JAK ROZMAROWAć DOBRZE PUDER??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-01, 14:21   #1
agusia_75
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 22

JAK ROZMAROWAć DOBRZE PUDER???


Mój problem polega na tym, że nie potrafie rozsmarować dobrze pudru.. juz wiele osób, które spotykały mnie na mieście zwracały mi uwage ze mam źle rozsmarowany puder po bocznych stronach twarzy (okolice uczu.. itp.).. podczas nakładania pudru w domu przy naturalnym świetle odnosze wrażenie ze nałożyłam go tak jak powinnam... jednak nie mam takiego samego efektu jak inne dziewczyny.. u mnie na twarzy widać części pudru sypkiego i plamy powstałe w wynmiku nałożenia wcześniej podkładu.... pomóżcie !!! co robić?!?!?! nie chce wyglądac jak maska!!! a puder muszę używac, ponieważ mam problemy z trądzikiem młodzieżowym...i bez poudru nie potrafie pokazać sie na miejscie!!! pomóżcie!!!
agusia_75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 14:33   #2
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: JAK ROZMAROWAć DOBRZE PUDER???

Pociesze sie, ze ja tez nie potrafie uzywac pudrow i cere rowniez mam przetluszczajaca. Czuje sie jakbym miala na sobie make, zawsze wolalam plynne fluidy. Dlatego nie uzywam pudrow, jedynie Ziemii Sloneczej (dziala jak bronzer, ale na nieco innej zasadzie), ktora jest bardzo drobna i naprawde ciezko o zacieki. Mysle, ze problem tkwi wlasnie w ziarnistosci pudru (czy moze gramaturze? tak to sie okresla?). Wydaje mi sie, ze im bardziej zmielony puder tym trudniej o zacieki. Nie uzywalam, ale wiem, ze ponoc pudry Clinique sa bardzo drobno zmielone. Kiedy nakladamy puder pedzlem, lepiej zawsze strzepnac z niego troche i nakladac mniej.
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 15:30   #3
^ Red dress ^
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 411
Dot.: JAK ROZMAROWAć DOBRZE PUDER???

Jesli nie potraszi dobrze nakładac pudru [rozumiem ze sypkiego tak ? ] to spróbuj z podkładem w płynie czy jak kto woli - z fluidem.
Nakładając najpierw krem nawilżajacy a później delikatnie podład [ nie można przesadzać z warstwą ] rozsmarować
^ Red dress ^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 15:58   #4
Kaspai
Raczkowanie
 
Avatar Kaspai
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Kuj-Pom
Wiadomości: 68
Dot.: JAK ROZMAROWAć DOBRZE PUDER???

chyba za dużo go nakładasz, może spróbuj pędzelkiem
__________________
"Nie ma ludzi zdrowych, są tylko nieprzebadani"
Kaspai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 16:17   #5
smileofangel
Zakorzenienie
 
Avatar smileofangel
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 162
Dot.: JAK ROZMAROWAć DOBRZE PUDER???

no a ja za bardzo nie wiem o co biega? o to ze nakladasz cos "cieklego" (fluid podklad itp) na to puder i co nie gra wtedy? masz placki? bo jak tak to wynikaloby ze masz zle nalozony podklad bo puder sie do niego 'przykleja" moim zdaniem albo masz zly podklad do swojej cerki albo fakt cos nie gra z nakladnaiem jest tu fajny watek jak nakladac czy czym nakladac fluid (skorzystaj z wyszukiwarki). Napisz nam jakich kosmetykow uzywasz??? i czy pod podklad/fluid naklasadz jakis kremik? jak masz cere przetluszczajaca sie warto by zainwestowac w kremik matujacy np soraya...
__________________
.
smileofangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 16:24   #6
wścibiuszka
Zadomowienie
 
Avatar wścibiuszka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 644
Dot.: JAK ROZMAROWAć DOBRZE PUDER???

problem moze tkwić w twojej cerze, jeśli jest sucha to kosmetyk może odkładać sie na najbardziej przesuszonych miejscach
__________________
Codziennie upadam... codziennie się waham... codziennie podpieram...
Ale dźwigam cały mój świat...
I dźwigać będę!!!

Ciężka praca popłaca...
Rozwijam się jako:

wizażystka

wykładowca wizażu
Lipstick Studio
wścibiuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 18:12   #7
asiulka123
Zakorzenienie
 
Avatar asiulka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 597
Dot.: JAK ROZMAROWAć DOBRZE PUDER???

Tez nie potrafie dobrze nalozyc pudru, ale w glownej mierze zalezy to od tego w jakim stopniu jest on zmielony. Przy pudrach bardzo drobno zmielonych problem jest mniejszy.

Mimo wszystko zawsze przy uzyciu pudru sypkiego cera nie wyglada zbyt dobrze, jest tzw. maska, powstaja zacieki. Ja po prostu zrezygnowalam z pudrow sypkich i stosuje wylacznie podklad i korektor.
asiulka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-01, 21:20   #8
nuitarii
Raczkowanie
 
Avatar nuitarii
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 187
Dot.: JAK ROZMAROWAć DOBRZE PUDER???

Używaj przede wszystkim pudrów sypkich, bo w te kamieniu mają zwyczaj być widoczne. W dodaktu polecam pury transparentne. One nie tworzą plam. Należy go nakładać pędzlem, zgodnie z kierunkiem w którym rosnie Ci meszek na twarzy. Unikniesz efektu włochatej buźki.

Jeśli chodzi o plamy z podkładu, to czy nakładasz go na całą buzię, czy traktujesz punktowo, jako korektor? Powinnaś dobrać kolor najbardziej zbliżony do naturalnego, albo używać takich podkładów, które dopasowują się do skóry (np. L'OREAL True Match)

I najważniejsza zasada: nie przesadzaj z ilością
Na miejsca w których trądzik jest wyjątkowo silny używaj korektora i na to odrobinki fluidu.
__________________
Ha!
nuitarii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 22:01   #9
Ka$kA
Raczkowanie
 
Avatar Ka$kA
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 129
Dot.: JAK ROZMAROWAć DOBRZE PUDER???

hmmm tak jak juz Panie wyżej napisały że albo zły podkład czy puder a najlepiej sie malowac w pelnym oswietleniu czyli nie dosc ze swiatlo takie domowe to jeszcze sloneczko, musisz byc dobrze oswietlona zeby bylo idealnie ja jak maluje sie byle jak na szybko bez dobrego oswietlenia to pupa blada.... jakos nierowno to wychodzi
__________________


Ka$kA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 22:03   #10
Ka$kA
Raczkowanie
 
Avatar Ka$kA
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 129
Dot.: JAK ROZMAROWAć DOBRZE PUDER???

i jeszcze jedno. jezeli uzywasz podkladu plynnego to najpelpiej wklepywac go w skore zeby sie z nia zlaczyl , dobrze tez uzywac specjalnej gabeczki do rozprowadzania
__________________


Ka$kA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-02, 14:57   #11
agusia_75
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 22
Dot.: JAK ROZMAROWAć DOBRZE PUDER???

A więc. powiem wam jak to malowanie u mnie wyglądało, bądź wyglada. moja ce4ra nalezy do cery tłustej :/. kiedyś nakładałam najpierw krem, potem na końcówki palców nakładam fluid (podkład) i próbowałam go rozsamorowac na twarzy... ale tak czy siak miałam zacieki i plamy.. włąsnie mam problem z nałożeniem fluidu... bo i tak zostają zacieki... szczególnie z bocznej części twarzy..., następnie na podkład nakładałam puder w kamieniu - nakłądając uzywałam pędzelka.
Teraz malując się nakładam puder w płynie (fluid) gąbeczką... ale i tak w niektórych miejscach są zacieki i plamy... nie moge sobie poradzić z rozprowadzeniem pudru nie tylko nma twarzy, ale także na szyji, zeby nie było widać, że na twarzy mam jakąś maskę... jak rozsmarowywuje puder na szyji to tylko sprzodu czy dookoła głowy?!?!?! wracając do makijazu twarzy.. to następnie na fluid nakładam w dalszym ciągu puder sypki (w kamieniu)... używam go z tej racji.. ze widze ze fluid praktycznie nic mi nie zakrywa ....
w tej chwili używałam fluid z AVONU i puder w kamieniu CONSTANCE CARROL... co robie źle?!?! że nie mam takiego efektu jak tam dziewczyna zamieszczona w załączniku...u niej to W OGóLE nie widac ze ma puder... a efekt jest super... dodatkowo na jednym zdjeciu z załączniku jest pokazane jak dziewczyna ma super pomalowane oczy... jak uzyskać taki efekt?? pomóżcie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg dziewczyna-z-piklem.jpg (30,6 KB, 54 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg oczy.JPG (7,7 KB, 43 załadowań)
agusia_75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-02, 16:02   #12
malaga777
Raczkowanie
 
Avatar malaga777
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 134
Dot.: JAK ROZMAROWAć DOBRZE PUDER???

Hmmm... no niby wszystko jak należy. Mozliwe ze masz np. krem matujący i na nim ciezej jest rozsmarowac fluid bo może te substancje wchłaniające (mikrogabeczki?!) momentalnie wchłaniaja fluid i robia sie miejscami placki. ciężko ci cos poradzić. Aha i nie nakaldaj fluidu gąbeczka, mysle ze palcami bedzie lepszy efekt bo palcami podkład jest latwiej rozsmarowac i lepiej stapia sie ze skóra . potem oczywista puderek i tez mysle że lepiej sypki. Ogólnie poczytaj recenze na KWC i wybierz sobie ajkis fajny podkaldzik i puderek, oczywiscie najbaedziej zbliżone do koloru cery i wtedy nie bedziesz musiała ładowac ich na szyje (co dla mnie jest czymś niewyobrazalnym chociaz różne gazetki tak piszą). Pozdrawiam! i pamietaj co za duzo to nie zdrowo
__________________
malaga777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-02, 17:02   #13
Beekeeper
Zakorzenienie
 
Avatar Beekeeper
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 4 801
Wyślij wiadomość przez MSN do Beekeeper
Dot.: JAK ROZMAROWAć DOBRZE PUDER???

Cytat:
Napisane przez agusia_75
A więc. powiem wam jak to malowanie u mnie wyglądało, bądź wyglada. moja ce4ra nalezy do cery tłustej :/. kiedyś nakładałam najpierw krem, potem na końcówki palców nakładam fluid (podkład) i próbowałam go rozsamorowac na twarzy... ale tak czy siak miałam zacieki i plamy.. włąsnie mam problem z nałożeniem fluidu... bo i tak zostają zacieki... szczególnie z bocznej części twarzy..., następnie na podkład nakładałam puder w kamieniu - nakłądając uzywałam pędzelka.
Teraz malując się nakładam puder w płynie (fluid) gąbeczką... ale i tak w niektórych miejscach są zacieki i plamy... nie moge sobie poradzić z rozprowadzeniem pudru nie tylko nma twarzy, ale także na szyji, zeby nie było widać, że na twarzy mam jakąś maskę... jak rozsmarowywuje puder na szyji to tylko sprzodu czy dookoła głowy?!?!?! wracając do makijazu twarzy.. to następnie na fluid nakładam w dalszym ciągu puder sypki (w kamieniu)... używam go z tej racji.. ze widze ze fluid praktycznie nic mi nie zakrywa ....
w tej chwili używałam fluid z AVONU i puder w kamieniu CONSTANCE CARROL... co robie źle?!?! że nie mam takiego efektu jak tam dziewczyna zamieszczona w załączniku...u niej to W OGóLE nie widac ze ma puder... a efekt jest super... dodatkowo na jednym zdjeciu z załączniku jest pokazane jak dziewczyna ma super pomalowane oczy... jak uzyskać taki efekt?? pomóżcie
hmm...
1. najpierw może poczekaj aż Ci się krem dobrze wchłonie.

2. Następnie zrób podkładem powiedzmy 4 kropki na czole, policzkach i brodzie i rozprowadź to dobrze w kierunku od środka twarzy . Do nakładania lepszy od gabeczki bedzie pędzel do podkładu. Taki w swojej ofercie ma np Sephora (19zł). Bardzo polecam!

3. Nie nakładaj podkładu na szyję! Jeśli sie odróżnia, to oznacza ze masz źle dobrany odcień. Pamiętaj,żeby był w odpowiednim tonie tzn. rózowym lub beżowym.

4. Rozsmarowując zwróć baczną uwagę na boki twarzy, to naprawdę nie jest takie trudne, żeby nie zrobic linii - po prostu musisz wszystko dobrze rozprowadzić.

5. Nałóz puder, najlepiej duzym pędzlem (gąbka nałozy go zbyt wiele), który po nabraniu pudru jeszcze otrząśnij (np postukaj nim delikatnie o blat biurka). Omieć nim delikatnie buzię, nie przesadź z ilością...

6. jeśli puder widać, tzn osadził się na włoskach na twarzy, ja całą twarz jeszcze delikatnie oklepuje palcami, wtedy wszystko sie tak ładnie spaja

I koniec!

Polecam Ci jeszcze uzycie różu, bo on świetnie modeluje twarz i nie wydaje się ona taka jednowymiarowa. Zamiast różu możesz uzyc np pudru brązującego i omieść nim delikatnie także skronie.

Skoro masz tłustą cerę polecam Ci spróbowanie musu Maybelline DMM. Myślę, że wtedy nie bedziesz miała takich problemów z aplikacją podkładu. Kosztuje ok 30zł. Świetnie kryje i matuje.


A co do makijażu oczu J.Lo, to przede wszystkim biała kredka po wewnetrznej stronie powieki dolnej, ciemna kredka/cień pod rzęsami oraz sztuczne kępki rzęs
__________________
Como se porta la vida cuando vales lo que tienes...
Beekeeper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-02, 18:25   #14
smileofangel
Zakorzenienie
 
Avatar smileofangel
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 162
Dot.: JAK ROZMAROWAć DOBRZE PUDER???

w ogole to bys nam dobrze zrobila jak bys wkleila zdjecie makijazu w swietle dziennym
__________________
.
smileofangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-02, 19:17   #15
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: JAK ROZMAROWAć DOBRZE PUDER???

Cytat:
Napisane przez Beekeeper
hmm...
1. najpierw może poczekaj aż Ci się krem dobrze wchłonie.

2. Następnie zrób podkładem powiedzmy 4 kropki na czole, policzkach i brodzie i rozprowadź to dobrze w kierunku od środka twarzy . Do nakładania lepszy od gabeczki bedzie pędzel do podkładu. Taki w swojej ofercie ma np Sephora (19zł). Bardzo polecam!

3. Nie nakładaj podkładu na szyję! Jeśli sie odróżnia, to oznacza ze masz źle dobrany odcień. Pamiętaj,żeby był w odpowiednim tonie tzn. rózowym lub beżowym.

4. Rozsmarowując zwróć baczną uwagę na boki twarzy, to naprawdę nie jest takie trudne, żeby nie zrobic linii - po prostu musisz wszystko dobrze rozprowadzić.

5. Nałóz puder, najlepiej duzym pędzlem (gąbka nałozy go zbyt wiele), który po nabraniu pudru jeszcze otrząśnij (np postukaj nim delikatnie o blat biurka). Omieć nim delikatnie buzię, nie przesadź z ilością...

6. jeśli puder widać, tzn osadził się na włoskach na twarzy, ja całą twarz jeszcze delikatnie oklepuje palcami, wtedy wszystko sie tak ładnie spaja

I koniec!

Polecam Ci jeszcze uzycie różu, bo on świetnie modeluje twarz i nie wydaje się ona taka jednowymiarowa. Zamiast różu możesz uzyc np pudru brązującego i omieść nim delikatnie także skronie.

Skoro masz tłustą cerę polecam Ci spróbowanie musu Maybelline DMM. Myślę, że wtedy nie bedziesz miała takich problemów z aplikacją podkładu. Kosztuje ok 30zł. Świetnie kryje i matuje.


A co do makijażu oczu J.Lo, to przede wszystkim biała kredka po wewnetrznej stronie powieki dolnej, ciemna kredka/cień pod rzęsami oraz sztuczne kępki rzęs
Nic dodać nic ująć
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-02, 20:03   #16
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: JAK ROZMAROWAć DOBRZE PUDER???

Cytat:
Napisane przez agusia_75
A więc. powiem wam jak to malowanie u mnie wyglądało, bądź wyglada. moja ce4ra nalezy do cery tłustej :/.
Pierwsze co mnie uderzyło, w profilu masz zaznaczone cera sucha, a tutaj w pierwszym watku napisalaś, że masz tradzik, a teraz nawet piszesz, że Twoja cera jest tłusta... jak to zinterpretować?
Druga nieścisłość 75 w Twoim nicku skojarzyło mi się z rocznikiem, więc aż zdziwiłam się, że masz jeszcze trądzik. Ale później przeczytałam w profilu, że masz 14 lat (no to by się już zgadzało).

Cytat:
Napisane przez agusia_75
kiedyś nakładałam najpierw krem, potem na końcówki palców nakładam fluid (podkład) i próbowałam go rozsamorowac na twarzy... ale tak czy siak miałam zacieki i plamy.. włąsnie mam problem z nałożeniem fluidu... bo i tak zostają zacieki... szczególnie z bocznej części twarzy..., następnie na podkład nakładałam puder w kamieniu - nakłądając uzywałam pędzelka.
Teraz malując się nakładam puder w płynie (fluid) gąbeczką... ale i tak w niektórych miejscach są zacieki i plamy... nie moge sobie poradzić z rozprowadzeniem pudru nie tylko nma twarzy, ale także na szyji, zeby nie było widać, że na twarzy mam jakąś maskę... jak rozsmarowywuje puder na szyji to tylko sprzodu czy dookoła głowy?!?!?! wracając do makijazu twarzy.. to następnie na fluid nakładam w dalszym ciągu puder sypki (w kamieniu)... używam go z tej racji.. ze widze ze fluid praktycznie nic mi nie zakrywa ....
w tej chwili używałam fluid z AVONU i puder w kamieniu CONSTANCE CARROL... co robie źle?!?! że nie mam takiego efektu jak tam dziewczyna zamieszczona w załączniku...u niej to W OGóLE nie widac ze ma puder... a efekt jest super... dodatkowo na jednym zdjeciu z załączniku jest pokazane jak dziewczyna ma super pomalowane oczy... jak uzyskać taki efekt?? pomóżcie
Po pierwsze puder w kamieniu i puder sypki to dwie zupelnie rozne rzeczy - też je kiedyś mylilam. Po drugie wydaje mi się, że to może byc wina kosmetyków, które używasz - zwlaszcza mam na mysli puder constance carrol, jeżeli to ten w kamieniu i nakladasz go na fluid to ... nie dziwi mnie, że jest widoczny. Być może także masz źle dobrany odcień, ale ja sugerowałabym wogóle zmianę pudru (przejrzyj w tym celu kwc).
Co do fluidu to ktory z avonu?? Przeglądnij kwc
Co do samego tradziku to na forum jest dużo wątków jak go leczyć. Popieram pomysł doraźnie maskować korektorem, skoro sam fluid nie wystarcza.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:12.