Bardzo dziwna teoria na temat pielęgnacji twarzy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-20, 08:54   #1
weraa66
Zadomowienie
 
Avatar weraa66
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 411
Question

Bardzo dziwna teoria na temat pielęgnacji twarzy


Ostatnio w tv był program o pani która przestała myć twarz. Zawsze myła ja różnymi żelami, potem przestawila się na 100% naturalne sposoby, efekty były znikome. Pewnego razu musiała bardzo szybko opuścić mieszkanie czy jakoś tak, nieważne. Nie wzieła ze sobą żadnych kosmetyków, i siłą rzeczy podobno W OGÓLE nie myła twarzy (tyle co opłukiwała wodą pod prysznicem). Po pewnym czasie jej problemy z trądzikiem ustały Na początku stwierdziłam że to głupoty, jednak zauwazyłam, że ja nigdy nie myłam nosa oraz brody, pomijałam te części twarzy (wiem, brzmi dziwnie ) I-tak w sumie-na nosku i brodzie pryszczyki nigdy mi się nie pojawiały, naprawdę. Jak myślicie, czy na dłuższą metę niemycie np. policzków sprawi, że będą one ładniejsze? Mam mieszane uczucia.

Edytowane przez weraa66
Czas edycji: 2013-06-20 o 09:07
weraa66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-20, 10:44   #2
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Bardzo dziwna teoria na temat pielęgnacji twarzy

ja wiem ze nie mogłabym nie myć twarzy bo czułabym się bardzo nieświerzo, nie wiem moze stosuj metode ocm nie będzie to tak ingerujące jak zwykłe żele?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-20, 11:21   #3
Nevermindowa
Raczkowanie
 
Avatar Nevermindowa
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 166
GG do Nevermindowa
Dot.: Bardzo dziwna teoria na temat pielęgnacji twarzy

Może to ma coś wspólnego z warstwą ochronną? Może skóra po długim czasie traktowania silnymi żelami odzyskała w ten sposób "wolność", odżyła i sama walczyła z problemami? Dużo również zależy od diety. Ja osobiście nie wyobrażam sobie myć twarz tylko wodą ( a potem jeszcze kłaść na nią różne kremy ) ale za to staram się nie jest słodyczy, pić dużo wody i zdrowo się odżywiać. Tak, jak już poprzedniczka napisała, ocm jest lepszym, podobnym rozwiązaniem.
__________________
dbam o cerę 28.12.2012
zmagania z Mel B 28.02.2013

Wakacje 2013 przybywam !
Nevermindowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 10:13   #4
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Bardzo dziwna teoria na temat pielęgnacji twarzy

Jako male dziewcze mylam twarz samo woda, pozniej jak czlek dorastal, umorusal sie to czasi troche mydlo poszlo w ruch, dopiero jak bylam porzadna nastolatka i zaczelam uzywac makijazu to wtedy zaczelo sie pucowanie na calego z roznym skutkiem. Moje dziecko ma skonczone 8 lat i jego buzia tez jeszcz detergentu nie widziala, chyba ze sie przez przypadek troche przemicilo przy myciu wlosow. Moj maz tez nie przepada za porzadnym namydlaniem buzi, wystarczy mu to co mu splynie jak myje wlosy. Z kim bym nie gadala to osoba takie nie narzekaja na skore( mowimy tutaj o normalnych przypadkach a nie o chorobach skory bo to tez roznie moze byc). Jak lerzalam 3 dni z wysoka temperatura i nie moglam sie ruszyc, ledwo zwleklam sie zeby isc do toalety , a wieczorem szlam spac bez mycia buzi, albo obchlapalam ja tylko woda, nie malowalam sie w ten czas, bo i nie bylam w stanie, lezalam jak kloda i umieralam ;o) to gdy mi infekcja grypowa przeszla i spojrzalam w lustro, to nie wierzylam jaka ja mam ladna buzie. Skora na calym ciele zyskala. Wiadomo jak sie malujea maluje soe 7 dni w tygodniu to i musze to czyms zmyc, ale zmienilam calkiem podejscie do pielegnacji, wrocilam do podstaw do korzyni. Rano czesto myje twarz sama woda, ale przy pomocy sciereczki z mikrozafy przeznaczonej specjalnie do twarzy. jest duzo delikatniejszy od tych do mycia mieszkania. Pory sa czysciejsze, zwiezily sie, a z wiekiem mialam coraz wiekszy problem z powiekszonymi porami. Sebum idealnie jest zebrane, a wiele niemek, ktore nie uzywaja duzo tapety, od troche pudru, albo i tylko sam tusz do rzes uzywaja tylko czysta wode i taka sciereczke. Ona bardzo dobrze oczyszcza. jak sie nie ma za duzo to usunie i ten lekki makijaz . I jak jeden maz dziewczyny pisza na forach ze im sie cera poprawila, wiele z nich nie kremuje twarzy na noc, uzywaja odrobinke kremu na dzien , ale na noc nic, jak to mowa ida spac "nago".
Jesli i twojej skorze takie mycie pasuje to czemu nie? Patrzmy na skore na jej potrzeby i traktujmy ja tak jak ona tego chce, a wiekszosci z nas wyjdzie to tylko na lepsze.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 18:21   #5
weraa66
Zadomowienie
 
Avatar weraa66
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 411
Dot.: Bardzo dziwna teoria na temat pielęgnacji twarzy

Moja pielęgnacja buzi to mydło naturalne z olejkiem czarnuszki, a po wyjsciu z prysznica nakładam olej dla nawilżenia, tyle! Na niespodzianki (których jest coraz mniej ) pasta cynkowa. Niestety musze teraz używam Skinorenu od pani dermatolog, z powodu rumienia, i boję się trochę że pogorszy mi on stan cery, ale jestem dobrej nadziei, może nawet pomoże
weraa66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 13:37   #6
Natalisis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 234
Dot.: Bardzo dziwna teoria na temat pielęgnacji twarzy

Coś w tym jest, bo moja mama od zawsze myje twarz tylko samą wodą, a raz w tygodniu mydłem i ma ładną cerę bez niedoskonałości i zmarszczek (ma 57 lat). Co prawda nie używała też nigdy ani podkładu ani pudru. Z kolorówki używa tylko pomadkę. Kremów też nie stosuje, czasem maźnie się jedynie kremem Nivea, ale to też od święta. Nie oszukujmy się dziewczyny, kosmetyki typu kremy, podkłady czy nawet żele do mycia to sama chemia i na pewno nie jest ona całkiem obojętna naszej skórze. Ja też staram się ograniczać do niezbędnego minimum. Do twarzy używam tylko mydła, niestety codziennie, ale też spróbuję to ograniczyć i przejść na samą wodę chociaż co drugi dzień. Jak próbowałam z żelami do twarzy to było tylko gorzej. Kremów nie lubię, bo też mi nie służą, co kilka dni używam zamiast tego dosłownie kropelkę olejku z Alterry i jest dobrze. Nie maluję się, bo nie lubię i nie odczuwam takiej potrzeby, poza tym zaraz swędzi mnie twarz i stan cery się pogarsza. Od wielkiego dzwonu użyję trochę pudru, ale tylko wtedy kiedy muszę coś ukryć. Wyskoczy mi co prawda czasem kilka niedoskonałości, ale u mnie są one spowodowane problemami hormonalnymi niestety. Pamiętajcie kobietki im mniej chemii tym lepiej.
Natalisis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 15:09   #7
bea28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 22
Dot.: Bardzo dziwna teoria na temat pielęgnacji twarzy

problem tkwi w tym czy się twarz myje ,jeżeli jest to mydło lub żel który ma pH zasadowe to stan skóry może się pogorszyć szczególnie przy cerze trądzikowej .Twarz powinno myć się preparatami o pH kwaśnym czyli ok PH5 ,dlatego aby nie zmywać naszego płaszcza lipidowego skóry i zapobiegać wtórnemu zakażeniu .Proponuje myć twarz płynem do higieny intymnej którego pH jest ok 5- 5,5 jest on bardzo delikatny więc nie zaszkodzi nawet najdelikatniejszej cerze ,a ma również właściwości bakteriobójcze nie wysusza przy tym skóry
bea28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-02, 15:51   #8
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Bardzo dziwna teoria na temat pielęgnacji twarzy

ja rzadko uzywam wody do mycia twarzy (jesli juz, to przy myciu wlosow i peelingu) i nigdy nie uzywam mydla. Tylko mam plyn micelarny. Jedyna pielegnacja to plyn micelarny (wiadomo, pozniej serum, krem itp.) I od tej pory nie mam zadnych problemow z twarza, wczesniej czesto mialam wypryski a wczesniej problem z tradzikiem.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:35.