Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 111 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-29, 19:06   #3301
Nej
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 256
Rozpaczliwie wołam o pomoc.

Dziewczyny,pocieszcie mnie.Sama zrobiłam sobie masakrę na twarzy i teraz płacze! Miałam na środku policzka pare malutkich ropnych pryszczyków,denerwowały mnie,więc zaczęłam wyciskać.Niektóre nie chciały "wyjść",więc po prostu na chama jechałam z tym koksem.Wybaczcie,za tak brutalny opis. Efektem tego był ślady po paznokciach na skórze.Przeraziłam się,że zostaną mi blizny,więc polałam skórę tonikiem z kwasem AHA i BHA i nałożyłam Brevoxyl.To miało na celu spieczenie skóry,żeby się złuszczyła.Polałam chyba za dużo no i przedobrzyłam. Wyglądam okropnie.Mam wielkie spalony placek!. Dziś rano jeszcze zanim się zmasakrowałam,wyglądałam w miarę ok.Nawet skórka zaczęła mi odchodzić,no i oczwyscie zaczęła ją rwać,a teraz ma inny kolor. Jak naciągam trochę skórę,to wygląda normalnie,ale jestem przerażona.Czy zostaną mi blizny? Za ile dni to mi zejdzie? Posmarowałam maśćią propolisową i kremem nawilżającym.
Aleeeee jestem głuuuupia
pomocy,pomocy,pomocy!
Nej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-29, 19:40   #3302
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Rozpaczliwie wołam o pomoc.

Posmaruj twarz aloesem, może rośnie gdzieś na parapecie ?
Nie dotykaj, nie wyciskaj, nie maluj !!!
W poniedziałek leć do dermatologa i nie licz na to, że rany szybko się zagoją i nie będzie po tym żadnego śladu ...
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-29, 19:48   #3303
Nej
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 256
Dot.: Rozpaczliwie wołam o pomoc.

Aż tak strasznie będzie? Jak ja się pokażę ludziom?!
Problem w tym,że dermatologa mam dopiero 23 czerwca,bo są zbyt duże kolejki,a mieszkam w małej mieścinie. Nie złuszczy się i nie zejdzie?
Nej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-29, 20:34   #3304
gg22
Zakorzenienie
 
Avatar gg22
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 925
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

hej dziewczyny, ja też zwracam się z prośbą o ocenę mojej pielęgnacji. Czytam i czytam fora, opinie itd, ale wciąż mam wątpliwości:

24lata, cera mieszana, z przebarwieniami, świecąca i tłusta sfera T, drobne wypryski i czasem wyskakje mi sporo dorbnych krostek...

rano:
-płyn micelarny AA Ultra Nawilżanie
-krem nawilżająco-normalizujący AA Ultra Nawilżanie
+ pełny makijaż (robi się cieplej więc rezygnuje z podkładu L'oreal true match na rzecz Excipiala (choć czytałam że wysusza) i pudru mineralnego L'oreal true match+ znaleziona na wizażu skrobia)

wieczorem:
- płyn do demakijażu oczu Ziaja uniwesalny,
-mleczko do demakijażu twarzy Garnier z winogron dla skóry normalnej i mieszanej,
-płyn micealny AA
-krem pod oczy Flos Lek dla skóry wrażliwej (mam sińce i wory:/)
-punktowo jak coś wyskoczy Benzacne

1-2x w tygodniu zamiennie: maseczka aspierynowa, z płatków owsianych,
z zielonej glinki+ peeling kawowy

stosuje taki zestaw ok. 2-3 miesięcy i niestety nie widze specjalnych efektów.... dlatego proszę o Was o rady

zaczęłam się zagłębiać w biochemię urody i zastanawiam się nad:
-tonikiem AHA/BHA 10% ewentualnie BHA2% ale wyczytałam że w lato lepiej z tego chyba zrezygnować
-hydrolatem oczarowym lub z kocanki
- filtrem bo wiem, że w lato trzeba się w nie zaopatrzeć, ale jaki?

wiem, że zadaję podobne pytania jak wiele dziewczyn, wiem że to może być męcząca, ale naprawde przesiedziałam wiele godzin czytając o kremach, składach itd. i wciąż mam wątpliwości...nigdy nie stosowałam kwasów, filtrów, retinoli...nie do końca wiem jak mam łączyć ze sobą poszczególne kosmetyki żeby nie zaszkodzić swojej skórze...
Proszę Was o wyrozumiałość i o rady
gg22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-29, 20:58   #3305
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Rozpaczliwie wołam o pomoc.

nie martw się

z opisu nie wyglada tak źle, skoro jak naciagasz jest ok
skora to skora, ja kiedys mialam spalone kawałaki że tak powiem "mięsa" na twarzy;/ straszne, poparzenie chemiczne a pozniej sloneczne na to bo nie stosowalam filtrow
no i rok czasu i nie ma sladu
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-29, 23:21   #3306
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

gg22 - w podwieszonych wątkach naprawdę jest większość odpowiedzi na Twoje pytania. Maseczka aspirynowa to także kwas, a Ty nie stosujesz filtra. Filtry stosujemy nie tylko latem, ale zawsze wtedy gdy się kwasimy.
Hydrolaty Ci nie zaszkodzą.
Wywaliłabym mleczko do demakijażu i zostawiła albo sam micel albo wstawiła łagodny żel do mycia.
Na pewne pytania nikt Ci nie odpowie ani nie doradzi - bo niestety musisz przetestować na swojej skórze wszystko.

---------- Dopisano o 00:21 ---------- Poprzedni post napisano o 00:20 ----------

malinowa - wykluczasz kwas a przecież masz go w Effaclarze.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-30, 21:14   #3307
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Rozpaczliwie wołam o pomoc.

tez sobie tak zrobiłam na brodzie, a teraz jest tylko mały sladzik.

Smaruj delikatnmi nawilżającymi, a nie drastycznymi napewno tak będzie lepiej

Powinno zniknąc policzki należą do tych mneijsc z których prszcze i slady lepiej schodzą

Edytowane przez karmazynka99
Czas edycji: 2010-05-30 o 21:15
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-30, 21:49   #3308
pikwa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 64
Dot.: Rozpaczliwie wołam o pomoc.

ja sie chcialam pozbyc pryszcza na brodzie i tak go intensywnie polewalam kwasem, ze solidny kawal skory sie wypalil.
wszystko sie wygoilo bez sladu.
radze Ci nie dotykaj, nie naciagaj i nie rozpaczaj.
spokojnie czekaj a powinno sie zagoic.
jak Ci sie cos przebarwi to kwasem to i juz.
pikwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-31, 09:21   #3309
Anielllka
Wtajemniczenie
 
Avatar Anielllka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 2 460
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam,
czy mogę prosić o ocene?
mam 28lat, na nosie i brodzie mam tragicznie tłustą skóre, na policzkach blisko nosa mam rozszerzone pory, poza tymi rejonami skóra chyba oki - choć przydałoby się nawilżenie
plan: odświezyć skóre, nawilżyć, zahamować wydzielanie zsebum

jeszcze nic z tego nie stosuję bo jestem w koncówce ciazy i mam zamiar zaczac po porodzie..

rano i wieczorem tonik: Hydrolat różany (róża stulistna)
co drugi dzień na noc: Tonik różano-mleczny AHA 8%
raz na tydzień: Maseczka wulkaniczna z limonką

do tego krem na dzień z filtrem (moze byc nas poczatek krem dla dzieci do opalania??https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-3...nce-SPF-30.htm
coś takiego tylko seria dla dzieci)
a na wieczór musze kupić krem - tylko ine wiem jaki - jakiś nawilzający?? możecie coś polecić?

co mam jeszcze dodać by odświezyc cere? mam wrazenie że jakaś szara jestem

będę wdzieczna za porade, czytam tu wszystkie wątki ale nie umię się połapać. Chciałabym troche złuszczyc skóre ale boję sie silnych kwasów bo nigdy ich nie stosowałam. Mam też sprzeczne informacje odnoście kwasu salicylowego przy karmieniu piersią

jeżeli palnełam jakąs głupote to przepraszam za ignorancje
__________________
„nie można nic nie robić, tylko dlatego, że nie można zrobić wszystkiego”
Anielllka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-31, 15:55   #3310
malinowa23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Ineso - dzięki, to tylko potwierdza jak mało jeszcze wiem :/

Jakim innym kwasem mogłabym zastąpić ten salicylowy w Effeclarze?
malinowa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-31, 15:58   #3311
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez malinowa23 Pokaż wiadomość
Ineso - dzięki, to tylko potwierdza jak mało jeszcze wiem :/

Jakim innym kwasem mogłabym zastąpić ten salicylowy w Effeclarze?
Jeżeli chodzi Ci o zwalczanie zaskórników to może Acne Derm (kwas azelainowy), a jeśli bardziej o delikatne złuszczanie i nawilżenie - tonik z kwasem PHA z BU. Ona nie są fotouczulające.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-31, 16:59   #3312
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Anielllka Pokaż wiadomość
Witam,
czy mogę prosić o ocene?
mam 28lat, na nosie i brodzie mam tragicznie tłustą skóre, na policzkach blisko nosa mam rozszerzone pory, poza tymi rejonami skóra chyba oki - choć przydałoby się nawilżenie
plan: odświezyć skóre, nawilżyć, zahamować wydzielanie zsebum

jeszcze nic z tego nie stosuję bo jestem w koncówce ciazy i mam zamiar zaczac po porodzie..

rano i wieczorem tonik: Hydrolat różany (róża stulistna)
co drugi dzień na noc: Tonik różano-mleczny AHA 8%
raz na tydzień: Maseczka wulkaniczna z limonką

do tego krem na dzień z filtrem (moze byc nas poczatek krem dla dzieci do opalania??https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-3...nce-SPF-30.htm
coś takiego tylko seria dla dzieci)
a na wieczór musze kupić krem - tylko ine wiem jaki - jakiś nawilzający?? możecie coś polecić?

co mam jeszcze dodać by odświezyc cere? mam wrazenie że jakaś szara jestem

będę wdzieczna za porade, czytam tu wszystkie wątki ale nie umię się połapać. Chciałabym troche złuszczyc skóre ale boję sie silnych kwasów bo nigdy ich nie stosowałam. Mam też sprzeczne informacje odnoście kwasu salicylowego przy karmieniu piersią

jeżeli palnełam jakąs głupote to przepraszam za ignorancje
Ja bym wybrała kwas BHA, jest bardziej polecany do tłustej skóry. Poza tym filtr (to juz wiesz ), a na szarość cery to może coś z wit C?
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-31, 18:46   #3313
malinowa23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Ineso - dziękuje za odp., zaopatrzę się
malinowa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-31, 21:10   #3314
Anielllka
Wtajemniczenie
 
Avatar Anielllka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 2 460
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Charlotte95 dziękuje za odpowiedz wybrałam kwas AHA bo chciałam go używać podczas karmienia piersią a tego BHA to chyba nie można

dzięki za info odnośnie witC dadam sobie jeszcze Żel hialuronowy z alantoiną i pantenolem 5% i będę uzywać go samego albo jako dadatek do kremu
__________________
„nie można nic nie robić, tylko dlatego, że nie można zrobić wszystkiego”
Anielllka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-31, 22:04   #3315
Trawa_cytrynowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Legionowo/Warszawa
Wiadomości: 361
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Anielllka Pokaż wiadomość
Charlotte95 dziękuje za odpowiedz wybrałam kwas AHA bo chciałam go używać podczas karmienia piersią a tego BHA to chyba nie można

dzięki za info odnośnie witC dadam sobie jeszcze Żel hialuronowy z alantoiną i pantenolem 5% i będę uzywać go samego albo jako dadatek do kremu
sam żel może wysuszać skórę, ściągać ją. Lepiej zmieszać z kremem lub olejem
__________________
Od czekania dusza rdzewieje.
C.R.Zafón
Trawa_cytrynowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 00:04   #3316
Anielllka
Wtajemniczenie
 
Avatar Anielllka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 2 460
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Trawa_cytrynowa Pokaż wiadomość
sam żel może wysuszać skórę, ściągać ją. Lepiej zmieszać z kremem lub olejem

Trawo dzięki za rade mam taki krem (jeszcze nie otwarty) https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...nti-Stress.htm to czy on nada się na noc z tym żelem? czy szukać czegoś lepszego?


zamówiłam jeszcze coś takiego http://biochemiaurody.com/sklep/serumoil-antiscar.html bo chce sobie troche brzuch tym maziać (mam nadzieje ze pomoze na rozstępy) - a może to będzie lepsze zamiast tego kremu na noc?
__________________
„nie można nic nie robić, tylko dlatego, że nie można zrobić wszystkiego”

Edytowane przez Anielllka
Czas edycji: 2010-06-01 o 00:45
Anielllka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 07:07   #3317
Trawa_cytrynowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Legionowo/Warszawa
Wiadomości: 361
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Anielllka Pokaż wiadomość

Trawo dzięki za rade mam taki krem (jeszcze nie otwarty) https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...nti-Stress.htm to czy on nada się na noc z tym żelem? czy szukać czegoś lepszego?


zamówiłam jeszcze coś takiego http://biochemiaurody.com/sklep/serumoil-antiscar.html bo chce sobie troche brzuch tym maziać (mam nadzieje ze pomoze na rozstępy) - a może to będzie lepsze zamiast tego kremu na noc?
To już według uznania Żel po prostu jest dodatkowym składnikiem jaki dorzucasz. Pamiętaj tylko, że mieszasz na dłoni tuż przed aplikacją (nie wpakuj żelu do kremu w słoiczku )
__________________
Od czekania dusza rdzewieje.
C.R.Zafón
Trawa_cytrynowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 07:15   #3318
Anielllka
Wtajemniczenie
 
Avatar Anielllka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 2 460
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

to jak przyjdzie to będę testować już doczytałam ze trzeba mieszać przed użyciem
dziękuję za pomoc - jesteś nieoceniona
__________________
„nie można nic nie robić, tylko dlatego, że nie można zrobić wszystkiego”
Anielllka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 08:01   #3319
gg22
Zakorzenienie
 
Avatar gg22
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 925
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dziękuję Inesco. Przeczytałam chyba wszystkie podwieszone info o filtrach i pierwsze co, to wybrałam się do apteki po próbki filtrów bioderma 50+ Photoderm Max i SVR Ecran Teinte50+. Dzięki wizażowi zaczne wkońcu dbać o swoją buźkę, dzięki hmmm jeszcze jedno, już wiem że niektóre podkłady mają substancje destabilizujące. Generalnie używam podkładu L'oreal true match i o niego jestem spokojna, ale kupiłam ostatnio Excipial i zastanawiam się jak on am siędo filtrów? nie jestem pewna ale ma chyba dwutlenku tytanu, a on tez działa destabilizująco czy się myle?
gg22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-01, 10:07   #3320
TLU
Zadomowienie
 
Avatar TLU
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 261
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Nej nie wiem, czy jeszcze zagladasz na watek i czy poparzenie jest nadal na etapie ranki, ale, jesli tak, proponuje smarowac to rano i wieczorem czystym kwasem hialuronowym az do calkowitego wygojenia (wlacznie ze zniknieciem zaczerwienienia swiezej skory) a wtedy blizny napewno nie bedzie. Poza tym nie smarowalabym tego niczym innym. Tak mi kiedys poradzil dermatolog i dziala.
TLU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 15:32   #3321
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Anielllka Pokaż wiadomość
Charlotte95 dziękuje za odpowiedz wybrałam kwas AHA bo chciałam go używać podczas karmienia piersią a tego BHA to chyba nie można

dzięki za info odnośnie witC dadam sobie jeszcze Żel hialuronowy z alantoiną i pantenolem 5% i będę uzywać go samego albo jako dadatek do kremu
Tylko jeśli go bedziesz stosować solo to koniecznie na mokra (wilgotną) skórę. Skuś się na olej, fajne są
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 22:43   #3322
Anielllka
Wtajemniczenie
 
Avatar Anielllka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 2 460
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Charlotte już sie na tyle rzeczy nakusiłam że tż mnie z domu wywalia olej mam na mojej następnej liście zakupowej
__________________
„nie można nic nie robić, tylko dlatego, że nie można zrobić wszystkiego”
Anielllka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-03, 10:09   #3323
Shha_e
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam i prosze doświadczone biochemiczki o ocenę mojej pielęgnacji

lat 30+, cera przetłuszczająca się z bardzo rozszerzonymi porami, zaskórnikami i krostkami, wcześniej przede wszystkim przed miesiaczką ale nie tylko miałam takie nacieki ropne na policzkach i linii żuchwy, ostatnio się nie pojawiają. Na czole przebarwienia jeszcze po zeszłych wakacjach.
- 1.5 miesiaca peelingów najpierw mlekowych potem migdałowych, po których zeszło mi kilka warstw skóry.. i dobrze..

RANO:
- płyn miceralny
-tonik migdałowy 10% z kwasem hialurynowym ,
-serum antyoksydacyjne na hydrolacie z głogu z pine barkna zmianę z zieloną herbatą i ekstraktem z soi (robię tygodnniową ilość i w każdym tygodniu zmieniam główny składnik)+ alfa arbutyna depigmentujaca + d pantenol + niacynamid
-acne derm
- filtr Avene 50+
- puder samorobiony a bazie skrobi,ostatnio bez podkładów

WIECZOREM
- płyn miceralny
- olejowe serum z witaminą C(tetraizopalmitynian ascorbinu z mazideł) + E na zmianę z /olejowym (jojoba lub migdałowy) serum depigmentujądym z dipalmitynianem kojowym+ kika kropel oleju jeżynowego i czarnej pożeczki/ retinolem 1% z wit E (co trzeci dzień)
- Acne derm

do tego raz w tygodniu planuję maskę algową i raz w tygodniu salipeg... gdzies bym też wepchnęła niezmydlalą frakcje oleju sojowego, boświetnie na nią reagowałam i maseczkę aspirynową ale tą ostatnią może zostawię na "przed jakimś wyściem" bo program pielęgnacji dość napięty i nie chcę przesadzić...

salipegu jeszcze nie stosowałam tak jak retinolu, dopiero bede zamawiać a acne derm od niedawna, więc nie jest tak że wszystko na raz tylko powoli wprowadzam...

Będę wdzięczna za uwagi i ocenę
__________________


... sky is the limit ...

Edytowane przez Shha_e
Czas edycji: 2010-06-03 o 10:23 Powód: bo
Shha_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-03, 16:13   #3324
Arrasando
Rozeznanie
 
Avatar Arrasando
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 772
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam,
po kilku ziołowych maseczkach z helfy i świetnych efektach po nich postanowiłam przerzucić się na naturalną pielęgnacje (w najbliższych dniach złoże zamówienie na BU i chciałam się upewnić czy taka pielęgnacja będzie odpowiednia.)

lat 20, cera mieszana - strefa T przetłuszczająca się policzki normalne. Pryszcze pojawiają się cały czas (jedne 'z chodzą' następne 'wychodzą') na szczęście nie jest ich dużo można powiedzieć, że są to pojedyncze wypryski... pojawiają się tylko w okolicy nosa.. na policzkach blisko nosa (dodatkowo rozszerzone pory) - tutaj jeśli się coś pojawi to zawsze podskórne pryszcze (jeden schodzi już ponad miesiąc strasznie opornie) i czasami na brodzie oraz nad ustami, sporadycznie na czole + zaskórniki na nosie.
Mój cel to zahamowanie przetłuszczania się, oczyszczenie cery, nawilżenie, wyrównanie kolorytu..

rano:
- hydrolat oczarowy
- olejek jojoba
- krem nawilżający (czy sam olejek wystarczy? zawsze używam kremu nawilżającego inaczej mam uczucie ściągnięcia na czole, policzkach i suche skórki na nosie)

wieczorem:
- hydrolat oczarowy
- mydło laurowe z czerwoną glinką myśle czy nie zastąpić pomarańczowym olejkiem myjącym...
- serum Lemon z olejkiem tamanu + żel hialuronowy 1% - czy np stosować sam olejek tamanu albo jakiś inny typu pachnotka, neem - antybakteryjne. ?
- punktowo na pryszcze stosuje olejek z drzewa herbacianego

i to by było chyba na tyle... co do maseczek to mam kilka sprawdzonych z helfy.
Dziękuje za wszystkie porady
__________________
`there's a big
a big hard sun beating on the big people
in the big hard world
..`
Arrasando jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-03, 21:34   #3325
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Arrasando - serum lemon jest z kwasem BHA, więc wymaga wysokiej ochrony przeciwsłonecznej, a najlepiej na lato sobie je darować.
A może wpadniesz do nas na wątek krakowski? Czasem robimy wspólne netowe zakupy, z BU też planujemy.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-03, 23:06   #3326
Arrasando
Rozeznanie
 
Avatar Arrasando
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 772
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Arrasando - serum lemon jest z kwasem BHA, więc wymaga wysokiej ochrony przeciwsłonecznej, a najlepiej na lato sobie je darować.
mhm ok a jakieś inne serum z BU nadaje się na lato? np ten na blizny... jakie Ty byś poleciła?

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
A może wpadniesz do nas na wątek krakowski? Czasem robimy wspólne netowe zakupy, z BU też planujemy.
ok to jest ten wątek? https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=426603
__________________
`there's a big
a big hard sun beating on the big people
in the big hard world
..`
Arrasando jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-04, 08:32   #3327
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Arrasando Pokaż wiadomość
Witam,
po kilku ziołowych maseczkach z helfy i świetnych efektach po nich postanowiłam przerzucić się na naturalną pielęgnacje (w najbliższych dniach złoże zamówienie na BU i chciałam się upewnić czy taka pielęgnacja będzie odpowiednia.)

lat 20, cera mieszana - strefa T przetłuszczająca się policzki normalne. Pryszcze pojawiają się cały czas (jedne 'z chodzą' następne 'wychodzą') na szczęście nie jest ich dużo można powiedzieć, że są to pojedyncze wypryski... pojawiają się tylko w okolicy nosa.. na policzkach blisko nosa (dodatkowo rozszerzone pory) - tutaj jeśli się coś pojawi to zawsze podskórne pryszcze (jeden schodzi już ponad miesiąc strasznie opornie) i czasami na brodzie oraz nad ustami, sporadycznie na czole + zaskórniki na nosie.
Mój cel to zahamowanie przetłuszczania się, oczyszczenie cery, nawilżenie, wyrównanie kolorytu..

rano:
- hydrolat oczarowy
- olejek jojoba
- krem nawilżający (czy sam olejek wystarczy? zawsze używam kremu nawilżającego inaczej mam uczucie ściągnięcia na czole, policzkach i suche skórki na nosie)

wieczorem:
- hydrolat oczarowy
- mydło laurowe z czerwoną glinką myśle czy nie zastąpić pomarańczowym olejkiem myjącym...
- serum Lemon z olejkiem tamanu + żel hialuronowy 1% - czy np stosować sam olejek tamanu albo jakiś inny typu pachnotka, neem - antybakteryjne. ?
- punktowo na pryszcze stosuje olejek z drzewa herbacianego

i to by było chyba na tyle... co do maseczek to mam kilka sprawdzonych z helfy.
Dziękuje za wszystkie porady
Moim zdaniem rano olej powinnaś zamienić na filtr i wtedy będziesz mogła używać Lemona. Wybrałabym olejek myjacy z BU. Poza tym kolejnośc - najpierw mydło/olejek, potem hydrolat.
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-04, 09:32   #3328
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Arrasando Pokaż wiadomość
mhm ok a jakieś inne serum z BU nadaje się na lato? np ten na blizny... jakie Ty byś poleciła?
ok to jest ten wątek? https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=426603
Tak, to ten wątek - nie bój się nas
Niestety ja nic z serum nie testowałam (dawne Flavo C i mnie pozapychało, więc się zraziłam, może spróbuję lemonka po wakacjach). Ja bym na Twoim miejscu stopniowo wprowadzała nowe produkty, bo inaczej nie będziesz wiedzieć na co cera dobrze reaguje a na co źle. Zostawiłabym na noc tylko olejki i hydrolaty. Na dzień zamiast kremu nawilżającego, tylko filtr. A jak boisz się, że za mało nawilżenia to kup sobie Humektan w aptece - możesz pod filtr stosować albo pod oleje na noc.

Cytat:
Napisane przez Charlotte95 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem rano olej powinnaś zamienić na filtr i wtedy będziesz mogła używać Lemona..
Możesz mi wytłumaczyć dlaczego bez informowania o ryzyku doradzasz stosowanie kwasu latem? Pomimo ochrony przeciwsłonecznej (rygorystyczne przestrzeganie zasad filtrowania jest dość uciążliwe i w efekcie zawsze chronimy trochę za mało skórę) przy stosowaniu kwasu BHA można narazić się na przebarwienia.
Arrasando nie ma jakichś poważnych problemów z cerą i nie wydaje mi się, żeby kwas był jej konieczny.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-04, 17:15   #3329
Arrasando
Rozeznanie
 
Avatar Arrasando
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 772
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Zostawiłabym na noc tylko olejki i hydrolaty. Na dzień zamiast kremu nawilżającego, tylko filtr. A jak boisz się, że za mało nawilżenia to kup sobie Humektan w aptece - możesz pod filtr stosować albo pod oleje na noc.
Aktualnie testuje krem nawilżający z Yves Rocher i jest całkiem niezły
To zrobie tak jak mówisz - olejki na noc... tylko mam jeszcze jedno pytanie. Moge stosować np jojobe na całą twarz a potem olejek tamanu miejscowo? Nie powinny chyba sobie "nawzajem przeszkadzać" - że tak to ujmę niestety, ale coś antybakteryjnego musze stosować.
__________________
`there's a big
a big hard sun beating on the big people
in the big hard world
..`
Arrasando jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-04, 18:24   #3330
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Arrasando Pokaż wiadomość
Moge stosować np jojobe na całą twarz a potem olejek tamanu miejscowo? Nie powinny chyba sobie "nawzajem przeszkadzać" - że tak to ujmę niestety, ale coś antybakteryjnego musze stosować.
Spytaj o to na wątku poświęconym sklepowi BU.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-25 19:31:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:17.