
Napisane przez jambolaja Pokaż wiadomość
Oj Titanio rzeczywiście nie znasz sie na decou,bo tą metode też można a nawet trzeba utrwalać termicznie.
O! widzisz! dobrze wiedzieć, ze taka mozliwosc tez istnieje mnie decu zawsze sie kojarzylo z malowaniem i lakierowaniem drewnianych rzeczy hi doniczek a o utrwalaniu termicznymtego nikt jeszcze z moich dekupazowych znajomych nie wspominal do tej pory wiec ja bidna, nieswiadoma ale jak juz mowiłam, ekspertem w tej technice nie jestem
tak wiec Sylwia ma teraz 2 sposoby na ozdobienie serwisu: albo farbki do szkla/ceramiki albo decu
__________________
Titania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 18:35   #11
Sylwunia 1987
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 274
Dot.: Problem

Dziekuje Wam dziweczyny
Sylwunia 1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Decoupage


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:57.