Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - Strona 96 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-03-23, 14:30   #2851
chise
Wtajemniczenie
 
Avatar chise
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 965
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Aniu, dużo zdrowia dla Ciebie

Cytat:
Napisane przez mogwaica Pokaż wiadomość
Pozwolę sobie zacytować Anię:
PEG jest ważny do 24.01.2010 - trzymaj go gdziekolwiek - w lodówce tężeje jak masło

Chisejakże Ci zazdroszę tak wielu wyborów przy kremie.Ja byłabym zadowolona gdyby choć jeden mi spasował.
A które już kremy próbowałaś?
chise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-23, 16:05   #2852
mogwaica
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 521
GG do mogwaica
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez chise Pokaż wiadomość
Aniu, dużo zdrowia dla Ciebie


A które już kremy próbowałaś?
LRP hydraphase legere, humektan, nivea visage.Narazie tyle.Ktoś bedzie gonił za OT
__________________
Im niższa kultura tym naśladownictwo bardziej rozwinięte...


mogwaica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-23, 16:23   #2853
cala w trawie
Raczkowanie
 
Avatar cala w trawie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Bournemouth
Wiadomości: 63
GG do cala w trawie
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Witam wszystkich!
Wlasnie siedze w domu juz 3 dzien po peelingu chemicznym blue peel i mam bardzo duzo czasu do zabicia wiec chetnie podziele sie swoim stanem z innymi, byc moze zainteresowanymi takim zabiegiem. Oczywiscie najbardziej beda was interesowac efekty ale do tego jeszcze kilka dni.
W skrocie zdecydowalam sie na peeling zeby usunac blizny potradzikowe, wybralam zabieg blue peel bo podobno pomaga kontrolowac glebokosc nakladania kwasu lepiej niz zwykly TCA. Lekarz stwierdzil ze bedzie musial nalozyc mi 2 warstwy, niestety nie wytrzymalam do konca nakladania 2 warstwy - strasznie palilo!!!! Zgodzilam sie na druga aplikacje na policzki gdzie mialam najwiecej blizn. Troche zaluje ze tak spenialam. Tyle kasy a jak nie bedzie efektu to moge byc tylko sama zla na siebie...
Dzien trzeci - niebieski kolor zszedl ale twarz jest dosc opuchnieta, bardzo sciagnieta, do tego stopnia ze nie moge jest (tylko malutkie keski) ani sie smiac, ale czuje sie dobrze. Nie trace wiary w lepsze jutro
cala w trawie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-23, 16:29   #2854
chise
Wtajemniczenie
 
Avatar chise
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 965
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez mogwaica Pokaż wiadomość
LRP hydraphase legere, humektan, nivea visage.Narazie tyle.Ktoś bedzie gonił za OT
ups

To, żeby nie gonili powiem, że zrobiłam 20% salipegu Szczypało minimalnie, wytrzymałam 10 minut i zmyłam. Nałożyłam krem i czekam, co będzie dalej.
chise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-23, 17:28   #2855
antunka
Zakorzenienie
 
Avatar antunka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 088
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez chise Pokaż wiadomość

To, żeby nie gonili powiem, że zrobiłam 20% salipegu Szczypało minimalnie, wytrzymałam 10 minut i zmyłam. Nałożyłam krem i czekam, co będzie dalej.
Koniecznie zdawaj relacje!
Ja jednak spasuje dzisiaj z peelingiem. Przeraziła mnie wizja całego tygodnia wśród ludzi z łuszczącą facjatą (choćby minimalnie ale jednak). Więc zabieg przekładam na czwartek bo już wole straszyć ludzi w weekend.
antunka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-23, 17:34   #2856
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez chise Pokaż wiadomość
Super Już nie mogę doczekać się PEGu od kilku tygodni nakładamy z mamą Atrederm i obie jesteśmy zadowolone. Mamie od razu poprawiła się skóra. Kremy lepiej się wchłaniają i odczuwa lepsze nawilżenie. Jak jeszcze dołączymy salipega Tato tylko patrzy się na nasze eksperymenty takimi oczami
Aniu, mam zamiar bratu zrobić salipega, żeby zlikwidować mu zaskórniki i spłycić blizny. Tylko, że on nawet na zwykły acne derm reagował: "ałć szczypie" i zastanawiam się od jakiego stężenia zacząć? 15%? Doradziłabyś?
a na co uzywasz atredermu? sama sie nad nim zastanawiam, mam tlusta cere i zaskorniki.

Mysle nad takim programem atre 2x w tygodniu, peelingi na pegu i nawilzanie.

Do nawilzania takiego podstawowego mam krem ziaja calma HLC bardzo fajny lekki, ostatnio kupilam AA therapy tradzik tez fajny i nawilza naprawde ale jak zaczne sie peelingowac to bedzie za malo, czy mi sie wydaje czy ktos polecal alantan krem? chyba sie w niego zaopatrze

a co do filtrow uzywalam roznych z probek ale chyba sie skosze na Lirene family 50+, bardzo chwalony ale obawiam sie sama nie wiem dlaczego, te silikony moze ktoras z tego watku go miala badz ma?
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-23, 17:44   #2857
effa_j
Wtajemniczenie
 
Avatar effa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 818
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Filtry to tak indywidualna kwestia ,musisz sama wybrać.
effa_j ,to ma być do tłustej,czy już ją przesuszyłaś kwasami
Słyszałam o biodermie do tłustej skóry,ponoć cudo, ale SPF 40+
Kolorowe Biodermy ,tragedia. Bardzo ładne po nałożeniu, potem wszystko się zlewa,jak zły podkład.
Krem Aveny ,to dla mnie klajster do

Ja kocham La Roche ,krem Anthelios XL 50+, czekam do wiosny,może jeszcze jakaś lepsza wersja się pojawi.
A to co stosowałaś do tej pory ,to ci nie pasuje
raczej do tlustej do tej pory testowalam baze pod makijaz MAC z filtrem 50 a aktualnie LRP anthelios xl 50+ z ktorego srednio jestem zadowolona bo sie swiece po niej a 40 to nie wystraczajaca ochrona przy kwasach???
effa_j jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-23, 17:45   #2858
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez chise Pokaż wiadomość
Super Już nie mogę doczekać się PEGu od kilku tygodni nakładamy z mamą Atrederm i obie jesteśmy zadowolone. Mamie od razu poprawiła się skóra. Kremy lepiej się wchłaniają i odczuwa lepsze nawilżenie. Jak jeszcze dołączymy salipega Tato tylko patrzy się na nasze eksperymenty takimi oczami
Cytat:
Napisane przez chise Pokaż wiadomość
Aniu, mam zamiar bratu zrobić salipega, żeby zlikwidować mu zaskórniki i spłycić blizny. Tylko, że on nawet na zwykły acne derm reagował: "ałć szczypie" i zastanawiam się od jakiego stężenia zacząć? 15%? Doradziłabyś?
To, żeby nie gonili powiem, że zrobiłam 20% salipegu Szczypało minimalnie, wytrzymałam 10 minut i zmyłam. Nałożyłam krem i czekam, co będzie dalej.
Fajne w salipegu jest to, nie wymaga lanoliny jak inne wytrawiające na wskroś peelingi. Wystarczy treściwszy krem (Ava Mustela norcza na przykład albo linolantan czy zwykła Calma HLC od Ziaji).
Brata potraktuj 20% - chłopy ponoć mają wyższy próg wrażliwości bólowej - ponoć, bo przypuszczam, że wątpię


Cytat:
Napisane przez mogwaica Pokaż wiadomość
Ja dopiero czekam na mój Peg.Ale mam pytanko: jak to jest z tą wazeliną czy lanoliną?Bardziej niż kwasów boję sie tych natłuszczaczyjako ze walczę z zaskórnikami to czy nie zrobię sobie welkiego wysypu po tej wazelinie np?Nadal szukam kremu nawilżającego , który nie robi mi krzywdy lecz jak dotąd z marnym skutkiem.Podejrzewam ze szkodzi mi gliceryna
Jak wyżej Mogwaica
Lanolinę czy inne smary można sobie naprawdę darować. Dziecinny Gesicht Creme nagietkowy z Babydream mi na przykład zupełnie wystarcza, albo ukochana Ava.

Cytat:
Napisane przez antunka Pokaż wiadomość
Dostałam swój PEG
Aniu wszystko jest w jak najlepszym porządku. Butelka faktycznie super hehe. Czyli dziś wieczorem robię eksperyment.
Pozdrawiam i dziękuję za zorganizowanie akcji
Na zdrowie Antunka, z gładkim pozdrowieniem

Cytat:
Napisane przez chise Pokaż wiadomość
Hej Mogwaica Odnośnie natłuszczaczy, to loteria i tylko metoda prób i błędów zobaczysz czy Cię coś zapcha czy nie. Lubię krem sutkowy z Rossmanna, Linomag, ostatnio kupiłam krem dla dzieci z nagietkiem:, który był tu polecany I niezmiernie uwielbiam maść z witaminą A.
Zgadzam się w calej rozciągłości

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Aniu- dziękuje za peg .Prosze napisz gdzie go przechowywać,
i termin ważności.
Data ważności: 24.01.2010. Ja przechowuję peg w szafce w plastikowej butelce podobnej urody
A gotowy roztwór stoi sobie w łazience (robię zawsze na zapas 20-30 ml w szklanym słoiczku po Salidermie) i czeka.
Na plecy czy inne członki nakładam przed kąpielą i łażę z tym ile się da, a na twarz nakładam pędzlem seforowym do podkładu, na kwadrans, na półgodziny.

Staram się jednorazowo nie nakładać na duże powierzchnie ciała, np. dziś plecy, jutro dekolt, innym razem gęsia skórka na tyłku, itp.

Czekam niecierpliwie na doniesienia z frontu walki o gładkość
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-24, 06:38   #2859
aliś
Zadomowienie
 
Avatar aliś
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 878
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

!
__________________
7.04.2013 Brunio


Edytowane przez aliś
Czas edycji: 2009-03-24 o 12:23 Powód: przeniesienie na inny watek
aliś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-24, 10:17   #2860
Dorota-Coco
Zakorzenienie
 
Avatar Dorota-Coco
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 9 631
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

AniuM69 - dedykuje Ci te fotke.

Oto jak pieknie podpisal moj Mily toto, co od Cię przyszlo, a co znalawszy wczoraj wieczorem w lodowce zapytal - dlaczego pomiedzy oliwkami i sosem sojowym siedzi plyn do plukania...
Ja mu na to, ze to mojego ciala gladkosprawca bedzie i ze toto jest niebezpieczne, wiec prosze aby podpisal jakos.
To podpisal.
Usmialam sie jakem zajrzala ponownie do lodowki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg dla ani.jpg (38,7 KB, 171 załadowań)

Edytowane przez Dorota-Coco
Czas edycji: 2009-03-24 o 10:18
Dorota-Coco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-24, 13:26   #2861
mogwaica
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 521
GG do mogwaica
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Dorota-Coco Pokaż wiadomość
AniuM69 - dedykuje Ci te fotke.

Oto jak pieknie podpisal moj Mily toto, co od Cię przyszlo, a co znalawszy wczoraj wieczorem w lodowce zapytal - dlaczego pomiedzy oliwkami i sosem sojowym siedzi plyn do plukania...
Ja mu na to, ze to mojego ciala gladkosprawca bedzie i ze toto jest niebezpieczne, wiec prosze aby podpisal jakos.
To podpisal.
Usmialam sie jakem zajrzala ponownie do lodowki
__________________
Im niższa kultura tym naśladownictwo bardziej rozwinięte...


mogwaica jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-24, 15:23   #2862
Annaluka
Zakorzenienie
 
Avatar Annaluka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 010
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Aniu Dziękuję Ci bardzo
PEG dotarł Butelka - faktycznie kojarząca się

To teraz tak na szybko podsumowanie (głównie to słowa Ani).

PEG - glikol polietylenowy 400


Do czego to?

PEG stosowany jest m.in. przy leczeniu oparzeń, łatwo więc można sobie wyobrazić jego łagodność.

W połączeniu z dość inwazyjnym kwasem, użycie PEGU powoduje, że kwas robi swoje bez przykrych następstw w postaci podrażnień i wzmożonego złuszczania, a każdy inny rozpuszczalnik salicyla (alkohol, glikol etylenowy bądź butylenowy) wręcz przeciwnie.

SALIPEG

Instrukcja obsługi

Peeling salicylowy na PEGu
(ciężar właściwy pegu400 - 1.13g.ml)

5ml mieszanki:
10% - 4,6 ml pegu - 0,4 ml kwasu
15% - 4,4 - 0,6
20% - 4,18 - 0,82
25% - 3,96 - 1,04
30% - 3,74 - 1,26 ml kwasu


Mieszać najlepiej w gorącej kąpieli, bo salicyl to trudny przeciwnik, mnie raz rozpuszcza się bosko, innym razem za nic nie chce.

Robię tak: wlewam do szklanej butelki odmierzoną ilość rozpuszczalnika (PEG), wsypuję kwas i potrząsam, wstawiam zakręconą flaszkę do szklanki z gorącą wodą i co jakiś czas potrzepuję nią energicznie

Kwas odmierzamy upychając go w strzykawce - przy małych ilościach najlepsza jest taka chudzieńka ale dokładna dla cukrzyków.


Ja przechowuję peg w szafce w plastikowej butelce podobnej urody
A gotowy roztwór stoi sobie w łazience (robię zawsze na zapas 20-30 ml w szklanym słoiczku po Salidermie) i czeka.
Na plecy czy inne członki nakładam przed kąpielą i łażę z tym ile się da, a na twarz nakładam pędzlem seforowym do podkładu, na kwadrans, na półgodziny.

Po nałożeniu wytrzymujemy tyle ile damy radę, a potem zmywamy letnią/zimną wodą (nie trzeba mydłem; można umyć buzię łagodnym żelem).

Nawilżanie po:
- Ava Mustela norcza
- Linolantan
- Calma HLC od Ziaji
- Gesicht Creme nagietkowy z Babydream

Uwagi:

Jedna uwaga - chrońcie usta - najlepiej posmarować czymś tłustym, zwłaszcza kąciki - mnie weterance wskutek nieuwagi się zdarzały przykre "zajady" popeelingowe, więc przestrzegam lojalnie.

Podsumowując:

Salicyl na PEGU:
- nie szczypie, nie piecze, nie podrażnia jak etanol czy inne glikole (peg stosuje się przy leczeniu oparzeń, jest składnikiem kropli nawilżających do oczu itepe),
- nie ma buraka,
- skóra łuszczy się minimalnie a gęba wygląda jakby zeszło tych warstw kilka,
- pięknie zmniejsza pory,
- nie wiąże krawatów, niestety

Motto:

Na zaskórniki to tylko salicyl, jako jedyny może się rozprawić z przytkanymi łojem porami. Migdał za cienki w uszach





Jak coś to proszę poprawić Czemu nie mamy jeszcze osobnego wątku o salicylu?
__________________
Wszyscy mają bloga - mam i ja
Bella Beauty

Edytowane przez Annaluka
Czas edycji: 2009-04-10 o 10:39
Annaluka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-24, 17:17   #2863
ania170de
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 65
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Czy mógłby mi ktoś podać przepis na tonik migdałowy 10% z żelem hialuronowym,szukam szukam i nigdzie nie moge znalezć,a czy skóre pod oczami też można nim przemywać?Z góry dziękuje za odpowiedz
ania170de jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-24, 20:47   #2864
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

zajrzyj na mazidla powinien byc przepis www.mazidla.com

Annaluka super podsumowanie

ja swoj peg w piatek ujrze, a nie wiem kiedy pierwszy peeling zrobie, boje sie kupie lepszy filtr i zaczynam nie moge sie doczekac!
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-24, 21:06   #2865
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Annaluka, śiwetnie wszystko zebrałas do kupy


A ja właśnie ide '' rozdziewiczyć '' Peg, to znaczy nałożyć sobie 20 % salipegu na czółko, jest grzywka więc w razie czego szkody będą ukryte
Jak będzie wszystko cacy, to za dwa dni nakładam na cały pyszczek
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-24, 21:08   #2866
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Dorota-Coco Pokaż wiadomość
AniuM69 - dedykuje Ci te fotke.

Oto jak pieknie podpisal moj Mily toto, co od Cię przyszlo, a co znalawszy wczoraj wieczorem w lodowce zapytal - dlaczego pomiedzy oliwkami i sosem sojowym siedzi plyn do plukania...
Ja mu na to, ze to mojego ciala gladkosprawca bedzie i ze toto jest niebezpieczne, wiec prosze aby podpisal jakos.
To podpisal.
Usmialam sie jakem zajrzala ponownie do lodowki
- boskiego masz chłopa!
Mój już nie reaguje nawet i nie dziamdzia mnie i synowi: "Se narobicie..."
Chyba zobojętniał...

Donoś Dor koniecznie jakie wrażenia (nie z oglądania butli oczywiście - bo te wiadomo)

Pozdróweczka

Cytat:
Napisane przez Annaluka Pokaż wiadomość
Aniu Dziękuję Ci bardzo
PEG dotarł Butelka - faktycznie kojarząca się
Hehe - kamień i rdza - ale zabezpieczenie przed dziećmi i ciekawskimi ma nawet

Podsumowanie - dobra robota!
Może faktycznie założymy wątek o salicylu?
Zbyt piękny jest by tonął w powodzi jakichś miękkich kwasów typu migdał.

Edytowane przez AniaM69
Czas edycji: 2009-03-24 o 21:09
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-24, 21:18   #2867
kasia083
Zadomowienie
 
Avatar kasia083
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 817
GG do kasia083
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Dorota-Coco Pokaż wiadomość
Oto jak pieknie podpisal moj Mily toto, co od Cię przyszlo, a co znalawszy wczoraj wieczorem w lodowce zapytal - dlaczego pomiedzy oliwkami i sosem sojowym siedzi plyn do plukania...
J


Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość
-
...Może faktycznie założymy wątek o salicylu?
Zbyt piękny jest by tonął w powodzi jakichś miękkich kwasów typu migdał.
To ja trochę "podtopię" swoim migdałkiem
Ostatnio zrobiłam sobie mocniejszy tonik (tak ze 2 razy). Dalej smaruję się tym 2 razy dziennie. Już mam troszkę mocniejsze łuszczenie, ale dalej minimalne... Dziś wieczorem przed wyjściem z domu miałam mała awarię, bo jak nigdy miałam całą brodę w skórkach a cały dzień wyglądałam ok, tylko w tedy... musiałam szybko zmyć puder (z samej brody) zakremować to i spowrotem dać puder Sposób ten okazał się dobry na takie awarię, bo do teraz nie widać tych skórek
__________________
Od dawna nie korzystam z tego profilu na wizażu tylko z innego.
kasia083 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-24, 21:28   #2868
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Jest i nowy wątek
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...5#post11611465

Salimaniaczki - zapraszam
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-25, 17:54   #2869
antunka
Zakorzenienie
 
Avatar antunka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 088
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Chise i jak salipeg?? Ja zrobiłam przed chwilą 30% o czym doniosłam już na nowym wątku salicylowym. Ale jestem ciekawa jak u Ciebie efekty? Twarz jest ściągnięta, przesuszona? Nastąpilo łuszczenie? Donoś bom ciekawa istota
antunka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-25, 18:17   #2870
Paweek
Raczkowanie
 
Avatar Paweek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 41
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

a czy znacie jakas metode aby ten kwas był gęstszy? bardzo by mi to pomogło. pytanie chyba głównie do Ani apropos powiesz mi tą "mocniejszą" rzecz na blizny, ktora bałas mi sie wczesniej powiedziec?
pzdr
Paweek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-25, 18:45   #2871
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Żadna tajemnica, miałam na myśli kwas trójchlorooctowy. Poczytaj o domowym TCA na LU - koniecznie - bo to już nie są żarty, można się oszpecić do końca życia.

Zagęścić salicyla możesz poprzez użycie jako rozpuszczalnika glikolu zamiast alkoholu. Migdała można zżelować jakimś zagęstnikiem typu guma ksant.
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-25, 20:00   #2872
One_LoVe
Zakorzenienie
 
Avatar One_LoVe
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 754
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Annaluka super, że wszystko co powinnyśmy wiedzieć o salicylu złożyłaś w jednej wiadomości, wielkie podziękowania też dla Ani, bo wszystkie te informacje pochodzą chyba od niej.
Ja czekam na swój PEG, jak moja skóra dojdzie do porządku po salicylu na spirycie, to zacznę zabawę z pegiem.

Pozdrawiam.
__________________
..że SŁOWA mogą budzić nowy dzień!

Kosmetyki na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016
One_LoVe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-25, 21:11   #2873
forever21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Witam,
też własnie szukam czegoś silnie nawilżającego bo po kwasie pirogronowym mi się skóra łuszczy. Czy są jeszcze jakieś sugestie poza AA therapy trądzik albo ziaja calm? pozdrawiam
forever21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-25, 21:40   #2874
chise
Wtajemniczenie
 
Avatar chise
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 965
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość
Fajne w salipegu jest to, nie wymaga lanoliny jak inne wytrawiające na wskroś peelingi. Wystarczy treściwszy krem (Ava Mustela norcza na przykład albo linolantan czy zwykła Calma HLC od Ziaji).
Brata potraktuj 20% - chłopy ponoć mają wyższy próg wrażliwości bólowej - ponoć, bo przypuszczam, że wątpię




Jak wyżej Mogwaica
Lanolinę czy inne smary można sobie naprawdę darować. Dziecinny Gesicht Creme nagietkowy z Babydream mi na przykład zupełnie wystarcza, albo ukochana Ava.



Na zdrowie Antunka, z gładkim pozdrowieniem



Zgadzam się w calej rozciągłości



Data ważności: 24.01.2010. Ja przechowuję peg w szafce w plastikowej butelce podobnej urody
A gotowy roztwór stoi sobie w łazience (robię zawsze na zapas 20-30 ml w szklanym słoiczku po Salidermie) i czeka.
Na plecy czy inne członki nakładam przed kąpielą i łażę z tym ile się da, a na twarz nakładam pędzlem seforowym do podkładu, na kwadrans, na półgodziny.

Staram się jednorazowo nie nakładać na duże powierzchnie ciała, np. dziś plecy, jutro dekolt, innym razem gęsia skórka na tyłku, itp.

Czekam niecierpliwie na doniesienia z frontu walki o gładkość
Dzielnie walczę
Cytat:
Napisane przez Dorota-Coco Pokaż wiadomość
AniuM69 - dedykuje Ci te fotke.

Oto jak pieknie podpisal moj Mily toto, co od Cię przyszlo, a co znalawszy wczoraj wieczorem w lodowce zapytal - dlaczego pomiedzy oliwkami i sosem sojowym siedzi plyn do plukania...
Ja mu na to, ze to mojego ciala gladkosprawca bedzie i ze toto jest niebezpieczne, wiec prosze aby podpisal jakos.
To podpisal.
Usmialam sie jakem zajrzala ponownie do lodowki
piękne
Cytat:
Napisane przez Annaluka Pokaż wiadomość
Aniu Dziękuję Ci bardzo
PEG dotarł Butelka - faktycznie kojarząca się

To teraz tak na szybko podsumowanie (głównie to słowa Ani).

PEG - glikol polietylenowy 400


Do czego to?

PEG stosowany jest m.in. przy leczeniu oparzeń, łatwo więc można sobie wyobrazić jego łagodność.

W połączeniu z dość inwazyjnym kwasem, użycie PEGU powoduje, że kwas robi swoje bez przykrych następstw w postaci podrażnień i wzmożonego złuszczania, a każdy inny rozpuszczalnik salicyla (alkohol, glikol etylenowy bądź butylenowy) wręcz przeciwnie.

SALIPEG

Instrukcja obsługi

Peeling salicylowy na PEGu
(ciężar właściwy pegu400 - 1.13g.ml)

5ml mieszanki:
10% - 4,6 ml pegu - 0,4 ml kwasu
15% - 4,4 - 0,6
20% - 4,18 - 0,82
25% - 3,96 - 1,04
30% - 3,74 - 1,26 ml kwasu


Mieszać najlepiej w gorącej kąpieli, bo salicyl to trudny przeciwnik, mnie raz rozpuszcza się bosko, innym razem za nic nie chce.

Robię tak: wlewam do szklanej butelki odmierzoną ilość rozpuszczalnika (PEG), wsypuję kwas i potrząsam, wstawiam zakręconą flaszkę do szklanki z gorącą wodą i co jakiś czas potrzepuję nią energicznie

Kwas odmierzamy upychając go w strzykawce - przy małych ilościach najlepsza jest taka chudzieńka ale dokładna dla cukrzyków.


Ja przechowuję peg w szafce w plastikowej butelce podobnej urody
A gotowy roztwór stoi sobie w łazience (robię zawsze na zapas 20-30 ml w szklanym słoiczku po Salidermie) i czeka.
Na plecy czy inne członki nakładam przed kąpielą i łażę z tym ile się da, a na twarz nakładam pędzlem seforowym do podkładu, na kwadrans, na półgodziny.

Po nałożeniu wytrzymujemy tyle ile damy radę, a potem zmywamy letnią/zimną wodą.

Nawilżanie po:
- Ava Mustela norcza
- Linolantan
- Calma HLC od Ziaji
- Gesicht Creme nagietkowy z Babydream

Uwagi:

Jedna uwaga - chrońcie usta - najlepiej posmarować czymś tłustym, zwłaszcza kąciki - mnie weterance wskutek nieuwagi się zdarzały przykre "zajady" popeelingowe, więc przestrzegam lojalnie.

Podsumowując:

Salicyl na PEGU:
- nie szczypie, nie piecze, nie podrażnia jak etanol czy inne glikole (peg stosuje się przy leczeniu oparzeń, jest składnikiem kropli nawilżających do oczu itepe),
- nie ma buraka,
- skóra łuszczy się minimalnie a gęba wygląda jakby zeszło tych warstw kilka,
- pięknie zmniejsza pory,
- nie wiąże krawatów, niestety

Motto:

Na zaskórniki to tylko salicyl, jako jedyny może się rozprawić z przytkanymi łojem porami. Migdał za cienki w uszach





Jak coś to proszę poprawić Czemu nie mamy jeszcze osobnego wątku o salicylu?

Zmywanie musi być zasadowym mydłem, czy wystarczy spłukane wodą?
Świetne podsumowanie
Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość
Jest i nowy wątek
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...5#post11611465

Salimaniaczki - zapraszam
Już lecę
Cytat:
Napisane przez antunka Pokaż wiadomość
Chise i jak salipeg?? Ja zrobiłam przed chwilą 30% o czym doniosłam już na nowym wątku salicylowym. Ale jestem ciekawa jak u Ciebie efekty? Twarz jest ściągnięta, przesuszona? Nastąpilo łuszczenie? Donoś bom ciekawa istota
Doniosłam już w wątku o salipegu
chise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-27, 10:32   #2875
konspiracja
Zakorzenienie
 
Avatar konspiracja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 437
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Annaluka Pokaż wiadomość
SALIPEG

Instrukcja obsługi

Peeling salicylowy na PEGu
(ciężar właściwy pegu400 - 1.13g.ml)

5ml mieszanki:
10% - 4,6 ml pegu - 0,4 ml kwasu
15% - 4,4 - 0,6
20% - 4,18 - 0,82
25% - 3,96 - 1,04
30% - 3,74 - 1,26 ml kwasu

Chciałam sie tylko przywitać, dołaczając do fanek salipegu. Dziewczyny dziękuję bardzo za podane skondensowane informacje, bardzo ułatwiają życie
Dziewczyny mam pytanie do tego przepisu - a gdzie do tego polysorbate 80? Na wątku salicylowym był wymieniony, to jest konieczny czy nie?
__________________
...najmniejsze państwo świata
Obok biegnie czas, lecz nas to nie dotyczy...

na Groszka orbicie


Syzyf była kobietą
konspiracja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-27, 11:03   #2876
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez konspiracja Pokaż wiadomość
Chciałam sie tylko przywitać, dołaczając do fanek salipegu. Dziewczyny dziękuję bardzo za podane skondensowane informacje, bardzo ułatwiają życie
Dziewczyny mam pytanie do tego przepisu - a gdzie do tego polysorbate 80? Na wątku salicylowym był wymieniony, to jest konieczny czy nie?

To przepisy na peeling, polysorbate potrzebne jest do toniku. Przepis na tonik na pegu był podawany chyba w tamtym wątku
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-27, 11:10   #2877
konspiracja
Zakorzenienie
 
Avatar konspiracja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 437
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość
To przepisy na peeling, polysorbate potrzebne jest do toniku. Przepis na tonik na pegu był podawany chyba w tamtym wątku
Boże, zanim ja się w tym połapię...
Dzięki Aniu . A co jest lepsze, od czego zacząć? Polysorbate też juz zamowiłam
__________________
...najmniejsze państwo świata
Obok biegnie czas, lecz nas to nie dotyczy...

na Groszka orbicie


Syzyf była kobietą
konspiracja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-27, 11:38   #2878
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

To zależy od problemu.
Zacznij z cienkiej rury czyli od toniku i zobaczysz co buzia na to
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-27, 14:27   #2879
Mini1991
Zakorzenienie
 
Avatar Mini1991
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 846
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

czesc dziewczyny jestem tu nowa ) czytalam troszke wątku mysle ze wiem w czym rzecz chce pozbyc sie blizn po tradziku na czole.. w tym celu chce kupic kwas migdałowy na mazidłach
no i tak.. musze zaopatrzyc sie w :
kwas migdałowy, kwas hialuronowy (i tu pytanie czy musze) bo potrzebny jest chyba do tego toniku 5%? miarke.. czy ta 0,5 ml bedzie dobra czy kupic 1 ml??i lanoline?
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/kalinowskaiza/
Mini1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-27, 15:43   #2880
kasia083
Zadomowienie
 
Avatar kasia083
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 817
GG do kasia083
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

mini, do toniku potrzebujesz albo kwasu hialuronowego, albo hydromanilu. Ale nie musisz tego kupować, bo na mazidłach zawsze dają próbki, więc wystarczy, że poprosisz o te konkretne, po co masz brać odrazu całą butelkę
lanoliny nie potrzebujesz z mazideł, najlepszy kremik po to ten rossmannowy - baby dream
coś do odmierzania będzie potrzebne, ale mi wystarcza końcówka plasikowej łyżeczki. Ale nie zapomnij o butelce i zakrętce do niej! Do toniku musi być taka specjalna.

A ja dziś zrobiłam sobie swój pierwszy peeling migdałowy. Z tej racji, że super tolerowałam tonik, postanowiłam zrobić sobie odrazu mocniejsze stężenie: 26%
Piekło nieziemsko Wytrzymałam 15 minut... potem zmywanie było jeszcze gorsze, bo miałam bardzo podrażnioną skórę, więc delikatnie zmoczyłam buzię (nie pocierając) a potem delikatnie nałożyłam na to mydło. Po zmyciu tego nałożyłam maseczkę: mocno nawilżającą oliwkową (gotowa) z duża ilością dpantenolu. Myślę, że to był strzał w 10, bo odrazu przestało mnie piec, skóra zaczęła dochodzic do normy i nawet znikła mi biała plama z czoła po kwasie. Do tego bardzo delikatnie mi sie rozsmarowała i jak ją zmyłąm mogłąm juz spokojnie dotykać buzię i nałożyc na nią baby dream (wcześniej to byłoby niemożliwe).
W tej chwili buzia jest trochę czerwona, nie piecze, ale jest bardzo ściągnięta i taka troche odrętwiała. Ta maść na sutki to się paskudnie błyszczy i wyglądam jakbym miała żółtaczkę... Ciekawe jak będę wyglądać jutro...
__________________
Od dawna nie korzystam z tego profilu na wizażu tylko z innego.
kasia083 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:55.