Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:) - Strona 100 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-07-04, 13:33   #2971
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Dobre hormony+trądzik+wypadanie włosów= nadwrażliwość na DHT
Czyli hormonów męskich masz odpowiednią ilość w organizmie, ale skóra jest "nadwrażliwa" i nawet na tę prawidłową ilość reaguje zbyt histerycznie.
O leczeniu Cloche Ci może napisać, ale ogólnie: pestki dyni, herbata miętowa i suplementy na prostatę (serio )

Prolatyna też w porządku u Ciebie? bo za wysoka daje takie objawy

Co do tego, ze to nadwrażliwość na dht to może coś w tym jest, kiedyś nawet gin wysnuł taką teorię, ale leczyć nie chciał.


Jak dobrze pamiętam, choć nie jestem pewna czy to o ten hormon chodzi to tak. Chyba ta prolaktynę bada się też po godzinie po połknięciu pewnej tabletki, wtedy mi wyszedł wynik 10 razy większy od normy. Lekarz powiedział, że tego się nie leczy.

Edytowane przez vanilia1985
Czas edycji: 2012-07-04 o 13:35
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-04, 22:32   #2972
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez vanilia1985 Pokaż wiadomość
Co do tego, ze to nadwrażliwość na dht to może coś w tym jest, kiedyś nawet gin wysnuł taką teorię, ale leczyć nie chciał.


Jak dobrze pamiętam, choć nie jestem pewna czy to o ten hormon chodzi to tak. Chyba ta prolaktynę bada się też po godzinie po połknięciu pewnej tabletki, wtedy mi wyszedł wynik 10 razy większy od normy. Lekarz powiedział, że tego się nie leczy.
tak, prolaktyna z obciazeniem... tzn to jest tak. jak prolaktyna wychodzi dobra, to mozna sprobowac zbadac "ukryta" hiperprolakty...yyy no cos tam a ukryta dlatego, ze podwyzsza sie znacznie po tzw. obciazeniu. jesli 10 razy, to jest to normalny wynik. wiec skup sie na tych sposobach naturalnych przy nadwrazliwosci na dht, chyba ci kiedys juz co nieco pisalam na ten temat no i ogolnie zdrowa dieta, rybki, roznorodnosc... trzeba probowac
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-05, 07:30   #2973
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cloche coś tam pisałaś, tyle, że wypadło mi z głowy rozmawiałyśmy o tej Twojej cud wcierce na wątku o wypadaniu.
A co do tej prolaktyny po obciążeniu, to wyszła mi ona 10 razy większa od normy, granicy jaką podali (już dla tej po obciążeniu). Mam hiperprolaktynemie, czy jakoś tak . Muszę odszukać wątków, w których mi pisałaś
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-05, 08:12   #2974
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez vanilia1985 Pokaż wiadomość
Cloche coś tam pisałaś, tyle, że wypadło mi z głowy rozmawiałyśmy o tej Twojej cud wcierce na wątku o wypadaniu.
A co do tej prolaktyny po obciążeniu, to wyszła mi ona 10 razy większa od normy, granicy jaką podali (już dla tej po obciążeniu). Mam hiperprolaktynemie, czy jakoś tak . Muszę odszukać wątków, w których mi pisałaś
jak dobrze pamietam, to ci pisalam tez na pw a dla prolaktyny po obciazeniu zdaje sie nie ma normy ona ma wyjsc wlasnie jakos okolo 10 razy wyzsza od prolaktyny wyjsciowej, ktora ci zmierzono przed podaniem tego "czegos".
a jesli masz niezbyt tragiczna hiperprolaktynemie (wlasnie, tak to sie zwalo ), ale z tarczyca wszystko w porzadku i np. nie starasz sie akurat bezskutecznie o zajscie w ciaze albo nie ma jakichs innych powazniejszych objawow, to lepiej nie leczyc tego tabletkami, ktore maja sporo skutkow ubocznych. wtedy chyba warto siegnac po ziolka sa takie na zmniejszenie PMS (niepokalanek), jedna wizazanka mi napisala tez, ze olej z wiesiolka warto tez wtedy lykac - przy skorze tlustej i tradzikowej rowniez, wiec warto sprobowac no i ziolka na skalp!
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-05, 08:50   #2975
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Dzięki Cloche
prywatnie nie rozmawiałyśmy
Wiesz co, masę wcierek już używałam i niestety z nijakim skutkiem, ale muszę do tego wrócić, bo w końcu zostanę łysa. Łysieję jak mój mąż, czyli pogłębiają mi się zakola i tracę włosy po lewej stronie głowy.
Pokaże Ci mój wynik prolaktyny
Prolaktyna 7,53 ng/ml 2,8-29,3 - zwykła
Prolaktyna po 1h 266,15 ng/ml po obciążeniu
Choć nie wiem, czy powinnam się znowu tak jej czepiać..? Po prostu reszta hormonów wyszła mi w porządku, więc skupiłam się na tej prolaktynie, lecz nie jestem pewna czy akurat ją mam winić za wypadanie i trądzik..No chyba, że to nadwrażliwość na testosteron, który niby jest w normie. Mam wysoki FSH, który podobno powoduje obniżenie estradiolu, a ten mam niby w normie, ale niski. A im mniej estradiolu tym więcej testosteronu. A znów ten testosteron może powodować ten trądzik i przetłuszczanie..Lekarz do którego chodziłam nie chciał potwierdzić tej teorii, za to chciał mi wmusić tabletki anty, nie zgodziłam się i na tym moje leczenie, szukanie przyczyn się skończyło.

Cały czas łykam suplementy, obecnie humavit, zakupię teraz ten wiesiołek w kapsułkach i te ziółka. Czy one są ogólnodostępne, chociażby w aptece?
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-05, 09:15   #2976
aga89s
Rozeznanie
 
Avatar aga89s
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 887
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez vanilia1985 Pokaż wiadomość

Cały czas łykam suplementy, obecnie humavit, zakupię teraz ten wiesiołek w kapsułkach i te ziółka. Czy one są ogólnodostępne, chociażby w aptece?
wiesiołek jest bardzo popularny, bo łykają go kobiety starające się o dzieciaczka, w każdej aptece można go znaleźć - tylko jak bierzesz z Oeparolu to raczej nie bierz wersji Femina, bo jest wzbogacony w o-3 i w rzeczywistości łyka się dużo mniejszą dawkę (nie daje takich efektów, przynajmniej u mnie). Ja jeszcze łykam wierzbownicę - ale to na nadwrażliwość na DHT, a nie przez prolaktynę.
__________________
Smile! life is beautiful

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/
aga89s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-05, 09:36   #2977
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
wiesiołek jest bardzo popularny, bo łykają go kobiety starające się o dzieciaczka, w każdej aptece można go znaleźć - tylko jak bierzesz z Oeparolu to raczej nie bierz wersji Femina, bo jest wzbogacony w o-3 i w rzeczywistości łyka się dużo mniejszą dawkę (nie daje takich efektów, przynajmniej u mnie). Ja jeszcze łykam wierzbownicę - ale to na nadwrażliwość na DHT, a nie przez prolaktynę.

A z Oeparolu też coś łykam ) i chyba Ty mi to polecałaś więc zapewne to samo co Ty , choć głowy nie dam uciąć.
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-05, 10:49   #2978
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Dziewczyny, może okres się tak bardzo przesunąć lub wypaść cykl przez wirusówke, słabe odżywianie i przeprowadzkę do domu? Ostatni okres miałam 19 maja i do tej pory nic. W tamtym roku na wakacjach też mi wypadł jeden cykl, bo miałam okres 16 czerwca a poźniej dopiero 3 sierpnia. Może to od pogody? Miałyście takie przypadki?
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-05, 10:51   #2979
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Mi tylko raz w życiu okres się spóźnił 7 dni (stres), tak to zawsze mam jak w zegarku ewentualnie +/- 2 dni. Mi się wydaje, że to już za długo i poszłabym do lekarza.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-05, 10:53   #2980
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Mi tylko raz w życiu okres się spóźnił 7 dni (stres), tak to zawsze mam jak w zegarku ewentualnie +/- 2 dni. Mi się wydaje, że to już za długo i poszłabym do lekarza.
Nie mam możliwości, dopiero w poniedziałek.
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-05, 10:59   #2981
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Ale boisz się, że jesteś w ciąży czy to może jakaś choroba, hormony czy coś? Mam nadzieję, że to naprawdę stres i nawał pracy i wszystko u ciebie dobrze.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-05, 12:00   #2982
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Ale boisz się, że jesteś w ciąży czy to może jakaś choroba, hormony czy coś? Mam nadzieję, że to naprawdę stres i nawał pracy i wszystko u ciebie dobrze.
W ciąży na pewno nie jestem, chociaż o tym nigdy nie można być na sto procent pewnym jak się nie zrobi badań z krwi, bo testy różnie wychodzą. Ale nie powinnam, o tak. Chorobę też wykluczam bo dwa miesiące temu miałam cytologię i usg i było wszystko ok. Może hormony, nie wiem. Mam bóle typowo miesiączkowe ale okresu nie ma i martwi mnie to.
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-05, 12:48   #2983
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Kurde to nie mam pojęcia, co to by mogło być, idź do lekarza najlepiej. Może to faktycznie pogoda, ona teraz zmienna jak w kalejdoskopie.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-05, 15:01   #2984
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Jp, warto iść do lekarza dla świętego spokoju. Mnie się wydaje, że to przez upały to raz, dwa, że miałaś sesje, egzaminy, tak się dzieje, tym bardziej jeśli niezbyt zdrowo i na szybko jesz. Trzeba odpocząć

A ja się musze pożalić, co za okropny dzień, nawet pisać mi się nie chce, straszny upał, u sąsiadów remont i postanowiliśmy z synem pojechać nad rzeczkę, bo nie dało się wytrzymac tego wiercenia ścian, no, ale nad rzeczką okazało się, że dostałam okres, na szczęście w porę zauważyłam, zanim ktokolwiek inny zauważył, wróciliśmy więc do domu, bo do tego jak zawsze rozbolała mnie głowa, a tu sie okazuje, że oprócz sąsiadów remontu, to jeszcze postawili za ten czas rusztowanie, będą docieplac blok, akurat nasze ściany. Jednym słowem, żyć nie umierać w tym skwarze i przy zmysłowych dźwiękach wiertarek i młotów i ten cholerny ból.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-05, 15:07   #2985
zetuzetia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 926
GG do zetuzetia
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Jp, warto iść do lekarza dla świętego spokoju. Mnie się wydaje, że to przez upały to raz, dwa, że miałaś sesje, egzaminy, tak się dzieje, tym bardziej jeśli niezbyt zdrowo i na szybko jesz. Trzeba odpocząć

A ja się musze pożalić, co za okropny dzień, nawet pisać mi się nie chce, straszny upał, u sąsiadów remont i postanowiliśmy z synem pojechać nad rzeczkę, bo nie dało się wytrzymac tego wiercenia ścian, no, ale nad rzeczką okazało się, że dostałam okres, na szczęście w porę zauważyłam, zanim ktokolwiek inny zauważył, wróciliśmy więc do domu, bo do tego jak zawsze rozbolała mnie głowa, a tu sie okazuje, że oprócz sąsiadów remontu, to jeszcze postawili za ten czas rusztowanie, będą docieplac blok, akurat nasze ściany. Jednym słowem, żyć nie umierać w tym skwarze i przy zmysłowych dźwiękach wiertarek i młotów i ten cholerny ból.
moze jakis spacer do lasu? tam się tak nie odczuwa upału..
Ja mam od wczoraj nowy łuk w aparacie+wyciągi i boli mnie tak, że nie mogę jeść, żyję na Gerberach i jogurtach
zetuzetia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-05, 15:23   #2986
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, może okres się tak bardzo przesunąć lub wypaść cykl przez wirusówke, słabe odżywianie i przeprowadzkę do domu?
Przez stresy może jak najbardziej, a już zwłaszcza, jeśli jesteś szczupłą osobą, a z tego, co kojarzę, to chyba jesteś, co?

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Jp, warto iść do lekarza dla świętego spokoju.
Do lekarza to tak od razu bym nie szła, chyba, że do internisty Bo jeśli to jednak ciąża, to nie ma się co spieszyć

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
A ja się musze pożalić, co za okropny dzień, nawet pisać mi się nie chce, straszny upał, u sąsiadów remont i postanowiliśmy z synem pojechać nad rzeczkę, bo nie dało się wytrzymac tego wiercenia ścian, no, ale nad rzeczką okazało się, że dostałam okres, na szczęście w porę zauważyłam, zanim ktokolwiek inny zauważył, wróciliśmy więc do domu, bo do tego jak zawsze rozbolała mnie głowa, a tu sie okazuje, że oprócz sąsiadów remontu, to jeszcze postawili za ten czas rusztowanie, będą docieplac blok, akurat nasze ściany. Jednym słowem, żyć nie umierać w tym skwarze i przy zmysłowych dźwiękach wiertarek i młotów i ten cholerny ból.
Oj biedna

Cytat:
Napisane przez zetuzetia Pokaż wiadomość
moze jakis spacer do lasu? tam się tak nie odczuwa upału..
Ja mam od wczoraj nowy łuk w aparacie+wyciągi i boli mnie tak, że nie mogę jeść, żyję na Gerberach i jogurtach
O następna bidula

"Pocieszę" Was - u nas też lekka masaka
Dostał się w prawdzie do jednego z wcześniej wybranych liceów, ale do tego najmniej pożądanego 53 miejsce w Wawie
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-05, 15:31   #2987
zetuzetia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 926
GG do zetuzetia
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

mhm, a czy to jest tak, jak przy rekrutacji na studia, że jest kilka list i jeszcze ma szansę dostać się do innego LO? Ja się nie orientuję, bo u mnie jest tylko jedno liceum, do którego wiedziałam, że się dostanę.
zetuzetia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-05, 15:38   #2988
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez zetuzetia Pokaż wiadomość
mhm, a czy to jest tak, jak przy rekrutacji na studia, że jest kilka list i jeszcze ma szansę dostać się do innego LO? Ja się nie orientuję, bo u mnie jest tylko jedno liceum, do którego wiedziałam, że się dostanę.
Wiesz co? Nikt nie wie, jak to jest
Składał "wirtualnie" akces do trzech szkół; został zakwalifikowany do 3ciej, w sumie mógłby tam iść, ale najmniej chętnie Bo tak naprawdę zależało mu (i mnie) na jednej z tych dwóch, co się nie załąpał - w jedenj jest 11 pod kreską, w drugiej 14sty

I teraz nie bardzo wiadomo, co robić: zaklepywać to miejsce w tej 3ciej szkole, gdzie go przyjęli???
Teoretycznie ma szanse jeszcze w tych lepszych, bo na pewno z osób zakwalifikowanych część się wykruszy... ale czy 11 osób? To nie wiem
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-05, 15:46   #2989
zetuzetia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 926
GG do zetuzetia
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Wiesz co? Nikt nie wie, jak to jest
Składał "wirtualnie" akces do trzech szkół; został zakwalifikowany do 3ciej, w sumie mógłby tam iść, ale najmniej chętnie Bo tak naprawdę zależało mu (i mnie) na jednej z tych dwóch, co się nie załąpał - w jedenj jest 11 pod kreską, w drugiej 14sty

I teraz nie bardzo wiadomo, co robić: zaklepywać to miejsce w tej 3ciej szkole, gdzie go przyjęli???
Teoretycznie ma szanse jeszcze w tych lepszych, bo na pewno z osób zakwalifikowanych część się wykruszy... ale czy 11 osób? To nie wiem
Uhh, nie wiem, jak to jest przy składaniu papierów do LO. Może da się tak, jak na studiach, że składasz papiery tam, gdzie się dostaniesz (jako zabezpiecznie ), a później ewentualnie zabierasz i składasz do tej 'wymarzonej' szkoły?
A 11 osób to wg mnie niedużo

A jak to jest, jeżeli ktoś nie dostanie się nigdzie? Przecież jest obowiązek szkolny
zetuzetia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-05, 15:50   #2990
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez zetuzetia Pokaż wiadomość
moze jakis spacer do lasu? tam się tak nie odczuwa upału..
Ja mam od wczoraj nowy łuk w aparacie+wyciągi i boli mnie tak, że nie mogę jeść, żyję na Gerberach i jogurtach
Spacer owszem, no ale obiad sam mi się nie zrobi, niestety Pójdziemy w każdym razie, jak upał nieco zelżeje po 17tej, bo naszpikowalam się tabletkami na ból i jest lepiej, inaczej bym nawet obiadu nie zrobiła. A Ci dalej wiercą, czuję, że odlatuję

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Wiesz co? Nikt nie wie, jak to jest
Składał "wirtualnie" akces do trzech szkół; został zakwalifikowany do 3ciej, w sumie mógłby tam iść, ale najmniej chętnie Bo tak naprawdę zależało mu (i mnie) na jednej z tych dwóch, co się nie załąpał - w jedenj jest 11 pod kreską, w drugiej 14sty

I teraz nie bardzo wiadomo, co robić: zaklepywać to miejsce w tej 3ciej szkole, gdzie go przyjęli???
Teoretycznie ma szanse jeszcze w tych lepszych, bo na pewno z osób zakwalifikowanych część się wykruszy... ale czy 11 osób? To nie wiem
Oj to macie ciężki orzech do zgryzienia, może jest jakaś jeszcze szansa, że się zwolnią miejsca w tych bardziej pożądanych L. Myślę, że warto poczekac, tym bardziej ze nie jest daleko poza przyjętymi.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-05, 16:00   #2991
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Mhm proponuję zwrócić uwagę na te szkoły we wrześniu/październiku. Wtedy masa uczniów się przenosi do innych klas/szkół i masa miejsc się zwalnia.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-05, 16:31   #2992
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Małgosiu 11 i 14 osób to bardzo niewiele, praktycznie pierwsza 30 z listy rezerwowej dostaje się w dużych szkołach
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-05, 16:40   #2993
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Jp, warto iść do lekarza dla świętego spokoju. Mnie się wydaje, że to przez upały to raz, dwa, że miałaś sesje, egzaminy, tak się dzieje, tym bardziej jeśli niezbyt zdrowo i na szybko jesz. Trzeba odpocząć
Obyś miała rację. Ty też się trzymaj, niech Cię nie boli
Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Przez stresy może jak najbardziej, a już zwłaszcza, jeśli jesteś szczupłą osobą, a z tego, co kojarzę, to chyba jesteś, co?

Do lekarza to tak od razu bym nie szła, chyba, że do internisty Bo jeśli to jednak ciąża, to nie ma się co spieszyć
Szczupła to jestem fakt, ostatnio chyba dodatkowo schudłam, ale brzuch mam powiększony, taki napuchnięty jak przed miesiączką i jak przycisnę w okolicy lewego jajnika (zawsze powiększony) to boli, oj boli.
A ciążą mnie nie strasz Zwalam to na wirusówkę, miałam noc z biegunką i wymiotami non stop.
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-05, 17:00   #2994
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez zetuzetia Pokaż wiadomość

A jak to jest, jeżeli ktoś nie dostanie się nigdzie? Przecież jest obowiązek szkolny
Do 18stki owszem, jest obowiązek, ale nie ma obowiązku uczyć się w Liceum

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Oj to macie ciężki orzech do zgryzienia, może jest jakaś jeszcze szansa, że się zwolnią miejsca w tych bardziej pożądanych L. Myślę, że warto poczekac, tym bardziej ze nie jest daleko poza przyjętymi.
Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Mhm proponuję zwrócić uwagę na te szkoły we wrześniu/październiku. Wtedy masa uczniów się przenosi do innych klas/szkół i masa miejsc się zwalnia.
Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Małgosiu 11 i 14 osób to bardzo niewiele, praktycznie pierwsza 30 z listy rezerwowej dostaje się w dużych szkołach
Szansa jest; i dzięki Dziewczyny za wsparcie, ale on jest 11 i 14 na liście do danej klasy, nie do szkoły w ogóle

Masakra miałam już na wakacje jechać a tu takie atrakcje, trzeba czekać na II nabór chyba
No i ogólnie jestem w szoku bo choć narzekam na tego mojego leniwego syneczka, to jednak testy mu w miarę dobrze poszły (ogólnie ze wszystkiego miał 89% przy czym testy były trudne, był na wysokim centylu (cos koło 94 już dokładnie nie pamiętam... średnia krajowa z polaka 65 a z matmy 47% nosz myślałam, że się z palcem przysłowiowym dostanie tym bardziej, że te szkoły co wybraliśmy to w okolicach 30tego miejsca, żaden wypas

---------- Dopisano o 17:00 ---------- Poprzedni post napisano o 16:58 ----------

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Szczupła to jestem fakt, ostatnio chyba dodatkowo schudłam, ale brzuch mam powiększony, taki napuchnięty jak przed miesiączką i jak przycisnę w okolicy lewego jajnika (zawsze powiększony) to boli, oj boli.
A ciążą mnie nie strasz Zwalam to na wirusówkę, miałam noc z biegunką i wymiotami non stop.
Justynko, najwyraźniej Korah ma Twoja miesiączkę
Trzymaj się
__________________
Crazy Handful of Nothin







Edytowane przez mhm0808
Czas edycji: 2012-07-05 o 21:39
mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-05, 19:10   #2995
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, może okres się tak bardzo przesunąć lub wypaść cykl przez wirusówke, słabe odżywianie i przeprowadzkę do domu? Ostatni okres miałam 19 maja i do tej pory nic. W tamtym roku na wakacjach też mi wypadł jeden cykl, bo miałam okres 16 czerwca a poźniej dopiero 3 sierpnia. Może to od pogody? Miałyście takie przypadki?
Nie będę pisała z mojego doświadczenia bo mój cykl może trwać 21 dni, ale także 76 Moja znajoma chociaż ma bardzo regularne miesiączki, czasami jej się przesuwa. Wiem to stąd, że zawsze panikuje, że jest w ciąży. Za kilka dni okazuje się, że miesiączka się tylko spóźniła

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość

A ja się musze pożalić, co za okropny dzień, nawet pisać mi się nie chce, straszny upał, u sąsiadów remont i postanowiliśmy z synem pojechać nad rzeczkę, bo nie dało się wytrzymac tego wiercenia ścian, no, ale nad rzeczką okazało się, że dostałam okres, na szczęście w porę zauważyłam, zanim ktokolwiek inny zauważył, wróciliśmy więc do domu, bo do tego jak zawsze rozbolała mnie głowa, a tu sie okazuje, że oprócz sąsiadów remontu, to jeszcze postawili za ten czas rusztowanie, będą docieplac blok, akurat nasze ściany. Jednym słowem, żyć nie umierać w tym skwarze i przy zmysłowych dźwiękach wiertarek i młotów i ten cholerny ból.
Współczuję. Dzisiaj to nawet ja wymiękam. Pobiegłam tylko na pocztę, na ulicach pusto, plac zabaw pusty. Tylko jakaś trochę nienormalna (przepraszam za wyrażenie) matka smażyła dwa maluszki około 1 - 2 lat w słońcu. Chciałam jej już zwrócić uwagę bo dzieci były czerwone - nie wiem czy spalone, czy z ciepła.

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Wiesz co? Nikt nie wie, jak to jest
Składał "wirtualnie" akces do trzech szkół; został zakwalifikowany do 3ciej, w sumie mógłby tam iść, ale najmniej chętnie Bo tak naprawdę zależało mu (i mnie) na jednej z tych dwóch, co się nie załąpał - w jedenj jest 11 pod kreską, w drugiej 14sty

I teraz nie bardzo wiadomo, co robić: zaklepywać to miejsce w tej 3ciej szkole, gdzie go przyjęli???
Teoretycznie ma szanse jeszcze w tych lepszych, bo na pewno z osób zakwalifikowanych część się wykruszy... ale czy 11 osób? To nie wiem
Hm.. trudno powiedzieć. Może porozmawiaj z dyrekcją. U nas jest duża rotacja w liceum do samego października. Nie jest to jednak elitarne liceum w mieście. Natomiast gimnazjum jest w rankingach w czołówce i w zasadzie pojedyncze osoby się wykruszają.
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-05, 21:09   #2996
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Nie będę pisała z mojego doświadczenia bo mój cykl może trwać 21 dni, ale także 76 Moja znajoma chociaż ma bardzo regularne miesiączki, czasami jej się przesuwa. Wiem to stąd, że zawsze panikuje, że jest w ciąży. Za kilka dni okazuje się, że miesiączka się tylko spóźniła
76 dni? Szok, chociaż 21 to też nic ciekawego i miłego... A jak brałaś pigułki to miałaś regularnie czy tak samo? Zastanawiam się nad pigułkami, po pierwsze mniej stresu a po drugie wiadomo kiedy będzie okres. Przynajmniej tak mi się wydaje.
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-05, 22:02   #2997
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

I zniszczona wątroba i cała masa innych rzeczy. Nie wzięłabym nigdy tabletek do ust. Jedna pani doktor proponowała mi je na owłosienie, tyle, że nie usunęłyby one tego co jest, a przerwanie leczenia spowodowałoby 2 razy więcej ciemnych włosów, miodzio. ^^ Podziękowałam tej pani.
Poza tym moim zdaniem tabletki są kłopotliwe: zwymiotujesz - działa czy nie? Weźmiesz 2 godziny wcześniej/później - działa czy nie? Zmiana klimatu - działa czy nie? Stres - działa czy nie. Choroba i antybiotyki - działa czy nie? Ja bym i tak sądziła, że nie działają.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2012-07-05 o 22:04
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-05, 22:33   #2998
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
I zniszczona wątroba i cała masa innych rzeczy. Nie wzięłabym nigdy tabletek do ust. Jedna pani doktor proponowała mi je na owłosienie, tyle, że nie usunęłyby one tego co jest, a przerwanie leczenia spowodowałoby 2 razy więcej ciemnych włosów, miodzio. ^^ Podziękowałam tej pani.
Poza tym moim zdaniem tabletki są kłopotliwe: zwymiotujesz - działa czy nie? Weźmiesz 2 godziny wcześniej/później - działa czy nie? Zmiana klimatu - działa czy nie? Stres - działa czy nie. Choroba i antybiotyki - działa czy nie? Ja bym i tak sądziła, że nie działają.
Mnie wnerwia to mydlenie oczu przez rynek farmaceutyczny. Wiele lat to już trwa. Trąbią, że hormony są bezpieczne. Tylko, że po latach moje koleżanki i kobiety w rodzinie, które tak chwaliły antykoncepcję hormonalną teraz mają przez to same problemy zdrowotne. I to są kobiety pod stałą niby kontrolą lekarzy. Jedna co już 13 lat łyka tabletki czasem potrafi tak spuchnąć w ciągu jednej nocy, że nie może wyjść z domu, nie mieści się w żadne ubrania. wszystko przez wątrobę. Druga miala jakieś guzy na macicy, kolejna przytyła od źle dobranych pigułek 30 kg w ciągu 6 miesięcy. Cellulit, rozstępy, dramat. I najgorsze, że te kobiety co już tyle lat są na tabletkach, nie mogą od tak po prostu ich odstawić, bo cała gospodarka ich organizmu szaleje do tego stopnia, że nie są w stanie normalnie funkcjonować
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-05, 22:39   #2999
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez vanilia1985 Pokaż wiadomość
Dzięki Cloche
prywatnie nie rozmawiałyśmy
Wiesz co, masę wcierek już używałam i niestety z nijakim skutkiem, ale muszę do tego wrócić, bo w końcu zostanę łysa. Łysieję jak mój mąż, czyli pogłębiają mi się zakola i tracę włosy po lewej stronie głowy.
Pokaże Ci mój wynik prolaktyny
Prolaktyna 7,53 ng/ml 2,8-29,3 - zwykła
Prolaktyna po 1h 266,15 ng/ml po obciążeniu
Choć nie wiem, czy powinnam się znowu tak jej czepiać..? Po prostu reszta hormonów wyszła mi w porządku, więc skupiłam się na tej prolaktynie, lecz nie jestem pewna czy akurat ją mam winić za wypadanie i trądzik..No chyba, że to nadwrażliwość na testosteron, który niby jest w normie. Mam wysoki FSH, który podobno powoduje obniżenie estradiolu, a ten mam niby w normie, ale niski. A im mniej estradiolu tym więcej testosteronu. A znów ten testosteron może powodować ten trądzik i przetłuszczanie..Lekarz do którego chodziłam nie chciał potwierdzić tej teorii, za to chciał mi wmusić tabletki anty, nie zgodziłam się i na tym moje leczenie, szukanie przyczyn się skończyło.

Cały czas łykam suplementy, obecnie humavit, zakupię teraz ten wiesiołek w kapsułkach i te ziółka. Czy one są ogólnodostępne, chociażby w aptece?
hmm... to jeszcze nie tragedia z ta prolaktyna. sprobuj z niepokalankiem jesli masz np. bolesne/napiete piersi przed okresem a jesli nie, to walcz z dht: pestki dyni, pokrzywa, zielona herbata... to z tych bezpieczniejszych
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-05, 22:51   #3000
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Mnie wnerwia to mydlenie oczu przez rynek farmaceutyczny. Wiele lat to już trwa. Trąbią, że hormony są bezpieczne. Tylko, że po latach moje koleżanki i kobiety w rodzinie, które tak chwaliły antykoncepcję hormonalną teraz mają przez to same problemy zdrowotne. I to są kobiety pod stałą niby kontrolą lekarzy. Jedna co już 13 lat łyka tabletki czasem potrafi tak spuchnąć w ciągu jednej nocy, że nie może wyjść z domu, nie mieści się w żadne ubrania. wszystko przez wątrobę. Druga miala jakieś guzy na macicy, kolejna przytyła od źle dobranych pigułek 30 kg w ciągu 6 miesięcy. Cellulit, rozstępy, dramat. I najgorsze, że te kobiety co już tyle lat są na tabletkach, nie mogą od tak po prostu ich odstawić, bo cała gospodarka ich organizmu szaleje do tego stopnia, że nie są w stanie normalnie funkcjonować
Mój obecny ginekolog nie przepisuje tabletek chyba, że pacjentka się uprze. Ostatnio jak mnie zbadał to jeszcze 40 minut sobie z nim pogadałam (byłam ostatnią pacjentką) i okazało się, że mamy takie samo zdanie, co mnie cieszy. Czasami mam wrażenie, że lekarz idzie po najlżejszej linii. W ogóle nie rozumiem jak mężczyźni mogą swoim kobietom wręcz kazać to brać, bo im się gumki ubrać nie chce. Wnerwia mnie to, serio. Swoją drogą nie mam pojęcia jak ja się będę zabezpieczać. No cóż... zostanę dziewicą do końca życia.
Edit: A i wkurza mnie jeszcze, że teraz tabletkami wszystko się leczy: owłosienie, trądzik, łupież, hormony, brak okresu, zły okres, niedługo ból głowy się będzie leczyć.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:34.