Jak radzić sobie z suchymi skórkami??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-12, 13:00   #1
linka1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 52

Jak radzić sobie z suchymi skórkami???


Witajcie. Problem suchych skórek czy to na nosku czy na brodzie, czole myśle że dotyczy nie tylko mnie niezbyt miła to przypadłość dlatego chciałabym się Was zapytać jak sobie z nimi radzicie

Ja osobiście staram się peelingować twarzyczkę dwa razy w tyg i dość solidnie ją nawilżać ale niestety problem nie znika gdy nie mam podkładu na buźce wszystko wydaje się być w porządku ale po nałożeniu podkładu wszelkie skórki masakrycznie widać

POMOCY
linka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-12, 17:09   #2
_Roksi
Zadomowienie
 
Avatar _Roksi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 122
Dot.: Jak radzić sobie z suchymi skórkami???

A czym myjesz twarz? Jeśli żelem, to czy używasz później toniku? Jeśli nie, to zacznij. Ja zauważyłam, że jak nie tonizuję twarzy, to często mam suche skórki.
Poza tym odkąd zaczęłam używać wody termalnej, to nie mam żadnych suchych skórek.
I polecam też Fizjoderm z Ziaji

Aha, przy takiej tendencji radzę zrezygnować z podkładów w formie musu lub dających pudrowe wykończenie, bo one baaardzo podkreślają skórki. Spróbuj z podkładami nawilżającymi Healthy Mix i Healthy Skin raczej nie podkreślają skórek.

Edytowane przez _Roksi
Czas edycji: 2010-11-12 o 17:10
_Roksi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-12, 17:56   #3
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jak radzić sobie z suchymi skórkami???

1. jaki peeling? może nierównomiernie złuszczać naskórek. wypróbuj enzymatyczny
2. czy na pewno masz dobry krem nawilżający?
3. jak wyżej - większość podkładów matujących podkreśla suche skórki, więc jeśli nie masz dużych problemów z tłustą cerą, zainwestuj w jakiś nawilżający
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-12, 21:58   #4
linka1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 52
Dot.: Jak radzić sobie z suchymi skórkami???

Twarzyczkę myję żelem z NIVEA. tonik używam ale sporadycznie :/ jeśli chodzi o peeling to używam słynnego ST IVES morelowy do cery trądzikowej. Cere mam mieszaną ale sądzę że z tendencją do wysuszania. na dzień używam emulsji odżywczo nawilżającej z OLAY a na noc krem z kwasami lub coś nawilżającego (masło shea) mój podkład ostatnio to Neutrogena SkinClearing Oil-Free który jest przeznaczony do cery trądzikowej. Mam chęć wypróbować Bourjois Healthy Mix bo słyszałam o nim wiele pozytywnych opinii aczkolwiek boje się troche że mnie zapcha Co Wy na to dziewuszki?? jakie uwagi?
linka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-13, 11:47   #5
Biała Dama
Zakorzenienie
 
Avatar Biała Dama
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 9 294
Dot.: Jak radzić sobie z suchymi skórkami???

Ja stosuję bardzo tani krem -zjaja masło kakaowe.

Inne droższe kremy mi nie pomagały, zawsze jak nakładałam na nie fluid, to masakrycznie widać było skórki. A ten kosztuje niecałe 5 zł i jest ok.
Biała Dama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-13, 12:39   #6
_Roksi
Zadomowienie
 
Avatar _Roksi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 122
Dot.: Jak radzić sobie z suchymi skórkami???

W takim razie proponowałabym na stałe włączyć do pielęgnacji tonik. Możesz spróbować też wodę termalną - mi ona bardzo pomogła na skórki po wysuszeniu przez Brevoxyl

A co do HM to baaardzo Ci go polecam. Absolutnie nie zapycha, nie podkreśla skórek i daje efekt Photoshopa na twarzy Na wątku o kosmetykach Bourjois przeczytałam, że od 26.11. ma być w rossmanie w promocji za 39.90zł
_Roksi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-13, 17:42   #7
linka1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 52
Dot.: Jak radzić sobie z suchymi skórkami???

Cytat:
Napisane przez _Roksi Pokaż wiadomość
W takim razie proponowałabym na stałe włączyć do pielęgnacji tonik. Możesz spróbować też wodę termalną - mi ona bardzo pomogła na skórki po wysuszeniu przez Brevoxyl

A co do HM to baaardzo Ci go polecam. Absolutnie nie zapycha, nie podkreśla skórek i daje efekt Photoshopa na twarzy Na wątku o kosmetykach Bourjois przeczytałam, że od 26.11. ma być w rossmanie w promocji za 39.90zł

Ok biorę Twoją radę do serca i zaczynam regularnie tonizować skórę narazie mam na stanie tonik z Nivea na wykończeniu na szczęście - zawiera alkohol ;/ ale w drodze do mnie jest hydrolat oczarowy z BU mam nadzieję że poprawi stan mojej skóry.

Bardzo Ci dziękuję za info o HM będę polować na tą promocję

---------- Dopisano o 18:42 ---------- Poprzedni post napisano o 18:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Biała Dama Pokaż wiadomość
Ja stosuję bardzo tani krem -zjaja masło kakaowe.

Inne droższe kremy mi nie pomagały, zawsze jak nakładałam na nie fluid, to masakrycznie widać było skórki. A ten kosztuje niecałe 5 zł i jest ok.

mam ten krem w domku ale jakoś boję się go użyć pod makijaż bo wydaje mi się że będę się świecić jak nie wiem co bo jest tłusty po nałożeniu kremu długo czekasz aby się wchłonął i wtedy nakładasz podkład?
linka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-14, 12:26   #8
Sorbet
Zadomowienie
 
Avatar Sorbet
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Rzeszów/Edynburg
Wiadomości: 1 436
Dot.: Jak radzić sobie z suchymi skórkami???

Cytat:
Napisane przez _Roksi Pokaż wiadomość
Na wątku o kosmetykach Bourjois przeczytałam, że od 26.11. ma być w rossmanie w promocji za 39.90zł
OOO - cenna informacja, warto było wejść na ten wątek

@linka1988 - zacznij stosować maseczki oczyszczające. Ja mam Avon Planet SPA (szara glinka). Raz w tygodniu wystarczy. Też miałam problem z czołem - używam toniku Oriflame do cery tłustej (Optimals). Problem nie zniknął całkowicie, ale na pewno się zmniejszył (razem z porami).
Sorbet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:43.