Trądzikowy wrażliwiec :((( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-10-20, 15:17   #1
Smallwitch
Raczkowanie
 
Avatar Smallwitch
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Mielec town
Wiadomości: 398

Trądzikowy wrażliwiec :(((


Jestem wrażliwcem ale mam problem z przetłuszczaniem się buzi oraz z syfkami. No i najgorsze jest to że nie istnieje krem który by dobrze wpływał na moją buzię. Jestem skazana na nieuzywanie kremów. Ktoś powie "no to trzeba sprawdzać składy" a ja wam powiem że ja zawsze patrze na składy i wiem co mnie w 100% zapcha...ale niestety nawet kremy beztłuszczowe i potencjalnie niezapychające tez mnjie zapychają.....skóra mi się od razu robi tłusta, szara a pory stają sie olbrzymie.
Dermatolog mi przepisywał kwas azelainowy(jedynie ten jakoś bardzo mi nie szkodzi), retinoidy, antybiotyki itp. Nic mi nie pomogło. Zorac stosowałam 10 miesięcy i wcale nie było lepiej a wrecz miałam wysyp przez całe 10 miesięcy. Czy ja jestem jakimś dziwadłem? Czytam jak wszyscy pisza ze po kwasach i retinoidach wszystkim wszystko zeszło a ja sobie retinoidami zniszczyłam buzię i mam nierówną skórę po wysypach. Dopiero zaczeło byc lepiej po całkowitym odstawieniu retinoidów.
Naprawde dużo wiem o kwasach i retinoidach, wiem jak się je stosuje i ze na poczatku nie jest kolorowo...wiem wszystko o filtrach, o składach....wszystkiego jestem świadoma.....
To jest taki wątek trochę do wyżalenia się bo niestety mam pecha...i to co na prawie wszystkich dobrze działa , na mnie działa źle.
Chciałam też spytać osoby które tak jak ja są wrażliwcami z syfkami i nie toleruja retinoidów i krasów...co używacie? bo ja już naprawde nie wiem co wymyśleć......
__________________
"The true measure of a man is how he treats someone who can do him absolutely no good."
Smallwitch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-20, 18:47   #2
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Trądzikowy wrażliwiec :(((

Mnie tez prawie wszystko zapycha(mam wielka sklonnosc do zapchanych porow) i jestem strasznym wrazliwcem,po wielu poszukiwaniach znalazlam kilka kosmetykow ktorych sie trzymam i z moja cera jest lepiej ale nie idealnie:

Peeling:Kanebo silk peeling powder(super dla wrazliwcow)mechanicznych moja skora nie zniesie.
Krem:uzywam mleczka avene spf 50(ale nakladam go w mminimalnej ilosci-gdy naloze wiecej nie sprawdza sie)
Kwasyy:tutaj sie sprawdzil kwas glokolowy 12% ale uzywany cieniutka warstwa tylko na noc i nie codziennie tylko co 2 albo co 3 dni.
Witamina C-niestey po jakims czasie mnie uczulila(szukam teraz mniejszego stezenia )
Retinoidy-nie probowalam(boje sie)
Nawilzacz(uzywam tylko olejku z rozy(ma jeden skladnik) ale tylko na suche partie twarzy(gdy uzyje na cala twarz mam wysyp)
Zmywanie makijazu(tutaj uzywam plynu dwufazowego Boots no7-jedyny ktory znalazlam i mnie nie zapycha(aprobowalam juz wszystkiego- LRP Avene itp)
Maseczka-z glinki zielonej (boots botanics)-swietnie zweza pory

Aha nie znalazlam jeszce idealnego podkladu-wszytko mnie zapycha po jakims czasie-uzywam tylko pudru sypkiego EL Lucidity-ten mnie nie zapycha

Wiem ze kazda skora jest inna ale moze Ci to pomoze-z moja skora jest tak ze im mniej uzywam tym lepiej.Tez mnie czasem wkurza ilosc kosmetykow ktore sie nie sprawdzily i zalegaja w szafkach.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-20, 19:49   #3
Laity
Wtajemniczenie
 
Avatar Laity
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 2 040
Smile Dot.: Trądzikowy wrażliwiec :(((

Ja swojego czasu też nie mogłam stosować żadnego kremu, z racji zapychania właśnie. Dopiero przy braniu Aknenorminu zmuszona byłam czymś się nawilżać. I wtedy zaczęłam używać Garnier Ultraświeżość (żel-krem) do cery normalnej i mieszanej. Polecam, bo ma naprawdę leciutką konsystencję. Później przeszłam na Garnier Nutridermist - podobna konsystencja + matowienie, a obecnie nakładam żel witaminowy na trądzik - Accos.

U mnie te produkty spisały się na 5+, a również mam cerę wrażliwą, skłonną do zapychania.
__________________
Don't be the girl who needs a man.
Be the girl a man needs.

Laity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-22, 14:11   #4
Smallwitch
Raczkowanie
 
Avatar Smallwitch
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Mielec town
Wiadomości: 398
Dot.: Trądzikowy wrażliwiec :(((

Zaciekawiłas mnie tym Accosem bo widziałam go kiedys w aptece i się zastanawiałam co to moze być...
__________________
"The true measure of a man is how he treats someone who can do him absolutely no good."
Smallwitch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-22, 19:00   #5
Laity
Wtajemniczenie
 
Avatar Laity
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 2 040
Dot.: Trądzikowy wrażliwiec :(((

Cytat:
Napisane przez Smallwitch Pokaż wiadomość
Zaciekawiłas mnie tym Accosem bo widziałam go kiedys w aptece i się zastanawiałam co to moze być...
Moja dermatolog poleca go nawet na zdrową skórę, ponieważ zawiera witaminę PP, w czystej postaci zdaje się, i generalnie dobrze wpływa na skórę.

Ja również bardzo go sobie chwalę. Szybko się wchłania i sprawia, że cera pod palcami jest taka aksamitna i gładka.

Kosztuje ok. 20zł, więc spokojnie można zakupić i wypróbować u siebie. W razie czego, można wykorzystać do stosowania na inne części ciała
__________________
Don't be the girl who needs a man.
Be the girl a man needs.

Laity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-23, 20:42   #6
Bezelka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 238
GG do Bezelka
Dot.: Trądzikowy wrażliwiec :(((

Właśnie zastanawiam sie nad tym Accosem
Używacie go na dzień? Kładziecie jeszcze na to krem?
Bezelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-23, 21:34   #7
holo
Przyczajenie
 
Avatar holo
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3
Dot.: Trądzikowy wrażliwiec :(((

Nie martw sie ,bierz próbki gdzie sie da i na pewno znajdziesz coś co ci odpowiada.
Ja mam podobną sytuację.Mam łojotokowe zapalenie skóry+ atopię(szalone połączenie),skórę wrażliwą,alergiczną i popękane naczynka itp.
Nie mam wielkiego trądziku,wszystko koncetruję sie wokół nosa i brody,czasem coś na policzku( po czym oczywiscie zostają piękne przebarwienia bo cerę mam bardzo jasną) ale jakaś pani dermatolog chciała mi przepisywać tetracykliny( konska dawka)+ izotrexin i brevoksyl na zmianę nakładane na nerwalgiczne miejsca.Stosuję to sobie od roku,teraz juz nie tak regularnie,raczej jak cos wyskoczy.
Nie toleruję wody i mydła więc twarz myję Cetaphilem a potem nakładam krem z wiesiołka,Alantan albo Cetaphil MD.Tylko te toleruję,inne mnie strasznie zapychają a wolę unikać połaczenia suche czerwone plamy+wysyp pryszczy.
Chociaz czasami w drastycznych sytuacjach sięgam po Sudokrem albo Linomag.
holo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-10-24, 09:22   #8
Laity
Wtajemniczenie
 
Avatar Laity
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 2 040
Dot.: Trądzikowy wrażliwiec :(((

Cytat:
Napisane przez Bezelka Pokaż wiadomość
Właśnie zastanawiam sie nad tym Accosem
Używacie go na dzień? Kładziecie jeszcze na to krem?
Używam na dzień, kremu już nie nakładam.
__________________
Don't be the girl who needs a man.
Be the girl a man needs.

Laity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-25, 13:36   #9
Smallwitch
Raczkowanie
 
Avatar Smallwitch
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Mielec town
Wiadomości: 398
Dot.: Trądzikowy wrażliwiec :(((

to trzeba bedzie ten Accos sprawdzić
__________________
"The true measure of a man is how he treats someone who can do him absolutely no good."
Smallwitch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-28, 18:38   #10
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Trądzikowy wrażliwiec :(((

...mi pomaga Nuxe, Creme Etincelante Soin Peeling Eclat (Rozświetlająca pielęgnacja złuszczająca dla skóry z niedoskonałościami) co prawda ma delikatne kwasy owocowe i cukrowe....ale nie robi mi krzywdy,a nawet uspokaja moje nadreaktywne naczynka,łagodzi o oczyszcza delikatnie skóre... nooo jestem pod wrazeniem tego kremu
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:01.