Proszę o radę... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-19, 13:52   #1
nierdzewna
Raczkowanie
 
Avatar nierdzewna
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 51

Proszę o radę...


Mam problem z cerą i odpowiednia pielęgnacją. Poczytałam forum, ale nie jestem sobie w stanie nic dobrać .
Jeśli powtarzam wątek - przepraaaszam.
Moja skóra jest problematyczna - od czasu, kiedy przeprowadziłam się do Krakowa na studia (czyli od lat już 8 prawie). KIedyś nie było alergii, teraz są. Poza tym mam rozszerzone pory na policzkach i nosie (i kilka brzydkich "pustych" dziurek), a czoło suche (co diagnozuję jako cerę mieszaną). Na policzkach często wychodzą mi alergiczne chyba, czerwone plamowate krostki (na pewno nie trądzik). Trochę mi sie pouspokajało, odkąd zmywam mleczkiem i tonikiem, a nie wodą. Z drugiej strony, mam teraz nieodparte poczucie "niedomytej" i niedoczyszczonej skóry.
Wyjąwszy czoło, moja skóra wydaje się być raczej gruba. Często wychodzą mi niewidoczne en face w lustrze, ale widoczne pod pewnym kątem, zwłaszcza jeżeli mam podkład, krostki (bezbarwne, "bezropne", widać je dlatego, że "wystają"). Zmarszczek jeszcze nie widać (mam 28 lat i palę), ale mam chyba dobre geny (to wiem, obserwując mamę).
Moja cera - podsumowując - tragiczna nie jest, ale jakaś taka niedorobiona.
Używam mleczka, toniku, 2 razy w tygodniu pilingu do mycia twarzy, kremu nawilżającego na dzień i odżywczego lub, raz na jakiś czas, Juvitu - na noc + krem pod oczy.
Co robię nie tak?
Co powinnam robić, żeby było lepiej?
Pomóżcie, proszę.
nierdzewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-20, 09:49   #2
nierdzewna
Raczkowanie
 
Avatar nierdzewna
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 51
Dot.: Proszę o radę...

Up
nierdzewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-26, 13:15   #3
maltusia87
Rozeznanie
 
Avatar maltusia87
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 657
Dot.: Proszę o radę...

moze powinnas zaczac myc twarz kostka myjaca dove nie wysusza skory.dobrze by bylo tez nakladac nawilzajace maseczki na te miejsca najbardziej przesuszone. A co do tych małych białych krostek widocznych dopiero pod pewnym kontem to sa to grudki pod skorne ktore jest bardzo trudno usunac bo nie da sie ich wygnieść.
maltusia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-26, 15:02   #4
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Proszę o radę...

grydki moga byc od juvitu bo moze zapychac, rowniez od niego moze byc przesuszenie skorny poniewaz gliceryna jest higroskopijna i przy nieodpowiednim nawilzemiu powietrza pobiera ona wilgoc z wewnatrz skory i jhesli nie jest organizm nawodniny dobrze to moze przyczyniac sie do wysuszania od srodka.
polecam wątek :problemy skorne sprawdz zanim zadasz pytanie : tam sa dobre kremy dlka Twojej cery, lagodne srodki myjące i porady na temat zaskornikow zamknietych a takim mianem sie okresla te grudki ktore masz, mozna je oczyscic
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:16.