Filtry ochronne - ZBIORCZY - Strona 29 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-08-22, 10:23   #841
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: tani i dobry filtr do twarzy:)

Tani jest tez Garnier i filtry Rossmanna Sunozon
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-22, 12:24   #842
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: filtry ochronne

Mamy chyba podoby rodzaj skory Za czyms bezbarwnym tez sie rozgladam. Dzis przestudiuje Twoje recenzje z KWC
Jestem Ci mega wdzieczna za ten SVR tonujacy, cudo! Dziekuje!
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-22, 12:24   #843
dziuniaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wenus :-)
Wiadomości: 3 951
Dot.: tani i dobry filtr do twarzy:)

A te Rossmana można stosować na twarz?
__________________
wymianka

włosy - zapuszczanie i dbanie
dziuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-22, 12:29   #844
arwenasz
Raczkowanie
 
Avatar arwenasz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 80
Dot.: tani i dobry filtr do twarzy:)

Można i na twarz, jeśli nie zapchają, tyle tylko że mleczko Sunozon SPF 30 - jedyne FOTOSTABILNE z tej serii jest podobno w tym roku niedostępne.
arwenasz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-22, 12:56   #845
dziuniaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wenus :-)
Wiadomości: 3 951
Dot.: tani i dobry filtr do twarzy:)

A jakiś tańszy filtr na twarz, nadający się po peelingu migdałowym możecie polecić?
__________________
wymianka

włosy - zapuszczanie i dbanie
dziuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-22, 14:08   #846
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: tani i dobry filtr do twarzy:)

Cytat:
Napisane przez arwenasz Pokaż wiadomość
Można i na twarz, jeśli nie zapchają, tyle tylko że mleczko Sunozon SPF 30 - jedyne FOTOSTABILNE z tej serii jest podobno w tym roku niedostępne.
Przeciez jest jeszcze SPF 50 dla doroslych i dla dzieci i to o takim samym skladzie. Jedynie dla dzieci jest nie perfumowany
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-22, 14:23   #847
arwenasz
Raczkowanie
 
Avatar arwenasz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 80
Dot.: tani i dobry filtr do twarzy:)

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Przeciez jest jeszcze SPF 50 dla doroslych i dla dzieci i to o takim samym skladzie. Jedynie dla dzieci jest nie perfumowany
W Polsce?
arwenasz jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-08-22, 19:27   #848
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: tani i dobry filtr do twarzy:)

W DE, ale w PL nie ma tego samego asortymentu co w DE?
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-23, 08:41   #849
arwenasz
Raczkowanie
 
Avatar arwenasz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 80
Dot.: tani i dobry filtr do twarzy:)

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
W DE, ale w PL nie ma tego samego asortymentu co w DE?
No, obawiam się że nie. Tak samo nie widziałam nigdzie witaminy C w proszku, a podobno w DE jest.
arwenasz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-27, 11:33   #850
wantxme
Wtajemniczenie
 
Avatar wantxme
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: wiklinowy Fotel;]
Wiadomości: 2 499
Dot.: tani i dobry filtr do twarzy:)

a jakie są mniej więcej ceny?? i czy można je stosować na cere w pewnym sensie problemową?
wantxme jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-27, 13:35   #851
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: tani i dobry filtr do twarzy:)

Cytat:
Napisane przez wantxme Pokaż wiadomość
a jakie są mniej więcej ceny?? i czy można je stosować na cere w pewnym sensie problemową?
Przejrzyj KWC.
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/kategoria.php?kat=155
Tam znajdziesz informacje o cenach, a także opinie użytkowniczek, w tym tych z problemową cerą. Warto jednak pamiętać, że każda cera jest inna. Reakcja cudzej skóry nigdy nie powinna być wyrocznią ostateczną.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-31, 18:56   #852
Annu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6
Unhappy Dot.: tani i dobry filtr do twarzy:)

Witam wszystkich serdecznie po raz pierwszy jako czynna uczestniczka tego forum. Od kilku miesięcy przeglądam to forum i korzystam z cennych rad ,a efekty juz są widoczne gołym okiem, za co jestem bardzo wdzieczna wszystkim wizażowym dziewczynom. No ok , podlizałam sie juz wystarczająco to teraz przejde do sedna sprawy.
Otóż zaczęly sie juz u mnie pojawiac pierwsze symptomy filtromanii , ale nie daje mi spokoju fakt ,ze niektore preparaty z filtrami gryzą sie z podkladem i pudrem. Jak to jest ? Czy jezeli zastosuję filtr np. z owym słynnym parsolem a na to naloze podklad lub puder z miką lub talkiem albo innym filtrowrednym skladnikiem , to dzialanie filtra spadnie do zera czy moze tylko troche oslabnie, bo przeciez oprocz parsola są tam jeszcze inne filtry ktore chyba przetrzymają mike ? Pytam o to w tym wątku bo tak sie sklada ze znalazlam kilka fajnych ( dla mnie ) tanich filtrow ale niestety zawierają one te niepoządane skladniki , a niestety nie potrafie zyc bez ulubionych pudrow i podkladow zawierających wlasnie mike , talk i itd. Bardzo prosze ,jesli nie chce wam sie szczegolowo odpowiadac na to pytanie do wskazcie mi jakis link , gdzie bede mogla zaspokoic swoj glód wiedzy (uwierzcie ze naprawde szukalam sama odpowiedzi i nie znalazlam ,a fakt ze w koncu zdecydowalam sie wystapic na forum jest aktem desperacji)
Annu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-31, 23:46   #853
dorota_
Raczkowanie
 
Avatar dorota_
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 114
Dot.: filtry ochronne

Dziewczyny nie chce zakladac nowego watku a mam pytanie, mam nadzieje ze jakas dobra dusza mi pomoze. Zakupilam filtr Vichy ecran ultra fluide, kod VB094, czy dobrze kombinuje ze zostal wyprodukowany 94 dnia 2005 roku?. na opakowaniu widnieje tez napisac ze mozna uzywac 12 miesiecy od otwarcia, ale moje pytanie brzmi jaka jest data przydatnosci filtra nieotwartego, tzz ile mozna trzymac zanim otworzymy.
czyli z tego by wynikalo ze moj filtr jest przeterminowany?
Aha jeszcze chce zaznaczyc ze moj filtr to nie SPF50+ tylko SPF60 , a chyba niedawno uslyszalm od pani w aptece ze teraz juz nie oznaczja SPF60 tylko wlasnie SPF50+. oj jaka jestem naiwna, kupic filtr na allegro....
__________________
Moje kosmetyki na wymianę:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=280425
dorota_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-01, 11:18   #854
wantxme
Wtajemniczenie
 
Avatar wantxme
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: wiklinowy Fotel;]
Wiadomości: 2 499
Dot.: tani i dobry filtr do twarzy:)

witamy Annu na forum ja niestety nie potrafie ci odpowiedzieć na twoje pytanie...bo znam się na filtrachh że ochooochooo! no szkoda...a jakie używasz i jaką masz cere?
wantxme jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-01, 11:48   #855
Annu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6
Dot.: tani i dobry filtr do twarzy:)

Mam cere mieszaną , ale w sferze suchej tzn. policzki lubi mi od czasu do czasu cos wyskoczyc . Kupilam sobie fajny ochronny krem na slonce Daxa dla dzieci i niemowląt spf 30 , uzywalam go przez cale lato i byl dla mnie swietny chociaz oczywiscie sie blyszczy ,natomiast w ogole nie bieli .Podobnie dziala Kolastyna -emulsja do opalania dla dzieci spf 35 . Oba te filtry nie są oczywiscie drogie , w granicach 10-15 zl , Dax ma 75 ml, Kolastyna 150 . Teraz mam Avene - mleczko, bo chcialam sie bezpiecznie móc makijażować i musze powiedziec ze niestety Avene za bardzo bieli i wypada u mnie gorzej niz dwa wymienione wczesniej filtry.
Poza tym coraz czesciej zastanawiam sie czy ta cala afera z filtrami i pudrami nie jest wynikiem jakiejś zmowy firm kosmetycznych , bo wynika z tego ze zeby moc bezpiecznie to wszystko stosowac trzeba wydawac fortune ( Avene wiadomo jaką ma cene, pudry i podklady ktore nie destabilizują Parsola tez oczywiscie do tanich nie należa), natomiast czesto bywa ,ze te tańsze sierotki bywają duzo lepsze. Co o tym myslicie? Czy to moze tylko mania przesladowcza?
Annu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-01, 13:41   #856
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: tani i dobry filtr do twarzy:)

Cytat:
Napisane przez Annu Pokaż wiadomość
(...) nie daje mi spokoju fakt ,ze niektore preparaty z filtrami gryzą sie z podkladem i pudrem. Jak to jest ? Czy jezeli zastosuję filtr np. z owym słynnym parsolem a na to naloze podklad lub puder z miką lub talkiem albo innym filtrowrednym skladnikiem , to dzialanie filtra spadnie do zera czy moze tylko troche oslabnie, bo przeciez oprocz parsola są tam jeszcze inne filtry ktore chyba przetrzymają mike ?
Ochrona nie spadnie do zera, ponieważ:
1. Zwykle nakładasz dużo mniej pudru, niż filtra.
2. Zdestabilizowany zostaje jedynie Parsol 1789, a rzadko kiedy jest on jedynym filtrem. Poza tym chroni on jedynie przed UVA. (Inna sprawa, że wg mnie ta ochrona jest ważniejsza od UVB, zwłaszcza w zimie)

Jednak: Konstrukcja ochrony w poszczególnych specyfikach opiera się na kombinacji konkretnych filtrów; destabilizacja jednego oznacza brakujące ogniwo. Trudno nam określić, czy znajduje się ono przy fundamencie całej "budowli" (że tak obrazowo to ujmę), i czy sprawi jej totalne załamanie, czy też jedynie nieznaczny uszczerbek. Trudno określić tym bardziej, że, jak już wspomniałam - Parsol 1789 chroni przed UVA, natomiast to działanie UVB ma natychmiastowo widoczny skutek na naszej skórze. Potrzeba by tu było badań laboratoryjnych.

Jest na to sposób - oddzielenie filtra od niepożądanych składników skrobią lub pudrem niezawierającym owych destabilizatorów.

Cytat:
Napisane przez Annu Pokaż wiadomość
Mam cere mieszaną , ale w sferze suchej tzn. policzki lubi mi od czasu do czasu cos wyskoczyc . Kupilam sobie fajny ochronny krem na slonce Daxa dla dzieci i niemowląt spf 30 , uzywalam go przez cale lato i byl dla mnie swietny chociaz oczywiscie sie blyszczy ,natomiast w ogole nie bieli .Podobnie dziala Kolastyna -emulsja do opalania dla dzieci spf 35 . Oba te filtry nie są oczywiscie drogie , w granicach 10-15 zl , Dax ma 75 ml, Kolastyna 150 .
Te filtry są niestabilne, niestety. Oznacza to, że aby mieć skuteczną ochronę - powinnaś reaplikować je co 2 godziny.

Cytat:
Poza tym coraz czesciej zastanawiam sie czy ta cala afera z filtrami i pudrami nie jest wynikiem jakiejś zmowy firm kosmetycznych , bo wynika z tego ze zeby moc bezpiecznie to wszystko stosowac trzeba wydawac fortune ( Avene wiadomo jaką ma cene, pudry i podklady ktore nie destabilizują Parsola tez oczywiscie do tanich nie należa), natomiast czesto bywa ,ze te tańsze sierotki bywają duzo lepsze. Co o tym myslicie? Czy to moze tylko mania przesladowcza?
Wątpię. L'Oreal to potężny koncern, a jego filtry Parsol zawierają. Należący do niego La Roche Posay cenowo plasuje się podobnie do Avene. A niedestabilizująca skrobia jest najtańszym pudrem świata.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-01, 14:25   #857
Annu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6
Dot.: tani i dobry filtr do twarzy:)

Dziekuje Selekcjonerko za obszerną odpowiedź.

Odnośnie oddzielenia "filtra od niepożądanych składników skrobią lub pudrem niezawierającym owych destabilizatorów"-

niestety zauwazylam, ze na skrobie nie da sie nalozyc nic i uzywam jej do wykonczenia calego makijazu , jako ostatni puder , w przeciwnym razie wałkuje sie w polaczeniu z filtrem .Natomiast wezme pod rozwage nakladanie na filtr pudru ktory nie zawiera destabilizatorow , tylko czy na puder da sie nalozyc podklad? kurcze, nigdy tego nie robilam .

Skoro juz jestem w tym watku filtrowym , to prosilabym jeszcze o odniesinie sie do tych wypowiedzi pani Barabary Kwiatkowskiej , ktora jak zauwazylam cieszy sie tu ogromnym powazaniem (z pewnoscią zasluzonym), ale te akurat wypowiedzi troche mi nie psują do wszystkiego czego naczytalam sie tutaj o filtrach. Otóż :

"Na codzień wystarczające są kremy z faktorem SPF 15 ewentualnie SPF 10. Latem możesz sięgnąć po nieco wyższą ochronę w granicach SPF 20. Zaś osoby o skórze nadwrażliwej i skłonnościach do przebarwień zwłaszcza kiedy zamierzają spędzać dużą cześć dnia na zewnątrz powinny chronić się blokerami od SPF 30 i wzwyż. "

Skoro tak , to czemu wiekszosc wizazanek stosuje spf 50 i więcej? Czy chodzi tylko o kuracje kwasowe i retinoidowe?

Dalej:
"Podczas opalania zaleca się nakładać kremy z filtrami obficie. W codziennych warunkach, zwłaszcza dla osób o tłustej cerze nie jest możliwe. Jednak wg mnie warstewka kremu którą nakładamy zazwyczaj daje nam skuteczną ochronę, poza tym aplikując krem na twarz robimy to na pewno bardziej troskliwie niż podczas smarowania się emulsją z filtrami na całym ciele. Często też wzmacniamy krem dodatkową warstwą podkładu czy pudru. Aby być już całkowicie spokojnym kupujmy kremy o faktorze SPF 15"

Jak ma sie to (zwlaszcza ta wytluszczona przeze mnie częsc cytatu) do przepisowej ilosci filtra czyli 2,5 ml?

I jeszcze coś:

"(...)praktyczna informacja jest taka:

ok. 1.5- 1.8ml kremu z filtrami na samą twarz i szyję, czyli tyle, co wcześniej było zalecane na samą twarz"

Co o tym sądzicie? Wynika z tego ze na samą twarz wystarczy ok 1 ml a nie 1,8. Więc ile w koncu tego filtra klasc? 1,8 ml zwlaszcza mleczka Avene to masakra - wygląd ducha wyłaniającego sie z ciemnej szafy .
Annu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-01, 14:38   #858
Annu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6
Dot.: tani i dobry filtr do twarzy:)

I jeszcze jeden cytacik:

"(...) w praktyce większość z nas w przypadku codziennej, porannej aplikacji produktów z filtrami nakłada je na twarz i zwykle przednią część szyi, natomiast 2.5 ml produktu z filtrami uwzględnia także całą owłosioną część głowy i całą szyję czyli także kark.
2.5ml produktu z filtrami powinno być nakładane przez osoby łyse uwzględniając twarz, całą głowę, szyję i kark"

No i bądź tu mądry filtromaniaku ...
Annu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-01, 14:38   #859
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: tani i dobry filtr do twarzy:)

Cytat:
Napisane przez Annu Pokaż wiadomość
(...) Skoro tak , to czemu wiekszosc wizazanek stosuje spf 50 i więcej? Czy chodzi tylko o kuracje kwasowe i retinoidowe?
Po pierwsze - właśnie z powodu kuracji, po drugie - zwykle preparaty z wyższą ochroną anty-UVB, mają także wyższą ochronę anty-UVA, a tej nigdy za wiele.

Cytat:
Jak ma sie to (zwlaszcza ta wytluszczona przeze mnie częsc cytatu) do przepisowej ilosci filtra czyli 2,5 ml?

I jeszcze coś:
(...)
Co o tym sądzicie? Wynika z tego ze na samą twarz wystarczy ok 1 ml a nie 1,8. Więc ile w koncu tego filtra klasc? 1,8 ml zwlaszcza mleczka Avene to masakra - wygląd ducha wyłaniającego sie z ciemnej szafy .
Ten temat był już poruszony w wątku plotkowym. Dane o 2,5 ml są zawyżone - dotyczą całej skóry głowy (twarz+owłosiona cżęść+cała szyja), w dodatku mężczyzny. Cytowany przez Ciebie fragment jest swoistą nowelizacją.

Generalna zasada: przepisowa ilość=2 mg/cm kw. twarzy. Radzę sobie zmierzyć jej powierzchnię. (Jakkolwiek śmiesznie to brzmi) Za najlepszą metodę uważam przyłożenie folii do połowy twarzy, obrysowanie konturu włosów, szczęki i brody, następnie pomnożenie przez 2. Np. mnie wyszło (pisałam już o tym na forum), że moja twarz ma ok. 365 cm kw. => na samą twarz potrzebuję 0,73 ml fitra.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-01, 15:11   #860
Annu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6
Dot.: tani i dobry filtr do twarzy:)

Ufff , w takim razie ulzylo mi , ze nie bedę musiała ładować na twarz tych kilogramów filtra .
Skoro jestesmy przy tanich i dobrych filtrach , czy oprócz Avene(ktora do tanich nie nalezy) są takie ktore :

1) nie ulegają degradacji pod wplywem dowolnych pudrow i podkladow
2) są w miare tanie
3) są fotostabilne
4) nie bielą tak potwornie jak Avene ?

Z tego co zdazylam sie zorientowac Klorane nie ulega chyba destabilizacji pod wplywem pudrów , czy tak? Które jeszcze?

Będe wdzieczna za wszelkie wskazówki .
Annu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-01, 15:25   #861
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: tani i dobry filtr do twarzy:)

Klorane - owszem. Radzę wypróbować - to także jeden z tańszych filtrów. Osobiście nie próbowałam, ale jest chwalony. Inne fotostabilne filtry bez Parsolu 1789 nie przychodzą mi w tej chwili do głowy.
Co do bielenia - to, wbrew pozorom, sprawa indywidulna. Taki Iwostin np. ze mnie zrobił córkę młynarza, tymczasem niektóre osoby twierdzą, że nie bieli, a niemiłosiernie się świeci. Trzeba samemu testować.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-01, 18:18   #862
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: tani i dobry filtr do twarzy:)

Mowicie o Klorane, Enfant Lait Solaire Ultra Haute Protection SPF 50+ (Mleczko ochronne do ciała dla dzieci) ?
Czy Klorane, Enfant Spray Solaire Haute Protection SPF 40

Ja dzis kupiłam taniutko Avenke 50+ za 26 zł z przesyłką na allegro. W tubkach 5 ml Czasami wystarczy polowac na okazje, a takich wiele na A ; szczegolnie teraz po sezonie ceny, wydaje mi sie, ida w dól
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-01, 22:43   #863
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: tani i dobry filtr do twarzy:)

Miałam na myśli mleczko ochronne SPF 50+, bo to je chwalą. Ale 40 też się wpisuje w bezparsolowce.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-02, 16:38   #864
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: tani i dobry filtr do twarzy:)

O, nie wiedziałam, muszę poszukać okazji i wypróbować Dziękuję za cynk
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-03, 06:11   #865
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: tani i dobry filtr do twarzy:)

Czy ten filtr, o którym mówimy, czyli http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=19486 nalezy do koncernu Avene czy innego, czy to samodzielna firma? Poza tym ma pozytywne recenzje, może się skuszę, skoro mozna uzywać wszelkiej kolorówki? A jak z zapychaczami w składzie?
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-03, 09:39   #866
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: tani i dobry filtr do twarzy:)

Jedną odpowiedź juz znalazłam, Klorane należy do koncernu Pierre Fabre (jak Avenka).
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-03, 20:53   #867
dorota_
Raczkowanie
 
Avatar dorota_
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 114
Dot.: filtry ochronne

Cytat:
Napisane przez dorota_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny nie chce zakladac nowego watku a mam pytanie, mam nadzieje ze jakas dobra dusza mi pomoze. Zakupilam filtr Vichy ecran ultra fluide, kod VB094, czy dobrze kombinuje ze zostal wyprodukowany 94 dnia 2005 roku?. na opakowaniu widnieje tez napisac ze mozna uzywac 12 miesiecy od otwarcia, ale moje pytanie brzmi jaka jest data przydatnosci filtra nieotwartego, tzz ile mozna trzymac zanim otworzymy.
czyli z tego by wynikalo ze moj filtr jest przeterminowany?
Aha jeszcze chce zaznaczyc ze moj filtr to nie SPF50+ tylko SPF60 , a chyba niedawno uslyszalm od pani w aptece ze teraz juz nie oznaczja SPF60 tylko wlasnie SPF50+. oj jaka jestem naiwna, kupic filtr na allegro....

dziewczyny podnosze i jeszcze raz prosze kogos o pomoc!!!!
__________________
Moje kosmetyki na wymianę:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=280425
dorota_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-03, 21:57   #868
martagg
Rozeznanie
 
Avatar martagg
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 523
Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
W okresie jesienno zimowym siegam po SVR 50 pieknie kryje rumiane policzki i naczynka
czy to ten "kolorowy"? a użyałaś może SVR100 na zimę??

dorota_ nie znam się na tym z bardzo, ale na mój nos to za stary kosmetyk by był w pełni 50tką. Po 1 sprawdz jeszcze raz ten kod i jego tłumaczenia. Jak nadal jest to marzec 2005 to oddeślij filrt i żadaj przesyłki na koszt tego kogoś z allegro nowego ze świeżą datą. Mam nadzieje ze nie wystawiląś jeszcze pozytywa. Napisz u kogo kupiłas?
__________________

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2007-09-03 o 22:21 Powód: Post pod postem
martagg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-03, 22:23   #869
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: filtry ochronne

Cytat:
Napisane przez martagg Pokaż wiadomość
czy to ten "kolorowy"? a użyałaś może SVR100 na zimę??

Marto,z SVR uzywalam i uzywam jedynie SVR 50 reszty nie znam,jakos nigdy mnie nie kusila ich oferta
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-03, 22:27   #870
natee
Zakorzenienie
 
Avatar natee
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 574
Dot.: filtry ochronne

a ja nigdy filtrow nie uzywalam, jednak ostatnio zakupilam krem Iwostin nawilzajacy SPF 20, sluzy mi wiec chyba przy nim zostane
__________________


natee jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:15.