Własnoręcznie robione serum z witaminą C - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-27, 10:44   #211
obca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 454
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

zastanawiam się czy to serum można używać na naczynka?

teoretycznie wit. c powinna działać na nie dobrze..

ale czy nie podrażnia tych wrazliwych miejsc? czy na pewno nie doprowadzi do powiększenia naczynkowego problemu?

przy okazji:
czy hydrolat z róży może podrażniać?

bo mam wrażenie wieczorem że okolice noska sa bardziej czerwone (rozognione) po zmyciu filtra i nałożeniu hydrolatu..
a że równocześnie zaczęłam używać serum i produkt z róży nie wiem co może być przyczyną..

aa i jeszcze: czy któryś z tych preparatów może zapychać? (wit. E w serum są dosłownie 2 krople)
__________________
..jak głęboko jest to dno, od którego można się odbić? :0
obca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 11:52   #212
mckabi
Zadomowienie
 
Avatar mckabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 1 111
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Cytat:
Napisane przez obca
zastanawiam się czy to serum można używać na naczynka?

teoretycznie wit. c powinna działać na nie dobrze..

ale czy nie podrażnia tych wrazliwych miejsc? czy na pewno nie doprowadzi do powiększenia naczynkowego problemu?

przy okazji:
czy hydrolat z róży może podrażniać?

bo mam wrażenie wieczorem że okolice noska sa bardziej czerwone (rozognione) po zmyciu filtra i nałożeniu hydrolatu..
a że równocześnie zaczęłam używać serum i produkt z róży nie wiem co może być przyczyną..

aa i jeszcze: czy któryś z tych preparatów może zapychać? (wit. E w serum są dosłownie 2 krople)
Mnie na początku, przy stosowaniu serum, twarz piekła. Ale tylko za pierwszym czy dwóch razach. Mam cerę naczynkową i jak na razie nie zauważyłam żadnego pogorszenia stanu moich naczynek. Wit. C działa tylko w sposób pozytywny na naczynka, rozjaśnia i uszczelnia Może zrobiłaś za duże stężenie? Co do hydroaltu, nie używałam, więc nie wiem. Ale z tego co mi wiadomo, to on też pozytywnie wpływa na naczynka.
Co do zapychania, ja używam serum na bazie Cevikapu, który ma w składzie glicerynę. Poza tym dodaję dwie kapsułki wit. E i kilka kropel lecytyny i jak na razie mnie nie zapycha
mckabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 15:40   #213
obca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 454
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

no to na razie będę obserwować..

możliwe że skóra jest lekko podrażniona po acne-dermie..choć liczyłam że hydrolat będzie łagodził raczej :0
__________________
..jak głęboko jest to dno, od którego można się odbić? :0
obca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 20:40   #214
izzolda
Raczkowanie
 
Avatar izzolda
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 147
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Ponawiam swoje pytanko-
Gdybym chciała zaaplikować to na bużkę ale tylko wieczorem to też bede musiała uzywać filrów?
Jakie dokładnie ma właściwosci to serum?
Jakich filtrów?
izzolda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 21:59   #215
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

izzolda, sama vit. C nie uwrażliwia skóry na słońce. Możesz stosować serum zarówno na dzień, jak i na noc, a filtry to osobna sprawa. Działanie serum "widoczne gołym okiem" to rozjaśnienie skóry, ujednolicenie jej kolorytu, zwężenie rozszerzonych naczynek.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 22:30   #216
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Cytat:
Napisane przez Erato
No, ale nie można ze względu na potencjalną możliwość podrażneinia, a nie ze względu na interakcję kwasu z vit. C (I guess ) A ja tego alkoholu na 10 ml serum dję dosłownie 3-4 krople, wiec tego kwasu to tam będzie co kot napłakał...

No właśnie, wszędzie czytam o możliwości podrażnienia. A co z niszczeniem witaminy C?


[I]KWAS ASKORBINOWY. Wrażliwy na temperaturę, powietrze i światło. Przyśpieszają jego rozkład: miedź, żelazo, kwas salicylowy, benzoesan sodu, aspiryna, sulfonamidy, soda (np. dodana przy gotowaniu), a także obieranie i krojenie warzyw oraz owoców. Dłuższe gotowanie jak również palenie tytoniu niszczą witaminę C. (...)


http://www.cen.uni.wroc.pl/teksty/witaminy.html

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2006-05-27 o 23:13
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-28, 15:56   #217
izzolda
Raczkowanie
 
Avatar izzolda
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 147
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Erato
izzolda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-28, 19:27   #218
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Cytat:
Napisane przez mentha
No właśnie, wszędzie czytam o możliwości podrażnienia. A co z niszczeniem witaminy C?


[i]KWAS ASKORBINOWY. Wrażliwy na temperaturę, powietrze i światło. Przyśpieszają jego rozkład: miedź, żelazo, kwas salicylowy, benzoesan sodu, aspiryna, sulfonamidy, soda (np. dodana przy gotowaniu), a także obieranie i krojenie warzyw oraz owoców. Dłuższe gotowanie jak również palenie tytoniu niszczą witaminę C. (...)


http://www.cen.uni.wroc.pl/teksty/witaminy.html
mentha, jesteś niezastąpiona Nie mogę Cię macnąć, ale dzięki za wykopanie informacji
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-28, 19:44   #219
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Hmmm... Więc moze warto robić większe stężenia, skoro moc wt. C rozkłada się przy takich czynnościach? Raczej codizennych dla mnie, bierne palenie tytoniu
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-28, 21:26   #220
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Sha, stężenia w naszych mikstrurach tu nie mają nic do rzeczy. Informacja podana przez menthę dotyczy spadku wit. C w naturalnych źródłach, np. warzywach czy owocach. Mnie chodziło o bezpośrednie zetkniecie kwasu askorbinowego z inną substancją, w szczególnosci kwasem salicylowym, w serum. Więc wniosek taki, że do serum nie dodajemy spirolu salicylowego, ponieważ kwas salicylowy przyśpiesza rozkłąd vit. C, a warzywka i owoce jemy max nie przetworzone. A palaczom mówimy nie!
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-28, 21:40   #221
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Erato dziękuję za wyjaśnienie Ohhh jak bym chciała powiedzieć w koncu nie! Dzień bez papieorsa miał być dzisiaj, ale ja w cuda nie wierzę Mam podejrzenia, że moje problemy z cera biorę się tez przez to, ale to jak do ściany...
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-28, 21:49   #222
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Współczuję Nie znoszę papierochów, ale mam to szczęście, że praktycznie nikt z mojego otoczenia nie pali. A ja nawet wśród obcych jestem terrorystką antynikotynową i np. nie wchodzę na spotkanie, dopóki palacze nie skończą dymka
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-28, 22:07   #223
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Erato, tylko czy ja aby na pewno to dobrze zrozumiałam?
Napisano tam, że aspiryna trzykrotnie zwiększa wydalanie witaminy C z organizmu, dlatego należy zwiększyć jej przyjmowanie - to o stosowaniu wewnętrznym. Nas interesuje zewnętrzne, czyli przyspieszenie rozkładu kwasu askorbinowego. Rozkład, nie wydalanie, tak?

Dla ułatwienia jeszcze jeden fragment ze zdrowia.med.pl:
Łagodnie utleniające środki przeprowadzają kwas askorbinowy w kwas dehydroaskorbinowy, który daje się z powrotem zredukować do produktu wyjściowego. Kwas askorbinowy w roztworach jest wrażliwy na ogrzewanie szczególnie w obecności tlenu. Niektóre metale np. miedź i żelazo katalizują tę reakcję. Cyna nie wywiera takiego działania (np. puszki cynkowane). Siarczyny chronią witaminę C przed utlenianiem, zaś środowisko alkaliczne powstałe wskutek dodawania sody przy gotowaniu przyspiesza rozkład witaminy C.

Suszenie, solenie, środki stosowane do konserwowania przetworów warzywnych i owocowych (benzoesan sodu, kwas salicylowy) oraz niektóre leki np. aspiryna, sulfonamidy, pochodne barbiturowe niszczą witaminę C. Podobnie działają promienie ultrafioletowe (stąd zawartość witaminy C spada szybko w mleku butelkowanym wystawionym na światło słoneczne).


No to czekam na egzegetę
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-29, 15:49   #224
mckabi
Zadomowienie
 
Avatar mckabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 1 111
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

A można kłaść serum zaraz po przemyciu twarzy tonikiem Nivea? Nie wiem czy zawiera jakieś szkodliwe substancje dla wit. C
Oto link do KWC:

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=3232
mckabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-31, 14:36   #225
mckabi
Zadomowienie
 
Avatar mckabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 1 111
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Cytat:
Napisane przez mckabi
A można kłaść serum zaraz po przemyciu twarzy tonikiem Nivea? Nie wiem czy zawiera jakieś szkodliwe substancje dla wit. C
Oto link do KWC:

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=3232
up
I przy okazji, jeśli nie zmyję dokładnie Dirosealu rano i nałoże serum, może ono podrażniać? Ostatnio, jakoś dziwnie w środku dnia, zaczynają mnie piec policzki
mckabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-31, 14:54   #226
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

mckabi, nie mam pojęcia, czy można serum zaraz po toniku, za to strasznie mnie rozbawił Twój podpis "sesyjno-licencjacki" Trzymam kciuki
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-31, 15:01   #227
Suri
Rozeznanie
 
Avatar Suri
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 595
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Mam pytanie odnośnie wit. E dodawanej do "serum"-czy koniecznie trzeba ją dodawać do "serum" i w jakiej najlepiej ilości (czytałam, że może zapychać)?. Czy po nałożeniu "serum" można nałożyć jeszcze na twarz jakiś kremik?
__________________
Lepsza jest uboga mądrość niż głupie bogactwo.
Diogenes
Suri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-31, 15:09   #228
mckabi
Zadomowienie
 
Avatar mckabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 1 111
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Dzięki Eratko Ten okres na uczelni jest poprostu niemożliwy

Suri, jeśli nie chcesz, nie musisz dodawać wit. E. Ja na 10ml serum wciskam dwie kapsułki tej witaminki 100 j.m.. Po nałożeniu serum możesz nałożyć krem nawilżający, tylko nie może on zawierać szkodliwych dla wit. C składników

Pozwolę sobie zacytować wypowiedź Menthy:
Cytat:
Napisane przez mentha
Przyśpieszają jego rozkład: miedź, żelazo, kwas salicylowy, benzoesan sodu, aspiryna, sulfonamidy, soda
mckabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-31, 15:23   #229
Suri
Rozeznanie
 
Avatar Suri
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 595
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Dziękuję Mckabi
__________________
Lepsza jest uboga mądrość niż głupie bogactwo.
Diogenes
Suri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-31, 15:26   #230
mckabi
Zadomowienie
 
Avatar mckabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 1 111
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Cytat:
Napisane przez Suri
Dziękuję Mckabi
Proszę bardzo
mckabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-31, 16:02   #231
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Question Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

A ja jeszcze raz proszę, by ktoś zechciał się odnieść do tego przyspieszania rozkładu witaminy C przez kwas acetylosalicylowy.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-31, 20:36   #232
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

mentha, ale o co Ci dokładnie chodzi? O to, co oznacza "przyśpieszanie rozkładu"? Ja wyczytałam, że "rozpad" kwasu askorbinowego polega na tym, iż rozkłada się on na związki nieczynne biologicznie, czyli traci swoje właściwosci.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-31, 21:51   #233
mckabi
Zadomowienie
 
Avatar mckabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 1 111
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Cytat:
A można kłaść serum zaraz po przemyciu twarzy tonikiem Nivea? Nie wiem czy zawiera jakieś szkodliwe substancje dla wit. C
Oto link do KWC:

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...&itemid =3232
Cytat:
I przy okazji, jeśli nie zmyję dokładnie Dirosealu rano i nałoże serum, może ono podrażniać? Ostatnio, jakoś dziwnie w środku dnia, zaczynają mnie piec policzki
może jednak ktoś wie?
mckabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-31, 22:31   #234
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Cytat:
Napisane przez Erato
mentha, ale o co Ci dokładnie chodzi? O to, co oznacza "przyśpieszanie rozkładu"? Ja wyczytałam, że "rozpad" kwasu askorbinowego polega na tym, iż rozkłada się on na związki nieczynne biologicznie, czyli traci swoje właściwosci.
Erato, po prostu zastanawiam się, czy dobrze rozumiem te teksty i czy chodzi w nich rzeczywiście o niszczenie witaminy C przez kwas acetylosalicylowy. Nie zauważyłam, żeby ktoś o tym wspominał, więc zaczynam wątpić. Jak to możliwe, że to mogło umknąć? Znalazłam tę informację już jakiś czas temu, kiedy robiłam swoje pierwsze serum.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-31, 23:48   #235
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

mckabi wydaje mi się, że jedynie ten aloes i rumianek mogłyby zagrażac wit. C.
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-01, 13:04   #236
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS
mckabi wydaje mi się, że jedynie ten aloes i rumianek mogłyby zagrażac wit. C.
a możesz podać linka do jakiegoś źródła? czy np. Basia pisała coś o rozpadzie wit. C pod wpływem aloesu i rumianku, czy może jakieś badania były robione?
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-01, 13:44   #237
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Cytat:
Napisane przez mentha
Erato, tylko czy ja aby na pewno to dobrze zrozumiałam?
Napisano tam, że aspiryna trzykrotnie zwiększa wydalanie witaminy C z organizmu, dlatego należy zwiększyć jej przyjmowanie - to o stosowaniu wewnętrznym. Nas interesuje zewnętrzne, czyli przyspieszenie rozkładu kwasu askorbinowego. Rozkład, nie wydalanie, tak?

Dla ułatwienia jeszcze jeden fragment ze zdrowia.med.pl:
Łagodnie utleniające środki przeprowadzają kwas askorbinowy w kwas dehydroaskorbinowy, który daje się z powrotem zredukować do produktu wyjściowego. Kwas askorbinowy w roztworach jest wrażliwy na ogrzewanie szczególnie w obecności tlenu. Niektóre metale np. miedź i żelazo katalizują tę reakcję. Cyna nie wywiera takiego działania (np. puszki cynkowane). Siarczyny chronią witaminę C przed utlenianiem, zaś środowisko alkaliczne powstałe wskutek dodawania sody przy gotowaniu przyspiesza rozkład witaminy C.

Suszenie, solenie, środki stosowane do konserwowania przetworów warzywnych i owocowych (benzoesan sodu, kwas salicylowy) oraz niektóre leki np. aspiryna, sulfonamidy, pochodne barbiturowe niszczą witaminę C. Podobnie działają promienie ultrafioletowe (stąd zawartość witaminy C spada szybko w mleku butelkowanym wystawionym na światło słoneczne).

No to czekam na egzegetę
o kurka, mentha, ja wcześniej nie widziałam tego Twojego posta Dlatego nie wiedziałam, o co Ci chodzi... Moja egzegeza będzie mierna, bo chemik ze mnie żaden Tak na chłopski rozum, chyba nie ma większej różnicy, czy dane zwiazki chemiczne zetkną się ze sobą we krwi, w pożywieniu, czy w kremie lub innej mieszaninie? Jeżeli coś "niszczy" witaminę C, czyli ją utlenia lub powoduje rozpad do innych zwiazków chemicznych, nie mających właściwości wit. C, to chyba każda forma oddziaływania daje ten sam skutek. No, ale ja mam za mały rozumek na takie zawiłości. A szczerze mówiąc najbardziej zainteresował mnie ten fragment o promieniowaniu UV - bo jak dotąd wszędzie czytałam (informacja ponoć pochodzi "od Basi" ), że vit. C wzmacnia (w jaki sposób - nie wiem) działanie filtrów. Skoro sama vit. C miałaby ulegac rozpadowi pod wpływem UV, to jak ma "wzmacniać" Ale być może chodzi tylko o to, że skoro UV ją niszczy, to należy ją skórze dostarczać, przez co ma się ona (ta skóra ) lepiej, niż z samym tylko filtrem. A być moze to wszystko bzdura na kiju Tak jak destabilizacja filtra przez talk Chętnie bym zaprosiła do wizażowego grona jakiegoś chemika...
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-01, 14:24   #238
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Cytat:
Napisane przez justa79
a możesz podać linka do jakiegoś źródła? czy np. Basia pisała coś o rozpadzie wit. C pod wpływem aloesu i rumianku, czy może jakieś badania były robione?
Nie mam żadnego źródła, to tylko moje przypuszczenia dlatego, ze jak było juz napisane olejk eterycznei moga zawierać śladowe ilości metali. Chociaz jak teraz jeszcze raz przeczytałam i chyba nie ma olejku rumiankowego??
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-01, 22:03   #239
mckabi
Zadomowienie
 
Avatar mckabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 1 111
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

A jak to jest z serum i Dirosealem? Można kłaść serum po niedokładnym zmyciu Dirosealu? Nie będzie podrażniać?
mckabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-01, 22:15   #240
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Cytat:
Napisane przez mentha
Erato, po prostu zastanawiam się, czy dobrze rozumiem te teksty i czy chodzi w nich rzeczywiście o niszczenie witaminy C przez kwas acetylosalicylowy. Nie zauważyłam, żeby ktoś o tym wspominał, więc zaczynam wątpić. Jak to możliwe, że to mogło umknąć? Znalazłam tę informację już jakiś czas temu, kiedy robiłam swoje pierwsze serum.
Że aspiryna powoduje trzykrotne zwiększenie wydalania witamy C z organizmu - to wiem z dzieciństwa, jak przy braniu leków przy przeziębieniu (polopiryny s itd.) Mama dawała mi solidną porcję wit. C czy rutinoskorbinu - taka mądrość życiowa
O tym jest, np. tu: http://www.cen.uni.wroc.pl/teksty/witaminy.html

edit: nie zauważyłam, ze masz to z tej samej stronki

Natomiast jak to się ma do Aspirin C Bayera? toż to ona zawiera wit. C.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-27 17:29:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:08.