Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieniędzy:P - Strona 128 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-01, 19:56   #3811
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni


Jeszcze jak w tamtym tygodniu zbierałam sobie produkty do zamówienia, mój best friend - hydrolat różany i neroli były po 200 ml w starej cenie, teraz można kupić 75g albo 200g tych produktów.
Taka gramatura nic mi nie mówi i nie orientuję się w tym
Nie potrafię tego przeliczyć na mililitry, co mnie dobija i nie podoba mi się to.
Nie zrobię zamówienia, dopóki nie dowiem się ile do cholery w 200g hydrolatu jest ml.
Do tego robi się coraz drożej.
I nie ma hydrolatu rozmarynowego
Czekam.
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-01, 22:55   #3812
Modraszka
Zadomowienie
 
Avatar Modraszka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 635
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Hydrolat to właściwie woda, więc 1g = 1ml

Co do cen, to jeszcze rozumiem, że organiczne mają wyższą cenę, ale migdałowy, neroli, czy różany chyba się nie zmieniły, a ceny strasznie poszły w górę Może ceny u dystrybutora wzrosły ze względu na to, że mają być wycofane, dlatego na ZSK tak drogo
__________________

Modraszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-01, 23:30   #3813
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Modraszka Pokaż wiadomość
Hydrolat to właściwie woda, więc 1g = 1ml

Co do cen, to jeszcze rozumiem, że organiczne mają wyższą cenę, ale migdałowy, neroli, czy różany chyba się nie zmieniły, a ceny strasznie poszły w górę Może ceny u dystrybutora wzrosły ze względu na to, że mają być wycofane, dlatego na ZSK tak drogo
dobrze, że zrobiłam zapasy wcześniej . Jak tak dalej pójdzie to trzeba będzie się przerzucić na jakieś bezalkoholowce z drogerii...
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-02, 11:09   #3814
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Modraszka Pokaż wiadomość
Co do cen, to jeszcze rozumiem, że organiczne mają wyższą cenę, ale migdałowy, neroli, czy różany chyba się nie zmieniły, a ceny strasznie poszły w górę Może ceny u dystrybutora wzrosły ze względu na to, że mają być wycofane, dlatego na ZSK tak drogo
Migdałowy w starej cenie jest jeszcze w Naturalisie. Mają tam też niedrogi różany z "eko" konserwantami. Neroli konserwowany Geogardem Ultra jest w BU, ale cena niewiele niższa od tych ostatków z ZSK.

Będzie mi brakowało zwłaszcza migdałowego i neroli. Zniechęconym polecam nie drogeryjne toniki, tylko toniki własne na wodzie do iniekcji. Można je sobie konserwować Geogardem 221 (DHA BA), Geogardem Ultra (GSB), jak ktoś nie chce fenoksyetanolu. Nie ma prostszych w wykonaniu kosmetyków niż toniki.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-02, 16:49   #3815
One_LoVe
Zakorzenienie
 
Avatar One_LoVe
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 754
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Ja też zauważyłam że hydrolaty strasznie wszędzie zdrożały. Ok. 3 lata temu zrobiłam swoje 1 zamówienie w sklepie z surownymi naturalnymi płaciłam dużo mnie. Jak tak dalej pójdzie będę zmuszona szukać zamienników, bo uważam, że 20 zł za butelkę 200 ml to cena okropnie za wysoka.
__________________
..że SŁOWA mogą budzić nowy dzień!

Kosmetyki na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016
One_LoVe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-02, 17:59   #3816
Modraszka
Zadomowienie
 
Avatar Modraszka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 635
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Migdałowy w starej cenie jest jeszcze w Naturalisie. Mają tam też niedrogi różany z "eko" konserwantami. Neroli konserwowany Geogardem Ultra jest w BU, ale cena niewiele niższa od tych ostatków z ZSK.

Będzie mi brakowało zwłaszcza migdałowego i neroli. Zniechęconym polecam nie drogeryjne toniki, tylko toniki własne na wodzie do iniekcji. Można je sobie konserwować Geogardem 221 (DHA BA), Geogardem Ultra (GSB), jak ktoś nie chce fenoksyetanolu. Nie ma prostszych w wykonaniu kosmetyków niż toniki.
Jeżeli będę zamawiać coś z Naturalisa, na pewno wezmę te hydrolaty. A własne toniki to bardzo dobry pomysł

W tym tygodniu złożyłam zamówienie na ZSK, z hydrolatów wzięłam różany bułgarski i 75ml porzeczkowego. Podoba mi się ta mała buteleczka (w sam raz na wyjazd) i zakrętka z zatyczką, a hydrolat ma fajny zapach
__________________


Edytowane przez Modraszka
Czas edycji: 2012-06-02 o 18:04
Modraszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-02, 22:19   #3817
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni


Skoro 1g = 1ml, to teraz patrząc na ceny, hydrolatowe zakupy w ogóle się nie opłacają
A szkoda i żałuję teraz, że nie zrobiłam większego zapasu jak to zwykłam robić.
Ja najbardziej będę tęsknić za różanym, neroli i rozmarynem, a że hydrolaty uznaję za najlepsze produkty do oczyszczania i tonizowania skóry, będę zmuszona szukać ich gdzie indziej
A było tak miło w ZSK...
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-03, 17:28   #3818
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość

Skoro 1g = 1ml, to teraz patrząc na ceny, hydrolatowe zakupy w ogóle się nie opłacają
A szkoda i żałuję teraz, że nie zrobiłam większego zapasu jak to zwykłam robić.
Ja najbardziej będę tęsknić za różanym, neroli i rozmarynem, a że hydrolaty uznaję za najlepsze produkty do oczyszczania i tonizowania skóry, będę zmuszona szukać ich gdzie indziej
A było tak miło w ZSK...
Ja chyba następne zamówienie złożę w Naturalis-ie
__________________
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-03, 18:54   #3819
Kayako
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 676
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Miałam kilka lat temu oczarowy z Naturalisa i był beznadziejny. Woda, sama woda, nawet bez dodatków zapachowych.
Kilka lat temu, podkreślam.
Kayako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-03, 19:37   #3820
naven
Raczkowanie
 
Avatar naven
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 384
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

witam Was

który kwas hialuronowy będzie najlepszy?
małocząsteczkowy, wielkocząasteczkowy, utramałocząsteczkowy, 1%, potrójny? (jaki duży wybór )
naven jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-03, 20:26   #3821
Katrina93
Rozeznanie
 
Avatar Katrina93
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 542
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Migdałowy w starej cenie jest jeszcze w Naturalisie. Mają tam też niedrogi różany z "eko" konserwantami. Neroli konserwowany Geogardem Ultra jest w BU, ale cena niewiele niższa od tych ostatków z ZSK.

Będzie mi brakowało zwłaszcza migdałowego i neroli. Zniechęconym polecam nie drogeryjne toniki, tylko toniki własne na wodzie do iniekcji. Można je sobie konserwować Geogardem 221 (DHA BA), Geogardem Ultra (GSB), jak ktoś nie chce fenoksyetanolu. Nie ma prostszych w wykonaniu kosmetyków niż toniki.
Mogłabyś podać jakiś przepis/y na te toniki? Będę wdzięczna
Katrina93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-03, 20:44   #3822
gosiaczek6
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek6
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 15 914
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

dziewczyny co robię źle?
wymieszałam kwas hialuronowy 1:1 z moim codziennym kremem: kilka kropel oleju macadamia+ ekstrakt z mandarynki( rozpuszczony w kwasie) zmieszałam, nałożyłam i po 5 minutach to wszystko złuszczyło się i mogę ściągnac jak maskę peel-of, no może nie tak z całej twarzy ale miejscami, poza tym zrolowało się na policzkach
gosiaczek6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-03, 20:49   #3823
Katrina93
Rozeznanie
 
Avatar Katrina93
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 542
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez gosiaczek6 Pokaż wiadomość
dziewczyny co robię źle?
wymieszałam kwas hialuronowy 1:1 z moim codziennym kremem: kilka kropel oleju macadamia+ ekstrakt z mandarynki( rozpuszczony w kwasie) zmieszałam, nałożyłam i po 5 minutach to wszystko złuszczyło się i mogę ściągnac jak maskę peel-of, no może nie tak z całej twarzy ale miejscami, poza tym zrolowało się na policzkach
Wydaję mi się że dałaś za dużo kwasu hialuronowego, spróbuj dać mniejszą ilość
Katrina93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-03, 21:12   #3824
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez LeejdiNaati Pokaż wiadomość
Ja chyba następne zamówienie złożę w Naturalis-ie
Ja właśnie siedzę i kompletuję zamówienia w ZSK i w innych sklepach.
Szkoda mi tych hydrolatów... dlatego w zamian za mój nieodżałowany różany zakupię wodę różaną Dabur i sprawdzę jej walory.

Czy ktoś używał peelingu z nasion bzu czarnego?
Bo oprócz porzeczkowego wzięłabym ten.
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-03, 21:25   #3825
Nanusia76
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 663
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Katrina93 Pokaż wiadomość
Mogłabyś podać jakiś przepis/y na te toniki? Będę wdzięczna
Ja również podepnę się po to pytanie
Nanusia76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 08:37   #3826
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość

Jeszcze jak w tamtym tygodniu zbierałam sobie produkty do zamówienia, mój best friend - hydrolat różany i neroli były po 200 ml w starej cenie, teraz można kupić 75g albo 200g tych produktów.
Taka gramatura nic mi nie mówi i nie orientuję się w tym
Nie potrafię tego przeliczyć na mililitry, co mnie dobija i nie podoba mi się to.
Nie zrobię zamówienia, dopóki nie dowiem się ile do cholery w 200g hydrolatu jest ml.
Do tego robi się coraz drożej.
I nie ma hydrolatu rozmarynowego
Czekam.
Dostałam wiadomość, że hydrolatu rozmarynowego nie będzie ponownie w sprzedaży. Ich dostawca już nie oferuje go w swojej sprzedaży. Szkoda, bo specjalnie dla niego miałam zrobić zamówienie na ZSK. Wiecie gdzie można go jeszcze dorwać? Na biochemii urody też, już jakiś czas temu, wycofali.
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 10:43   #3827
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Kayako Pokaż wiadomość
Miałam kilka lat temu oczarowy z Naturalisa i był beznadziejny. Woda, sama woda, nawet bez dodatków zapachowych.
Kilka lat temu, podkreślam.
Hydrolat z migdałów mają w porządku (układ konserwujący identyczny jak w tym z ZSK).

Cytat:
Napisane przez gosiaczek6 Pokaż wiadomość
dziewczyny co robię źle?
wymieszałam kwas hialuronowy 1:1 z moim codziennym kremem: kilka kropel oleju macadamia+ ekstrakt z mandarynki( rozpuszczony w kwasie) zmieszałam, nałożyłam i po 5 minutach to wszystko złuszczyło się i mogę ściągnac jak maskę peel-of, no może nie tak z całej twarzy ale miejscami, poza tym zrolowało się na policzkach
Żel HA lubi się rolować zwłaszcza w połączeniu z ekstraktami.

Cytat:
Napisane przez Katrina93 Pokaż wiadomość
Mogłabyś podać jakiś przepis/y na te toniki? Będę wdzięczna
Przykładowe receptury toników z liposomami:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...2#post12049682
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 10:49   #3828
One_LoVe
Zakorzenienie
 
Avatar One_LoVe
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 754
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Ja miałam kiedyś kocankę z Naturalis, bardzo podrażniała mi skórę. Kupiłam tam 2 butelki aby mieć zapas, było taniej niż w innych sklepach. Wtedy tak bardzo zraziłam się do tego sklepu że już nigdy więcej tam nic nie kupię.
Chyba konserwanty jakieś nie tego, nie wiem.

Używałam wielu hydrolatów, z różnych sklepów, nigdy mi się to nie przytrafiło. Nie mam też wrażliwej cery.
__________________
..że SŁOWA mogą budzić nowy dzień!

Kosmetyki na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016
One_LoVe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 10:49   #3829
Katrina93
Rozeznanie
 
Avatar Katrina93
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 542
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Dziękuję ślicznie
Katrina93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-04, 11:35   #3830
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez One_LoVe Pokaż wiadomość
Chyba konserwanty jakieś nie tego, nie wiem.

Używałam wielu hydrolatów, z różnych sklepów, nigdy mi się to nie przytrafiło. Nie mam też wrażliwej cery.
Tak, większość hydrolatów z Naturalisa (kocanka, oczar, malwa, nagietek, lawenda), ma nieciekawy układ konserwujący (uwalniacz formaldehydu). Ale migdałowego i różanego to nie dotyczy. Migdałowy jest dokładnie taki jak w ZSK, a różany zawiera "eko" konserwant.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 12:37   #3831
Sozain
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: z wodnej krainy...
Wiadomości: 212
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dziewczyny mam takie pytanie - jak robię mizerię to zanim wymieszam ogórki ze śmietaną wylewam wodę którą one wypuszczają. Tak się zastanawiam czy by jej jakoś nie można było wykorzystać do pielęgnacji? Ma to jakiś sens? Naturalna w 100% ogórkowa woda - może jakiś delikatny tonik? Tylko z czym bym musiała zmieszać?

Jeśli macie jakiś pomysł lub doświadczenie to podzielcie się proszę
Sozain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 15:33   #3832
AbbyRiot
Raczkowanie
 
Avatar AbbyRiot
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 38
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Sozain Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam takie pytanie - jak robię mizerię to zanim wymieszam ogórki ze śmietaną wylewam wodę którą one wypuszczają. Tak się zastanawiam czy by jej jakoś nie można było wykorzystać do pielęgnacji? Ma to jakiś sens? Naturalna w 100% ogórkowa woda - może jakiś delikatny tonik? Tylko z czym bym musiała zmieszać?

Jeśli macie jakiś pomysł lub doświadczenie to podzielcie się proszę
Ogórek ma właściwości rozjasniające i nawilżające, dlatego uważam, że pomysł z ,,tonikiem" nie jest totalnie od czapy

W czeluściach wuja Google znalazłam coś takiego:
Tonik wybielający plamy na twarzy
Umyty ogórek wraz z łupiną pokroić na plasterki i włożyć do maślanki na 2-3 godziny. Przecedzić, przecierać nim twarz.

Może warto spróbować zastąpić warzywo+skróre samym sokiem?
__________________
Kłopot z życiem polega na tym, że nie ma okazji go przećwiczyć i od razu robi się to na poważnie.
T.P.


...żadna wielka miłość nie umiera do końca...
J.C.
AbbyRiot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 17:52   #3833
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez skarpetta Pokaż wiadomość
Dostałam wiadomość, że hydrolatu rozmarynowego nie będzie ponownie w sprzedaży. Ich dostawca już nie oferuje go w swojej sprzedaży. Szkoda, bo specjalnie dla niego miałam zrobić zamówienie na ZSK. Wiecie gdzie można go jeszcze dorwać? Na biochemii urody też, już jakiś czas temu, wycofali.
Póki co nie widziałam nigdzie rozmarynu, ale jak wyczaję, dam Ci znać
Uwielbiam jego świeży ziołowy zapach

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Tak, większość hydrolatów z Naturalisa (kocanka, oczar, malwa, nagietek, lawenda), ma nieciekawy układ konserwujący (uwalniacz formaldehydu). Ale migdałowego i różanego to nie dotyczy. Migdałowy jest dokładnie taki jak w ZSK, a różany zawiera "eko" konserwant.
Dobrze wiedzieć bo wczoraj czaiłam się na malwę i nagietka, ale decyzję kupna zawiesiłam bo jestem w ferworze szukania hydrolatów wszędzie, gdzie to tylko możliwe
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 18:09   #3834
Nanusia76
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 663
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Dziękuję serdecznie
Nanusia76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 07:47   #3835
muchli
Raczkowanie
 
Avatar muchli
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 267
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cześć dziewczyny! Znów przychodzę do Was po radę! Chciałabym się dowiedzieć co sądzicie o eliksirze wybielającym przebarwienia i piegi? Myślicie, że warto go zamawiać, sprawdza się? Można nim zrobić sobie krzywdę? Czy jego stosowanie można wspomóc używaniem toniku depigmentacyjnego, czy to już za dużo? Myślę też, że po każdem aplikacji warto byłoby użyć jakiegoś hydrolatu. Mam rację, czy głupoty opowiadam?

Zamówienie o którym myślałam wyglądałoby tak:
eliksir wybielający
tonik depigmentacyjny
hydrolat cytrynowy

Czy używanie korundu (jako pilingu) wspomaga walkę z przebarwieniami?

Bardzo proszę o odpowiedź.
muchli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 10:57   #3836
Sozain
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: z wodnej krainy...
Wiadomości: 212
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez AbbyRiot Pokaż wiadomość
Ogórek ma właściwości rozjasniające i nawilżające, dlatego uważam, że pomysł z ,,tonikiem" nie jest totalnie od czapy

W czeluściach wuja Google znalazłam coś takiego:
Tonik wybielający plamy na twarzy
Umyty ogórek wraz z łupiną pokroić na plasterki i włożyć do maślanki na 2-3 godziny. Przecedzić, przecierać nim twarz.

Może warto spróbować zastąpić warzywo+skróre samym sokiem?
Dzięki wielkie - coś na pewno poeksperymentuje
Sozain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 21:07   #3837
em!L!a
Raczkowanie
 
Avatar em!L!a
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 481
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

lipa straszna z tymi hydrolatami, szczególnie migdałowy mi przypasował do twarzy, ale z obecnymi cenami... :/

mam jeszcze pytanko,
czy do takich mieszanych na szybko na dłoni mikstur z żelem hialuronowym można spokojnie dodawać (1-2 krople) liposomowych ekstraktów z ZSK czy są jakieś zastrzeżenia?

zastanawiam się nad zamówieniem przeciwtrądzikowego i na naczynka dla siebie
i z ceramidami albo z Q10 dla mamy

albo czy można je dodawać do prostych sklepowych kremów / balsamów?
__________________
The hardest thing in life to learn is which bridge to cross and which to burn..
start -> 09.01.12 - 80kg (BMI: 28.69)
cel (-15kg)-> 65kg (BMI: 23.31)

2 cel -> 60kg (BMI: 21.50)
Od stycznia na diecie MM: 64,2 (-15,8kg)
18.05.2013

Edytowane przez em!L!a
Czas edycji: 2012-06-05 o 21:09
em!L!a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-06, 11:36   #3838
Sozain
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: z wodnej krainy...
Wiadomości: 212
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

W jakich cenach hydrolaty są ok? Pytam bo jestem nowicjusz i znam tylko te aktualne
Sozain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-06, 22:27   #3839
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez em!L!a Pokaż wiadomość
lipa straszna z tymi hydrolatami, szczególnie migdałowy mi przypasował do twarzy, ale z obecnymi cenami... :/

mam jeszcze pytanko,
czy do takich mieszanych na szybko na dłoni mikstur z żelem hialuronowym można spokojnie dodawać (1-2 krople) liposomowych ekstraktów z ZSK czy są jakieś zastrzeżenia?

zastanawiam się nad zamówieniem przeciwtrądzikowego i na naczynka dla siebie
i z ceramidami albo z Q10 dla mamy

albo czy można je dodawać do prostych sklepowych kremów / balsamów?
ja tak robie- uzywam q10 i tych z ceramidami oraz e ujedrniajacych
albo daje po kropli do ha +olej
albo do kremu hol avene spf 20
nie wiem czy to poprawne zastosowanie ale nic sie nie dzieje twarz mi nie odpadla
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-07, 01:10   #3840
sometime
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 24
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

mam pytanie odnosnie korund - mikrodermabrazja. Kupywalam wczesniej pakowany po 200g. teraz kupilam 1 kg i mam w?

btw, kwas jablkowy stosowalysmy dostalam jako gratos
sometime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 16:41:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:06.